Ghastas Pista?

Falándoche de música galega dende o Século XX
info@ghastaspista.com

[ Discos ]-[ Historia..]-[ Novas ]-[ Concertos ]-[ Radio ]-[ De copas ]
[ Foro ]-[ Actualizacións ]-[ Videos ]-[ Outras ]


Concertos
..e xiras, festivais..




   >> Iniciar Sesión  


(Arquivo)


  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205]

Taghaitai en Ferrol (Programa TOXOS: ESPALLANDO CULTURA)
Fonte / Mais información
(texto engadido o día 19/ / 6/ / 13 )


O Real Coro "Toxos e Froles", no marco do programa "Toxos: Espallando Cultura", ó grupo Taghaitaí, formado por Manolo Maseda, Edelmiro Fernández, Lola de Riveira e Iván Costa.

O concerto será o vindeiro Sábado 29 de Xuño, ás 20:30 horas, no noso Local Social, na rúa Magdalena 220.

Estades convidados!!!
- Taghaitai -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


Zënzär no II Festival Augas Santas - Barreiros (22 de Xuño)

(texto engadido o día 19/ / 6/ / 13 )



- Zënzär -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


VII Arde Rande

(texto engadido o día 15/ / 6/ / 13 )


Venres 5 de Xullo

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


XII Festa Rachada en San Vicenzo da Baña (A Coruña)

(texto engadido o día 15/ / 6/ / 13 )


Sábado 6 de Xullo na Area Recreativa Agra de Chans

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


I Festival Rural MOULLA ROCK en Boado (Xinzo de Limia)

(texto engadido o día 15/ / 6/ / 13 )



...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


XXV Festival Folclórico infantil (Cacheiras-Teo)
Fonte / Mais información
(texto engadido o día 15/ / 6/ / 13 )


Domingo 16 de Xuño

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


Sés presenta o seu segundo disco no III CONCERTO MÚSICAS E LETRAS EN FEMININO

(texto engadido o día 15/ / 6/ / 13 )


O próximo sábado 15 de xuño terá lugar, ás 21.00h no Teatro Pastor Díaz (Rúa Constanza de Castro, 19) de Viveiro, o III CONCERTO MÚSICAS E LETRAS EN FEMININO. O evento, que xa vai pola súa terceira edición e que se está a consolidar como unha das citas culturais anuais máis agardada nesta época do ano na Mariña, segue apostando pola promoción da creación artística das mulleres galegas, tanto das que se achegan ás diferentes artes dunha forma amateur, de desenvolvemento persoal, como daquelas que forman parte de proxectos artísticos profesionais.

Se nas pasadas edicións, celebradas en Mondoñedo e Ribadeo, contouse con grandes da música galega como Ugia Pedreira ou Uxía, para este III concerto que terá lugar en Viveiro contarase coa que se considera a nova artista revelación galega, a cantautora María Xosé Silvar, Sés. Sés, que contará cos seus músicos habituais no directo como Tito Calviño (guitarra), Marcos Pazo (batería) e Fran Sáez (baixo), presentará o seu segundo disco Co xenio destrozado que sae á venda o próximo día 11 e que se presenta oficialmente o venres 7 de xuño en Compostela, polo que o concerto que organiza o Observatorio en Viveiro será o segundo no País da revolucionaria artista.

Despois do éxito do seu primeiro disco, Admirando a condición, un proxecto 100% galego e 100% feminino, Sés presenta desta volta Co xenio destrozado, un traballo feito con orgullo identitario, frescura e vitalidade, que pretende concentrar nunha presa de cancións viscerais e paixonais a potencia do directo. Temas de cantautora vestidos de blues, rock e sons do continente hispanoamericano.

Ademais de Sés, tamén contará este III Músicas e Letras en Feminino coa actuación musical da moza ribadense de dezasete anos Carmen Rodríguez, que nos sorprenderá con diferentes propostas.
Asimesmo, entre as actuacións musicais, rapazas do IES María Sarmiento e Vilar Ponte de Viveiro recitarán diferentes textos poéticos de autoras vinculadas á Mariña, como a viveirense Olalla Cociña, Luz Pozo, Marica Campo, Luísa Castro, Eva Moreda, Carmen Blanco ou Ugia Pedreira.

Dende o Observatorio da Mariña pola Igualdade seguimos a apostar, con este tipo de actividades, por valorar e visibilizar a creación artística – xa sexa profesional ou amateur – das nosas mulleres, neste caso músicas e escritoras. Un evento cultural feminista de referencia, cun formato innovador e cunha sede fixa, A Mariña, na que cada ano unha das vilas se converte tamén en protagonista.
O prezo xeral do bono-axuda-entrada será de 5 euros, 3 euros para o estudantado.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


I Festival de música tradicional Xuntanza (Tui)
Fonte / Mais información
(texto engadido o día 15/ / 6/ / 13 )


O sábado 15 no Teatro da Área Panorámica.

Ás 18:30 pasarrúas de diferentes grupos polas rúas de Tui

Ás 20 h actuacións de:

- Xuntanza (Randufe)

- Froito Novo (Melide)

- Cántigas da Terra (A Coruña)

- Coro Tradicional Cantares de Brión (Vincios)

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


Milladoiro e Linho do Cuco participarán na primeira edición do festival Oka Folk (A Estrada)
Fonte / Mais información
(texto engadido o día 15/ / 6/ / 13 )


Regato de Matamulleres e A Magnifique Bande completan o cartel - O obxectivo é consolidar o certamen con sucesivas edicións - Celebrarase o dí­a 15 do mes de xuño

A comisión de festas de San Antonio en Oca decidiu este ano dar un paso máis na súa tradicional festa con orquestas e pulpeiro. Cansados da obrigación de ter que realizar grandes desembolsos para traer ás principais orquestas galegas como reclamo, a organización dos festejos decidiu dar un xiro radical á súa formulación e apostar pola creación dun festival que nace co nome de Oka Folk.

Para a súa primeira edición, este festival contará cun cartel de primeiro nivel no que figuran Milladoiro, Linho do Cuco, Regato de Matamulleres e A Magnifique Bande dous Homes sen Medo. Todos eles uniranse nun escenario único o próximo día 15 nunha celebración que espera consolidarse con sucesivas edicións.

Así o recoñeceu onte un dos principais responsables da comisión de festas, Juan Espantoso. "Este ano decidimos darlle un cambio á festa para non ter que empeñar á parroquia con orquestas que ao final non che solucionan nada. Para que veña xente tes que traer á Panorama ou a Parides e non podemos pedir tanto aos veciños. Aí ocorréullenos a idea de facer unha festa folk que esperamos que guste á xente".

Espantoso agarda tamén que a iniciativa sexa do agrado dos propios veciños. "Non é un festival consolidado pero confiamos que a xente acuda para volver repetir o ano que vén. Esperamos tamén que os veciños respondan. A comisión deste ano está formada ademais por voluntarios porque senón estabamos preto de non ter festas de San Antonio", explicou.

O integrante da comisión encomiou ademais o cartel que lograron facer coa axuda dun dos veciños de Oca que levou a xestión cos grupos.
- Milladoiro- Linho do Cuco- Regato de Matamulleres- A Magnifique Bande -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


ILLAS SONS - Encontro de grupos de música tradicional

(texto engadido o día 14/ / 6/ / 13 )


Sábado 15 de Xuño en Illas de Gres - Ponteledesma (Vila de Cruces)

Encontro de grupos de música tradicional dos concellos de Boqueixón e Vila de cruces

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::


  [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205]


 

 


 





O QUE ESTÁ
POR VIR
.


:: Presentación en Compostela da Banda de Gaitas Inverní­a ::



:: PESDELÁN en A Coruña ::



:: Festival Benéfico de Loita Contra o Cancro en Vilalba ::



:: Músicas Mesturadas en Lugo ::


:: Uxía e NARF xiran polos Estados Unidos de América ::

:: Carlos Núñez en Selb, Alemaña ::

:: IV Edición Son d'Aldea (Santiago de Albá - Palas de Rei. Lugo) ::

:: Kepa Junkera e Sés, citas musicais no Centro Galego de Bizkaia en Barakaldo ::

:: Donaire na Festa da Empanada de Carral ::

:: BELVÉS (indie folk /Madrid Stuttgart) mercores 14 as 22h na terraza do bar labranza ::

:: Brath presenta "Códex" en Vigo, A Coruña, Arteixo e Pontevedra ::

:: Presentación de SINECISMO - Xosé Constenla ::

:: Alén de Ancos presenta o seu disco Trinus na Sala Super8 (Ferrol) ::

:: OS MINHOTOS PRESENTAN O SEU TRABALLO DISCOGRÁFICO PINGA D´ AUGA EN ZOLLE (GUNTÍN - LUGO) ::

:: VII FestiVal da Maía - Bertamiráns ::

:: Andrés Penabad: "Crossing". Presentación para a prensa n'A Baiuca (Arteixo) ::

:: Concerto de presentación do novo disco de Andrés Penabad: "Crossing" en As Pontes ::

:: Presentación do disco de Andrés Penabad ¨Crossing¨ en As Pontes ::

:: Begoña Riobó presenta en Carballo o seu primeiro proxecto en solitario como violinista ::

:: Concerto presentación en Boiro do primeiro disco de O Aquel de Aquelar ::

:: III Festival Lembranzas da Ría. Cangas ::

:: Armadiña Rock 2014, Combarro ::

:: II Festival Folk Ondiñas do Mendo ::

:: XXVI Esmorga Folk. A Bandeira ::

:: XV Festival folk de Guísamo ::

:: XIV Festival do Castro 2014 - Pantón ::

:: CONCERTO DE EMILIO RUA EN CAMBADOS ::

:: Concerto do Trio Vaamonde Lamas & Romero e a Banda da Escola de Música de Rianxo ::

:: Foliada do Demo en Pontevedra ::

:: XXI Festival Folclórico en Peitieiros (Gondomar) ::

:: XXXV Festival Irmandiño de Moeche ::

:: Festival Terra Brava en O Incio ::

:: Danza 3 chega esta fin de semana ás rúas de Noia e Xove da man de Xacarandaina ::

:: XI Festival Revenidas, Vilaxoán - Cartel definitivo ::

:: Uxía, Antonio Zambujo, Budiño e Sérgio Tannus pechan o programa Xoves de Códax (Cambados) ::

:: 29 de AGOSTO: CAXADE EM SEIXO , MARIN ::

:: Os Diplomáticos de Monte Alto en Novo Mesoiro (A Coruña) ::

:: Festival Berra Baiona! ::

:: III Curtison (Curtis) ::

:: Roberto Sobrado en Rianxo ::

:: Doa na Festa da Istoria (Ribadavia) ::

:: Espantallo Beat en Fisterra ::

:: Noite dos encantos na furna, Corme ::

:: XIX Encontro Folclórico Malveiras ::

:: Programa Festa Istoria Ribadavia 2014 ::

:: Malvela, Milladoiro e Ardentía nas festas do Viño do Condado (Salvaterra) ::

:: XIV Festival Xironsa. Cambados ::

:: 13 NOITE DA LÚA MEIGA ::

:: Festas do barrio das Atochas e Monte Alto (A Corunia) ::

:: Mama Cabra en Arteixo ::

:: Festas de Vilameñe (Taboada - Lugo) ::

:: IV Festival de San Xurxo de Vea (A Estrada) ::

:: I Foliada do Bosque (Carballo) ::

:: III Festival do Paradiso, Monforte de Lemos ::

:: XVIII Festival Folclórico Baíña ´14 ::

:: Xosé Manuel Budiño en Marín ::

:: I Festival da Amizade Musical (Antas de Ulla) ::

:: Najla Shami en Palas de Rei ::

:: Festival Noalla Viva (Sanxenxo) ::

:: Ameixa Rock - Carril ::

:: Trapallada en A Coruña ::

:: IV Fervenza de Músicas (Ouzande - A Estrada) ::

:: III Serán dos Callos (A Seca-Poio) ::

:: V Festival Folk Pontenova (Salvaterra de Miño) ::

:: Rock in Rian (Rianxo) ::

:: 30 ANIVERSARIO DO GRUPO DE BAILE E GAITAS A NOSA SEÑORA DA XUNQUEIRA ::

:: A.C. Buxainas presenta Aires de La Habana en Ortigueira ::

:: Roberto Sobrado en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: IV Festa Popular de Flores Mareliñas (Chapela - Vigo) ::

:: Festas O Cristo 2014 no Barco Valdeorras - Faltriqueira, Magín Blanco, Najla Shami, Brincadeira... ::

:: Setembro na Casa das Crechas ::

:: Germán Díaz presenta o seu “Método Cardiofónico” ::

:: XXI Revoltallo de Música e cultura Emerxente en Valladares (Vigo) ::

:: Andrés Penabad na Baiuca (Arteixo) ::

:: Xose Constenla en Compostela ::

:: Festival Catalmibre, Folk + Romería no Burgo (A Coruña) ::

:: Foliagra no Orzán (A Coruña) ::

:: XXXIV Xuntanza Mariñana en Ouces (Bergondo) ::

:: Festival Folclórico Anaquiños (Chapela - Redondela) ::

:: Ghaveta en A Regueifa (Casco Vello de Vigo) ::

:: Folión de Fachas en Vilelos (O Saviñao - Lugo) ::

:: Cantigas da terra en Pontevedra ::

:: III Festival Mar de Arousa (Vilagarcia de Arousa) ::

:: SABADO 27 DE SETEMBRO AS 21 HORAS, UGIA PEDREIRA E MARINA OURAL NA FABRICA DE VILANOVA. PERFORMANCE MUSICO-POETICA E CEA ::

:: Aspenizasfolk (Páramos - Tui) ::

:: Pesdelán en Tui ::

:: MILLADOIRO + TIRULEQUE no Pazo da Cultura de Narón ::

:: Oscar Ibáñez & Tribo + Convidados en Pontevedra ::

:: Festival de Noso (Lugo) ::

:: I Foliada Santiaguiña (As Somozas) ::

:: Treixadura celebra os seus 25 anos coa gravación dun disco ao vivo ::

:: IV Festival de cantareiras Mestura (Meirás – Valdoviño) ::

:: XVI Aniversário da Fundaçom Artábria com completo programa de atividades ::

:: Festival de musica e baile tradicional (Mos) ::

:: Actuación de DOA na Igrexa de Santa Mariña de Augas Santas (Allariz) - Ciclo ESPAZOS SONOROS ::

:: Derradeiros concertos de Marful: Redondela e Lugo (San Froilán) ::

:: Som do Galpom en Compostela ::

:: Chicharrón e Ataque Escampe en Ourense ::

:: Marful despídese dos escenarios ::

:: Habelas Hainas no concerto presentación da EMTR A Ribeirana - Ribadavia ::

:: A OFG SONDESEU EN CONCERTO. 11 DE OUTUBRO. PAZO DA CULTURA DE NARÓN. 20:00HS ::

:: Baile 100% con Os Cempés en Narahío ::

:: Davide Salvado no Salason (Cangas do Morrazo) ::

:: San Froilán 2014 (Lugo) - Programación tradicional/folk ::

:: Leilía en Vigo ::

:: Festival de bandas de gaitas (Vigo) ::

:: Grelo Folc 2014 en Monfero - A Coruña ::

:: VIII Magosto Popular e Festa da Recolleita do Millo en Matamá - Vigo ::

:: Fiandola presenta en Cangas o seu novo disco: Volta e media ::

:: Especial WOMEX nas Crechas: La Musgaña, Pierre Aderne, Eliseo Parra, Oreka TX, DJ Floro, Dj LordSassafras... ::

:: Tanto nos Ten en Salasón (Cangas) ::

:: Foliada de outono na Cova dos ratos (Vigo) ::

:: 1º aniversario Praia do Ezaro Bar con RECAMBIOS TUCHO ::

:: Feira de Santos na Silveira (Praza de Mazarelos - Compostela) ::

:: II Foliada de Santos en Monterroso ::

:: Castañazo Rock Chantada 2014 ::

:: Novembro na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Caxade en Salasón (Cangas) ::

:: Narf Trío na Universidade de Vigo ::

:: Xose Manuel Budiño en Narón ::

:: Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Concerto Xosé Constenla en Betanzos ::

:: Cantata Vernácula na Estrada ::

:: X Magusto Picheleiro (Compostela) ::

:: Festival 75 anos dos Gaiteiros Os Alegres (Pontevedra) ::

:: TALABARTE na Casa Das Crechas (Xoves 20/Nov) ::

:: Caxade & Banda de Música Recreativa e Cultural de Bandeira no Auditorio Manuel Dopazo (Bandeira) ::

:: Fin de semana con Pesdelán na Baña e Bergondo ::

:: Almuiña Folk (Cela-Bueu) ::

:: Magusto celto-galaico em Pitões das Júnias (Vila Real - PORTUGAL) ::

:: Foliada 22 de novembro en Madrid ::

:: Concerto V Aniversario Traspés (Mondariz) ::

:: Festival A Rebusca de outono (Manzaneda) ::

:: I Festival Folc Atlantida (Matama-Vigo) ::

:: Caxade en Melide ::

:: Concerto do cantautor Xosé Constenla en A Estrada ::

:: Colaboración dos alumn@s da Escola O Fiadeiro no II Concerto Solidario ONG INTI (28 de novembro de 2014) ::

:: Os Modernos en Salason (Cangas) ::

:: Os Carunchos no Pedro Madruga de Soutomaior ::

:: Familia Caamagno en A Fundación, Melide ::

:: SONS Tránsitos en Compostela - Luar Na Lubre, Andrés Penabad, Victor Ramil,.. ::

:: Gala solidaria especial 35 aniversario Xeitosos de Trazo ::

:: Concerto Aires da Terra no Museo de Pontevedra - O legado de Feijóo ::

:: Fin de semana Tradi-Folk na Repichoca (A Coruña) ::

:: Xoán Curiel e Sérgio Tannus na Capilla de Calo (Compostela) ::

:: Iria Estévez e Gonzo Piña en Vigo ::

:: Gran Baile en Compostela ::

:: IX FIR_2014 - Festival Internacional Rebulir ::

:: En Clave de Fado na Arca (Ourense) ::

:: Treixadura presenta o seu novo traballo, VENDIMA TARDA, en Vigo e Compostela ::

:: Concerto de Nadal no Triskele (Cangas) ::

:: Cantadas de Nadal en A Coruña ::

:: 23º CONCERTO DE NADAL EN ORDES (A CORUÑA) ::

:: NARF TRIO no Teatro Colón de Coruña ::

:: San Brais de Laroá, con Habelas Hainas, Cé Orquestra Pantasma,... ::

:: Mónica de Nut e Luis Martinez en Ourense ::

:: Concerto A Roda en Compostela ::

:: Programación por San Brais no Furancho Troula de Bembrive (Vigo) ::

:: Ataque Escampe en Salasón (Cangas) ::

:: Baile 100% con Os Cempés en Narahío ::

:: Fiandola no Aturuxo (Bueu) ::

:: PelePau en Salasón (Cangas) ::

:: Dakidarría en Vigo ::

:: Marta Quintana e Cuchús Pimentel en Pontevedra ::

:: Ludovaina en Cangas ::

:: Entroido e VI Concurso de Tapas na Baiuca (Arteixo) ::

:: Os Johon Deeres en Lugo ::

:: Concerto NA LINGUA QUE EU FALO: Najla Shami na Fundación Vicente Risco (Allariz) ::

:: Pablo Díaz en A Coruña ::

:: Festival Solidario Rumbo de colisión (Cambados) ::

:: Sesión vermú co Cé Orquestra Pantasma na Silveira (Compostela) ::

:: Cantos de taberna en Sarria ::

:: SonDeSeu, a Orquestra Folk de Galicia e a ETRAD en "O Canto Das Illas". Auditorio Mar de Vigo. 20, 21 e 22 de febreiro de 2015 ::

:: Xoán Curiel e Sergio Tannus no Ultramarinos (Compostela) ::

:: Roberto Sobrado en Compostela ::

:: Lamas&Romero en Monterroso ::

:: Zenzar en Sada ::

:: Foliada do Oito en Vilalba ::

:: Susana Seivane en Compostela ::

:: IV encontro de coros tradicionais Cantares no Miñor (Vigo) ::

:: 3º Baile con petiscada no Restaurante Squash (Compostela) ::

:: Terbutalina en concerto Febreiro / Marzo 2015 ::

:: Roi Casal en Cambados ::

:: II Festival infantil de musica e baile tradicional (Cangas do Morrazo) ::

:: Cantata Vernacula en Sala Son (Cangas) ::

:: 1º FESTIVAL CANTAREIRAS BULIDEIRAS (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Pablo Díaz en Pontevedra ::

:: Xoan Curiel no Salón do libro Infantil e Xuvenil de Pontevedra ::

:: Maghúa en Arteixo ::

:: Dakidarría en Compostela ::

:: Donicelas Folk en Salasón (Cangas) ::

:: Baile 100% con Os Cempés en San Sadurniño ::

:: Narf na Ventana (Laxe) ::

:: Pito de Pikasso en Compostela ::

:: Chámalle Xis no Pub Gatos (Melide) ::

:: Rodrigo Romaní ao vivo no auditorio municipal de Vigo ::

:: Xoan Curiel en Lousame ::

:: Mini e Mero en Chapela (Redondela) ::

:: Chámalle Xis e Backslap en A Coruña ::

:: Narf no Var con Uve (Moaña) ::

:: Coanhadeira en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Pandereteiras de Traspés en Tui ::

:: Ceia-concerto com Pédêpötè (Salvaterra) ::

:: Treixadura con Cantigas e Agarimos en Pontevedra ::

:: Arde o Pazo (Mos) ::

:: Talabarte en Ourense ::

:: Baile con Os Cempes en Bandeira ::

:: Concerto de Pablo Díaz na Casa-Museo Manuel María (Outeiro de Rei) ::

:: Cantata Vernácula en Cantata Vernácula na Illa de Arousa ::

:: XXXV Exaltacion do Viño da Ulla en San Miguel de Sarandón (Vedra) ::

:: Davide Salvado en Monterroso ::

:: A Roda en Redondela ::

:: Davide Salvado na Coruña ::

:: Caxade en Vigo ::

:: Terbutalina en A Coruña ::

:: Pelepau en Tui ::

:: Concerto acústico Barroso & Penabad na Cova dos Trasnos (As Pontes) ::

:: Terbutalina en Pontevedra ::

:: Sés en Ribadeo ::

:: Ruxe-Ruxe en Compostela ::

:: O Carme ( I Espectáculo Traspés & Xarabal) - Vigo ::

:: Caxade en Outeiro de Rei ::

:: FESTA DA PANDEIRETA 2015 EN CERCEDA ::

:: Samarúas en Os xoves na Sagrada (A Coruña) ::

:: Cantos de taberna en Pontevedra ::

:: A OFG SondeSeu ao vivo. Concerto didáctico no Centro Cultural de Beade. 24 de abril. 20:30hs ::

:: Orquestra Os Modernos na Casa da Cultura de Barbadás ::

:: Traspés de Varanda en Arbo ::

:: Aña Urbana de Trépia Asociación Cultural, en Pontevedra ::

:: VI O berce de Donaire - Festival infantil de música e baile tradicional ::

:: XI Foliada de Melide ::

:: Concerto solidario en Uxes ::

:: Festival Letras Galegas - Airiños da Capela ::

:: XXIV Festa do Melindre ::

:: Ataque Escampe no Aturuxo (Bueu) ::

:: Riobó en Arteixo ::

:: Unha nova edición do Galegote Rock con catro días de música e galego ::

:: Cerne no De Catro a Catro (Vigo) ::

:: Mostra de Folclore en Vigo ::

:: Devir con Anxo Pintos e Xabier Díaz no Día Mundial da Diversidade Cultural ::

:: Luis Pastor en Porriño e Bueu ::

:: Uxía & Narf presentan "As baladas da Galiza imaxinaria" - Compostela ::

:: Música nos Tilos (Teo) ::

:: ATAQUE ESCAMPE + VOZZYOW + THE LOST OMELETTE-MAKERS na Capitol ::

:: TRADI LUCUS no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Festifolk Costa da Morte. ::

:: IV Trullada Serán pan con pan en Poboanza (Amoeiro, Ourense) ::

:: Carlos Nuñez, tributo a Alan Lomax en Compostela ::

:: Encontros Musicais 2.0 do Pazo do Faramello (Rois) ::

:: Memorial Teresa Pedrouso (Bueu) ::

:: Roberto Sobrado en Valdeorras ::

:: Najla Shami e Sérgio Tannus en Monterroso ::

:: Roi Casal na Rapa das Bestas de Sabucedo ::

:: BUDIÑO en Bertamiráns / Ames ::

:: Moxenas Musical Galego no XXV Aniversario da A.V. Celado - Cela (Mos) ::

:: IX FESTIVAL ARDE RANDE ::

:: Gala de Queiroa en SadA ::

:: 20º Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: XVIII Música na Noite - Teo ::

:: A Ultima Trasnada, festival despedida da Asociación Mozas e Mozos en Bueu ::

:: XIV Festa Rachada da Baña. ::

:: Pandeireteiras BOUBAS no Heicho de dar Queridinha (A Insua - Pontecaldelas) ::

:: XXII FESTIVAL DO RÍO CASTRO en Narahío ::

:: Pandereteiras Lagharteiras en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Concerto do Leo i Arremecághona na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: I Encontro de música e bailes do País (Arcos da Condesa-Caldas de Reis) ::

:: III Festival Xirondiña - Lumeirada Pontedeva ::

:: III Memorial Henrique Otero (Moaña) ::

:: XII Karraskal Rock (Vigo) ::

:: X Festival da Chaira (Baltar - A Pastoriza) ::

:: IX Festival As Minas en A Pontenova ::

:: Treixadura e Riobó na Foliada Nordestía en San Ciprián (Cervo) ::

:: Emilio Rua e Xestreu en Concerto en Redondela ::

:: XVI Encontro na Pontraga ::

:: XII Encontro en embarcacións tradicionais de Galicia (Boiro) ::

:: Xuntanza Folc FOLLAS DE OLIVAR na Insua ::

:: 31 Festival de Ortigueira ::

:: Festival Briga (Compostela) ::

:: Festival Antrospinos en Rianxo ::

:: Laroucofest (Baltar) ::

:: Concertos en Mera (Oleiros) ::

:: Festigal 2015 (Compostela) ::

:: XVIII ROMERIA POPULAR TROMPOS OS PES ::

:: VII Encontro de Música Medieval en A Coruña ::

:: Festa da Cultura de Vigo 2015 ::

:: Roi Casal en Moraña ::

:: A Derradeira Noite na Terra nas Festas do Apostolo (Compostela) ::

:: Carqueixa Rock & Folk ::

:: XXXII Festa da Carballeira de Zas ::

:: Banda Crebinsky en Concerto en Catoira ::

:: Traspés na XXXVI Festa do Pemento Arnoia ::

:: XXXVI Festival de Pardiñas ::

:: XVI Festival Folk en Fornelos de Montes ::

:: XVI Feira da Troita en Sobrado dos Monxes ::

:: X edición da Canción de Tasca de Espasante ::

:: As Nosas Músicas 2015 – 20 aniversario (Couso - A Estrada) ::

:: Donicelas no Var con Uve (Moaña) ::

:: Seis Por Oito en Rianxo ::

:: Festórreo 2015 en Lira (Carnota) ::

:: XVI Festa Folc de Vilariño (O Hío, Cangas do Morrazo) ::

:: XIX Xuntanza Val de Sarria - Peleriños ::

:: Caxade en Rianxo ::

:: Clave de FaDo en Tui ::

:: Festival folclórico do Concello de Cotobade ::

:: "OS TREBELLOS" E "AS CASCARILLAS" NA INAUGURACIÓN DO PAZO PÍAS ::

:: XXVII ESMORGA FOLK de A BANDEIRA ::

:: Festival Armadiña Rock'15 (Combarro) ::

:: O Ghusto do Boi na II Festa Mariñeira de Cariño ::

:: Luar Na Lubre en Benalmádena (Málaga) ::

:: Romería Castrexa do Val de Esmelle (Ferrol) ::

:: Habelas Hainas en Noia ::

:: BANDA DA ESCOLA DE MÚSICA DE RIANXO + CARAPAUS ::

:: Luar Na Lubre en Milagros (Burgos) ::

:: IV Festival Lembranzas da Ria (Cangas) ::

:: Festival Desnorte Rock 2015 (A Gudiña) ::

:: Festival Folk Guisamo ::

:: Festival do Castro 2015. 10 anos (Ferreira de Pantón) ::

:: Festival Ponte Louco - Castro Caldelas ::

:: XVIII NOITE FOLK (NEGREIRA) ::

:: XXXVI Festival Irmandiño de Moeche (A Coruña) ::

:: Davide Salvado en Bélxica ::

:: Festival de órgano e música antiga de Xunqueira de Ambía ::

:: FAM (Festival da Amizade Musical) - Antas de Ulla ::

:: Praza dos Libros 2015. Feira da creatividade cultural (Carballo) ::

:: A Roda en Teivilide, Samos ::

:: O Val das Mouras presentan Rosalía. Música en galego dende L'Hospitalet de Llobregat ::

:: Festas de San Bartolomeu (Noia) ::

:: Leilía o 25 de agosto en Noia ::

:: Pink Roe en Maside ::

:: SonDeSeu en concerto na Noite Celta de Astorga ::

:: XXXI Festival de Saiñas (Xove) ::

:: Festival Denomerock - Festas de Novo Mesoiro (A Coruña) ::

:: NARF TRÍO EN PONTEVEDRA ::

:: Historias de salitre no Var con Uve (Moaña) ::

:: Ludovaina e Carapaus nas Festas do Cristo 2015 (Cangas) ::

:: Festival Vagalume en Bertamiráns (Ames). ::

:: XVI Festival de Cantareiras (Ferrol) ::

:: Noite folklórica e serán popular en Ribadelouro (Tui) ::

:: XIII Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: Roberto Sobrado e Rafa Campoy na Senra Café (Pontevea) ::

:: Festival Folclórico en Vilanova de Lourenzá (Lugo) ::

:: I Festival "Sons na Cortiña" (San Sadurniño) ::

:: II xuntanza de grupos tradicionais de Rábade (Lugo) ::

:: Roi Casal en Valga ::

:: XIII Festival Folclórico en Ponte Caldelas ::

:: V Edición do festival O Son das Mámoas (Candeán - Vigo) ::

:: Treixadura e Tiruleque na Festa da Istoria - Ribadavia ::

:: XIV Noite da Lúa Meiga (O Viso - Redondela) ::

:: Donicelas na Festa do Viño de Salvaterra ::

:: XVIII FESTIVAL FOLCLÓRICO TROMENTELO (Cangas) ::

:: Festival do Río Belelle en O Roxal - Neda ::

:: I Festa do pan de millo e ovo en Tenorio - Cotobade ::

:: XV Festival Xironsa (Corvillón, Cambados) ::

:: San Ramón 2015 (Boiro) ::

:: I Festival Moañesa de Música e Danza ::

:: CAXADE, SES e TERBUTALINA nas Festas do Cristo de Cangas ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero. Derradeiros concertos do verán ::

:: Milladoiro en Cangas ::

:: Vindeiros concertos de CAXADE ::

:: Noite Folk San Xurxo Vea (A Estrada) ::

:: Afamadas e tradicionais festas da Rúa de Baixo (Compostela) ::

:: Das Kapital en Compostela ::

:: Festival Osa do Mar 2015 (Burela) ::

:: III Festival Ameixa Rock de Carril ::

:: VIII Festival Soavela (Cangas) ::

:: Festas Monte Alto 2015, A Coruña ::

:: I Feira Cultural da Pobra do Caramiñal ::

:: Mamá Cabra en Carral ::

:: Pitusa Semifusa en Sarria ::

:: II Festa Mariñeira de Fene ::

:: Milladoiro en A Guarda ::

:: Treixadura en San Clemente. Caldas de Rei ::

:: I Festival Intercéltico Son do Pazo (Mos) ::

:: XXIX Festival de Poesía do Condado (Salvaterra) ::

:: Festival Folk Aturuxo 2015 - Bravos (Ourol) ::

:: Son d´Aldea 2015 (Santiago de Albá - Palas de Rei) ::

:: Monumenta 2015 ::

:: XIX FESTIVAL FOLCLÓRICO BAÍÑA'15 ::

:: I Festival Folk - Rock de Portomarín ::

:: Tanxarina en Carral ::

:: V Festa "Recordando Vellos Tempos" ::

:: Vibra Balboa 2015 ::

:: XXVIII edición do Festival Folclórico do Condado de Ponteareas ::

:: Festa Campestre de Dombodán (Arzúa) ::

:: OSCAR IBÁÑEZ & TRIBO en Marín ::

:: Son d'aqui nas festas de Teixeiro ::

:: Faltriqueira en Pontedeume ::

:: Noite Folk nas festas de Pereiras (Mos) ::

:: NELSON QUINTEIRO en concerto en Vigo ::

:: V Concerto Músicas e Letras en Feminino (Ribadeo) ::

:: Tornaxeira no Barco de Valdeorras ::

:: Concerto de Ghaveta en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: VIII Foliada de Música Tradicional en Ouzande ::

:: Aspergillus de Coira + SKIRL na Sala Sónar (COMPOSTELA) ::

:: II Festival Nacional do Folclore de Tahúme (Riveira) ::

:: Os Porcoteixos en Pontedeume ::

:: O Sonoro Maxín na Festa da Vendima de Beiro (Ourense) ::

:: Barroso & Fariñas no Carballiño ::

:: Airiños da Lagoa en Legazpi (Guipúzcoa) ::

:: Asociación Fogo Fatuo nas Festas de Guadalupe (Rianxo) ::

:: Festimar 2015 - Marín ::

:: IV Festival Son de Marín ::

:: Festival Reperkusion (Bemposta - Ourense) ::

:: XII Encontro Infantil de folclore de Cacia, Aveiro, Portugal ::

:: Garitosis 2015 (Sarria) ::

:: Trezklowski (música klezmer-Gipsy) no Var Con Uve (Moaña) ::

:: Os d'Abaixo na festa aniversario do restaurante Silveira (Compostela) ::

:: AS CORES DO OUTONO - II Encontro de Artes e Música na Pobra do Brollón ::

:: Festival Rock in Rian ::

:: Os Carunchos - Próximos concertos ::

:: Terbutalina - Verán 2015 ::

:: Quempallou - Verán 2015 ::

:: Festa da Parrocheira en Ferrol Vello ::

:: II FESTA DO MIXILLÓN DE ESPASANTE ::

:: IV Festa d@ soci@ e d@ veciñ@ (Vincios, Vigo) ::

:: I Festival Folclórico "Mestureando" ::

:: Festival de la Luz ::

:: LULAVAI en Tabuaço (Portugal) ::

:: Davide Salvado - concerto presentación LOBOS en Compostela ::

:: Luar Na Lubre nas Festas de San Cibrao do Carballiño ::

:: Irmandades do Falo presentan maqueta en Vilalba ::

:: Xabier Diaz no Mercat de Música Viva de Vic ::

:: Lenda Ártabra en Ferrol ::

:: Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Festa Folk das Campeiras (As Pontes) ::

:: Concertos na Clave (Benigno vazquez, 19. Monterroso. Lugo) ::

:: IX Foliada no Loaira Cafe-Bar (A Pobra do Caramiñal) ::

:: Luar Na Lubre en Murcia ::

:: Virandeira Folk presenta METAMORFOSE en Vigo ::

:: Festival (Folk n Cross) e Romería en O Burgo ::

:: 67º Aniversario Cantigas e frores ::

:: IV edición do festival Ao Son Do Masma (Celeiro De Mariñaos - Lugo) ::

:: Festival de Carral ::

:: 100 Aniversario Eferro (Viladecruces) ::

:: Festival da Liberdade (Cangas do Morrazo) ::

:: I Festival dos 100tolos no Centro Cultural de Outeiro (Ares) ::

:: Xardín desordenado en concerto: "Aprendendo a ladrar" ::

:: A Requinta da Amaia en Lapido (Ames) ::

:: X FESTIVAL ARREAOCABO (Celeiro - Viveiro) ::

:: Traspés de Varanda en Mondariz ::

:: Feirón Mariñeiro de Rianxo ::

:: III FESTA DE AFIRMACION E DIGNIDADE ::

:: A Roda en Teivilide, Samos ::

:: Birimbao na Festa da Pataca de Coristanco ::

:: Mini e Mero na inauguración do bodegón A Fouce (Lugo) ::

:: Maghúa nas festas de San Miguel (Baralla. Lugo) ::

:: III Festival Aspenizasfolk (Paramos. Tui) ::

:: Folión de Fachas en San Martiño de Vilelos (O Saviñao) ::

:: Galandum Galundaina na Casa das Crechas ::

:: Moxenas Musical galego na AVV Val do Fragoso (Vigo) ::

:: Airiños da Lagoa na Romería de San Cosme e San Damián de Baiona ::

:: Uxía Senlle en Lisboa ::

:: Concerto X Aniversario de Radio Cos en A Coruña ::

:: Katie McNally e Neil Pearlman en A Gramola (Compostela) ::

:: CONCERTO DE RIOBÓ NO PORRIÑO ::

:: FIANDOLA EN O PORRIÑO ::

:: Concerto-Baile de "Virape con Danças do Mundo" no de Catro a Catro (Vigo) ::

:: Retical-Musical MULLER DE PAPEL de Rochi Nóvoa en Marín ::

:: Foliada de Noso en Lugo ::

:: I Muiñada de Vimianzo ::

:: Lagharteiras en Alcalá de Henares (Madrid) ::

:: LULAVAI en Pontevedra ::

:: Outubro '15 nas Crechas (Compostela) ::

:: "DESORDES CREATIVAS": Festival Internacional de Arte na Rúa (Ordes) ::

:: Real Coro Toxos e Froles en O Seixo (Mugardos) ::

:: IX Magosto Popular e a festa da Recolleita do Millo (Matamá - Vigo) ::

