>> Iniciar Sesión  




+     

 


 

Festival Nun Local 2016 (Vigo)
Fonte / Máis información

(ultima actualización: 17 / 11 / 16 )





3º Festival Nun Local
18, 19 e 20 de novembro 2016
Casco Vello de Vigo

50 locais, 150 artistas, cada local un escenario.


Venres 18

19:30
"A Batalha" de Grupo F
Un espectáculo de poesia e danza que da vida ao libro Ano 1993 do autor portugués José Saramago.
Lugar: INSTITUTO CAMÕES

20:30
Poesía On The Rocks
Keith Payne, Lucia Novas, Tamara Andrés e Moncho Iglesias
Lugar: La Consentida

Cuarteto Tetramorph
cuarteto de clarinetes
Lugar: Pancho Lepina

Frank?
Música con demagoxia, cinismo e un fin terapéutico.
Lugar: PENTAGRAMA

21:00
"Trapped" de Inda Pereda
Comedia física, son e mímica para construír unha paisaxe imaxinaria salvaxe
*non se admite público unha vez empezada a actuación
Lugar: PLAFF

?María Pascuala & Patricia Meira?
voz, guitarra e poesía
Lugar:EDRA

21:30
Antifrágil
Pop Rock con base acústica
Lugar: ALTA FIDELIDAD

Stoyka
Indie/Prog en formato acústico
Lugar: VAIDHE

22:30
Rap a Golpe de Beatbox ft. live band
Funky rap con banda e beatbox
Lugar: O TRILOBITE LARANXA

Maxia de Cerca
con Xulio Merino e Sergio Sienes
Lugar:LA SABROSA

"Metamorfosis"
Bater ovos e falar de filosofía non teñen por que estar rifados.
Lugar: BAR COPA PRINCESA

Sábado 19

12:00
Estrazalonia 
Teatro para bebés (0-5 anos)  
Lugar: FAI BISTÉS

Kamishibai
teatro de papel   
Lugar: DESOÑOS

?Uke & The Leles?
Grupo de Ukuleles do colexio O Castro
Lugar: LA URBANA BIKE

Café con Arpa
David Muñiz
Lugar: TRASTRIGO CAFETERÍA

12:30
Beatriz Martínez e Langarika
Música galega con arpa e bouzouki
Lugar: FRUTERÍA MILENRAMA

Sanny
Cantautora de folk americano
Lugar: QUESERÍA MARQUÉS DE VALLADARES

13:00
?Tardis?
Rock and roll multidimensional
Lugar: O MERCADO DO BERBÉS

Maxia Infantil
cos magos Xulio Merino e Sergio Sienes
Lugar: LUME DE CAROZO

"Pies de Plomo" de Declara Danza
O ritmo do meu corpo, o ritmo do meu soño (DANZA)
Lugar: PICADILLO

13:30
Najla Shami
Cantora e compositora galego-palestina
Lugar: PESCADERÍA ISA

Daniel Pereira
o maestro portugués do cavaquinho (trio)
Lugar: TRASTRIGO OBRADOR

14:00
L-R
post-folk-asturiano
Lugar: A MINA

Family Folks
Country, folk, blues e máis allá
Lugar: CASCO VELLO BAR

17:30
??Taller de Haiku??
por Celia Corral Cañas
Lugar: QUADRO

Kamishibai
Teatro de papel  
Lugar: RUTH FARIA ESTUDIO FOTOGRÁFICO

18:00
The Loopholes (acústico)
rock sinxelo e contundente sen distorsions nin artificios
Lugar: LA CUEVA

Treme
dende a bossa nova ou música tradicional galega ata o experimental e a electrónica
Lugar: Restaurante MIGUEL OLIVEIRA (dentro del MARCO)

"Siendo Feliz con su Felicidad"
Cando o río soa, levántasche mollada (DANZA)
Lugar: DONA VANIRI

18:30
Kike Ganso
Cantautor melodramáticamente urbano..
Lugar: BAR PRINCESA

"Metamorfosis"
Bater ovos e falar de filosofía non teñen por que estar rifados. (micro teatro - 2 pases ás 18:30 e ás 19:30)
Lugar: TRATO DIRECTO

19:30
Beehive
entre o hip hop e a danza contemporánea (DANZA)
Lugar: EL PISTÓN

Recitales Poéticos
Celia Corral Cañas, Xose Daniel Costas e Neves Soutelo
Lugar: A LIDEIRA

Dadga
Música folk, tradicional e de composición propia
Lugar: FARRAPOS DE GAITA

"Metamorfosis"
Bater ovos e falar de filosofía non teñen por que estar rifados. (micro teatro)
Lugar: TRATO DIRECTO

20:00
Najla Shami
Cantora e compositora galego-palestina
Lugar: BAIUCA

Daniel Pereira
o maestro portugués do cavaquinho (trio)
Lugar: PICADILLO

20:30
Urbano Cabrera
Cantautor en galego
Lugar: A CURUXA

Sheila Patricia
autora e intérprete galega ligada á palabra e á poesía
Lugar: EL AMANTE

Sanny
Cantautora de folk americano
Lugar: PENTAGRAMA

Virandeira Folk
Folk Rock Celta
Lugar: O PAPO CHEO

SPIL & Keith Payne
Improvisación poética, musical e visual
LA PINTXOTECA MAR

21:00
Íntimo Común Múltiplo
Espazo de intervención, encontro e expresión
*non se admite público unha vez empezada a actuación
PLAFF

21:30
The Loopholes
rock sinxelo e contundente sen distorsions nin artificios
Lugar: LA ABADÍA DE NURIA

Os da Regueifa
Regueifas, claro.
Lugar: EDRA

22:30
Maxia de Cerca
Xulio Merino e Sergio Sienes
Lugar: LA BURLA NEGRA

Time the Revolator
Pop/Rock de Irlanda
Lugar: FERRY

Os da Regueifa
Sesión de regueifas
Lugar: A LIDEIRA

L-R
post-folk-asturiano
Lugar: O GALO DO VENTO


Domingo 20

12:00
Café con Arpa
David Muñiz
Lugar: DONA VANIRI

12:30
Maxia Infantil
cos magos Xulio Merino e Sergio Sienes  NENOS
Lugar: HOTEL PRINCESA

13:00
Ukestra do Medio
Orquestra de ukelele
Lugar: VINOTECA BUQUÉ

Secho y Los Invisibles
Conxunción de pop, rock, amor e desencontro
Lugar: LA VENTANA INDISCRETA

14:00
Maraghotas
Disfrutar e compartir a nosa visión da música galega
Lugar: LATABARRA

Palito
Palito-Tuba-Tabla. Hai que ir vela para crela.
Lugar: LA COMIDILLA

16:00
Dadga
Música folk, tradicional e de composición propia
Lugar: SALÓN DE GRETTEL

Os Meninos
Olham para Portugal
Lugar: CARMENCITA

17:30
The Alley Stompers
Dixieland, Jazz, Blues e Swing (coa escola de baile Swing On)
Lugar: COSMOS (Praza da Princesa) *se chove, dentro do Cosmos














COMENTARIOS:

 

Opina sobre esta nova








Ver máis novas.

 

 

 

 

 

 

 


 

 





 

Voltar á páxina principal