>> Iniciar Sesión  




+     

 


 

MILLADOIRO + TIRULEQUE no Pazo da Cultura de Narón

(ultima actualización: 1 / 10 / 14 )





Xoves 2 de Outubro MILLADOIRO + TIRULEQUE no Pazo da Cultura de Narón (A Coruña), a partir das 20:30h.
PREZO: 9,50 € / Abonados - Carné Xove ou de Estudante (ata 25 anos) - Desempregados: 6,65 €














COMENTARIOS:

 

Opina sobre esta nova








Ver máis novas.

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 



máis..


O QUE ESTÁ
POR VIR
.


:: XABIER DÍAZ & ADUFEIRAS DE SALITRE no CASTELO CONTA (Culleredo) ::



:: XXXVIII Aniversario da A.C. Sta. María de Torás na Laracha ::



:: MJ Pérez na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::



:: Avance da programación do XIX Festival Xironsa ::


:: Uxía e NARF xiran polos Estados Unidos de América ::

:: Carlos Núñez en Selb, Alemaña ::

:: IV Edición Son d'Aldea (Santiago de Albá - Palas de Rei. Lugo) ::

:: Kepa Junkera e Sés, citas musicais no Centro Galego de Bizkaia en Barakaldo ::

:: Donaire na Festa da Empanada de Carral ::

:: BELVÉS (indie folk /Madrid Stuttgart) mercores 14 as 22h na terraza do bar labranza ::

:: Brath presenta "Códex" en Vigo, A Coruña, Arteixo e Pontevedra ::

:: Presentación de SINECISMO - Xosé Constenla ::

:: Alén de Ancos presenta o seu disco Trinus na Sala Super8 (Ferrol) ::

:: OS MINHOTOS PRESENTAN O SEU TRABALLO DISCOGRÁFICO PINGA D´ AUGA EN ZOLLE (GUNTÍN - LUGO) ::

:: VII FestiVal da Maía - Bertamiráns ::

:: Andrés Penabad: "Crossing". Presentación para a prensa n'A Baiuca (Arteixo) ::

:: Concerto de presentación do novo disco de Andrés Penabad: "Crossing" en As Pontes ::

:: Presentación do disco de Andrés Penabad ¨Crossing¨ en As Pontes ::

:: Begoña Riobó presenta en Carballo o seu primeiro proxecto en solitario como violinista ::

:: Concerto presentación en Boiro do primeiro disco de O Aquel de Aquelar ::

:: III Festival Lembranzas da Ría. Cangas ::

:: Armadiña Rock 2014, Combarro ::

:: II Festival Folk Ondiñas do Mendo ::

:: XXVI Esmorga Folk. A Bandeira ::

:: XV Festival folk de Guísamo ::

:: XIV Festival do Castro 2014 - Pantón ::

:: CONCERTO DE EMILIO RUA EN CAMBADOS ::

:: Concerto do Trio Vaamonde Lamas & Romero e a Banda da Escola de Música de Rianxo ::

:: Foliada do Demo en Pontevedra ::

:: XXI Festival Folclórico en Peitieiros (Gondomar) ::

:: XXXV Festival Irmandiño de Moeche ::

:: Festival Terra Brava en O Incio ::

:: Danza 3 chega esta fin de semana ás rúas de Noia e Xove da man de Xacarandaina ::

:: XI Festival Revenidas, Vilaxoán - Cartel definitivo ::

:: Uxía, Antonio Zambujo, Budiño e Sérgio Tannus pechan o programa Xoves de Códax (Cambados) ::

:: 29 de AGOSTO: CAXADE EM SEIXO , MARIN ::

:: Os Diplomáticos de Monte Alto en Novo Mesoiro (A Coruña) ::

:: Festival Berra Baiona! ::

:: III Curtison (Curtis) ::

:: Roberto Sobrado en Rianxo ::

:: Doa na Festa da Istoria (Ribadavia) ::

:: Espantallo Beat en Fisterra ::

:: Noite dos encantos na furna, Corme ::

:: XIX Encontro Folclórico Malveiras ::

:: Programa Festa Istoria Ribadavia 2014 ::

:: Malvela, Milladoiro e Ardentía nas festas do Viño do Condado (Salvaterra) ::

:: XIV Festival Xironsa. Cambados ::

:: 13 NOITE DA LÚA MEIGA ::

:: Festas do barrio das Atochas e Monte Alto (A Corunia) ::

:: Mama Cabra en Arteixo ::

:: Festas de Vilameñe (Taboada - Lugo) ::

:: IV Festival de San Xurxo de Vea (A Estrada) ::

:: I Foliada do Bosque (Carballo) ::

:: III Festival do Paradiso, Monforte de Lemos ::

:: XVIII Festival Folclórico Baíña ´14 ::

:: Xosé Manuel Budiño en Marín ::

:: I Festival da Amizade Musical (Antas de Ulla) ::

:: Najla Shami en Palas de Rei ::

:: Festival Noalla Viva (Sanxenxo) ::

:: Ameixa Rock - Carril ::

:: Trapallada en A Coruña ::

:: IV Fervenza de Músicas (Ouzande - A Estrada) ::

:: III Serán dos Callos (A Seca-Poio) ::

:: V Festival Folk Pontenova (Salvaterra de Miño) ::

:: Rock in Rian (Rianxo) ::

:: 30 ANIVERSARIO DO GRUPO DE BAILE E GAITAS A NOSA SEÑORA DA XUNQUEIRA ::

:: A.C. Buxainas presenta Aires de La Habana en Ortigueira ::

:: Roberto Sobrado en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: IV Festa Popular de Flores Mareliñas (Chapela - Vigo) ::

:: Festas O Cristo 2014 no Barco Valdeorras - Faltriqueira, Magín Blanco, Najla Shami, Brincadeira... ::

:: Setembro na Casa das Crechas ::

:: Germán Díaz presenta o seu “Método Cardiofónico” ::

:: XXI Revoltallo de Música e cultura Emerxente en Valladares (Vigo) ::

:: Andrés Penabad na Baiuca (Arteixo) ::

:: Xose Constenla en Compostela ::

:: Festival Catalmibre, Folk + Romería no Burgo (A Coruña) ::

:: Foliagra no Orzán (A Coruña) ::

:: XXXIV Xuntanza Mariñana en Ouces (Bergondo) ::

:: Festival Folclórico Anaquiños (Chapela - Redondela) ::

:: Ghaveta en A Regueifa (Casco Vello de Vigo) ::

:: Folión de Fachas en Vilelos (O Saviñao - Lugo) ::

:: Cantigas da terra en Pontevedra ::

:: III Festival Mar de Arousa (Vilagarcia de Arousa) ::

:: SABADO 27 DE SETEMBRO AS 21 HORAS, UGIA PEDREIRA E MARINA OURAL NA FABRICA DE VILANOVA. PERFORMANCE MUSICO-POETICA E CEA ::

:: Aspenizasfolk (Páramos - Tui) ::

:: Pesdelán en Tui ::

:: MILLADOIRO + TIRULEQUE no Pazo da Cultura de Narón ::

:: Oscar Ibáñez & Tribo + Convidados en Pontevedra ::

:: Festival de Noso (Lugo) ::

:: I Foliada Santiaguiña (As Somozas) ::

:: Treixadura celebra os seus 25 anos coa gravación dun disco ao vivo ::

:: IV Festival de cantareiras Mestura (Meirás – Valdoviño) ::

:: XVI Aniversário da Fundaçom Artábria com completo programa de atividades ::

:: Festival de musica e baile tradicional (Mos) ::

:: Actuación de DOA na Igrexa de Santa Mariña de Augas Santas (Allariz) - Ciclo ESPAZOS SONOROS ::

:: Derradeiros concertos de Marful: Redondela e Lugo (San Froilán) ::

:: Som do Galpom en Compostela ::

:: Chicharrón e Ataque Escampe en Ourense ::

:: Marful despídese dos escenarios ::

:: Habelas Hainas no concerto presentación da EMTR A Ribeirana - Ribadavia ::

:: A OFG SONDESEU EN CONCERTO. 11 DE OUTUBRO. PAZO DA CULTURA DE NARÓN. 20:00HS ::

:: Baile 100% con Os Cempés en Narahío ::

:: Davide Salvado no Salason (Cangas do Morrazo) ::

:: San Froilán 2014 (Lugo) - Programación tradicional/folk ::

:: Leilía en Vigo ::

:: Festival de bandas de gaitas (Vigo) ::

:: Grelo Folc 2014 en Monfero - A Coruña ::

:: VIII Magosto Popular e Festa da Recolleita do Millo en Matamá - Vigo ::

:: Fiandola presenta en Cangas o seu novo disco: Volta e media ::

:: Especial WOMEX nas Crechas: La Musgaña, Pierre Aderne, Eliseo Parra, Oreka TX, DJ Floro, Dj LordSassafras... ::

:: Tanto nos Ten en Salasón (Cangas) ::

:: Foliada de outono na Cova dos ratos (Vigo) ::

:: 1º aniversario Praia do Ezaro Bar con RECAMBIOS TUCHO ::

:: Feira de Santos na Silveira (Praza de Mazarelos - Compostela) ::

:: II Foliada de Santos en Monterroso ::

:: Castañazo Rock Chantada 2014 ::

:: Novembro na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Caxade en Salasón (Cangas) ::

:: Narf Trío na Universidade de Vigo ::

:: Xose Manuel Budiño en Narón ::

:: Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Concerto Xosé Constenla en Betanzos ::

:: Cantata Vernácula na Estrada ::

:: X Magusto Picheleiro (Compostela) ::

:: Festival 75 anos dos Gaiteiros Os Alegres (Pontevedra) ::

:: TALABARTE na Casa Das Crechas (Xoves 20/Nov) ::

:: Caxade & Banda de Música Recreativa e Cultural de Bandeira no Auditorio Manuel Dopazo (Bandeira) ::

:: Fin de semana con Pesdelán na Baña e Bergondo ::

:: Almuiña Folk (Cela-Bueu) ::

:: Magusto celto-galaico em Pitões das Júnias (Vila Real - PORTUGAL) ::

:: Foliada 22 de novembro en Madrid ::

:: Concerto V Aniversario Traspés (Mondariz) ::

:: Festival A Rebusca de outono (Manzaneda) ::

:: I Festival Folc Atlantida (Matama-Vigo) ::

:: Caxade en Melide ::

:: Concerto do cantautor Xosé Constenla en A Estrada ::

:: Colaboración dos alumn@s da Escola O Fiadeiro no II Concerto Solidario ONG INTI (28 de novembro de 2014) ::

:: Os Modernos en Salason (Cangas) ::

:: Os Carunchos no Pedro Madruga de Soutomaior ::

:: Familia Caamagno en A Fundación, Melide ::

:: SONS Tránsitos en Compostela - Luar Na Lubre, Andrés Penabad, Victor Ramil,.. ::

:: Gala solidaria especial 35 aniversario Xeitosos de Trazo ::

:: Concerto Aires da Terra no Museo de Pontevedra - O legado de Feijóo ::

:: Fin de semana Tradi-Folk na Repichoca (A Coruña) ::

:: Xoán Curiel e Sérgio Tannus na Capilla de Calo (Compostela) ::

:: Iria Estévez e Gonzo Piña en Vigo ::

:: Gran Baile en Compostela ::

:: IX FIR_2014 - Festival Internacional Rebulir ::

:: En Clave de Fado na Arca (Ourense) ::

:: Treixadura presenta o seu novo traballo, VENDIMA TARDA, en Vigo e Compostela ::

:: Concerto de Nadal no Triskele (Cangas) ::

:: Cantadas de Nadal en A Coruña ::

:: 23º CONCERTO DE NADAL EN ORDES (A CORUÑA) ::

:: NARF TRIO no Teatro Colón de Coruña ::

:: San Brais de Laroá, con Habelas Hainas, Cé Orquestra Pantasma,... ::

:: Mónica de Nut e Luis Martinez en Ourense ::

:: Concerto A Roda en Compostela ::

:: Programación por San Brais no Furancho Troula de Bembrive (Vigo) ::

:: Ataque Escampe en Salasón (Cangas) ::

:: Baile 100% con Os Cempés en Narahío ::

:: Fiandola no Aturuxo (Bueu) ::

:: PelePau en Salasón (Cangas) ::

:: Dakidarría en Vigo ::

:: Marta Quintana e Cuchús Pimentel en Pontevedra ::

:: Ludovaina en Cangas ::

:: Entroido e VI Concurso de Tapas na Baiuca (Arteixo) ::

:: Os Johon Deeres en Lugo ::

:: Concerto NA LINGUA QUE EU FALO: Najla Shami na Fundación Vicente Risco (Allariz) ::

:: Pablo Díaz en A Coruña ::

:: Festival Solidario Rumbo de colisión (Cambados) ::

:: Sesión vermú co Cé Orquestra Pantasma na Silveira (Compostela) ::

:: Cantos de taberna en Sarria ::

:: SonDeSeu, a Orquestra Folk de Galicia e a ETRAD en "O Canto Das Illas". Auditorio Mar de Vigo. 20, 21 e 22 de febreiro de 2015 ::

:: Xoán Curiel e Sergio Tannus no Ultramarinos (Compostela) ::

:: Roberto Sobrado en Compostela ::

:: Lamas&Romero en Monterroso ::

:: Zenzar en Sada ::

:: Foliada do Oito en Vilalba ::

:: Susana Seivane en Compostela ::

:: IV encontro de coros tradicionais Cantares no Miñor (Vigo) ::

:: 3º Baile con petiscada no Restaurante Squash (Compostela) ::

:: Terbutalina en concerto Febreiro / Marzo 2015 ::

:: Roi Casal en Cambados ::

:: II Festival infantil de musica e baile tradicional (Cangas do Morrazo) ::

:: Cantata Vernacula en Sala Son (Cangas) ::

:: 1º FESTIVAL CANTAREIRAS BULIDEIRAS (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Pablo Díaz en Pontevedra ::

:: Xoan Curiel no Salón do libro Infantil e Xuvenil de Pontevedra ::

:: Maghúa en Arteixo ::

:: Dakidarría en Compostela ::

:: Donicelas Folk en Salasón (Cangas) ::

:: Baile 100% con Os Cempés en San Sadurniño ::

:: Narf na Ventana (Laxe) ::

:: Pito de Pikasso en Compostela ::

:: Chámalle Xis no Pub Gatos (Melide) ::

:: Rodrigo Romaní ao vivo no auditorio municipal de Vigo ::

:: Xoan Curiel en Lousame ::

:: Mini e Mero en Chapela (Redondela) ::

:: Chámalle Xis e Backslap en A Coruña ::

:: Narf no Var con Uve (Moaña) ::

:: Coanhadeira en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Pandereteiras de Traspés en Tui ::

:: Ceia-concerto com Pédêpötè (Salvaterra) ::

:: Treixadura con Cantigas e Agarimos en Pontevedra ::

:: Arde o Pazo (Mos) ::

:: Talabarte en Ourense ::

:: Baile con Os Cempes en Bandeira ::

:: Concerto de Pablo Díaz na Casa-Museo Manuel María (Outeiro de Rei) ::

:: Cantata Vernácula en Cantata Vernácula na Illa de Arousa ::

:: XXXV Exaltacion do Viño da Ulla en San Miguel de Sarandón (Vedra) ::

:: Davide Salvado en Monterroso ::

:: A Roda en Redondela ::

:: Davide Salvado na Coruña ::

:: Caxade en Vigo ::

:: Terbutalina en A Coruña ::

:: Pelepau en Tui ::

:: Concerto acústico Barroso & Penabad na Cova dos Trasnos (As Pontes) ::

:: Terbutalina en Pontevedra ::

:: Sés en Ribadeo ::

:: Ruxe-Ruxe en Compostela ::

:: O Carme ( I Espectáculo Traspés & Xarabal) - Vigo ::

:: Caxade en Outeiro de Rei ::

:: FESTA DA PANDEIRETA 2015 EN CERCEDA ::

:: Samarúas en Os xoves na Sagrada (A Coruña) ::

:: Cantos de taberna en Pontevedra ::

:: A OFG SondeSeu ao vivo. Concerto didáctico no Centro Cultural de Beade. 24 de abril. 20:30hs ::

:: Orquestra Os Modernos na Casa da Cultura de Barbadás ::

:: Traspés de Varanda en Arbo ::

:: Aña Urbana de Trépia Asociación Cultural, en Pontevedra ::

:: VI O berce de Donaire - Festival infantil de música e baile tradicional ::

:: XI Foliada de Melide ::

:: Concerto solidario en Uxes ::

:: Festival Letras Galegas - Airiños da Capela ::

:: XXIV Festa do Melindre ::

:: Ataque Escampe no Aturuxo (Bueu) ::

:: Riobó en Arteixo ::

:: Unha nova edición do Galegote Rock con catro días de música e galego ::

:: Cerne no De Catro a Catro (Vigo) ::

:: Mostra de Folclore en Vigo ::

:: Devir con Anxo Pintos e Xabier Díaz no Día Mundial da Diversidade Cultural ::

:: Luis Pastor en Porriño e Bueu ::

:: Uxía & Narf presentan "As baladas da Galiza imaxinaria" - Compostela ::

:: Música nos Tilos (Teo) ::

:: ATAQUE ESCAMPE + VOZZYOW + THE LOST OMELETTE-MAKERS na Capitol ::

:: TRADI LUCUS no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Festifolk Costa da Morte. ::

:: IV Trullada Serán pan con pan en Poboanza (Amoeiro, Ourense) ::

:: Carlos Nuñez, tributo a Alan Lomax en Compostela ::

:: Encontros Musicais 2.0 do Pazo do Faramello (Rois) ::

:: Memorial Teresa Pedrouso (Bueu) ::

:: Roberto Sobrado en Valdeorras ::

:: Najla Shami e Sérgio Tannus en Monterroso ::

:: Roi Casal na Rapa das Bestas de Sabucedo ::

:: BUDIÑO en Bertamiráns / Ames ::

:: Moxenas Musical Galego no XXV Aniversario da A.V. Celado - Cela (Mos) ::

:: IX FESTIVAL ARDE RANDE ::

:: Gala de Queiroa en SadA ::

:: 20º Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: XVIII Música na Noite - Teo ::

:: A Ultima Trasnada, festival despedida da Asociación Mozas e Mozos en Bueu ::

:: XIV Festa Rachada da Baña. ::

:: Pandeireteiras BOUBAS no Heicho de dar Queridinha (A Insua - Pontecaldelas) ::

:: XXII FESTIVAL DO RÍO CASTRO en Narahío ::

:: Pandereteiras Lagharteiras en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Concerto do Leo i Arremecághona na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: I Encontro de música e bailes do País (Arcos da Condesa-Caldas de Reis) ::

:: III Festival Xirondiña - Lumeirada Pontedeva ::

:: III Memorial Henrique Otero (Moaña) ::

:: XII Karraskal Rock (Vigo) ::

:: X Festival da Chaira (Baltar - A Pastoriza) ::

:: IX Festival As Minas en A Pontenova ::

:: Treixadura e Riobó na Foliada Nordestía en San Ciprián (Cervo) ::

:: Emilio Rua e Xestreu en Concerto en Redondela ::

:: XVI Encontro na Pontraga ::

:: XII Encontro en embarcacións tradicionais de Galicia (Boiro) ::

:: Xuntanza Folc FOLLAS DE OLIVAR na Insua ::

:: 31 Festival de Ortigueira ::

:: Festival Briga (Compostela) ::

:: Festival Antrospinos en Rianxo ::

:: Laroucofest (Baltar) ::

:: Concertos en Mera (Oleiros) ::

:: Festigal 2015 (Compostela) ::

:: XVIII ROMERIA POPULAR TROMPOS OS PES ::

:: VII Encontro de Música Medieval en A Coruña ::

:: Festa da Cultura de Vigo 2015 ::

:: Roi Casal en Moraña ::

:: A Derradeira Noite na Terra nas Festas do Apostolo (Compostela) ::

:: Carqueixa Rock & Folk ::

:: XXXII Festa da Carballeira de Zas ::

:: Banda Crebinsky en Concerto en Catoira ::

:: Traspés na XXXVI Festa do Pemento Arnoia ::

:: XXXVI Festival de Pardiñas ::

:: XVI Festival Folk en Fornelos de Montes ::

:: XVI Feira da Troita en Sobrado dos Monxes ::

:: X edición da Canción de Tasca de Espasante ::

:: As Nosas Músicas 2015 – 20 aniversario (Couso - A Estrada) ::

:: Donicelas no Var con Uve (Moaña) ::

:: Seis Por Oito en Rianxo ::

:: Festórreo 2015 en Lira (Carnota) ::

:: XVI Festa Folc de Vilariño (O Hío, Cangas do Morrazo) ::

:: XIX Xuntanza Val de Sarria - Peleriños ::

:: Caxade en Rianxo ::

:: Clave de FaDo en Tui ::

:: Festival folclórico do Concello de Cotobade ::

:: "OS TREBELLOS" E "AS CASCARILLAS" NA INAUGURACIÓN DO PAZO PÍAS ::

:: XXVII ESMORGA FOLK de A BANDEIRA ::

:: Festival Armadiña Rock'15 (Combarro) ::

:: O Ghusto do Boi na II Festa Mariñeira de Cariño ::

:: Luar Na Lubre en Benalmádena (Málaga) ::

:: Romería Castrexa do Val de Esmelle (Ferrol) ::

:: Habelas Hainas en Noia ::

:: BANDA DA ESCOLA DE MÚSICA DE RIANXO + CARAPAUS ::

:: Luar Na Lubre en Milagros (Burgos) ::

:: IV Festival Lembranzas da Ria (Cangas) ::

:: Festival Desnorte Rock 2015 (A Gudiña) ::

:: Festival Folk Guisamo ::

:: Festival do Castro 2015. 10 anos (Ferreira de Pantón) ::

:: Festival Ponte Louco - Castro Caldelas ::

:: XVIII NOITE FOLK (NEGREIRA) ::

:: XXXVI Festival Irmandiño de Moeche (A Coruña) ::

:: Davide Salvado en Bélxica ::

:: Festival de órgano e música antiga de Xunqueira de Ambía ::

:: FAM (Festival da Amizade Musical) - Antas de Ulla ::

:: Praza dos Libros 2015. Feira da creatividade cultural (Carballo) ::

:: A Roda en Teivilide, Samos ::

:: O Val das Mouras presentan Rosalía. Música en galego dende L'Hospitalet de Llobregat ::

:: Festas de San Bartolomeu (Noia) ::

:: Leilía o 25 de agosto en Noia ::

:: Pink Roe en Maside ::

:: SonDeSeu en concerto na Noite Celta de Astorga ::

:: XXXI Festival de Saiñas (Xove) ::

:: Festival Denomerock - Festas de Novo Mesoiro (A Coruña) ::

:: NARF TRÍO EN PONTEVEDRA ::

:: Historias de salitre no Var con Uve (Moaña) ::

:: Ludovaina e Carapaus nas Festas do Cristo 2015 (Cangas) ::

:: Festival Vagalume en Bertamiráns (Ames). ::

:: XVI Festival de Cantareiras (Ferrol) ::

:: Noite folklórica e serán popular en Ribadelouro (Tui) ::

:: XIII Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: Roberto Sobrado e Rafa Campoy na Senra Café (Pontevea) ::

:: Festival Folclórico en Vilanova de Lourenzá (Lugo) ::

:: I Festival "Sons na Cortiña" (San Sadurniño) ::

:: II xuntanza de grupos tradicionais de Rábade (Lugo) ::

:: Roi Casal en Valga ::

:: XIII Festival Folclórico en Ponte Caldelas ::

:: V Edición do festival O Son das Mámoas (Candeán - Vigo) ::

:: Treixadura e Tiruleque na Festa da Istoria - Ribadavia ::

:: XIV Noite da Lúa Meiga (O Viso - Redondela) ::

:: Donicelas na Festa do Viño de Salvaterra ::

:: XVIII FESTIVAL FOLCLÓRICO TROMENTELO (Cangas) ::

:: Festival do Río Belelle en O Roxal - Neda ::

:: I Festa do pan de millo e ovo en Tenorio - Cotobade ::

:: XV Festival Xironsa (Corvillón, Cambados) ::

:: San Ramón 2015 (Boiro) ::

:: I Festival Moañesa de Música e Danza ::

:: CAXADE, SES e TERBUTALINA nas Festas do Cristo de Cangas ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero. Derradeiros concertos do verán ::

:: Milladoiro en Cangas ::

:: Vindeiros concertos de CAXADE ::

:: Noite Folk San Xurxo Vea (A Estrada) ::

:: Afamadas e tradicionais festas da Rúa de Baixo (Compostela) ::

:: Das Kapital en Compostela ::

:: Festival Osa do Mar 2015 (Burela) ::

:: III Festival Ameixa Rock de Carril ::

:: VIII Festival Soavela (Cangas) ::

:: Festas Monte Alto 2015, A Coruña ::

:: I Feira Cultural da Pobra do Caramiñal ::

:: Mamá Cabra en Carral ::

:: Pitusa Semifusa en Sarria ::

:: II Festa Mariñeira de Fene ::

:: Milladoiro en A Guarda ::

:: Treixadura en San Clemente. Caldas de Rei ::

:: I Festival Intercéltico Son do Pazo (Mos) ::

:: XXIX Festival de Poesía do Condado (Salvaterra) ::

:: Festival Folk Aturuxo 2015 - Bravos (Ourol) ::

:: Son d´Aldea 2015 (Santiago de Albá - Palas de Rei) ::

:: Monumenta 2015 ::

:: XIX FESTIVAL FOLCLÓRICO BAÍÑA'15 ::

:: I Festival Folk - Rock de Portomarín ::

:: Tanxarina en Carral ::

:: V Festa "Recordando Vellos Tempos" ::

:: Vibra Balboa 2015 ::

:: XXVIII edición do Festival Folclórico do Condado de Ponteareas ::

:: Festa Campestre de Dombodán (Arzúa) ::

:: OSCAR IBÁÑEZ & TRIBO en Marín ::

:: Son d'aqui nas festas de Teixeiro ::

:: Faltriqueira en Pontedeume ::

:: Noite Folk nas festas de Pereiras (Mos) ::

:: NELSON QUINTEIRO en concerto en Vigo ::

:: V Concerto Músicas e Letras en Feminino (Ribadeo) ::

:: Tornaxeira no Barco de Valdeorras ::

:: Concerto de Ghaveta en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: VIII Foliada de Música Tradicional en Ouzande ::

:: Aspergillus de Coira + SKIRL na Sala Sónar (COMPOSTELA) ::