:: VI Mostra XXX Aniversario Trazantes (Tenorio) ::

:: Concertos de Xurde Fernandez & Lluis Nicolas en Pontevedra e Vigo ::

:: II Poemagosto - Festival da poesía en Allariz ::

:: VI SON DE TRAZO ::

:: RIOBÓ e TREIXADURA co coro CANTIGAS E AGARIMOS nas Festas de San Froilán (Lugo) ::

:: Milladoiro en Donostia ::

:: Falua em concerto na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Raigañas en A Coruña ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en A Coruña ::

:: TREIXADURA NO AUDITORIO DO ROSAL (PONTEVEDRA) ::

:: Concerto en Compostela de Xurxo Romaní. Sanfona Electroacústica e voz. ::

:: VIII VENTOROCK 2015 ::

:: TIRULEQUE en A CORUÑA ::

:: I Festival Premios Martín Códax da Música (Compostela) ::

:: Adianto da programación de outubro na Repichoca (A Coruña) ::

:: Grelo Folc 2015. Monfero ::

:: SONS MIÚDOS (Compostela) ::

:: Coralimia 2015, VI Festival de Coros de Música Popular (Xinzo de Limia) ::

:: Marcos García Trío en Vigo, Baiona e Moaña - Circuito Folk In Winter ::

:: Os Axouxeres en Mondoñedo ::

:: Contos da boapipa no Museo do Pobo Galego (Compostela) ::

:: Apertura do curso en Xirondiña (Freans De Deva - Ourense) ::

:: Son xogos, xogos son - Olga Kirk e Pablo Díaz en A Coruña ::

:: XXVII Xuntanza de Gaiteiros "Homenaxe a Treixadura" en Sillobre (Fene) ::

:: Mini e Mero pechan as xornadas Literaturas de cego (Prado - Lalín) ::

:: Espazo Activo da Ulla - pasabodeghas. San Miguel de Sarandón (Vedra - A Coruña) ::

:: Xabier Díaz e as Adufeiras de Salitre en Ferrol ::

:: Talabarte e Xandobela. Fin de semana en Liñares (Prado - Lalín) ::

:: Magosto DEVESA Són en Visantoña ::

:: Samaín de Trasancos no concello de Narón ::

:: Concerto didactico de Pablo Carpintero en Cee ::

:: Samaín en Pontedeume ::

:: Leirabuxo no magosto de Neda ::

:: CASTAÑAZO ROCK 2015 (Chantada) ::

:: Esquíos en Burela ::

:: Virandeira Folk en Vigo e Moaña ::

:: Concerto da OFG SonDeSeu en Cangas do Morrazo ::

:: TIRULEQUE no CLAVICÉMBALO CLUB de LUGO ::

:: Pandereteiras da Límia "Cantaralai" na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: II Edición dos Cantos de Taberna de As Pontes ::

:: Corcuspin (Asturies) en Pontevedra e Vigo - Programación Folk In Winter ::

:: MAGOSTO de BALBOA ::

:: NARF NO GROVE ::

:: Mini e Mero na Casa de Gallardo (Puxeiros - Mos) ::

:: Concertos en novembro de Coanhadeira ::

:: Xose Manuel Budiño en Cabo Verde ::

:: IV Encontro Luso Galaico de Música Popular en Monçao ::

:: Zënzar & Ruxe Ruxe no Forum Celticum (O Burgo, Culleredo) ::

:: Concerto de Panghea en Vigo ::

:: Magosto de Xironsa (Cambados) ::

:: Magosto e baile 100% con Os Cempés en San Sadurniño ::

:: Magosto da A.F.C. O Pedrón (Padrón) ::

:: TREIXADURA EN VALGA (Pontevedra) ::

:: TIRULEQUE no SALASÓN de CANGAS DO MORRAZO ::

:: Traspés de Varanda en Bueu ::

:: 22 CUERDAS (VALLADOLID) en Vigo e Moaña - Circuito Folk In Winter ::

:: Presentación de Folcromías en Dombate ::

:: Falua em concerto en Compostela ::

:: Concerto De Tres Pesos Na Gentalha Do Pichel (Compostela) ::

:: Programación de novembro na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: Concerto De Tres Pesos Na Gentalha Do Pichel (Compostela) ::

:: Festival de Música Tradicional Os Alegres 2015 (Pontevedra) ::

:: Novembro '15 na Casa das Crechas ::

:: 2 FESTIVAL DE MÚSICA TRADICIONAL "A SENEIRA" DE BAIONA ::

:: VIII Festival Folk Lume na Lareira (A Estrada) ::

:: Vrienden en A Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Concertos NA RAÍZ. Ferrol ::

:: Ghaveta en A Coruña ::

:: Virandeira Folk no Cafe Cultural Auriense (Ourense) ::

:: Magusto da Arca e concerto de Faltriqueira en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Presentación do novo disco de 2naFronteira en Moaña ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Vigo ::

:: Toques do Caramulo en Bueu ::

:: Gala do Património en Tui ::

:: Moañesa de Danza presenta 'Quedaches de vir ás nove' no Var con Uve (Moaña) ::

:: MAGOSTO MÁXICO na RAÍÑA (Compostela) ::

:: Magosto en Brión ::

:: Concerto-relatorio de RAUL GALEGO en A Coruña ::

:: Danças circulares participativas no De Catro a Catro (Vigo) ::

:: Festival Folclórico en Redondela ::

:: 1ª FOLIADA SOLIDARIA polo pobo Sirio en Baio (Carballo) ::

:: Mosquera Celtic Band en Arteixo ::

:: Gala Solidaria en Vila de Cruces ::

:: 4ª Obsesión Vermú en Compostela ::

:: Festival Folk en Cernadela ::

:: OS CEMPÈS 100% BAILE en A Coruña ::

:: IV Cantos de Taberna en Trives ::

:: Iria Estévez e Gonzo Piña en Vigo ::

:: Habelas Hainas no Magosto na Corte dos Bois (Sandiás, Ourense) ::

:: SOKRAM & MOU (DIOS KE TE CREW) en Pontecesures ::

:: Chorouvía XXV aniversario (Vigo) ::

:: Santa Cecilia 2015 en Antas de Ulla ::

:: O Son do Sabugueiro - A Pontevella ::

:: XI Ciclo Coros Galegos - A Coruña ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Madrid ::

:: Actuación da agrupación O Fiadeiro en Rianxo ::

:: Pan de Capazo ao vivo en Compostela ::

:: Susana Seivane no Barco de Valdeorras ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Barcelona ::

:: Zënzar & Ruxe Ruxe - Sala Berlín (Ourense) ::

:: KLEZMEROL en Vigo, Tui e Mondariz (Folk In Winter) ::

:: II Festifolc Atlántida ::

:: Estrea de 'O Poder do Arcabuz' (Quique Peón Cía.) no Teatro Colón (A Coruña) ::

:: Luar Na Lubre presenta Extra Mundi en Ourense ::

:: As Bringuelas en Arzúa ::

:: Folida co Sáhara - As Mil e Unha Noite - Cuntis ::

:: Radio Cos no Aturuxo (Bueu) ::

:: Kepa Junkera na Clave (Monterroso) ::

:: CHOTOKOEU + TROPICO DE GRELOS + PERFUSIÓN_GALINKÉ + BRINKADELIA TROUPE + HADRI H en Compostela ::

:: XABIER DIAZ TRIO en Ourense ::

:: Contacontos con Servando Barreiro en Vigo ::

:: BALBINO - Presentación en Compostela do novo espectáculo de Cantigas e Agarimos ::

:: Luar Na Lubre presenta Extra Mundi en Vigo e A Coruña ::

:: Actuación da Escola de Danzas e Gaitas Virxe do Alivio en Tomiño ::

:: Cantata Vernácula na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Implícate 2016, festival de música e palabra solidaria - Compostela ::

:: I Polavila Retranqueira en Ames ::

:: Cantos na Maré 2016 - Pontevedra ::

:: Concerto de Ad Heyra Liti na Arca (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Concerto presentación do traballo do Orfeón Mariñeiro do Berbés en Vigo ::

:: Lenda Artabra presenta NOITES DE LENDA no Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: Concerto nos Actos Castelao 2016 en Rianxo ::

:: Concerto-presentación do novo traballo de Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Concerto do gaiteiro ruso Alexander Anistratov+ Lançamento de Albión Galaica. Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Lembrando a Juan B. Mallou en Compostela ::

:: TIRULEQUE nas FESTAS DE SAN BRAIS de LAROÁ - XINZO DE LIMIA ::

:: Gala X Aniversario Armadanzas de Laraño (Compostela) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero coa Banda Cultural de Salceda de Caselas ::

:: Vai de Roda, Habelas Hainas e Carapous no Domingo de Entroido de Rianxo ::

:: Concerto de Sofia Espiñeira na Arca da Noe - Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Noites de Raíz en Callobre (A Estrada) ::

:: Festa da Filloa de Lestedo - Boqueixón (A Coruña) ::

:: Davide Salvado en Ferrol ::

:: Xosé Constenla na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: TIRULEQUE nA COVA CÉLTICA de A CORUÑA ::

:: De chea con Malandrómeda (Compostela) ::

:: Coanhadeira en Celanova ::

:: Tres Pesos en Noia ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero coa Banda de Ordes ::

:: Ith - Concertos Xira Febreiro 2016 ::

:: A Música Tradicional RE-VISTA. Memorial Nazario Glez. "MOXENAS" (Vigo) ::

:: Uxia Lambona e a Banda Molona en Vigo ::

:: Andres Penabad presenta novo disco nas Pontes ::

:: Os Chavellos en Salceda de Caselas ::

:: Concerto de Esquios mais Os Derradeiros na Gentalha (Compostela) ::

:: Festa do Queixo e Festival Arzúa 2016 ::

:: Baile Assalto en Compostela: especial Minho e Douro ::

:: Dakidarría presenta na Coruña DE CUNCAS E DE MAR ::

:: Os John Deeres na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Pelepau en Ponteareas ::

:: EXTRAESCOLARES ETRAD. Audición de primavera. (Vigo) ::

:: RETROUSO presenta un novo disco en A Estrada ::

:: Vindeiros concertos de Gramola Gominola ::

:: Luar Na Lubre en Barañain ::

:: Sesión vermú cos John Deeres en A burguesiña (Celanova) ::

:: Virada por Avante, Xose Constenla - Presentación Oficial en Compostela ::

:: VI Festival Cans De Palleiro (Vigo) ::

:: DOA en Redondela ::

:: Os Carunchos no Rosal ::

:: PEIS D'HOS. III Festival infantil de música e baile tradicional (Cangas) ::

:: Luar Na Lubre en Le Safran, Brie Comte Robert (Francia) ::

:: Concertos de Emilio Rúa en febreiro e marzo presentando Querida Alegría ::

:: Lagharteiras na Rede de Músicas Soltas de Redondela ::

:: Festa de Sam Martinho's Day na Gentalha (Compostela) ::

:: Camarada Nimoy na Iguana Club (Vigo) ::

:: Feira do Viño de Amandi Sober 2016 ::

:: V Foliada da Merenda en Frades ::

:: III Festival De Música Canto E Baile Tradicional Camelia (Vilagarcía de Arousa) ::

:: SES - Teatro Principal Santiago de Compostela ::

:: VIII FestiVal da Maía (Bertamiráns. Ames) ::

:: Pelepau en Tui ::

:: Alén de Ancos en Ferrol ::

:: 2NaFronteira nas V Jornadas das Letras Galego Portuguesas en Montalegre (Portugal) ::

:: Actuación de NOITE FECHADA en Vilagarcía de Arousa ::

:: MALANDRÓMEDA en A Coruña ::

:: Tres Pesos en Salasón (Cangas) ::

:: XVIII Encontro-Degustación do Millo Corvo en Meiro (Bueu) ::

:: Chotokoeu e Son Vegetal en Vigo, A Coruña, Compostela e Bueu ::

:: Festa Da Reconquista Da Vila De Vigo 2016 ::

:: Sonido Vegetal + Chotokoeu no Aturuxo Bar (Bueu) ::

:: Abril 2016 nas Crechas (Compostela) ::

:: DAKIDARRIA + REBELIOM DO INFRAMUNDO na SALA MASTER (Vigo) ::

:: Festival Folk de Raíz (Callobre. A Estrada) ::

:: Os Melidaos en Burela ::

:: Concerto Solidario: Klezmerol 2Mg en Vigo ::

:: Malandrómena en Pontevedra ::

:: Tres Pesos no 9º aniversario do Café A Senra (Pontevea. Teo) ::

:: III festival Vai de Amores (Ponteareas) ::

:: Fol de primavera en Arzúa ::

:: Guadi Galego en Compostela ::

:: Pelepau en Arbo ::

:: Alberto Mvundi en Ourense ::

:: Foliada solidaria co Nepal en Valadares (Vigo) ::

:: Gala Lembranzas dun Gaiteiro (Rianxo) ::

:: Farelo no Carballiño ::

:: Festa galega en Madrid ::

:: 12º Festa da Tortilla en Ribadetea (Ponteareas) ::

:: Presentación do coro Agarimos da Terra, no Balneario (Mondariz) ::

:: 2uS en Salvaterra de Miño ::

:: Festa da Sementeira do Millo de Matamá (Vigo) ::

:: Aberto por Alegría. 5º aniversario de Semente Compostela ::

:: Obal en Salason (Cangas) ::

:: XII Foliada de Melide ::

:: Raigañas, Fol de Veneno, e Radio Cos no Aldeola Galega (Malpica de Bergantiños) ::

:: Espectáculo O Son do Sabugueiro en Celanova ::

:: Treixadura en Noia ::

:: Cuarteto Caramuxo en Vigo ::

:: Concerto Tumba E Dálle en Barreiros (Lugo) ::

:: Noite Fechada + MJ Pérez na Sala Moon (Santiago de Compostela) ::

:: NAO en Ourense ::

:: III Festival A.C. da Aturuxeiras (Cedeira) ::

:: Zoelas en Ourense ::

:: Xestreu en Ourense ::

:: Abril Sempre! no Couto Mixto (Compostela) ::

:: Milesios na Feira do viño de Vilachá ::

:: IV Mes Cultural de Axuda o Pobo Saharaui (Silleda) ::

:: 25 Aniversario da Fundación de Entre Lusco e Fusco (Vilalba) ::

:: Sons do Douro en Ourense ::

:: Tanxugueiras Na Repichoca (A Coruña) ::

:: Ses en Muimenta (Cospeito) ::

:: XVI Concurso de baile tradicional galego Azaloira (Bandeira - Silleda) ::

:: XXXIV Festa dos Maios en Vigo ::

:: Ultimo Baile Assalto no Pichel (Compostela) - Especial Acordeón ::

:: II Festival de Música Tradicional de Cerdedo ::

:: Festa do 17 de maio (que se fai o 14) - Compostela ::

:: Treixadura en Padróns (Ponteareas) ::

:: THE TURRE'S BAND no Auriense (Ourense) ::

:: The Skarnivals + Tinta Femia no Aturuxo (Bueu) ::

:: Concerto AS PUNKIERETEIRAS en Ourense ::

:: 30 Aniversario da Agrupación Municipal de Música e Baile Tradicional de Cuntis ::

:: NAO + Rebeliom do Inframundo en Vigo ::

:: Vindeiros concertos de Davide Salvado ::

:: Xardin Desordenado en Biblioteca Neira Vilas (Vigo) ::

:: A Tradescola presenta "Sons de Maio" en Lugo ::

:: Xira de Primavera de Os D'Abaixo ::

:: Poetarras en Vigo (CONCERTO PRE-XOVENAU) ::

:: Zanfoneiros/as da Tradescola en Chantada e Muras (Lugo) ::

:: Projecto Nú en SALA SON Cangas ::

:: Luar Na Lubre en Ponteareas ::

:: Luar Na Lubre en Laguna del Duero ::

:: Xoán Curiel en Monterroso ::

:: IV FESTA AMANEXA. Oleiros ::

:: Gran festa aniversario Follas Novas en Ames (Bertamiráns) ::

:: XXXI Festa da Cereixa de Beade (Vigo) ::

:: Os Carunchos na Villa de Cobeña (Madrid) ::

:: X Festival Alternativo Millo Verde (Redondela) ::

:: VI Encontro de Grupos de Cantos de Taberna en Pontevedra ::

:: Xuño '16 nas Crechas (Compostela) ::

:: Xosé Lois Romero & Aliboria en Compostela ::

:: Ataque Escampe e Atrás Tigre en Ourense ::

:: SISAN NEW ROCK (Ribadumia) ::

:: IV Oca Folk (A Estrada) ::

:: V Inferniño Folk (Ferrol) ::

:: Falúa na Taberna da República do Couto Mixto (Compostela) ::

:: Lulavai en Brión ::

:: Día da Música en Silleda ::

:: Os Melidaos e Os John Deeres en Olas (Mesía - A Coruña) ::

:: II Xesteiraso Folk (Compostela) ::

:: II Tradilucus no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Surfing the Lérez 2016, edición ::

:: Festival Costa dos Castros (Oia) ::

:: Desnorte Rock - A Gudiña ::

:: Volta e dálle en Ponteareas ::

:: IX Folk in Río (Touro) ::

:: Bailía Folk en Vigo. Noite de San Xoán ::

:: Fol-k de Coiro en Bembrive (Vigo) ::

:: Baile 100% con Os Cempés en Moraña ::

:: Luar Na Lubre en Muíños (Ourense) ::

:: III Festival da Amizade (FAM) en Antas de Ulla ::

:: X Festival Sons da Lameira (Matamá. Vigo) ::

:: XI FESTIVAL DA CHAIRA (Baltar. A Pastoriza) ::

:: XXI Asalto ao Castelo (Vimianzo) ::

:: XXIII FESTIVAL DO RÍO CASTRO EN NARAHÍO ::

:: XV Festa rachada na Baña ::

:: XXX festival de baile e música tradicional Xirandola ::

:: Peneda Rock (Monterroso) ::

:: II Festival Folclorico Vila de Baiona ::

:: V Esmorga Popular en Sarria ::

:: Ith en Arzúa ::

:: RapaSons en Sabucedo (Pontevedra) ::

:: XIANA FEST - Festival Independente da Música Galega (Ordes) ::

:: XVII Folk de Raíz en Callobre (A Estrada) ::

:: Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Cantata Vernácula en Pontevedra ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Fene ::

:: Actuación de Sés nas XII Xornadas de Cultura Mariñeira "Muros mira ao Mar" ::

:: XXVI Festival folclórico As Mariñas (Cambre) ::

:: XXIII Festival De Folklore en Tomiño ::

:: Festival Música na Noite en Calo - Teo ::

:: Leirabuxo en Melide ::

:: Gala Queiroa (Sada) ::

:: Milladoiro en Narón ::

:: No Combarro en Moeche ::

:: Xardín Desordenado en Melgaço (Portugal) ::

:: IV Festival Xirondiña - Lumeirada 2016 (Freáns, Pontedeva) ::

:: Laroucofest 2016 (Baltar. Ourense) ::

:: Airiños do Mar de Teis no Var con Uve (Moaña) ::

:: Uxía canta a Manuel María ::

:: Davide Salvado no Aturuxo (Bueu) ::

:: Concerto de Begoña Riobó e Xosé Liz na Arca da Noé (Vilar de Santos) ::

:: SES nas festas de San Cibrao (Cervo - Lugo) ::

:: Festival Galaicoi en Cambre ::

:: Festival Ribeiro Son de Viño 2016 ::

:: Xornadas de Folclore Galego en Compostelas ::

:: Luar Na Lubre e Aira da Pedra no Bierzo ::

:: XXVI Festival Internacional de Folclore de Narón ::

:: 32 Festival de Ortigueira ::

:: Apóstolo 2016: Caxade + Cró! + Familia Caamagno + Terbutalina + Malandrómeda ::

:: Sons da Eira na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Noite Fechada en Salasón (Cangas) ::

:: DesmonteSound (Cerdedo) ::

:: Entroido Quente de Maceda (Ourense) ::

:: Davide Salvado e Pedro Pascual en Ribas de Sil ::

:: Roi Casal en Rianxo ::

:: FestiFolk ValMiñor (Camos. Nigrán) ::

:: X Festival Arrastro Rock 2016 (Redondela) ::

:: III Edición da foliada Nordestía en San Ciprián (Cervo) ::

:: Homenaxe a Rosalía e Castelao en Compostela, con NAO ::

:: Roberto Sobrado grupo no Carballiño ::

:: Luar Na Lubre en Louro, Vilanova de Famalicão (Portugal) ::

:: Festival Briga (Compostela) ::

:: FestiXeve 2016 (Xeve. Pontevedra) ::

:: Ith e Leirabuxo en Boimorto ::

:: Roi Casal no Rosal ::

:: Certame Folk en Compostela ::

:: Verbena Galega no Santiaguiño de Padrón ::

:: III Festival EntreMareas (Espasante - Ortigueira) ::

:: XV Festigal (Compostela) ::

:: Festas da Fraga e do Carme (As Pontes) ::

:: Ruxe-Ruxe + Samesugas nas Festas do Apóstolo ::

:: Banda Crebinsky na Praza da Quintana (Santiago D.C.) ::

:: Lulavai en Pontevedra ::

:: Luar Na Lubre en Carrizo de la Ribera (León) ::

:: V Festival Son da Burga en Baños de Molgas ::

:: Voces en Compostela ::

:: IX Festival Antros Pinos en Taragoña (Rianxo) ::

:: XXXII Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña) ::

:: Festival Folk Celta en Ponte da Barca (Viana do Castelo. Portugal) ::

:: XIV Festival de Folclore Internacional de Reboreda ::

:: Uxía Senlle, João Gentil e Sérgio Tannus na feta 2 aniversario da Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: V Festival Aturuxo (Bravos - Ourol) ::

:: XIII Romaría no Chamoso (O Corgo. Lugo) ::

:: Concerto na Catedral de Tui: Pres de Cambrai - O segredo do Pergamiño Vindel ::

:: I encontro musical MAR DEVALADO de Camelle ::

:: Vikinsons (Catoira) ::

:: Carqueixa Rock & Folk (Souteliño - Laza) ::

:: Quempallou na Noite Celta da Veiga (Vegadeo - Asturies) ::

:: Verbena Galega en Val do Dubra ::

:: Festival Sons da Gaita (Castrocaldelas) ::

:: II Festival Certame de Pandereteiras Arnoia Viva (XXXVII FESTA DO PEMENTO) ::

:: Pédëpôtè en Mondariz ::

:: Bailia Folk en Vigo ::

:: XIX Festival Folclorico Cantodorxo ::

:: XXXIII Festa da Carballeira de Zas ::

:: Concerto na Illa de Tambo (Poio) ::

:: Día da Gaita e Romería de A Xira de Santa Cruz (Ribadeo) ::

:: Festas do Monte (A Guarda) ::

:: Fiandola en Moaña ::

:: IV Som do Trega (A Guarda) ::

:: I Festival Folk Lágrimas de San Lorenzo en Pumarín (Balboa. O Bierzo) ::

:: A Maruxaina 2016 - San Cibrao (Lugo) ::

:: III NOITE DOS MOUCHOS -DARBO (Cangas) ::

:: Festival Intercéltico O SON DO PAZO (Mos) ::

:: De Vacas en Bueu ::

:: XVIII Esmorga Folk (A Bandeira. Silleda) ::

:: Festival Pontelouco (Castro Caldelas) ::

:: XVI Festa Folk na Fin do Camiño (Fisterra) ::

:: Festival do Castro 2016 (Ferreira de Pantón, Lugo) ::

:: XXIII Festival Folclórico Internacional de Peitieiros (Gondomar) ::

:: XVII Festa Folc de Vilariño (Cangas) ::

:: XIV Noite Folk de Negreira ::

:: XVII FESTA DA MALLA TRADICIONAL (Codeseda, Doade. Lalín) ::

:: II Festival da Moañesa de Música e Danza ::

:: Pelepau en Bueu ::

:: Gran Foliada BalGalaika en Compostela: Fanfare Ciocarlia + Radio Cos ::

:: Festival Revenidas 2016 (Vilaxoán de Arousa) ::

:: Concertos de Treixadura - Verán 2016 ::

:: Maria Xosé Silvar, Sés, en Cariño ::

:: Luar Na Lubre na XVI Festa do Mar (Combarro. Poio) ::

:: XIX Festival Folclórico de Domaio (Moaña) ::

:: XX Encontro Folclórico Malveiras (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Festival NOITE DA LÚA MEIGA (O Viso. Redondela) ::

:: XlX Festival Tromentelo (Cangas) ::

:: Festival do Rio Belelle (Neda) ::

:: XIV Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: V Festival Orixe Candente 2016 (Caldas de Reis) ::

:: III Festival Agrogay da Ulloa ::

:: Festival Armadiña Rock 2016. Combarro (Poio) ::

:: XVII edición do Festival Guísamo de Folk ::

:: XVI Festival Xironsa (Corvillón. Cambados) ::

:: Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre - Verán 2016 ::

:: Romaría de Santa Margarida (A Coruña) ::

:: Rebeliom do Inframundo en Baiona ::

:: VI Noite Folk San Xurxo De Vea (A Estrada) ::

:: The Lákazans no Var con Uve (Moaña) ::

:: Roi Casal en Ribadeo ::

:: XXVI Festival Folclólrico Andoradoira (O Burgo. Culleredo) ::

:: V festival Lembranzas Da Ría (Cangas) ::

:: Festival ENTREBATEAS (Pobra do Caramiñal) ::

:: V Festival do Paradiso (Monforte) ::

:: Ameixa Rock 2016 (Carril) ::

:: Festival Xovenau (Vigo) ::

:: XX Festival Folclórico Baíña (Baiona) ::

:: Festival Tahúme de Gala (Riveira) ::

:: XXIII Revoltallo de música e cultura emerxente (Valadares-Vigo) ::

:: Batemento en Salceda de Caselas ::

:: Vibra Balboa 2016 ::

:: IX Fervenza de Músicas (Ouzande - A Estrada) ::

:: Vento Mareiro e Quempalloiu en Poio ::

:: V Festimar. Marín ::

:: IX Festival Rock In Rian (Rianxo) ::

:: Fiandola ao vivo na Alameda de Chapela (Redondela) ::

:: Festival TOSTA 2016 en Rianxo ::

:: Festival da Luz (Boimorto) ::

:: Festival do Leite 2016 (Compostela) ::

:: Marta Quintana en Moaña ::

:: XI Festa Veciñal de Teis ::

:: LÚAS De Outono 2016. Homenaxe a Manuel María (A Coruña) ::

:: García MC en Compostela ::

:: Folión das Fachas (Vilelos-O Saviñao) ::

:: Quempallou en Begonte (Lugo) ::

:: 1º Aniversario da Fouce (Lugo) ::

:: Virapé. Danzas do Mundo no De Catro a Catro (Vigo) ::

:: Treixadura en O Porriño ::

:: Miguel Araújo en Ferrol (Programación: Na Raíz) ::

:: IV Festival Tradicional de Música e Danza en As Pontes ::

:: I Festival de Normalización Lingüistica en Portonovo. ::

:: Pitusa Semifusa no Castelo de Moeche ::

:: Davide Salvado en Moaña ::

:: Rude Pride + Keltoi! en Vigo ::

:: V As Penizas Folk (Paramos-Tui) ::

:: As Cores do Outono. III Encontro de Artes e Música (A Pobra de Brollón) ::

:: XII Encontro Folclórico da Agrupación de Centros Deportivos e Culturais de Vigo ::

:: III Intercéltico de Baiña (Baiona) ::

:: Pito de Pikasso en Compostela ::

:: Guadi Galego en Ourense ::

:: Costas & Cia's en Vigo ::

:: Bouzavella en Cristiñade (Ponteareas) ::

:: Emilio José na Corte dos Bois. Sandiás (Ourense) ::

:: Sés e Sanjurjo & Dopico no I Festival de Normalización Lingüística en Portonovo ::

:: Donicelas en Ourense ::

:: Cantata Vernácula na Festa do Ensanche (Compostela) ::

:: Guezos no Con do Moucho (Illa de Arousa) ::

:: IV Festa de afirmación e dignidade en Meira ::

:: Moendo Muiñeiras en Sarria ::

:: Carlos Núñez en Concierto - Festival Celtic Colours (Nueva Escocia, Canadá) ::

:: Mercedes Peón + Leo i Arremecághona no III Poemagosto (Allariz) ::

:: Banda de Gaitas Xarabal coa B.M. Unión Músical de Valladares (Vigo) ::

:: Alberto Mvundi no Aturuxo (Bueu) ::

:: Homenaxe a Eugenio Rodríguez en Bembrive (Vigo) ::

:: San Froilán 2016 (Lugo) ::

:: Seráns na Malatesta (Compostela) ::

:: Concerto de Milo Ke Mandarini (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Caxade en A Coruña ::

:: Chio en Salasón (Cangas) ::

:: Luar Na Lubre - Bilbao ::

:: Milo Ke Mandarini na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Feira Histórica Arteixo 1900 ::

:: Davide Salvado en Cee ::

:: Concerto de Mamadu Baio en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: XVII Festival de Cantareiras. O SON DOS ANTERGOS (Ferrol) ::

:: Festival da Liberdade (Cangas) ::

:: Grelo Folc 2016 (Monfero. A Coruña) ::

:: Guezos en Ourense ::

:: I Festival Tradicional da Dona en Portas (Pontevedra) ::

:: Mamá Cabra presenta en Compostela o seu novo espectáculo ::

:: Festa do Marisco en O Grove ::

:: Ruada do Pontiñas (Lalín) ::

:: Noite Fechada en Vilagarcía de Arousa ::

:: Káustika en Compostela ::

:: 2naFronteira no Off-womex do Modus Vivendi (Compostela) ::

:: Concerto de As Xinetas, Skandalogz, Rebeliom do Inframundo e As Punkiereteiras en Vigo ::

:: Concertos de Davide Salvado ::

:: Clara Pino & Pablo Vidal presentan disco en Vilagarcía ::

:: Keltoi en Ourense ::

:: Liska! en Ferrol ::

:: Tres Pesos en Outes ::

:: Lúa Nova Presenta: Aires Da Nosa Galicia (Bahía Blanca. Bos Aires) ::

:: Dj.Panko (Ojos de Brujo) na Borriquita de Belém. Compostela. ::

:: Guezos no Pub O Muíño de Cervo (Lugo) ::

:: IX Ventorock (Ventosela. Redondela) ::

:: WOMEX Quintana Festival (Compostela) ::

:: XII Ciclo de Coros galegos (A Coruña) ::

:: Foliada solidaria da Baldosa en Vilagarcía ::

:: II Cervefeira de Sada ::

:: Davide Salvado en Castro de Rei (Lugo) ::

:: Espectáculo O Son do Sabugueiro na Estrada ::

:: Concerto de Pablo Lerner en Compostela ::

:: Gala aRitmar dos premios da música e a poesía galego-portuguesas ::

:: CoMcORdAs (Gipsy Swing Jazz Trío) dende Portugal en Compostela ::

:: Acordeóns de Vila de Cruces en Lalín ::

:: Os Melidaos na Sala a Fundación (Melide) ::

:: Pedro Luís Ferrer (Cuba) en Compostela ::

:: Davide Salvado en Ourense ::

:: Método Cardiofónico de Germán Díaz en Ferrol (Ciclo Na Raíz) ::

:: Alejandro Vargas Trío - Sesión Trapiche en Compostela ::

:: Cántigas e Frores na Feira de Reigosa (A Pastoriza. Lugo) ::

:: XI Festival Folclórico Interparroquiais en Bembrive (Vigo) ::

:: A Punkestra Chumeiras en Ribeira ::

:: 19º Festival Algazara en Ponteareas ::

:: Magosto en Meira (Lugo) ::

:: Castañazo Rock 2016 - Chantada ::

:: VIII Tasca do Liño de San Bartolomeu de Ínsua (Vilalba. Lugo) ::

:: Romeria de San Miguel de Pastoriza, Arteixo ::

:: Encrucillada, Lenda Ártabra e Böj en Ferrol (Ciclo Na Raíz) ::

:: Rodrigo Romaní no Achill International Harp Festival (Irlanda) ::

:: CoMcORdAs (jazz / swing) ::

:: Magosto Celta na Palloza de Chis (Balboa) ::

:: Espazo activa da Ulla (San Miguel de Sarandón. Vedra) ::

:: Golden Slumbers (folk, Portugal) no Aturuxo (Bueu) ::

:: Banda Crebinsky ::

:: Os Chichisos en Pontevedra ::

:: Concerto de Despedida de Camarada Nimoy na Iguana Club (Vigo) ::

:: Ó Sair pra Romaría de Gonzalo Caride en Bembrive (Vigo) ::

:: Caxade en Melide ::

:: Lembrade Nós - Homenaxe á xeración Nós. En Ourense ::

:: Ana Moura en Compostela ::

:: Fiesta do Emigrante en Zürich (Suíza) ::

:: II Muiñada de Vimianzo ::

:: Ana Moura en Compostela ::

:: Milladoiro en Madrid ::

:: Magosto en Balboa ::

:: Roi Casal na Universidade de Vigo ::

:: Blue Devils Big-Band (no Garufa. A Coruña) ::

:: TRIO: Xosé Liz,Begoña Riobó e J.Feijoo no Batallón (Vigo) ::

:: Novas actuacións de SES en Madrid ::

:: ARIFI (Marrocos) no Garufa Club de A Coruña ::

:: Magosto do Couto Mixto (Compostela) ::

:: Concerto de Xoán Curiel Trio en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Guintervan en Augasantas, Cotobade (Pontevedra) ::

:: Deolinda en Ferrol ::

:: Magosto e festival de cantareiras en O Porriño ::

:: IV MERCADO DE OUTONO E XXVI MAGOSTO POPULAR EN O VALADOURO ::

:: Senhora Asem (sanfona e gaita-de-fole) en Silleda ::

:: Marta Quintana na Sala Ingrávida (Porriño) ::

:: Actuación da Agrupación O Fiadeiro en O Barco - Danza 3 ::

:: Meiramar-Axóuxeres no Festival VIANA SABE A MAR (Viana do Castelo. Portugal) ::

:: Maianas en Compostela ::

:: Magosto de Partovia (Carballiño) ::

:: Os da Ría no Pub O Muiño (Cervo) ::

:: Gala 25 anos de Tromentelo en Cangas ::

:: De Ruada en Bos Aires - A Sementeira - 2016 ::

:: O Poder do Arcabuz en Compostela ::

:: Moañesa de Música e Danza nas festas de San Martiño - Moaña. ::

:: Gala da Irmandade en Narón ::

:: I Magosto popular en Celanova ::

:: Concerto Tres Estampas Galegas en Compostela ::

:: Concerto de Tres Por Catro en Redondela ::

:: Uxía na Ramallosa (Teo) ::

:: Foliada en Toutón (Mondariz) ::

:: Magosto en Teis (Vigo) ::

:: FIANDOLA 20ºANIVERSARIO - Reis (Teo). ::

:: A Rebusca de Outono en Manzaneda ::

:: Os Terribles de Arousa no Auditorio da Illa de Arousa ::

:: Pitusa Semifusa en Teo ::

:: Festa benéfica en Homenaxe a Xosé Neira Vilas en Salcedo (Pontevedra) ::

:: V Festival de Arte Solidario en Vigo ::

:: IX festival folk Lume na Lareira en A Estrada ::

:: XXIX Festa Do Cabazo en Cabral (Vigo) ::

:: Festival Nun Local 2016 (Vigo) ::

:: Radio Cos presenta o seu novo disco en Barcelona e Madrid ::

:: O caderno dos afectos, espectáculo musical infantil, no Centro Sociocultural do Castiñeiriño (Compostela) ::

:: Balbino - Un espectáculo de Cantigas e Agarimos. En Valga (Pontevedra) ::

:: Davide Salvado en Salasón (Cangas) ::

:: Carlos Núñez na Catedral de Santiago de Compostela ::

:: Mamá Cabra en A Coruña ::

:: Gramola Gominola en Compostola ::

:: Palankama (Portugal) en Compostela ::

:: Os da Ría en Melide ::

:: Radon no bar Ferry (Vigo) ::

:: Foolmarkers en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Nova Galega de Danza en Vilagarcía ::

:: Gala da Irmandade en Betanzos ::

:: Ana Moura en Vigo ::

:: Xardín Desordenado en Barbadás (Ourense) ::

:: Güintervan e Sam Dharma nas Noites de Luz en A Coruña ::

:: Talabarte en Vimianzo ::

:: Magosto Popular en Muxía ::

:: VII Magosto Furtivo do Viso, Redondela ::

:: Festivala: Mulleres Creando. Vilagarcía de Arousa ::

:: Festa de Sta. Icía en Ortigueira ::

:: Costas & Cia's (Irish Folk) en Navia (Vigo) ::

:: Concerto de Clara Pino & Pablo Vidal en Vigo ::

:: Magosto en Baralla (Lugo) ::

:: Magosto e concerto de Mitocondrias en Sandiás (Ourense) ::

:: Magosto en Baio (Zas. A Coruña) ::

:: Coanhadeira e Emilio Rúa en Ourense ::

:: Radón na Cova dos Ratos (Vigo) ::

:: Caxade en Vilar de Santos, Ourense ::

:: 2naFronteira no XXX Certame de poesía de Cornellà de Llobregat (Barcelona) ::

:: Presentación do primeiro disco de Algarabía Folk en Vigo ::

:: Baile 100% con Os Cempés en Rubiáns, Vilagarcía de Arousa ::

:: Son de Lugh en Mondoñedo ::

:: Obradoiro-Concerto con PABLO DÍAZ en Foz ::

:: I Festival do Outono - Música da Terra - en Vigo ::

:: Maxia nos pés no Pazo, en Narón ::

:: Pandereteiras Bouba en As Neves ::

:: III Festifolc Atlántida en Matamá (Vigo) ::

:: Gala da Irmandade en Ordes ::

