"Alalé"

2011

(Ultima actualizaci??19-08-2011)

XXXII Festival Irmandiño de Moeche

- concertos- Irmandiño de Moeche- Muxarega- Leilía- Estimaba que viñeras- festivais-

Moeche, 19 e 20 de Agosto de 2011

VENRES 19

A partir das 22.00h:

Repichoca Popular no campo do festival

Ven a tomar algo e colabora co festival que ¡Os PINCHOS son de balde!

SÁBADO 20

A partir das 11.00h e ao longo do día:

Exposicións no Castelo

Mostra do Traxe e Complementos Tradicionais Galegos

As 17.00h:

Obradoiro Infantil no Castelo

As 18.30h:

Competición de Xogos Populares na acampada (zona de acampada gratuíta)

Exhibición de Artes Marciais Históricas Europeas (...)

2010

(Ultima actualizaci??16-10-2010)

O Grelo Folc 2010

- concertos- Grelo Folc- Alalé- Ulträqäns- Zënzar- Sacha na Horta- Homes sen Medo-

A Asociación Cultural O Abordelo de Monfero convoca unha vez máis aos/ás adeptos/as do Grelo Folc a unha nova edición, que se celebrará o día 23 deste mes de outubro no Mosteiro da Cela de Monfero, baixo a súa xa tradicional carpa.

Nesta ocasión poderemos presenciar un evento no que se mesturan os máis variados estilos: dende o tradicional de Alalé ao psicofolk de Ulträqäns, do punk-rock de Zënzar á mestizaxe de Sacha na Horta ou ao toque dixie jazzístico da Magnifique Bande dos Homes sen Me(...)

(Ultima actualizaci??13-08-2010)

XXXI Festival Irmandiño

- concertos- Festival Irmandiño- Quempallou- Roncarela- festivais-

Moeche, 21 de Agosto de 2010

/*PROGRAMA 2010*/

SÁBADO 21

A partir das 11.00h e ao longo do día:

Exposicións no Castelo

FESTIVAL IRMANDIÑO

MOSTRA DE ETNOGRAFÍA E OFICIOS TRADICIONAIS

Música Ambiental a cargo do compositor local ANGELUS MAERENS

As 13.30h:

SARDIÑADA E REPICHOCA POPULAR

ao carón do Castelo con zona habilitada para xantar

As 16.30h:

OBRADOIRO INFANTIL

As 18.30h:

Competición de XOGOS POPULARES

A partir das 22.00h actuación dos grupos:

(...)

(Ultima actualizaci??28-07-2010)

XXXI FESTIVAL DE PARDIÑAS

- concertos- Pardiñas- festivais-

SABADO 7 DE AGOSTO

BELLÓN MACEIRAS QUINTETO (GALIZA)

22:00h

ÄL JAWALA (ALEMANIA)

23:30h

CANTECA DE MACAO (MADRID)

01:00h

GALEGOZ (GALIZA)

03:00h

DOMINGO 8 DE AGOSTO

CÉ ORQUESTRA PANTASMA (GALIZA)

12:00h é as 170:30h

PELEPAU (GALIZA)

13:30 é as 20:00

PABLO SEOANE (GALIZA)

20:30h

XOSÉ MANUEL BUDIÑO (GALIZA)

22:00h

ALALÉ (IRLANDA)

00:00h

GÜINTERVAN (GALIZA)

01:30h

XVII MOSTRA DE INSTRUMENTOS DE MÚSICA TRADICIONAL

Un ano máis a Asoc(...)