:: II Festival Nacional do Folclore de Tahúme (Riveira) ::

:: Os Porcoteixos en Pontedeume ::

:: O Sonoro Maxín na Festa da Vendima de Beiro (Ourense) ::

:: Barroso & Fariñas no Carballiño ::

:: Airiños da Lagoa en Legazpi (Guipúzcoa) ::

:: Asociación Fogo Fatuo nas Festas de Guadalupe (Rianxo) ::

:: Festimar 2015 - Marín ::

:: IV Festival Son de Marín ::

:: Festival Reperkusion (Bemposta - Ourense) ::

:: XII Encontro Infantil de folclore de Cacia, Aveiro, Portugal ::

:: Garitosis 2015 (Sarria) ::

:: Trezklowski (música klezmer-Gipsy) no Var Con Uve (Moaña) ::

:: Os d'Abaixo na festa aniversario do restaurante Silveira (Compostela) ::

:: AS CORES DO OUTONO - II Encontro de Artes e Música na Pobra do Brollón ::

:: Festival Rock in Rian ::

:: Os Carunchos - Próximos concertos ::

:: Terbutalina - Verán 2015 ::

:: Quempallou - Verán 2015 ::

:: Festa da Parrocheira en Ferrol Vello ::

:: II FESTA DO MIXILLÓN DE ESPASANTE ::

:: IV Festa d@ soci@ e d@ veciñ@ (Vincios, Vigo) ::

:: I Festival Folclórico "Mestureando" ::

:: Festival de la Luz ::

:: LULAVAI en Tabuaço (Portugal) ::

:: Davide Salvado - concerto presentación LOBOS en Compostela ::

:: Luar Na Lubre nas Festas de San Cibrao do Carballiño ::

:: Irmandades do Falo presentan maqueta en Vilalba ::

:: Xabier Diaz no Mercat de Música Viva de Vic ::

:: Lenda Ártabra en Ferrol ::

:: Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Festa Folk das Campeiras (As Pontes) ::

:: Concertos na Clave (Benigno vazquez, 19. Monterroso. Lugo) ::

:: IX Foliada no Loaira Cafe-Bar (A Pobra do Caramiñal) ::

:: Luar Na Lubre en Murcia ::

:: Virandeira Folk presenta METAMORFOSE en Vigo ::

:: Festival (Folk n Cross) e Romería en O Burgo ::

:: 67º Aniversario Cantigas e frores ::

:: IV edición do festival Ao Son Do Masma (Celeiro De Mariñaos - Lugo) ::

:: Festival de Carral ::

:: 100 Aniversario Eferro (Viladecruces) ::

:: Festival da Liberdade (Cangas do Morrazo) ::

:: I Festival dos 100tolos no Centro Cultural de Outeiro (Ares) ::

:: Xardín desordenado en concerto: "Aprendendo a ladrar" ::

:: A Requinta da Amaia en Lapido (Ames) ::

:: X FESTIVAL ARREAOCABO (Celeiro - Viveiro) ::

:: Traspés de Varanda en Mondariz ::

:: Feirón Mariñeiro de Rianxo ::

:: III FESTA DE AFIRMACION E DIGNIDADE ::

:: A Roda en Teivilide, Samos ::

:: Birimbao na Festa da Pataca de Coristanco ::

:: Mini e Mero na inauguración do bodegón A Fouce (Lugo) ::

:: Maghúa nas festas de San Miguel (Baralla. Lugo) ::

:: III Festival Aspenizasfolk (Paramos. Tui) ::

:: Folión de Fachas en San Martiño de Vilelos (O Saviñao) ::

:: Galandum Galundaina na Casa das Crechas ::

:: Moxenas Musical galego na AVV Val do Fragoso (Vigo) ::

:: Airiños da Lagoa na Romería de San Cosme e San Damián de Baiona ::

:: Uxía Senlle en Lisboa ::

:: Concerto X Aniversario de Radio Cos en A Coruña ::

:: Katie McNally e Neil Pearlman en A Gramola (Compostela) ::

:: CONCERTO DE RIOBÓ NO PORRIÑO ::

:: FIANDOLA EN O PORRIÑO ::

:: Concerto-Baile de "Virape con Danças do Mundo" no de Catro a Catro (Vigo) ::

:: Retical-Musical MULLER DE PAPEL de Rochi Nóvoa en Marín ::

:: Foliada de Noso en Lugo ::

:: I Muiñada de Vimianzo ::

:: Lagharteiras en Alcalá de Henares (Madrid) ::

:: LULAVAI en Pontevedra ::

:: Outubro '15 nas Crechas (Compostela) ::

:: "DESORDES CREATIVAS": Festival Internacional de Arte na Rúa (Ordes) ::

:: Real Coro Toxos e Froles en O Seixo (Mugardos) ::

:: IX Magosto Popular e a festa da Recolleita do Millo (Matamá - Vigo) ::

:: VI Mostra XXX Aniversario Trazantes (Tenorio) ::

:: Concertos de Xurde Fernandez & Lluis Nicolas en Pontevedra e Vigo ::

:: II Poemagosto - Festival da poesía en Allariz ::

:: VI SON DE TRAZO ::

:: RIOBÓ e TREIXADURA co coro CANTIGAS E AGARIMOS nas Festas de San Froilán (Lugo) ::

:: Milladoiro en Donostia ::

:: Falua em concerto na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Raigañas en A Coruña ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en A Coruña ::

:: TREIXADURA NO AUDITORIO DO ROSAL (PONTEVEDRA) ::

:: Concerto en Compostela de Xurxo Romaní. Sanfona Electroacústica e voz. ::

:: VIII VENTOROCK 2015 ::

:: TIRULEQUE en A CORUÑA ::

:: I Festival Premios Martín Códax da Música (Compostela) ::

:: Adianto da programación de outubro na Repichoca (A Coruña) ::

:: Grelo Folc 2015. Monfero ::

:: SONS MIÚDOS (Compostela) ::

:: Coralimia 2015, VI Festival de Coros de Música Popular (Xinzo de Limia) ::

:: Marcos García Trío en Vigo, Baiona e Moaña - Circuito Folk In Winter ::

:: Os Axouxeres en Mondoñedo ::

:: Contos da boapipa no Museo do Pobo Galego (Compostela) ::

:: Apertura do curso en Xirondiña (Freans De Deva - Ourense) ::

:: Son xogos, xogos son - Olga Kirk e Pablo Díaz en A Coruña ::

:: XXVII Xuntanza de Gaiteiros "Homenaxe a Treixadura" en Sillobre (Fene) ::

:: Mini e Mero pechan as xornadas Literaturas de cego (Prado - Lalín) ::

:: Espazo Activo da Ulla - pasabodeghas. San Miguel de Sarandón (Vedra - A Coruña) ::

:: Xabier Díaz e as Adufeiras de Salitre en Ferrol ::

:: Talabarte e Xandobela. Fin de semana en Liñares (Prado - Lalín) ::

:: Magosto DEVESA Són en Visantoña ::

:: Samaín de Trasancos no concello de Narón ::

:: Concerto didactico de Pablo Carpintero en Cee ::

:: Samaín en Pontedeume ::

:: Leirabuxo no magosto de Neda ::

:: CASTAÑAZO ROCK 2015 (Chantada) ::

:: Esquíos en Burela ::

:: Virandeira Folk en Vigo e Moaña ::

:: Concerto da OFG SonDeSeu en Cangas do Morrazo ::

:: TIRULEQUE no CLAVICÉMBALO CLUB de LUGO ::

:: Pandereteiras da Límia "Cantaralai" na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: II Edición dos Cantos de Taberna de As Pontes ::

:: Corcuspin (Asturies) en Pontevedra e Vigo - Programación Folk In Winter ::

:: MAGOSTO de BALBOA ::

:: NARF NO GROVE ::

:: Mini e Mero na Casa de Gallardo (Puxeiros - Mos) ::

:: Concertos en novembro de Coanhadeira ::

:: Xose Manuel Budiño en Cabo Verde ::

:: IV Encontro Luso Galaico de Música Popular en Monçao ::

:: Zënzar & Ruxe Ruxe no Forum Celticum (O Burgo, Culleredo) ::

:: Concerto de Panghea en Vigo ::

:: Magosto de Xironsa (Cambados) ::

:: Magosto e baile 100% con Os Cempés en San Sadurniño ::

:: Magosto da A.F.C. O Pedrón (Padrón) ::

:: TREIXADURA EN VALGA (Pontevedra) ::

:: TIRULEQUE no SALASÓN de CANGAS DO MORRAZO ::

:: Traspés de Varanda en Bueu ::

:: 22 CUERDAS (VALLADOLID) en Vigo e Moaña - Circuito Folk In Winter ::

:: Presentación de Folcromías en Dombate ::

:: Falua em concerto en Compostela ::

:: Concerto De Tres Pesos Na Gentalha Do Pichel (Compostela) ::

:: Programación de novembro na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: Concerto De Tres Pesos Na Gentalha Do Pichel (Compostela) ::

:: Festival de Música Tradicional Os Alegres 2015 (Pontevedra) ::

:: Novembro '15 na Casa das Crechas ::

:: 2 FESTIVAL DE MÚSICA TRADICIONAL "A SENEIRA" DE BAIONA ::

:: VIII Festival Folk Lume na Lareira (A Estrada) ::

:: Vrienden en A Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Concertos NA RAÍZ. Ferrol ::

:: Ghaveta en A Coruña ::

:: Virandeira Folk no Cafe Cultural Auriense (Ourense) ::

:: Magusto da Arca e concerto de Faltriqueira en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Presentación do novo disco de 2naFronteira en Moaña ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Vigo ::

:: Toques do Caramulo en Bueu ::

:: Gala do Património en Tui ::

:: Moañesa de Danza presenta 'Quedaches de vir ás nove' no Var con Uve (Moaña) ::

:: MAGOSTO MÁXICO na RAÍÑA (Compostela) ::

:: Magosto en Brión ::

:: Concerto-relatorio de RAUL GALEGO en A Coruña ::

:: Danças circulares participativas no De Catro a Catro (Vigo) ::

:: Festival Folclórico en Redondela ::

:: 1ª FOLIADA SOLIDARIA polo pobo Sirio en Baio (Carballo) ::

:: Mosquera Celtic Band en Arteixo ::

:: Gala Solidaria en Vila de Cruces ::

:: 4ª Obsesión Vermú en Compostela ::

:: Festival Folk en Cernadela ::

:: OS CEMPÈS 100% BAILE en A Coruña ::

:: IV Cantos de Taberna en Trives ::

:: Iria Estévez e Gonzo Piña en Vigo ::

:: Habelas Hainas no Magosto na Corte dos Bois (Sandiás, Ourense) ::

:: SOKRAM & MOU (DIOS KE TE CREW) en Pontecesures ::

:: Chorouvía XXV aniversario (Vigo) ::

:: Santa Cecilia 2015 en Antas de Ulla ::

:: O Son do Sabugueiro - A Pontevella ::

:: XI Ciclo Coros Galegos - A Coruña ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Madrid ::

:: Actuación da agrupación O Fiadeiro en Rianxo ::

:: Pan de Capazo ao vivo en Compostela ::

:: Susana Seivane no Barco de Valdeorras ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Barcelona ::

:: Zënzar & Ruxe Ruxe - Sala Berlín (Ourense) ::

:: KLEZMEROL en Vigo, Tui e Mondariz (Folk In Winter) ::

:: II Festifolc Atlántida ::

:: Estrea de 'O Poder do Arcabuz' (Quique Peón Cía.) no Teatro Colón (A Coruña) ::

:: Luar Na Lubre presenta Extra Mundi en Ourense ::

:: As Bringuelas en Arzúa ::

:: Folida co Sáhara - As Mil e Unha Noite - Cuntis ::

:: Radio Cos no Aturuxo (Bueu) ::

:: Kepa Junkera na Clave (Monterroso) ::

:: CHOTOKOEU + TROPICO DE GRELOS + PERFUSIÓN_GALINKÉ + BRINKADELIA TROUPE + HADRI H en Compostela ::

:: XABIER DIAZ TRIO en Ourense ::

:: Contacontos con Servando Barreiro en Vigo ::

:: BALBINO - Presentación en Compostela do novo espectáculo de Cantigas e Agarimos ::

:: Luar Na Lubre presenta Extra Mundi en Vigo e A Coruña ::

:: Actuación da Escola de Danzas e Gaitas Virxe do Alivio en Tomiño ::

:: Cantata Vernácula na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Implícate 2016, festival de música e palabra solidaria - Compostela ::

:: I Polavila Retranqueira en Ames ::

:: Cantos na Maré 2016 - Pontevedra ::

:: Concerto de Ad Heyra Liti na Arca (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Concerto presentación do traballo do Orfeón Mariñeiro do Berbés en Vigo ::

:: Lenda Artabra presenta NOITES DE LENDA no Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: Concerto nos Actos Castelao 2016 en Rianxo ::

:: Concerto-presentación do novo traballo de Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Concerto do gaiteiro ruso Alexander Anistratov+ Lançamento de Albión Galaica. Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Lembrando a Juan B. Mallou en Compostela ::

:: TIRULEQUE nas FESTAS DE SAN BRAIS de LAROÁ - XINZO DE LIMIA ::

:: Gala X Aniversario Armadanzas de Laraño (Compostela) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero coa Banda Cultural de Salceda de Caselas ::

:: Vai de Roda, Habelas Hainas e Carapous no Domingo de Entroido de Rianxo ::

:: Concerto de Sofia Espiñeira na Arca da Noe - Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Noites de Raíz en Callobre (A Estrada) ::

:: Festa da Filloa de Lestedo - Boqueixón (A Coruña) ::

:: Davide Salvado en Ferrol ::

:: Xosé Constenla na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: TIRULEQUE nA COVA CÉLTICA de A CORUÑA ::

:: De chea con Malandrómeda (Compostela) ::

:: Coanhadeira en Celanova ::

:: Tres Pesos en Noia ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero coa Banda de Ordes ::

:: Ith - Concertos Xira Febreiro 2016 ::

:: A Música Tradicional RE-VISTA. Memorial Nazario Glez. "MOXENAS" (Vigo) ::

:: Uxia Lambona e a Banda Molona en Vigo ::

:: Andres Penabad presenta novo disco nas Pontes ::

:: Os Chavellos en Salceda de Caselas ::

:: Concerto de Esquios mais Os Derradeiros na Gentalha (Compostela) ::

:: Festa do Queixo e Festival Arzúa 2016 ::

:: Baile Assalto en Compostela: especial Minho e Douro ::

:: Dakidarría presenta na Coruña DE CUNCAS E DE MAR ::

:: Os John Deeres na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Pelepau en Ponteareas ::

:: EXTRAESCOLARES ETRAD. Audición de primavera. (Vigo) ::

:: RETROUSO presenta un novo disco en A Estrada ::

:: Vindeiros concertos de Gramola Gominola ::

:: Luar Na Lubre en Barañain ::

:: Sesión vermú cos John Deeres en A burguesiña (Celanova) ::

:: Virada por Avante, Xose Constenla - Presentación Oficial en Compostela ::

:: VI Festival Cans De Palleiro (Vigo) ::

:: DOA en Redondela ::

:: Os Carunchos no Rosal ::

:: PEIS D'HOS. III Festival infantil de música e baile tradicional (Cangas) ::

:: Luar Na Lubre en Le Safran, Brie Comte Robert (Francia) ::

:: Concertos de Emilio Rúa en febreiro e marzo presentando Querida Alegría ::

:: Lagharteiras na Rede de Músicas Soltas de Redondela ::

:: Festa de Sam Martinho's Day na Gentalha (Compostela) ::

:: Camarada Nimoy na Iguana Club (Vigo) ::

:: Feira do Viño de Amandi Sober 2016 ::

:: V Foliada da Merenda en Frades ::

:: III Festival De Música Canto E Baile Tradicional Camelia (Vilagarcía de Arousa) ::

:: SES - Teatro Principal Santiago de Compostela ::

:: VIII FestiVal da Maía (Bertamiráns. Ames) ::

:: Pelepau en Tui ::

:: Alén de Ancos en Ferrol ::

:: 2NaFronteira nas V Jornadas das Letras Galego Portuguesas en Montalegre (Portugal) ::

:: Actuación de NOITE FECHADA en Vilagarcía de Arousa ::

:: MALANDRÓMEDA en A Coruña ::

:: Tres Pesos en Salasón (Cangas) ::

:: XVIII Encontro-Degustación do Millo Corvo en Meiro (Bueu) ::

:: Chotokoeu e Son Vegetal en Vigo, A Coruña, Compostela e Bueu ::

:: Festa Da Reconquista Da Vila De Vigo 2016 ::

:: Sonido Vegetal + Chotokoeu no Aturuxo Bar (Bueu) ::

:: Abril 2016 nas Crechas (Compostela) ::

:: DAKIDARRIA + REBELIOM DO INFRAMUNDO na SALA MASTER (Vigo) ::

:: Festival Folk de Raíz (Callobre. A Estrada) ::

:: Os Melidaos en Burela ::

:: Concerto Solidario: Klezmerol 2Mg en Vigo ::

:: Malandrómena en Pontevedra ::

:: Tres Pesos no 9º aniversario do Café A Senra (Pontevea. Teo) ::

:: III festival Vai de Amores (Ponteareas) ::

:: Fol de primavera en Arzúa ::

:: Guadi Galego en Compostela ::

:: Pelepau en Arbo ::

:: Alberto Mvundi en Ourense ::

:: Foliada solidaria co Nepal en Valadares (Vigo) ::

:: Gala Lembranzas dun Gaiteiro (Rianxo) ::

:: Farelo no Carballiño ::

:: Festa galega en Madrid ::

:: 12º Festa da Tortilla en Ribadetea (Ponteareas) ::

:: Presentación do coro Agarimos da Terra, no Balneario (Mondariz) ::

:: 2uS en Salvaterra de Miño ::

:: Festa da Sementeira do Millo de Matamá (Vigo) ::

:: Aberto por Alegría. 5º aniversario de Semente Compostela ::

:: Obal en Salason (Cangas) ::

:: XII Foliada de Melide ::

:: Raigañas, Fol de Veneno, e Radio Cos no Aldeola Galega (Malpica de Bergantiños) ::

:: Espectáculo O Son do Sabugueiro en Celanova ::

:: Treixadura en Noia ::

:: Cuarteto Caramuxo en Vigo ::

:: Concerto Tumba E Dálle en Barreiros (Lugo) ::

:: Noite Fechada + MJ Pérez na Sala Moon (Santiago de Compostela) ::

:: NAO en Ourense ::

:: III Festival A.C. da Aturuxeiras (Cedeira) ::

:: Zoelas en Ourense ::

:: Xestreu en Ourense ::

:: Abril Sempre! no Couto Mixto (Compostela) ::

:: Milesios na Feira do viño de Vilachá ::

:: IV Mes Cultural de Axuda o Pobo Saharaui (Silleda) ::

:: 25 Aniversario da Fundación de Entre Lusco e Fusco (Vilalba) ::

:: Sons do Douro en Ourense ::

:: Tanxugueiras Na Repichoca (A Coruña) ::

:: Ses en Muimenta (Cospeito) ::

:: XVI Concurso de baile tradicional galego Azaloira (Bandeira - Silleda) ::

:: XXXIV Festa dos Maios en Vigo ::

:: Ultimo Baile Assalto no Pichel (Compostela) - Especial Acordeón ::

:: II Festival de Música Tradicional de Cerdedo ::

:: Festa do 17 de maio (que se fai o 14) - Compostela ::

:: Treixadura en Padróns (Ponteareas) ::

:: THE TURRE'S BAND no Auriense (Ourense) ::

:: The Skarnivals + Tinta Femia no Aturuxo (Bueu) ::

:: Concerto AS PUNKIERETEIRAS en Ourense ::

:: 30 Aniversario da Agrupación Municipal de Música e Baile Tradicional de Cuntis ::

:: NAO + Rebeliom do Inframundo en Vigo ::

:: Vindeiros concertos de Davide Salvado ::

:: Xardin Desordenado en Biblioteca Neira Vilas (Vigo) ::

:: A Tradescola presenta "Sons de Maio" en Lugo ::

:: Xira de Primavera de Os D'Abaixo ::

:: Poetarras en Vigo (CONCERTO PRE-XOVENAU) ::

:: Zanfoneiros/as da Tradescola en Chantada e Muras (Lugo) ::

:: Projecto Nú en SALA SON Cangas ::

:: Luar Na Lubre en Ponteareas ::

:: Luar Na Lubre en Laguna del Duero ::

:: Xoán Curiel en Monterroso ::

:: IV FESTA AMANEXA. Oleiros ::

:: Gran festa aniversario Follas Novas en Ames (Bertamiráns) ::

:: XXXI Festa da Cereixa de Beade (Vigo) ::

:: Os Carunchos na Villa de Cobeña (Madrid) ::

:: X Festival Alternativo Millo Verde (Redondela) ::

:: VI Encontro de Grupos de Cantos de Taberna en Pontevedra ::

:: Xuño '16 nas Crechas (Compostela) ::

:: Xosé Lois Romero & Aliboria en Compostela ::

:: Ataque Escampe e Atrás Tigre en Ourense ::

:: SISAN NEW ROCK (Ribadumia) ::

:: IV Oca Folk (A Estrada) ::

:: V Inferniño Folk (Ferrol) ::

:: Falúa na Taberna da República do Couto Mixto (Compostela) ::

:: Lulavai en Brión ::

:: Día da Música en Silleda ::

:: Os Melidaos e Os John Deeres en Olas (Mesía - A Coruña) ::

:: II Xesteiraso Folk (Compostela) ::

:: II Tradilucus no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Surfing the Lérez 2016, edición ::

:: Festival Costa dos Castros (Oia) ::

:: Desnorte Rock - A Gudiña ::

:: Volta e dálle en Ponteareas ::

:: IX Folk in Río (Touro) ::

:: Bailía Folk en Vigo. Noite de San Xoán ::

:: Fol-k de Coiro en Bembrive (Vigo) ::

:: Baile 100% con Os Cempés en Moraña ::

:: Luar Na Lubre en Muíños (Ourense) ::

:: III Festival da Amizade (FAM) en Antas de Ulla ::

:: X Festival Sons da Lameira (Matamá. Vigo) ::

:: XI FESTIVAL DA CHAIRA (Baltar. A Pastoriza) ::

:: XXI Asalto ao Castelo (Vimianzo) ::

:: XXIII FESTIVAL DO RÍO CASTRO EN NARAHÍO ::

:: XV Festa rachada na Baña ::

:: XXX festival de baile e música tradicional Xirandola ::

:: Peneda Rock (Monterroso) ::

:: II Festival Folclorico Vila de Baiona ::

:: V Esmorga Popular en Sarria ::

:: Ith en Arzúa ::

:: RapaSons en Sabucedo (Pontevedra) ::

:: XIANA FEST - Festival Independente da Música Galega (Ordes) ::

:: XVII Folk de Raíz en Callobre (A Estrada) ::

:: Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Cantata Vernácula en Pontevedra ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Fene ::

:: Actuación de Sés nas XII Xornadas de Cultura Mariñeira "Muros mira ao Mar" ::

:: XXVI Festival folclórico As Mariñas (Cambre) ::

:: XXIII Festival De Folklore en Tomiño ::

:: Festival Música na Noite en Calo - Teo ::

:: Leirabuxo en Melide ::

:: Gala Queiroa (Sada) ::

:: Milladoiro en Narón ::

:: No Combarro en Moeche ::

:: Xardín Desordenado en Melgaço (Portugal) ::

:: IV Festival Xirondiña - Lumeirada 2016 (Freáns, Pontedeva) ::

:: Laroucofest 2016 (Baltar. Ourense) ::

:: Airiños do Mar de Teis no Var con Uve (Moaña) ::

:: Uxía canta a Manuel María ::

:: Davide Salvado no Aturuxo (Bueu) ::

:: Concerto de Begoña Riobó e Xosé Liz na Arca da Noé (Vilar de Santos) ::

:: SES nas festas de San Cibrao (Cervo - Lugo) ::

:: Festival Galaicoi en Cambre ::

:: Festival Ribeiro Son de Viño 2016 ::

:: Xornadas de Folclore Galego en Compostelas ::

:: Luar Na Lubre e Aira da Pedra no Bierzo ::

:: XXVI Festival Internacional de Folclore de Narón ::

:: 32 Festival de Ortigueira ::

:: Apóstolo 2016: Caxade + Cró! + Familia Caamagno + Terbutalina + Malandrómeda ::

:: Sons da Eira na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Noite Fechada en Salasón (Cangas) ::

:: DesmonteSound (Cerdedo) ::

:: Entroido Quente de Maceda (Ourense) ::

:: Davide Salvado e Pedro Pascual en Ribas de Sil ::

:: Roi Casal en Rianxo ::

:: FestiFolk ValMiñor (Camos. Nigrán) ::

:: X Festival Arrastro Rock 2016 (Redondela) ::

:: III Edición da foliada Nordestía en San Ciprián (Cervo) ::

:: Homenaxe a Rosalía e Castelao en Compostela, con NAO ::

:: Roberto Sobrado grupo no Carballiño ::

:: Luar Na Lubre en Louro, Vilanova de Famalicão (Portugal) ::

:: Festival Briga (Compostela) ::

:: FestiXeve 2016 (Xeve. Pontevedra) ::

:: Ith e Leirabuxo en Boimorto ::

:: Roi Casal no Rosal ::

:: Certame Folk en Compostela ::

:: Verbena Galega no Santiaguiño de Padrón ::

:: III Festival EntreMareas (Espasante - Ortigueira) ::

:: XV Festigal (Compostela) ::

:: Festas da Fraga e do Carme (As Pontes) ::

:: Ruxe-Ruxe + Samesugas nas Festas do Apóstolo ::

:: Banda Crebinsky na Praza da Quintana (Santiago D.C.) ::

:: Lulavai en Pontevedra ::

:: Luar Na Lubre en Carrizo de la Ribera (León) ::

:: V Festival Son da Burga en Baños de Molgas ::

:: Voces en Compostela ::

:: IX Festival Antros Pinos en Taragoña (Rianxo) ::

:: XXXII Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña) ::

:: Festival Folk Celta en Ponte da Barca (Viana do Castelo. Portugal) ::

:: XIV Festival de Folclore Internacional de Reboreda ::

:: Uxía Senlle, João Gentil e Sérgio Tannus na feta 2 aniversario da Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: V Festival Aturuxo (Bravos - Ourol) ::

:: XIII Romaría no Chamoso (O Corgo. Lugo) ::

:: Concerto na Catedral de Tui: Pres de Cambrai - O segredo do Pergamiño Vindel ::