:: Fol-K de Coiro en Tui ::

:: Nova Galega de Danza presenta Son en Vilagarcía de Arousa, Narón e Vigo ::

:: Moxenas Musical Galego en Cabral (Vigo) ::

:: Moendo Muiñeiras en Monforte e Valdeorras ::

:: Programación de Outono no Auditorio de Goián (Tomiño. Pontevedra) ::

:: Csm A Coruña Ensemble presenta 'Corrente Do Golfo' ::

:: ::

:: Noite Portuguesa no Café Melandrainas (Arteixo) ::

:: Gala Da Irmandade en Padrón ::

:: Nom ao vivo no Pub Gatos (Melide) ::

:: Servando Barreiro presenta Virapé no Culturgal (Pontevedra) ::

:: Zakarías O'Facas presenta o monólogo musicado Maldita Peaxe en Compostela ::

:: Carmen Penim presenta o seu novo proxecto no Culturgal (Pontevedra) ::

:: SonDeSeu + Convidados no Concerto inaugural do Culturgal 2016 (Pontevedra) ::

:: Lenda Ártabra en Mugardos ::

:: Música portuguesa a gostar dela própria, Gabriel Schwartz e Foliada en Vilar de Santos ::

:: Xosé Manuel Budiño. Concerto 'Paralaia' 20 Aniversario en Pontevedra ::

:: A Banda da Balbina en Ourense ::

:: Miniconcerto acústico de Roberto Sobrado no Culturgal (Pontevedra) ::

:: III Festival interceltico de Baiña (Baiona) ::

:: Gala da Irmandade en Arzúa ::

:: Emilio Rúa en Gondomar ::

:: Presentación TIC TAC TOC de Pablo Díaz no Culturgal (Pontevedra) ::

:: Pesdelán no Culturgal (Pontevedra) ::

:: María Fumaça no Culturgal (Pontevedra) ::

:: Festival Folcklórico en Leirado (Salvaterra de Miño) ::

:: Pablo Díaz CantaContos - Vindeiras actuacións ::

:: Carlos Núñez en Malaga ::

:: Concerto de Xan Solo's en Vilar de Santos ::

:: Davide Salvado a só en Monterroso ::

:: Virandeira en Vigo ::

:: Roberto Sobrado no Avante (Compostela) ::

:: Carlos Núñez en Alicante ::

:: Festival de Nadal ALEIVOSÍA en Rianxo ::

:: Festival Tremiñado en Ponteareas ::

:: Gaiteiros de Traspés polas rúas de Vigo ::

:: II Foliada na Fonsagrada ::

:: Fanfarria Taquikardia + Güintervan no IX Outono en Bual (Asturies) ::

:: Luar Na Lubre en Medina del Campo ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero en Compostela ::

:: Guadi Galego no Concerto de Nadal da Universidade de Vigo ::

:: Carlos Núñez en Palencia ::

:: Cantautorxs de Garda homenaxear a Leonard Cohen en Vigo ::

:: Espectáculo Liñas Paralelas en Rianxo ::

:: Carlos Núñez en Bilbao ::

:: A música amorosa das palabras: concerto para Manuel María en A Coruña ::

:: Gala Irmandade en Ribeira ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Ponferrada ::

:: Luar Na Lubre en Zamora ::

:: Concerto TRES PESOS en Verín ::

:: Chotokoeu + Fanfarria Taquikardia en Ourense ::

:: Concerto Xosé Constenla en Vimianzo ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero en Ferrol ::

:: Carlos Núñez en Burgos ::

:: Keltoi! presentan en Vigo: Sons da Rúa ::

:: II Festival Ska All Night (Vigo) ::

:: III Vifolk do Concello de Vigo ::

:: Carlos Núñez en A Coruña ::

:: Concerto de Gelria en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Todomedre presenta: Os Amigos dos Músicos en Ourense ::

:: Recambios Tucho en Ribeira ::

:: Chotokoeu en A Coruña ::

:: Carmen Rey presenta "Mañâ" en A Coruña ::

:: Lydia Botana na Pobra Do Caramiñal ::

:: Emilio José e os indígenas en Ourense ::

:: BÖJ en Ferrol ::

:: Leña Verde e Davide Salvado en Pol (Lugo) ::

:: Ghaveta no Var con Uve (Moaña) ::

:: Malandrómeda en Ourense ::

:: Carlos Núñez en Barcelona - Festival del Mil-lleni ::

:: VI Gala de Candaira en Verín ::

:: Presentación de 'De aquí para alá' de Lydia Botana nas Illas Canarias ::

:: Romaría de Reis en Bueu ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre + Tanxugueiras en Compostela ::

:: Virandeira en Vigo ::

:: Cantos de cego da Galiza e Portugal en A Guarda ::

:: Cantacontos para Bebes con Pablo Díaz en Ourense ::

:: O carballo das cen pólas en Vigo ::

:: Carlos Núñez en Madrid ::

:: Arifi en directo no Forum Celticum (Culleredo) ::

:: Brigada Diaz&Bravo en Vilar de Santos ::

:: Cantos na Maré 2017 en Pontevedra ::

:: SES en Narón ::

:: Tahúme presenta Unha Historia do Nadal en Riveira ::

:: Radio Cos presenta Pasatempo no Teatro Rosalía ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero (Compostela) ::

:: Pelepau no furancho O'Buraquiño de Bembrive (Vigo) ::

:: Algarabía Folk no San Brais de Bembrive (Vigo) ::

:: Maskarpone e The Skarnivals en Ourense ::

:: Concerto no San Brais Da RIANXEIRA (Bembrive - Vigo) ::

:: Cristian Silva en Vilagarcía ::

:: Homenaxe a Tabe na Malatesta ::

:: Festival Rock "Presume de Galego" (Melide) ::

:: Concerto Trilitrate na Arca (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: VI Encontro Musica Tradicional en Boiro ::

:: Fanfarria Taquikardia nas festas de San Brais (Bembrive - Vigo) ::

:: Muebles Mendoza en Compostela ::

:: Transilvanians e Cachas&Cousins en Compostela ::

:: X Aniversario de Xógara en Torroso. Mos ::

:: A Compañia do Ruído em concerto no Pichel (Compostela) ::

:: SES en Ourense ::

:: Bloquinho Aperta nas festas de San Brais en Bembrive (Vigo) ::

:: Os Podridos nas festas de San Brais en Bembrive (Vigo) ::

:: Luar Na Lubre en Compostela ::

:: Bailía Folk nas festas de San Brais en Bembrive (Vigo) ::

:: Naiama Gaitas nas festas de San Brais ::

:: Pandereteiras Arume en Bembrive (Vigo) ::

:: ITH - Sala Baranda (O Barco) ::

:: Cristian Silva na Fundación (Melide) ::

:: Radio Cos en Vigo ::

:: SES no Auditorio Mar de Vigo ::

:: Tanxugueiras en Compostela ::

:: Caxade en Carballo ::

:: Tanto Nos Ten en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Avilés ::

:: SES en Pontevedra ::

:: Compañía Do Ruído en Aguiño (Ribeira) ::

:: Cristian Silva e Suso Iglesias (EGOlatra2) en Bueu ::

:: Rafael Amor en Sandiás (Ourense) ::

:: Concerto de Laroá en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Os Amigos dos Músicos en Compostela e Lugo ::

:: Pendanca e oso: Lucía Aldao e María Lado en Outeiro de Rei ::

:: Primordiais en Redondela ::

:: Ludovaina en Nerga (O Hío. Cangas) ::

:: MJ PÉREZ en Allariz ::

:: SES en Burela ::

:: Festival A Candeloria IV (Lugo) ::

:: Concerto de Os Carunchos no AVANTE (Compostela) ::

:: Trapallada na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Ataque Escampe e Emilio José en Compostela ::

:: Cantares para Rosalía de 2naFronteira en Compostela ::

:: Concerto Pola Liberdade e a Rebeldía na Sala Malatesta (Compostela) ::

:: Festival Taiña XIV en Goián (Tomiño. Pontevedra) ::

:: SES en Donosti ::

:: Brais Morán en A Coruña ::

:: Xoán Curiel en Lugo ::

:: PEIS D´HOS. IV Festival infantil de música e baile tradicional ::

:: Pablo Díaz e a Banda Tic Tac Toc no salón do libro de Pontevedra ::

:: 1° ANIVERSARIO DA A.C TRISKELL (Arteixo) ::

:: Guadi Galego, concerto Delicatessen en Barcelona ::

:: Carlos Núñez en Kentucky (Estados Unidos) ::

:: Os Porcoteixos e Os Estalotes na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Fiesta De San Patricio no Ferry (Vigo) ::

:: Brais Morán en Ourense ::

:: Sokram en Tenerife ::

:: ALAW no Teatro da Beneficencia de Ortigueira ::

:: CLAVE De FADO en Burela ::

:: Sokram en Tenerife ::

:: Adianto de Herdeiras de Carmen Penim no Var con Uve (Moaña) ::

:: No filo Da Ferreña Na Arca Da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Carlos Núñez en Nova York ::

:: Guadi Galego no Teatro Principal da Estrada ::

:: Concerto de Emilio José e Os Indígenas en Cangas ::

:: Atzembla e Sondarúa en Compostela ::

:: Susana Seivane, Rosa Cedrón, Ialma... en Cambados ::

:: Os Carunchos en Nerga (Cangas) ::

:: Os Porcoteixos en Santa Marta de Ortigueira ::

:: Áureas en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Skandalogz "Presentación 10º aniversario" +Atzembla en Vigo ::

:: Guadi Galego en Narón ::

:: Pablo Díaz - Tic Tac Toc - na Estrada ::

:: Ghaveta en Ourense ::

:: A Roda e Andarivel no 30 Aniversario da A.C. Airiños dos Carrís (Cerdido) ::

:: A Roda e Andarivel no 30 Aniversario da A.C. Airiños dos Carrís (Cerdido) ::

:: Emilio José e os Indígenas + Ki en Ourense ::

:: Carlos Núñez en Wyoming ::

:: Tanxugueiras en Ribeira ::

:: Cocido do Orgullo en Lalín ::

:: Cantos de Taberna e Zurrumalla en Manzaneda ::

:: Ruxe-Ruxe + 13kraus no Forum Celticum ::

:: Concerto de Falua en Vilar de Santos ::

:: DAKIDARRÍA en acústico no Pub Gatos (MELIDE) ::

:: Cristian Silva en Vilar de Santos ::

:: Guadi Galego en Madrid ::

:: Banda Crebinsky en A Coruña ::

:: Tres por Catro en Arcade ::

:: Talabarte en Compostela ::

:: The Skarnivals + Trapallada | Sala Karma (Pontevedra) ::

:: Yves Lambert Trío en Ortigueira ::

:: Concerto acústico de Roberto Sobrado en Cambre ::

:: Carlos Núñez en Canadá ::

:: Zurrumalla en Vigo ::

:: Cantares no Miñor. VI Encontro de Coros Tradicionais en Gondomar ::

:: Sonia Lebedynski en Redondela ::

:: Banda Crebinsky na Illa de Arousa ::

:: Skandalo Gz + Brigada Improductiva en Melide. ::

:: Zënzar + Maskarpone en Ourense ::

:: IV Encontro de Cantareiras (Fene) ::

:: Festa da pandeireta (As Encrobas) ::

:: Festival da Galiza en Napoles (Italia) ::

:: Encontro de Gaiteiros * Pouca Pena * 8 e 9 de Abril (Portugal) ::

:: SES en Compostela ::

:: Festa da Chuvia en Ribeira ::

:: IX FestiVal da Maía (Bertamiráns. Ames) ::

:: Concerto sacro na Semana Santa da Estrada ::

:: Luar Na Lubre en Guadalajara ::

:: Xirandola presenta: `O Naranxo´ en Bandeira ::

:: Carlos Núñez en Canadá ::

:: VI Festival Folclore Na Rua en Cangas ::

:: Festival infantil Por cantar e por bailar en Vigo (O Fiadeiro) ::

:: Feira Medieval en Monforte ::

:: 7ª Noite da Lusofonia en Lugo ::

:: Mafalda + Rebeliom do Inframundo en Vigo ::

:: O Sonoro Maxín no Auriense ::

:: A Compañia do Ruido en Culleredo ::

:: O Sonoro Maxín en Ourense ::

:: Sonia Lebedynski en Rianxo ::

:: Luar Na Lubre - Miranda de Ebro ::

:: VII Aña Urbana en Pontevedra ::

:: A nena e o grilo nun barquiño no Pazo da Cultura de Narón ::

:: Russkaja + Festicultores en Compostela ::

:: Vizcaíno presenta DIÁSPORA en Monterroso ::

:: O Sonoro Maxín na Sala Dublín de Carballo ::

:: Chotokoeu no CSO A Insumisa (A Coruña) ::

:: Roberto Sobrado grupo no Galegote Rock (Pontevedra) ::

:: Ser e Terra de Nova Galega de Danza en Ferrol ::

:: Terbutalina + Kings of The Beach en El Pueblo, Ourense ::

:: Júlio Santin E Xoán Curiel Na Arca (Vilar de Santos) ::

:: Rebeliom do Inframundo + Skandalogz en Ourense ::

:: Roberto Sobrado grupo no Café Concerto Antano-Serra de Outes ::

:: BÖJ en Ortigueira ::

:: Traspés, O Coto, Atlántida de Matamá, e Cotogrande de Cabral en Vigo no Día Internacional da Danza ::

:: Asociación Folklórica Corisco no Día Internacional da Danza en Vigo ::

:: Luar Na Lubre - Málaga (Benagalbón Folk Festival) ::

:: Actuación de O Fiadeiro en Vigo polo Día Internacional da Danza ::

:: Grupo De Danzas Pais De San Roque e e Agrupación Folklórica ALGAZARA convidados nas Festas das Cruzes de Barcelos (Portugal) ::

:: ITH na Sala O Muíño (Cervo) ::

:: O Sonoro Maxín en Bueu ::

:: VI Festa Da Sementeira Do Millo de Matamá (Vigo) ::

:: Foliada Melide 2017 ::

:: Día da Danza en A Coruña ::

:: Uxía Lambona en Ferrol ::

:: Os Carunchos en Puxeiros (Mos) ::

:: Gramola Gominola en Milladoiro (Ames) ::

:: Os d´Abaixo presentan disco en Melide ::

:: O Sonoro Maxín na Sala Karma (Pontevedra) ::

:: Concerto de Leira en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Chotokoeu en Madrid ::

:: Dakidarría en acústico en Ourense ::

:: Davide Salvado e Pedro Pascual en Vigo ::

:: De Vacas en Pontevedra ::

:: IV Festival Ventofolk en Ventosela, Redondela ::

:: A verbena das irmandiñas - Compostela ::

:: Lambetazo Fest (Pontedeume) ::

:: Rebeliom do Inframundo en Melide ::

:: Superoito na Fundaçom Artabria (Ferrol) ::

:: DAKIDARRÍA en acústico na Ílla de Arousa ::

:: Familia Caamagno na Pousada das Ánimas, Boiro ::

:: Terbutalina en Santander ::

:: Tic Tac Toc de Pablo Díaz en Outes ::

:: Grupo de zanfonas da Tradescola en Outeiro de Rei. ::

:: Luar Na Lubre en Aranjuez ::

:: X Aniversario A Senra Café (Compostela) ::

:: CHICULATE en Esmelle ::

:: Comeza maio na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Festa No Muiño En Coiro (Cangas) ::

:: XV aniversario do Galopin (Lalín) ::

:: Berlai na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Moendo Muiñeiras en Betanzos ::

:: Concerto aniversario dA Banda de Poi en Meira ::

:: O Sonoro Maxín en San Sadurniño ::

:: I Festival Boina e Txapela en Compostela ::

:: Ataque Escampe presenta Primeiros Bicos na Coruña ::

:: Chotokoeu na Sala Rouge ( VIGO ) ::

:: Terbutalina en Bilbo ::

:: Emilio José no Liceo Mutante (Pontevedra) ::

:: Concerto de Tino Baz na Arca da Noe )Vilar de Santos. Ourense.) ::

:: Festa TrezeCatorze 2017 en Salceda de Caselas ::

:: Radio Cos presenta 'Pasatempo' en Compostela ::

:: Anxo Lorenzo en Ortigueira ::

:: Encontro Infantil de Cantares Tradicionáis " O SAIME CANTA" en Narahío ::

:: VIII "O berce de Donaire" en A Coruña ::

:: Ardentía na XXXV Festa dos Maios de Vigo ::

:: Os D´abaixo en A Coruña ::

:: XXVII Festa do Melindre en Melide ::

:: Concerto De Carapaus en Rianxo ::

:: Acto e Concerto de Tino Baz no día das Letras Galegas en Vigo ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero en Compostela ::

:: Os Carunchos en Valadares (Vigo) ::

:: 2naFronteira en Gondomar - Lembranza de Carlos Casares ::

:: Davide Salvado en Boiro ::

:: Mamá Cabra en Boiro ::

:: Continúja a Xira #Omundoestáparado~de Guadi Galego ::

:: Recital Musical VENTO FERIDO na Nave de Vidán (Compostela) ::

:: Chotokoeu en Granada ::

:: Os Estalotes na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Clara Pino & Pablo Vidal na Illa de Arousa ::

:: Rosa Cedrón en Santiautor (Compostela) ::

:: RAIBA presenta novo álbum en Compostela ::

:: De Vacas na Pobra do Caramiñal ::

:: SES en Badalona ::

:: O Sonoro Maxín en A Coruña ::

:: VI Festival Infantil dos Amigos da Gaita Galega en Ribadeo ::

:: Gramola Gominiola e Nosoutros Folk na Estrada ::

:: De Vacas - Axenda de Maio ::

:: Letras Galegas en Manzaneda ::

:: Música nas Noites dos Museos no Castro de Viladonga (Castro de Rei. Lugo) ::

:: Blues do País no C.S.C.D. As Pedriñas en Tameiga (Mos. Vigo) ::

:: Pablo Díaz en Compostela ::

:: A Roda en O Carballiño ::

:: Os Tres Trebóns, Nao e Zënzar en A Coruña ::

:: Concerto deLombaos en Sarria ::

:: Trovas e Cantigas con Manuel Teixeira e Antonio Rosa en Compostela ::

:: SES nas Festas de Santa Rita de Vilagarcía ::

:: Xulio Lorenzo presenta Cantos da Ialma en Vigo ::

:: Ciclo de conciertos celebrando a Semana das Letras Galegas 2017 en Alcalá de Henares (Madrid) ::

:: Letras Galegas na Disco-Tasca As Pozas (A Guarda) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Oleiros ::

:: Luar Na Lubre en Narón ::

:: BERRA X ! - Baños de Molgas ::

:: Terbutalina na Sala Real (Aguiño) ::

:: Festa da Fala na Sala Malatesta (Compostela) ::

:: João Afonso en Compostela ::

:: A Gramola Gominola presenta en Ourense "Cancións para Desafinar" ::

:: Festival de Música Galego-Portuguesa en Cedeira ::

:: FestiLetras na Aldea do Couto (Ponteceso) ::

:: The Turre´s Band, Xiada Ghaiteiros e O Sonoro Maxin e Dornelas (Mos) ::

:: Som Do Galpom en Vigo ::

:: Luis Pastor en Vigo ::

:: IV Festival de música tradicional de Cerdedo ::

:: Pito de pikasso e. Ruxe-Ruxe en Boiro ::

:: Festival 102 Aniversario de Toxos e Froles en Ferrol ::

:: Gala Xironsa 25 anos. Cambados ::

:: V Dálle Donaire - Festival de música e baile tradicionais en A Coruña ::

:: Bailia Folk en Vigo ::

:: Maio na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: V Festa Amanexa en Oleiros ::

:: XXXIV Día Da Muiñeira En Pontedeume ::

:: Festival Folclórico da A.C. Os Muiños de Oliveira (Ponteareas) ::

:: Airiños da Freba en A Coruña ::

:: Superoito en A Coruña ::

:: Romaría de fin de curso Trépia (Pontevedra) ::

:: Concerto Som Do Galpom en Melide ::

:: O Sonoro Maxín presenta SETEDEZASETE en Vigo ::

:: IV Foliada e XVI Encontro Folclórico AC Queiroga (Laracha) ::

:: XI Festival Nós de Sobradelo (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Luar Na Lubre en Huelva ::

:: Leirabuxo no Pub Gatos (Melide) ::

:: Os Chavellos en Salceda de Caselas ::

:: Noites en Vela en A Ponte Maceira (Ames) ::

:: Samarúas na Sala A Fundación (Melide) ::

:: Luar Na Lubre e O Val das Mouras no 37º Aniversario ACG Rosalía de Castro ::

:: Carlos Núñez en Puy du Fou (Francia) ::

:: Berlai presenta Desconhecido en Rianxo ::

:: Os Carunchos na Festa Castrexa de San Andrés de Comesaña (Vigo) ::

:: Sonrock (Ribadeo) ::

:: Elviña Sons (A Coruña) ::

:: III Festival Folk de Grixalba (Sobrado) ::

:: Xardín Desordenado en Brión ::

:: Medomedá, a Banda de Balbina e Carne de Pescozo en Calo (Teo) ::

:: Festival Interritmos en Porto do Son ::

:: IV Cita coa Historia das Pontes ::

:: Bailia en Vigo ::

:: Os d'Abaixo no Var con Uve (Moaña) ::

:: Tiruleque nas Lendas da Pena Molexa 2017 en Narón ::

:: Som Do Galpom en Ans (Carral) ::

:: X Serán Á Beira Do Mar (Baiona) ::

:: Luar Na Lubre - 26 ed. Festival Des-FOLCa't (Calaf. Barcelona) ::

:: X Festival das Escolas Retrouso (Bueu) ::

:: III Xesteiraso Folk (Compostela) ::

:: Fin do Curso 2016/17 de Abrindo Rejo (Camariñas) ::

:: Roi Casal en Ponteareas ::

:: Festival CantoConto en Mos ::

:: X Festival Folk in Río en Touro ::

:: XVI Encontro De Baile Rexional E Música Tradicional Galega en Dena (Meaño. Pontevedra) ::

:: Clara Pino e Pablo Vidal presentan NOWHERE en Compostela ::

:: VIII Festival Folk Illa De San Simón (Cesantes. Redondela) ::

:: Rock in Freixo (Valadres-Vigo) ::

:: Noite De San Xoan en Vilariño (Cangas) ::

:: Verbena Galega no San Xoán de Sarria ::

:: Virandeira no Festival Folk Illa de San Simón (Cesantes) ::

:: Festa de San Xoán no CSCD As Pedriñas (Tameiga. Mos) ::

:: Boj en Pontedeume na noite de San Xoán ::

:: Festas de San Xoán en Compostela ::

:: Festival Finde k Flipas en Manzaneda ::

:: Guezos na Fábrica De Chocolate (Vigo) ::

:: Fasenuova + Emilio José en A Coruña ::

:: III Festival A.C. Abaladeiras de Muxia ::

:: Traspés presenta o espectáculo PONTEVEDRA en Vigo ::

:: Carlos Núñez en Mungia (Biscaia) ::

:: Caxade, Oquestrada e O Sonoro Maxín nas Festas de Ourense ::

:: Ceumar (Brasil) en A Coruña ::

:: SES no Worldpride Madrid 2017 ::

:: Noite do Lastro nas Festas do Barrio de San Pedro ::

:: Milesios presenta INDOEVINDO en Lugo (III Tradilucus) ::

:: II Xuntanza Veciñal en Cuntis ::

:: XVI Festa Rachada de A Baña (A Coruña) ::

:: VI Fiandón en Palas de Rei (Lugo) ::

:: Cantigas e Agarimos en Muros ::

:: Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: Som do Galpom na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: 31 festival de Xirandola (A Bandeira. Silleda) ::

:: XVIII FOLK De RAÍZ en Callobre (A Estrada. Pontevedra) ::

:: Romaria Rebuldeira en Ramirás (Ourense) ::

:: XIII Encontro de Embarcacións Tradicionais de Galicia (Combarro) ::

:: Marta Quintana en Torroso. Mos (Concerto solidario) ::

:: Actuación O Fiadeiro en Chapela (Redondela) - Ciclo Danza3 ::

:: Luar Na Lubre - Estival Cuenca 2017 ::

:: Queiroa na rúa (Sada) ::

:: Psicotroita III Sigüeiro (Oroso. A Coruña) ::

:: Xose Constenla en Corbillón (Cambados) ::

:: Treixadura en Ames ::

:: Concerto de Barahúnda ::

:: Foliada Sons nas Fervenzas en Codesedo (Boqueixón) ::

:: Xantar E Cantar en Reboreda (Redondela) ::

:: XIV Gala Fin de Curso Carcaxía (Malpica) ::

:: Os Cempés en Ribadeo ::

:: Festival Costa dos Castros 2017 (Oia) ::

:: Festival "Queiroa na rúa" 2017 (Sada. A Coruña) ::

:: Rapasóns (Sabucedo. A Estrada) ::

:: Luar Na Lubre en Barcelona ::

:: Cé Orquestra Pantasma na Pobra do Caramiñal ::

:: Airiños da Peneda en Cesantes (Redondela) ::

:: Nikos Sarris (música grega) en Vigo ::

:: María do Ceo en Carballo ::

:: Os Carunchos en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: GUEZOS NO BOULEVARD (Fisterra) ::

:: Skandalogz e Noite Fechada no DemonteSound (Forcarei) ::

:: Eikasia na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Roi Casal en Fene ::

:: Os Carunchos - Concertos en xullo 2017 ::

:: Atardecer no Gaiás (Compostela) ::

:: Festival Ribeiro Son de Viño 2017. O Grove ::

:: Festival das Carrilanas en Esteiro (Muros) ::

:: XII Festival da Chaira (A Pastoriza. Lugo) ::

:: Primordiais na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Roi Casal en Cervo ::

:: 33 FESTIVAL INTERNACIONAL DO MUNDO CELTA DE ORTIGUEIRA< ::

:: IV Aturuxos ao Son da Ría (Cangas) ::

:: Caxade en Bueu ::

:: Festival Terra da Fraternidade (Compostela) ::

:: Riobó en Riveira ::

:: Carlos Núñez no Festival de Cornouaille (Quimper. Breizh) ::

:: Espectacle O Cantar do Arrieiro en Andorra ::

:: Cuarteto Caramuxo en Pontevedra ::

:: IV Festival EntreMareas de Espasante ::

:: Repichoca con Bouba no Artábria (Ferrol) ::

:: Ponterock 2017 (Canedo. Ourense) ::

:: Uxía Senlle + Real Filharmonía de Galicia ::

:: Treixadura en Marín ::

:: Corme Folki 2017 ::

:: XVI Festival Folclorico Internacional Galaico Portugues en Arbo (Cangas. Pontevedra) ::

:: XIV Festival Folclórico Carneiro ao Espeto en Moraña (Pontevedra) ::

:: Treixadura en Rianxo ::

:: VIII Mostra Trazantes de Tenorio (Cotobade. Pontevedra) ::

:: IV Festival A Noite Dos Mouchos (Darbo. Cangas) ::

:: FestiXeve 2017 - Fragoso (Xeve. Pontevedra) ::

:: Luar Na Lubre en Guitiriz ::

:: Carlos Núñez en Bueu ::

:: I Festival Xente Xida no Rosal (Pontevedra) ::

:: Treixadura en Padrón ::

:: Festigal 2017 (Compostela) ::

:: Carlos Núñez en Rivas de Sil ::

:: Carlos Núñez no mosteiro de Oseira (Ourense) ::

:: III Edición Laroucofest (Baltar. Ourense) ::

:: VI Festival Aturuxo. Ourol (Lugo) ::

:: XXXIII Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña) ::

:: De Vacas - Concertos Xullo 2017 ::

:: Budiño & Mercedes Peón (convidada especial) en Cambados ::

:: A Banda de Balbina - Verán 2017 ::

:: Talabarte en Cambados ::

:: Isga Collective en Barbadás ::

:: SonDeSeu en Cambados ::

:: Pan de Capazo en Seoane (Caurel) ::

:: IV Festival Internacional de Arpa Vila de Noia ::

:: Roi Casal en Gondomar ::

:: VII MILLAROCK en Milladoiro (Ames) ::

:: Pontenova Folk de Salvaterra ::

:: III Aniversário da Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Paco Nogueiras, Brinca Vai, en Boiro ::

:: SES e Dakidarría no Festival SonRías Baixas (Bueu) ::

:: XXIII Festival Leña Verde (Mosteiro. Pol) ::

:: Nordestazo rock en Malpica ::

:: III Festival Arnoia Viva ::

:: Vikinsons en Catoira ::

:: XVII Festival de Músida e Danza Tradicional en Miño ::

:: Festa do Emigrante no Val do Dubra ::

:: Herdeiros da Crus en Cambados ::

:: Carlos Núñez en Páramo de Sil (O Bierzo) ::

:: Xógara en Ortigueira ::

:: Volta e Dalle en Mondariz ::

:: XXI Festival Folclórico Cantodorxo (O Grove) ::

:: Festival FAX (Xinzo de Limia) ::

:: Carqueixa Rock & Folk (Souteliño. Laza) ::

:: Roi Casal en Oleiros ::

:: Rebeliom do Inframundo e Nao no Castelo Rock (Muros) ::

:: Os Erdeiros dos Morenos de Lavadores na Festa da Sardiña da Guía ::

:: O Fiadeiro en Mos (Vigo) ::

:: Carlos Núñez nas Illas Baleares ::

:: Treixadura en Riveira ::

:: XIII Festival Folk & Rock nas Portelas (Lubián. Ancares) ::

:: XXXVIII Festival de Pardiñas (Guitiriz) ::

:: Xogara en Compostela ::

:: Delegación galega no Festival Interceltico de Lorient 2017 ::

:: II Festival Folk Lágrimas De San Lorenzo (Pumarín. Balboa) ::

:: Próximos concertos de Najla Shami ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre e Guadi Galego & Banda nas Festas da Peregrina (Pontevedra) ::

:: XV Noite Folk - Negreira ::

:: XIX Esmorga Folk en Bandeira (Silleda) ::

:: V Festival Pais De San Roque ::

:: Concerto Clara Pino & Pablo Vidal e Lançamento de Adela Figueroa no Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Virandeira na Festa Corsaria de Marín ::

:: Os John Deeres no Café Bar San Francisco (Louro, Muros) ::

:: IV Foliada das Mentiras en Xanceda (Mesía. A Coruña) ::

:: XXIV Festival Folclórico Internacional de Peitieiros (Gondomar) ::

:: Guezos na Noite dos Metelos (Castelo de A Peroxa. Ourense) ::

:: Festival Ponte Louco (Castro Caldelas) ::

:: Festival do Castro (Pantón. Lugo) ::

:: XVII FESTA FOLK NA FIN DO CAMI?O (FISTERRA) ::

:: XVIII Festa folc de Vilariño (Cangas) ::

:: XXXVIII Festa do Gaiteiro de Soutelo ::

:: Rock in Cambre 2017 ::

:: X Festa Galega de Malpica ::

:: Vindeiros concertos de Donicelas ::

:: XXXVIII Festival Irmandiño de Moeche ::

:: Revenidas 2017 (Vilaxoán, Vilagarcía de Arousa) ::

:: Festa do VII Aniversario da Aira das Letras. Con Ataque Escampe ::

:: FestiFolk en Combarro ::

:: Riobó en Astorga ::

:: Treixadura en Astorga ::

:: Michelle Alany and the Mystics en Vigo ::

:: Presentación en Bueu do cd "Casares" de Xardín Desordenado ::

:: Luiz Caracol (Portugal) en Vilar de Santos ::

:: II Festival Rock Focus Ireland Noia (Festas de San Bartolomeu) ::

:: Homenaxe a Muiño (Melide) ::

:: De Vacas en Rianxo ::

:: Vindeiros concertos de Luar Na Lubre ::

:: Uxía lambona e a banda molona - Xira Verán 2017 ::

:: IV Festival Agrocuir da Ulloa (Monterroso) ::

:: Praza Miúda - Romaría de Santa Margarida (A Coruña) ::

:: XVII Festival Xironsa ::

:: Armadiña Rock (Poio) ::

:: Espectáculo "Festa na Vila" nas Festas do Cristo de Cangas ::

:: Fiandola ao vivo nas Festas do Cristo de Cangas ::

:: MÚSICA REBELDE EN PONTEAREAS ::

:: Concerto Zoelas en As Canteiras (Antas de Ulla) ::

:: Festival Entrebateas (Pobra do Caramiñal) ::

:: Ameixa ROCK 2017 ::

:: VI Festival do Paradiso (Monforte de Lemos) ::

:: Festival BailaMos ::

:: XABIER DIAZ & ADUFEIRAS DO SALITRE na Festa do Avante! (Portugal) ::

:: Festival Folk En Sisalde (Arteixo) ::

:: 31ed. Festival da Poesia no Condado (Salvaterra) ::

:: O Son do Pazo - III Festival Intercéltico (Mos. Pontevedra) ::

:: IDENTIDADE. Novo espectáculo de Saiñas. Pavillón Municipal de Xove. Sábado 2 de Setembro ás 22. ::

:: Fernando Barroso e Margarida Mariño na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Encrucillada en Sala SUPER 8. Ferrol ::

:: Rockmería - Festas dos Liñares. Canido (Vigo) ::

:: Vindeiros concertos de Guadi Galego ::

:: Noite Folc en Rianxo ::

:: A Volta do Agro no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Festival garitosis 2017 (O Chanto, Sarria. ) ::

:: Mocho Gris na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: Mû Mbana en Ferrol | Ciclo NA RAÍZ ::

:: IX Certame Musical Fran Pérez 'Narf' en Compostela ::

:: 69º Aniversario da Asociación Cultural Cántigas e Frores (Lugo) ::

:: II Miudo Fest (Vigo) ::

:: Roberto Sobrado grupo na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Lumeirada no Río Deva (Pontedeva) ::

:: XV Fenerock (Fene) ::

:: Rebeliom do Inframundo + Skandalogz en Salason (Cangas) ::

:: Samarúas no Festival 'O encaixe no camiño' de Camariñas ::

:: Celina da Piedade en Compostela ::

:: Luar Na Lubre en León ::

:: III Festival Mesturando Os Ventos de Comesaña (San Andres de Comesaña. Vigo) ::

:: Xoán Curiel en Milán (Italia) ::

:: Xabier Diaz & Adufeiras de Salitre no Global Roots Festival (Minneapolis, E.E.U.U.) ::

:: Carlos Núñez en París ::

:: Miguel Alonso + Óscar Martínez en Compostela ::

:: Festival de música galega Rois Arrasa (Concello de Rois. A Coruña) ::

:: Rochi Nóvoa en Redondela ::

:: Anxo Blas presenta Paragüeiro Trobador en Vigo ::

:: Compostela Contemporánea - Festival Internacional de Muralismo e Intervencións Urbanas ::

:: Amañecer Musical na Serra de Outes ::

:: Recambios TUCHO en Xinzo ::

:: Folión das Fachas - Vilelos (O Saviñao) ::

:: VooDoo na Casa Do Fol (Ferrol) ::

:: Mamá Cabra en Boiro ::

:: Estrea de Herdeiras de Carmen Pemín en Compostela ::

:: Festival Tradicional Donas e Galáns (Ferrol) ::

:: Tanxugueiras en Mazaricos ::

:: Keltoi en Lalín ::

:: XXIV Revoltallo de Música e Cultura Emerxente (Vigo) ::

:: Festival Do Leite 2017 (Lugo) ::

:: lll Festa do pan de millo en Tenorio (Cerdedo-Cotobade) ::

:: Vindeiros concertos de Xose Manuel Budiño ::

:: Os Folieiros en Salvaterra ::

:: Luar Na Lubre en Lisboa ::

:: Emilio Jose en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Gala do Festival Rosalía ::

:: Venres folc en Marcón (A Pobra do Brollón) ::

:: Banda Xangai + O Jarbanzo Negro en A Coruña ::

:: Chotokoeu en Saint-Nazarie (Francia) ::

:: Romarías Arteixás. S. Miguel de Pastoriza (Arteixo. A Coruña) ::

:: Xesús Vaamonde & Xosé Lois Romero en Lugo ::

:: Voodoo en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Treixadura en Lourenzá ::

:: MJ Pérez presenta en Arzúa o seu novo disco: Casandra ::

:: Festival As Cores do Outono. A Pobra do Brollón (Lugo) ::

:: VI FestiVal das Brétemas (Ponteareas) ::

:: Susana Seivane en León ::

:: Os d'Abaixo na Fira Mediterrània Manresa ::

:: Guadi Galego no San Froilán (Lugo) ::

:: Blues do País na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: Luar Na Lubre en Barakaldo ::

:: Capercaillie e Milesios no San Froilán (Lugo) ::

:: Dakidarría acompañan a Aspencat na súa xira de despdida. (Madrid e Compostela) ::

:: Caxade en Ferrol ::

:: Blues do País en Ourense ::

:: Luar Na Lubre en Vilanova de Oscos ::

:: SES en Rianxo ::

:: Festival 30 Aniversario A.F. Corisco (Vigo) ::

:: IV Poemagosto. Festival Internacional de Poesía en Allariz. ::

:: Balbino (espectáculo de Cantigas e Agarimos) en Vilalba ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero (Compostela) ::

:: Recambios Tucho en Padrón ::

:: MJ Pérez presenta "Casandra" en Melide ::

:: Dakidarría en acústico na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: SADEO en Sampaio (Vigo) ::

:: III Muiñada de Vimianzo ::

:: Festival Nos Teus Pés (O Grove) ::

:: Blues do Pais en Salason (Cangas) ::

:: Luar Na Lubre en Cartagena ::

:: Sesión Vermú - Coro Fuscalheiro - Salvaterra de Miño ::

:: Estalotada na Casa das Crechas ::

:: Sofia Ribeiro na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: Roger de Flor en Ferrol ::

:: VentoRock (Redondela) ::

:: Serán do Samaín no Calvario (Vigo) ::

