"Astarot"

2018

(Ultima actualizaci??17-08-2018)

Luar Na Lubre en Esgos (Ourense)

- concertos- dequenvessendo-

Domingo, 19 de Agosto

Romerí­a dende as 12 de mañá na Finca da Casa Reitoral de Esgos, na que tamén haberá espazo para a artesaní­a, os xogos tradicionais, a olerí­a e a gastronomí­a.

As 20:30h actuación de Dequenvessendo, e despois:

CONCERTO ESPECIAL DE LUAR NA LUBRE, con máis de 60 convidados: a Coral de Ruada, Felix e Castor Castro, Oscar Rosende, SÉS, Nani Garcí­a, Marisa Valle Roso e Pablo Carreira, Astarot, Bieito Romero Diéguez, Irene Cerqueiro... e máis sorpresas.

Festa da Carballeira de Zas

Ver en Facebook


(Ultima actualizaci??18-07-2018)

- concertos-

Venres 3 de agosto ás 22:00h

Festa da Carballeira.

1 Rúa Velar.

Zás.

A 35° Festa da Carballeira será, coma sempre, o primeiro sábado de agosto. Pero coma en moitas festas hai unhas vésperas espectaculares:

VENRES 3 de Agosto a partir das 21:00h

- Pelepau (Galiza)

- Niamh Ní Charra (Iirlanda)

- Ses (Galiza)

- The Fatty Farmers (Toledo)

SÁBADO 4 de Agosto a partir das 12:00h

- Feira de artesanía e produtos ecolóxicos.

- Espazo de xogo infantil .

- Sesión vermú

- Gran mexi(...)

2017

(Ultima actualizaci??22-09-2017)

Amañecer Musical na Serra de Outes

- concertos-

Venres 22 de setembro ás 23:00 h na Praia de Broña.

CACHAS & COUSINS

ASTAROT

ELECTRICA

OS FESTICULTORES

(Ultima actualizaci??05-08-2017)

Carqueixa Rock & Folk (Souteliño. Laza)

- concertos-

Sábado 5 de agosto a partires das 22:00h

Luar Na Lubre

Anxo Lorenzo

Astarot

2012

(Ultima actualizaci??19-07-2012)

Programa das festas do Apostolo en Compostela [selección]

- concertos- O Fiadeiro- Cantigas e Agarimos- Brincadeira- Ultreia-

XULLO 2012

Venres 20. Milladoiro

Domingo 22. Día do Traxe Galego

Mércores 25. DJ Crebinsky, Malandrómeda e Novedades Carminha

Xoves 26. Tom Jones

Venres 27. Vaamonde, Lamas & Romero, Xose Manuel Budiño con Kepa Junkera, Uxía e os pandeireteiros do Fiadeiro, Astarot

Sábado 28 e Domingo 29. Xornadas de Folclore

Cantigas e Agarimos, Colexiata do Sar, Os Xeitosos de Trazo, Asociación Cultural Xirandola, Brincadeira, Ultreia, A Ponte Vella e Trébede

Martes 31. Luar Na Lubre