:: I encontro musical MAR DEVALADO de Camelle ::

:: Vikinsons (Catoira) ::

:: Carqueixa Rock & Folk (Souteliño - Laza) ::

:: Quempallou na Noite Celta da Veiga (Vegadeo - Asturies) ::

:: Verbena Galega en Val do Dubra ::

:: Festival Sons da Gaita (Castrocaldelas) ::

:: II Festival Certame de Pandereteiras Arnoia Viva (XXXVII FESTA DO PEMENTO) ::

:: Pédëpôtè en Mondariz ::

:: Bailia Folk en Vigo ::

:: XIX Festival Folclorico Cantodorxo ::

:: XXXIII Festa da Carballeira de Zas ::

:: Concerto na Illa de Tambo (Poio) ::

:: Día da Gaita e Romería de A Xira de Santa Cruz (Ribadeo) ::

:: Festas do Monte (A Guarda) ::

:: Fiandola en Moaña ::

:: IV Som do Trega (A Guarda) ::

:: I Festival Folk Lágrimas de San Lorenzo en Pumarín (Balboa. O Bierzo) ::

:: A Maruxaina 2016 - San Cibrao (Lugo) ::

:: III NOITE DOS MOUCHOS -DARBO (Cangas) ::

:: Festival Intercéltico O SON DO PAZO (Mos) ::

:: De Vacas en Bueu ::

:: XVIII Esmorga Folk (A Bandeira. Silleda) ::

:: Festival Pontelouco (Castro Caldelas) ::

:: XVI Festa Folk na Fin do Camiño (Fisterra) ::

:: Festival do Castro 2016 (Ferreira de Pantón, Lugo) ::

:: XXIII Festival Folclórico Internacional de Peitieiros (Gondomar) ::

:: XVII Festa Folc de Vilariño (Cangas) ::

:: XIV Noite Folk de Negreira ::

:: XVII FESTA DA MALLA TRADICIONAL (Codeseda, Doade. Lalín) ::

:: II Festival da Moañesa de Música e Danza ::

:: Pelepau en Bueu ::

:: Gran Foliada BalGalaika en Compostela: Fanfare Ciocarlia + Radio Cos ::

:: Festival Revenidas 2016 (Vilaxoán de Arousa) ::

:: Concertos de Treixadura - Verán 2016 ::

:: Maria Xosé Silvar, Sés, en Cariño ::

:: Luar Na Lubre na XVI Festa do Mar (Combarro. Poio) ::

:: XIX Festival Folclórico de Domaio (Moaña) ::

:: XX Encontro Folclórico Malveiras (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Festival NOITE DA LÚA MEIGA (O Viso. Redondela) ::

:: XlX Festival Tromentelo (Cangas) ::

:: Festival do Rio Belelle (Neda) ::

:: XIV Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: V Festival Orixe Candente 2016 (Caldas de Reis) ::

:: III Festival Agrogay da Ulloa ::

:: Festival Armadiña Rock 2016. Combarro (Poio) ::

:: XVII edición do Festival Guísamo de Folk ::

:: XVI Festival Xironsa (Corvillón. Cambados) ::

:: Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre - Verán 2016 ::

:: Romaría de Santa Margarida (A Coruña) ::

:: Rebeliom do Inframundo en Baiona ::

:: VI Noite Folk San Xurxo De Vea (A Estrada) ::

:: The Lákazans no Var con Uve (Moaña) ::

:: Roi Casal en Ribadeo ::

:: XXVI Festival Folclólrico Andoradoira (O Burgo. Culleredo) ::

:: V festival Lembranzas Da Ría (Cangas) ::

:: Festival ENTREBATEAS (Pobra do Caramiñal) ::

:: V Festival do Paradiso (Monforte) ::

:: Ameixa Rock 2016 (Carril) ::

:: Festival Xovenau (Vigo) ::

:: XX Festival Folclórico Baíña (Baiona) ::

:: Festival Tahúme de Gala (Riveira) ::

:: XXIII Revoltallo de música e cultura emerxente (Valadares-Vigo) ::

:: Batemento en Salceda de Caselas ::

:: Vibra Balboa 2016 ::

:: IX Fervenza de Músicas (Ouzande - A Estrada) ::

:: Vento Mareiro e Quempalloiu en Poio ::

:: V Festimar. Marín ::

:: IX Festival Rock In Rian (Rianxo) ::

:: Fiandola ao vivo na Alameda de Chapela (Redondela) ::

:: Festival TOSTA 2016 en Rianxo ::

:: Festival da Luz (Boimorto) ::

:: Festival do Leite 2016 (Compostela) ::

:: Marta Quintana en Moaña ::

:: XI Festa Veciñal de Teis ::

:: LÚAS De Outono 2016. Homenaxe a Manuel María (A Coruña) ::

:: García MC en Compostela ::

:: Folión das Fachas (Vilelos-O Saviñao) ::

:: Quempallou en Begonte (Lugo) ::

:: 1º Aniversario da Fouce (Lugo) ::

:: Virapé. Danzas do Mundo no De Catro a Catro (Vigo) ::

:: Treixadura en O Porriño ::

:: Miguel Araújo en Ferrol (Programación: Na Raíz) ::

:: IV Festival Tradicional de Música e Danza en As Pontes ::

:: I Festival de Normalización Lingüistica en Portonovo. ::

:: Pitusa Semifusa no Castelo de Moeche ::

:: Davide Salvado en Moaña ::

:: Rude Pride + Keltoi! en Vigo ::

:: V As Penizas Folk (Paramos-Tui) ::

:: As Cores do Outono. III Encontro de Artes e Música (A Pobra de Brollón) ::

:: XII Encontro Folclórico da Agrupación de Centros Deportivos e Culturais de Vigo ::

:: III Intercéltico de Baiña (Baiona) ::

:: Pito de Pikasso en Compostela ::

:: Guadi Galego en Ourense ::

:: Costas & Cia's en Vigo ::

:: Bouzavella en Cristiñade (Ponteareas) ::

:: Emilio José na Corte dos Bois. Sandiás (Ourense) ::

:: Sés e Sanjurjo & Dopico no I Festival de Normalización Lingüística en Portonovo ::

:: Donicelas en Ourense ::

:: Cantata Vernácula na Festa do Ensanche (Compostela) ::

:: Guezos no Con do Moucho (Illa de Arousa) ::

:: IV Festa de afirmación e dignidade en Meira ::

:: Moendo Muiñeiras en Sarria ::

:: Carlos Núñez en Concierto - Festival Celtic Colours (Nueva Escocia, Canadá) ::

:: Mercedes Peón + Leo i Arremecághona no III Poemagosto (Allariz) ::

:: Banda de Gaitas Xarabal coa B.M. Unión Músical de Valladares (Vigo) ::

:: Alberto Mvundi no Aturuxo (Bueu) ::

:: Homenaxe a Eugenio Rodríguez en Bembrive (Vigo) ::

:: San Froilán 2016 (Lugo) ::

:: Seráns na Malatesta (Compostela) ::

:: Concerto de Milo Ke Mandarini (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Caxade en A Coruña ::

:: Chio en Salasón (Cangas) ::

:: Luar Na Lubre - Bilbao ::

:: Milo Ke Mandarini na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Feira Histórica Arteixo 1900 ::

:: Davide Salvado en Cee ::

:: Concerto de Mamadu Baio en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: XVII Festival de Cantareiras. O SON DOS ANTERGOS (Ferrol) ::

:: Festival da Liberdade (Cangas) ::

:: Grelo Folc 2016 (Monfero. A Coruña) ::

:: Guezos en Ourense ::

:: I Festival Tradicional da Dona en Portas (Pontevedra) ::

:: Mamá Cabra presenta en Compostela o seu novo espectáculo ::

:: Festa do Marisco en O Grove ::

:: Ruada do Pontiñas (Lalín) ::

:: Noite Fechada en Vilagarcía de Arousa ::

:: Káustika en Compostela ::

:: 2naFronteira no Off-womex do Modus Vivendi (Compostela) ::

:: Concerto de As Xinetas, Skandalogz, Rebeliom do Inframundo e As Punkiereteiras en Vigo ::

:: Concertos de Davide Salvado ::

:: Clara Pino & Pablo Vidal presentan disco en Vilagarcía ::

:: Keltoi en Ourense ::

:: Liska! en Ferrol ::

:: Tres Pesos en Outes ::

:: Lúa Nova Presenta: Aires Da Nosa Galicia (Bahía Blanca. Bos Aires) ::

:: Dj.Panko (Ojos de Brujo) na Borriquita de Belém. Compostela. ::

:: Guezos no Pub O Muíño de Cervo (Lugo) ::

:: IX Ventorock (Ventosela. Redondela) ::

:: WOMEX Quintana Festival (Compostela) ::

:: XII Ciclo de Coros galegos (A Coruña) ::

:: Foliada solidaria da Baldosa en Vilagarcía ::

:: II Cervefeira de Sada ::

:: Davide Salvado en Castro de Rei (Lugo) ::

:: Espectáculo O Son do Sabugueiro na Estrada ::

:: Concerto de Pablo Lerner en Compostela ::

:: Gala aRitmar dos premios da música e a poesía galego-portuguesas ::

:: CoMcORdAs (Gipsy Swing Jazz Trío) dende Portugal en Compostela ::

:: Acordeóns de Vila de Cruces en Lalín ::

:: Os Melidaos na Sala a Fundación (Melide) ::

:: Pedro Luís Ferrer (Cuba) en Compostela ::

:: Davide Salvado en Ourense ::

:: Método Cardiofónico de Germán Díaz en Ferrol (Ciclo Na Raíz) ::

:: Alejandro Vargas Trío - Sesión Trapiche en Compostela ::

:: Cántigas e Frores na Feira de Reigosa (A Pastoriza. Lugo) ::

:: XI Festival Folclórico Interparroquiais en Bembrive (Vigo) ::

:: A Punkestra Chumeiras en Ribeira ::

:: 19º Festival Algazara en Ponteareas ::

:: Magosto en Meira (Lugo) ::

:: Castañazo Rock 2016 - Chantada ::

:: VIII Tasca do Liño de San Bartolomeu de Ínsua (Vilalba. Lugo) ::

:: Romeria de San Miguel de Pastoriza, Arteixo ::

:: Encrucillada, Lenda Ártabra e Böj en Ferrol (Ciclo Na Raíz) ::

:: Rodrigo Romaní no Achill International Harp Festival (Irlanda) ::

:: CoMcORdAs (jazz / swing) ::

:: Magosto Celta na Palloza de Chis (Balboa) ::

:: Espazo activa da Ulla (San Miguel de Sarandón. Vedra) ::

:: Golden Slumbers (folk, Portugal) no Aturuxo (Bueu) ::

:: Banda Crebinsky ::

:: Os Chichisos en Pontevedra ::

:: Concerto de Despedida de Camarada Nimoy na Iguana Club (Vigo) ::

:: Ó Sair pra Romaría de Gonzalo Caride en Bembrive (Vigo) ::

:: Caxade en Melide ::

:: Lembrade Nós - Homenaxe á xeración Nós. En Ourense ::

:: Ana Moura en Compostela ::

:: Fiesta do Emigrante en Zürich (Suíza) ::

:: II Muiñada de Vimianzo ::

:: Ana Moura en Compostela ::

:: Milladoiro en Madrid ::

:: Magosto en Balboa ::

:: Roi Casal na Universidade de Vigo ::

:: Blue Devils Big-Band (no Garufa. A Coruña) ::

:: TRIO: Xosé Liz,Begoña Riobó e J.Feijoo no Batallón (Vigo) ::

:: Novas actuacións de SES en Madrid ::

:: ARIFI (Marrocos) no Garufa Club de A Coruña ::

:: Magosto do Couto Mixto (Compostela) ::

:: Concerto de Xoán Curiel Trio en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Guintervan en Augasantas, Cotobade (Pontevedra) ::

:: Deolinda en Ferrol ::

:: Magosto e festival de cantareiras en O Porriño ::

:: IV MERCADO DE OUTONO E XXVI MAGOSTO POPULAR EN O VALADOURO ::

:: Senhora Asem (sanfona e gaita-de-fole) en Silleda ::

:: Marta Quintana na Sala Ingrávida (Porriño) ::

:: Actuación da Agrupación O Fiadeiro en O Barco - Danza 3 ::

:: Meiramar-Axóuxeres no Festival VIANA SABE A MAR (Viana do Castelo. Portugal) ::

:: Maianas en Compostela ::

:: Magosto de Partovia (Carballiño) ::

:: Os da Ría no Pub O Muiño (Cervo) ::

:: Gala 25 anos de Tromentelo en Cangas ::

:: De Ruada en Bos Aires - A Sementeira - 2016 ::

:: O Poder do Arcabuz en Compostela ::

:: Moañesa de Música e Danza nas festas de San Martiño - Moaña. ::

:: Gala da Irmandade en Narón ::

:: I Magosto popular en Celanova ::

:: Concerto Tres Estampas Galegas en Compostela ::

:: Concerto de Tres Por Catro en Redondela ::

:: Uxía na Ramallosa (Teo) ::

:: Foliada en Toutón (Mondariz) ::

:: Magosto en Teis (Vigo) ::

:: FIANDOLA 20ºANIVERSARIO - Reis (Teo). ::

:: A Rebusca de Outono en Manzaneda ::

:: Os Terribles de Arousa no Auditorio da Illa de Arousa ::

:: Pitusa Semifusa en Teo ::

:: Festa benéfica en Homenaxe a Xosé Neira Vilas en Salcedo (Pontevedra) ::

:: V Festival de Arte Solidario en Vigo ::

:: IX festival folk Lume na Lareira en A Estrada ::

:: XXIX Festa Do Cabazo en Cabral (Vigo) ::

:: Festival Nun Local 2016 (Vigo) ::

:: Radio Cos presenta o seu novo disco en Barcelona e Madrid ::

:: O caderno dos afectos, espectáculo musical infantil, no Centro Sociocultural do Castiñeiriño (Compostela) ::

:: Balbino - Un espectáculo de Cantigas e Agarimos. En Valga (Pontevedra) ::

:: Davide Salvado en Salasón (Cangas) ::

:: Carlos Núñez na Catedral de Santiago de Compostela ::

:: Mamá Cabra en A Coruña ::

:: Gramola Gominola en Compostola ::

:: Palankama (Portugal) en Compostela ::

:: Os da Ría en Melide ::

:: Radon no bar Ferry (Vigo) ::

:: Foolmarkers en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Nova Galega de Danza en Vilagarcía ::

:: Gala da Irmandade en Betanzos ::

:: Ana Moura en Vigo ::

:: Xardín Desordenado en Barbadás (Ourense) ::

:: Güintervan e Sam Dharma nas Noites de Luz en A Coruña ::

:: Talabarte en Vimianzo ::

:: Magosto Popular en Muxía ::

:: VII Magosto Furtivo do Viso, Redondela ::

:: Festivala: Mulleres Creando. Vilagarcía de Arousa ::

:: Festa de Sta. Icía en Ortigueira ::

:: Costas & Cia's (Irish Folk) en Navia (Vigo) ::

:: Concerto de Clara Pino & Pablo Vidal en Vigo ::

:: Magosto en Baralla (Lugo) ::

:: Magosto e concerto de Mitocondrias en Sandiás (Ourense) ::

:: Magosto en Baio (Zas. A Coruña) ::

:: Coanhadeira e Emilio Rúa en Ourense ::

:: Radón na Cova dos Ratos (Vigo) ::

:: Caxade en Vilar de Santos, Ourense ::

:: 2naFronteira no XXX Certame de poesía de Cornellà de Llobregat (Barcelona) ::

:: Presentación do primeiro disco de Algarabía Folk en Vigo ::

:: Baile 100% con Os Cempés en Rubiáns, Vilagarcía de Arousa ::

:: Son de Lugh en Mondoñedo ::

:: Obradoiro-Concerto con PABLO DÍAZ en Foz ::

:: I Festival do Outono - Música da Terra - en Vigo ::

:: Maxia nos pés no Pazo, en Narón ::

:: Pandereteiras Bouba en As Neves ::

:: III Festifolc Atlántida en Matamá (Vigo) ::

:: Gala da Irmandade en Ordes ::

:: Fol-K de Coiro en Tui ::

:: Nova Galega de Danza presenta Son en Vilagarcía de Arousa, Narón e Vigo ::

:: Moxenas Musical Galego en Cabral (Vigo) ::

:: Moendo Muiñeiras en Monforte e Valdeorras ::

:: Programación de Outono no Auditorio de Goián (Tomiño. Pontevedra) ::

:: Csm A Coruña Ensemble presenta 'Corrente Do Golfo' ::

:: ::

:: Noite Portuguesa no Café Melandrainas (Arteixo) ::

:: Gala Da Irmandade en Padrón ::

:: Nom ao vivo no Pub Gatos (Melide) ::

:: Servando Barreiro presenta Virapé no Culturgal (Pontevedra) ::

:: Zakarías O'Facas presenta o monólogo musicado Maldita Peaxe en Compostela ::

:: Carmen Penim presenta o seu novo proxecto no Culturgal (Pontevedra) ::

:: SonDeSeu + Convidados no Concerto inaugural do Culturgal 2016 (Pontevedra) ::

:: Lenda Ártabra en Mugardos ::

:: Música portuguesa a gostar dela própria, Gabriel Schwartz e Foliada en Vilar de Santos ::

:: Xosé Manuel Budiño. Concerto 'Paralaia' 20 Aniversario en Pontevedra ::

:: A Banda da Balbina en Ourense ::

:: Miniconcerto acústico de Roberto Sobrado no Culturgal (Pontevedra) ::

:: III Festival interceltico de Baiña (Baiona) ::

:: Gala da Irmandade en Arzúa ::

:: Emilio Rúa en Gondomar ::

:: Presentación TIC TAC TOC de Pablo Díaz no Culturgal (Pontevedra) ::

:: Pesdelán no Culturgal (Pontevedra) ::

:: María Fumaça no Culturgal (Pontevedra) ::

:: Festival Folcklórico en Leirado (Salvaterra de Miño) ::

:: Pablo Díaz CantaContos - Vindeiras actuacións ::

:: Carlos Núñez en Malaga ::

:: Concerto de Xan Solo's en Vilar de Santos ::

:: Davide Salvado a só en Monterroso ::

:: Virandeira en Vigo ::

:: Roberto Sobrado no Avante (Compostela) ::

:: Carlos Núñez en Alicante ::

:: Festival de Nadal ALEIVOSÍA en Rianxo ::

:: Festival Tremiñado en Ponteareas ::

:: Gaiteiros de Traspés polas rúas de Vigo ::

:: II Foliada na Fonsagrada ::

:: Fanfarria Taquikardia + Güintervan no IX Outono en Bual (Asturies) ::

:: Luar Na Lubre en Medina del Campo ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero en Compostela ::

:: Guadi Galego no Concerto de Nadal da Universidade de Vigo ::

:: Carlos Núñez en Palencia ::

:: Cantautorxs de Garda homenaxear a Leonard Cohen en Vigo ::

:: Espectáculo Liñas Paralelas en Rianxo ::

:: Carlos Núñez en Bilbao ::

:: A música amorosa das palabras: concerto para Manuel María en A Coruña ::

:: Gala Irmandade en Ribeira ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Ponferrada ::

:: Luar Na Lubre en Zamora ::

:: Concerto TRES PESOS en Verín ::

:: Chotokoeu + Fanfarria Taquikardia en Ourense ::

:: Concerto Xosé Constenla en Vimianzo ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero en Ferrol ::

:: Carlos Núñez en Burgos ::

:: Keltoi! presentan en Vigo: Sons da Rúa ::

:: II Festival Ska All Night (Vigo) ::

:: III Vifolk do Concello de Vigo ::

:: Carlos Núñez en A Coruña ::

:: Concerto de Gelria en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Todomedre presenta: Os Amigos dos Músicos en Ourense ::

:: Recambios Tucho en Ribeira ::

:: Chotokoeu en A Coruña ::

:: Carmen Rey presenta "Mañâ" en A Coruña ::

:: Lydia Botana na Pobra Do Caramiñal ::

:: Emilio José e os indígenas en Ourense ::

:: BÖJ en Ferrol ::

:: Leña Verde e Davide Salvado en Pol (Lugo) ::

:: Ghaveta no Var con Uve (Moaña) ::

:: Malandrómeda en Ourense ::

:: Carlos Núñez en Barcelona - Festival del Mil-lleni ::

:: VI Gala de Candaira en Verín ::

:: Presentación de 'De aquí para alá' de Lydia Botana nas Illas Canarias ::

:: Romaría de Reis en Bueu ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre + Tanxugueiras en Compostela ::

:: Virandeira en Vigo ::

:: Cantos de cego da Galiza e Portugal en A Guarda ::

:: Cantacontos para Bebes con Pablo Díaz en Ourense ::

:: O carballo das cen pólas en Vigo ::

:: Carlos Núñez en Madrid ::

:: Arifi en directo no Forum Celticum (Culleredo) ::

:: Brigada Diaz&Bravo en Vilar de Santos ::

:: Cantos na Maré 2017 en Pontevedra ::

:: SES en Narón ::

:: Tahúme presenta Unha Historia do Nadal en Riveira ::

:: Radio Cos presenta Pasatempo no Teatro Rosalía ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero (Compostela) ::

:: Pelepau no furancho O'Buraquiño de Bembrive (Vigo) ::

:: Algarabía Folk no San Brais de Bembrive (Vigo) ::

:: Maskarpone e The Skarnivals en Ourense ::

:: Concerto no San Brais Da RIANXEIRA (Bembrive - Vigo) ::

:: Cristian Silva en Vilagarcía ::

:: Homenaxe a Tabe na Malatesta ::

:: Festival Rock "Presume de Galego" (Melide) ::

:: Concerto Trilitrate na Arca (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: VI Encontro Musica Tradicional en Boiro ::

:: Fanfarria Taquikardia nas festas de San Brais (Bembrive - Vigo) ::

:: Muebles Mendoza en Compostela ::

:: Transilvanians e Cachas&Cousins en Compostela ::

:: X Aniversario de Xógara en Torroso. Mos ::

:: A Compañia do Ruído em concerto no Pichel (Compostela) ::

:: SES en Ourense ::

:: Bloquinho Aperta nas festas de San Brais en Bembrive (Vigo) ::

:: Os Podridos nas festas de San Brais en Bembrive (Vigo) ::

:: Luar Na Lubre en Compostela ::

:: Bailía Folk nas festas de San Brais en Bembrive (Vigo) ::

:: Naiama Gaitas nas festas de San Brais ::

:: Pandereteiras Arume en Bembrive (Vigo) ::

:: ITH - Sala Baranda (O Barco) ::

:: Cristian Silva na Fundación (Melide) ::

:: Radio Cos en Vigo ::

:: SES no Auditorio Mar de Vigo ::

:: Tanxugueiras en Compostela ::

:: Caxade en Carballo ::

:: Tanto Nos Ten en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Avilés ::

:: SES en Pontevedra ::

:: Compañía Do Ruído en Aguiño (Ribeira) ::

:: Cristian Silva e Suso Iglesias (EGOlatra2) en Bueu ::

:: Rafael Amor en Sandiás (Ourense) ::

:: Concerto de Laroá en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Os Amigos dos Músicos en Compostela e Lugo ::

:: Pendanca e oso: Lucía Aldao e María Lado en Outeiro de Rei ::

:: Primordiais en Redondela ::

:: Ludovaina en Nerga (O Hío. Cangas) ::

:: MJ PÉREZ en Allariz ::

:: SES en Burela ::

:: Festival A Candeloria IV (Lugo) ::

:: Concerto de Os Carunchos no AVANTE (Compostela) ::

:: Trapallada na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Ataque Escampe e Emilio José en Compostela ::

:: Cantares para Rosalía de 2naFronteira en Compostela ::

:: Concerto Pola Liberdade e a Rebeldía na Sala Malatesta (Compostela) ::

:: Festival Taiña XIV en Goián (Tomiño. Pontevedra) ::

:: SES en Donosti ::

:: Brais Morán en A Coruña ::

:: Xoán Curiel en Lugo ::

:: PEIS D´HOS. IV Festival infantil de música e baile tradicional ::

:: Pablo Díaz e a Banda Tic Tac Toc no salón do libro de Pontevedra ::

:: 1° ANIVERSARIO DA A.C TRISKELL (Arteixo) ::

:: Guadi Galego, concerto Delicatessen en Barcelona ::

:: Carlos Núñez en Kentucky (Estados Unidos) ::

:: Os Porcoteixos e Os Estalotes na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Fiesta De San Patricio no Ferry (Vigo) ::

:: Brais Morán en Ourense ::

:: Sokram en Tenerife ::

:: ALAW no Teatro da Beneficencia de Ortigueira ::

:: CLAVE De FADO en Burela ::

:: Sokram en Tenerife ::

:: Adianto de Herdeiras de Carmen Penim no Var con Uve (Moaña) ::

:: No filo Da Ferreña Na Arca Da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Carlos Núñez en Nova York ::

:: Guadi Galego no Teatro Principal da Estrada ::

:: Concerto de Emilio José e Os Indígenas en Cangas ::

:: Atzembla e Sondarúa en Compostela ::

:: Susana Seivane, Rosa Cedrón, Ialma... en Cambados ::

:: Os Carunchos en Nerga (Cangas) ::

:: Os Porcoteixos en Santa Marta de Ortigueira ::

:: Áureas en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Skandalogz "Presentación 10º aniversario" +Atzembla en Vigo ::

:: Guadi Galego en Narón ::

:: Pablo Díaz - Tic Tac Toc - na Estrada ::

:: Ghaveta en Ourense ::

:: A Roda e Andarivel no 30 Aniversario da A.C. Airiños dos Carrís (Cerdido) ::

:: A Roda e Andarivel no 30 Aniversario da A.C. Airiños dos Carrís (Cerdido) ::

:: Emilio José e os Indígenas + Ki en Ourense ::

:: Carlos Núñez en Wyoming ::

:: Tanxugueiras en Ribeira ::

:: Cocido do Orgullo en Lalín ::

:: Cantos de Taberna e Zurrumalla en Manzaneda ::

:: Ruxe-Ruxe + 13kraus no Forum Celticum ::

:: Concerto de Falua en Vilar de Santos ::

:: DAKIDARRÍA en acústico no Pub Gatos (MELIDE) ::

:: Cristian Silva en Vilar de Santos ::

:: Guadi Galego en Madrid ::

:: Banda Crebinsky en A Coruña ::

:: Tres por Catro en Arcade ::

:: Talabarte en Compostela ::