:: Concerto Som do Galpom en Melide ::

:: Ataque Escampe Sexteto con Álex Salgueiro + Tanxugueiras en A Ramallosa. Teo ::

:: Concerto De Som Do Galpom No Con Do Moucho (Illa de Arousa) ::

:: Foliada 4 de novembro en Madrid ::

:: Xosé Lois Romero & Aliboria en Ibiza ::

:: Acústico de Dakidarría en Ourense ::

:: Concerto Expansivo por un Monte Vivo ::

:: Magosto-Folk 4 de novembro en Tameiga (Mos) ::

:: Festa de Outono na Gentalha (Compostela) ::

:: XXX Anos de Celtarras | Rebeliom do Inframundo ::

:: SES en Castellón ::

:: Qualquer Coisa, Homenaxe a Caetano Veloso en Vigo ::

:: Guadi Galego no Trovam, fira-festival (Castelló) ::

:: Os Diplomáticos no 18 aniversario da sala Mardi Gras (A Coruña) ::

:: Os Meninos en Vilar de Santos ::

:: SES en Valencia ::

:: Eliseo Parra en Ferrol - ciclo NA RAÍZ ::

:: San Martiño Canibal en Sarria ::

:: Concerto Ruxe-Ruxe en Fene ::

:: Caxade en Bembibre (Val do Dubra) ::

:: Magosto Popular - Muxía ::

:: Andrés Penabad en El Joyu (Cantabria) ::

:: Acto Solidaroi contra as Lapas en Cervantes (Lugo) ::

:: Castañazo Rock 2017 (Chantada) ::

:: Nunca Máis Fest: Compostela ::

:: Eliseo Parra Na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Os Contos de Joselín en Narón ::

:: Habelas Hainas en Ferrol ::

:: Monica De Nut en Melide ::

:: Magosto en Arteixo ::

:: Concerto De Cinta Adhesiva na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: Tanxugueiras en Ourense ::

:: Concerto Solidario en Vigo #INCENDIOSNUNCAMAIS ::

:: Luar Na Lubre en Vilalba ::

:: Cantanascroas en Combarro. Poio ::

:: VIII Magosto furtivo (O Viso-Redondela) ::

:: Serán no Furancho da Balsa (Matamá, Vigo) ::

:: Xosé Constenla na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: MOENDO Muiñeiras en Mazaricos ::

:: O Fiadeiro en Baltar ::

:: VooDoo en Outeiro de Rei ::

:: Bellón Maceiras Dúo en Ortigueira ::

:: 99º Aniversario do Manifesto de Lugo ::

:: Magusto na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: FESTIVAL SOLIDARIO NON MAIS LUMES CARBALLEDA DE AVIA (Ourense) ::

:: X Festival Folk Lume na Lareira (A Estrada) ::

:: Festa Do Cabazo en Cabral (Vigo) ::

:: Chotokoeu no Aturuxo (Bueu) ::

:: Habelas Hainas en Melide ::

:: Keltoi en Vigo ::

:: Gabi Buarque (Brasil) en Vilar de Santos. Ourense ::

:: Lulavai en Arcade, Soutomaior ::

:: Carlos Núñez en Laguna de Duero ::

:: XIII Ciclo Coros Galegos no teatro Rosalía de Castro (A Coruña) ::

:: Carlos Núñez en Almería ::

:: Luar Na Lubre en Úbeda ::

:: Festival benéfico contra o lume en Lourido (Soutomaior) ::

:: Nunca Máis Fest: Vigo ::

:: Culturgal 2017 - Pontevedra ::

:: Festa despedida Chotokoeu en Lugo ::

:: MacMardigans na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Fía e Baile de Pandeireta en Viaño Pequeno. Trazo (A Coruña) ::

:: A Banda da Loba en Compostela ::

:: Brais Morán en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: RAIBA no AURIENSE ::

:: Carlos Núñez en Plasencia ::

:: Encontro Folclórico en Valladares ::

:: Movimento Artistico em Rede en Póvoa de Varzim ::

:: MacMardigas na Repichoca (A Coruña) ::

:: De Outra Margem en Vilar de Santos. Ourense ::

:: Carlos Núñez en Alicante ::

:: Carlos Núñez en Zamora ::

:: Carlos Núñez en Ponferrada ::

:: Pakolas na Fundaçom Artábria ::

:: Carlos Núñez en León ::

:: Milladoiro en Ortigueira ::

:: Tanxugueiras na sala A Fundación (Melide) ::

:: Acústico De KEPA JUNKERA en Lugo ::

:: Gala Ano do Patrimonio en Cangas ::

:: Carlos Núñez en Benavente ::

:: XI Festival As Minas, Pontenova ::

:: Despedida 'O poder do arcabuz' na Coruña ::

:: Carlos Núñez en Navarra ::

:: Luar Na Lubre en Donosti ::

:: Cristina Pato no concerto de Nadal da Universidade de Vigo ::

:: Luar Na Lubre e amigos en A Coruña ::

:: Carlos Núñez en Palencia ::

:: Algarabia Folk en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Logroño ::

:: MJ Pérez en Betanzos ::

:: Samarúas presenta "Prólogo" en A Coruña ::

:: Kneves no autoblues Chicago-Fornelos ao vivo no Pichel ::

:: TresporCatro en Vilar de Santos. Ourense ::

:: Dakidarría en Melide (Acústico) ::

:: Os Viqueiras no 15 Anivervario da Repichoca (A Coruña) ::

:: The Brosas + John Deeres na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Instances. Poesía e música en A Corte dos Bois (Sandiás, Ourense) ::

:: RAIBA na Fabrica de Chocolate ::

:: Dakidarría no Barco (Acústico) ::

:: SES | Pazo Cultura Narón ::

:: Sesión Vermú - Os meninos - Taskatenda. Salvaterra de Miño ::

:: Factoría de Subsistencia na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: Luar Na Lubre - Xira Camiño do Norte (Francia, Inglaterra, Escocia, Bruxelas) ::

:: Guadi Galego en Avilés ::

:: Fanfarria Taquikardia en Bembrive ::

:: Rafa Fernandez Quartet en A Coruña ::

:: Dakidarría en Ferrol (Acústico) ::

:: The Barbarian Prophethies en Sarria venres 09 de frebeiro ás 23:00 ::

:: RAIBA no Barco de Valdeorras ::

:: Brigan en Vilar de Santos ::

:: Voodoo en Ortigueira ::

:: EntroiDanzas en Narahío ::

:: Luis Pastor na Coruña ::

:: Brigan en Compostela ::

:: Xardín Desordenado en Padrón ::

:: Luis Pastor na Coruña, Vigo, Moaña e Vilar de Santos (Ourense) ::

:: The Lákazans en A Coruña ::

:: Habelas Hainas en Salasón (Cangas) ::

:: Luis Pastor no Var con Uve (Moaña) ::

:: A Candeloria V Edición ::

:: Luis Pastor na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Carlos Núñez en Ourense ::

:: Música POLO NOSO MONTE ::

:: TANXEDORAS en Coruxo (Vigo) ::

:: Revoluçom dançada en Compostela (Habelas Hainas no peche da exposiçom "Músicas Galegas Ilustradas") ::

:: Tiruleque na Coruña ::

:: SES no Auditorio Mar de Vigo ::

:: SÉS en Narón ::

:: Roi Casal en Xénova (Suiza) ::

:: Os John Deeres no Clavicémbalo (Lugo) ::

:: MJ Pérez - A Ventana (LAXE) ::

:: Os d'Abaixo en LEÓN ::

:: Luar na Lubre en Valladolid ::

:: Paco Díez en Ourense ::

:: Ulträqäns en Sarria ::

:: Zenzar e Cuarta Xusta en A Coruña ::

:: Treixadura en Noia ::

:: O Sonoro Maxín e Esposa en A Coruña ::

:: IV Encontro De Bandas De Gaitas Cidade De Tui ::

:: Virandeira en Meiro (Bueu) ::

:: SES en Vilagarcía ::

:: Azul de Bueu en Outeiro de Rei ::

:: A Banda da Loba en Melide ::

:: Sondarúa en Vigo ::

:: Os irlandeses Lúnasa, no ciclo Festival no Teatro de Ortigueira ::

:: Som do Galpom na Borriquita de Belém ( Compostela. ) ::

:: Najla Shami e Sergio Tannus en Monterroso ::

:: NAI en Compostela ::

:: Oh! Ayatollah e Ataque Escampe en A Coruña ::

:: O Sonoro Maxín en Boiro ::

:: SES en Bilbao ::

:: Dakidarría en Compostela (Acústico) ::

:: Heredeiros da Crus en Noia ::

:: Dakidarría en Cangas (Acústico) ::

:: SES no NÓSaltres Prest! Festival (Lizarra/Estella) ::

:: Arde o Pazo 2018 (Mos) ::

:: Vindeiros concertos de Terbutalina: Ourense e Pontevedra ::

:: The Lákazans, fin de xira Sandwinatour en Melide e Vigo ::

:: A Roda na Festa da Brincadeira (Bouzas. Vigo) ::

:: Carapaus en Boiro ::

:: Galegote Rock (Pontevedra) ::

:: Rastreros en Bueu ::

:: García MC & Nación Quilombo en Ferrol ::

:: Luar Na Lubre - Pamplona ::

:: Adriana Calcanhotto en Santiago de Compostela ::

:: Rodrigo Romani na Coruña ::

:: Ponte a Portu-Gal (Ponteareas) ::

:: Entre soños en Noia ::

:: Tiruleque en Cangas ::

:: DOUS na ARCA DA NOE presentando 'A viaxe de Yoyo' ::

:: Luar Na Lubre - Ermua ::

:: Ethnos Atramo, folk electroacústico. Xira Galega (A Coruña, Compostela e Vilar de Santos) ::

:: Luar Na Lubre en Getafe ::

:: Brais Morán en Boiro ::

:: Oscar Ibáñez & Tribo na Illa de Arousa ::

:: Xira de 10º Aniversario de O Sonoro Maxín ::

:: Cantigas e Agarimos no Folc na Rúa (Compostela) ::

:: Fernando Barroso & Margarida Mariño + Convidados - Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: Brais Morán na Coruña ::

:: Santa Frebuda 2018 (Lugo) ::

:: Tino Baz no Porriño ::

:: Os sons esquecidos, de Abraham Cupeiro, en Madrid ::

:: A Festa do 17 que se fai o 12 na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Terbutalina e Malraio en Vigo ::

:: Festival de música, canto e baile tradicional Camelia 2018 (Vilagarcía de Arousa) ::

:: III Cantos de Taberna en Riotorto ::

:: Os Xograres de Lemos en Pantón ::

:: Ith na Illa de Arousa ::

:: Miro Casabella en Moaña ::

:: Enredando con Pakolas en Pazos de Borbén ::

:: Cantares de Brión en Tomiño (Pontevedra) ::

:: 7° Baidemuiñeiras en Baiona ::

:: Letras Galegas no Castelo de Vimianzo #NeghraSombra ::

:: Sés en Narón ::

:: Os Carunchos en Vigo ::

:: A Banda da Loba nas Festas da Ascensión (Compostela) ::

:: Mercedes Peón presenta Deixaas en Narón ::

:: ITH + SwingSentido na Coruña ::

:: VIII Festival de Música Tradicional do Concello de Silleda ::

:: Concerto Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Burela ::

:: Concerto da Píntega Marela (Madrid) - Día das letras galegas ::

:: SondeSeu presenta Beiralúa en Cangas ::

:: 20 aniversario dA Cova Céltica (A Coruña) ::

:: XII FEstival Escola Nós de Sobradelo (Vilagarcía de Arousa) ::

:: A Banda da Loba en Ferrol ::

:: IX Festival da Siradella ::

:: Por Cantar e por Bailar. Festivais infantís de música e baile tradicional (Vigo) ::

:: Luar Na Lubre presenta RIBEIRA SACRA en Ourense ::

:: Concerto e MasterClass de Cristian Silva en Madrid ::

:: Vll Aniversario Os Sobraos de Bergondo ::

:: Romaría do Vilar (O Courel) ::

:: Concerto Fin de Curso A Píntega Marela ::

:: Pablo Díaz na Feira do Libro de Vigo ::

:: Caxade en Compostela ::

:: Morrasound Rock Fest en Domaio (Moaña) ::

:: Luar Na Lubre en Trujillo (Cáceres) ::

:: Programa Rapa das Bestas (Sabucedo) ::

:: GHAITELLON 2018 - Foliada de Pontecesures ::

:: Facendo Amigos en Chaín (Gondomar) ::

:: Caxade no Ribadeo Indiano ::

:: Luar Na Lubre no Festival BurruFolk (Villarino de los Aires. Salamanca) ::

:: Grupo Etnográfico das Mariñas en Pantón ::

:: XXIII Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: IV Psicotroita en Sigüeiro (Oroso. Ordes) ::

:: XXI Música na Noite en Calo (Teo) ::

:: SonDeSeu e Teresa Salgueiro en Tui ::

:: VII Encontro de música e baile tradicional na Pobra do Caramiñal ::

:: Brais Morán no Paralaia Pub (Ortigueira) ::

:: 25 Festival no Río Castro. Narahío. ::

:: Queimán e Pousa na Pobra Do Brollón ::

:: Caxade e A Barca de Loimil na FESTA DO TINTO Rías Baixas (As Neves) ::

:: Luar Na Lubre no Gooikoorts Folkfestival (Bélxica) ::

:: XIV Xornadas Muros Mira ao Mar ::

:: XIV Festival da Muiñeira en Mazaricos ::

:: Festival Costa dos Castros (Santa María de Oia. Pontevedra) ::

:: Morrasound Rock Fest en Domaio (Moaña) ::

:: O Sonoro Maxín e Festicultores en Pontecesures ::

:: Oscar Ibáñez & Tribo en Marín ::

:: Roberto Sobrado en Ourense ::

:: Manoele de Felisa en Lestedo-Boqueixón ::

:: Festa da Música Tradicional en Gondomar ::

:: Uxí­a en O Barco de Valdeorras ::

:: Polavila da chula na Fonsagrada ::

:: XIX Folk De Raiz en Callobre ::

:: Os Meninos en Pontecaldelas ::

:: XVI Festival Folclórico Carballo Das Cen Pólas. Reboreda (Redondela) ::

:: Virandeira en Loriga (Portugal) ::

:: Caxade en Loimil ::

:: Dakidarría no Caparrón Rock Fest (Castañares de Rioja) ::

:: Cantigas e Agarimos en Allariz ::

:: O Sonoro Maxín en Salceda de Caselas ::

:: Tanxugueiras en Aguiño ::

:: Xabier Díaz e Muiños de Oliveira no IX Festival Castro Galaico de Nogueiró (Braga. Portugal) ::

:: 5º Festival Ribeiro Son de Viño (San Vicente do Grove) ::

:: Rebulir en Cartelle ::

:: Treixadura en Salceda de Caselas ::

:: Skandalo GZ en Vigo ::

:: V edición do Convivio da Cultura Galega (Outeiro de Rei) ::

:: III Ruada da Patria en Vigo ::

:: VII Fiandón e encontro de Música Tradicional en Merlán (Palas de Rei. Lugo) ::

:: Nova Galega de Danza en As Pontes ::

:: V Festival de Música e Danza Tradicional ATURUXOS AO SON DA RÍA (CANGAS) ::

:: Festival das Carrilanas (Esteiro) ::

:: Festival Abride a Fiestra ::

:: Festival BelvisSong ::

:: 40 Festival de Ortigueira ::

:: II Aniversario do Paralaia (Ortigueira) ::

:: Concerto de Treixadura, Arzúa | Inda Canto! ::

:: Luar Na Lubre - Vindeiros concertos (xullo 2018) ::

:: Mamá Cabra en Abegondo ::

:: Pan de Capazo e Obal no Var con Uve (Moaña) ::

:: Danzas do Mundo en Cangas ::

:: 5 en zocas en O Grove ::

:: Banda Xangai - Xira de Verán ::

:: VII Certame Folk en Compostela ::

:: I Festival Folc.Rock de Castroverde ::

:: Sondeseu en Rianxo ::

:: Festival Folklórico en San Cibrao (Cervo) ::

:: XIII Festival da Chaira (A Pastoriza. Lugo) ::

:: Festival Folclórico As Mariñas (Cambre) ::

:: Luar Na Lubre en Mugardos ::

:: V Foliada Nordestí­a en San Cibrao (Cervo) ::

:: Festa da Patria Galega en Santa Cruz (Oleiros) ::

:: V Festival Arume de Malvas (Pontevedra) ::

:: Treixadura en Sada ::

:: XIX Festival AIRES do MASMA en Foz ::

:: Festival Aturuxo 2018 (Bravos. Ourol) ::

:: SÉS - Readmirando a Condición, Verán 2018 ::

:: V Festival Folclórico de Brión ::

:: Festixeve 2018 (Xeve. Pontevedra) ::

:: 2naFronteira no V Fiadeiro de Pitôes (Portugal) ::

:: Verde que te quero verde - Domingos musicais en Narón ::

:: Festival As Xentes do Mar na Pobra do Caramiñal ::

:: Treixadura en Cerdedo ::

:: Julho na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Festival Folclórico Internacional de Coruxo (Vigo) ::

:: Traspés no XXXVIII Festival Internacional de Folclore da Cidade do Porto ::

:: Cristina Pato, Leilía e Luar Na Lubre no Santiaguiño de Outes ::

:: Festa da Fraga en As Pontes ::

:: Actuación na Festa da Praia (Xaviña. Camariñas) ::

:: Festigal 2018 (Compostela) ::

:: Andrea Pousa en Corme ::

:: Treixadura en Soutomaior ::

:: Abóbriga en Baiona ::

:: A Banda da Loba - Concertos Xullo 2018 ::

:: XI Festival Antrospinos (Tarragoña. Rianxo) ::

:: Davide Salvado no Festival Folk Celta Ponte da Barca (Portugal) ::

:: SES en Tomiño ::

:: I Festival Do Alto Navia (Negueira de Muñiz. Lugo) ::

:: Festival Arbo Rock 2018 ::

:: XXXIV Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: Luar Na Lubre en San Fernando (Cádiz) ::

:: Festival de música e baile tradicional. O Corgo (Lugo) ::

:: XX Oenach Atlántico (Narón) ::

:: Xosé Lois Romero & Aliboria en Corme (Ponteceso) ::

:: Najla Shami - Concertos xullo 2018 ::

:: Cé Orquestra Pantasma en Ribeira ::

:: Discalz@s polo Festival (Cedeira) ::

:: VIII Millarock (Milladoiro-Ames) ::

:: Oscar Ibáñez en A Lama ::

:: Milladoiro na Illa de Arousa ::

:: Verbena galega nas Neves con Tiruleque e O Sonoro Maxín ::

:: Susana Seivane en Rodeiro ::

:: Uxía Senlle en Cambados ::

:: Virandeira en Colindres (Cantabria) - XXIV Festival Sauga Folk ::

:: Festa IV Aniversário de A Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Fernando Barroso & Margarida Mariño ft. Celina da Piedade - Santiago de Compostela ::

:: Carqueixa Rock ::

:: Festival Vikinsons (Catoira) ::

:: Treixadura no Saviñao ::

:: Rock in Cambre ::

:: Roi Casal en A Cañiza ::

:: Virandeira en Fregenal de la Sierra (Extremadura) ::

:: XXXVII Festival Folclórico Internacional do Emigrante en Barreiros ::

:: Festa da Carballeira de Zas ::

:: Roi Casal en Catoira ::

:: Treixadura en Arnoia ::

:: IX Festival Sons da Gaita (Castro Caldelas) ::

:: XXXIX Festival de Pardiñas (Guitiriz) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Ribeira ::

:: Próximos concertos de Lulavai ::

:: Sin a Deir Sí (Irlanda) no Aturuxo (Bueu) ::

:: Os Xoves de Códax (Cambados) ::

:: Luar Na Lubre - Avila (Tietar Festival) ::

:: Noite velada de Ponteledesma (Boqueixón) ::

:: III Aloita Fest (Sabucedo-A Estrada) ::

:: Tanxugueiras - Concertos Agosto 2018 ::

:: XXIV Rabafolc (Rábade) ::

:: Festival Chan de Folk (Nigrán) ::

:: IV Xostra Rock (Viana do Bolo) ::

:: Roi Casal en Arbo ::

:: II Festival Pousos da Area (Marín) ::

:: Festival Son Moañesa ::

:: Pan Sen Fron na Coruña ::

:: Festival 27373 de Música en Galego de Begonte ::

:: Sés e Treixadura en Sobrado dos Monxes ::

:: Rockin'Vila 2018 - Vilanova de Arousa ::

:: Xiv Festival Musical Intercultural Da Xuventude en Sobrado (A Coruña) ::

:: Treixadura en Quiroga ::

:: Queiman & Pousa e Xulio Lorenzo na Cañiza ::

:: Jam Sesión Escocia /Galicia en Pontecaldelas ::

:: XXVIII Romaría Labrega da Chaira (Os Vilares. Guitiriz) ::

:: VII Feira Tradicional de Caldas ::

:: Carlos Núñez - Xira Lugares Máxicos ::

:: Uxía e Malvela en Mondariz ::

:: Noite Folk en Ordes ::

:: Luar na lubre en Torrelavega (Cantabria) ::

:: Seso Durán em Ferrol ::

:: Xabier Dí­az e Adufeiras de Salitre en Trives ::

:: Magín Blanco e M. J. Pérez en Valga ::

:: Roi Casal en Láncara (Lugo) ::

:: VI Festival Pais de San Roque (Cangas) ::

:: Harmonica Creams na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Treixadura en Vilanova de Arousa ::

:: XVI Festival de baile e música tradicional en Rianxo ::

:: XIX Festa Folc Vilariño ::

:: Festa Galega en Malpica ::

:: Luar Na Lubre en Esgos (Ourense) ::

:: IV Festival dos Eidos (O Courel. Lugo) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Carballo ::

:: XXV Festival folclórico Internacional de Peitieiros (Gondomar) ::

:: Armadiña Rock (Combarro) ::

:: XI Festival do río Belelle (Neda. A Coruña) ::

:: XIX Guí­samo Folk (Bergondo) ::

:: Festa da Istoria 2018 (Ribadavia) ::

:: XVII Noite da Lúa Meiga (O Viso. Redondela) ::

:: XVI edición do Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: XVIII Festival Xironsa ::

:: XXI Festival Tromentelo (Cangas) ::

:: Roi Casal en Salvaterra ::

:: Noite de Troula e Folk en Maside ::

:: OCT Ultreia en Pobra do Caramiñal ::

:: Tanxugueiras en Rianxo ::

:: Festival Folk no Alobre (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Romarí­a de Santa Margarida (A Coruña) ::

:: XXX Festa do Requeixo en A Capela ::

:: Talabarte en Lugo ::

:: Caxade - Vindeiros concertos ::

:: Encrucillada en Valdoviño (Ferrol) ::

:: Roi Casal en Monforte ::

:: VIII Noite Folk San Xurxo De Vea (A Estrada) ::

:: Vindeiros concertos de Leilía ::

:: Coro Encaixe en Sarria ::

:: Os D'Abaixo no Arredas Folk Fest (Barcelos. Portugal) ::

:: Son d'Aldea 2018 (Palas de Rei) ::

:: Festival do Paradiso en Monforte de Lemos ::

:: Tatán Chapeu en Moaña ::

:: 32 Festival da Poesí­a no Condado (Salvaterra do Minho) ::

:: V Festival de Bandas de Guillarei (Pontevedra) ::

:: III Serán Careco Solidario (San Claudio. Ortigueira) ::

:: Festival da Amizade Musical en Antas de Ulla ::

:: XXI Encontro Folclorico Cidade de Ferrol ::

:: Encrucillada en Moeche ::

:: XXX edición da Festa do Pan de Neda (A Coruña) ::

:: XXII Festival Folclórico Baí­ña´18 (Baiona) ::

:: IV Festival Intercéltico Son do Pazo (Mos) ::

:: Festas do Cristo en Cangas ::

:: II Festival Folk Río Sisalde (Arteixo) ::

:: Habelas Hainas en Benavente (Zamora) ::

:: I Encontro Folclórico en Muxía ::

:: Treixadura en Neda (A Coruña) ::

:: SonDeSeu en Miranda de Ebro ::

:: Noite de música tradicional en Ouzande (A Estrada) ::

:: Festival Solidario "DesPlanta SONS" en Teo (A Coruña) ::

:: Luar Na Lubre en Cerceda ::

:: Verán Cultural en Ourense ::

:: Olimpiadas Rurais de Couzadoiro (Ortigueira) ::

:: A Roda en A Lamosa ::

:: A.C. Queiroga no Encontro Internacional de Música e Dança Popular en Figueira da Foz (Portugal) ::

:: DE VACAS - Concertos Setembro 2018 ::

:: Renzo Ruggiero na Corte dos Bois (Santa Ana - Sandiás) ::

:: Romería Elviña-Castro (A Coruña) ::

:: Xabier Díaz na V Festa Mariñeira de Barallobre (Fene) ::

:: XI Festival Rock in Rian (Rianxo) ::

:: II Revolta Do Umia en Vilar de Mato , Cuntis ::

:: Roi Casal en Marín ::

:: FESTA Popular Froles Mareliñas (Chapela. Redondela) ::

:: Caxade en Ribeira ::

:: Vai de Roda nas festas de Guadalupe (Rianxo) ::

:: XXV Revoltallo (Valadares-Vigo) ::

:: María Xosé Silvar, SÉS. Concertos Setembro 2018 ::

:: Feira do 48 en Lugo - 70 aniversario Cántigas e Frores ::

:: XV Feirón Mariñeiro de Rianxo ::

:: Maonele de Felisa en Cea ::

:: Encontro Folclórico Canarias-Galicia en Valadares (Vigo) ::

:: Sonia Lebedynski na Pobra do Caramiñal ::

:: Roi Casal en Cerceda ::

:: Treixadura na XXXI Festa da Ameixa (Campelo. Poio) ::

:: Folk n Cros en Culleredo ::

:: Concerto Solidario en Pontevedra ::

:: Os d'Abaixo na XII Festa Do Caldo Quintadona en Porto (Portugal) ::

:: Anxo Lorenzo en Toledo ::

:: II Festival de Música Rebelde en Ponteareas ::

:: lV Festa do Pan de Millo e Ovo en Tenorio (Cerdedo-Cotobade) ::

:: Guadi Galego en Verín ::

:: Freixo Rock 2018 (Vigo) ::

:: IV Festival Mesturando (San Andrés de Comesaña. Vigo) ::

:: IV Festival dos 100tolos en Chanteiro (Ares) ::

:: Zoelas presenta Evelaités en Antas de Ulla ::

:: V Cita coa Historia en As Pontes ::

:: Homenaxe a Anxo Gago (Lito) en Vilanova (Cangas) ::

:: Dúo Caamaño-Ameixeiras en Zas ::

:: Ialma en Terrassa ::

:: Anxo Lorenzo presenta Vortex en Madrid ::

:: III Miúdo Fest (Tameiga. Mos) ::

:: XII Xornada da CULTURA Tradicional GALEGA en A Bouza (Dorrón. Sanxenxo) ::

:: Música Cativa no Viso (Redondela) ::

:: Pablo Díaz en Compostela ::

:: Cantadores Tradicionais no Var con Uve (Moaña) ::

:: Airiños de Teis no Calvario (Vigo) ::

:: Guadi Galego en Madrid ::

:: Airoa en Compostela ::

:: Apatacón na Borriquita de Belém e Modus Vivendi (Compostela) ::

:: Gala Benéfica a favor da AECC en Cangas ::

:: Cantareiras Meigallo de Carcaxía en Malpica ::

:: Emilio Rúa presenta 'Duetos' en Santiago ::

:: Anxo Lorenzo presenta Vortex na Coruña ::

:: Ciclo DOCE: Garcí­a MC e Dj Mil Alto Asalto en A Coruña ::

:: I Memorial Mingos de Pita (Melide) ::

:: X Asaghieiras Master Festival (Lariño. A Coruña) ::

:: II PargaFestivalRock ::

:: Festival Esencias Galegas en Miño (A Coruña) ::

:: Festival da Millaxe (Mondariz) ::

:: Canteira Fest 2018 (Vilaboa) ::

:: Falperrys en Lugo e Lalín ::

:: Dúo Caamaño - Ameixeiras en Palas de Rei ::

:: Treixadura en Oia ::

:: SES en Lalín ::

:: Susana Seivane en Ponteareas ::

:: Pepe Vaamonde Grupo en Moaña ::

:: II Foliada do Palacio (Palas de Rei) ::

:: Anxo Lorenzo e Banda de Gaitas Triskell no II Festival de Bandas de Gaitas de Vega de Espinareda (Asturies) ::

:: V Aniversario Cantareiras Bulideiras "A muller Do Mar" ::

:: II Festival Son Labreg@ (Chantada) ::

:: XXX Xuntanza Folclórica do Coto (Cabral. Vigo) ::

:: V Festival As Cores do Outono (A Pobra do Brollón) ::

:: Grupo Festeiro"A Tajea" Na Bodeguilla De Negreira ::

:: Sesión Vermut Folk en Laracha ::

:: Somos Muller - Concerto en Teo (Compostela) ::

:: Xulio Lorenzo en O Porriño ::

:: Luar Na Lubre en Lleida ::

:: Luar na Lubre en Valdepeñas ::

:: VIII Xuntanza de grupos tradicionais en Cerdido (A Coruña) ::

:: De Ruada en Bos Aires ::

:: I Romarí­a Feminista de Barbadás (Ourense) ::

:: FestiVal das Brétemas (Ponteareas) ::

:: XIX Romaría na Pontraga (Tordoia. Ordes) ::

:: Aspenizasfolk VII (Páramos, Tui) ::

:: Romaría de San Miguel (Pastoriza. Arteixo) ::

:: XIV Encontro Folclórico en Cabral (Vigo) ::

:: Romarí­a de Santa Minia 2018 (Brión. A Coruña) ::

:: Cantacontos para bebés con Pablo Díaz en Ourense ::

:: Skarnivals & Rebeliom do Inframundo en Bueu ::

:: VII Festa da Recolleita en Matamá (Vigo) ::

:: Concertos do Marisco 2018 (O Grove) ::

:: Luar Na Lubre en Vilagarcí­a de Arousa ::

:: Teresa Salgueiro en Pontevedra (Cantos na Maré) ::

:: Outubro na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: De Ninghures en Carballo ::

:: Mário Lúcio e Julio Pereira en Pontevedra (Cantos na Maré) ::

:: Programa musical do San Froilán (Lugo) ::

:: Blues do País en Moaña ::

:: Marcelo DoBode en Cee ::

:: Davide Salvado & Pedro Pascual en Lugo ::

:: Concerto Tanxedoras e Roberto Comesaña no Poemagosto (Allariz) ::

:: Xabier Dí­az e Adufeiras de Salitre en Ponferrada ::

:: Lume de Biqueira e Pan de Capazo en Madrid ::

:: Músicas para a Semente ::

:: Os Viqueiras na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: X Certame Musical Fran Pérez (Compostela) ::

:: Zóupalle Festival II (Vigo) ::

:: Son al Son no Garufa Club (A Coruña) ::

:: Feria Histórica, Arteixo 1900 ::

:: Luar Na Lubre no MusicPort Festival (UK) ::

:: Festival Nos Seus Pés (O Grove) ::

:: X Xornada de Cultura Popular Galega en San Sadurniño ::

:: XXVIII Festival Folclórico Ancoradoira no Burgo (Culleredo) ::

:: FÍOS DE OURO NO AR en Ferrol ::

:: Festival Grelo Folc 2018 ::

:: AgoraSón 2018 (A Coruña) ::

:: Sondarúa en Vigo ::

:: Tribalistas en Compostela ::

:: Luar Na Lubre en Leganés ::

:: Magosto no Gaiás (Compostela) ::

:: 25 aniversario de Arume (Torroso. Mos) ::

:: Iria Estévez presenta Atlántica no Var con Uve (Moaña) ::

:: Festas de San Martiño en Moaña ::

:: IV Encontro Internacional de Bombos en Goián (Tomiño) ::

:: Balbino - Un espectáculo de Cantigas e Agarimos - en Vila de Cruces ::

:: Festa Da Castaña Do Caurel ::

:: IV Festival de Música Tradicional de A SENEIRA (Baiona) ::

:: Festival Folklórico en Porriño ::

:: OÎMA no Var Con Uve (Moaña) ::

:: Entre Soños en Rianxo ::

:: Luar Na Lubre en Ferrol ::

:: Xabier Dí­az en Tui ::

:: Festa de Outono en Tameiga (Mos) ::

:: Magosto en Redondela ::

:: Entre Soños en Gondomar ::

:: Dakidarrí­a - XV Aniversario (Bueu) ::

:: 7º Encontro Lusogalaico en Monção (Portugal) ::

:: XXVI Magosto Celta de Balboa (O Bierzo) ::

:: Festas San Martiño Coia (Vigo) ::

:: Pepe Vaamonde Grupo no Garufa Club (A Coruña) ::

:: III edición do Magosto Popular do barrio da Industria (Vigo) ::

:: Dequenvessendo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Tanxugueiras en Melide ::

:: Ergutí­o na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Xardí­n Desordenado en Vigo ::

:: Tanxedoras en Pontevedra ::

:: Calendario de Estalotadas en Compostela (2018/2019) ::

:: Pauliña en Barrantes ::

:: Brais Morán e A Banda da Loba en Tameiga (Mos) ::

:: Leilía en A Estrada ::

:: Magosto en Teis (Vigo) ::

:: Luar Na Lubre en Altea (Alicante) ::

:: Concerto de Pablo Vidal, Sabela Dacal Rafa Otero e Clara Pino en Vigo ::

:: Habelas Hainas na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: XI Festival Folk Lume na Lareira (A Estrada) ::

:: 14 Ciclo de Coros Galegos históricos e novos (A Coruña) ::

:: Enredadas: Martirio, Uxí­a, Carmen Parí­s e Ugia Pedreira, en A Coruña ::

:: Pepe Vaamonde Grupo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Davide Salvado en Compostela ::

:: As Cantigas De Elena Na Cosechera (Lugo) ::

:: Collón de Lola e Pito de Pikasso en Bueu ::

:: II Certame de Pandereteiras de Breogán de Moaña ::

:: Pan Sen Fron no Cinema Palleiriso (Garabelos, Lugo) ::

:: Xabier Dí­az & Adufeiras de Salitre en Ourense ::

:: Luar Na Lubre - Xira Sudamérica 2018 ::

:: Concerto do grupo de pandereteiras da AC TREPIA no Bar O Diaño (Pontevedra) ::

:: Dequenvessendo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Sondarúa e Keltoi no V Aniversario Colectivo NÓS (Vigo) ::

:: Presentación en Narón do primeiro disco de Encrucillada: Marbán ::

:: Roi Casal na Estrada ::

:: A.C. Donaire: Mozos da Ronda na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Tanxugueiras en Salasón (Cangas) ::

:: Carlos Núñez en Pontevedra ::

:: Andrea Pousa en Lugo ::

:: Banda de Gaitas Tromentelo: Dí­a da Música 2018 (Cangas) ::

:: Dequenvessendo en Fisterra ::

:: Cantares de Outono en Mondariz ::

:: Festival de Pandereteiras da A.F. Ximiela en Muros ::

:: Luis Antonio Pedraza na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Blackie O´Connell no Var con Uve (Moaña) ::

:: 14 Ciclo de Coros Galegos históricos e novos en A Coruña ::

:: Herdeiras, de Carmen Pamín, en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Lugo ::

:: Festichoca na Coruña ::

:: Tanxugueiras na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Foliada Co Grupo De Zanfonas `Suso Vaamonde´ en Lugo ::

:: Concerto Mano a Mão en Carballo ::

:: Pasarrúas de Nadal en A Coruña ::

:: As Cantigas de Elena na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Presentación en Vigo de Música no faiado, de Miguel A. Alonso Diz ::

:: Treixadura, artista convidado da Banda de Música Municipal de Santiago de Compostela ::

:: Os Viqueiras en Oroso ::

:: Xabier Dí­az e Adufeiras de Salitre en Narón ::

:: Xenderal en Seoane do Courel ::

:: Castelo de Sons (Moeche) ::

:: Emilio Rúa e Rosa Cedrón en Torres do allo (A Coruña) ::

:: Xoán Curiel en Boiro ::

:: Transilvanians no Aturuxo (Bueu) ::

:: Zurrumalla en Coruxo ::

:: Os Terribles de Donas na AVVC Lavadores (Vigo) ::

:: Rancho de Reis de Tahúme (Riveira) ::

:: Tatán Chapeu na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Xosé Constenla en Compostela ::

:: X Festival Infantil de Nadal (Cangas) ::

:: Festa da Xiada da A.C. Trépia (Pontevedra) ::

:: Feira do Galo en Arteixo ::

:: Os Carunchos en Mos (Pontevedra) ::

:: Programación do FestAlegre (Compostela) ::

:: Rodrigo Romaní Trío en Lugo ::

:: XIII FIR-Festival Internacional Rebulir 2018 ::

:: Pepe Vaamonde Grupo en Salasón (Cangas) ::

:: Sanjurjo&Dopico en San Sadurniño ::

:: Sonia Lebedynski e Depedro en Boiro ::

:: Troula de Nadal na Baña ::

:: VI Festival Abeloura (Boiro) ::

:: Luar Na Lubre presenta Ribeira Sacra en Canarias ::

:: Volta e Dalle en Vincios ::

:: Uxí­a na illa de Arousa ::

:: Xesús Vaamonde e Xosé Lois Romero en Lugo ::

:: Xabier Dí­az, Adufeiras do Salitre e Pandereteiras de Cantigas e Agarimos en Compostela ::

:: Xardin Desordenado en Moaña ::

:: Os da Porfía na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Oîma en Negreira ::

:: Rodrigo Romaní en Cambados ::

