(Ultima actualizaci??17-07-2018)

V Festival Arume de Malvas (Pontevedra)

- concertos-

Sábado 21 de xullo ás 20h no Torreiro de Festas de Malvas

Arume de Malvas

Lembranzas da Terra (Guillarei)

Acm Dambara (Burela)

Algarabía Folk

(Ultima actualizaci??10-11-2017)

Magosto Popular - Muxía

- concertos-

O sábado 11 de novembro ás 18 horas, no porto de Muxía, celebraremos un Magosto Popular, organizado polo Concello de Muxía e a A. C. Abaladeiras.

Ademáis de Obradoiros e xogos populares, contaremos coa actuación de As Xeitosiñas de Leiloio, Mar Devalado de Camelle, A. C. Arume de Caión, Petaforte de Pereiriña, Abrindo Rejo de Xaviña, Xaramiños do Corpiño de Muxía e Abaladeiras de Muxía.

(Ultima actualizaci??01-09-2017)

Festival BailaMos

- concertos-

Sábado 2 de setembro ás 17:00h

Pazo de Mos.

Camiño A Rúa, 1.

Sta. Eulalia de Mos.

Por segundo ano consecutivo, vaise integrar dentro da programación de “O Son o Pazo” o festival “Bailamos”, no que actuarán, na tarde do sábado 2 de setembro, 7 grupos de baile galego do Concello de Mos. A idea principal da organización do festival segue a ser a de consolidar o evento como un referente da música folk e o baile tradicional galego, pasando a formar parte dunha das citas máis importantes n(...)

(Ultima actualizaci??28-07-2017)

VI Festival Aturuxo. Ourol (Lugo)

- concertos- festivais-

20-29 de Xullo, Bravos, Ourol

ENTRADA E ACAMPADA DE BALDE.

Día 28 - PREATURUXO - Cea popular e foliada

Día 29 - FESTIVAL ATURUXO

13.30h. - SESIÓN VERMÚ CON A.C.M. ARUME DE BURELA (PROGRAMA MUSIQUEANDO DA DEPUTACIÓN DE LUGO).

17.00h. - XOGOS POPULARES E ANIMACIÓN DE RÚA.

21.30h. - A COMPAÑÍA DO RUIDO - PAN DE CAPAZO - TRAPALLADA - BÖJ.

(Ultima actualizaci??06-05-2017)

III Foliada de Cervo (Lugo)

- Festa-

Sábado 6 de maio ás 12:00h

O próximo 6 de maio celebrarase a #IIIFoliadaCervo e a XI Festa de degustación da carne de porco na Praza do Souto.

PROGRAMA (en construción)

12h Obradoiro de canto e pandeireta para crianzas

19h 30 Actuación de Airiños do Xunco

20h Festa de degustación da carne de porco

21h Foliada: ACM Arume Burela (Burela), OS Do 21 (O Vicedo)

21h 30 Concerto d’ Os Carecos

22h 15 Foliada: Ledicia Scr (Burela), O Son Do Sor (O Barqueiro), A Rebolaxe (San Cibrao) (...)

(Ultima actualizaci??02-02-2017)

Pandereteiras Arume en Bembrive (Vigo)

- concertos-

Xoves 2 de febreiro ás 21:00h

FURANCHO ENDULZA TU VIDA.

Camiño novelos, 28 Bembrive.

(Ultima actualizaci??20-09-2016)

V As Penizas Folk (Paramos-Tui)

- concertos-

23 e 24 de setembro

Venres 23

Actuacións Cé Orquestra Pantasma e de grupos da zona

Sábado 24

Arume de Malvas, Os Terribles de Seoanes, Os Carunhos, Riobó, Pelepau

(Ultima actualizaci??08-07-2016)

FestiFolk Costa da Morte (Carballo)

-

Sábado 9 de xullo

Xabier Díaz e as Adufeiras de Salitre, Pepe Vaamonde Grupo, Grupo de Gaitas de Carballo, Arume, Malante, A Cruz de Baixar,...

(Ultima actualizaci??31-05-2016)

XXXI Festa da Cereixa de Beade (Vigo)

- concertos-

Venres 3 de xuño ás 20.30 horas Festival Folclórico

Organiza:

C.S.C.R. de Beade

Participan:

Grupo de Música e Baile Tradicional Traspés

Grupo de gaitas Arume

Grupo de pandereteiras A Volta do Demo

A partires das 22h, serán popular.

Domingo 5 de xuño

Festival Folclórico coas actuacións de Xistra de Coruxo, Setecuncas e O Fiadeiro

(Ultima actualizaci??21-04-2016)

I Foliada Osorio Gutiérrez (Lourenzá)

-

Sábado 23 de abril ás 21h na Praza do Conde Santo - Cantón

- Amigos da Gaita Galega ( Ribadeo)

- As cantareiras do Lar ( Ferreira do Valadouro)

-O Arco da Vella ( San Miguel de Reinante)

-Gaiteiros da asociación cultural Bran ( Castroverde)

-Os dous de sempre ( Mateo e Patri)

-Arume ( Burela)

-Grupo Tradicional Dorna ( Dorneda)