:: The Skarnivals + Trapallada | Sala Karma (Pontevedra) ::

:: Yves Lambert Trío en Ortigueira ::

:: Concerto acústico de Roberto Sobrado en Cambre ::

:: Carlos Núñez en Canadá ::

:: Zurrumalla en Vigo ::

:: Cantares no Miñor. VI Encontro de Coros Tradicionais en Gondomar ::

:: Sonia Lebedynski en Redondela ::

:: Banda Crebinsky na Illa de Arousa ::

:: Skandalo Gz + Brigada Improductiva en Melide. ::

:: Zënzar + Maskarpone en Ourense ::

:: IV Encontro de Cantareiras (Fene) ::

:: Festa da pandeireta (As Encrobas) ::

:: Festival da Galiza en Napoles (Italia) ::

:: Encontro de Gaiteiros * Pouca Pena * 8 e 9 de Abril (Portugal) ::

:: SES en Compostela ::

:: Festa da Chuvia en Ribeira ::

:: IX FestiVal da Maía (Bertamiráns. Ames) ::

:: Concerto sacro na Semana Santa da Estrada ::

:: Luar Na Lubre en Guadalajara ::

:: Xirandola presenta: `O Naranxo´ en Bandeira ::

:: Carlos Núñez en Canadá ::

:: VI Festival Folclore Na Rua en Cangas ::

:: Festival infantil Por cantar e por bailar en Vigo (O Fiadeiro) ::

:: Feira Medieval en Monforte ::

:: 7ª Noite da Lusofonia en Lugo ::

:: Mafalda + Rebeliom do Inframundo en Vigo ::

:: O Sonoro Maxín no Auriense ::

:: A Compañia do Ruido en Culleredo ::

:: O Sonoro Maxín en Ourense ::

:: Sonia Lebedynski en Rianxo ::

:: Luar Na Lubre - Miranda de Ebro ::

:: VII Aña Urbana en Pontevedra ::

:: A nena e o grilo nun barquiño no Pazo da Cultura de Narón ::

:: Russkaja + Festicultores en Compostela ::

:: Vizcaíno presenta DIÁSPORA en Monterroso ::

:: O Sonoro Maxín na Sala Dublín de Carballo ::

:: Chotokoeu no CSO A Insumisa (A Coruña) ::

:: Roberto Sobrado grupo no Galegote Rock (Pontevedra) ::

:: Ser e Terra de Nova Galega de Danza en Ferrol ::

:: Terbutalina + Kings of The Beach en El Pueblo, Ourense ::

:: Júlio Santin E Xoán Curiel Na Arca (Vilar de Santos) ::

:: Rebeliom do Inframundo + Skandalogz en Ourense ::

:: Roberto Sobrado grupo no Café Concerto Antano-Serra de Outes ::

:: BÖJ en Ortigueira ::

:: Traspés, O Coto, Atlántida de Matamá, e Cotogrande de Cabral en Vigo no Día Internacional da Danza ::

:: Asociación Folklórica Corisco no Día Internacional da Danza en Vigo ::

:: Luar Na Lubre - Málaga (Benagalbón Folk Festival) ::

:: Actuación de O Fiadeiro en Vigo polo Día Internacional da Danza ::

:: Grupo De Danzas Pais De San Roque e e Agrupación Folklórica ALGAZARA convidados nas Festas das Cruzes de Barcelos (Portugal) ::

:: ITH na Sala O Muíño (Cervo) ::

:: O Sonoro Maxín en Bueu ::

:: VI Festa Da Sementeira Do Millo de Matamá (Vigo) ::

:: Foliada Melide 2017 ::

:: Día da Danza en A Coruña ::

:: Uxía Lambona en Ferrol ::

:: Os Carunchos en Puxeiros (Mos) ::

:: Gramola Gominola en Milladoiro (Ames) ::

:: Os d´Abaixo presentan disco en Melide ::

:: O Sonoro Maxín na Sala Karma (Pontevedra) ::

:: Concerto de Leira en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Chotokoeu en Madrid ::

:: Dakidarría en acústico en Ourense ::

:: Davide Salvado e Pedro Pascual en Vigo ::

:: De Vacas en Pontevedra ::

:: IV Festival Ventofolk en Ventosela, Redondela ::

:: A verbena das irmandiñas - Compostela ::

:: Lambetazo Fest (Pontedeume) ::

:: Rebeliom do Inframundo en Melide ::

:: Superoito na Fundaçom Artabria (Ferrol) ::

:: DAKIDARRÍA en acústico na Ílla de Arousa ::

:: Familia Caamagno na Pousada das Ánimas, Boiro ::

:: Terbutalina en Santander ::

:: Tic Tac Toc de Pablo Díaz en Outes ::

:: Grupo de zanfonas da Tradescola en Outeiro de Rei. ::

:: Luar Na Lubre en Aranjuez ::

:: X Aniversario A Senra Café (Compostela) ::

:: CHICULATE en Esmelle ::

:: Comeza maio na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Festa No Muiño En Coiro (Cangas) ::

:: XV aniversario do Galopin (Lalín) ::

:: Berlai na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Moendo Muiñeiras en Betanzos ::

:: Concerto aniversario dA Banda de Poi en Meira ::

:: O Sonoro Maxín en San Sadurniño ::

:: I Festival Boina e Txapela en Compostela ::

:: Ataque Escampe presenta Primeiros Bicos na Coruña ::

:: Chotokoeu na Sala Rouge ( VIGO ) ::

:: Terbutalina en Bilbo ::

:: Emilio José no Liceo Mutante (Pontevedra) ::

:: Concerto de Tino Baz na Arca da Noe )Vilar de Santos. Ourense.) ::

:: Festa TrezeCatorze 2017 en Salceda de Caselas ::

:: Radio Cos presenta 'Pasatempo' en Compostela ::

:: Anxo Lorenzo en Ortigueira ::

:: Encontro Infantil de Cantares Tradicionáis " O SAIME CANTA" en Narahío ::

:: VIII "O berce de Donaire" en A Coruña ::

:: Ardentía na XXXV Festa dos Maios de Vigo ::

:: Os D´abaixo en A Coruña ::

:: XXVII Festa do Melindre en Melide ::

:: Concerto De Carapaus en Rianxo ::

:: Acto e Concerto de Tino Baz no día das Letras Galegas en Vigo ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero en Compostela ::

:: Os Carunchos en Valadares (Vigo) ::

:: 2naFronteira en Gondomar - Lembranza de Carlos Casares ::

:: Davide Salvado en Boiro ::

:: Mamá Cabra en Boiro ::

:: Continúja a Xira #Omundoestáparado~de Guadi Galego ::

:: Recital Musical VENTO FERIDO na Nave de Vidán (Compostela) ::

:: Chotokoeu en Granada ::

:: Os Estalotes na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Clara Pino & Pablo Vidal na Illa de Arousa ::

:: Rosa Cedrón en Santiautor (Compostela) ::

:: RAIBA presenta novo álbum en Compostela ::

:: De Vacas na Pobra do Caramiñal ::

:: SES en Badalona ::

:: O Sonoro Maxín en A Coruña ::

:: VI Festival Infantil dos Amigos da Gaita Galega en Ribadeo ::

:: Gramola Gominiola e Nosoutros Folk na Estrada ::

:: De Vacas - Axenda de Maio ::

:: Letras Galegas en Manzaneda ::

:: Música nas Noites dos Museos no Castro de Viladonga (Castro de Rei. Lugo) ::

:: Blues do País no C.S.C.D. As Pedriñas en Tameiga (Mos. Vigo) ::

:: Pablo Díaz en Compostela ::

:: A Roda en O Carballiño ::

:: Os Tres Trebóns, Nao e Zënzar en A Coruña ::

:: Concerto deLombaos en Sarria ::

:: Trovas e Cantigas con Manuel Teixeira e Antonio Rosa en Compostela ::

:: SES nas Festas de Santa Rita de Vilagarcía ::

:: Xulio Lorenzo presenta Cantos da Ialma en Vigo ::

:: Ciclo de conciertos celebrando a Semana das Letras Galegas 2017 en Alcalá de Henares (Madrid) ::

:: Letras Galegas na Disco-Tasca As Pozas (A Guarda) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Oleiros ::

:: Luar Na Lubre en Narón ::

:: BERRA X ! - Baños de Molgas ::

:: Terbutalina na Sala Real (Aguiño) ::

:: Festa da Fala na Sala Malatesta (Compostela) ::

:: João Afonso en Compostela ::

:: A Gramola Gominola presenta en Ourense "Cancións para Desafinar" ::

:: Festival de Música Galego-Portuguesa en Cedeira ::

:: FestiLetras na Aldea do Couto (Ponteceso) ::

:: The Turre´s Band, Xiada Ghaiteiros e O Sonoro Maxin e Dornelas (Mos) ::

:: Som Do Galpom en Vigo ::

:: Luis Pastor en Vigo ::

:: IV Festival de música tradicional de Cerdedo ::

:: Pito de pikasso e. Ruxe-Ruxe en Boiro ::

:: Festival 102 Aniversario de Toxos e Froles en Ferrol ::

:: Gala Xironsa 25 anos. Cambados ::

:: V Dálle Donaire - Festival de música e baile tradicionais en A Coruña ::

:: Bailia Folk en Vigo ::

:: Maio na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: V Festa Amanexa en Oleiros ::

:: XXXIV Día Da Muiñeira En Pontedeume ::

:: Festival Folclórico da A.C. Os Muiños de Oliveira (Ponteareas) ::

:: Airiños da Freba en A Coruña ::

:: Superoito en A Coruña ::

:: Romaría de fin de curso Trépia (Pontevedra) ::

:: Concerto Som Do Galpom en Melide ::

:: O Sonoro Maxín presenta SETEDEZASETE en Vigo ::

:: IV Foliada e XVI Encontro Folclórico AC Queiroga (Laracha) ::

:: XI Festival Nós de Sobradelo (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Luar Na Lubre en Huelva ::

:: Leirabuxo no Pub Gatos (Melide) ::

:: Os Chavellos en Salceda de Caselas ::

:: Noites en Vela en A Ponte Maceira (Ames) ::

:: Samarúas na Sala A Fundación (Melide) ::

:: Luar Na Lubre e O Val das Mouras no 37º Aniversario ACG Rosalía de Castro ::

:: Carlos Núñez en Puy du Fou (Francia) ::

:: Berlai presenta Desconhecido en Rianxo ::

:: Os Carunchos na Festa Castrexa de San Andrés de Comesaña (Vigo) ::

:: Sonrock (Ribadeo) ::

:: Elviña Sons (A Coruña) ::

:: III Festival Folk de Grixalba (Sobrado) ::

:: Xardín Desordenado en Brión ::

:: Medomedá, a Banda de Balbina e Carne de Pescozo en Calo (Teo) ::

:: Festival Interritmos en Porto do Son ::

:: IV Cita coa Historia das Pontes ::

:: Bailia en Vigo ::

:: Os d'Abaixo no Var con Uve (Moaña) ::

:: Tiruleque nas Lendas da Pena Molexa 2017 en Narón ::

:: Som Do Galpom en Ans (Carral) ::

:: X Serán Á Beira Do Mar (Baiona) ::

:: Luar Na Lubre - 26 ed. Festival Des-FOLCa't (Calaf. Barcelona) ::

:: X Festival das Escolas Retrouso (Bueu) ::

:: III Xesteiraso Folk (Compostela) ::

:: Fin do Curso 2016/17 de Abrindo Rejo (Camariñas) ::

:: Roi Casal en Ponteareas ::

:: Festival CantoConto en Mos ::

:: X Festival Folk in Río en Touro ::

:: XVI Encontro De Baile Rexional E Música Tradicional Galega en Dena (Meaño. Pontevedra) ::

:: Clara Pino e Pablo Vidal presentan NOWHERE en Compostela ::

:: VIII Festival Folk Illa De San Simón (Cesantes. Redondela) ::

:: Rock in Freixo (Valadres-Vigo) ::

:: Noite De San Xoan en Vilariño (Cangas) ::

:: Verbena Galega no San Xoán de Sarria ::

:: Virandeira no Festival Folk Illa de San Simón (Cesantes) ::

:: Festa de San Xoán no CSCD As Pedriñas (Tameiga. Mos) ::

:: Boj en Pontedeume na noite de San Xoán ::

:: Festas de San Xoán en Compostela ::

:: Festival Finde k Flipas en Manzaneda ::

:: Guezos na Fábrica De Chocolate (Vigo) ::

:: Fasenuova + Emilio José en A Coruña ::

:: III Festival A.C. Abaladeiras de Muxia ::

:: Traspés presenta o espectáculo PONTEVEDRA en Vigo ::

:: Carlos Núñez en Mungia (Biscaia) ::

:: Caxade, Oquestrada e O Sonoro Maxín nas Festas de Ourense ::

:: Ceumar (Brasil) en A Coruña ::

:: SES no Worldpride Madrid 2017 ::

:: Noite do Lastro nas Festas do Barrio de San Pedro ::

:: Milesios presenta INDOEVINDO en Lugo (III Tradilucus) ::

:: II Xuntanza Veciñal en Cuntis ::

:: XVI Festa Rachada de A Baña (A Coruña) ::

:: VI Fiandón en Palas de Rei (Lugo) ::

:: Cantigas e Agarimos en Muros ::

:: Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: Som do Galpom na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: 31 festival de Xirandola (A Bandeira. Silleda) ::

:: XVIII FOLK De RAÍZ en Callobre (A Estrada. Pontevedra) ::

:: Romaria Rebuldeira en Ramirás (Ourense) ::

:: XIII Encontro de Embarcacións Tradicionais de Galicia (Combarro) ::

:: Marta Quintana en Torroso. Mos (Concerto solidario) ::

:: Actuación O Fiadeiro en Chapela (Redondela) - Ciclo Danza3 ::

:: Luar Na Lubre - Estival Cuenca 2017 ::

:: Queiroa na rúa (Sada) ::

:: Psicotroita III Sigüeiro (Oroso. A Coruña) ::

:: Xose Constenla en Corbillón (Cambados) ::

:: Treixadura en Ames ::

:: Concerto de Barahúnda ::

:: Foliada Sons nas Fervenzas en Codesedo (Boqueixón) ::

:: Xantar E Cantar en Reboreda (Redondela) ::

:: XIV Gala Fin de Curso Carcaxía (Malpica) ::

:: Os Cempés en Ribadeo ::

:: Festival Costa dos Castros 2017 (Oia) ::

:: Festival "Queiroa na rúa" 2017 (Sada. A Coruña) ::

:: Rapasóns (Sabucedo. A Estrada) ::

:: Luar Na Lubre en Barcelona ::

:: Cé Orquestra Pantasma na Pobra do Caramiñal ::

:: Airiños da Peneda en Cesantes (Redondela) ::

:: Nikos Sarris (música grega) en Vigo ::

:: María do Ceo en Carballo ::

:: Os Carunchos en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: GUEZOS NO BOULEVARD (Fisterra) ::

:: Skandalogz e Noite Fechada no DemonteSound (Forcarei) ::

:: Eikasia na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Roi Casal en Fene ::

:: Os Carunchos - Concertos en xullo 2017 ::

:: Atardecer no Gaiás (Compostela) ::

:: Festival Ribeiro Son de Viño 2017. O Grove ::

:: Festival das Carrilanas en Esteiro (Muros) ::

:: XII Festival da Chaira (A Pastoriza. Lugo) ::

:: Primordiais na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Roi Casal en Cervo ::

:: 33 FESTIVAL INTERNACIONAL DO MUNDO CELTA DE ORTIGUEIRA< ::

:: IV Aturuxos ao Son da Ría (Cangas) ::

:: Caxade en Bueu ::

:: Festival Terra da Fraternidade (Compostela) ::

:: Riobó en Riveira ::

:: Carlos Núñez no Festival de Cornouaille (Quimper. Breizh) ::

:: Espectacle O Cantar do Arrieiro en Andorra ::

:: Cuarteto Caramuxo en Pontevedra ::

:: IV Festival EntreMareas de Espasante ::

:: Repichoca con Bouba no Artábria (Ferrol) ::

:: Ponterock 2017 (Canedo. Ourense) ::

:: Uxía Senlle + Real Filharmonía de Galicia ::

:: Treixadura en Marín ::

:: Corme Folki 2017 ::

:: XVI Festival Folclorico Internacional Galaico Portugues en Arbo (Cangas. Pontevedra) ::

:: XIV Festival Folclórico Carneiro ao Espeto en Moraña (Pontevedra) ::

:: Treixadura en Rianxo ::

:: VIII Mostra Trazantes de Tenorio (Cotobade. Pontevedra) ::

:: IV Festival A Noite Dos Mouchos (Darbo. Cangas) ::

:: FestiXeve 2017 - Fragoso (Xeve. Pontevedra) ::

:: Luar Na Lubre en Guitiriz ::

:: Carlos Núñez en Bueu ::

:: I Festival Xente Xida no Rosal (Pontevedra) ::

:: Treixadura en Padrón ::

:: Festigal 2017 (Compostela) ::

:: Carlos Núñez en Rivas de Sil ::

:: Carlos Núñez no mosteiro de Oseira (Ourense) ::

:: III Edición Laroucofest (Baltar. Ourense) ::

:: VI Festival Aturuxo. Ourol (Lugo) ::

:: XXXIII Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña) ::

:: De Vacas - Concertos Xullo 2017 ::

:: Budiño & Mercedes Peón (convidada especial) en Cambados ::

:: A Banda de Balbina - Verán 2017 ::

:: Talabarte en Cambados ::

:: Isga Collective en Barbadás ::

:: SonDeSeu en Cambados ::

:: Pan de Capazo en Seoane (Caurel) ::

:: IV Festival Internacional de Arpa Vila de Noia ::

:: Roi Casal en Gondomar ::

:: VII MILLAROCK en Milladoiro (Ames) ::

:: Pontenova Folk de Salvaterra ::

:: III Aniversário da Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Paco Nogueiras, Brinca Vai, en Boiro ::

:: SES e Dakidarría no Festival SonRías Baixas (Bueu) ::

:: XXIII Festival Leña Verde (Mosteiro. Pol) ::

:: Nordestazo rock en Malpica ::

:: III Festival Arnoia Viva ::

:: Vikinsons en Catoira ::

:: XVII Festival de Músida e Danza Tradicional en Miño ::

:: Festa do Emigrante no Val do Dubra ::

:: Herdeiros da Crus en Cambados ::

:: Carlos Núñez en Páramo de Sil (O Bierzo) ::

:: Xógara en Ortigueira ::

:: Volta e Dalle en Mondariz ::

:: XXI Festival Folclórico Cantodorxo (O Grove) ::

:: Festival FAX (Xinzo de Limia) ::

:: Carqueixa Rock & Folk (Souteliño. Laza) ::

:: Roi Casal en Oleiros ::

:: Rebeliom do Inframundo e Nao no Castelo Rock (Muros) ::

:: Os Erdeiros dos Morenos de Lavadores na Festa da Sardiña da Guía ::

:: O Fiadeiro en Mos (Vigo) ::

:: Carlos Núñez nas Illas Baleares ::

:: Treixadura en Riveira ::

:: XIII Festival Folk & Rock nas Portelas (Lubián. Ancares) ::

:: XXXVIII Festival de Pardiñas (Guitiriz) ::

:: Xogara en Compostela ::

:: Delegación galega no Festival Interceltico de Lorient 2017 ::

:: II Festival Folk Lágrimas De San Lorenzo (Pumarín. Balboa) ::

:: Próximos concertos de Najla Shami ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre e Guadi Galego & Banda nas Festas da Peregrina (Pontevedra) ::

:: XV Noite Folk - Negreira ::

:: XIX Esmorga Folk en Bandeira (Silleda) ::

:: V Festival Pais De San Roque ::

:: Concerto Clara Pino & Pablo Vidal e Lançamento de Adela Figueroa no Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Virandeira na Festa Corsaria de Marín ::

:: Os John Deeres no Café Bar San Francisco (Louro, Muros) ::

:: IV Foliada das Mentiras en Xanceda (Mesía. A Coruña) ::

:: XXIV Festival Folclórico Internacional de Peitieiros (Gondomar) ::

:: Guezos na Noite dos Metelos (Castelo de A Peroxa. Ourense) ::

:: Festival Ponte Louco (Castro Caldelas) ::

:: Festival do Castro (Pantón. Lugo) ::

:: XVII FESTA FOLK NA FIN DO CAMI?O (FISTERRA) ::

:: XVIII Festa folc de Vilariño (Cangas) ::

:: XXXVIII Festa do Gaiteiro de Soutelo ::

:: Rock in Cambre 2017 ::

:: X Festa Galega de Malpica ::

:: Vindeiros concertos de Donicelas ::

:: XXXVIII Festival Irmandiño de Moeche ::

:: Revenidas 2017 (Vilaxoán, Vilagarcía de Arousa) ::

:: Festa do VII Aniversario da Aira das Letras. Con Ataque Escampe ::

:: FestiFolk en Combarro ::

:: Riobó en Astorga ::

:: Treixadura en Astorga ::

:: Michelle Alany and the Mystics en Vigo ::

:: Presentación en Bueu do cd "Casares" de Xardín Desordenado ::

:: Luiz Caracol (Portugal) en Vilar de Santos ::

:: II Festival Rock Focus Ireland Noia (Festas de San Bartolomeu) ::

:: Homenaxe a Muiño (Melide) ::

:: De Vacas en Rianxo ::

:: Vindeiros concertos de Luar Na Lubre ::

:: Uxía lambona e a banda molona - Xira Verán 2017 ::

:: IV Festival Agrocuir da Ulloa (Monterroso) ::

:: Praza Miúda - Romaría de Santa Margarida (A Coruña) ::

:: XVII Festival Xironsa ::

:: Armadiña Rock (Poio) ::

:: Espectáculo "Festa na Vila" nas Festas do Cristo de Cangas ::

:: Fiandola ao vivo nas Festas do Cristo de Cangas ::

:: MÚSICA REBELDE EN PONTEAREAS ::

:: Concerto Zoelas en As Canteiras (Antas de Ulla) ::

:: Festival Entrebateas (Pobra do Caramiñal) ::

:: Ameixa ROCK 2017 ::

:: VI Festival do Paradiso (Monforte de Lemos) ::

:: Festival BailaMos ::

:: XABIER DIAZ & ADUFEIRAS DO SALITRE na Festa do Avante! (Portugal) ::

:: Festival Folk En Sisalde (Arteixo) ::

:: 31ed. Festival da Poesia no Condado (Salvaterra) ::

:: O Son do Pazo - III Festival Intercéltico (Mos. Pontevedra) ::

:: IDENTIDADE. Novo espectáculo de Saiñas. Pavillón Municipal de Xove. Sábado 2 de Setembro ás 22. ::

:: Fernando Barroso e Margarida Mariño na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Encrucillada en Sala SUPER 8. Ferrol ::

:: Rockmería - Festas dos Liñares. Canido (Vigo) ::

:: Vindeiros concertos de Guadi Galego ::

:: Noite Folc en Rianxo ::

:: A Volta do Agro no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Festival garitosis 2017 (O Chanto, Sarria. ) ::

:: Mocho Gris na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: Mû Mbana en Ferrol | Ciclo NA RAÍZ ::

:: IX Certame Musical Fran Pérez 'Narf' en Compostela ::

:: 69º Aniversario da Asociación Cultural Cántigas e Frores (Lugo) ::

:: II Miudo Fest (Vigo) ::

:: Roberto Sobrado grupo na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Lumeirada no Río Deva (Pontedeva) ::

:: XV Fenerock (Fene) ::

:: Rebeliom do Inframundo + Skandalogz en Salason (Cangas) ::

:: Samarúas no Festival 'O encaixe no camiño' de Camariñas ::

:: Celina da Piedade en Compostela ::

:: Luar Na Lubre en León ::

:: III Festival Mesturando Os Ventos de Comesaña (San Andres de Comesaña. Vigo) ::

:: Xoán Curiel en Milán (Italia) ::

:: Xabier Diaz & Adufeiras de Salitre no Global Roots Festival (Minneapolis, E.E.U.U.) ::

:: Carlos Núñez en París ::

:: Miguel Alonso + Óscar Martínez en Compostela ::

:: Festival de música galega Rois Arrasa (Concello de Rois. A Coruña) ::

:: Rochi Nóvoa en Redondela ::

:: Anxo Blas presenta Paragüeiro Trobador en Vigo ::

:: Compostela Contemporánea - Festival Internacional de Muralismo e Intervencións Urbanas ::

:: Amañecer Musical na Serra de Outes ::

:: Recambios TUCHO en Xinzo ::

:: Folión das Fachas - Vilelos (O Saviñao) ::

:: VooDoo na Casa Do Fol (Ferrol) ::

:: Mamá Cabra en Boiro ::

:: Estrea de Herdeiras de Carmen Pemín en Compostela ::

:: Festival Tradicional Donas e Galáns (Ferrol) ::

:: Tanxugueiras en Mazaricos ::

:: Keltoi en Lalín ::

:: XXIV Revoltallo de Música e Cultura Emerxente (Vigo) ::

:: Festival Do Leite 2017 (Lugo) ::

:: lll Festa do pan de millo en Tenorio (Cerdedo-Cotobade) ::

:: Vindeiros concertos de Xose Manuel Budiño ::

:: Os Folieiros en Salvaterra ::

:: Luar Na Lubre en Lisboa ::

:: Emilio Jose en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Gala do Festival Rosalía ::

:: Venres folc en Marcón (A Pobra do Brollón) ::

:: Banda Xangai + O Jarbanzo Negro en A Coruña ::

:: Chotokoeu en Saint-Nazarie (Francia) ::

:: Romarías Arteixás. S. Miguel de Pastoriza (Arteixo. A Coruña) ::

:: Xesús Vaamonde & Xosé Lois Romero en Lugo ::

:: Voodoo en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: Treixadura en Lourenzá ::

:: MJ Pérez presenta en Arzúa o seu novo disco: Casandra ::

:: Festival As Cores do Outono. A Pobra do Brollón (Lugo) ::

:: VI FestiVal das Brétemas (Ponteareas) ::

:: Susana Seivane en León ::

:: Os d'Abaixo na Fira Mediterrània Manresa ::

:: Guadi Galego no San Froilán (Lugo) ::

:: Blues do País na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: Luar Na Lubre en Barakaldo ::

:: Capercaillie e Milesios no San Froilán (Lugo) ::

:: Dakidarría acompañan a Aspencat na súa xira de despdida. (Madrid e Compostela) ::

:: Caxade en Ferrol ::

:: Blues do País en Ourense ::

:: Luar Na Lubre en Vilanova de Oscos ::