:: Concerto de Caldo na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Os Varacuncas no Pub Quirós (Rodeiro. Pontevedra) ::

:: A Roda en Viana do Bolo ::

:: Recambios Tucho en Ribeira ::

:: Pillaband´s no Albergue Jamarte (Verdugo. Pontevedra) ::

:: Celebración de Reis da E-Trad (Vigo) ::

:: Ariel Ninas na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Luar Na Lubre en Llangréu (Asturies) ::

:: D´Esmorga e Maskarpone en Ourense ::

:: Romaría de San Amaro en Matamá (Vigo) ::

:: Encontro de agrupacións de música e baile tradicional de Ames ::

:: Noites de Raíz en A Estrada ::

:: Sesión Vermut Folk en Paiosaco (Laracha) ::

:: Presentación do Libro Cd Son da Maía en O Milladoiro (Ames) ::

:: Algarabia Folk en Vigo ::

:: As Cantigas de Elena en Ribadeo ::

:: Carlos Núñez en Madrid ::

:: Pandereteiras Asubiando en Bembrive (Vigo) ::

:: Gonzalo Caride en Bembrive (Vigo) ::

:: Xoán Curiel e A Banda do Verán en Compostela ::

:: Espectáculo radiofónico Radio Boga (A Coruña) ::

:: Presentación de Bailegramas en Lugo ::

:: Carlos Núñez en Santander ::

:: Festa Rachada no Furancho o Castelo - Bembrive (Vigo) ::

:: Tecor Societário e Os Novos no Pichel (Compostela) ::

:: Os Abrentes de Cerdedo en Cuíña e Caroi ::

:: Carlos Núñez en Dublín ::

:: Pan Sen Fron no 16 Aniversario da Repichoca (A Coruña) ::

:: Iria Estévez en Lugo ::

:: Luar na Lubre en Vigo ::

:: A Vacaloura Vermella en Vigo (San Brais 2019) ::

:: Candelas e San Brais en Castrelos (Vigo) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre e Anxo Lorenzo en Escocia ::

:: O Leo i Arremecághona en Vimianzo ::

:: Plan Siberia na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Brua e Oïma na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Foliada no Bodegón Tuiriz (Lugo) ::

:: Concerto de Raiceira en Negreira ::

:: Sete Cuncas en Redondela ::

:: Airiños de Caldelas en Correxais (Vilamartín de Valdeorras) ::

:: Atlantic Folk Trio na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Concerto e documental XX Anos de bravío no Buril (Sarria) ::

:: D´Esmorga e Farrapos de ghaita na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: SondeSeu en Vigo - Illas Cíes Patrimonio da Humanidade ::

:: Cuarta Xusta no Aturuxo (Bueu) ::

:: Vanesa Muela na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Luar Na Lubre en Madrid ::

:: Som Do Galpom en Lugo ::

:: Muxarega en As Pontes ::

:: German Dí­az e Benxamin Otero presentan 13 Canciones Bonitas en A Coruña ::

:: I Encontro de música tradicional FOGAR DE BREOGÁN (Moaña) ::

:: Luar Na Lubre en Azpeitia ::

:: Os Escaravellos, Zurrumalla e Os Carunchos en Tameiga (Mos) ::

:: Sondarua en Bueu ::

:: Paloma Suanzes en Outeiro de Rei ::

:: Tündra Fokl na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Susana Seivane en Bertamiráns ::

:: Caamaño-Ameixeiras nA Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Silvia Penide en A Coruña ::

:: Concerto Presentaciñon de Cantares do Brión en Torroso (Mos) ::

:: Emilio Rúa en Pontevedra ::

:: Pelepau en Xinzo de Limia ::

:: Foliada Con De Ninghures en Lugo ::

:: Taller de danza galega en Granollers ::

:: Catro Ghatos na Gentalha (Compostela) ::

:: A Candeloria VI A Derradeira (Lugo) ::

:: I Festival Celtic Madrid ::

:: Pelepau en Goián (Tomiño) ::

:: Debullando o Tempo en Compostela ::

:: Susana Seivane na Coruña ::

:: Luar Na Lubre en Málaga ::

:: Primo Convexo (Portugal) na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Alba & Os Repámpanos na Repichoca (A Coruña) ::

:: Fevereiro na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Luar na Lubre en El Ejido (Almería) ::

:: KER CUEZ en Negreira ::

:: Febreiro na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Davide Salvado e Pedro Pascual na Coruña e Mugardos ::

:: Son Trí­o en Vilagarcí­a de Arousa ::

:: O Fiadeiro en Tomiño ::

:: Candorka Trío na Fonsagrada ::

:: Amancio Prada canta a Rosalí­a en Compostela ::

:: Presentación do primeiro álbum de Caldo en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Elche ::

:: A Banda da Loba en A Estrada ::

:: SondeSeu en As Pontes ::

:: Concerto de Os Sibailas e foliada en Madrid ::

:: Susana Seivane en Ribadeo ::

:: Uxí­a Senlle en Braga (Portugal) ::

:: Son Trío en As Neves ::

:: Son Trí­o en Tomiño ::

:: Día de Rosalía con Ugia Pedreira e A Banda da Loba en Pontevedra ::

:: Som Do Galpom en Lalín ::

:: Cantos Para Rosalí­a en Domaio (Moaña) ::

:: Seso Durán en Bueu ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Lalín ::

:: Luar Na Lubre en Sevilla ::

:: Zurrumalla en Manzaneda ::

:: XVI Festival Taiña en Goián (Tomiño) ::

:: Carlos Núñez en Alcobendas ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en As Pontes ::

:: Entroidanzas con Pesdelán en Fisterra e Compostela ::

:: Enredadas en Compostela ::

:: De Ninghures, Vindeiras datas ::

:: Mercedes Peón en Caldo en Sant Boi de Llobregat ::

:: Roi Casal en Vilagarcía ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Arzúa ::

:: SES na Festa do Queixo de Arzúa ::

:: Talabarte e Dominique Molard en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Ponferrada ::

:: SÉS presenta RABIA AO SILENCIO en A Coruña ::

:: Budiño presenta Fulgor en Compostela ::

:: Rebeliom do Inframundo en Vigo ::

:: XXXI Homenaxe Ao Gaiteiro en Vigo ::

:: Böj en Ferrol ::

:: Festival Solidario Contra o Cancro Infantil en Bembrive (Vigo) ::

:: Foliada de Balboa ::

:: Marzo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: VI Festival infantil de música e baile tradicional Peis D´Hos (Cangas) ::

:: Lirolai en O Rosal (Pontevedra) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Madrid ::

:: Março na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Repifesta da A.C. Triskell (Arteixo) ::

:: Roberto Sobrado en Rianxo ::

:: Anxo Lorenzo no Newcastle Piping Festival 2019 ::

:: Fernando Barroso & Margarida Mariño en Lugo ::

:: Mercado de Primavera do Valadouro ::

:: Luar Na Lubre en La Laguna (Canarias) ::

:: Budiño presenta Fulgor en Boiro ::

:: Ruxe Ruxe no Aturuxo (Bueu) ::

:: Tanxugueiras en Lalín ::

:: Dequenvessendo en Compostela ::

:: Treixadura en Vigo ::

:: Fiandola en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: A Pí­ntega Marela e amigos en Torrelodones ::

:: II Polavila en Santalla ::

:: Dakidarría - Adianto Tour 2019 ::

:: Cova Sesión Folk (A Coruña) ::

:: Davide Salvado en Mallorca ::

:: Gala 40 anos de Xacarandaina en A Coruña ::

:: SES presenta RAIBA AO SILENCIO en Vigo ::

:: La Musgaña en Vilar de Santos ::

:: A Coral De Ruada celebra o seu Centenario en Ourense ::

:: SÉS presenta Rabia ao Silencio en Compostela ::

:: VI Foliada Nordestí­a en San Ciprián (Cervo) ::

:: Concerto de ONTE E HOXE en Sanxenxo ::

:: Xisco Feijoo & Xosé Liz na Cosechera (Ourense) ::

:: Talabarte en Noia ::

:: Presentación de Candorka Trío en Ribadeo ::

:: 30 Aniversario AF San Xiao do Trebo (Cariño) ::

:: SÉS na Feira das Nenas (A Silva. Cerceda) ::

:: Dequenvessendo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Programación de abril en Crechas (Compostela) ::

:: Estrea `Os Ollos de Miss Margaret´ en Celanova ::

:: Milladoiro en Arbo ::

:: Fiandola presenta CORDAME en Salasón (Cangas) ::

:: Andoa Trio Folk na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Festival da Escola de Baile e Pandeireta CARAMIÑAS (Pobra do Caramiñal) ::

:: Cantos de Taberna en Marín ::

:: Tanxugueiras no Agorasón Primavera (A Coruña) ::

:: Som do Galpom e T.O.C. en Ourense ::

:: Guezos en Xinzo de Limia ::

:: Programación maio-xuño da Sala Rebullón (Vigo) ::

:: Sés presenta RABIA AO SILENCIO en Ourense ::

:: XXXVII Festa dos Maios en Vigo ::

:: Festa Sementeira e Música en Corzáns (Salvaterra de Miño) ::

:: Leirabuxo en Sarria ::

:: Foliada das Mil Primaveras en Ribeira ::

:: Roi Casal en Lalín ::

:: Festival Folclórico Os Muiños de Oliveira (Ponteareas) ::

:: Dequenvessendo na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Roi Casal en Narón ::

:: I Bailando Ás Flores (A Pobra do Caramiñal) ::

:: Festival de Cans (Porriño) ::

:: Os Carunchos en Valadares (Vigo) ::

:: IV Romaxe Artesá da Chaira en A Veiga (Muras) ::

:: Rosa Cedrón en Bergondo ::

:: Dequenvessendo en Fisterra ::

HEMEROTECA

 

:: San Froilán 2015 (Lugo) - Programación Folque/Tradicional ::

:: 2naFronteira en Vilaboa ::

:: 2naFronteira entre os viñedos do Ribeiro ::

:: Riobó en Moledo (Caminha) ::

:: XV festa folc de Vilariño (Cangas) ::

:: Programación folk/trad nas festas da Peregrina Pontevedra 2014 ::

:: A Bagunda em Palas de Rei ::

:: VII Festa Galega de Malpica ::

:: Caxade nas Adegas Martin Codax de Cambados ::

:: Milladoiro en Pontevedra ::

:: XV Festival folk de Fornelos de Montes ::

:: Festival de Couso - As Nosas Músicas (A Estrada) ::

:: A Roda en Mondariz ::

:: Castelo Rock Muros 2014 ::

:: I Festival Internacional Arpa Vila de Noia ::

:: Obradoiro e concerto de Pesdelán en Melide ::

:: Feito a Man - Agosto 2014 (Compostela) ::

:: Concerto de Migallas Teatro en A Coruña ::

:: Narf Trío e o Rock tuareg de Tinariwen (Malí) na Praza da Quintana ::

:: Leña Verde + ProxectoDanza nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: Habelas Hainas + Sacha na Horta nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: Tumba e Dálle + Os Cempés nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: Pésdelan + Cantigas e Frores nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: Pablo Díaz nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: XXXI FESTA DA CARBALLEIRA DE ZAS ::

:: Festas María Pita 2014 - Música galega / folk / tradicional ::

:: Vía Sacra Peregrina Festival (Compostela) ::

:: O Día das Galegas nas Letras celébrase cunha festa colectiva na Estrada ::

:: Caxade teloneiros de Belle and Sebastian en Compostela ::

:: II Concurso de Cantos de Taberna na Guarda ::

:: XVII Romería Popular Trompos os Pes (Marín) ::

:: Día da Patria en Cambados ::

:: Festa da Cultura en Vigo ::

:: I Verbena Galega en Santa Ana - Mera ::

:: Festa da Fraga en As Pontes ::

:: Festa da Dorna en Ribeira ::

:: Festival Xovenau - Vigo ::

:: Festival de Briga en Compostela ::

:: Festival AntrosPinos (Taragoña - Rianxo) ::

:: Festigal 2014 - Compostela ::

:: XXX Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: III Edición do Festival 27373 de Begonte ::

:: III Certame folk - Voz de Galicia, 22 de xullo en Compostela ::

:: Esposende abre as portas à Galaicofolia ::

:: XIV Encontro folclórico A Meda do Castro (Sada) ::

:: II Foliada de Santaia (Oleiros) ::

:: I Romaría de Ames Novo ::

:: CAXADE NO NAUTICO DE SAM VICENTE DO MAR (OGROVE) ::

:: FestaAberta 2014. San Valentín. Fene ::

:: Festival POLka Kultura Aberta (Pol) ::

:: Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Abóbriga en Concerto , Noites na Alameda de Gondomar ::

:: Ataque Escampe na Festa da Patria do Colectivo Terra (Pontedeume) ::

:: FESTA PRENOM: Ataque Escampe + Chicharrón no Twist&Shout ::

:: Nicrarock (Negreira) ::

:: Festival de Ortigueira ::

:: Serán Folk en Ortigueira ::

:: IX FESTIVAL DA CHAIRA (A Pastoriza - Lugo) ::

:: OS XEITOSIÑOS NA PRAZA DE ALFREDO BRAÑAS DE CAMBADOS. ::

:: Repichocón (Cariño) ::

:: I edición do Festival Intercéltico da Baíña ::

:: Sés na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Festival Folk de Raíz (Callobre - A Estrada) ::

:: Festival Reperkusion 2014 (Bemposta - Ourense) ::

:: II Festival Entremareas (Porto de Espasante) ::

:: Kepa Junkera en Lugo - Cultura Aberta nos Xardíns da Deputación ::

:: Pentalfa nos Xoves do Martín Codax (Cambados) ::

:: Festival Carqueixa Rock & Folk (Souteliño, Laza) ::

:: Festival de Verán-Encontros Musicais de Ames ::

:: Berrogüetto - Xira de despedida ::

:: 4ª Xornada de Cantos de Taberna en Pontevedra ::

:: Alborada e Animación este fin de semana con No Cómbaro ::

:: Andrés Penabad en As Pontes de García Rodríguez ::

:: Festival de Fin de Curso Escola de Acordeón Andrés Penabad ::

:: Foliada na Silva (Cerceda) ::

:: Banda Baile Asalto en Pontevedra ::

:: Foliada na Casa das Crechas con Os Do Fondo ::

:: 3º Encontro musical en Oza ::

:: Cantata Vernácula no Liceum (Porriño) ::

:: III Festival Histórico Augas Santas ::

:: Son do Barbansa no Porto de Aguiño-Ribeira ::

:: XIX Asalto ó Castelo de Vimianzo ::

:: TRILITRATE no Bar Labranza (Meiro) ::

:: Festival Sons da Lameira - Malaherba Rock (Matamá - Vigo) ::

:: A Bagunda en San Andrés de Comesaña (Vigo) ::

:: Coanhadeira nas festas de Canda ::

:: VIII Foliada da A.F. Airiños da Lagoa (Baiona) ::

:: Narf Trío e San Cibrao de Las - Ciclo Monumenta ::

:: Mil Festas Máis para a Lingua Galega, 20 de Xuño en Vilagarcía ::

:: Folk en Trio (Touro) ::

:: Festa fin de curso de A Fervenza de Ouzade 2014 ::

:: Sardiñas e música tradicional para celebrar o Santo Antonio::: ::

:: Festival fin de curso Escolas Municipais de Música Tradicional das Pontes ::

:: Ocafolk (Oca-A Estrada) ::

:: Quempallou no Var con Uve (Moaña) ::

:: Caxade en Ourense e Lugo ::

:: Faltriqueira en Salasón (Cangas) ::

:: Festival Millo Verde en Redondela ::

:: Coanhadeira en Salason ::

:: PRESENTACIÓN DA ORQUESTRA DE MÚSICA TRADICIONAL GALEGA (OMTG) en A Coruña ::

:: IX Serán Mar de Rianxo ::

:: Festa da Lingua en Carballo ::

:: Ardentía no Cabiria Bar (Vigo) ::

:: MicroFesta na Casa Tomada (A Coruña) ::

:: João Afonso na Illa de Arousa ::

:: AcadaCanto no Salon Teatro de Compostela ::

:: Freixo Rock (Vigo) ::

:: Festa do Melindre en Melide ::

:: Ardentía en SalaSon (Cangas) celebrando o seu XXV aniversario ::

:: AcadaCanto na Illa de Arousa ::

:: Narf Trío en Ribadeo ::

:: Cantos de Taberna en Allariz ::

:: Programa Festa da Reconquista 2014 (Vigo) ::

:: III Foliada dos Varacuncas (Santa Baia) ::

:: EXTRAESCOLARES ETRAD (Vigo). Audición de Primavera. Venres 21 de Marzo. 18 hs. ::

:: SuperOito en Compostela e Cerceda ::

:: Maghúa en Salasón (Cangas) ::

:: Concerto de Clave de FaDo en Compostela ::

:: As Rebuxeiras en Sanxenxo ::

:: Deusa Tola en A Coruña ::

:: Presentación do disco de Andrés Penabad en Cedeira ::

:: Estalotada na Gentalha do Pichel, Compostela ::

:: Familia Caamango en A Coruña ::

:: aCadaCanto en A Coruña ::

:: Guezos en Fisterra ::

:: SAIÑAS ORGANIZA A IX FESTA DO LACÓN EN XOVE. ::

:: Concerto de Riobó no Salasón ::

:: Sementes de Música no Auditorio de Galiza (Compostela) ::

:: ALL STARS CARBALLO 2014>> PORQUE EN CADA BILLARDA HAI UNHA BOMBA POR ESTOURAR!! ::

:: Os Terribles da Arousa levan ás Crechas a súa escolma de melodías tradicionais da súa comarca ::

:: III Encontro de pandereteiras (Trasmañó-Redondela) ::

:: VI Festival da Maía (Ames - Bertamiráns) ::

:: Var con Uve (Moaña) - Foliada e concerto de Tino Baz ::

:: Som Do Galpom e Arrhythmia en Lugo ::

:: Homenagem a Luísa Villalta e Diaz Castro: Recital de poesia e música ::

:: Festival da A.C. Buxainas en Cedeira ::

:: Tiruleque na Sala Clavicembalo (Lugo) ::

:: Foliada no Xeitoso (Pobra do Caramiñal) ::

:: Sés en Vilagarcía ::

:: Bolboreta e Los Barrankillos na Fabrica de Chocolate (Vigo) ::

:: Xabier Díaz en Compostela, dentro da programación SantiAutor 2014 ::

:: Andrés Penabad en concerto n'A Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Os Irmandiños de Vincios en A Guarda ::

:: Caxade en Redondela ::

:: Cantos de Taberna na II edición do Mercado Solidario Zona Activa en A Estrada ::

:: Programación de Marzo na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Sés e Tanxedoras en Vigo ::

:: Talabarte no Clavicembalo (Lugo) ::

:: aCadaCanto en Rianxo ::

:: CONCERTO DE PADDY DUNCAN (violí­n) e CHICK McAULEY (guitarra) en Calo - Teo. ::

:: Marzo do 2014 nas Crechas (Compostela) ::

:: Riobó no Clavicembalo (Lugo), 22/Mar/2014 ::

:: Os Folieiros en SalaSon (Cangas) ::

:: Mes de Marzo cheiño de actividades en A Baiuca (Arteixo) ::

:: Tradicional Pasarrúas de Antroido da ETRAD…Imos de ruada! Venres 28 de Febreiro. 17hs. ::

:: Mamá Cabra en Compostela ::

:: XI Festival Taíña (Goián - Tomiño) ::

:: Cea de Entroido e concerto de Recambios Tucho en Corcubión ::

:: Faiscas da Pontagra no Bar Mira (Ordes) ::

:: Deixandar e O Son da Triga na III Festa de Entroido de O Rosal ::

:: Tanto nos Ten e Leilía o domingo na Festa do Queixo de Arzúa ::

:: Peis D'hos - Festival infantil de música e baile tradicional (Cangas) ::

:: Concerto Solidario de A Píntega Marela (Madrid) ::

:: X.M. Lago e Oscar Martínez na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: ContrAsCordas en Cambados ::

:: Os Carunchos no Bar Montevideo (Vincios) ::

:: Leo i Arremecághona en A Coruña ::

:: Machina en Bueu ::

:: Cantos de Taberna en Sarria ::

:: Skalopendra na Fábrica de Chocolate (Vigo) ::

:: Zurrumalla no Eicho de dar Queridiña (A Insua - Pontecaldelas) ::

:: Cantata Vernácula en Ordes ::

:: Os Minhotos en Salason (Cangas) ::

:: Skandalo Gz no III aniversario do Lusco Fusco (Pontevedra) ::

:: Esquíos en Compostela ::

:: I Encontro de Cantos de Taberna no CRAC Coruxo (Vigo) ::

:: Programación Lubicán 2014 - Lugo ::

:: O Concello de A Estrada celebra o día de Rosalía coa actuación de aCadaCanto ::

:: Kepa Junkera continúa a presentación do seu disco, Galiza ::

:: Estalotada de Febreiro en Compostela ::

:: Concerto didáctico de Mini e Mero en Burela ::

:: Luar Na Lubre na Sala Luz de Gas (Barcelona) ::

:: Talabarte en Compostela ::

:: Mercedes Peón no Teatro Rosalía Castro de A Coruña ::

:: Concerto de NARF en Ferrol ::

:: Irmandades do Falo en Ribadeo ::

:: Kepa Junkera en Vigo ::

:: Ute Lemper en Vigo e Compostela ::

:: Najla Shami en Allariz ::

:: Galizien Amerika Linien de Xacarandaina en Compostela ::

:: Xabi Aburruzaga no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Desaramar, novo proxecto musical, preséntase o 7 de Marzo en A Coruña ::

:: Febreiro nas Crechas ::

:: Vai de Amores - Concerto en Ponteareas ::

:: Familia Caamango na Sala Super8 (Ferrol! ::

:: Concerto de Iria Estevez e Gonzo Piña en Moaña ::

:: Noites de Troula na S.V.C.D Naitilus (Vigo) ::

:: Cantata Vernácula no Arume ::

:: NOVOS CONCERTOS DE ‘CORASONS’ EN COMPOSTELA E VIGO ::

:: Patrick Molard/ Jean-Michel Veillon Dúo no Clavicémbalo (Lugo) ::

:: Presentación de Farrapos de Boneca, de Rochi Nóvoa, no Auriense ::

:: Eliela en Pontevedra ::

:: Concerto de Iria Estévez e Gonzo Piña no Moraima (Vigo) ::

:: Familia Caamagno presenta "Hai que andar cos tempos!" na Capitol (Compostela) ::

:: Concerto do conxunto da ETRAD; ContrasCordas (Vigo) ::

:: Programación de Febreiro na Sala A FUNDACIÓN (Melide) ::

:: Festa da Candeloria en Lugo ::

:: Orquestra Gharbo! na Coruña ::

:: Oscar Ibaniez en Cangas do Morrazo ::

:: 2º Baile Assalto da ELMPG en Compostela ::

:: Concertos de Caxade en Febreiro ::

:: Alvariza no Salasón (Cangas) ::

:: Mónica de Nut na Casa Tomada (estación de ferrocarrís, A Coruña) ::

:: Maghúa n'A Corte dos Bois (Sandiás - Ourense) ::

:: Findekaflipas - A Rebusca Manzaneda ::

:: BASTARDS ON PARADE na Sala SUPER 8, Ferrol ::

:: Concerto de Os Irmandiños de Vincios ::

:: Concerto de Pablo Dí­az no Forum Metropolitano (A Coruña) ::

:: KEPA JUNKERA en SANTIAGO DE COMPOSTELA ::

:: Linho do Cuco en Lalín ::

:: Programación do Real Coro Toxos e Froles (Ferrol) ::

:: Concerto da Charanga de Traspés no Salasón (Cangas) ::

:: XXV Serán de Arbo ::

:: "Ollos que Falan" no Teatro Rosalía de Castro (A Coruña) ::

:: Presentación en Negreira do disco "Onde comeza a vida" ::

:: Preestrea de ZAPATIÑOS PARA D͍AZ CASTRO (2naFronteira) en Moaña ::

:: Programación de Xaneiro no FURANCHO MALAHERBA (Matamá - Vigo) ::

:: SKANDALO GZ (skapunk) en Koncerto,, no Rockin\Swing (Vigo) ::

:: Festival Cantos na Maré en Pontevedra ::

:: JAVIER KRAHE na Sala SUPER 8 (Ferrol) ::

:: DOA, concerto en San Sadurniño. ::

:: A miña primeira Rosalí­a en Oleiros ::

:: 2º Festival Solidario Alumeame (AA.VV. Val do Fragoso - Vigo) ::

:: DOA, CONCERTO EN OURENSE ::

:: Concerto de Nadal en Vigo: SonDeSeu ::

:: Xabier Díaz, Guadi Galego e Guillerme Fernández no Ultramarinos (Compostela) - Sábado 14 e Domingo 15 de Nadal ::

:: Tanxedoras no C.C. Valadares (Vigo) ::

:: MaCHiNa na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: A miña primeira Rosalí­a en Lugo ::

:: Foliada dos Elelelos en Bueu ::

:: Concerto de Garcia Mc na Sala A Reserva (Carballo) ::

:: Presentación do disco, "A COR DO SON" do grupo Quodlibet no De Catro a Catro (Vigo) ::

:: Concerto do Orfeón Mariñeiro do Berbés en Salasón (Cangas) ::

:: MÁIS DISCOS PARA A MÁQUINA. 1º festival aniversario de Discos da Máquina ::

:: Presentamos ALMA e a canción "Penélope" en Moaña ::

:: Roger de Flor e os Silvestres no Pub O Muíño - Cervo (Lugo) ::

:: Zënzar en Burela ::

:: Concerto polo X aniversário da Revira (Pontevedra) ::

:: Emilio Rúa e Xoan Curiel en Negreira ::

:: Riobó en Vigo ::

:: 2uS en as Noites na Capela | Noites musicais no Centro Torrente Ballester de Ferrol ::

:: NOVEDADES CARMINHA na Sala SUPER 8, Ferrol ::

:: Espido. Ciclo de música «Novas expresións», na Coruña ::

:: Ghaveta en Pereiras ::

:: Habelas Hainas na Insua (Pontecaldelas) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero en A Estrada, Pontevedra ::

:: Magosto en A Capilla (Calo) ::

:: Concerto de Pelica de Can (Cangas do Morrazo) ::

:: I Festival solidario Os Trazantes en Tenorio (Cotobade) ::

:: Sesión Folc no Moraima (Vigo) ::

:: Leilía leva o seu último disco 'ConSentimento' á Estrada ::

:: Festival Internacional Rebulir (Ramirás - Ourense) ::

:: Festa Anos 50 en Ramallosa (Teo) ::

:: Concerto de Tiruleque (A Coruña) ::

:: Concerto de Manuel Olegario (Cangas) ::

:: X dí­a do orgullo gaiteiro (Ourense) ::

:: Os Chavellos en Tui ::

:: IV Festival de Coros de música popular (Xinzo de Limia) ::

:: aCadaCanto no Museo do Mar de Vigo ::

:: Magosto Furtivo no Viso (Redondela) ::

:: Ghaveta en Salasón (Cangas) ::

:: Magosto con BOLBORETA na Festa da Facultade de Filoloxía de A Coruña ::

:: Cuarteto Caramuxo inaugura as xornadas "Son horas Sonoras" da Escola de Música Mundo Sonoro (Vigo) ::

:: III Edición da Hora Galega no bar Baloca (Cambados) ::

:: Celebracións do 95º aniversario do Manifesto Nacionalista de Lugo ::

:: Tic Tac (e Toc Toc) de Pablo Dí­az. Vindeiras datas ::

:: IV Fia e Baile de Pandeireta (Trazo) ::

:: Gala do Fiadeiro: Fí­a de Oficios e Labores (Vigo) ::

:: CICLO MONUMENTA. Igrexa do Mosteiro de Santa Marí­a de Armenteira. .Meis (Pontevedra) ::

:: NAJLA SHAMI na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: II Festival da lusofonia «Estou Lá» en Ourense ::

:: La Musgaña no Club Clavicembalo (Lugo) ::

:: Oscar Ibáñez charla-concerto presentación de "Alén do mar" ::

:: OSCAR IBÁÑEZ & TRIBO en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Canarias ::

:: Vindeiros concertos de Bolboreta ::

:: Festival Ventorock 2013 - Redondela ::

:: Noites de Luz en Compostela ::

:: Magusto das Marias (Compostela) ::

:: Concerto "Fados e outras músicas" en Vigo ::

:: Concerto Presentacion "Galinha de Troia" de Som do Galpom, com Anfibia, Quico Cadaval e convidados ::

:: MICAtlántica 2013 (Compostela) ::

:: NARF en Ferrol (Noites na Capela) ::

:: San Martiño no Var Con Uve (Abelendo - Moaña) ::

:: Festa da Cultura contra a LOMCE en A Coruña ::

:: Concerto no Pichel, The Brosas e Skohlma ::

:: Novembro na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Doa en Narón ::

:: Pepo Suevos inaugura o venres unha sala de espectáculos en Betanzos ::

:: Fados e Gastronomí­a no Castelo de Maceda (Ourense) ::

:: Bolboreta - Concerto solidario en Compostela ::

:: Emilio Rúa no Centro Galego de Barcelona ::

:: Factoría de Subsistencia - Concertos de Josito Porto no mes de Novembro ::

:: Ultimas datas da Xira 25 Aniversario de Zënzar ::

:: San Martiño Canibal en Louseiro (Lugo) ::

:: I Mostra de Música e Baile Tradicional de Traspés, en Vigo ::

:: Magosto en Trasmañó (Pontevedra) ::

:: Novembro no Ultramarinos (Compostela) ::

:: Concertos de Oscar Ibañez en Burgos, Mucientes e Madrid ::

:: Os da Rí­a en Compostela ::

:: Magosto 2013 en Ponteareas ::

:: Cantata Vernácula en Ames ::

:: Cineclube de Compostela [proxección de GRECIDADE + concerto de DAS KAPITAL] ::

:: Tanxedoras en SalaSón (Cangas) ::

:: Festa primeiro aniversario da FEGAFE (Federación Galega de Festivais) ::

:: NOITE DE SAMAIN NO CENTRO SOCIAL REVOLTA! (Vigo) ::

:: Magosto en San Salvador de Asma (Chantada) ::

:: Tanto Nos Ten na Corte dos Bois (Sandiás. Ourense) ::

:: Samaín e Magosto na Baiuca (Arteixo) ::

:: XXI MAGOSTO CELTA DE BALBOA ::

:: Noite de Os Defuntos con Os Chichisos (Pontevedra) ::

:: Magosto do Samaín na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Magosto popular en Meira (Lugo) ::

:: Maria Xosé Silvar, Sés. Vindeiros concertos Outono / Inverno 2013 ::

:: Magosto en Vilar de Silva (Rubiá, Valdeorras) ::

:: Implícate! Noite de música e palabra solidaria ::

:: Najla Shami presenta "Na lingua que eu falo" en Foz ::

:: Najla Shami en Ribadeo ::

:: Xira AIE- Riobó 2013 ::

:: Festa do Samaí­n e Foliada de Defuntos na praza do Berbés ::

:: Vindeiros concertos - Rosalía Pequeniña (de Uxía Senlle) ::

:: Luar na Lubre, Acetre e Dazkarieh no 10º Festival Celta-Folk "El Magusto", en Carbajo (Cáceres) ::

:: A miña primeira Rosalía (Mini, Mero, María Manuela e Xiana Lastra) en Compostela ::

:: Zënzar en Bertamiráns ::

:: Vituco Neira Na Casa Das Crechas ::

:: Balakandra en Ferrol - Noites na Capela ::

:: CAXADE tocará com MANEL na súa tournée galega ::

:: Xira Novembro Chotokoeu - 15 Días, 15 Bares ::

:: Xira de Inverno de Heredeiros da Crus ::

:: Pradairo en Salasón (Cangas) ::

:: Chotokoeu na Casa Tomada · Centro Social de Intervención Artí­stica (Coruña) ::

:: Ghaveta no Eicho de Dar Queridiña, A Insua, Pontecaldelas ::

:: A Coruña: Crí­a fama e bótate a correr, con Marí­a Lado e Lucí­a Aldao ::

:: Concerto solidario en Vigo ::

:: Os Chavellos en Monçao (Viana de Castelo - Portugal) ::

:: Liska! e Trapallada na sala Filomatic (A Coruña) ::

:: Concerto de Xardí­n Desordenado (Banda completa) / Fundación Sales/ Brunch (Vigo) ::

:: Festa tradicional en Areas (Ponteareas) ::

:: Dí­a da Ferriña (Saxamonde - Redondela) ::

:: Marful + Convidados no Gaiás (Compostela) ::

:: Xose Manuel Budiño no Festival WOMEX en Cardiff (Gales) ::

:: Outonos de mar e terra - Concertos do Orfeón Mariñeiro do Berbés (Vigo) ::

:: Novembro 2013 nas Crechas: Balakandra, Noite do Trópico, Javier Bergia, Spain, Wes Swing, Kin Garcí­a Trí­o, Najla Shami... ::

:: Riobó + Aira da Pedra + Quempallou en Sala La Vaca (Ponferrada) ::

:: Samaín na Taberna Acevedo ( Xunqueira de Ambia. Ourense) ::

:: Magosto en Lira ::

:: Festa do Samaín na Cova dos Ratos (Vigo) ::

:: Leilí­a: vinte e catro anos de camiño para unir pasado e presente - Homenaxe e actuación en Compostela ::

:: Rosalí­a Pequeniña en Cangas ::

:: Espazo Activo da Ulla - Pasabodeghas. San Miguel de Sarandón (Concello de Vedra) ::

:: Os Da Ría e Os Homes Sen Medo en Pontevedra ::

:: aCadaCanto en Narón ::

:: Santiago Centro Pop-Rock na Praza Roxa (Compostela) ::

:: Alasdair Fraser e Natalie Haas en concerto dentro do ciclo Sons’13. (Compostela) ::

:: Iria Peña e Gastón Rodriguez no Borriquita de Belem (Compostela) ::

:: Concerto: "Miniaturas musicais de Granell" no Auditorio de Ourense ::

:: IX Ciclo de Coros Históricos - C.C. Ágora (A Coruña) ::

:: Pedraquetiña Cantares en SalaSón (Cangas) ::

:: Grelo Folc 2013 - Monfero ::

:: II Festa da recolleita do Millo e Magosto Popular (Matamá-Vigo) ::

:: Festival de Bandas de Línguas Ameaçadas na Cámara Municipal de Alcanena (Portugal) ::

:: Noite de Samaí­n coa Máquina de Meter Medo en A Casa de Ana (Pontevedra) ::

:: Maghúa no Irish Pub Dublin (A Coruña) ::

:: Ciclo de Múaicas Posibeis - Ribadeo: LIÚ ::

:: OSCAR IBÁÑEZ & TRIBO en Ribadumia ::

:: Oscar Ibáñez en Rodeiro (Pontevedra) ::

:: Concerto de Mamá Cabra en Carral ::

:: XIV Feira Histórica Arteixo 1900: “As artes e os oficios” | Concello de Arteixo ::

:: Concerto de Os Cempés en Tui ::

:: Luar Na Lubre en El Espinar (Segovia) ::

:: Emilio Rúa en Compostela ::

:: Emilio Rúa na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Milladoiro en Compostela - Magostos no Gaiás ::

:: Actuación en Gondomar da Banda de Gaitas do CCS de Herville - Sábado 28 de Outubro ::

:: AxudaMos. Gala en favor do Banco de Alimentos de Mos ::

:: I FESTIVAL POLA RESISTENCIA - 12 de Outubro no Torreiro da Festa (Vigo) ::

:: Tardepiache na Fundaçom Artábria (Ferrol) - 18 de Outubro ::

:: Iria Estévez & Gonzo Piña na Corte dos Bois (Sandiás-Ourense) - Venres 11 de Outubro ::

:: Bal & Kan en SalaSon (Cangas) - Venres 11 de Outubro ::

:: Davide Salvado no Centro Social Lume! (Vigo) ::

:: A miña primeira Rosalí­a. MARÍA MANUELA, XIANA LASTRA, MINI e MERO, no Venres 11 de Outubro no Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: Moxenas Musical Galego en Navia (Vigo) ::

:: Orfeón Mariñeiro do Berbés en Vigo ::

:: Vila Nova de Cerveira: recital de poesí­a galega e música ::

:: Narf Trío - Presentación do disco NAS TARDES ESCURAS na Sala Capitol (Compostela) ::

:: Musicos Ao Vivo organizan os I Premios Galegos da Música - Aínda estades a tempo de inscrivirvos! ::

:: Programación de Outubro no Bar Liceum (O Porriño) ::

:: Festival Intercultural en Mos ::

:: Roi Casal e banda en Catoira ::

:: Batemento no Vagalume (Salvaterra do Miño) ::

:: Noite de Fado no Pub Dublín (A Coruña) ::

:: Treixadura en Padrón ::

:: Exposición fotográfica (música folk) de Juan Luís Rúa na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Festa Castrexa en Santo André de Comesaña (Vigo) - 4, 5 e 6 de Outubro de 2013 ::

:: Festival de Noso no San Froilán (Lugo) ::

:: Recital de poesí­a e música Xuntos e revoltos, con Sete Luvas e Manuel L. Rodrigues (Sábado 5 de Outubro, en Outes) ::

:: Nova data para o Festivalo Manselle (A Coruña) ::

:: Foliada solidaria en Vedra ::

:: XV Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas - Lugo ::

:: Programa de Outubro na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: III Festival de Cantareiras (Mestura, Meirás) ::

:: San Froilán 2013 | do 4 ao 12 de outubro - Lugo ::

:: Castañazo Rock 2013, Chantada ::

:: Os da Ría en Ourense ::

:: Orfeón Mariñeiro do Berbés no Var con Uve (Moaña) ::

:: Continúan os concertos de presentación de Rosalía Pequeniña (Uxía Senlle) ::