:: SES en Rianxo ::

:: Festival 30 Aniversario A.F. Corisco (Vigo) ::

:: IV Poemagosto. Festival Internacional de Poesía en Allariz. ::

:: Balbino (espectáculo de Cantigas e Agarimos) en Vilalba ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero (Compostela) ::

:: Recambios Tucho en Padrón ::

:: MJ Pérez presenta "Casandra" en Melide ::

:: Dakidarría en acústico na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: SADEO en Sampaio (Vigo) ::

:: III Muiñada de Vimianzo ::

:: Festival Nos Teus Pés (O Grove) ::

:: Blues do Pais en Salason (Cangas) ::

:: Luar Na Lubre en Cartagena ::

:: Sesión Vermú - Coro Fuscalheiro - Salvaterra de Miño ::

:: Estalotada na Casa das Crechas ::

:: Sofia Ribeiro na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: Roger de Flor en Ferrol ::

:: VentoRock (Redondela) ::

:: Serán do Samaín no Calvario (Vigo) ::

:: Concerto Som do Galpom en Melide ::

:: Ataque Escampe Sexteto con Álex Salgueiro + Tanxugueiras en A Ramallosa. Teo ::

:: Concerto De Som Do Galpom No Con Do Moucho (Illa de Arousa) ::

:: Foliada 4 de novembro en Madrid ::

:: Xosé Lois Romero & Aliboria en Ibiza ::

:: Acústico de Dakidarría en Ourense ::

:: Concerto Expansivo por un Monte Vivo ::

:: Magosto-Folk 4 de novembro en Tameiga (Mos) ::

:: Festa de Outono na Gentalha (Compostela) ::

:: XXX Anos de Celtarras | Rebeliom do Inframundo ::

:: SES en Castellón ::

:: Qualquer Coisa, Homenaxe a Caetano Veloso en Vigo ::

:: Guadi Galego no Trovam, fira-festival (Castelló) ::

:: Os Diplomáticos no 18 aniversario da sala Mardi Gras (A Coruña) ::

:: Os Meninos en Vilar de Santos ::

:: SES en Valencia ::

:: Eliseo Parra en Ferrol - ciclo NA RAÍZ ::

:: San Martiño Canibal en Sarria ::

:: Concerto Ruxe-Ruxe en Fene ::

:: Caxade en Bembibre (Val do Dubra) ::

:: Magosto Popular - Muxía ::

:: Andrés Penabad en El Joyu (Cantabria) ::

:: Acto Solidaroi contra as Lapas en Cervantes (Lugo) ::

:: Castañazo Rock 2017 (Chantada) ::

:: Nunca Máis Fest: Compostela ::

:: Eliseo Parra Na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Os Contos de Joselín en Narón ::

:: Habelas Hainas en Ferrol ::

:: Monica De Nut en Melide ::

:: Magosto en Arteixo ::

:: Concerto De Cinta Adhesiva na Arca da Noe (Vilar de Santos, Ourense) ::

:: Tanxugueiras en Ourense ::

:: Concerto Solidario en Vigo #INCENDIOSNUNCAMAIS ::

:: Luar Na Lubre en Vilalba ::

:: Cantanascroas en Combarro. Poio ::

:: VIII Magosto furtivo (O Viso-Redondela) ::

:: Serán no Furancho da Balsa (Matamá, Vigo) ::

:: Xosé Constenla na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: MOENDO Muiñeiras en Mazaricos ::

:: O Fiadeiro en Baltar ::

:: VooDoo en Outeiro de Rei ::

:: Bellón Maceiras Dúo en Ortigueira ::

:: 99º Aniversario do Manifesto de Lugo ::

:: Magusto na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: FESTIVAL SOLIDARIO NON MAIS LUMES CARBALLEDA DE AVIA (Ourense) ::

:: X Festival Folk Lume na Lareira (A Estrada) ::

:: Festa Do Cabazo en Cabral (Vigo) ::

:: Chotokoeu no Aturuxo (Bueu) ::

:: Habelas Hainas en Melide ::

:: Keltoi en Vigo ::

:: Gabi Buarque (Brasil) en Vilar de Santos. Ourense ::

:: Lulavai en Arcade, Soutomaior ::

:: Carlos Núñez en Laguna de Duero ::

:: XIII Ciclo Coros Galegos no teatro Rosalía de Castro (A Coruña) ::

:: Carlos Núñez en Almería ::

:: Luar Na Lubre en Úbeda ::

:: Festival benéfico contra o lume en Lourido (Soutomaior) ::

:: Nunca Máis Fest: Vigo ::

:: Culturgal 2017 - Pontevedra ::

:: Festa despedida Chotokoeu en Lugo ::

:: MacMardigans na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Fía e Baile de Pandeireta en Viaño Pequeno. Trazo (A Coruña) ::

:: A Banda da Loba en Compostela ::

:: Brais Morán en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: RAIBA no AURIENSE ::

:: Carlos Núñez en Plasencia ::

:: Encontro Folclórico en Valladares ::

:: Movimento Artistico em Rede en Póvoa de Varzim ::

:: MacMardigas na Repichoca (A Coruña) ::

:: De Outra Margem en Vilar de Santos. Ourense ::

:: Carlos Núñez en Alicante ::

:: Carlos Núñez en Zamora ::

:: Carlos Núñez en Ponferrada ::

:: Pakolas na Fundaçom Artábria ::

:: Carlos Núñez en León ::

:: Milladoiro en Ortigueira ::

:: Tanxugueiras na sala A Fundación (Melide) ::

:: Acústico De KEPA JUNKERA en Lugo ::

:: Gala Ano do Patrimonio en Cangas ::

:: Carlos Núñez en Benavente ::

:: XI Festival As Minas, Pontenova ::

:: Despedida 'O poder do arcabuz' na Coruña ::

:: Carlos Núñez en Navarra ::

:: Luar Na Lubre en Donosti ::

:: Cristina Pato no concerto de Nadal da Universidade de Vigo ::

:: Luar Na Lubre e amigos en A Coruña ::

:: Carlos Núñez en Palencia ::

:: Algarabia Folk en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Logroño ::

:: MJ Pérez en Betanzos ::

:: Samarúas presenta "Prólogo" en A Coruña ::

:: Kneves no autoblues Chicago-Fornelos ao vivo no Pichel ::

:: TresporCatro en Vilar de Santos. Ourense ::

:: Dakidarría en Melide (Acústico) ::

:: Os Viqueiras no 15 Anivervario da Repichoca (A Coruña) ::

:: The Brosas + John Deeres na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Instances. Poesía e música en A Corte dos Bois (Sandiás, Ourense) ::

:: RAIBA na Fabrica de Chocolate ::

:: Dakidarría no Barco (Acústico) ::

:: SES | Pazo Cultura Narón ::

:: Sesión Vermú - Os meninos - Taskatenda. Salvaterra de Miño ::

:: Factoría de Subsistencia na Borriquita de Belém (Compostela) ::

:: Luar Na Lubre - Xira Camiño do Norte (Francia, Inglaterra, Escocia, Bruxelas) ::

:: Guadi Galego en Avilés ::

:: Fanfarria Taquikardia en Bembrive ::

:: Rafa Fernandez Quartet en A Coruña ::

:: Dakidarría en Ferrol (Acústico) ::

:: The Barbarian Prophethies en Sarria venres 09 de frebeiro ás 23:00 ::

:: RAIBA no Barco de Valdeorras ::

:: Brigan en Vilar de Santos ::

:: Voodoo en Ortigueira ::

:: EntroiDanzas en Narahío ::

:: Luis Pastor na Coruña ::

:: Brigan en Compostela ::

:: Xardín Desordenado en Padrón ::

:: Luis Pastor na Coruña, Vigo, Moaña e Vilar de Santos (Ourense) ::

:: The Lákazans en A Coruña ::

:: Habelas Hainas en Salasón (Cangas) ::

:: Luis Pastor no Var con Uve (Moaña) ::

:: A Candeloria V Edición ::

:: Luis Pastor na Arca da Noe (Vilar de Santos. Ourense) ::

:: Carlos Núñez en Ourense ::

:: Música POLO NOSO MONTE ::

:: TANXEDORAS en Coruxo (Vigo) ::

:: Revoluçom dançada en Compostela (Habelas Hainas no peche da exposiçom "Músicas Galegas Ilustradas") ::

:: Tiruleque na Coruña ::

:: SES no Auditorio Mar de Vigo ::

:: SÉS en Narón ::

:: Roi Casal en Xénova (Suiza) ::

:: Os John Deeres no Clavicémbalo (Lugo) ::

:: MJ Pérez - A Ventana (LAXE) ::

:: Os d'Abaixo en LEÓN ::

:: Luar na Lubre en Valladolid ::

:: Paco Díez en Ourense ::

:: Ulträqäns en Sarria ::

:: Zenzar e Cuarta Xusta en A Coruña ::

:: Treixadura en Noia ::

:: O Sonoro Maxín e Esposa en A Coruña ::

:: IV Encontro De Bandas De Gaitas Cidade De Tui ::

:: Virandeira en Meiro (Bueu) ::

:: SES en Vilagarcía ::

:: Azul de Bueu en Outeiro de Rei ::

:: A Banda da Loba en Melide ::

:: Sondarúa en Vigo ::

:: Os irlandeses Lúnasa, no ciclo Festival no Teatro de Ortigueira ::

:: Som do Galpom na Borriquita de Belém ( Compostela. ) ::

:: Najla Shami e Sergio Tannus en Monterroso ::

:: NAI en Compostela ::

:: Oh! Ayatollah e Ataque Escampe en A Coruña ::

:: O Sonoro Maxín en Boiro ::

:: SES en Bilbao ::

:: Dakidarría en Compostela (Acústico) ::

:: Heredeiros da Crus en Noia ::

:: Dakidarría en Cangas (Acústico) ::

:: SES no NÓSaltres Prest! Festival (Lizarra/Estella) ::

:: Arde o Pazo 2018 (Mos) ::

:: Vindeiros concertos de Terbutalina: Ourense e Pontevedra ::

:: The Lákazans, fin de xira Sandwinatour en Melide e Vigo ::

:: A Roda na Festa da Brincadeira (Bouzas. Vigo) ::

:: Carapaus en Boiro ::

:: Galegote Rock (Pontevedra) ::

:: Rastreros en Bueu ::

:: García MC & Nación Quilombo en Ferrol ::

:: Luar Na Lubre - Pamplona ::

:: Adriana Calcanhotto en Santiago de Compostela ::

:: Rodrigo Romani na Coruña ::

:: Ponte a Portu-Gal (Ponteareas) ::

:: Entre soños en Noia ::

:: Tiruleque en Cangas ::

:: DOUS na ARCA DA NOE presentando 'A viaxe de Yoyo' ::

:: Luar Na Lubre - Ermua ::

:: Ethnos Atramo, folk electroacústico. Xira Galega (A Coruña, Compostela e Vilar de Santos) ::

:: Luar Na Lubre en Getafe ::

:: Brais Morán en Boiro ::

:: Oscar Ibáñez & Tribo na Illa de Arousa ::

:: Xira de 10º Aniversario de O Sonoro Maxín ::

:: Cantigas e Agarimos no Folc na Rúa (Compostela) ::

:: Fernando Barroso & Margarida Mariño + Convidados - Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: Brais Morán na Coruña ::

:: Santa Frebuda 2018 (Lugo) ::

:: Tino Baz no Porriño ::

:: Os sons esquecidos, de Abraham Cupeiro, en Madrid ::

:: A Festa do 17 que se fai o 12 na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Terbutalina e Malraio en Vigo ::

:: Festival de música, canto e baile tradicional Camelia 2018 (Vilagarcía de Arousa) ::

:: III Cantos de Taberna en Riotorto ::

:: Os Xograres de Lemos en Pantón ::

:: Ith na Illa de Arousa ::

:: Miro Casabella en Moaña ::

:: Enredando con Pakolas en Pazos de Borbén ::

:: Cantares de Brión en Tomiño (Pontevedra) ::

:: 7° Baidemuiñeiras en Baiona ::

:: Letras Galegas no Castelo de Vimianzo #NeghraSombra ::

:: Sés en Narón ::

:: Os Carunchos en Vigo ::

:: A Banda da Loba nas Festas da Ascensión (Compostela) ::

:: Mercedes Peón presenta Deixaas en Narón ::

:: ITH + SwingSentido na Coruña ::

:: VIII Festival de Música Tradicional do Concello de Silleda ::

:: Concerto Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Burela ::

:: Concerto da Píntega Marela (Madrid) - Día das letras galegas ::

:: SondeSeu presenta Beiralúa en Cangas ::

:: 20 aniversario dA Cova Céltica (A Coruña) ::

:: XII FEstival Escola Nós de Sobradelo (Vilagarcía de Arousa) ::

:: A Banda da Loba en Ferrol ::

:: IX Festival da Siradella ::

:: Por Cantar e por Bailar. Festivais infantís de música e baile tradicional (Vigo) ::

:: Luar Na Lubre presenta RIBEIRA SACRA en Ourense ::

:: Concerto e MasterClass de Cristian Silva en Madrid ::

:: Vll Aniversario Os Sobraos de Bergondo ::

:: Romaría do Vilar (O Courel) ::

:: Concerto Fin de Curso A Píntega Marela ::

:: Pablo Díaz na Feira do Libro de Vigo ::

:: Caxade en Compostela ::

:: Morrasound Rock Fest en Domaio (Moaña) ::

:: Luar Na Lubre en Trujillo (Cáceres) ::

:: Programa Rapa das Bestas (Sabucedo) ::

:: GHAITELLON 2018 - Foliada de Pontecesures ::

:: Facendo Amigos en Chaín (Gondomar) ::

:: Caxade no Ribadeo Indiano ::

:: Luar Na Lubre no Festival BurruFolk (Villarino de los Aires. Salamanca) ::

:: Grupo Etnográfico das Mariñas en Pantón ::

:: XXIII Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: IV Psicotroita en Sigüeiro (Oroso. Ordes) ::

:: XXI Música na Noite en Calo (Teo) ::

:: SonDeSeu e Teresa Salgueiro en Tui ::

:: VII Encontro de música e baile tradicional na Pobra do Caramiñal ::

:: Brais Morán no Paralaia Pub (Ortigueira) ::

:: 25 Festival no Río Castro. Narahío. ::

:: Queimán e Pousa na Pobra Do Brollón ::

:: Caxade e A Barca de Loimil na FESTA DO TINTO Rías Baixas (As Neves) ::

:: Luar Na Lubre no Gooikoorts Folkfestival (Bélxica) ::

:: XIV Xornadas Muros Mira ao Mar ::

:: XIV Festival da Muiñeira en Mazaricos ::

:: Festival Costa dos Castros (Santa María de Oia. Pontevedra) ::

:: Morrasound Rock Fest en Domaio (Moaña) ::

:: O Sonoro Maxín e Festicultores en Pontecesures ::

:: Oscar Ibáñez & Tribo en Marín ::

:: Roberto Sobrado en Ourense ::

:: Manoele de Felisa en Lestedo-Boqueixón ::

:: Festa da Música Tradicional en Gondomar ::

:: Uxí­a en O Barco de Valdeorras ::

:: Polavila da chula na Fonsagrada ::

:: XIX Folk De Raiz en Callobre ::

:: Os Meninos en Pontecaldelas ::

:: XVI Festival Folclórico Carballo Das Cen Pólas. Reboreda (Redondela) ::

:: Virandeira en Loriga (Portugal) ::

:: Caxade en Loimil ::

:: Dakidarría no Caparrón Rock Fest (Castañares de Rioja) ::

:: Cantigas e Agarimos en Allariz ::

:: O Sonoro Maxín en Salceda de Caselas ::

:: Tanxugueiras en Aguiño ::

:: Xabier Díaz e Muiños de Oliveira no IX Festival Castro Galaico de Nogueiró (Braga. Portugal) ::

:: 5º Festival Ribeiro Son de Viño (San Vicente do Grove) ::

:: Rebulir en Cartelle ::

:: Treixadura en Salceda de Caselas ::

:: Skandalo GZ en Vigo ::

:: V edición do Convivio da Cultura Galega (Outeiro de Rei) ::

:: III Ruada da Patria en Vigo ::

:: VII Fiandón e encontro de Música Tradicional en Merlán (Palas de Rei. Lugo) ::

:: Nova Galega de Danza en As Pontes ::

:: V Festival de Música e Danza Tradicional ATURUXOS AO SON DA RÍA (CANGAS) ::

:: Festival das Carrilanas (Esteiro) ::

:: Festival Abride a Fiestra ::

:: Festival BelvisSong ::

:: 40 Festival de Ortigueira ::

:: II Aniversario do Paralaia (Ortigueira) ::

:: Concerto de Treixadura, Arzúa | Inda Canto! ::

:: Luar Na Lubre - Vindeiros concertos (xullo 2018) ::

:: Mamá Cabra en Abegondo ::

:: Pan de Capazo e Obal no Var con Uve (Moaña) ::

:: Danzas do Mundo en Cangas ::

:: 5 en zocas en O Grove ::

:: Banda Xangai - Xira de Verán ::

:: VII Certame Folk en Compostela ::

:: I Festival Folc.Rock de Castroverde ::

:: Sondeseu en Rianxo ::

:: Festival Folklórico en San Cibrao (Cervo) ::

:: XIII Festival da Chaira (A Pastoriza. Lugo) ::

:: Festival Folclórico As Mariñas (Cambre) ::

:: Luar Na Lubre en Mugardos ::

:: V Foliada Nordestí­a en San Cibrao (Cervo) ::

:: Festa da Patria Galega en Santa Cruz (Oleiros) ::

:: V Festival Arume de Malvas (Pontevedra) ::

:: Treixadura en Sada ::

:: XIX Festival AIRES do MASMA en Foz ::

:: Festival Aturuxo 2018 (Bravos. Ourol) ::

:: SÉS - Readmirando a Condición, Verán 2018 ::

:: V Festival Folclórico de Brión ::

:: Festixeve 2018 (Xeve. Pontevedra) ::

:: 2naFronteira no V Fiadeiro de Pitôes (Portugal) ::

:: Verde que te quero verde - Domingos musicais en Narón ::

:: Festival As Xentes do Mar na Pobra do Caramiñal ::

:: Treixadura en Cerdedo ::

:: Julho na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Festival Folclórico Internacional de Coruxo (Vigo) ::

:: Traspés no XXXVIII Festival Internacional de Folclore da Cidade do Porto ::

:: Cristina Pato, Leilía e Luar Na Lubre no Santiaguiño de Outes ::

:: Festa da Fraga en As Pontes ::

:: Actuación na Festa da Praia (Xaviña. Camariñas) ::

:: Festigal 2018 (Compostela) ::

:: Andrea Pousa en Corme ::

:: Treixadura en Soutomaior ::

:: Abóbriga en Baiona ::

:: A Banda da Loba - Concertos Xullo 2018 ::

:: XI Festival Antrospinos (Taragoña. Rianxo) ::

:: Davide Salvado no Festival Folk Celta Ponte da Barca (Portugal) ::

:: SES en Tomiño ::

:: I Festival Do Alto Navia (Negueira de Muñiz. Lugo) ::

:: Festival Arbo Rock 2018 ::

:: XXXIV Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: Luar Na Lubre en San Fernando (Cádiz) ::

:: Festival de música e baile tradicional. O Corgo (Lugo) ::

:: XX Oenach Atlántico (Narón) ::

:: Xosé Lois Romero & Aliboria en Corme (Ponteceso) ::

:: Najla Shami - Concertos xullo 2018 ::

:: Cé Orquestra Pantasma en Ribeira ::

:: Discalz@s polo Festival (Cedeira) ::

:: VIII Millarock (Milladoiro-Ames) ::

:: Oscar Ibáñez en A Lama ::

:: Milladoiro na Illa de Arousa ::

:: Verbena galega nas Neves con Tiruleque e O Sonoro Maxín ::

:: Susana Seivane en Rodeiro ::

:: Uxía Senlle en Cambados ::

:: Virandeira en Colindres (Cantabria) - XXIV Festival Sauga Folk ::

:: Festa IV Aniversário de A Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Fernando Barroso & Margarida Mariño ft. Celina da Piedade - Santiago de Compostela ::

:: Carqueixa Rock ::

:: Festival Vikinsons (Catoira) ::

:: Treixadura no Saviñao ::

:: Rock in Cambre ::

:: Roi Casal en A Cañiza ::

:: Virandeira en Fregenal de la Sierra (Extremadura) ::

:: XXXVII Festival Folclórico Internacional do Emigrante en Barreiros ::

:: Festa da Carballeira de Zas ::

:: Roi Casal en Catoira ::

:: Treixadura en Arnoia ::

:: IX Festival Sons da Gaita (Castro Caldelas) ::

:: XXXIX Festival de Pardiñas (Guitiriz) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Ribeira ::

:: Próximos concertos de Lulavai ::

:: Sin a Deir Sí (Irlanda) no Aturuxo (Bueu) ::

:: Os Xoves de Códax (Cambados) ::

:: Luar Na Lubre - Avila (Tietar Festival) ::

:: Noite velada de Ponteledesma (Boqueixón) ::

:: III Aloita Fest (Sabucedo-A Estrada) ::

:: Tanxugueiras - Concertos Agosto 2018 ::

:: XXIV Rabafolc (Rábade) ::

:: Festival Chan de Folk (Nigrán) ::

:: IV Xostra Rock (Viana do Bolo) ::

:: Roi Casal en Arbo ::

:: II Festival Pousos da Area (Marín) ::

:: Festival Son Moañesa ::

:: Pan Sen Fron na Coruña ::

:: Festival 27373 de Música en Galego de Begonte ::

:: Sés e Treixadura en Sobrado dos Monxes ::

:: Rockin'Vila 2018 - Vilanova de Arousa ::

:: Xiv Festival Musical Intercultural Da Xuventude en Sobrado (A Coruña) ::

:: Treixadura en Quiroga ::

:: Queiman & Pousa e Xulio Lorenzo na Cañiza ::

:: Jam Sesión Escocia /Galicia en Pontecaldelas ::

:: XXVIII Romaría Labrega da Chaira (Os Vilares. Guitiriz) ::

:: VII Feira Tradicional de Caldas ::

:: Carlos Núñez - Xira Lugares Máxicos ::

:: Uxía e Malvela en Mondariz ::

:: Noite Folk en Ordes ::

:: Luar na lubre en Torrelavega (Cantabria) ::

:: Seso Durán em Ferrol ::

:: Xabier Dí­az e Adufeiras de Salitre en Trives ::

:: Magín Blanco e M. J. Pérez en Valga ::

:: Roi Casal en Láncara (Lugo) ::

:: VI Festival Pais de San Roque (Cangas) ::

:: Harmonica Creams na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Treixadura en Vilanova de Arousa ::

:: XVI Festival de baile e música tradicional en Rianxo ::

:: XIX Festa Folc Vilariño ::

:: Festa Galega en Malpica ::

:: Luar Na Lubre en Esgos (Ourense) ::

:: IV Festival dos Eidos (O Courel. Lugo) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Carballo ::

:: XXV Festival folclórico Internacional de Peitieiros (Gondomar) ::

:: Armadiña Rock (Combarro) ::

:: XI Festival do río Belelle (Neda. A Coruña) ::

:: XIX Guí­samo Folk (Bergondo) ::

:: Festa da Istoria 2018 (Ribadavia) ::

:: XVII Noite da Lúa Meiga (O Viso. Redondela) ::

:: XVI edición do Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: XVIII Festival Xironsa ::

:: XXI Festival Tromentelo (Cangas) ::

:: Roi Casal en Salvaterra ::

:: Noite de Troula e Folk en Maside ::

:: OCT Ultreia en Pobra do Caramiñal ::

:: Tanxugueiras en Rianxo ::

:: Festival Folk no Alobre (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Romarí­a de Santa Margarida (A Coruña) ::

:: XXX Festa do Requeixo en A Capela ::

:: Talabarte en Lugo ::

:: Caxade - Vindeiros concertos ::

:: Encrucillada en Valdoviño (Ferrol) ::

:: Roi Casal en Monforte ::

:: VIII Noite Folk San Xurxo De Vea (A Estrada) ::

:: Vindeiros concertos de Leilía ::

:: Coro Encaixe en Sarria ::

:: Os D'Abaixo no Arredas Folk Fest (Barcelos. Portugal) ::

:: Son d'Aldea 2018 (Palas de Rei) ::

:: Festival do Paradiso en Monforte de Lemos ::

:: Tatán Chapeu en Moaña ::

:: 32 Festival da Poesí­a no Condado (Salvaterra do Minho) ::

:: V Festival de Bandas de Guillarei (Pontevedra) ::

:: III Serán Careco Solidario (San Claudio. Ortigueira) ::

:: Festival da Amizade Musical en Antas de Ulla ::

:: XXI Encontro Folclorico Cidade de Ferrol ::

:: Encrucillada en Moeche ::

:: XXX edición da Festa do Pan de Neda (A Coruña) ::

:: XXII Festival Folclórico Baí­ña´18 (Baiona) ::

:: IV Festival Intercéltico Son do Pazo (Mos) ::

:: Festas do Cristo en Cangas ::

:: II Festival Folk Río Sisalde (Arteixo) ::

:: Habelas Hainas en Benavente (Zamora) ::

:: I Encontro Folclórico en Muxía ::

:: Treixadura en Neda (A Coruña) ::

:: SonDeSeu en Miranda de Ebro ::

:: Noite de música tradicional en Ouzande (A Estrada) ::

:: Festival Solidario "DesPlanta SONS" en Teo (A Coruña) ::

:: Luar Na Lubre en Cerceda ::

:: Verán Cultural en Ourense ::

:: Olimpiadas Rurais de Couzadoiro (Ortigueira) ::

:: A Roda en A Lamosa ::

:: A.C. Queiroga no Encontro Internacional de Música e Dança Popular en Figueira da Foz (Portugal) ::

:: DE VACAS - Concertos Setembro 2018 ::

:: Renzo Ruggiero na Corte dos Bois (Santa Ana - Sandiás) ::

:: Romería Elviña-Castro (A Coruña) ::

:: Xabier Díaz na V Festa Mariñeira de Barallobre (Fene) ::

:: XI Festival Rock in Rian (Rianxo) ::

:: II Revolta Do Umia en Vilar de Mato , Cuntis ::

:: Roi Casal en Marín ::

:: FESTA Popular Froles Mareliñas (Chapela. Redondela) ::

:: Caxade en Ribeira ::

:: Vai de Roda nas festas de Guadalupe (Rianxo) ::

:: XXV Revoltallo (Valadares-Vigo) ::