:: Folión de Fachas de Agucios (Vilelos - O Saviñao. Lugo) ::

:: Proxecto Sapoconcho en Vigo ::

:: Roberto Sobrado en Sandiás (Ourense) ::

:: Instrumentos da Música Tradicional e Popular - Concerti Fin de Carreira de de Lucía Comesaña (Vigo) ::

:: BOJ na Regueifa (Vigo) ::

:: Xira Outono - Garcí­a Mc ::

:: Especial Discos da Máquina: Das Kapital e Grampoder no Liceo Mutante (Pontevedra) ::

:: Día Solidario na Casa Castillo (Betanzos) ::

:: TIRO NA TESTA nas Festas de Lalín ::

:: FESTIVAL APRAZADO - Festivalo Manselle (A Coruña) ::

:: Heredeiros da Crus, Efecto Pasillo, Funambulista e Moon Cresta en Vigo ::

:: A Rebusca de Outono (Manzaneda - Ourense ::

:: Festas de Urdilde (Concello de Rois, A Coruña) ::

:: Nova Galega de Danza celebra o seu 10 Aniversario con un novo espectáculo ::

:: CONCERTO POPULAR EN DEFENSA DA SANIDADE PÚBLICA DA MARIÑA ::

:: Ovos Podres no Torreiro da Festa (Vigo) ::

:: A Bela Auria 2013 (Ourense) ::

:: Serán en O Racimo (Vigo) ::

:: Festival Sons Tránsitos (10, 11 e 12 de Outubro no Teatro Principal de Compostela) ::

:: Música, maxia e audiovisual na homenaxe anual a Manuel Marí­a na Coruña ::

:: “Xuntanza Folclórica” no Colexio Carballal (Cabral - Vigo) ::

:: FestiVal - 1º Festival Agro -Folk do Val - Narón ::

:: IX Encontro folclórico da Agrupación de Centros Deportivos e Culturais de Vigo ::

:: Festival Folclórico Os Penediños (Concello de Porriño) ::

:: Curso de tamburello en Compostela ::

:: Pablo Guerrero no Teatro Principal de Compostela ::

:: XXV Xuntanza Folclórica en Cabral (Vigo) ::

:: II edición do Aspenizas Folc en Paramos - Tui ::

:: III Festa Popular Froles Mareliñas (Chapela) ::

:: I Festival Folk "Ondiñas do Mendo". Salvaterra de Miño ::

:: III Festival de San Cidre (Cangas) ::

:: I Festival da Lameira en San Cibrao das Viñas (Ourense) ::

:: I FESTA CASTREXA en San André de Comesaña (Vigo) - 5 e 6 de Outono de 2013 ::

:: Noite de Fados en Detrás Do Marco (Vigo) ::

:: I Festival dálle Donaire ::

:: III Son das Mámoas en Candeán (Vigo) ::

:: II Romaría de Garrulaxe (Cecebre) ::

:: XIV Serán Festa fin de curso O Fiadeiro ::

:: Terceira edición do festival GARITOSIS (Sarria) ::

:: VI Xornada Festival Canción de Taberna Var con Uve 2013 ::

:: Danza 3. Folclore na Rúa ::

:: Tiruleque na Cervexaría Galaexia (Burela) ::

:: V Festa da Queimada nas Festas Carnota 2013 ::

:: T I R U L E Q U E en MONTERROSO no mini festival PLAZOLETA SONS ::

:: CANTIGAS E AGARIMOS en Marín, dentro do Ciclo DANZA 3. Folclore na Rúa. ::

:: Actuación da Agrupación O Fiadeiro en Ponteareas no Ciclo Danza 3: Folclore na rúa ::

:: Fred Martins, Najla Shami e Leo Minax no Ultramarinos (Compostela) ::

:: SÉS reanuda a xira de presentación do seu novo disco "CO XENIO DESTROZADO" ::

:: Bocadiños de Música (Viascón - Cotobade) ::

:: BRASILEGANDO na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Asaghieiras Master Festival 2013 en Lariño (Carnota) ::

:: Festival das Brétemas 2013 (Ponteareas) ::

:: 4º Festival da cultura proletaria, en Redondela ::

:: Adianto do Cartaz do CASTAÑAZO ROCK, Chantada ::

:: Festas da Avv Atochas Montealto ::

:: Grampoder en Sandiás ::

:: RUTA MUSICAL en SABARIS ::

:: Uxía, Antonio Zambujo, Sérgio Tannus e Carlos Blanco en Caminha (Portugal) ::

:: Sés no Aturuxo (Bueu) ::

:: Son d´Aldea 2013 (III edición) ::

:: Cantareiras Fiadeira de Antas De Ulla, Na Casa Do Outeiro (Palas de Rei) ::

:: Ruxe-Ruxe, e o Leo i Arremercághona en Ordes ::

:: Noitarega, Susana Seivane e Moxenas Musical Galego nas festas de Cabral (Vigo) ::

:: V Xornada do Festival de Canción de Taberna Var con Uve (Moaña) ::

:: XIII Festival Rock de Carral ::

:: Festas da rúa de Baixo (Compostela) ::

:: VIII Festa da Randulfa en Agolada - Encontros de Música Tradicional ::

:: Concerto de Iria Estévez e Gonzo Piña en Coruña. ::

:: Concerto de NaRúa en Vigo ::

:: Festival Folk e Romerí­a Catalmibre (O Burgo) ::

:: XIII Encontro Folclórico A Meda do Castro (Sada) ::

:: Emilio Rúa en Laxe ::

:: Festa Folk en Candeán (Vigo) ::

:: Concerto de A Máquina de Meter Medo en Pontevedra ::

:: Riobó e a Banda de Gaitas Manxadoira no Festival Alborada de Bueu ::

:: Presentación de Filobia en Vigo ::

:: Festival da A.C. Saiñas (Xove) ::

:: Memorial Miguel Ángel Castro (Moro) na Estrada ::

:: FERVENZA DE MÚSICAS 2013 EN OUZANDE (A ESTRADA) ::

:: BUDIÑO no FESTIVAL FOLK DE GETXO (Euskadi) ::

:: 3º concerto de música tradicional redondelá ::

:: Collon de Lola na Sala SUPER 8 (Ferrol) ::

:: Radio Cos no X Festival Tierradura Folk (Cantabria) - Sábado 31 de Agosto ::

:: II Festival Folk "Lume de Candela" (Bembrive - Vigo) ::

:: 31 de Agosto en Randufe (Tui). Heredeiros da Crus, Moon Cresta, Vacalouras,.. ::

:: Os Trasnos da Gaita e Noitarega en Pousiño (Pazos de Borbén) ::

:: Rebumbio 2013 (Puxeiros. Mos) ::

:: XX REVOLTALLO DE MíšSICA E CULTURA EMERXENTE - 30 e 31 de Agosto en Valadares ::

:: Festival Brinca na Praza (Pontevedra) ::

:: FESTA DA ISTORIA (Ribadavia) - 30 de Agosto: Luar Na Lubre, 31 de Agosto: Anxo Lorenzo ::

:: Semana Cultural 2013 - Randufe (Tui) ::

:: Festival Espazos Sonoros 2013 ::

:: Pito de Pikasso - Xira Outono 2013 ::

:: I FESTIVAL DE MUÍÑOS E FONTES DE OLIVEIRA (Ponteareas) ::

:: Festas en Vilameñe (Taboada - Lugo). Derradeiro fin de semana de agosto ::

:: French Connection Quartet e Conversos en SalaSon (Cangas) ::

:: Romaría do Pote en Fene ::

:: I Festival Folclórico A Fiada de Viladesuso (Oia) ::

:: V Concerto Rock SON DE TRAZO (A Coruña) ::

:: XIII Festival da Terra e Da Lingua da Fundaçom Artábria (Narom) ::

:: XVI Festival Tromentelo en Cangas ::

:: IV FESTIVAL FOLK PONTENOVA (Salvaterra de Miño) ::

:: Curtinaitis e Pito de Pikasso o venres 30 de Agosto no Pub Gatos de Melide ::

:: 3ª Noite Folk San Xurxo Vea (A Estrada) ::

:: Kambotes, Liviao de Marrao, A Banda de Andrelo e Dantebrama, o Venres 23 de Agosto nas Festas Patronais de Chantada ::

:: Tánghete Ghaiteirxs no Petiscos (Allariz) ::

:: VIII Festival Noalla Viva ::

:: Os Minhotos no ARREDAS FOLK FEST de Portugal (Tregosa - Barcelos) ::

:: Outra Vaca no Millo en SalaSón, Cangas - Sábado, 31 de Agosto ::

:: XI FESTIVAL XIRONSA (Corvillón - Cambados) ::

:: NAO na Taberna do Coxo (Forcarei) ::

:: Chaveta no Muiño Vello de Redondela ::

:: II Festival do Paradiso (Monforte) ::

:: 50 aniversario SCD Atlántida (Matamá-Vigo) ::

:: Música galega nas festas de San Bartolomeu (Noia) ::

:: Próximos concertos de Uxí­a Senlle (Agosto 2013) ::

:: 25ª Festa do Requeixo (A Capela, 25 de Agosto) ::

:: XVIII Encontro Folclórico Malveiras ( Vilagarcí­a de Arousa) ::

:: XI FESTIVAL DE BAILE E MÚSICA TRADICIONAL ALEIVOSíA (Rianxo) ::

:: Festival do Rí­o Belelle - 24 de Agosto no Roxal (Neda - A Coruña) ::

:: XII Noite da Lúa Meiga (O Viso - Redondela) ::

:: Festivalinho de apoio ao Festival de Poesía do Scd Condado ::

:: Ferrol Folk ::

:: Carlos Núñez en Arxentina ::

:: XIV edición do Festival folk de Guísamo ::

:: ROCK IN RIAN 2013 (Rianxo) ::

:: aCadaCanto no Festival Independente de Os Peares ::

:: Oscar Ibañez & Tribo en Vilanova de Arousa ::

:: Cantos de Taberna nas Festas da Peregrina (Pontevedra) ::

:: 24 FRAMES (jazz/Madrid) xoves 15 as 22h 5€ ::

:: FESTAS EN CASTENDA- TORDOIA (A Coruña) ::

:: Festival de Kalle en Compostela ::

:: Ribeira acolle este xoves día 15 a Verbena Galega ::

:: Etnoeume en A Capela - II Feira Etnográfica da Comarca do Eume ::

:: IV Mercado Mariñeiro de Ortigueira ::

:: CurtiSon II edición 2013 (Curtis - A Coruña) ::

:: III Xuntanza de Grupos Tradicionais (Cerdido) ::

:: XXXIV Festival Irmandiño de Moeche 16 e 17 de Agosto de 2013 ::

:: Festival SinSal na Illa de San Simón ::

:: SonDeSeu nas Festas da Peregrina (Pontevedra) ::

:: PRIMEIRA EDICIÓN DO MOREIRA ROCK FEST ::

:: Budiño e Convidad@s nas Festas de María Pita (A Coruña) ::

:: Treboada 100 Aniversario Festas do Monte (Baiona) ::

:: Berrogüetto nas Festas da Peregrina (Pontevedra) ::

:: Verbena Galega en Monforte ::

:: A máquina de meter medo en Salasón (Cangas) ::

:: Luar Na Lubre nas Festas de María Pita ::

:: II Festival Enfo - Rede Europea de Orquestras Folk. 16, 17 e 18 de Agosto, en Vigo. ::

:: Galizien Amerika Linie de Xacarandaina nas festas de María Pita ::

:: Foliada do Demo en Pontevedra ::

:: XV FESTA FOLK NA FIN DO CAMIÑO (Fisterra) ::

:: Festival do Castro en Pantón (Lugo) ::

:: Mallinrío - Festival de música e malla tradicional do Val de Piñeira (A Fonsagrada). ::

:: XVI Festival Folcórico de Domaio (Moaña) ::

:: II Festival Folk Aturuxo en Bravos (Ourol - Lugo) ::

:: As Nosas Músicas 2013 - Couso (A Estrada) ::

:: XIV Romaria Galega na Pontagra (Tordoia - A Coruña) ::

:: II Festival Lembranzas da Rí­a (Cangas) ::

:: XVI Festival San Roque and Roll (Tioira - Maceda) ::

:: XVII FESTIVAL FOLCLÓRICO BAÍÑA'13 ::

:: VI Festa Galega de Malpica ::

:: XXV ESMORGA FOLK A BANDEIRA ::

:: A TABERNA - FESTIVAL A. C. SAIÑAS (XOVE-LUGO) ::

:: XI Noite Folk de Negreira ::

:: Castelo Son - 23 de Agosto en Castelo - Culleredo (A Coruña) ::

:: Festival Vibra Balboa - 5, 6, 7 e 8 de Setembro ::

:: Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: NOITE DE ENCANTOS NA FURNA (Corme) ::

:: Xantar Bretemoso en Ponteareas ::

:: Festa da Mocidade 2013 - Taboada ::

:: Orquestra Os Modernos na Cidade da Cultura - Ciclo: Atardecer no Gaiás (Compostela) ::

:: Festa do Lago (As Pontes) ::

:: XII Festa da Prehistoria - 10 de Agosto en Mos ::

:: II Festival Barrantes Folk ::

:: I Festival do Alto Támega (Laza) - 10 de Agosto de 2013 ::

:: Roi Casal - Concertos AGOSTO 2013 ::

:: O Sonoro Maxí­n na XIX Feira de Olería Alfaroleiros ::

:: O Festival Intercéltico do Morrazo xa ten novas datas ::

:: XIV Festa Folc De Vilariño (VII Semana Cultural Marta Entenza) ::

:: Pesdelán na Coruña ::

:: Xira Galega de Peregrino Gris ::

:: XXVII FESTIVAL DA POESIA NO CONDADO ::

:: Os Cempés nas Festas da Xunqueira (Cee) ::

:: Pesdelán en Ribadeo ::

:: Festival da Luz (Boimorto) ::

:: IV Festival BarqueiRock (Praia de Esteiro - O Basrqueiro) ::

:: Festa dos Botes en Arzúa ::

:: Pentalfa e Luar Na Lubre no Festival Folk Tránsitos (Madrid) ::

:: Festival Pontelouco (Castrocaldelas) ::

:: Cantigas e Agarimos en Celanova ::

:: Música no Claustro en Tui ::

:: IX festival Folk & Rock nas Portelas - Lubián ::

:: XXIII Romarí­a Labrega da Chaira - Os Vilares (Guitiriz) ::

:: A Verbena Galega desembarca no Festixeve ::

:: XVII Festa Celta do Lugnasad - Bretoña ::

:: XIV Festival Folk de Fornelos de Montes ::

:: VIKINSONS 2013 - Catoira ::

:: Rock in Ezaro - Noite Heredeira ::

:: Anxo Lorenzo en Moaña ::

:: Festival 27373 | Festival de música en galego de Begonte (10 de Agosto) ::

:: XXXIV FESTIVAL DE PARDIÑAS (GUITIRIZ) ::

:: Folk no Rí­o 2013 ::

:: 1 e 2 de Agosto, Festas no Local Social A Rebusca, Manzaneda ::

:: Plazoleta Sons - Festival en Monterroso (Lugo) ::

:: Xornada de Folclore na Praza da Quintana, Compostela ::

:: Festa de CxG en San Domingo de Bonaval (Compostela) ::

:: XXIX Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: XXX Festa da Carballeira de Zas ::

:: I Festival Folclórico A Fiada no Mosteiro de Oia ::

:: VIII Arreaocabo en Celeiro, Viveiro ::

:: Sonidonia en Compostela ::

:: Noitarega e a Agrupación Breogán no XXV Memorial Lola Diz (Moaña) ::

:: Día da Patría no Carballiño ::

:: FESTABERTA en Fene: Festa comarcal do Dí­a da Patria ::

:: IV Festival Folk Illa de San Simón en Cesantes (Redondela) ::

:: Esmorga Popular en Sarria ::

:: VI Festival Antros Pinos (Taragoña - Rianxo) ::

:: XLIV Festa do Carneiro ó Espeto (Moraña) - Sábado 21: Festival Folclórico, Sábado 27: Luis Emilio Batallán ::

:: II FESTIVAL DO POVO ::

:: Moxenas Musical Galego en Salceda ::

:: VIII FESTIVAL DA CHAIRA 2013 ::

:: Os d'Abaixo en Teo ::

:: Dia da Pátria con Tino Baz no Centro Social Lume (Vigo) ::

:: Cultura Aberta nos xardí­ns da Deputación de Lugo ::

:: Revenidas 2013, en Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Castelo Rock - 2 e 3 de agosto en Muros ::

:: Festigal 2013 (Compostela) - Música, letras, activismo social, diversidade, soberanía.. ::

:: Vigo - Festa da Cultura 2013 ::

:: XI Encontro de Embarcacións Tradicionais de Galicia ::

:: Diplomáticos de Montealto, Bastards on Parade e Trapallada no Club do mar de San Amaro (A Coruña) ::

:: Güintervan, Tabula Rasa, R.M.S. e Druidas nas festas patronais de Romariz (Soutomaior) ::

:: Uxía Senlle en Compostela ::

:: XXIX Festival de Ortigueira ::

:: XIV Folk de Raíz en Callobre (A Estrada) ::

:: Son da Marisma. I Festival de músicas emerxentes (Casino de Sabarí­s-Baiona) ::

:: II Encontro da Artesanía Tradicional e Popular de Galicia (A Golada) ::

:: Os Xoves de Codax ::

:: Certame de Música Tradicional Interritmos en Mos ::

:: Lumeirada no Río Deva (Pontedeva - Ourense) ::

:: Pardiñas 2013 - Adianto da programación ::

:: Romarí­a de San Pedro de Vilas (Rianxo) ::

:: Ataque Escampe en Ferrol ::

:: Noitarega e amigos en Viladesuso (Oia) ::

:: Festa da República Galega ::

:: Música na noite en Teo ::

:: Música nos Tilos 2013 ::

:: Derrame Rock (Ourense) ::

:: IV Festival Solidario no Coliseum (A Coruña) ::

:: Concerto dos amigos da Coral de Ruada (Ourense) ::

:: Festas do Barrio de San Pedro ::

:: Beautiful Coma en concerto en A Cova do Trasgo de Vigo ::

:: Festival Psicotroita II (Sigüieiro) ::

:: Sés no Pub Xoldra (Guitiriz) ::

:: Maghúa no pub Dublin (A Coruña). Venres 21 de xuño, 22.30 ::

:: Taghaitai en Ferrol (Programa TOXOS: ESPALLANDO CULTURA) ::

:: Zënzär no II Festival Augas Santas - Barreiros (22 de Xuño) ::

:: VII Arde Rande ::

:: XII Festa Rachada en San Vicenzo da Baña (A Coruña) ::

:: I Festival Rural MOULLA ROCK en Boado (Xinzo de Limia) ::

:: XXV Festival Folclórico infantil (Cacheiras-Teo) ::

:: Sés presenta o seu segundo disco no III CONCERTO MÚSICAS E LETRAS EN FEMININO ::

:: I Festival de música tradicional Xuntanza (Tui) ::

:: Milladoiro e Linho do Cuco participarán na primeira edición do festival Oka Folk (A Estrada) ::

:: ILLAS SONS - Encontro de grupos de música tradicional ::

:: Proxecto Sapoconcho en Compostela ::

:: Mini e Mero en Arteixo ::

:: Ultreia e Armadanzas de Laraño en Compostela ::

:: APRAZADO - Os Tres Trebóns no Campo de Marte (Montealto, A Coruña) ::

:: Ghabeta na Taberna Maruca (Portonovo) ::

:: NATALIA CONTESSE (musica tradicional Chile) no Bar Labranza ::

:: Fonte da Tella e Tabú na Taberna Rianxeira (Matamá - Vigo) ::

:: OUTLET, Versos en Stock. Monólogo Poético-Musical de Juan Carballo ::

:: Rockmería no Torreiro dos Liñares (Canido - San Miguel de Oia) ::

:: Foliada De Xuriz (Guntin - Lugo) ::

:: Quodlibet en A Coruña ::

:: VII Festival Alternativo Millo Verde (Redondela) ::

:: XVIII Asalto ao Castelo de Vimianzo - 6 de Xullo de 2013 ::

:: A música tradicional Re-Vista no Auditorio do Centro Veciñal e Cultural de Valladares ::

:: 98 Aniversario de Toxos E Froles (Ferrol) ::

:: MOXENAS Musical Galego en Sárdoma ::

:: X Festival Folclórico de Saxamonde en Redondela ::

:: III Foliada en Orbazai (Lugo) ::

:: Esquíos en Pontemuiños (Pontevedra) ::

:: Medomedá en Catoira ::

:: Festival A Rebusca (Manzaneda) ::

:: Cé Orquestra Pantasma no C.S. en Pé (Pontevedra) ::

:: Programación no Liceum (O Porriño) - Maio/Xuño 2013 ::

:: Rede de Músicas Soltas. Celanova 2013 ::

:: Rede de Músicas Soltas. Rianxo 2013 ::

:: Programación Folk en Salason (Cangas - Xuño 2013) ::

:: Luis Pastor - Concertos en Galicia ::

:: 1 de Xuño - Concertos na ruta dos viños de Galicia ::

:: Festival de peche das VI Xornadas "BERRA EN GALEGO" (Ourense) ::

:: Davide Salvado en A Coruña - Novo espectáculo: O Ladrón de Amorodos ::

:: Galizien Amerika Line - Espectáculo de música e baile tradicional de Galicia - Xacarandaina ::

:: A Escola Livre da MPG no Salón Teatro (Compostela). REFÓRZANOS ::

:: Coanhadeira en Salason (Cangas) ::

:: Serán en Borreiros (Gondomar) ::

:: V Festival Cans de Palleiro en Vigo ::

:: Arrhythmia + Martelo na Sala Castelao de Lugo ::

:: Festival Folclórico en Ponteareas ::

:: VI FolkInRío (Touro) ::

:: Oscar Ibáñez presenta o seu disco “ALÉN do MAR” . ETRAD (Vigo), Venres 24 de Maio. 19,00h ::

:: HEREDEIROS DA CRUS en Concerto || 24 Maio - Discoteca LP45 (Ordes) ::

:: Festival tradicional Aquelando - Val do Fragoso (Vigo) ::

:: Festa pola Lingua: en galego, sen Wert-goña! - No Club Clavicembalo (Lugo) ::

:: Concerto de Familia Caamagno na Sala A Reserva (Carballo) ::

:: Sacha na Horta na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Xoán Curiel - Presentación de Magnético Zen en Lugo ::

:: Ciclo Lubicán 2013 (Lugo) ::

:: Concerto a ceo aberto contra a megaminería contaminante en Galiza - 31 de Maio en Carballo ::

:: Uxía Senlle na Escola Oficial de Idiomas de Compostela: MARTES 21, 20 HS ::

:: Andando a Terra - Día das Letras Galegas ::

:: Luar Na Lubre en Murcia ::

:: SONIDONIA (Iria Estévez e Gonzo Piña) no Cabiria Bar (Vigo) ::

:: Os Cempes en Ferrol ::

:: RUXE-RUXE na CASA DAS CRECHAS ::

:: Noitarega en Tui ::

:: Concertos no Toxos ::

:: Transilvanians en Salason (Cangas) ::

:: CANCELADO - O Bule-Bule. Concertos na véspera do Día das Letras na Sala Capitol (Compostela) ::

:: II Festival AO SON DO MASMA (Celeiro de Mariñaos) ::

:: EnCantame! en galego - Carballo ::

:: Concerto + palestra Cordofones Madeira - Galiza ::

:: Os Carunchos na Festa dos Maios de Vigo ::

:: 1º Festival Son da Illa en Meira (Moaña) ::

:: Os Melidaos na XXII Festa do Melindre de Melide ::

:: Taghaitaí en Salason (Cangas) ::

:: Concerto de Os Minhotos na XIV Festa de San Isidro (Carballeira de Mosteiro - Pol) ::

:: Festival Rural - Fusión Son do Cortello (Soutomaior) ::

:: "As alegrí­as", tercer disco de Linho do Cuco na Sala Discotasca (Redondela) ::

:: Martelo na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Treixadura en A Estrada ::

:: III Português Perto. Aquelas Nossas Músicas - Ourense ::

:: Venres 10 de Maio, Foliada na Baiuca (Arteixo) ::

:: Roi Casal nas Festas da Ascensión (Compostela) ::

:: Maio 2013 nas Crechas ::

:: Uxí­a e João Afonso no Café Cultural Aureinse ::

:: Xardin Desordenado - Maio 2013 ::

:: I Serán da Lamprea en Arbo ::

:: Vindeiros Concertos de Monica de Nut ::

:: MOXENAS Musical Galego en Coia (Vigo) ::

:: Labregos do Tempo dos Sputniks no C.S. En Pé (Pontevedra) ::

:: II FOLIADA VARACUNCAS ::

:: VII Noite de Fiadeiro 2013 ::

:: DUO MONTANARO-CAVEZ n'A Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Festa TrezeCatorze ::

:: Actuación de MOXENAS Musical Galego na Universidade de Vigo ::

:: FESTIVAL ANTROSPINOS MIÚDO en Rianxo ::

:: Semana do 25 de Abril no Avante (Compostela) ::

:: Galegote ROCK ::

:: A Máquina do Tempo na sala Sete Flores (O Carballiño) ::

:: Abril na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Abril en Sala Garufa (Coruña) ::

:: Vindeiros Concertos de aCadaCanto ::

:: Ataque Escampe en Vigo ::

:: Rodrigo Romaní no Teatro Principal de A Estrada ::

:: Casa das Crechas - Programación Abril 2013 ::

:: Festival Reperkusión (do 10 ao 12 de maio en Bemposta, Ourense) ::

:: 3 Estralos en Carballedo ::

:: Proxecto Sapoconcho no Café Senra (Pontevea) ::

:: Setembro 2012 no Avante (Compostela) ::

:: Habelas Hainas no Avante (Compostela) ::

:: Bastards On Parade no Avante (Compostela) ::

:: Maskarpone no Avante (Compostela) ::

:: Loretta Martin no Forum Celticum (Culleredo) ::

:: ZËNZAR no FORUM CELTICUM (Culleredo) ::

:: Davide Salvado continúa os concertos de Toxos e Froles (Ferrol) ::

:: 56 Foliada no Lar (As Pontes) ::

:: 1ª AUDICIÓN DE PRIMAVERA da E-Trad ::

:: Tornaxeira en Salasón, Cangas ::

:: Habelas Hainas en Compostela ::

:: 2ª Audición de Primavera da Etrad. XOVES 21 DE MARZO ::

:: Festa 1º Aniversario GZmúsica ::

:: Terbutalina, presenta o seu novo disco "Ritmo Serbio", no Bar Aturuxo (Bueu) ::

:: Davide Salvado no Bar Aturuxo (Bueu) ::

:: Ensaio acústico de Falperrys en Cangas ::

:: Luar Na Lubre estrea en Compostela o seu novo espectáculo - Sons da Lubre nas Noites de Luar ::

:: II encontro de pandereteiras en Trasmañó (Redondela) ::

:: Ataque Escampe comeza a súa xira de Primaveira en Salvaterra do Miño ::

:: Ábrete de orellas.com celebra o seu X aniversario con actuacións ao vivo ::

:: Axenda de Concertos de SÉS, Marzo 2013 ::

:: Sés en Ourense ::

:: Nao presenta o seu novo disco 'Cancións de amor e liberdade' ::

:: Carlos Salgueiro no Salasón (Cangas) ::

:: Programación de Marzo '13 no Bar Queira (Cerdido) ::

:: Coetus (Orquestra de Percusión Ibérica + Eliseo Parra). Mércores 13 de Marzo en Compostela ::

:: Tanto Nos Ten no C.S. En Pé (Pontevedra) ::

:: Pulpiño Viascón no Pub Dublín (A Coruña) ::

:: Aluméame, 1º Festival de Música e Baile Tradicional Solidario en Mos ::

:: Marzo 2013 na Sala Garufa ::

:: Programa Forum Celticum - Marzo 2013 ::

:: Festa do Queixo en Arzúa. 2 e 3 de Marzo de 2013 ::

:: Programación de Marzo na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Comeza a xira Andando a Terra: Uxía Canta a Manuel María ::

:: 1º ANIVERSARIO ACGB + Taller de Pandeireta e Canto con Davide Salvado ::

:: Aberto de Billarda na Terra Chá ::

:: V Festival Val da Maí­a, Bertamiráns ::

:: Soas (Cristina Pato e Rosa Cedrón) en Ourense ::

:: Ataluns en Pontevedra ::

:: DIOS KE TE CREW - Datas da Xira DOS DEZ ::

:: Tanto Nos Ten na Salasón (Cangas) ::

:: FISGHA (free/folk/galicia) no bar Labranza ::

:: O meu primeiro Celso Emilio en A Coruña ::

:: Programación Febreiro-Marzo 2013 no Bar Liceum de O Porriño ::

:: Festival benéfico en Rebordáns (Tui) ::

:: Virandeira Folk en Matamá (Vigo) ::

:: II Pelusco Festival ::

:: A Máquina do Tempo en Cambados ::

:: Uxía presenta MEU CANTO no ciclo CANTIGAS DE MULLERES con Sés como convidada ::

:: Festival Taíña X en Goián - Tomiño ::

:: Festival de Música Tradicional FIADEIRA ::

:: Festival do Orgullo Jamusino na Sala Discotasca (Redondela) ::

:: Ulträqäns celebra o seu concerto número 100 na Sala Garufa (A Coruña) ::

:: Por cantar e por bailar. Festivais infantí­s de música e baile tradicional en Coruxo (Vigo) ::

:: Sobre Rodas na Salason (Cangas) ::

:: Maravallada en Pontevedra ::

:: Concerto de Guezos en Rianxo ::

:: Alumnado da aCentral Folque arman velas rumbo a Irlanda ::

:: Bastards on Parade, Celtic-Folk-Punl de A Coruña na Salason de Cangas ::

:: As Arpas de Breogán na Illa da Arousa ::

:: Habelas Hainas en Mondoñedo ::

:: II Encontro de Coros Tradicionais, CANTARES NO MIÑOR ::

:: 3 Estralos en Pontevedra ::

:: Actuacións de Zurrumalla ::

:: II Concerto da Semente (escola de ensino en galego) ::

:: Ceia-Concerto no CSA O Fresco (Ponteareias) ::

:: Festival Taíña en Goián (Tomiño) ::

:: Estimaba que viñeras en Casa Ardá (Fene) ::

:: Vindeiros concertos de Mamá Cabra ::

:: Festival de Nadal Aleivosía (Rianxo) ::

:: III Festival Infantil Lembranzas da Ría ::

:: Concerto de MARíA FUMAÇA en Vigo ::

:: CoraSons no Auditorio da Ramallosa - Teo ::

:: Luar na Lubre - Concerto de Nadal da Universidade de Vigo ::

:: Roberto Sobrado na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Programación de Nadal no Aturuxo de Bueu ::

:: Festival de Nadal da Escola Provincial de Danza (Ourense) ::

:: Uxía Senlle na Illa da Arousa ::

:: PelDeNoz en Burela - 8 de Nadal de 2012 na Cervexería Galaexia ::

:: OS SIN SON na vinoteca Cadeira, en Bandeira ::

:: Quique Peón leva «Amizade» ao Certame de Coreografí­a de Madrid ::

:: Trapallada no Joana's Place (A Coruña) ::

:: Magosto e Foliada con Faiscas da Pontagra en A Terraza Do Nuadu (Sigüeiro) ::

:: Roi Casal na Illa de Arousa ::

:: Programación de nadal no Teatro Colón (A Coruña) ::

:: Cuarteto Caramuxo no Multiusos de Redondela. Sábado 1 de Nadal ::

:: Xistra no auditorio de Goián - 25 Aniversario ::

:: BANDA CREBINSKY AO VIVO NO TEATRO PRINCIPAL DE SANTIAGO ::

:: Primeiro aniversario do Torreiro da Festa (Vigo) ::

:: Uxía no Brasil - Turnê Meu Canto ::

:: DésPRESTIGE - DésCONCERTO EXPANSIVO ::

:: VIII Encontro Folclórcio en Vigo (4ª parte) ::

:: Xira - Os Cempés - de PAZOS E BARES ::

:: MUSICA CON RISCO en Allariz ::

:: Faltriqueira, Fol de Veneno e Obradoiro de Nanas en Carballo ::

:: Terbutalina e Familia Caamagno en Boiro - 23 de Novembro, Pousada das Ánimas ::

:: 3º MAGOSTO FURTIV@ (O VISO - REDONDELA). 1 DECEMBRO ::

:: De Serán en Romaría - I Espectáculo de Baile e Música Tradicional Traspés ::

:: II Xornada de Música e Baile Tradicional Tarambainas - San Miguel de Oia (Vigo) ::

:: I Festival Solidario Cáritas Rianxo - 23 de Novembro no Auditorio Municipal ::

:: Presentación de María Fumaça no Auditorio das Pozas en Petelos - Mos. Domingo 2 de Nadal ::

:: Berrogüetto - Xira de Andar por Casa ::

:: O dúo Quodlibet inaugura a Semana da Música do Casino de Ferrol - Mércores 21 de Novembro ::

:: Concerto de Nadal en Ourense ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero na Casa da Cultura de Bertamiráns ::

:: Xose Manuel Budiño no Pazo de Cultura de Narón ::

:: Festival A Rebusca (Manzaneda) ::

:: iLalelo no Auditorio da Illa de Arousa - Domingo 18 de Novembro ::

:: Festival Os Alegres 2012 ::

:: Concerto de Mamá Cabra en Tui - 16/11/2012 ::

:: Homenaxe ao Voluntariado (10 anos do Prestige) ::

:: Marful en concerto en Vigo e Ourense ::

:: San Martiño Canibal en Loseiro (Sarria) ::

:: O meu primeiro Celso Emilio - Presentacións en Lugo e Ferrol ::

:: Músicas Doces en Arzúa - Petiscos musicais na hora do café ::

:: SONS DO JOFRE - UXIA presenta MEU CANTO -10 de Novembro 2012 ás 21.00h. ::

:: Actuación de Noitarega en Tomiño ::

:: Programación de Novembro de 2012 na Casa das Crechas ::

:: Magosto en Berlin con Roberto Sobrado ::

:: XX Magosto Celta en Balboa - 2 e 3 de Novembro ::

:: Pan de Capazo celebra o seu 10 aniversario cunha festa en Navalquejigo (El Escorial - Madrid) ::

:: V Festival Furtivo Solidario con ADICAM ::

:: V Ventorock - Ventosela (Redondela) ::

:: Castañazo Rock 2012 (Chantada) ::

:: Zoobazar, World Music dende Madrid, estarán no Bar Aturuxo de Bueu o vindeiro 1 de Novembro ::

:: Falperrys no Marrucho (Baiona) ::

:: RUXE-RUXE no Irish Rover (Madrid - 31 de Outubro) ::

:: Sobre Rodas en Redondela (28 de Outubro no Multiusos de Xunqueira) ::

:: BUDIÑO - Volta a ARXENTINA ::

:: III Festival de CANTAREIRAS en Ferrol ::

:: Uxía Senlle presenta MEU CANTO en Granada (26-10), Cádiz (27-10) e Segovia (2-11) ::

:: Sete Netos. ¿Entramos Tocando? [BsAs - ARXENTINA] ::

:: Sala Discotasca (Redondela) | Programación Outubro-Novembro 2012 ::

:: Programación no Liceum (Porriño) | Outubro-Novembro 2012 ::

:: Davide Salvado presenta Árnica Pura na Casa das Crechas (Martes 23 ás 22:30) ::

:: Tridentes no Muiño Vello (Redondela) - Martes 23 de Outubro a partires das 22:30 ::

:: A Tarantela Rabuda no Bar Labranza de Meiro (Bueu) ::

:: Grelo folc 2012 no Mosteiro de Monfero ::

:: Maghúa presentan o seu disco, Corricán ::

:: Xira de presentación do novo disco de Zënzar - Vaise Armar ::

:: Festa da recolleita do millo e magosto popular en Matamá (Vigo) ::

:: Pablo Devigo coa Real Filharmoní­a de Galicia. 11 de Outubro no Auditorio de Galicia ::

:: IV Concerto Rock SON DE TRAZO: ATAQUE ESCAMPE-MONGOLLICA-AVANTE-KÄSTOMÄ-O LEO ARREMECÁGHONA ::

:: San Froilán 2012. Concerto de En Clave de FaDo ás 20.15 na Praza de Sta María, Lugo ::

:: Estou Lá, músicas da Lusofonía no Auditorio Municipal de Ourense ::

:: XIII Xornadas de Danza e Musica Tradicionais Galegas de Vigo 2012 ::

:: XIV Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas dentro das festas de San Froilán (Lugo) ::

:: Festival de Noso - San Froilán (Lugo) ::

:: Música Tradicional nas Festas de San Froilán ::

:: En Clave de Fado no festival Betanzos Historical Bands (Sábado 29 ás 21h no Atrio de Santa María) ::

:: Folión de Fachas de Vilelos - O Saviñao (Lugo) ::

:: I Festival de Folclore Mar de Vigo ::

:: Fest-valo en Manselle (A Coruña) ::

:: Gala Solidaria para Médicos Sen Fronteiras no Teatro Colón (A Coruña) ::

:: Ghandainas de Alcabre. Grialia, As Lagharteiras e Abóbriga en Alcabre (Vigo) ::

:: A Fundaçom Artábria (Ferrol) celebra o seu décimo quarto aniversário ::

:: Programación no Barriga Verde durante as festas das Dores 2012 (Lalín) ::

:: Presentación do libro-disco 'A máquina do tempo' en Bueu ::

:: Mama Cabra no Festival Music Way (Cidade da Cultura - Compostela). 29 de Setembro ::

:: Zume no Pub Xanela (Vilalba) ::

:: Xoan Eiriz o 14 de Setembro no Auditorio Gustavo Freire de Lugo ::

:: DOA, concerto en "A Escondida" (Espasante) venres 14 as 22:30h ::

:: En Clave de Fado no Var con uVe (Moaña) o 14 de Setembro ::

:: iLalelo no Ensanche (Vigo) o Venres 14 de Setembro ::

:: Fred Martins e Paulo Silva, o 14 de Setembro na sala Babel de Compostela ::

:: Concertos do Cristo no Barco de Valdeorras ::

:: Presentación do novo traballo de Uxía, homenaxe a Manuel María, no teatro Colón ::

:: Milladoiro, xunto a Mafalda Arnauth, celebran en Vigo o 25 aniversario do xornal Atlántico ::

:: Riobó e Anxo Lorenzo viaxan a Bélxica para participar no Schottish Weekend Festival | Cadernos de Comunicación e Análise ::

:: En Clave de FaDo en Vigo ::

:: 2us en Música Outdejaus (Santa María de Oia - Pontevedra) ::

:: Son de Aldea, 7 e 8 de Setembro en Santiago de Alba (Comarca da Ulloa) ::

:: Festival das Brétemas (Ponteareas) ::

:: Os Cempés en Cedeira este venres 7 de Setembro ::

:: Corme terá a súa máxica Noite de Encantos na Furna do Osmo ::

:: Espazos Sonoros - Música en Espazos de Interese Cultural ::

:: XXXII Xuntanza Mariñana en Oleiros ::

:: VII Festa da Randulfa. Encontros de Música Tradicional en Os Pendellos (Agolada) ::

:: Festa dos Pexegos en Candeán (Vigo) ::

:: Medomeda no Rock in Rian (Rianxo) ::

:: En Clave de Fado en Cangas ::

:: Luar Na Lubre continúa a xira de presentación de MAR MAIOR ::

:: Festas da Rúa de Baixo 2012, Compostela ::

:: Festival Romería en Culleredo ::

:: V Foliada de Música Tradicional en Ouzande (A Estrada) ::

:: VI Feira dos Oficios en As Nogais - 2 de Setembro ::

:: II O Son das Mámoas en Candeán ::

:: Balakandra e Guacamole no San Pipote de Bardaos (San Sadurniño - 6 de Setembro) ::

:: Os John Deeres en Pontevea, Teo (27 de Agosto de 2012) ::

:: Certame Folk en Compostela ::

:: Festival de la Luz (Boimorto) ::

:: 2º Festival Folk San Xurxo de Vea (Pontevedra) ::

:: Festival do Paradiso (Monforte de Lemos) ::

:: Carboeiro acollerá o dí­a 31 (de Agosto) o concerto de aCadaCanto ::

:: XVI Festival Folclórico Baíña´12 ::

:: 24 Festa do Requeixo en A Capela ::

:: Feira da Pedreira (A Lama) ::

:: Xogral e Ardentía na LIII Festa do Viño do Condado (Salvaterra). Sábado 25 de Agosto a partires das 23:30h ::

:: XV Festival folclórico Tromentelo (Cangas) ::

:: X Festival Xironsa ::

:: Vibra Balboa! 2012 ::

:: Foliada do Demo en Pontevedra ::

:: II Foliadiña de Santa Margarida en A Coruña ::

:: En Clave de Fado en A Coruña ::

:: Festival do río Belelle en O Roxal (Neda) ::

:: A "Cita Folk de Jódar" acada a súa 40 edición con Luar Na Lubre como principal atractivo ::

:: Continúa, en Cambados, a xira A Máquina do Tempo ::

:: Abóbriga: Xira - Presentación do seu primeiro traballo discográfico, FOLIADA EN BAIONA ::

:: Milesios na XXIX Noite Celta de Porcía - El Franco (Asturies) ::

:: Xira - Presentación de MARTELO ::

:: O Festival da Poesia volta ao Condado com a denuncia do sistema económico como eixo ::

:: Pablo Seoane Grupo - Concertos en Agosto ::

:: Festival Rebumbio Mos 2012 | 24 e 25 de Agosto ::

:: XVII Encontro Folclórico Malveiras ::

:: 25 Aniversario de Tahúme (Ribeira) ::

:: Festival Folk Aturuxo ::

:: V Festa Galega de Malpica ::

:: NOITE DA LÚA MEIGA 2012 (O VISO - REDONDELA) ::

:: VII Festival NOALLA VIVA (Noalla - Pontevedra) ::

:: Chega unha nova edición da Festa Folk na Fin do Camiño (Fisterra) ::

:: Festival Folk de Guísamo, Bergondo ::

:: Festa da Prehistoria 2012 (Mos - Pontevedra) ::

:: Festival Feito a Man 2012 (Compostela) ::

:: Eigualdeixa na Casa da Torre (Redondela) ::

:: Actuación de Doa nas festas de María Pita (A Coruña) ::

:: Presenza galega no 42 Festival Interceltique de Lorient. ::

:: XXXIII FESTIVAL IRMANDIÑO. Moeche 17 e 18 de agosto de 2012 ::

:: Festa As Nosas Músicas de Couso (A Estrada). ::

:: VIII Festival Folk&Rock nas Portelas (Lubián), con Ruxe-Ruxe e Susana Seivane ::

:: 4 de Agosto, Repichocon en Cariño e actuación de Coanhadeira ::

:: XIII Festival Folk Fornelos de Montes ::

:: Quempallou presenta Vellas Novas en Francia e Portugal ::

:: XXIV ESMORGA FOLK ::

:: Xoves de Cultura Aberta nos Xardí­ns da Deputación de Lugo ::

:: XVI Festa Celta Lugnasad en Bretoña (Lugo) ::

:: Vindeiros concertos de Quempallou ::

:: Actuacións de aCadaCanto no mes de Agosto ::

:: Cuarteto Caramuxo en Oia ::

:: IX Folk no Rí­o (O Corgo) ::

:: III Festival Folk Pontenova (Salvaterra do Miño) ::

:: Actuacións de Ruxe-Ruxe . Agosto 2012 ::

:: Birimbao nas Festas de Santa Marta de Ortigueira (Sábado 28 de Xullo na Praza do Concello) ::

:: FESTIXEVE - Sábado 28 e Domingo 29 de Xullo en Xeve (Pontevedra) ::

:: Pardal na Rúa na XXVII Festa da Amizade (Saiáns - Vigo) ::

:: Os Cempés na Feira Celta de Porto Do Son ::

:: VIII Foliada da Mariña en Xove. Sábado 28 de Xullo. Con TUMBA E DALLE e TANTO NOS TEN ::

:: Olimpiada Rurais - Cool Meira ::

:: Mercedes Peón continúa a súa xira internacional. Este sábado en Canadá. ::

:: Programa das festas do Apostolo en Compostela [selección] ::

:: I Festival do Povo en Compostela ::

:: Festas da Dorna en Ribeira ::

:: Romerí­a de Sargadelos ::

:: Xoan Curiel en Pontevedra ::

:: V Festival Antrospinos (Tarragoña - Rianxo) ::

:: Festigal 2012 ::

:: Brincadeira Festival- Rock in Cambre Agosto 2012 ::

:: XIV edición do Mercado Medieval de Alfoz o 20 e o 21 de Xullo ::

:: Medomedá, Nao e Mongollica no SANTIAGUIÑO ROCK de Vedra (20 de Xullo en Compostela) ::

:: Festa da Carballeira de Zas ::

:: IV Cruceiro Rock (Vila de Cruces) ::

:: Festival 27373 en Begonte ::

:: Talabarte en Noia ::

:: Programación de Xullo 2012 na Casa das Crechas ::

:: Zurrumalla e Na Revolta nas Festas da Virxe do Carme (16 de Xullo en A Guarda) ::

:: Tromentelos Chis Pum na Sala 600 (Melide) ::

:: II Festival A CHORAR A CANGAS ::

:: Música Irlandesa na Sala Discotasca ::

:: A Tarantela Rabuda en Cangas ::

:: XIII Festival Folk de Raíz en Callobre (A Estrada) ::

:: XXVIII Festival de Ortigueira ::

:: Ulträqäns no Festival Mendebala (Sopuerta, Bizkaia) ::

:: Festival XXV Aniversario de Xirandola en Bandeira, “Onde resoa o cantar” ::

:: XIII Festa Folc de Vilariño - O Hio ( Cangas do Morrazo ) ::

:: 7 Festival da Chaira (Baltar, A Pastoriza) ::

:: Corazón da Artesaní­a, I Encontro da Artesaní­a Tradicional e Popular de Galicia (A Golada) ::

:: Terbutalina no Pub Nubes (Cee) ::

:: I Festival InferniñoFolk (Ferrol) ::

:: Pablo Seoane Grupo nas VIII Xornadas de Cultura Mariñeira (Muros) ::

:: SondeSeu na Festa da Cultura que se celebra os días 7 e 8 de Xullo na Porta do Sol, en Vigo ::

:: O son dos Bombos do Miño nas festas de Amorín - Tomiño ::

:: EIGUALDEIXA na Sala Discotasca (Redondela) ::

:: Clave de Fado e Xoan Curiel este mes de Xullo en A Ventana (Laxe) ::

:: Revenidas 2012 ::

:: Ruxe-Ruxe na Sala Capitol (Compostela) ::

:: Orquestra Folk Sondeseu en Sabucedo ::

:: Concertos este verán de Transilvanians ::

:: II Festival Vente Vindo (Bueu) ::

:: Lulavai en Melide ::

:: I FESTIVAL INTERNACIONAL D´A CARIXA "SONS DO MUNDO" ::

:: Carlos Núñez colabora en concerto coa Orquestra Sinfónica de Galicia ::

:: En Clave de FaDo en Vigo ::

:: MOXENAS Musical Galego en Colmenar Viejo (Madrid) ::

:: Chotokoeu - Xira de Verán ::

:: Vindeiros concertos de Treixadura ::

:: Festas do Barrio de San Pedro (Compostela) ::

:: Coanhadeira, Xose Manuel Budiño e Kepa Junkera nas Festas de Ourense ::

:: III seran da Esfarrapada (Anceu - Pontecaldelas) ::

:: Terra da Fraternidade, Homenaxe a Zeca Afonso, nas festas de Ourense ::

:: Marful na Feira de Monterroso (derradeiro capítulo da Xira Surreal) ::

:: Festival Derrame Rock (Ourense) ::

:: IV Nordestazo Rock (Malpica) ::

:: Imaxinasons: 8º Festival de Jazz de Vigo ::

:: XV Festival Música Na Noite (Calo - Teo) ::

:: Xtramonio en A Rúa de Valdeorras ::

:: Alén de Ancos no Pub Carteles (Ferrol) ::

:: Concerto de Guezos en Muxí­a ::

:: AREAL 2012 (Ribeira de Berres - A Estrada) ::

:: Armadanzas De Laraño e Escola de Ultreia no Teatro Principal de Compostela ::

:: IX Festival Castelo Rock (Muros) ::

:: Contradança na Taberna Rianxeira (Matamá, Vigo) ::

:: Skandalo Gz na Diskotaska (Redondela) ::

:: Tridentes no Bar Ferry (Vigo) ::

:: Festa 20 aniversario da A.R.C Os Tilos ::

:: Dakidarría + Kambotes no Clavicémbalo (Lugo) ::

:: Festival Son Rías Baixas (Bueu) ::

:: Vindeiros concertos de Astarot ::

:: VI Certame Internacional de Coros De Ruada ::

:: Treixadura en Ourense ::

:: Festival San Xoan de Vilanova (Miño) ::

:: Festival Sons da Lameira (Matamá - Vigo) ::

:: IV Festival Folk de Vilacoba ::

:: XX Certame Musical A Mocidade coa Lingua (Ferrol) ::

:: Clave de Fado en A Coruña ::

:: Riobó en Bueu no Día Internacional da Música ::

:: Germán Díaz en Os Tilos (Teo - Compostela) ::

:: XI FESTIVAL RETROUSO ::

:: Tanxedoras, Quempallou e Güintervan nas festas de San Xoán de Paredes (Vilaboa - Pontevedra) ::

:: Cantos de Taberna con Maravallada ::

:: Galegote Rock ::

:: Psicotroita Festival en Sigüeiro (Compostela) ::

:: Crema de Gaita no Aturuxo (Bueu) ::

:: XIII Serán e Festa de Fin de Curso de O Fiadeiro (Vigo) ::

:: VI Festifolk en San Xoán de Piñeiro (Mugardos) ::

:: Festival A Rebusca (Manzaneda) ::

:: Festival Folk e sardiñada en Acea de Ama (Culleredo) ::

:: Acróbata (Ugía Predreira e Fred Martins) en Ribadeo ::

:: Serán do Viso (Redondela) ::

:: I Serán da Capela (As Angustias-Xil-Meaño) ::

:: Festival Arrechéghate ao fento en Bembrive (Vigo) ::

:: Noite da Moura, 16 de Xuño en Rebordechán (Crecente) ::

:: Guezos na Illa de Arousa ::

:: Pardal na Rúa en Cangas ::

:: 17 Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: Dios Ke Te Crew - Xira Humanose XUÑO + XULLO ::

:: Concertos en Xuño de Assembly Point ::

:: Foliada e Sardiñada en Couso ::

:: Loaira en Compostela ::

:: Chotokoeu No Café Cultural Auriense (Ourense) ::

:: II Festival Arrente O Toxo (Cangas) ::

:: Festival Histórico de Augasantas (Barreiros) ::

:: Tic Tac de Pablo Dí­az en A Coruña ::

:: ZENZAR PRESENTA NOVO DISCO: "VAISE ARMAR" NO BAR LICEUM ::

:: Concerto de clausura do éMundial: ::

:: Presentación de ACadaCanto no Teatro Rosalía de Castro (A Coruña) ::

:: Barrikas Folk Rock (Milladoiro - Ames) ::

:: Fernandez & Quintá en Teo ::

:: Luar Na Lubre presenta o seu novo disco, Mar Maior ::

:: XIX Festival do Río Castro (Narahío) ::

:: Folk in Río (Touro) ::

:: Pentalfa no Aturuxo Bar (Bueu) ::

:: DOA EN CONCERTO, TEATRO PRINCIPAL DE PONTEVEDRA 2 Xuño 21h. ::

:: XXXIII Festival de Pardiñas (Guitiriz) ::

:: XXIII Concurso de Música Tradicional Xacarandaina ::

:: I Festival de Percusión en Nigrán ::

:: VI Festival Alternativo MILLO VERDE (Redondela) ::

:: I FESTIVAL AO SON DO MASMA ::

:: ENCONTRO MUSICAL OZA 2012 ::

:: Eliseo Parra en Compostela ::

:: Clave de Fado e Pentalfa en A Regueifa (Pontearea) ::

:: Baiona prepara o Dí­a das Letras Galegas ::

:: IX Manguelo Folk ::

:: Festival Cans de Palleiro (Bembrive) ::

:: Concertos de Chotokoeu en Maio e Xuño ::

:: Fred Martins e Joao Afonso de Xira na Galiza ::

:: Serán en Compostela ::

:: Chicharo Psicotico e Kastomä na Reserva (Carballo) ::

:: Vai Trio no Jamarte (Pontecaldelas) ::

:: Clave de Fado en Vigo ::

:: REVOLUÇOM DOS CRAVOS Na Gentalha (Compostela) COM CEIA, DISCO E CONCERTO DE TAGHAITAí! ::

:: X aniversario VARACUNCAS en Santa Baia (Rodeiro) ::

:: Concerto do X Aniversario de Ataque Escampe en Compostela ::

:: TREIXADURA presenta ESA SI QUE É MUIÑADA en Vilagarcía ::

:: Reperkusión 2012 (Allariz) ::

:: Fiandola e Ardentía no Salasón (Cangas) ::

:: Festa da Sementeira do Millo en Matamá (Vigo) - 28 e 29 abril de 2012 ::

:: Transilvanians en Baiona ::

:: Nova xira de BellónMaceiras Dúo en Moscú neste mes de abril. ::

:: Muxarega no Palique (As Pontes) ::

:: Clave de FaDo en Compostela ::

:: Presentación do disco de Machina "Ensaio sobre o Silecio" en Meirama (Cerceda) ::

:: 14 de Abril en O Campo (Irixo) Festival Reivindicativo contra a Incineradora do Lixo ::

:: Pan de Capazo en Concerto - Abril 2012 ::

:: PELEPAU no Furancho Inquedanzas (Tui) ::

:: Xira-Presentación de TAGHAITAI ::

:: Habelas Hainas no Aljama (Ribadavia) ::

:: Ardentía na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: ILALELO no Bar Queira (Cerdido) ::

:: Abril - Maio 2012 no LICEUM (Porriño). ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero no Teatro Rosalía (A Coruña) ::

:: A Tribo toda Baila - - 30 Anos de Música Feliz cos Resentidos ::

:: Banda Baile Asalto en Pontevedra ::

:: Serán de Boborás (Ourense) ::

:: Keltoi + Skarmento + Noobody´s Fool, 13 de Abril na Sala 600 (Melide) ::

:: V CONCURSO DE MAQUETAS MILLO VERDE (Redondela) ::

:: Bruce MacGregor (Fiddle) & Neil Pearlman (Piano e Mandolina) en Xustáns - Pontecaldelas ::

:: Treixadura presenta 'Esa sí­ que é Muiñada' en A Coruña ::

:: Keltoi no C.S. A Revolta (Vigo) ::

:: Concertos Sés | Abril - Maio 2012 ::

:: Rock in Leño - Malpica ::

:: Galegote rock ::

:: CoraSóns na Illa de Arousa ::

:: Terra da Fraternidade, Festival Tributo a Zeca Afonso ::

:: Foliada de Melide ::

:: Adianto da programación de Abril no Aturuxo Bar ::

:: Xosá Manuel Budiño e Carlos Blaco no Grove ::

:: Cerqueda demostrará que hai canteira tradicional coa I Foliadiña ::

:: Festival de Primavera da Escola Provincial de Danza (Ourense) ::

:: “Pezas de aquí­ e acolᔝ no Forum Metropolitano de A Coruña ::

:: Audición na e-Trad ::

:: Última troula da tempada no Furancho Malaherba (Matamá - Vigo) ::

:: Quempallou, novo disco na rúa e nova xira de presentación ::

:: 1º Festival ENFO (European Network of Folk Orchestras) ::

:: 2º Petisco Musical: Gastrofonías na Casa das Crechas ::

:: Mostra de traxes tradicionais galegos (Vigo) ::

:: Xardí­n Desordenado presenta o seu último disco nun concerto no Auditorio Lois Tobí­o en Gondomar. ::

:: ZURRUMALLA n'A Cova Céltica ::

:: "Leo & Arremecaghona`s + Os Labregos do tempo dos Sputniks"e "Os Codias" no FURANCHO MALAHERBA ::

:: Terbutalina + Familia Caamagno en La Radio (Compostela) ::

:: FALPERRYS & KELTOI! en O Torreiro da Festa (Vigo) ::

:: Serán en Chapela - Froles Mareliñas ::

:: Actuación de MILESIOS en A Coruña e Lugo ::

:: Tic TAc en Pontevedra ::

:: 1º Concerto-Presentación do CD “Pezas de aquí­ e acolᔝ ::

:: Moxenas Musical Galego en concerto: este sábado en Gondomar ::

:: Mamá Cabra 10+1 en Ourense ::

:: ST Música Presente 2012 ::

:: Liorna presenta o seu novo disco en Compostela ::

:: Xira de presentación do disco de O Sonoro Maxín ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero no Pubs Ultramarinos (Compostela) ::

:: Luar na Lubre publicará en xuño o seu disco 'Mar Maior' ::

:: Zurrumalla en O Muiño Vello (Redondela) ::

:: XXXII Exaltación do Viño da Ulla (Vedra) ::

:: Banda baile asalto no Triskele (Cangas) ::

:: Concertos de Abóbriga en Matamá (Vigo) ::

:: Esquíos presenta o seu novo disco en Vigo ::

:: Tridente en concerto no C.S. Abrente (Arcade) ::

:: Ataque Escampe en Carballo ::

:: Os Resudios Atractivas e Tridente no FURANCHO MALAHERBA (Matamá - Vigo) ::

:: Mercedes Peón inicia esta semana unha xira de oito actuacións por Bélxica ::

:: Acróbata no SantiAutor ::

:: Terbutalina + Pito de Pikasso na Sala Moon (Compostela) ::

:: 25 Aniversario da Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Concerto das pandereteiras de Toutón `Pedraquetiña´ na e-trad (Vigo) ::

:: Sés na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Programacion para Marzo e Abril de A Ventana (Laxe) - En Clave de Fado, Sés, .. ::

:: Actuación de Malvela no Teatro Municipal de Tui ::

:: Xornada de Palletas e Pallóns na Tradescola ::

:: recital concerto:Despois de ti a chuvia ::

:: Galizien Amerika Linie - Novo Espectáculo de Xacarandaina ::

:: Concertos de Terbutalina ::

:: Concerto dos Carapaus na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: IV Aniversario do Local Social Aturuxo (Boiro) ::

:: Tanto Nos Ten no C.S. Abrente (Arcade) ::

:: Abre novamente en Matamá (Vigo) o Furancho Malaherba ::

:: Loaira na Sala Contrabajo (Vigo) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero en Lugo ::

:: Quempallou prepara a presentación do novo disco cun concerto en Soutomaior ::

:: Trí­o ruada, Canción de Taberna no Var con Uve ::

:: 3 de Marzo: Heredeiros da Crus en Ordes ::

:: Quodlibet: 3 de marzo no auditorio municipal de Caldas de Eeis ::

:: A Berenguela, opereta de Nani Garcí­a sobre un texto de Manuel Marí­a ::

:: Sábado 3 de Marzo: Noitarega en Ponteareas ::

:: Recital de Luz Fandiño ::

:: Dios Ke Te Crew - Xira de presentación do disco HUMANOSE ::

:: Lulavai en concerto no Auditorio do Concello de Vigo ::

:: Treixadura presenta ESA SÍ QUE É MUIÑADA en Pontevedra, Vilagarcía e Narón ::

:: Festival Folc "Vila de Covas" ::

:: ACTUAR EN PUBLICO. Monográfico impartido por Anxo Pintos na E-trad (Vigo) ::

:: UXIA en concerto en Rivas Vaciamadrid, Mucientes (Valladolid) e O Barco de Valdeorras ::

:: Bullada n'o Irixo ::

:: Inauguraçom novo centro social de Madia Leva (Lugo) ::

:: Serán dos namorados de Toutón ::

:: Concertos para celebrar o ano de Pelusco (Pontevedra) ::

:: Crea a túa copla e participa no entroido coa E-trad (Vigo) ::

:: Os Saljariteiros no furancho Matamáfolc (Vigo) ::

:: Tanto Nos Ten este sábado 4 de Febreiro en Cambados ::

:: Estalotada na Gentalha do Pichel ::

:: Quique Peón - Novo espectáculo: Alén da Croa ::

:: Programación de Febreiro e Marzo 2012 no Liceum (O Porriño) ::

:: Leilia presenta CONSENTIMENTO: A Coruña, Santiago e Ourense ::

:: Noitarega en Gondomar ::

:: Luar Na Lubre en Oviedo ::

:: María Manuela na Casa das Crechas ::

:: Febreiro 2012 no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Estimaba Que Viñeras en concerto ::

:: Cantigas e Agarimos no Teatro Principal de A Estrada ::

:: Concerto no CSA O Fresco (Ponteareas): Vacalouras + Falperrys ::

:: Concerto acústico de Roberto Sobrado e Rafa Campoi ::

:: Festival en apoio dos Servizos públicos de Ames ::

:: Foliada nas Pontes ::

:: Moxenas Musical Galego en Ponteareas ::

:: Marta Quintana na Guinda (Vigo) ::

:: Pardal Na Rúa en Baiona ::

:: Banda Asalto no Furancho MatamaFolc ::

:: Zurrumalla no Furancho MatamaFolc ::

:: Talabarte seleccionados para a xira GPS ::

:: Fin de semán no Furancho Troula (Bembrive - Vigo) ::

:: Marful comeza o 2012 cunha Xira Surreal por todo o País ::

:: Para cantar veño eu! Unha viaxe pola cultura musical galega da man dos Chichisos ::

:: Debuxos Reanimados no Bar Labranza ::

:: Concerto de Pardal Na Rúa no Var con Uve ::

:: CANTOS NA MARÉ 2012 ::

:: Estás Rock XI ::

:: Concerto de Luar Na Lubre na Coruña presentando á súa nova Cantante: Paula Rey ::

:: Guadi Galego, Guillerme Fernández e Xabier Díaz no Café Cultural Auriense ::

:: concerto-despedida Nordestin@s ::

:: Treixadura reunirá a 1.500 persoas no Auditorio Mar de Vigo ::

:: Moxenas Musical Galego en Tui ::

:: Riobó e o seu violí­n porán a música ao Nadal no campus de Ourense ::

:: Concerto de Nadal da Universidade de Vigo ::

:: Miro Casabella, Luís Pastor e Uxía unen as súas voces para recordar a Xosé Manuel Eirís ::

:: Sábado 26, ATAQUE ESCAME E TERBUTALINA EM CONCERTO na Gentalha ::

:: "Oscar Ibáñez & Tribo" no 12 Festival Capodanno Céltico (Milán) ::

:: Grelo Folc 2011 ::

:: DOA presesentación en Lugo de "A fronda dos cervos" ::

:: Labregos do Tempo dos Sputniks no C.S A Revolta (Vigo) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero coa Banda Municipal de Pontevedra ::

:: Festi-Valo en Manselle (Dodro) ::

:: I Festival Folclórico Tarambainas ::

:: Música e Teatro no XXV Aniversario da Bodeguilla de San Roque (Compostela) ::

:: SíBADO 17, II CANCERTO NO PICHEL ::

:: Festa da Queimada de Carnota ::

:: Cristina Pato en Vilalba ::

:: Carlos Núñez con Dan Ar Bras no Festival MéditerranéO’ de Portet-sur-Garonne (Francia) ::

:: Xose Manuel Budiño no Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: REPERKUSION 2011 (Allariz) ::

:: Rockmeria 2011 (nas Festas dos Liñares, Canido) ::

:: 1ª Edición festival "Arrechéghate ao fento" ::

:: Festas de Donramiro (Lalín) ::

:: IV Foliada de Música Tradicional en Ouzande (A Estrada) ::

:: Roi Casal en Rianxo ::

:: Pasarrúas polo Casco Vello de Vigo ::

:: Insound Festival e Angola próximas paradas de Cristina Pato ::

:: Asaghieiras Master Festival en Lariño - Carnota ::

:: Son d´Aldea en Santiago de Alba (Palas de Rei) ::

:: Festas da Rúa de Baixo. Compostela, do 31 de Agosto ao 3 de Setembro ::

:: Fol de Veneno e Media Ducia presentan "A Escote" no XXX Aniversario do monolito Pondaliano ::

:: VII ENCONTRO FOLCLORICO en Poulo ::

:: XV Festival Folclórico Baiña (Baiona) ::

:: Mostra de Folklore en Pontecaldelas ::

:: XVI Encontro Folclórico MALVEIRAS - Vilagarcía de Arousa ::

:: IX FESTIVAL XIRONSA en Corvillón (Cambados) ::

:: Luar Na Lubre e Pentalfa no Festival Frigiliana 3 Culturas (Málaga) ::

:: Camiñada polo Rego dos Muíños en Canduas e actuación de Cé Orquestra Pantasma ::

:: XXI Encontro Folclórico de Uxes no Anfiteatro de Arteixo ::

:: V Feira do Románico de Negreira ::

:: Festival de Música Tradicional PONTE DOS MOUROS (Fornelos de Montes) ::

:: Venres 26 de Agosto: última xornada do 1º Certamen Provincial de Canción de Taberna ::

:: BellónMaceiras Quinteto no Festival dos Abrazos ::

:: Festidoiro 2011 - Cuntis ::

:: X Festival Retrouso en Cela (Bueu) ::

:: II Festival Trankllada SonGZ - Tomiño ::

:: Leilía e Noitarega na LII Festa do Viño do Condado en Salvaterra de Miño ::

:: IV Festival do Río Belelle (O Roxal-Neda) ::

:: Gomes Mouro no programa a Pé de Rúa ::

:: Espido e Matamá Ensemble no MUSICA NO CLAUSTRO 2011 - TUI ::

:: IX Certame de baile e música tradiconal Aleivosí­a ::

:: Velada final das XVI Noites de Folclore en Cangas ::

:: Festival do Castro ::

:: PONTE LOUCO ::

:: V Festival As Minas (A Pontenova) ::

:: Sangre de Muerdago presenta o seu novo CD ::

:: XXVIII Festival da Asoc Saíñas de Xove, adicado á Muiñeira ::

:: Comeza o Festival de Música de Tabernas ::

:: XXXII Festival Irmandiño de Moeche ::

:: Lira Rock (Salvaterra de Miño) ::

:: Romarí­a de San Roque do Monte (Cangas), co concerto de despedida da Tuna Rastafari ::

:: Festival folclórico Nós de Sobradelo (Vilagarcía de Arousa) ::

:: BERRA! BAIONA ::

:: BERRA na FESTA!. (Angustias edition) - Nigrán ::

:: Festa Folk na Fin do Camiño coa reaparición de Os Cempés ::

:: XIII Bandeirock ::

:: IX Festival Terra Brava, 21 de Agosto no Incio ::

:: XXIII Esmorga Folk na Bandeira ::

:: Nordestin@s en concerto, o venres 19 no Auditorio de Rianxo ::

:: Coro Tradicional Cantares do Brión en Panxón - Nigrán ::

:: Matamá Ensemble e Mercedes Peón no XVI Folk Plasencia ::

:: XVI As nosas Músicas (Couso) ::

:: Festa da Prehistoria de Mos 2011 ::

:: Uxía Senlle no Festival Folk Celta Ponte da Barca (Portugal) ::

:: A.C. Donaire no Festival Nacional de Folclore de Jumilla (Murcia) ::

:: Domingo "A Pé de Rúa" ::

:: X Noite da Lúa Meiga en O Viso - Redondela ::

:: Festas de Beluso ::

:: Quempallou nas Festas de Meicende (A Coruña) ::

:: Brincadeira Festival 2011 ::

:: XV Mostra de Artesanía en Agolada ::

:: Madialeva e Treixadura no XVII Festival Rabafolc ::

:: IX Noite Folk en Negreira ::

:: Romaría do San Caetano en Celeiro de Mariñaos (Barreiros - Lugo) ::

:: Festival Abrazos en Compostela ::

:: Seminario de Baile Tradicional Gallego na Fundación Xeito Novo: "Sólo Maneos" ::

:: XIV Filandón de Músicas do Caurel ::

:: II Festival A Figheira do Meco ::

:: Festival Independente de Os Peares ::

:: Bellón Maceiras Quinteto no Festival Céltico de Montelago (Italia) ::

:: Anxo Lorenzo e Os Carunchos na FESTA DO PEMENTO de Arnoia ::

:: 5 de Agosto en Curtis: Foliada e Presentación do disco de Os Viqueiras ::

:: Festival Folk Pontenova ::

:: NOVO CRUCEIRO ROCK "Volta á Orixe" Vol.3 ::

:: Luar na Lubre, Susana Seivane e Amancio Prada nas Festas de Riveira ::

:: XV FESTA CELTA do LUGNASAD en Bretoña (LUGO) ::

:: Festas San Salvador de Coiro 2011 ::

:: Patakazo Rock (Xinzo de Limia) ::

:: I FOLIADA DO EMIGRANTE en Barreiros ::

:: Tiruleque clausurará a VII Semana Musical de Salceda de Caselas ::

:: Caminantes de Finisterre no Ciclo de Músicas do Mundo, en La Plata, Argentina ::

:: Presenza galega no 41 Festival Interceltique de Lorient ::

:: Música Galega nas Festas Marí­a Pita 2011 ::

:: VI edición da Feira do Viño de Monterrei ::

:: Festival Folclórico Galego "Vodas de Ouro" ::

:: XII Festa Folc Vilariño - O Hío (Cangas) ::

:: Festival Folk de Guí­samo 2011 ::

:: Romaría Vikinga de Catoira ::

:: RAIGAME, Espectáculo Castro-Floxo .Xornadas de Folclore ::

:: Pesdelán no Festival Andanças ::

:: O Acordeón Dia tónico na Universidade Popular da Gentalha ::

:: VI FESTIVAL DA MOCIDADE - Xinzo de Limia ::

:: I DíA DA FOLIADA en Calo ::

:: Noites estivais de folclore en Cangas ::

:: Continúa a presentación do novo disco de Guezos: 30 de Xullo en Cedeira e 31 en Espasante ::

:: Festival Folclórico no Auditorio de Riós ::

:: Festival Benéfico en Nigrán ::

:: Finisterrae Festival 2011 (Palacio da Ópera, A Coruña) ::

:: IV Festival Antrospinos (Tarragoña - Rianxo) ::

:: MOXENAS Musical Galego no Auditorio de Valadares (Vigo) ::

:: Luar Na Lubre no 21 Parapanda Folk (Illora - Granada) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero no Aturuxo Bar de Bueu ::

:: XXXII Festival de Pardiñas | XVIII Mostra de Instrumentos de Música Tradicional ::

:: XXVII Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: DOA concerto no "Eido Dourado" ::

:: Festival Sargadelos Fusión - Cervo ::

:: LELA, Gala de Cantigas e Agarimos, en Padrón ::

:: VI FESTIVAL ARREAOCABO ::

:: Próximos Concertos de Skarallaos ::

:: 1º Certame de "Canción de Taberna" no Var con Uve (Moaña) ::

:: Maria Manoela na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Sés no Teatro Rosalí­a da Coruña ::

:: Os Viqueiras de Ordes presentan o seu disco na Cova Céltica ::

:: VIII FESTIVAL FOLCLÓRICO CARNEIRO AO ESPETO ::

:: X FESTIGAL ::

:: Luar Na Lubre nas Noites Máxicas dos Viaductos (Redondela) ::

:: Do Amor (Banda de Caetano Veloso - Indie / Experimental) no Aturuxo Bar de Bueu ::

:: XXVIII Festival Internacional de Folclore en Serdezelo - Guimaraes (Portugal) ::

:: XI Festival da Terra e da Lingua ::

:: Revenidas 2011 ::

:: Folk de raí­z en Callobre ::

:: Castelo de San Antón: continúan os concertos de “Son de Noite” ::

:: Continúa o Festival de Música Celta de Viana do Castelo ::

:: XXVIII Festa da Carballeira de Zas ::

:: FESTIVAL DA CHAIRA ::

:: Son de Seu no Festival Rías Baixas ::

:: Muros Mira ao Mar, do 7 ao 10 de xullo de 2011 ::

:: Linho do Cuco no MANIfesta 2011 en Montalegre (Portugal) ::

:: II Festival Folc Illa de San Simón ::

:: Xosé Manuel Budiño no Festival Cantabria Infinita ::

:: Actuación de Doa no Castelo de San Antón ::

:: Talabarte presenta disco ::

:: Fórum Metropolitano: Mostra de fin de curso da Asociación Folclórica “Os Gaiteiriños” ::

:: II Feirón Medieval dos Andrade en Pontedeume ::

:: Acústico de Miro Casabella en Moaña ::

:: Festa da Cultura de Vigo. 2 e 3 de Xullo ::

:: FESTIVAL "A CHORAR A CANGAS" ::

:: Gala Queiroa 2011 - Sada ::

:: XLVIII Feira do Viño do Ribeiro, Ribadavia ::

:: GAITA ARMADA DEDICADA A PORTUGAL na Gentalha do Pichel ::

:: Festival Sons da Lameira (Matamá - Vigo) ::

:: XXI Festa da Langosta de A Guarda ::

:: V Festival Arde Rande, Chapela (Redondela - Pontevedra) ::

:: Serán de Maceda 2011 ::

:: X Encontro de Embarcacions Tradicionais de Galicia. Carril 2011 ::

:: Festas de Boiro 2011. POR UNHAS FESTAS GALEGAS E POPULARES! ::

:: Raba das Bestas de SABUCEDO (A Estrada) ::

:: X Festival Retrouso de Cela (Bueu) ::

:: Festival Música na Noite ::

:: Asalto ao Castelo de Vimianzo 2011 ::

:: Habelas Hainas, no Clavicémbalo (Lugo) ::

:: Programa das Festas do Barrio de San Pedro :: Compostela ::

:: Programación definitiva do Festival de Ortigueira ::

:: Quempallou na VI Feira da Artesanía de Outeiro de Rei ::

:: CoraSons No Liceum do Porriño ::

:: CLAUSURA FóRUM FOLK 2011, 25 de xuño ::

:: Tanto Nos Ten en Redondela e Vilaboa ::

:: O Ano da Música de Galicia chega a Madrid ::

:: Festival do Lea 2011 - Castro de Rei ::

:: fin de curso da escola de música BellónMaceiras ::

:: Ataque Escampe presenta Violentos Anos 10 no Uf (Vigo) ::

:: O Concello de Rodeiro organiza un concerto didáctico a cargo do grupo musical SON+D2 ::

:: Festa da Música en Vilagarcía ::

:: II FESTIVAL DA CULTURA PROLETARIA ::

:: REBULIR: FESTA DE PECHE DO CURSO ::

:: Fin de curso na TRADESCOLA ::

:: Ophiusa no Festival de Lorient ::

:: Día Europeo da música: Guadi Galego, Xabier Díaz e Guillerme Fernández no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Festa da Música - Concertos polo Día Internacional da Música no Museo do Pobo Galego ::

:: Concerto fin de carreira de Xurxo Fernández ::

:: Noite máxica en Balboa ::

:: Festival Derrame Rock ::

:: Concerto Fin de Carreira de David Bellas ::

:: Festival Armadanzas de Laraño + Escola do OCT Ultreia no Teatro Principal de Compostela ::

:: Festival "Fiando Miúdo", da Asociación Folclórica Andarela ::

:: Presentación de CELTIC ROOTS en MANCHESTER. ::

:: Sábados do Folclore no Casco Vello de Vigo ::