:: María Xosé Silvar, SÉS. Concertos Setembro 2018 ::

:: Feira do 48 en Lugo - 70 aniversario Cántigas e Frores ::

:: XV Feirón Mariñeiro de Rianxo ::

:: Maonele de Felisa en Cea ::

:: Encontro Folclórico Canarias-Galicia en Valadares (Vigo) ::

:: Sonia Lebedynski na Pobra do Caramiñal ::

:: Roi Casal en Cerceda ::

:: Treixadura na XXXI Festa da Ameixa (Campelo. Poio) ::

:: Folk n Cros en Culleredo ::

:: Concerto Solidario en Pontevedra ::

:: Os d'Abaixo na XII Festa Do Caldo Quintadona en Porto (Portugal) ::

:: Anxo Lorenzo en Toledo ::

:: II Festival de Música Rebelde en Ponteareas ::

:: lV Festa do Pan de Millo e Ovo en Tenorio (Cerdedo-Cotobade) ::

:: Guadi Galego en Verín ::

:: Freixo Rock 2018 (Vigo) ::

:: IV Festival Mesturando (San Andrés de Comesaña. Vigo) ::

:: IV Festival dos 100tolos en Chanteiro (Ares) ::

:: Zoelas presenta Evelaités en Antas de Ulla ::

:: V Cita coa Historia en As Pontes ::

:: Homenaxe a Anxo Gago (Lito) en Vilanova (Cangas) ::

:: Dúo Caamaño-Ameixeiras en Zas ::

:: Ialma en Terrassa ::

:: Anxo Lorenzo presenta Vortex en Madrid ::

:: III Miúdo Fest (Tameiga. Mos) ::

:: XII Xornada da CULTURA Tradicional GALEGA en A Bouza (Dorrón. Sanxenxo) ::

:: Música Cativa no Viso (Redondela) ::

:: Pablo Díaz en Compostela ::

:: Cantadores Tradicionais no Var con Uve (Moaña) ::

:: Airiños de Teis no Calvario (Vigo) ::

:: Guadi Galego en Madrid ::

:: Airoa en Compostela ::

:: Apatacón na Borriquita de Belém e Modus Vivendi (Compostela) ::

:: Gala Benéfica a favor da AECC en Cangas ::

:: Cantareiras Meigallo de Carcaxía en Malpica ::

:: Emilio Rúa presenta 'Duetos' en Santiago ::

:: Anxo Lorenzo presenta Vortex na Coruña ::

:: Ciclo DOCE: Garcí­a MC e Dj Mil Alto Asalto en A Coruña ::

:: I Memorial Mingos de Pita (Melide) ::

:: X Asaghieiras Master Festival (Lariño. A Coruña) ::

:: II PargaFestivalRock ::

:: Festival Esencias Galegas en Miño (A Coruña) ::

:: Festival da Millaxe (Mondariz) ::

:: Canteira Fest 2018 (Vilaboa) ::

:: Falperrys en Lugo e Lalín ::

:: Dúo Caamaño - Ameixeiras en Palas de Rei ::

:: Treixadura en Oia ::

:: SES en Lalín ::

:: Susana Seivane en Ponteareas ::

:: Pepe Vaamonde Grupo en Moaña ::

:: II Foliada do Palacio (Palas de Rei) ::

:: Anxo Lorenzo e Banda de Gaitas Triskell no II Festival de Bandas de Gaitas de Vega de Espinareda (Asturies) ::

:: V Aniversario Cantareiras Bulideiras "A muller Do Mar" ::

:: II Festival Son Labreg@ (Chantada) ::

:: XXX Xuntanza Folclórica do Coto (Cabral. Vigo) ::

:: V Festival As Cores do Outono (A Pobra do Brollón) ::

:: Grupo Festeiro"A Tajea" Na Bodeguilla De Negreira ::

:: Sesión Vermut Folk en Laracha ::

:: Somos Muller - Concerto en Teo (Compostela) ::

:: Xulio Lorenzo en O Porriño ::

:: Luar Na Lubre en Lleida ::

:: Luar na Lubre en Valdepeñas ::

:: VIII Xuntanza de grupos tradicionais en Cerdido (A Coruña) ::

:: De Ruada en Bos Aires ::

:: I Romarí­a Feminista de Barbadás (Ourense) ::

:: FestiVal das Brétemas (Ponteareas) ::

:: XIX Romaría na Pontraga (Tordoia. Ordes) ::

:: Aspenizasfolk VII (Páramos, Tui) ::

:: Romaría de San Miguel (Pastoriza. Arteixo) ::

:: XIV Encontro Folclórico en Cabral (Vigo) ::

:: Romarí­a de Santa Minia 2018 (Brión. A Coruña) ::

:: Cantacontos para bebés con Pablo Díaz en Ourense ::

:: Skarnivals & Rebeliom do Inframundo en Bueu ::

:: VII Festa da Recolleita en Matamá (Vigo) ::

:: Concertos do Marisco 2018 (O Grove) ::

:: Luar Na Lubre en Vilagarcí­a de Arousa ::

:: Teresa Salgueiro en Pontevedra (Cantos na Maré) ::

:: Outubro na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: De Ninghures en Carballo ::

:: Mário Lúcio e Julio Pereira en Pontevedra (Cantos na Maré) ::

:: Programa musical do San Froilán (Lugo) ::

:: Blues do País en Moaña ::

:: Marcelo DoBode en Cee ::

:: Davide Salvado & Pedro Pascual en Lugo ::

:: Concerto Tanxedoras e Roberto Comesaña no Poemagosto (Allariz) ::

:: Xabier Dí­az e Adufeiras de Salitre en Ponferrada ::

:: Lume de Biqueira e Pan de Capazo en Madrid ::

:: Músicas para a Semente ::

:: Os Viqueiras na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: X Certame Musical Fran Pérez (Compostela) ::

:: Zóupalle Festival II (Vigo) ::

:: Son al Son no Garufa Club (A Coruña) ::

:: Feria Histórica, Arteixo 1900 ::

:: Luar Na Lubre no MusicPort Festival (UK) ::

:: Festival Nos Seus Pés (O Grove) ::

:: X Xornada de Cultura Popular Galega en San Sadurniño ::

:: XXVIII Festival Folclórico Ancoradoira no Burgo (Culleredo) ::

:: FÍOS DE OURO NO AR en Ferrol ::

:: Festival Grelo Folc 2018 ::

:: AgoraSón 2018 (A Coruña) ::

:: Sondarúa en Vigo ::

:: Tribalistas en Compostela ::

:: Luar Na Lubre en Leganés ::

:: Magosto no Gaiás (Compostela) ::

:: 25 aniversario de Arume (Torroso. Mos) ::

:: Iria Estévez presenta Atlántica no Var con Uve (Moaña) ::

:: Festas de San Martiño en Moaña ::

:: IV Encontro Internacional de Bombos en Goián (Tomiño) ::

:: Balbino - Un espectáculo de Cantigas e Agarimos - en Vila de Cruces ::

:: Festa Da Castaña Do Caurel ::

:: IV Festival de Música Tradicional de A SENEIRA (Baiona) ::

:: Festival Folklórico en Porriño ::

:: OÎMA no Var Con Uve (Moaña) ::

:: Entre Soños en Rianxo ::

:: Luar Na Lubre en Ferrol ::

:: Xabier Dí­az en Tui ::

:: Festa de Outono en Tameiga (Mos) ::

:: Magosto en Redondela ::

:: Entre Soños en Gondomar ::

:: Dakidarrí­a - XV Aniversario (Bueu) ::

:: 7º Encontro Lusogalaico en Monção (Portugal) ::

:: XXVI Magosto Celta de Balboa (O Bierzo) ::

:: Festas San Martiño Coia (Vigo) ::

:: Pepe Vaamonde Grupo no Garufa Club (A Coruña) ::

:: III edición do Magosto Popular do barrio da Industria (Vigo) ::

:: Dequenvessendo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Tanxugueiras en Melide ::

:: Ergutí­o na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Xardí­n Desordenado en Vigo ::

:: Tanxedoras en Pontevedra ::

:: Calendario de Estalotadas en Compostela (2018/2019) ::

:: Pauliña en Barrantes ::

:: Brais Morán e A Banda da Loba en Tameiga (Mos) ::

:: Leilía en A Estrada ::

:: Magosto en Teis (Vigo) ::

:: Luar Na Lubre en Altea (Alicante) ::

:: Concerto de Pablo Vidal, Sabela Dacal Rafa Otero e Clara Pino en Vigo ::

:: Habelas Hainas na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: XI Festival Folk Lume na Lareira (A Estrada) ::

:: 14 Ciclo de Coros Galegos históricos e novos (A Coruña) ::

:: Enredadas: Martirio, Uxí­a, Carmen Parí­s e Ugia Pedreira, en A Coruña ::

:: Pepe Vaamonde Grupo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Davide Salvado en Compostela ::

:: As Cantigas De Elena Na Cosechera (Lugo) ::

:: Collón de Lola e Pito de Pikasso en Bueu ::

:: II Certame de Pandereteiras de Breogán de Moaña ::

:: Pan Sen Fron no Cinema Palleiriso (Garabelos, Lugo) ::

:: Xabier Dí­az & Adufeiras de Salitre en Ourense ::

:: Luar Na Lubre - Xira Sudamérica 2018 ::

:: Concerto do grupo de pandereteiras da AC TREPIA no Bar O Diaño (Pontevedra) ::

:: Dequenvessendo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Sondarúa e Keltoi no V Aniversario Colectivo NÓS (Vigo) ::

:: Presentación en Narón do primeiro disco de Encrucillada: Marbán ::

:: Roi Casal na Estrada ::

:: A.C. Donaire: Mozos da Ronda na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Tanxugueiras en Salasón (Cangas) ::

:: Carlos Núñez en Pontevedra ::

:: Andrea Pousa en Lugo ::

:: Banda de Gaitas Tromentelo: Dí­a da Música 2018 (Cangas) ::

:: Dequenvessendo en Fisterra ::

:: Cantares de Outono en Mondariz ::

:: Festival de Pandereteiras da A.F. Ximiela en Muros ::

:: Luis Antonio Pedraza na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Blackie O´Connell no Var con Uve (Moaña) ::

:: 14 Ciclo de Coros Galegos históricos e novos en A Coruña ::

:: Herdeiras, de Carmen Pamín, en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Lugo ::

:: Festichoca na Coruña ::

:: Tanxugueiras na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Foliada Co Grupo De Zanfonas `Suso Vaamonde´ en Lugo ::

:: Concerto Mano a Mão en Carballo ::

:: Pasarrúas de Nadal en A Coruña ::

:: As Cantigas de Elena na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Presentación en Vigo de Música no faiado, de Miguel A. Alonso Diz ::

:: Treixadura, artista convidado da Banda de Música Municipal de Santiago de Compostela ::

:: Os Viqueiras en Oroso ::

:: Xabier Dí­az e Adufeiras de Salitre en Narón ::

:: Xenderal en Seoane do Courel ::

:: Castelo de Sons (Moeche) ::

:: Emilio Rúa e Rosa Cedrón en Torres do allo (A Coruña) ::

:: Xoán Curiel en Boiro ::

:: Transilvanians no Aturuxo (Bueu) ::

:: Zurrumalla en Coruxo ::

:: Os Terribles de Donas na AVVC Lavadores (Vigo) ::

:: Rancho de Reis de Tahúme (Riveira) ::

:: Tatán Chapeu na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Xosé Constenla en Compostela ::

:: X Festival Infantil de Nadal (Cangas) ::

:: Festa da Xiada da A.C. Trépia (Pontevedra) ::

:: Feira do Galo en Arteixo ::

:: Os Carunchos en Mos (Pontevedra) ::

:: Programación do FestAlegre (Compostela) ::

:: Rodrigo Romaní Trío en Lugo ::

:: XIII FIR-Festival Internacional Rebulir 2018 ::

:: Pepe Vaamonde Grupo en Salasón (Cangas) ::

:: Sanjurjo&Dopico en San Sadurniño ::

:: Sonia Lebedynski e Depedro en Boiro ::

:: Troula de Nadal na Baña ::

:: VI Festival Abeloura (Boiro) ::

:: Luar Na Lubre presenta Ribeira Sacra en Canarias ::

:: Volta e Dalle en Vincios ::

:: Uxí­a na illa de Arousa ::

:: Xesús Vaamonde e Xosé Lois Romero en Lugo ::

:: Xabier Dí­az, Adufeiras do Salitre e Pandereteiras de Cantigas e Agarimos en Compostela ::

:: Xardin Desordenado en Moaña ::

:: Os da Porfía na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Oîma en Negreira ::

:: Rodrigo Romaní en Cambados ::

:: Concerto de Caldo na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Os Varacuncas no Pub Quirós (Rodeiro. Pontevedra) ::

:: A Roda en Viana do Bolo ::

:: Recambios Tucho en Ribeira ::

:: Pillaband´s no Albergue Jamarte (Verdugo. Pontevedra) ::

:: Celebración de Reis da E-Trad (Vigo) ::

:: Ariel Ninas na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Luar Na Lubre en Llangréu (Asturies) ::

:: D´Esmorga e Maskarpone en Ourense ::

:: Romaría de San Amaro en Matamá (Vigo) ::

:: Encontro de agrupacións de música e baile tradicional de Ames ::

:: Noites de Raíz en A Estrada ::

:: Sesión Vermut Folk en Paiosaco (Laracha) ::

:: Presentación do Libro Cd Son da Maía en O Milladoiro (Ames) ::

:: Algarabia Folk en Vigo ::

:: As Cantigas de Elena en Ribadeo ::

:: Carlos Núñez en Madrid ::

:: Pandereteiras Asubiando en Bembrive (Vigo) ::

:: Gonzalo Caride en Bembrive (Vigo) ::

:: Xoán Curiel e A Banda do Verán en Compostela ::

:: Espectáculo radiofónico Radio Boga (A Coruña) ::

:: Presentación de Bailegramas en Lugo ::

:: Carlos Núñez en Santander ::

:: Festa Rachada no Furancho o Castelo - Bembrive (Vigo) ::

:: Tecor Societário e Os Novos no Pichel (Compostela) ::

:: Os Abrentes de Cerdedo en Cuíña e Caroi ::

:: Carlos Núñez en Dublín ::

:: Pan Sen Fron no 16 Aniversario da Repichoca (A Coruña) ::

:: Iria Estévez en Lugo ::

:: Luar na Lubre en Vigo ::

:: A Vacaloura Vermella en Vigo (San Brais 2019) ::

:: Candelas e San Brais en Castrelos (Vigo) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre e Anxo Lorenzo en Escocia ::

:: O Leo i Arremecághona en Vimianzo ::

:: Plan Siberia na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Brua e Oïma na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Foliada no Bodegón Tuiriz (Lugo) ::

:: Concerto de Raiceira en Negreira ::

:: Sete Cuncas en Redondela ::

:: Airiños de Caldelas en Correxais (Vilamartín de Valdeorras) ::

:: Atlantic Folk Trio na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Concerto e documental XX Anos de bravío no Buril (Sarria) ::

:: D´Esmorga e Farrapos de ghaita na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: SondeSeu en Vigo - Illas Cíes Patrimonio da Humanidade ::

:: Cuarta Xusta no Aturuxo (Bueu) ::

:: Vanesa Muela na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Luar Na Lubre en Madrid ::

:: Som Do Galpom en Lugo ::

:: Muxarega en As Pontes ::

:: German Dí­az e Benxamin Otero presentan 13 Canciones Bonitas en A Coruña ::

:: I Encontro de música tradicional FOGAR DE BREOGÁN (Moaña) ::

:: Luar Na Lubre en Azpeitia ::

:: Os Escaravellos, Zurrumalla e Os Carunchos en Tameiga (Mos) ::

:: Sondarua en Bueu ::

:: Paloma Suanzes en Outeiro de Rei ::

:: Tündra Fokl na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Susana Seivane en Bertamiráns ::

:: Caamaño-Ameixeiras nA Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Silvia Penide en A Coruña ::

:: Concerto Presentaciñon de Cantares do Brión en Torroso (Mos) ::

:: Emilio Rúa en Pontevedra ::

:: Pelepau en Xinzo de Limia ::

:: Foliada Con De Ninghures en Lugo ::

:: Taller de danza galega en Granollers ::

:: Catro Ghatos na Gentalha (Compostela) ::

:: A Candeloria VI A Derradeira (Lugo) ::

:: I Festival Celtic Madrid ::

:: Pelepau en Goián (Tomiño) ::

:: Debullando o Tempo en Compostela ::

:: Susana Seivane na Coruña ::

:: Luar Na Lubre en Málaga ::

:: Primo Convexo (Portugal) na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Alba & Os Repámpanos na Repichoca (A Coruña) ::

:: Fevereiro na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Luar na Lubre en El Ejido (Almería) ::

:: KER CUEZ en Negreira ::

:: Febreiro na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Davide Salvado e Pedro Pascual na Coruña e Mugardos ::

:: Son Trí­o en Vilagarcí­a de Arousa ::

:: O Fiadeiro en Tomiño ::

:: Candorka Trío na Fonsagrada ::

:: Amancio Prada canta a Rosalí­a en Compostela ::

:: Presentación do primeiro álbum de Caldo en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Elche ::

:: A Banda da Loba en A Estrada ::

:: SondeSeu en As Pontes ::

:: Concerto de Os Sibailas e foliada en Madrid ::

:: Susana Seivane en Ribadeo ::

:: Uxí­a Senlle en Braga (Portugal) ::

:: Son Trío en As Neves ::

:: Son Trí­o en Tomiño ::

:: Día de Rosalía con Ugia Pedreira e A Banda da Loba en Pontevedra ::

:: Som Do Galpom en Lalín ::

:: Cantos Para Rosalí­a en Domaio (Moaña) ::

:: Seso Durán en Bueu ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Lalín ::

:: Luar Na Lubre en Sevilla ::

:: Zurrumalla en Manzaneda ::

:: XVI Festival Taiña en Goián (Tomiño) ::

:: Carlos Núñez en Alcobendas ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en As Pontes ::

:: Entroidanzas con Pesdelán en Fisterra e Compostela ::

:: Enredadas en Compostela ::

:: De Ninghures, Vindeiras datas ::

:: Mercedes Peón en Caldo en Sant Boi de Llobregat ::

:: Roi Casal en Vilagarcía ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Arzúa ::

:: SES na Festa do Queixo de Arzúa ::

:: Talabarte e Dominique Molard en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Ponferrada ::

:: SÉS presenta RABIA AO SILENCIO en A Coruña ::

:: Budiño presenta Fulgor en Compostela ::

:: Rebeliom do Inframundo en Vigo ::

:: XXXI Homenaxe Ao Gaiteiro en Vigo ::

:: Böj en Ferrol ::

:: Festival Solidario Contra o Cancro Infantil en Bembrive (Vigo) ::

:: Foliada de Balboa ::

:: Marzo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: VI Festival infantil de música e baile tradicional Peis D´Hos (Cangas) ::

:: Lirolai en O Rosal (Pontevedra) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Madrid ::

:: Março na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Repifesta da A.C. Triskell (Arteixo) ::

:: Roberto Sobrado en Rianxo ::

:: Anxo Lorenzo no Newcastle Piping Festival 2019 ::

:: Fernando Barroso & Margarida Mariño en Lugo ::

:: Mercado de Primavera do Valadouro ::

:: Luar Na Lubre en La Laguna (Canarias) ::

:: Budiño presenta Fulgor en Boiro ::

:: Ruxe Ruxe no Aturuxo (Bueu) ::

:: Tanxugueiras en Lalín ::

:: Dequenvessendo en Compostela ::

:: Treixadura en Vigo ::

:: Fiandola en Vilar de Santos (Ourense) ::

:: A Pí­ntega Marela e amigos en Torrelodones ::

:: II Polavila en Santalla ::

:: Dakidarría - Adianto Tour 2019 ::

:: Cova Sesión Folk (A Coruña) ::

:: Davide Salvado en Mallorca ::

:: Gala 40 anos de Xacarandaina en A Coruña ::

:: SES presenta RAIBA AO SILENCIO en Vigo ::

:: La Musgaña en Vilar de Santos ::

:: A Coral De Ruada celebra o seu Centenario en Ourense ::

:: SÉS presenta Rabia ao Silencio en Compostela ::

:: VI Foliada Nordestí­a en San Ciprián (Cervo) ::

:: Concerto de ONTE E HOXE en Sanxenxo ::

:: Xisco Feijoo & Xosé Liz na Cosechera (Ourense) ::

:: Talabarte en Noia ::

:: Presentación de Candorka Trío en Ribadeo ::

:: 30 Aniversario AF San Xiao do Trebo (Cariño) ::

:: SÉS na Feira das Nenas (A Silva. Cerceda) ::

:: Dequenvessendo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Programación de abril en Crechas (Compostela) ::

:: Estrea `Os Ollos de Miss Margaret´ en Celanova ::

:: Milladoiro en Arbo ::

:: Fiandola presenta CORDAME en Salasón (Cangas) ::

:: Andoa Trio Folk na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Festival da Escola de Baile e Pandeireta CARAMIÑAS (Pobra do Caramiñal) ::

:: Cantos de Taberna en Marín ::

:: Tanxugueiras no Agorasón Primavera (A Coruña) ::

:: Som do Galpom e T.O.C. en Ourense ::

:: Guezos en Xinzo de Limia ::

:: 2naFronteira en Pitíões das Júnias (Portugal) ::

:: Programación maio-xuño da Sala Rebullón (Vigo) ::

:: Sés presenta RABIA AO SILENCIO en Ourense ::

:: XXXVII Festa dos Maios en Vigo ::

:: Festa Sementeira e Música en Corzáns (Salvaterra de Miño) ::

:: Leirabuxo en Sarria ::

:: Foliada das Mil Primaveras en Ribeira ::

:: Roi Casal en Lalín ::

:: Festival Folclórico Os Muiños de Oliveira (Ponteareas) ::

:: Dequenvessendo na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Roi Casal en Narón ::

:: I Bailando Ás Flores (A Pobra do Caramiñal) ::

:: Festival de Cans (Porriño) ::

:: Os Carunchos en Valadares (Vigo) ::

:: IV Romaxe Artesá da Chaira en A Veiga (Muras) ::

:: Rosa Cedrón en Bergondo ::

:: Dequenvessendo en Fisterra ::

:: Presentación en Compostela da Banda de Gaitas Inverní­a ::

:: PESDELÁN en A Coruña ::

:: Susana Seivane en Compostela ::

:: De Ninghures en Carballo ::

:: Os Feroces da Galgueira en A Coruña ::

:: I Intercambio Multicultural de Música Tradicional da Estrada ::

:: Pelepau en Valga ::

:: Habelas Hainas na Pobra do Caramiñal ::

:: Festival 104 Aniversario do Real Coro Toxos e Froles (Ferrol) ::

:: Felipe Rea en Barro (Pontevedra) ::

:: IV Edicion do Castelo folk (Pontedeume) ::

:: Festival Benéfico de Loita Contra o Cancro en Vilalba ::

:: Músicas Mesturadas en Lugo ::

:: III FESTIVAL FOLCLORICO ESTRALOQUE (Navia. Vigo) ::

:: O Son Do Río en Mos ::

:: III Festival Abrente Folk en Torroso (Mos) ::

:: 38º Dí­a da Muiñeira en Carballo ::

:: Xabier Díaz en Málaga ::

:: Xabier Dí­az & Adufeiras de Salitre en Boiro ::

:: Luar Na Lubre en O Páramo (Lugo) ::

:: Concerto de Airoa na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Concerto de Leilí­a na Coruña ::

:: Concerto de TANXEDORAS en Vigo ::

:: Xacarandaina en A Estrada (DANZA 3) ::

:: Clausura do XXX Aniversario de Xistra de Coruxo ::

:: I FESTIVAL PEIS D’HOS (Cangas) ::

:: 4°Festival Infantil Vila de Baiona ::

:: Dequenvessendo en Casa Xuntanza (A Pastoriza. Arteixo) ::

:: Fiandola e Pardal Na Rúa na Sala Rebullón (Vigo) ::

:: Carmen Penim presenta Cantos de Terra e Sal en Montalegre ::

:: Pédëpôtè en Arcos (Ponteareas) ::

:: ALGUEIRADA MIÚDA en Pontedeume ::

:: Sons do Alborexar (Festival Infantil) en Lestedo (A Coruña) ::

:: VIII Encontro Musical en Oza (A Coruña) ::

:: XIV FESTIVAL DE INTERCAMBIO FOLCLÓRICO VIDES NOVAS (Poio) ::

:: Arraial en Mos (Vigo) ::

:: Raiceira no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Luar Na Lubre en Lanzarote ::

:: Serán fin de curso no CRAC de Coruxo ::

:: Bouba Pandereteiras na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: VII Dálle Donaire (A Coruña) ::

:: Domingo Musical OS CRUCEIROS en Vilalonga (Sanxenxo) ::

:: Concerto aCentral Folque na SELIC (Compostela) ::

:: IV Festival Fin de Curso da A.C. Retranqueiros (Milladoiro. Ames) ::

:: XII FOLK IN RIO en Touro (Compostela) ::

:: Festa de San Andrés de Baronzás (Xinzo de Limia) ::

:: Foliagra de Orzán (A Coruña) ::

:: Treixadura en Barro ::

:: I FESTIVAL FOLCLÓRICO SADEO (Ponteareas) ::

:: Lila Downs en Pontevedra ::

:: XXVIII Festival Folclórico Infantil - O Arco da Vella (Barreiros. Lugo) ::

:: XIV Foliada da Mariña (Xove) ::

:: Gonzalo Caride en Vigo ::

:: Surfing the Lerez (Pontevedra) ::

:: II Festa da Diversidade en Ribadumia ::

:: Xabier Dí­az e Adufeiras de Salitre en Bueu ::

:: Festival Daquelas que cantan (Mos, Pontevedra) ::

:: XVIII Noite Cultural en O Grove ::

:: Novedades Carminha e Dios Ke te Crew no Esmorga Dirt - San Xoan 2019 (Sarria) ::

:: VII Festival de Baile e Música Tradicional en Arins (Compostela) ::

:: Festival Fin de Curso de Xiradela (Arteixo) ::

:: Concerto de Bí–J (folk escocés, irlandés) en Ferrol ::

:: Gala Fin de Curso do Grupo de Baile e Gaitas Santaia (Santa Cruz. Oleiros) ::

:: XXXII Noite Máxica en Balboa (O Bierzo) ::

:: Festival Son da Industria (Vigo) ::

:: A Compañía do Ruído na IX Festival de San Xoán de Ribeira ::