:: O alumnado da Escola Municipal de Música de 2011 serán os protagonistas nos concertos de fin de curso | Concello de Arteixo ::

:: 1ª Mostra Internacional de Música Pernambucana ::

:: Linho do Cuco, en concerto na Nasa o xoves 16 de xuño ::

:: "The Underscore Orkestra" na biblioteca Sagrada Familia (A Coruña) ::

:: A Minha Embala na Casa das Crechas ::

:: III Festival de Acordeón en Bueu ::

:: Xose Manuel Budiño no I Brigan Folk ::

:: Aduf no Pazo da Cultura de Pontevedra ::

:: VI Serán Mar de Rianxo ::

:: ESPECTÁCULO ROMARÍA RAIGAME ::

:: Marful e Berrobambán Teatro, protagonistas xunto con Yolanda Castaño e Xurxo Borrazás da IV Festa da Lingua ::

:: PiratonaFest o 7 de máio do 2011 às 20:00 no instituto de FP de Teis ::

:: Programación de Maio na Casa das Crechas ::

:: Sábado 7 de maio, en Narahío, homenaxe a LOIS PEREIRO ::

:: De Serán en Romaría ::

:: Festival MadridFolk ::

:: Projecto [´Trepia] cara ao infinito - Actuación no Auditorio de Cangas o venres 6 de Maio ::

:: Concerto solidário da Flotilla da Liberdade II ::

:: VII FOLIADA DE MELIDE ::

:: Continúa o Venrespirar en Ourense ::

:: VIII MANGUELO FOLK ::

:: Obradoiros Xarabal 2011 ::

:: Venres 15 de abril. 18.30. Audición das especialidades instrumentais da e-Trad ::

:: Marful no Auditorio de Galicia ::

:: Presentación no MARCO da obra multimedia Os Morenos de Lavadores ::

:: Concerto - Presentación Discográfica de Noitarega, "XXI" ::

:: Programación Abril 2011 na Casa das Crechas ::

:: XVI Ciclo de Jazz Fundación Barrié ::

:: Programación de Marzo e Abril 2011 no Liceum (O Porriño) ::

:: Festa do Queixo de Arzúa ::

:: FESTIVAL `VILA DE ANTAS´ ::

:: Concertos solidarios coa Plataforma Pola Defensa da Serra do Galiñeiro ::

:: Sobre Rodas no Furancho MatamaFolc (Vigo) ::

:: Tanto Nos Ten no Furancho MatamaFolc (Vigo) ::

:: O Fiadeiro no Furancho MatamaFolc (Vigo) ::

:: OITO ANOS DE REVOLTA DESDE O CORAÇOM DE VIGO ::

:: Anxo Pintos e Quico Comesaña na Illa das Mulleres Loucas ::

:: Moxenas Musical Galego no Auditorio Municipal de Vigo ::

:: I-FESTIVAL VERBENA SON 4,5 Febreiro 2011 - VILARIÑO ::

:: Programación Febreiro 2011 na Casa das Crechas ::

:: CONCERTO-PRESENTACIÓN "A SUBELA" ::

:: MUSGAFOL: Gaita e Orquestra no Pazo da Cultura de Pontevedra ::

:: PEL E PAU NO FURANCHO MATAMAFOLC ::

:: “Música baixo as estrelas” con Xabier Díaz, Guadi Galego e Guillerme Fernández ::

:: Cantos na Maré 2010 ::

:: Concerto de Nadal na Universidade de Vigo: Berrogüetto con Carmen Paris + Cantigas e Agarimos ::

:: XV Festival Treme a Terra ::

:: Este venres 10 de decembro o duo de zanfonas "SOBRE RODAS" estará na Casa dos Druidas ::

:: Dez anos con Donaire ::

:: Moxenas Musical Galego en concerto ::

:: SondeSeu, a Orquestra Folk de Galicia ao vivo en Pontevedra ::

:: V Festival Rebulir ::

:: Luis Peixoto e Fernando Barroso na Cova Céltica ::

:: Presentado o programa da oitava tempada de "Sons da diversidade" ::

:: Festival Os Alegres 2010 ::

:: Alasdair Fraser & Natalie Haas en concerto en Vigo e Narón ::

:: Regueifa na Coruña entre Pinto de Herbón e Suso de Xornes ::

:: Festival A Rebusca 2010 ::

:: CONCERTO: PelDeNoz en Vigo ::

:: Berrogüetto abre un novo ciclo de Sons da Diversidade ::

:: Polifonias de Cerdeña na Igrexa do Cristo de Conxo (Compostela) ::

:: Sahara - Festival Solidario en Vilagarcía ::

:: Concerto de "A minha embala", música da lusofonía, na Coruña ::

:: XII Magosto Celta de BALBOA ::

:: VENTOROCK 2010 ::

:: Festa da Xuventude de Narón ::

:: Cristina Pato e Mercedes Peón en WOMEX 2010 ::

:: FESTIVAL DE CANTAREIRAS 2010 - Ferrol ::

:: Serán en Trazo ::

:: Foliada en Santa María do Campo (Marín) ::

:: FESTIVAL CASTAÑAZO ROCK 2010 - Chantada ::

:: PIPOTAZO MACEDA 2010 ::

:: A.C.F. O Fiadeiro - VII Gala "Esta noite hai unha fía", de oficios e labores ::

:: CABIRIA BAR: CONCERTO PRESENTACION NOVO DISCO MIGUEL ALONSO ::

:: III FESTIVAL FOLK O ROSAL ::

:: Música e contos dam continuidade í s actividades do XII Aniversário da Fundaçom ARTÁBRIA ::

:: Festas do Rosario 2010: actividades culturais do xoves 7 ::

:: 1ª Foliada do Curso na Casa das Crechas ::

:: I Xornada de música e baile de Eirí­s ::

:: Acto de Apertura do curso 2010-2011 na e-Trad ::

:: XXII Xuntanza de Gaiteiros ::

:: Foliada en Barcelona ::

:: I Festas Alternativas San Froilán ::

:: XII Aniversario da Fundaçom Artabria ::

:: III Serán Carballeira ::

:: Despedida do verán: Sardiñada e Foliada no Cruceiro de Feás ::

:: III Festa da Canción Mariñeira ::

:: OuTonalidades 2010 ::

:: Serán das Tarambainas ::

:: Programa de Reperkusión'10 ::

:: Fin de semana de actividades tradicionais en “O Fiadeiro” ::

:: SOCORRO FOLK - CARRAL ::

:: V Festa da Randulfa ::

:: III FERVENZA DE MÚSICAS EN OUZANDE, A ESTRADA ::

:: Festas Monte Alto 2010 ::

:: Comeza Sabores e Saberes en Vilaxoán de Arousa ::

:: Lúas de outono. Homenaxe a Manuel María ::

:: IV SERÁN e XVIII FESTA DOS CALLOS en Salceda de Caselas ::

:: I Serán de Riveira ::

:: III Encontro na Lusofonía ::

:: Primeiros grupos confirmados para San Froilán 2010 ::

:: Luar Na Lubre e Muxarega na XXII Festa do Requeixo da Capela ::

:: I Festival Solidario Bailando entre os Toxos ::

:: Terra Brava 2010 ::

:: Festival do Río Belelle (O Roxal-Neda) ::

:: Noite da Lúa Meiga ::

:: XV Encontro Folclórico Malveiras ::

:: III Mostra do Traxe Galego e da música tradicional ::

:: FESTA DO POLBO EN BUEU (28-30 AGOSTO 2009) ::

:: Este venres 27 de Agosto, Muiñada en Goians!! ::

:: Noite dos Encantos na furna do Osmo (Corme) ::

:: Festival Rebumbio Mos ::

:: XXXI Edición da Festa do Gaiteiro, 21 de Agosto ::

:: IV Festival "As Minas", A Pontenova 2010 ::

:: VIII NOITE FOLK de Negreira ::

:: PONTE LOUCO 2010, 20 e 21 de Agosto en Castrocaldelas ::

:: Festival Folk de Guí­samo 2010 ::

:: Festa Folk na Fin do Camiño ::

:: XI FESTA FOLC DE VILARIÑO 2010 - CANGAS DO MORRAZO ::

:: FESTIVAL DO CASTRO en Ferreira de Pantón ::

:: 1º Festival da Cultura Proletaria ::

:: XXXI Festival Irmandiño ::

:: VI Edición do Festival FolkAntas ::

:: As Nosas Músicas de Couso, XVª edición!!! ::

:: XXVII XORNADAS DE FOLCLORE - OURENSE ::

:: IV MERCADO DAS RUTAS DO MAR DE MUXÍA ::

:: Festa da Prehistoria 2010. « Mos ::

:: A Festa dos Mundos na praia de Sta Cristina (Oleiros) ::

:: Guadi Galego, Marful e Uxía. Músicas Portuarias en Vilagarcía De Arousa ::

:: Septeto Santiaguero, Berrogüetto e Luar Na Lubre en ALFAROLEIROS ::

:: Germán Díaz no Mosteiro de Celanova ::

:: XXII Esmorga Folk ::

:: Festival Castelo Rock - Muros (A Coruña) ::

:: Verán Folque no Concello de Poio ::

:: Festa da Carballeira de Zas ::

:: Festa da Mocidade em Taboada ::

:: XIV Festa Celta do Lugnasad ::

:: Festival AntrosPinos 2010 en Taragoña (Rianxo) ::

:: XXXI FESTIVAL DE PARDIÑAS ::

:: Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: II Festival Sargadelos Fusión ::

:: Festas de Verán, Narón 2010 ::

:: XACOBEO 2010 EN BUENOS AIRES ::

:: XIII Festival Música na Noite ::

:: II Ciclo de Músicas Portuarias todo o mes de Xullo ::

:: Lume foliadeiro en Sarria e II Concurso de Cantos de Taberna ::

:: FESTA PECHE DO CURSO DE REBULIR ::

:: V Conrobla de Boimorto ::

:: Festival da AFI + RadioAFIcionados do Laboratorio de Sons ::

:: GALA QUEIROA "O CAMIÑO DA TRADICIÓN" ::

:: mini concerto acústico de DOA, 1 de xuño 2010, martes ::

:: FESTA "A BELA AURIA" en Ourense ::

:: PRESENTACIÓN DO COMBO MARIÑEIRO EN SANTIAGO ::

:: Maios no Centro Social Gomes Mouro ::

:: SÁBADO, 22: FESTIVAL EN MUIMENTA - A Nosa Terra non é a vosa Mina ::

:: Noites de Tasca en Frades ::

:: 14 de Maio, Concerto de Cores do Atlántico para todo mundo ::

:: XXV Aniversario Dorna ::

:: Concerto de Sondeseu no Pazo da Cultura de Narón ::

:: XIV FESTA DA MAROSA ::

:: XV Aniversario de Muxarega ::

:: NOITES DE CARPENTA ::

:: Masterclass de música tradicional ::

:: Estrea do grupo Matamá Ensemble na Taberna Rianxeira ::

:: Avance do Cartel do Festival de Ortigueira - Regreso á liña Celta ::

:: VII MANGUELO FOLK ::

:: Ghaiteirada na Baña ::

:: BellónMaceiras Quinteto este venres 30 en ST Música Presente ::

:: A Requinta da Laxeira, Tanto Nos Ten e Quempallou na Sala Capitol ::

:: "19ª Noites de Tasca" en Tordoia (A Coruña) ::

:: Festa da Chuvia ::

:: Festa da Reconquista na Vila de Vigo ::

:: 26 de Marzo - Foliada das Pontes ::

:: e-trad: Extraescolares e-Trad. AUDICION de ALUMN@S ::

:: PROGRAMA IV COTO CLÁSICO - 9 de Xaneiro ::

:: Musgafol 2009 ::

:: Premio IAR de Folclore Galego 2009 ::

:: III ENCONTRO FOLCÓRICO FROUMA ::

:: IV FESTIVAL DE B.M.T. REBULIR. ::

:: :: FESTIVAL CASTAñAZO ROCK 2009 - Chantada :: 7 de Novembro ::

:: Papagrelo - Grelo Folk (31 de Outubro no Mosteiro de Monfero) ::

:: Somos um povo de artistas! ::

:: 23-25 outubro: Espazo Activo da Ulla. A.C. San Campio ::

:: Festival Magosto Alternativo Castañazo Maceda 09 ::

:: Festa pre-mani: QUEREMOS GALEGO ::

:: Brañas Folk: Xira por Arxentina do 8 ao 12 de Outubro ::

:: Radio 3 (RNE) retransmitirá en directo a actuación de Fuxan os Ventos en Lugo ::

:: Sarabanduxa 09: 2 e 3 de Outubro ::

:: Concerto solidario en apoio á mani contra a lei de estranxeria ::

:: Comezo de Curso na Escola de Música Tradicional de Ourense ::

:: Zënzar, "A Tribu non Morreu" ::

:: La Plata Folk Celta 2009 ::

:: Folión de Fachas de Agucios 2009 ::

:: III Zumbadoiro en Lugo. FESTIVAL DE MÚSICA TRADICIONAL ::

:: gala vii “esta noite hai unha fia” en Valga ::

:: Reperkusion´09 ::

:: Festival da Lingua Galega en Monte Alto! ::

:: CONCERTO SOLIDARIO VIRAVENTOS ::

:: V CICLO DE COROS HISTÓRICOS ::

:: II Fervenza de Músicas ::

:: I FOLIADA DO VERÁN EN CECEBRE ::

:: Xa están aquí as Festas dos Axóuxeres ::

:: PRESENTACIÓN DO PRIMEIRO DISCO DE TIRULEQUE ::

:: Maís concerto de aCF no Festival dos Abrazos ::

:: 'TERRA DE SOÑOS', O VINDEIRO MARTES EN FERROL ::

:: XXI Esmorga Folk (Bandeira - Silleda) ::

:: Programa do Festival do Castro 2009 ::

:: Once grupos galegos no Outonalidades'09 ::

:: VII EDICIÓN DO FESTIVAL TERRA BRAVA - 23 de Agosto no Incio ::

:: XXX Festa do GAITEIRO. 22 de Agosto de 2009 ::

:: FESTIVAL FOLK - Leirado (Salvaterra do Miño) ::

:: Noites dende o Deserto - Festival Intercultural Cine Sahara ::

:: PonteLouco-09 (Castro-Caldelas) ::

:: XXX Festival Irmandiño ::

:: Festival Folk Rock no Monte Faro ::

:: As Nosas Músicas, 2009 en Couso - A Estrada ::

:: IV SERÁN DAS TARAMBAINAS ::

:: FUXAN OS VENTOS en CASTRELOS [entradas xa á venda] ::

:: FESTIVAL FOLK GU͍SAMO 2009. 22 DE AGOSTO ::

:: Noite Folk 09 en Negreira ::

:: Festas en Vigo - Selección de Malmequer ::

:: ROMER͍A SARGADELOS 2009 ::

:: XXV Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: Representación galega no Intercéltico de Avilés ::

:: Festa da prehistoria 09 - Mos ::

:: Vikinsons - Música na Festa Vikinga de Catoira ::

:: Festival Celta en Mar del Plata: Tras las huellas del Peregrino ::

:: Festa da Carballeira de Zas ::

:: Festa da Fraga 2009 (As Pontes) ::

:: Festa da Dorna 2009 ::

:: Romaría Santiaguiño do Monte 2009 (Padrón) ::

:: Festival Folck :: SonCelta :: Porto do Son 2009 ::

:: I Festividade do Salvador de Budiño, O Porriño ::

:: Festival ARREAOCABO 09 ::

:: TREVINCAFOLK. Primeiro Festival de Montaña ::

:: II Festa do Viño da Casa (Saxamonde - Redondela) ::

:: VI Folk No Río (O Corgo) ::

:: V Foliada da Mariña - Xove 2009 ::

:: VIII Noite de Lúa Meiga 2009 ::

:: Xira Berrogüetto, Verán 2009 ::

:: Concerto Presentación Once máis 15 en Vigo ::

:: FESTIVAL SONS DA LAMEIRA ::

:: II Festival Antrospinos ::

:: IX Festival da Terra e da Lingua ::

:: Festival de Ortigueira 2009 ::

:: Festigal ´09 ::

:: X FOLK DE CALLOBRE ::

:: Ultranoite na Sala Nasa ::

:: XIII Asalto Irmandiño en Vimianzo ::

:: ROMARÍA SOLIDARIA DA ONG VIRAVENTOS ::

:: Pardiñas 2009. 1 e 2 de Agosto ::

:: Festa fin de curso e Foliada no Casco Vello de Vigo ::

:: Festival do Rí­o Castro '09 ::

:: 39e Festival Interceltique - 2009 - Bienvenue à la Galice ! ::

:: VI Festa do Muíño do Verdugo ::

:: Proximas Presentacións de Caminantes de Finisterre ::

:: A lenda de Pena Molexa (Narón) ::

:: revenidas 09 ::

:: I FESTIVAL R͍O D´AREA en Camelle ::

:: Mostra das Culturas 09 - Boiro 4 Xullo ::

:: III FESTIFOLK MUGARDOS ::

:: Descarga Ao Vivo. Cuba - Galiza 09 ::

:: Avance do VIII Festival Retrouso ::

:: FESTISAHARA-SALCEDA 09 ::

:: Festival con V de Valarés 2009 ::

:: FESTA 27 DE XUÑO EN TOURO ::

:: A música galega volta a Bretaña ::

:: O soño de F.Leger, acción musical ::

:: WOLFSTONE, primeira banda internacional confirmada do Festival Ortigueira’09 ::

:: GALA QUEIROA "O NOSO RITMO" ::

:: Xoan Eiriz inaugura o Espazo Aberto ::

:: A compañía Quique Peón en coprodución co CDG pon en escena 'Ovay' ::

:: III Millo Verde ::

:: Programación Xuño'09 - Ultramarinos (Compostela) ::

:: Programación na Casa das Crechas en Xuño 2009 ::

:: TOCAR DE OUVIDO - Festival Internacional de Música de Évora | 18 a 20 de Junho 2009. ::

:: I Festival Vibracional TPS (Festival internacional de música improvisada) ::

:: Día do Folk nas Fests de Ourense ::

:: Festa Vozes Novas ::

:: II Festa da Lingua na Coruña ::

:: X Encontros de Música Tradicional de Carboeiro ::

:: FestiFolk Mugardos 2009 ::

:: Con Canto Donaire, o 25 de Maio no Forum Metropolitano ::

:: Festival da Chaira 2009 ::

:: FESTIVAL FOLC NA RÚA NAS FESTAS DA ASCENCIÓN DE SANTIAGO DE COMPOSTELA ::

:: Cé orquestra pantasma no FESTIVAL DE CANS ::

:: Cé orquestra pantasma no Festival Internacional de Títeres de Redondela ::

:: Adianto do Cartel de PARDIÑAS 2009 ::

:: Música tradicional na Guinda (Vigo) ::

:: XII Edición do Músicas na Noite (Calo - Teo) ::

:: Varietés de aCentral Folque no Ultramarinos ::

:: PROGRAMA DA FESTA DO 17 (que se fai o 16) - Compostela ::

:: Día das Letras en Vigo ::

:: Serán das Letras en Sobrada (Tomiño) ::

:: Presentación das gravacións históricas dos Hermanos Moreira + Marful ::

:: O galego medra contigo! ::

:: Festival Celta en Mar del Plata (BsAs) ::

:: e-trad - Ciclo de Músicas Inmigradas ::

:: Tiempo Cuatro en directo na Casa das Crechas ::

:: Os Carunchos presentan novo disco en Vigo ::

:: Serán no Porriño ::

:: Sons da Lameira 2009 ::

:: Monográfico de notación de baile con Janos Fügedi ::

:: O Incio celebra as festas patronais os días 8, 9 e 10 de Maio ::

:: Programación de Maio 2009 na Casa das Crechas ::

:: Snatch actúa ao vivo na Casa das Crechas ::

:: Festa da Marosa ::

:: Próxima actuación de Caminantes de Finisterre - Folk Celta - En La Plata (BsAs) ::

:: Estreo do primeiro espectáculo de “Bruma” (Novo proxecto de danza) ::

:: VARGAS BLUES BAND + VICTOR ANEIROS BAND: 8 de Maio en Compostela ::

:: XORNADA DE MÚSICA E BAILE TRADICIONAL DA TRADESCOLA EN RIBADEO ::

:: Nova programacion Bar Liceum do 8/5 ao 26/6/2009 ::

:: Unha Praza en Compostela para o Zeca Afonso ::

:: Marful volta a Madrid ::

:: NOITENOVA - Cantada na rúa organizada por Xacarandaina. ::

:: Manguelo Folk ::

:: VII Alcuentru/Encontro de Pandeireta Galega e Asturiana. ::

:: Tanxedoras presenta en directo o seu primeiro disco ::

:: Maghúa adiantannos o programa do VIº MANGUELO FOLK ::

:: Son Cerceda 100% ::

:: Presentación en Lugo do disco de Ghaita de Pedra: Nekiño ::

:: XX Concurso de Música Tradicional Xacarandaina ::

:: Tránsitos estrea en Canarias `Aló irmâo´ ::

:: Festa de aniversario de PROPOLIS (espacio social de A Coruña) ::

:: Marful cruza a raia - Xira Portugal ::

:: Cachola Baleira na Esmorga ::

:: Primeira Mostra de Vídeoclips Cidade da Coruña ::

:: Luis Paniagua presenta o seu disco `El cielo en la tierra´ ::

:: Arde O Pazo - Mos | 18 Abril ´09 ::

:: Linho do Cuco en aCentral folque ::

:: Pito de Pikasso na FIETSE´09 ::

:: Leonard Cohen actuará en Vigo o 13 de agosto ::

:: Luar na Lubre abre en Madrid a terceira edición da Mostra Músicas do Mundo ::

:: Encontro galego-bretón en Melide ::

:: Teatro, danza e moita música no programa cultural do mes de abril en Compostela ::

:: Festa da Chuvia 09 - 3, 4 de Abril en Riveira ::

:: CHRISTIAN WOLZ na Sala Nasa ::

:: Keren Ann en directo en Sons da Diversidade ::

:: Guezos - Xira de Presentación do Novo Disco ::

:: Eventos 5.5 CSA Atreu! - 5 anos e medio de trajectoria na cidade da Corunha ::

:: 2º concerto aberto de aCentral Folque ::

:: O Local Social Aturuxo de Boiro celebra o seu primeiro aniversario ::

:: Voltan os Encontros dos Axouxeres ::

:: O GRUPO DE ZANFONAS DE CÁNTIGAS DA TERRA E OSCAR FERNÁNDEZ NO FORUMFOLK DA CORUÑA ::

:: Concertos da Festa da Reconquista da Vila de Vigo ::

:: VI Conspirando por unha radio libre - 9 de Abril en Ferrol ::

:: La Pegatina: Concertos na Galiza ::

:: María Manuela actúa con Pilocha, Paloma Suanzes e Xiana Lastra ::

:: O grupo de folk vasco-gascón Xarnege ao vivo na Casa das Crechas ::

:: CONCERTO DE XABIER DÍAZ NOS ROSALES - TEATRO DEL ANDAMIO ::

:: Repaso ao patrimonio musical de Ferrolterra ::

:: Caminantes de Finisterre - Folk Celta: Festejos San Patricio 2009! ::

:: Axenda Abada Marzo 2009 ::

:: MAGHÚA NA EOI DE FERROL ::

:: Campus JAZZ de Pontevedra 2009 ::

:: Concerto da Saint-Patrick | Camaxe ::

:: Pablo Milanés presenta o seu último traballo, 'Regalo', en Narón ::

:: IV Festival de Músicas Contemplativas en Santiago de Compostela ::

:: Progrmación do Bar Liceum (O Porriño) - Marzo / Abril ::

:: Homenaxe de Marful ás mulleres traballadoras ::

:: LIZGAIRO ao vivo ::

:: I Mostra de Artesania de Galiza - MOA 2009 ::

:: Entroido na Casa Cultural da AC Os Muíños de Oliveira (Ponteareas) ::

:: Foliada de Entroido no Forum Folk ::

:: Entruido Picheleiro ::

:: 6º Festival TAÍÑA. 21 de Febreiro na praza de Goián (Tomiño) ::

:: Marful estará presente este ano no Festival Fémina’09 ::

:: A música que move este país - O 20 de Febreiro no Campo da Leña da Coruña ::

:: FESTA DO QUEIXO. ARZÚA 13-15 MARZO 09 ::

:: O coro Lembranzas Galegas cumple medio século ::

:: Entroido en Tui ::

:: Ciclo forum folk primavera-verán 09 (Fórum Metropolitano) - A Coruña ::

:: Dúo Fdz. & Quintá en xira polo norte peninsular ::

:: Un guiño a la danza galega de “Tradicción” ::

:: Presentación do proxecto: Fálame-Enténdote ::

:: XABIER DIAZ NA GENTALHA (Compostela) - 6 de Febreiro ::

:: MILLADOIRO presenta en Pontevedra o seu novo disco A Quinta das Lágrimas ::

:: Programación de Febreiro de 2009 na Casa das Crechas ::

:: VENRESPIRAR 2009. Primeiros venres de cada mes, en Ourense ::

:: U-lo trío? en concerto ::

:: O programa `Feito en Lalín´ promocionará os grupos locais ::

:: O grupo italiano TALCO (ska/punk/folk), actuará en Bueu o 1 de Febreiro ::

:: Actuación da compañía de danza GS21 en Ourense ::

:: Trece grupos galegos actuarán en Cataluña grazas a un acordo acadado pola Rede de Música ao Viv ::

:: Skeud en Vigo este sábado 31 de Xaneiro ::

:: SETE NETOS FOLK CELTA, o 5 de Febreiro en BsAs ::

:: 3º CICLO DE MUSICA CELTA en el VELMA CAFÉ (Buenos Aires) ::

:: Comeza a edición invernal do programa cultural Vai de Camiño ::

:: Ciclo Lubicán: Uxía - Lugo 22 de Xaneiro no Círculo das Artes ::

:: Pesdelán no Centro Galego de Barcelona ::

:: `Música na nossa´ na Esmorga (Ourense) ::

:: Concerto O Chupacabras, 21 de Xaneiro na Fábrica de Chocolate (Vigo) ::

:: The Homens voltam à ruta ::

:: Roi Casal presenta o seu primeiro disco na Coruña - 16 de Xaneiro as 19:30 na FNAC ::

:: Kastomä presenta, ao vivo, o seu último trabalho ::

:: Brigada Bravo&Díaz » 24 de Xaneiro na Escola Universitaria de Formación de Profesorado de Lugo ::

:: Unha segunda oportunidade para ver o concerto de Luar Na Lubre na Coruña ::

:: Ciclo Iberojazz en A Coruña, do 15 ao 31 de Xaneiro ::

:: Batuko Tabanka no Encontro coa comunidade inmigrante en Galiza ::

:: XI Noche del Romancero Castañeda-2009 | 9 y 10 de Enero ::

:: Orchestra Baobab abre a edición de 2009 de Sons da Diversidade ::

:: Festa 8º Aniversario do Café Cultural Auriense ::

:: Representación de aCentral Folque no Brasil ::

:: Gran Treboada na Casa das Atochas (A Coruña), o 28 de Nadal ::

:: Concerto de Siareir@s Galeg@s polo Galiza-Irám ::

:: Cantadas de Nadal e Fin de ano de Xacarandaina ::

:: Concerto `Espontáneo´ do Cuarteto Caramuxo en Vigo, o 29 de Nadal ::

:: Cest Anti-Crise no Gomes Gaioso o 19 de nadal ::

:: Narf leva o seu ‘Totem’ á India e ao Nepal ::

:: Espectáculo interactivo de aCentral Folque en Oleiros para alumnado da ESO ::

:: Turismo da Coruña acompañará a Luar na Lubre na xira do seu próximo disco ::

:: Gala Son De Seu ::

:: Duplo R: Regueifa + Rap. Venres 19 en Vigo ::

:: III FESTIVAL DE BAILE E MÚSICA TRADICIONAL REBULIR - REMIRÁS ::

:: Gala final de GZCREA, 16 de Nadal no Teatro Principal de Compostela ::

:: Xoan Curiel na Casa das Atochas o 19 de Nadal ::

:: Roberto Sobrado na Esmorga ::

:: Concerto da Asian Dub Fundation na Sala Capitol ::

:: MELODÍAS ANCESTRAIS CON GUITARRAS ELÉCTRICAS ::

:: Achaiva da Ponte en la Manzana de las Luces ::

:: 1º Concerto Aberto de aCentral Folque, 12 de Nadal en Compostela ::

:: Lamatumbá, sábado 6 de nadal en Huesca ::

:: A Requinta da Laxeira en Bos Aires - Venres 5 no Teatro Castelao ::

:: Palabras Contadas, o 4 de nadal de 2008 na Casa das Crechas ::

:: 4ª noite folk en Neda, o 5 de decembro ::

:: Projecto Trepia no Local Social A Tiradoura (Reboredo, Cangas) o 29 de Novembro ::

:: ESPIDO e NUBERU, 26 e 27 de Novembro en Compostela ::

:: SON D2 en Carral ( 28 de novembro na Sala The Star ás 23h) ::

:: MILLADOIRO no Teatro Colón de A Coruña o 25 de Novembro ás 20h ::

:: O 28 de novembro chega a V Edición do Enclave da Gaita ao Auditorio de Cangas, ::

:: PROGRAMACIÓN CULTURAL DO FORO SOCIAL GALEGO ::

:: Uxía em Gulpilhares (Vila Nova de Gaia, Portugal), 29 de Novembro ::

:: Pepa&Davide e Madame Cell na Sala Nasa de Compostela o 26 de Novembro ::

:: Sobre Rodas en Vigo e A Coruña (19 e 24 de Novembro) ::

:: Gran Festa-Magosto o 23 de Novembro en París ::

:: Música Celta Argentina : asociación residentes de mos ::

:: Marful remata o ano cunha `minixira´ peninsular ::

:: O Compostela Organum Festival abre cun espectáculo poético-musical ::

:: Festival de Outono 2008 - 13 de Novembro no Campus de Elviña ::

:: O SÁBADO: CUBA VAI!! - Gentalha do Pichel ::

:: Pepe Vaamonde no VIII Festival Folk El Joyu ::

:: Jam Session: 50 anos de Bossa Nova, 10 de Novembro en Lugo ::

:: Encuantro de Músicas del Mundo, 14-23 de Novembro ::

:: Prau (Folk rock aragonés) 14 e 15 de novembro na Gentalha do Pichel e na sala dZine ::

:: Davide Salvado en San Sebastián de los Reyes ::

:: Magosto Celta en Balboa (O Bierzo) dias 6, 7 e 8 e 9 de Novembro ::

:: 3º concerto matutino: mostra de instrumentos populares ::

:: ATAQUE ESCAMPE, DE XIRA POLOS PAISOS CATALANS ::

:: ATLANTIC WAVES 2008 | London | 1 - 11 de November ::

:: Xeito Novo presenta Galiza Sempre 2008, Sábado 22 - Teatro Premier - Cap. Federal ::

:: 2º concerto matutino no CSC do Castiñeiriño o domingo 2 novembro ::

:: Labregos do tempo dos Sputniks o 1 de Novembro na Esmorga (Ourense) ::

:: Festival Fase de Música Improvisada 2008 ::

:: Magosto Festilibre, 1 de Novembro no Bierzo ::

:: Festival Devesa Son - 1 de Novembro en Visantoña ::

:: Victor Aneiros en Concerto ::

:: 1º concerto matutino aCF: Dúo Edelmiro Fernández - Francisco Estévez “Chuco” ::

:: XXIV FESTIVAL DE MÚSICA GALEGA EN BARCELONA - 25 de Outubro - Organiza Toxos e Xestas ::

:: Concertos na Galiza de Eta Carinae (música brasileira : fusión / experimental) ::

:: CHIK MCAULEY, PADDY `THE HATâ´ & CONVIDADOS o Martes 21 na Casa das Crechas ::

:: ...Música tibetana na Esmorga (Ourense) ::

:: V MAGUSTO, Carbajo (Cáceres) ::

:: [NARF_en Ribadeo e Lugo]: 18 e 19 de outubro + Manecas Costa ::

:: XI Certame Internacional de Improvisación Oral ::

:: Pepa e Davide & Madame Cell na Casa das Crechas ::

:: Castañazo 08 - Asociación O Pipote (Maceda) - 1 de Novembro ::

:: XI Festival Algazara - 18 de Outubro ::

:: Programación do Bar Liceum do 17-10 ao 19-12 ::

:: Festa toxos e alg-as. 11 de Outubro en Valadares ::

:: CASTAÑAZO ROCK 2008 ::

:: 1º concerto aCentral Folque ::

:: Jazzia, na Coruña, Ourense, Pontevedra e Lugo ::

:: Nova Cançó e Voces Ceibes: Raimon e Miro Casabella. o 16 de Outono no Teatro Rosalía ::

:: 10 anos de Sete Netes. 1 de Novembro no Teatro Avenida de Bos Aires ::

:: FESTIVAL `o gestO Orelhudo´, do 3 ao 10 de Outubro en Águeda (Portugal) ::

:: II ENCONTRO FOLCLÓRICO FROUMA ::

:: XLV Festa do Marisco de O Grove ::

:: 3, 4 e 5 de Outubro: Terceira Foliada Galego-Catalá ::

:: EUCLYDES MATTOS TRÍO, o 26 de Setembro na Coruña ::

:: Concertos de X.M. Budiño o 26 e 27 de Setembro ::

:: Outonalidades'08 ::

:: Marfan Rock '08 ::

:: Narf con Manecas Costa e mais Rosa Cedrón en Vic ::

:: Festival Terractiva, 18 e 19 de outubro en Arzúa ::

:: Forum Metropolitano de A Coruña - Programación Outono / Inverno ::

:: Actuación de Na Virada na Coruña ::

:: Festival Mundo DZ, 26 e 27 de Setembro en San Sadurniño ::

:: VI edicion do festival Fervesteiro. 2008 ::

:: Romaxe Lamela 2008, 3 de Outubro ::

:: Esta noite hai unha fía ::

:: Festival Sitio Distinto ::

:: Reperkusion08, do 19 ao 21 de Setembro ::

:: II Tranças | 12 a 14 set 08 | Estarreja - Portugal (a 2 horas de Pontevedra) ::

:: FERVENZA DE MÚSICAS. I FOLIADA DE MÚSICA TRADICIONAL DE OUZANDE ::

:: Elviña Folk 2008, 12 de Setembro ::

:: ETNICO - Festival Internacional de Musica Tradicional - 14 a 20 Setembro - Fundão ::

:: [Xosé Manuel BUDIÑO en COPENHAGUE]: mércores 10, na Feira do Libro Infantil ::

:: Fuxan os ventos ofrecerá dous concertos en Santiago tras vinte anos da súa última actuación ::

:: II Festival Pé na Estrada ::

:: Acústico Feminino o sábado 6 de Setembro no Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: Cherno More ao vivo - Ferrol, 30/8/2008 ::

:: Ven tolear ó REBUMBIO'08 ::

:: FESTIVAL CULTURA MARADENTRO ALLARIZ, 30 de Agosto ::

:: Festival Folk Vila de Covas (Viveiro) ::

:: Festival Música Na Noite en Calo (Teo) ::

:: Xosé Manuel BUDIÑO no festival internacional folk PLASENCIA: venres 29, 0.30 horas ::

:: Espectaculo do G.M.B.T. XACARANDAINA; "PRESTIXIO", o 27 de Agosto na Praza de María Pita ::

:: Festival Crunia ::

:: Festival Folk de Guísamo ::

:: O INCIO ACOLLE UNHA NOVA EDICIÓN DO FESTIVAL TERRA BRAVA O DOMINGO 24 DE AGOSTO ::

:: Alxén Folc 2008 ::

:: Noite de Lúa Meiga 2008 ::

:: Emilio Cao regresa os escenarios ::

:: Noite Folk en Negreira. 26 de Agosto de 08 ::

:: XIII Edición do Festival As Nosas Músicas en Couso ::

:: XoRnadAs De FoLcLoRe 2008 ::

:: XXIX FESTIVAL DE PARDIÑAS (Guitiriz) ::

:: XXIX FESTIVAL DE PARDIÑAS (Guitiriz) ::

:: Festival da Chaira 2008 ::

:: Festa folk-tradicional no Rial, Soutomaior ::

:: O Festival Internacional de Jazz IMAXINA SONS ::

:: Encontros de música tradicional de Carboeiro 08 ::

:: FESTIVAL ROCK EN COSTA 2008. Santiago ::

:: Omar Faruk, o gran renovador da música turca, ao vivo no Principal en Santiago ::

:: LAMATUMBÁ NA CAPITOL.22MAIO.SANTIAGO ::

:: Festival Verea Rock 2008. Vedra ::

:: Concerto das Letras Galegas en Vedra ::

:: Alvaro Muras en concerto.Funk fusión instrumental ::

:: Cartel Manguelo Folk 2008 ::

:: CICLO CON VOZ PROPIA. SEU JORGE en Pontevedra ::

:: VEREA ROCK 2008. Vedra ::

:: Humor Negro - Xira en Portugal ::

:: "AIRIÑOS GALEGOS" na semana santa bilbaina ::

:: Rosalía baila na boca de Milanés ::

:: O festival Popkomm de Berlín contará cunha ampla representación galega ::

:: DERVISH en Ortigueira o 8 de xullo ::

:: Portal Galego da Língua - Marful, música galega de concerto em Lisboa ::

:: A CULTURA CIRCULA - Esta semana cara Ourense e Ribadeo ::

:: Naná Vasconcelos - 13 de maio. No Auditorio de Galicia, ás 21:00 horas ::

:: Hevia y Milladoiro encabezan el cartel de la Feria de La Ascensión - La Voz de Asturias ::

:: Programa da Festa do 17 q se fai o 13 (A Gentalha do Pichel) ::

:: Xornal :Estrea de A Cultura Circula en Lugo ::