:: V Xuntanza Folc Follas de Olivar (A Insua-Pontecaldelas) ::

:: As Zaragateiras e Gnzalo Carde Folk en Tameiga (Bembrive) ::

:: Concerto de Treixadura en Arca (O Pino) ::

:: Os Demos da Petaca en Cambados ::

:: Festas de San Xoán Santiago de Compostela 2019 ::

:: Noite de San Xoán con Paraí­so Canto en Pontecaldelas ::

:: Os Erdeiros dos Morenos na Noite de San Xoán de Vilar (Lavadores. Vigo) ::

:: Airiños do Neira na Fogueira de San Xoán de Baralla ::

:: Xosé Lois Romero & Aliboria en Sarria ::

:: Encrucillada en Valdoviño (A Coruña) ::

:: The Chieftains con Carlos Núñez en Madrid ::

:: Zoelas en Antas de Ulla ::

:: Encrucillada e Luar Na Lubre en Narón ::

:: Leilía en Muros ::

:: Festival de NÓS en Oleiros ::

:: Milladoiro en Bugallido (Ames) ::

:: Tahúme (Riveira) presenta A mostra do Baile e da Música Tradicional ::

:: Os Amigos dos Músicos nas Festas de Ourense 2019 ::

:: XIV Festa dos FOROS (Seixalbo. Ourense) ::

:: Zeltia Irevire (Folk-blues, Galiza) no Aturuxo (Bueu) ::

:: Romeria Rebuldeira - Peche de Curso 2019 (Ramirás) ::

:: De Ninghures na I Festa Do Rí­o en Ponteceso ::

:: Banda de Gaitas Xarabal en Pontevedra ::

:: Ergutí­o en Ourense ::

:: VIII Encontro de música e baile tradicional na Pobra do Caramiñal ::

:: XXXIII Festival de baile e música tradicional de Xirandola (Silleda) ::

:: Festitroit (Oroso. Ordes) ::

:: XI Gala A Maristela (Sobrado dos Monxes) ::

:: XXVI Festival Río Castro (Narahío. San Sadurniño) ::

:: VII Sons nas Fervenzas de Codeso ::

:: Zeltia-Irevire en Pontevedra ::

:: Festival Folclórico O Fiadeiro (Vigo) ::

:: 5°FESTIVAL FOLCLÓRICO VILA DE BAIONA ::

:: Queiroa na Rúa (Sada) ::

:: Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: Treixadura en Muros ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Sada ::

:: Zona da Zanfona en Rianxo ::

:: XV Xornadas de cultura mariñeira Muros Mira ao Mar ::

:: A Banda da Loba en Palas de Rei ::

:: Cantigas e Agarimos en Marín (Danza 3) ::

:: Rapa das Bestas de Sabucedo ::

:: Feira da Cereixa en Paiosaco (Laracha. A Coruña) ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre en Boiro ::

:: Caxade en Boiro ::

:: De Ninghures - Concertos en xullo e agosto ::

:: X Festival Castro Galaico de Nogueiró (Braga. Portugal) ::

:: Hedra en Compostela ::

:: Zumaque Trí­o nos Seráns en Feixóo (Compostela) ::

:: A Banda da Loba. Fin de Xira BAILANDO AS RÚAS ::

:: XX Festival Folk de Raíz de Callobre (A Estrada) ::

:: XVIII Festival retrouso e VI RETRO-Foliada en cela (Bueu. Pontevedra) ::

:: Carlos Núñez en Baiona ::

:: Barrantes Folk (Tomiño. Pontevedra) ::

:: ESPAZO PARALAIA PUB durante o Festival de Ortigueira ::

:: Festifolk Costa da Morte (Carballo) ::

:: Abóbriga en Dorrón (Sanxenxo) ::

:: VIII Fiandón en Merlán (Palas de Rei. Lugo) ::

:: Festa da Cultura en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Sada ::

:: Abride a Fiestra 2019 (Padrón) ::

:: Carlos Núñez en Campo Lameiro (Pontevedra) ::

:: ETNOEume VIII (Feira etnográfica da comarca do Eume) A Capela ::

:: Tanto Nos Ten presenta CORTANDO FÍOS en Redondela ::

:: XIV Encontro de Embarcacións Tradicionais de Galicia (A Guarda) ::

:: Luar Na Lubre en Ibiza ::

:: Xabier Díaz & Adufeiras do Salitre en Ortoño (Ames) ::

:: 41 Festival Internacional do Mundo Celta de Ortigueira ::

:: Sés en Rianxo ::

:: GILBERTO GIL en Vigo ::

:: Aghruo en Pontevedra ::

:: Zoelas en Melide ::

:: Dubhlinn & Friends na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: A Tribo das Flores (folk, pop, de taberna) en Ferrol ::

:: Festival da Ponte Vella (Teo. A Coruña) ::

:: XX Festival Aires do Masma (Foz) ::

:: X Festival Folk Illa de San Simón (Redondela) ::

:: X Mostra Trazantes de Tenorio (Cerdedo) ::

:: VIII Festival Aturuxo en Os Bravos (Ourol. Lugo) ::

:: XIV Festival da Chaira ::

:: Concertos didácticos de Peis D'Hos en Moaña ::

:: Xabier Dí­az & Adufeiras de Salitre en Castro Caldelas ::

:: Xabier Dí­az & Adufeiras de Salitre no Rosal ::

:: Adianto da programación Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: De Ninghures - Concertos Xullo & Agosto ::

:: Oscar Ibáñez en Sanxenxo ::

:: Festa da Fraga 2019 (As Pontes) ::

:: XXII Romerí­a Popular Trompos os Pes (Marín) ::

:: Festigal (Compostela) ::

:: Treixadura en Outes ::

:: A Banda da Loba en Cambre ::

:: Carlos Núñez en Noia ::

:: Vindeiros concertos da OFG SonDeSeu ::

:: A Tajea en Ares e Noia ::

:: Xacarandaina en Mondoñedo (Danza3) ::

:: Música no Camiño do Holandés EuroVelo (Touro) ::

:: XII edición do Festival AntrosPinos (Taragoña. Rianxo) ::

:: Roi Casal en Vilanova de Arousa ::

:: 17º Ribeira Sacra Festival Ribeira Sacra Patrimonio (Castro Caldelas) ::

:: Tresdoble na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Candorka Trío - Vindeiras Datas ::

:: Ví­a Sacra Fest. Xullo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: II Festival Do Alto Navia (Negueira de Muñiz) ::

:: 21 Oenach Atlántico en Sedes (Narón) ::

:: XVI Festival Folk no Río (O Corgo) ::

:: RAIGAME, da AF Ximiela de Louro no Castelo Rock (Muros) ::

:: IV Feira Mariñeira de Corme ::

:: XXXV Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: Programación para xullo na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: Festival Folclórico Internacional de Coruxo ::

:: Festas do Apostolo (Compostela) ::

:: Le Chemin de Breogán. Concerto de apertura do Festival Interceltique de Lorient ::

:: Gulliver Fest (Narón) ::

:: 36 Festa da Carballeira de Zas ::

:: XL Festival de Pardiñas (Guitiriz) - Avance Programación ::

:: Paco Ibañez en A Coruña ::

:: Oscar Ibáñez & Tribo en Pamplona ::

:: Dequenvessendo: Concertos de verán - Presentación da maqueta ::

:: 12 Festival do Río Belelle (O Roxal. Neda) ::

:: Concerto de Dos na Arca da Noe (Vilar de Santos) ::

:: XXIV Festival As Nosas Músicas de COUSO (A Estrada) ::

:: XII Festa Galega e Feira Medieval Mariñeira de Malpica ::

:: XX Festa Folc de Vilariño (Cangas) ::

:: Vindieros concertos de Barahúnda ::

:: Lumieiras en Cangas ::

:: Fiandola no Festival Folc de Vilariño (Cangas) ::

 

HEMEROTECA

:: XXXV Festival Intercéltico do Morrazo - Avance programación ::

:: San Froilán 2015 (Lugo) - Programación Folque/Tradicional ::

:: 2naFronteira en Vilaboa ::

:: 2naFronteira entre os viñedos do Ribeiro ::

:: Riobó en Moledo (Caminha) ::

:: XV festa folc de Vilariño (Cangas) ::

:: Programación folk/trad nas festas da Peregrina Pontevedra 2014 ::

:: A Bagunda em Palas de Rei ::

:: VII Festa Galega de Malpica ::

:: Caxade nas Adegas Martin Codax de Cambados ::

:: Milladoiro en Pontevedra ::

:: XV Festival folk de Fornelos de Montes ::

:: Festival de Couso - As Nosas Músicas (A Estrada) ::

:: A Roda en Mondariz ::

:: Castelo Rock Muros 2014 ::

:: I Festival Internacional Arpa Vila de Noia ::

:: Obradoiro e concerto de Pesdelán en Melide ::

:: Feito a Man - Agosto 2014 (Compostela) ::

:: Concerto de Migallas Teatro en A Coruña ::

:: Narf Trío e o Rock tuareg de Tinariwen (Malí) na Praza da Quintana ::

:: Leña Verde + ProxectoDanza nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: Habelas Hainas + Sacha na Horta nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: Tumba e Dálle + Os Cempés nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: Pésdelan + Cantigas e Frores nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: Pablo Díaz nos Xardíns da Deputación de Lugo (Cultura Aberta 2014) ::

:: XXXI FESTA DA CARBALLEIRA DE ZAS ::

:: Festas María Pita 2014 - Música galega / folk / tradicional ::

:: Vía Sacra Peregrina Festival (Compostela) ::

:: O Día das Galegas nas Letras celébrase cunha festa colectiva na Estrada ::

:: Caxade teloneiros de Belle and Sebastian en Compostela ::

:: II Concurso de Cantos de Taberna na Guarda ::

:: XVII Romería Popular Trompos os Pes (Marín) ::

:: Día da Patria en Cambados ::

:: Festa da Cultura en Vigo ::

:: I Verbena Galega en Santa Ana - Mera ::

:: Festa da Fraga en As Pontes ::

:: Festa da Dorna en Ribeira ::

:: Festival Xovenau - Vigo ::

:: Festival de Briga en Compostela ::

:: Festival AntrosPinos (Taragoña - Rianxo) ::

:: Festigal 2014 - Compostela ::

:: XXX Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: III Edición do Festival 27373 de Begonte ::

:: III Certame folk - Voz de Galicia, 22 de xullo en Compostela ::

:: Esposende abre as portas à Galaicofolia ::

:: XIV Encontro folclórico A Meda do Castro (Sada) ::

:: II Foliada de Santaia (Oleiros) ::

:: I Romaría de Ames Novo ::

:: CAXADE NO NAUTICO DE SAM VICENTE DO MAR (OGROVE) ::

:: FestaAberta 2014. San Valentín. Fene ::

:: Festival POLka Kultura Aberta (Pol) ::

:: Donicelas en Salceda de Caselas ::

:: Abóbriga en Concerto , Noites na Alameda de Gondomar ::

:: Ataque Escampe na Festa da Patria do Colectivo Terra (Pontedeume) ::

:: FESTA PRENOM: Ataque Escampe + Chicharrón no Twist&Shout ::

:: Nicrarock (Negreira) ::

:: Festival de Ortigueira ::

:: Serán Folk en Ortigueira ::

:: IX FESTIVAL DA CHAIRA (A Pastoriza - Lugo) ::

:: OS XEITOSIÑOS NA PRAZA DE ALFREDO BRAÑAS DE CAMBADOS. ::

:: Repichocón (Cariño) ::

:: I edición do Festival Intercéltico da Baíña ::

:: Sés na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Festival Folk de Raíz (Callobre - A Estrada) ::

:: Festival Reperkusion 2014 (Bemposta - Ourense) ::

:: II Festival Entremareas (Porto de Espasante) ::

:: Kepa Junkera en Lugo - Cultura Aberta nos Xardíns da Deputación ::

:: Pentalfa nos Xoves do Martín Codax (Cambados) ::

:: Festival Carqueixa Rock & Folk (Souteliño, Laza) ::

:: Festival de Verán-Encontros Musicais de Ames ::

:: Berrogüetto - Xira de despedida ::

:: 4ª Xornada de Cantos de Taberna en Pontevedra ::

:: Alborada e Animación este fin de semana con No Cómbaro ::

:: Andrés Penabad en As Pontes de García Rodríguez ::

:: Festival de Fin de Curso Escola de Acordeón Andrés Penabad ::

:: Foliada na Silva (Cerceda) ::

:: Banda Baile Asalto en Pontevedra ::

:: Foliada na Casa das Crechas con Os Do Fondo ::

:: 3º Encontro musical en Oza ::

:: Cantata Vernácula no Liceum (Porriño) ::

:: III Festival Histórico Augas Santas ::

:: Son do Barbansa no Porto de Aguiño-Ribeira ::

:: XIX Asalto ó Castelo de Vimianzo ::

:: TRILITRATE no Bar Labranza (Meiro) ::

:: Festival Sons da Lameira - Malaherba Rock (Matamá - Vigo) ::

:: A Bagunda en San Andrés de Comesaña (Vigo) ::

:: Coanhadeira nas festas de Canda ::

:: VIII Foliada da A.F. Airiños da Lagoa (Baiona) ::

:: Narf Trío e San Cibrao de Las - Ciclo Monumenta ::

:: Mil Festas Máis para a Lingua Galega, 20 de Xuño en Vilagarcía ::

:: Folk en Trio (Touro) ::

:: Festa fin de curso de A Fervenza de Ouzade 2014 ::

:: Sardiñas e música tradicional para celebrar o Santo Antonio::: ::

:: Festival fin de curso Escolas Municipais de Música Tradicional das Pontes ::

:: Ocafolk (Oca-A Estrada) ::

:: Quempallou no Var con Uve (Moaña) ::

:: Caxade en Ourense e Lugo ::

:: Faltriqueira en Salasón (Cangas) ::

:: Festival Millo Verde en Redondela ::

:: Coanhadeira en Salason ::

:: PRESENTACIÓN DA ORQUESTRA DE MÚSICA TRADICIONAL GALEGA (OMTG) en A Coruña ::

:: IX Serán Mar de Rianxo ::

:: Festa da Lingua en Carballo ::

:: Ardentía no Cabiria Bar (Vigo) ::

:: MicroFesta na Casa Tomada (A Coruña) ::

:: João Afonso na Illa de Arousa ::

:: AcadaCanto no Salon Teatro de Compostela ::

:: Freixo Rock (Vigo) ::

:: Festa do Melindre en Melide ::

:: Ardentía en SalaSon (Cangas) celebrando o seu XXV aniversario ::

:: AcadaCanto na Illa de Arousa ::

:: Narf Trío en Ribadeo ::

:: Cantos de Taberna en Allariz ::

:: Programa Festa da Reconquista 2014 (Vigo) ::

:: III Foliada dos Varacuncas (Santa Baia) ::

:: EXTRAESCOLARES ETRAD (Vigo). Audición de Primavera. Venres 21 de Marzo. 18 hs. ::

:: SuperOito en Compostela e Cerceda ::

:: Maghúa en Salasón (Cangas) ::

:: Concerto de Clave de FaDo en Compostela ::

:: As Rebuxeiras en Sanxenxo ::

:: Deusa Tola en A Coruña ::

:: Presentación do disco de Andrés Penabad en Cedeira ::

:: Estalotada na Gentalha do Pichel, Compostela ::

:: Familia Caamango en A Coruña ::

:: aCadaCanto en A Coruña ::

:: Guezos en Fisterra ::

:: SAIÑAS ORGANIZA A IX FESTA DO LACÓN EN XOVE. ::

:: Concerto de Riobó no Salasón ::

:: Sementes de Música no Auditorio de Galiza (Compostela) ::

:: ALL STARS CARBALLO 2014>> PORQUE EN CADA BILLARDA HAI UNHA BOMBA POR ESTOURAR!! ::

:: Os Terribles da Arousa levan ás Crechas a súa escolma de melodías tradicionais da súa comarca ::

:: III Encontro de pandereteiras (Trasmañó-Redondela) ::

:: VI Festival da Maía (Ames - Bertamiráns) ::

:: Var con Uve (Moaña) - Foliada e concerto de Tino Baz ::

:: Som Do Galpom e Arrhythmia en Lugo ::

:: Homenagem a Luísa Villalta e Diaz Castro: Recital de poesia e música ::

:: Festival da A.C. Buxainas en Cedeira ::

:: Tiruleque na Sala Clavicembalo (Lugo) ::

:: Foliada no Xeitoso (Pobra do Caramiñal) ::

:: Sés en Vilagarcía ::

:: Bolboreta e Los Barrankillos na Fabrica de Chocolate (Vigo) ::

:: Xabier Díaz en Compostela, dentro da programación SantiAutor 2014 ::

:: Andrés Penabad en concerto n'A Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Os Irmandiños de Vincios en A Guarda ::

:: Caxade en Redondela ::

:: Cantos de Taberna na II edición do Mercado Solidario Zona Activa en A Estrada ::

:: Programación de Marzo na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Sés e Tanxedoras en Vigo ::

:: Talabarte no Clavicembalo (Lugo) ::

:: aCadaCanto en Rianxo ::

:: CONCERTO DE PADDY DUNCAN (violí­n) e CHICK McAULEY (guitarra) en Calo - Teo. ::

:: Marzo do 2014 nas Crechas (Compostela) ::

:: Riobó no Clavicembalo (Lugo), 22/Mar/2014 ::

:: Os Folieiros en SalaSon (Cangas) ::

:: Mes de Marzo cheiño de actividades en A Baiuca (Arteixo) ::

:: Tradicional Pasarrúas de Antroido da ETRAD…Imos de ruada! Venres 28 de Febreiro. 17hs. ::

:: Mamá Cabra en Compostela ::

:: XI Festival Taíña (Goián - Tomiño) ::

:: Cea de Entroido e concerto de Recambios Tucho en Corcubión ::

:: Faiscas da Pontagra no Bar Mira (Ordes) ::

:: Deixandar e O Son da Triga na III Festa de Entroido de O Rosal ::

:: Tanto nos Ten e Leilía o domingo na Festa do Queixo de Arzúa ::

:: Peis D'hos - Festival infantil de música e baile tradicional (Cangas) ::

:: Concerto Solidario de A Píntega Marela (Madrid) ::

:: X.M. Lago e Oscar Martínez na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: ContrAsCordas en Cambados ::

:: Os Carunchos no Bar Montevideo (Vincios) ::

:: Leo i Arremecághona en A Coruña ::

:: Machina en Bueu ::

:: Cantos de Taberna en Sarria ::

:: Skalopendra na Fábrica de Chocolate (Vigo) ::

:: Zurrumalla no Eicho de dar Queridiña (A Insua - Pontecaldelas) ::

:: Cantata Vernácula en Ordes ::

:: Os Minhotos en Salason (Cangas) ::

:: Skandalo Gz no III aniversario do Lusco Fusco (Pontevedra) ::

:: Esquíos en Compostela ::

:: I Encontro de Cantos de Taberna no CRAC Coruxo (Vigo) ::

:: Programación Lubicán 2014 - Lugo ::

:: O Concello de A Estrada celebra o día de Rosalía coa actuación de aCadaCanto ::

:: Kepa Junkera continúa a presentación do seu disco, Galiza ::

:: Estalotada de Febreiro en Compostela ::

:: Concerto didáctico de Mini e Mero en Burela ::

:: Luar Na Lubre na Sala Luz de Gas (Barcelona) ::

:: Talabarte en Compostela ::

:: Mercedes Peón no Teatro Rosalía Castro de A Coruña ::

:: Concerto de NARF en Ferrol ::

:: Irmandades do Falo en Ribadeo ::

:: Kepa Junkera en Vigo ::

:: Ute Lemper en Vigo e Compostela ::

:: Najla Shami en Allariz ::

:: Galizien Amerika Linien de Xacarandaina en Compostela ::

:: Xabi Aburruzaga no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Desaramar, novo proxecto musical, preséntase o 7 de Marzo en A Coruña ::

:: Febreiro nas Crechas ::

:: Vai de Amores - Concerto en Ponteareas ::

:: Familia Caamango na Sala Super8 (Ferrol! ::

:: Concerto de Iria Estevez e Gonzo Piña en Moaña ::

:: Noites de Troula na S.V.C.D Naitilus (Vigo) ::

:: Cantata Vernácula no Arume ::

:: NOVOS CONCERTOS DE ‘CORASONS’ EN COMPOSTELA E VIGO ::

:: Patrick Molard/ Jean-Michel Veillon Dúo no Clavicémbalo (Lugo) ::

:: Presentación de Farrapos de Boneca, de Rochi Nóvoa, no Auriense ::

:: Eliela en Pontevedra ::

:: Concerto de Iria Estévez e Gonzo Piña no Moraima (Vigo) ::

:: Familia Caamagno presenta "Hai que andar cos tempos!" na Capitol (Compostela) ::

:: Concerto do conxunto da ETRAD; ContrasCordas (Vigo) ::

:: Programación de Febreiro na Sala A FUNDACIÓN (Melide) ::

:: Festa da Candeloria en Lugo ::

:: Orquestra Gharbo! na Coruña ::

:: Oscar Ibaniez en Cangas do Morrazo ::

:: 2º Baile Assalto da ELMPG en Compostela ::

:: Concertos de Caxade en Febreiro ::

:: Alvariza no Salasón (Cangas) ::

:: Mónica de Nut na Casa Tomada (estación de ferrocarrís, A Coruña) ::

:: Maghúa n'A Corte dos Bois (Sandiás - Ourense) ::

:: Findekaflipas - A Rebusca Manzaneda ::

:: BASTARDS ON PARADE na Sala SUPER 8, Ferrol ::

:: Concerto de Os Irmandiños de Vincios ::

:: Concerto de Pablo Dí­az no Forum Metropolitano (A Coruña) ::

:: KEPA JUNKERA en SANTIAGO DE COMPOSTELA ::

:: Linho do Cuco en Lalín ::

:: Programación do Real Coro Toxos e Froles (Ferrol) ::

:: Concerto da Charanga de Traspés no Salasón (Cangas) ::

:: XXV Serán de Arbo ::

:: "Ollos que Falan" no Teatro Rosalía de Castro (A Coruña) ::

:: Presentación en Negreira do disco "Onde comeza a vida" ::

:: Preestrea de ZAPATIÑOS PARA D͍AZ CASTRO (2naFronteira) en Moaña ::

:: Programación de Xaneiro no FURANCHO MALAHERBA (Matamá - Vigo) ::

:: SKANDALO GZ (skapunk) en Koncerto,, no Rockin\Swing (Vigo) ::

:: Festival Cantos na Maré en Pontevedra ::

:: JAVIER KRAHE na Sala SUPER 8 (Ferrol) ::

:: DOA, concerto en San Sadurniño. ::

:: A miña primeira Rosalí­a en Oleiros ::

:: 2º Festival Solidario Alumeame (AA.VV. Val do Fragoso - Vigo) ::

:: DOA, CONCERTO EN OURENSE ::

:: Concerto de Nadal en Vigo: SonDeSeu ::

:: Xabier Díaz, Guadi Galego e Guillerme Fernández no Ultramarinos (Compostela) - Sábado 14 e Domingo 15 de Nadal ::

:: Tanxedoras no C.C. Valadares (Vigo) ::

:: MaCHiNa na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: A miña primeira Rosalí­a en Lugo ::

:: Foliada dos Elelelos en Bueu ::

:: Concerto de Garcia Mc na Sala A Reserva (Carballo) ::

:: Presentación do disco, "A COR DO SON" do grupo Quodlibet no De Catro a Catro (Vigo) ::

:: Concerto do Orfeón Mariñeiro do Berbés en Salasón (Cangas) ::

:: MÁIS DISCOS PARA A MÁQUINA. 1º festival aniversario de Discos da Máquina ::

:: Presentamos ALMA e a canción "Penélope" en Moaña ::

:: Roger de Flor e os Silvestres no Pub O Muíño - Cervo (Lugo) ::

:: Zënzar en Burela ::

:: Concerto polo X aniversário da Revira (Pontevedra) ::

:: Emilio Rúa e Xoan Curiel en Negreira ::

:: Riobó en Vigo ::

:: 2uS en as Noites na Capela | Noites musicais no Centro Torrente Ballester de Ferrol ::

:: NOVEDADES CARMINHA na Sala SUPER 8, Ferrol ::

:: Espido. Ciclo de música «Novas expresións», na Coruña ::

:: Ghaveta en Pereiras ::

:: Habelas Hainas na Insua (Pontecaldelas) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero en A Estrada, Pontevedra ::

:: Magosto en A Capilla (Calo) ::

:: Concerto de Pelica de Can (Cangas do Morrazo) ::

:: I Festival solidario Os Trazantes en Tenorio (Cotobade) ::

:: Sesión Folc no Moraima (Vigo) ::

:: Leilía leva o seu último disco 'ConSentimento' á Estrada ::

:: Festival Internacional Rebulir (Ramirás - Ourense) ::

:: Festa Anos 50 en Ramallosa (Teo) ::

:: Concerto de Tiruleque (A Coruña) ::

:: Concerto de Manuel Olegario (Cangas) ::

:: X dí­a do orgullo gaiteiro (Ourense) ::

:: Os Chavellos en Tui ::

:: IV Festival de Coros de música popular (Xinzo de Limia) ::

:: aCadaCanto no Museo do Mar de Vigo ::

:: Magosto Furtivo no Viso (Redondela) ::

:: Ghaveta en Salasón (Cangas) ::

:: Magosto con BOLBORETA na Festa da Facultade de Filoloxía de A Coruña ::

:: Cuarteto Caramuxo inaugura as xornadas "Son horas Sonoras" da Escola de Música Mundo Sonoro (Vigo) ::

:: III Edición da Hora Galega no bar Baloca (Cambados) ::

:: Celebracións do 95º aniversario do Manifesto Nacionalista de Lugo ::

:: Tic Tac (e Toc Toc) de Pablo Dí­az. Vindeiras datas ::

:: IV Fia e Baile de Pandeireta (Trazo) ::

:: Gala do Fiadeiro: Fí­a de Oficios e Labores (Vigo) ::

:: CICLO MONUMENTA. Igrexa do Mosteiro de Santa Marí­a de Armenteira. .Meis (Pontevedra) ::

:: NAJLA SHAMI na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: II Festival da lusofonia «Estou Lá» en Ourense ::

:: La Musgaña no Club Clavicembalo (Lugo) ::

:: Oscar Ibáñez charla-concerto presentación de "Alén do mar" ::

:: OSCAR IBÁÑEZ & TRIBO en Vigo ::

:: Luar Na Lubre en Canarias ::

:: Vindeiros concertos de Bolboreta ::

:: Festival Ventorock 2013 - Redondela ::

:: Noites de Luz en Compostela ::

:: Magusto das Marias (Compostela) ::

:: Concerto "Fados e outras músicas" en Vigo ::

:: Concerto Presentacion "Galinha de Troia" de Som do Galpom, com Anfibia, Quico Cadaval e convidados ::

:: MICAtlántica 2013 (Compostela) ::

:: NARF en Ferrol (Noites na Capela) ::

:: San Martiño no Var Con Uve (Abelendo - Moaña) ::

:: Festa da Cultura contra a LOMCE en A Coruña ::

:: Concerto no Pichel, The Brosas e Skohlma ::

:: Novembro na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Doa en Narón ::

:: Pepo Suevos inaugura o venres unha sala de espectáculos en Betanzos ::

:: Fados e Gastronomí­a no Castelo de Maceda (Ourense) ::

:: Bolboreta - Concerto solidario en Compostela ::

:: Emilio Rúa no Centro Galego de Barcelona ::

:: Factoría de Subsistencia - Concertos de Josito Porto no mes de Novembro ::

:: Ultimas datas da Xira 25 Aniversario de Zënzar ::

:: San Martiño Canibal en Louseiro (Lugo) ::

:: I Mostra de Música e Baile Tradicional de Traspés, en Vigo ::

:: Magosto en Trasmañó (Pontevedra) ::

:: Novembro no Ultramarinos (Compostela) ::

:: Concertos de Oscar Ibañez en Burgos, Mucientes e Madrid ::

:: Os da Rí­a en Compostela ::

:: Magosto 2013 en Ponteareas ::

:: Cantata Vernácula en Ames ::

:: Cineclube de Compostela [proxección de GRECIDADE + concerto de DAS KAPITAL] ::

:: Tanxedoras en SalaSón (Cangas) ::

:: Festa primeiro aniversario da FEGAFE (Federación Galega de Festivais) ::

:: NOITE DE SAMAIN NO CENTRO SOCIAL REVOLTA! (Vigo) ::

:: Magosto en San Salvador de Asma (Chantada) ::

:: Tanto Nos Ten na Corte dos Bois (Sandiás. Ourense) ::

:: Samaín e Magosto na Baiuca (Arteixo) ::

:: XXI MAGOSTO CELTA DE BALBOA ::

:: Noite de Os Defuntos con Os Chichisos (Pontevedra) ::

:: Magosto do Samaín na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Magosto popular en Meira (Lugo) ::

:: Maria Xosé Silvar, Sés. Vindeiros concertos Outono / Inverno 2013 ::

:: Magosto en Vilar de Silva (Rubiá, Valdeorras) ::

:: Implícate! Noite de música e palabra solidaria ::

:: Najla Shami presenta "Na lingua que eu falo" en Foz ::

:: Najla Shami en Ribadeo ::

:: Xira AIE- Riobó 2013 ::

:: Festa do Samaí­n e Foliada de Defuntos na praza do Berbés ::

:: Vindeiros concertos - Rosalía Pequeniña (de Uxía Senlle) ::

:: Luar na Lubre, Acetre e Dazkarieh no 10º Festival Celta-Folk "El Magusto", en Carbajo (Cáceres) ::

:: A miña primeira Rosalía (Mini, Mero, María Manuela e Xiana Lastra) en Compostela ::

:: Zënzar en Bertamiráns ::

:: Vituco Neira Na Casa Das Crechas ::

:: Balakandra en Ferrol - Noites na Capela ::

:: CAXADE tocará com MANEL na súa tournée galega ::

:: Xira Novembro Chotokoeu - 15 Días, 15 Bares ::

:: Xira de Inverno de Heredeiros da Crus ::

:: Pradairo en Salasón (Cangas) ::

:: Chotokoeu na Casa Tomada · Centro Social de Intervención Artí­stica (Coruña) ::

:: Ghaveta no Eicho de Dar Queridiña, A Insua, Pontecaldelas ::

:: A Coruña: Crí­a fama e bótate a correr, con Marí­a Lado e Lucí­a Aldao ::

:: Concerto solidario en Vigo ::

:: Os Chavellos en Monçao (Viana de Castelo - Portugal) ::

:: Liska! e Trapallada na sala Filomatic (A Coruña) ::

:: Concerto de Xardí­n Desordenado (Banda completa) / Fundación Sales/ Brunch (Vigo) ::

:: Festa tradicional en Areas (Ponteareas) ::

:: Dí­a da Ferriña (Saxamonde - Redondela) ::

:: Marful + Convidados no Gaiás (Compostela) ::

:: Xose Manuel Budiño no Festival WOMEX en Cardiff (Gales) ::

:: Outonos de mar e terra - Concertos do Orfeón Mariñeiro do Berbés (Vigo) ::

:: Novembro 2013 nas Crechas: Balakandra, Noite do Trópico, Javier Bergia, Spain, Wes Swing, Kin Garcí­a Trí­o, Najla Shami... ::

:: Riobó + Aira da Pedra + Quempallou en Sala La Vaca (Ponferrada) ::

:: Samaín na Taberna Acevedo ( Xunqueira de Ambia. Ourense) ::

:: Magosto en Lira ::

:: Festa do Samaín na Cova dos Ratos (Vigo) ::

:: Leilí­a: vinte e catro anos de camiño para unir pasado e presente - Homenaxe e actuación en Compostela ::

:: Rosalí­a Pequeniña en Cangas ::

:: Espazo Activo da Ulla - Pasabodeghas. San Miguel de Sarandón (Concello de Vedra) ::

:: Os Da Ría e Os Homes Sen Medo en Pontevedra ::

:: aCadaCanto en Narón ::

:: Santiago Centro Pop-Rock na Praza Roxa (Compostela) ::

:: Alasdair Fraser e Natalie Haas en concerto dentro do ciclo Sons’13. (Compostela) ::

:: Iria Peña e Gastón Rodriguez no Borriquita de Belem (Compostela) ::

:: Concerto: "Miniaturas musicais de Granell" no Auditorio de Ourense ::

:: IX Ciclo de Coros Históricos - C.C. Ágora (A Coruña) ::

:: Pedraquetiña Cantares en SalaSón (Cangas) ::

:: Grelo Folc 2013 - Monfero ::

:: II Festa da recolleita do Millo e Magosto Popular (Matamá-Vigo) ::

:: Festival de Bandas de Línguas Ameaçadas na Cámara Municipal de Alcanena (Portugal) ::

:: Noite de Samaí­n coa Máquina de Meter Medo en A Casa de Ana (Pontevedra) ::

:: Maghúa no Irish Pub Dublin (A Coruña) ::

:: Ciclo de Múaicas Posibeis - Ribadeo: LIÚ ::

:: OSCAR IBÁÑEZ & TRIBO en Ribadumia ::

:: Oscar Ibáñez en Rodeiro (Pontevedra) ::

:: Concerto de Mamá Cabra en Carral ::

:: XIV Feira Histórica Arteixo 1900: “As artes e os oficios” | Concello de Arteixo ::

:: Concerto de Os Cempés en Tui ::

:: Luar Na Lubre en El Espinar (Segovia) ::

:: Emilio Rúa en Compostela ::

:: Emilio Rúa na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Milladoiro en Compostela - Magostos no Gaiás ::

:: Actuación en Gondomar da Banda de Gaitas do CCS de Herville - Sábado 28 de Outubro ::

:: AxudaMos. Gala en favor do Banco de Alimentos de Mos ::

:: I FESTIVAL POLA RESISTENCIA - 12 de Outubro no Torreiro da Festa (Vigo) ::

:: Tardepiache na Fundaçom Artábria (Ferrol) - 18 de Outubro ::

:: Iria Estévez & Gonzo Piña na Corte dos Bois (Sandiás-Ourense) - Venres 11 de Outubro ::

:: Bal & Kan en SalaSon (Cangas) - Venres 11 de Outubro ::

:: Davide Salvado no Centro Social Lume! (Vigo) ::

:: A miña primeira Rosalí­a. MARÍA MANUELA, XIANA LASTRA, MINI e MERO, no Venres 11 de Outubro no Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: Moxenas Musical Galego en Navia (Vigo) ::

:: Orfeón Mariñeiro do Berbés en Vigo ::

:: Vila Nova de Cerveira: recital de poesí­a galega e música ::

:: Narf Trío - Presentación do disco NAS TARDES ESCURAS na Sala Capitol (Compostela) ::

:: Musicos Ao Vivo organizan os I Premios Galegos da Música - Aínda estades a tempo de inscrivirvos! ::

:: Programación de Outubro no Bar Liceum (O Porriño) ::

:: Festival Intercultural en Mos ::

:: Roi Casal e banda en Catoira ::

:: Batemento no Vagalume (Salvaterra do Miño) ::

:: Noite de Fado no Pub Dublín (A Coruña) ::

:: Treixadura en Padrón ::

:: Exposición fotográfica (música folk) de Juan Luís Rúa na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Festa Castrexa en Santo André de Comesaña (Vigo) - 4, 5 e 6 de Outubro de 2013 ::

:: Festival de Noso no San Froilán (Lugo) ::

:: Recital de poesí­a e música Xuntos e revoltos, con Sete Luvas e Manuel L. Rodrigues (Sábado 5 de Outubro, en Outes) ::

:: Nova data para o Festivalo Manselle (A Coruña) ::

:: Foliada solidaria en Vedra ::

:: XV Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas - Lugo ::

:: Programa de Outubro na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: III Festival de Cantareiras (Mestura, Meirás) ::

:: San Froilán 2013 | do 4 ao 12 de outubro - Lugo ::

:: Castañazo Rock 2013, Chantada ::

:: Os da Ría en Ourense ::

:: Orfeón Mariñeiro do Berbés no Var con Uve (Moaña) ::

:: Continúan os concertos de presentación de Rosalía Pequeniña (Uxía Senlle) ::

:: Folión de Fachas de Agucios (Vilelos - O Saviñao. Lugo) ::

:: Proxecto Sapoconcho en Vigo ::

:: Roberto Sobrado en Sandiás (Ourense) ::

:: Instrumentos da Música Tradicional e Popular - Concerti Fin de Carreira de de Lucía Comesaña (Vigo) ::

:: BOJ na Regueifa (Vigo) ::

:: Xira Outono - Garcí­a Mc ::

:: Especial Discos da Máquina: Das Kapital e Grampoder no Liceo Mutante (Pontevedra) ::

:: Día Solidario na Casa Castillo (Betanzos) ::

:: TIRO NA TESTA nas Festas de Lalín ::

:: FESTIVAL APRAZADO - Festivalo Manselle (A Coruña) ::

:: Heredeiros da Crus, Efecto Pasillo, Funambulista e Moon Cresta en Vigo ::

:: A Rebusca de Outono (Manzaneda - Ourense ::

:: Festas de Urdilde (Concello de Rois, A Coruña) ::

:: Nova Galega de Danza celebra o seu 10 Aniversario con un novo espectáculo ::

:: CONCERTO POPULAR EN DEFENSA DA SANIDADE PÚBLICA DA MARIÑA ::

:: Ovos Podres no Torreiro da Festa (Vigo) ::

:: A Bela Auria 2013 (Ourense) ::

:: Serán en O Racimo (Vigo) ::

:: Festival Sons Tránsitos (10, 11 e 12 de Outubro no Teatro Principal de Compostela) ::

:: Música, maxia e audiovisual na homenaxe anual a Manuel Marí­a na Coruña ::

:: “Xuntanza Folclórica” no Colexio Carballal (Cabral - Vigo) ::

:: FestiVal - 1º Festival Agro -Folk do Val - Narón ::

:: IX Encontro folclórico da Agrupación de Centros Deportivos e Culturais de Vigo ::

:: Festival Folclórico Os Penediños (Concello de Porriño) ::

:: Curso de tamburello en Compostela ::

:: Pablo Guerrero no Teatro Principal de Compostela ::

:: XXV Xuntanza Folclórica en Cabral (Vigo) ::

:: II edición do Aspenizas Folc en Paramos - Tui ::

:: III Festa Popular Froles Mareliñas (Chapela) ::

:: I Festival Folk "Ondiñas do Mendo". Salvaterra de Miño ::

:: III Festival de San Cidre (Cangas) ::

:: I Festival da Lameira en San Cibrao das Viñas (Ourense) ::

:: I FESTA CASTREXA en San André de Comesaña (Vigo) - 5 e 6 de Outono de 2013 ::

:: Noite de Fados en Detrás Do Marco (Vigo) ::

:: I Festival dálle Donaire ::

:: III Son das Mámoas en Candeán (Vigo) ::

:: II Romaría de Garrulaxe (Cecebre) ::

:: XIV Serán Festa fin de curso O Fiadeiro ::

:: Terceira edición do festival GARITOSIS (Sarria) ::

:: VI Xornada Festival Canción de Taberna Var con Uve 2013 ::

:: Danza 3. Folclore na Rúa ::

:: Tiruleque na Cervexaría Galaexia (Burela) ::

:: V Festa da Queimada nas Festas Carnota 2013 ::

:: T I R U L E Q U E en MONTERROSO no mini festival PLAZOLETA SONS ::

:: CANTIGAS E AGARIMOS en Marín, dentro do Ciclo DANZA 3. Folclore na Rúa. ::

:: Actuación da Agrupación O Fiadeiro en Ponteareas no Ciclo Danza 3: Folclore na rúa ::

:: Fred Martins, Najla Shami e Leo Minax no Ultramarinos (Compostela) ::

:: SÉS reanuda a xira de presentación do seu novo disco "CO XENIO DESTROZADO" ::

:: Bocadiños de Música (Viascón - Cotobade) ::

:: BRASILEGANDO na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Asaghieiras Master Festival 2013 en Lariño (Carnota) ::

:: Festival das Brétemas 2013 (Ponteareas) ::

:: 4º Festival da cultura proletaria, en Redondela ::

:: Adianto do Cartaz do CASTAÑAZO ROCK, Chantada ::

:: Festas da Avv Atochas Montealto ::

:: Grampoder en Sandiás ::

:: RUTA MUSICAL en SABARIS ::

:: Uxía, Antonio Zambujo, Sérgio Tannus e Carlos Blanco en Caminha (Portugal) ::

:: Sés no Aturuxo (Bueu) ::

:: Son d´Aldea 2013 (III edición) ::

:: Cantareiras Fiadeira de Antas De Ulla, Na Casa Do Outeiro (Palas de Rei) ::

:: Ruxe-Ruxe, e o Leo i Arremercághona en Ordes ::

:: Noitarega, Susana Seivane e Moxenas Musical Galego nas festas de Cabral (Vigo) ::

:: V Xornada do Festival de Canción de Taberna Var con Uve (Moaña) ::

:: XIII Festival Rock de Carral ::

:: Festas da rúa de Baixo (Compostela) ::

:: VIII Festa da Randulfa en Agolada - Encontros de Música Tradicional ::

:: Concerto de Iria Estévez e Gonzo Piña en Coruña. ::

:: Concerto de NaRúa en Vigo ::

:: Festival Folk e Romerí­a Catalmibre (O Burgo) ::

:: XIII Encontro Folclórico A Meda do Castro (Sada) ::

:: Emilio Rúa en Laxe ::

:: Festa Folk en Candeán (Vigo) ::

:: Concerto de A Máquina de Meter Medo en Pontevedra ::

:: Riobó e a Banda de Gaitas Manxadoira no Festival Alborada de Bueu ::

:: Presentación de Filobia en Vigo ::

:: Festival da A.C. Saiñas (Xove) ::

:: Memorial Miguel Ángel Castro (Moro) na Estrada ::

:: FERVENZA DE MÚSICAS 2013 EN OUZANDE (A ESTRADA) ::

:: BUDIÑO no FESTIVAL FOLK DE GETXO (Euskadi) ::

:: 3º concerto de música tradicional redondelá ::

:: Collon de Lola na Sala SUPER 8 (Ferrol) ::

:: Radio Cos no X Festival Tierradura Folk (Cantabria) - Sábado 31 de Agosto ::

:: II Festival Folk "Lume de Candela" (Bembrive - Vigo) ::

:: 31 de Agosto en Randufe (Tui). Heredeiros da Crus, Moon Cresta, Vacalouras,.. ::

:: Os Trasnos da Gaita e Noitarega en Pousiño (Pazos de Borbén) ::

:: Rebumbio 2013 (Puxeiros. Mos) ::

:: XX REVOLTALLO DE MíšSICA E CULTURA EMERXENTE - 30 e 31 de Agosto en Valadares ::

:: Festival Brinca na Praza (Pontevedra) ::

:: FESTA DA ISTORIA (Ribadavia) - 30 de Agosto: Luar Na Lubre, 31 de Agosto: Anxo Lorenzo ::

:: Semana Cultural 2013 - Randufe (Tui) ::

:: Festival Espazos Sonoros 2013 ::

:: Pito de Pikasso - Xira Outono 2013 ::

:: I FESTIVAL DE MUÍÑOS E FONTES DE OLIVEIRA (Ponteareas) ::

:: Festas en Vilameñe (Taboada - Lugo). Derradeiro fin de semana de agosto ::

:: French Connection Quartet e Conversos en SalaSon (Cangas) ::

:: Romaría do Pote en Fene ::

:: I Festival Folclórico A Fiada de Viladesuso (Oia) ::

:: V Concerto Rock SON DE TRAZO (A Coruña) ::

:: XIII Festival da Terra e Da Lingua da Fundaçom Artábria (Narom) ::

:: XVI Festival Tromentelo en Cangas ::

:: IV FESTIVAL FOLK PONTENOVA (Salvaterra de Miño) ::

:: Curtinaitis e Pito de Pikasso o venres 30 de Agosto no Pub Gatos de Melide ::

:: 3ª Noite Folk San Xurxo Vea (A Estrada) ::

:: Kambotes, Liviao de Marrao, A Banda de Andrelo e Dantebrama, o Venres 23 de Agosto nas Festas Patronais de Chantada ::

:: Tánghete Ghaiteirxs no Petiscos (Allariz) ::

:: VIII Festival Noalla Viva ::

:: Os Minhotos no ARREDAS FOLK FEST de Portugal (Tregosa - Barcelos) ::

:: Outra Vaca no Millo en SalaSón, Cangas - Sábado, 31 de Agosto ::

:: XI FESTIVAL XIRONSA (Corvillón - Cambados) ::

:: NAO na Taberna do Coxo (Forcarei) ::

:: Chaveta no Muiño Vello de Redondela ::

:: II Festival do Paradiso (Monforte) ::

:: 50 aniversario SCD Atlántida (Matamá-Vigo) ::

:: Música galega nas festas de San Bartolomeu (Noia) ::

:: Próximos concertos de Uxí­a Senlle (Agosto 2013) ::

:: 25ª Festa do Requeixo (A Capela, 25 de Agosto) ::

:: XVIII Encontro Folclórico Malveiras ( Vilagarcí­a de Arousa) ::

:: XI FESTIVAL DE BAILE E MÚSICA TRADICIONAL ALEIVOSíA (Rianxo) ::

:: Festival do Rí­o Belelle - 24 de Agosto no Roxal (Neda - A Coruña) ::

:: XII Noite da Lúa Meiga (O Viso - Redondela) ::

:: Festivalinho de apoio ao Festival de Poesía do Scd Condado ::

:: Ferrol Folk ::

:: Carlos Núñez en Arxentina ::

:: XIV edición do Festival folk de Guísamo ::

:: ROCK IN RIAN 2013 (Rianxo) ::

:: aCadaCanto no Festival Independente de Os Peares ::

:: Oscar Ibañez & Tribo en Vilanova de Arousa ::

:: Cantos de Taberna nas Festas da Peregrina (Pontevedra) ::

:: 24 FRAMES (jazz/Madrid) xoves 15 as 22h 5€ ::

:: FESTAS EN CASTENDA- TORDOIA (A Coruña) ::

:: Festival de Kalle en Compostela ::

:: Ribeira acolle este xoves día 15 a Verbena Galega ::

:: Etnoeume en A Capela - II Feira Etnográfica da Comarca do Eume ::

:: IV Mercado Mariñeiro de Ortigueira ::

:: CurtiSon II edición 2013 (Curtis - A Coruña) ::

:: III Xuntanza de Grupos Tradicionais (Cerdido) ::

:: XXXIV Festival Irmandiño de Moeche 16 e 17 de Agosto de 2013 ::

:: Festival SinSal na Illa de San Simón ::

:: SonDeSeu nas Festas da Peregrina (Pontevedra) ::

:: PRIMEIRA EDICIÓN DO MOREIRA ROCK FEST ::

:: Budiño e Convidad@s nas Festas de María Pita (A Coruña) ::

:: Treboada 100 Aniversario Festas do Monte (Baiona) ::

:: Berrogüetto nas Festas da Peregrina (Pontevedra) ::

:: Verbena Galega en Monforte ::

:: A máquina de meter medo en Salasón (Cangas) ::

:: Luar Na Lubre nas Festas de María Pita ::

:: II Festival Enfo - Rede Europea de Orquestras Folk. 16, 17 e 18 de Agosto, en Vigo. ::

:: Galizien Amerika Linie de Xacarandaina nas festas de María Pita ::

:: Foliada do Demo en Pontevedra ::

:: XV FESTA FOLK NA FIN DO CAMIÑO (Fisterra) ::

:: Festival do Castro en Pantón (Lugo) ::

:: Mallinrío - Festival de música e malla tradicional do Val de Piñeira (A Fonsagrada). ::

:: XVI Festival Folcórico de Domaio (Moaña) ::

:: II Festival Folk Aturuxo en Bravos (Ourol - Lugo) ::

:: As Nosas Músicas 2013 - Couso (A Estrada) ::

:: XIV Romaria Galega na Pontagra (Tordoia - A Coruña) ::

:: II Festival Lembranzas da Rí­a (Cangas) ::

:: XVI Festival San Roque and Roll (Tioira - Maceda) ::

:: XVII FESTIVAL FOLCLÓRICO BAÍÑA'13 ::

:: VI Festa Galega de Malpica ::

:: XXV ESMORGA FOLK A BANDEIRA ::

:: A TABERNA - FESTIVAL A. C. SAIÑAS (XOVE-LUGO) ::

:: XI Noite Folk de Negreira ::

:: Castelo Son - 23 de Agosto en Castelo - Culleredo (A Coruña) ::

:: Festival Vibra Balboa - 5, 6, 7 e 8 de Setembro ::

:: Festival Terra Brava (O Incio) ::

:: NOITE DE ENCANTOS NA FURNA (Corme) ::

:: Xantar Bretemoso en Ponteareas ::

:: Festa da Mocidade 2013 - Taboada ::

:: Orquestra Os Modernos na Cidade da Cultura - Ciclo: Atardecer no Gaiás (Compostela) ::

:: Festa do Lago (As Pontes) ::

:: XII Festa da Prehistoria - 10 de Agosto en Mos ::

:: II Festival Barrantes Folk ::

:: I Festival do Alto Támega (Laza) - 10 de Agosto de 2013 ::

:: Roi Casal - Concertos AGOSTO 2013 ::

:: O Sonoro Maxí­n na XIX Feira de Olería Alfaroleiros ::

:: O Festival Intercéltico do Morrazo xa ten novas datas ::

:: XIV Festa Folc De Vilariño (VII Semana Cultural Marta Entenza) ::

:: Pesdelán na Coruña ::

:: Xira Galega de Peregrino Gris ::

:: XXVII FESTIVAL DA POESIA NO CONDADO ::

:: Os Cempés nas Festas da Xunqueira (Cee) ::

:: Pesdelán en Ribadeo ::

:: Festival da Luz (Boimorto) ::

:: IV Festival BarqueiRock (Praia de Esteiro - O Basrqueiro) ::

:: Festa dos Botes en Arzúa ::

:: Pentalfa e Luar Na Lubre no Festival Folk Tránsitos (Madrid) ::

:: Festival Pontelouco (Castrocaldelas) ::

:: Cantigas e Agarimos en Celanova ::

:: Música no Claustro en Tui ::

:: IX festival Folk & Rock nas Portelas - Lubián ::

:: XXIII Romarí­a Labrega da Chaira - Os Vilares (Guitiriz) ::

:: A Verbena Galega desembarca no Festixeve ::

:: XVII Festa Celta do Lugnasad - Bretoña ::

:: XIV Festival Folk de Fornelos de Montes ::

:: VIKINSONS 2013 - Catoira ::

:: Rock in Ezaro - Noite Heredeira ::

:: Anxo Lorenzo en Moaña ::

:: Festival 27373 | Festival de música en galego de Begonte (10 de Agosto) ::

:: XXXIV FESTIVAL DE PARDIÑAS (GUITIRIZ) ::

:: Folk no Rí­o 2013 ::

:: 1 e 2 de Agosto, Festas no Local Social A Rebusca, Manzaneda ::

:: Plazoleta Sons - Festival en Monterroso (Lugo) ::

:: Xornada de Folclore na Praza da Quintana, Compostela ::

:: Festa de CxG en San Domingo de Bonaval (Compostela) ::

:: XXIX Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: XXX Festa da Carballeira de Zas ::

:: I Festival Folclórico A Fiada no Mosteiro de Oia ::

:: VIII Arreaocabo en Celeiro, Viveiro ::

:: Sonidonia en Compostela ::

:: Noitarega e a Agrupación Breogán no XXV Memorial Lola Diz (Moaña) ::

:: Día da Patría no Carballiño ::

:: FESTABERTA en Fene: Festa comarcal do Dí­a da Patria ::

:: IV Festival Folk Illa de San Simón en Cesantes (Redondela) ::

:: Esmorga Popular en Sarria ::

:: VI Festival Antros Pinos (Taragoña - Rianxo) ::

:: XLIV Festa do Carneiro ó Espeto (Moraña) - Sábado 21: Festival Folclórico, Sábado 27: Luis Emilio Batallán ::

:: II FESTIVAL DO POVO ::

:: Moxenas Musical Galego en Salceda ::

:: VIII FESTIVAL DA CHAIRA 2013 ::

:: Os d'Abaixo en Teo ::

:: Dia da Pátria con Tino Baz no Centro Social Lume (Vigo) ::

:: Cultura Aberta nos xardí­ns da Deputación de Lugo ::

:: Revenidas 2013, en Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Castelo Rock - 2 e 3 de agosto en Muros ::

:: Festigal 2013 (Compostela) - Música, letras, activismo social, diversidade, soberanía.. ::

:: Vigo - Festa da Cultura 2013 ::

:: XI Encontro de Embarcacións Tradicionais de Galicia ::

:: Diplomáticos de Montealto, Bastards on Parade e Trapallada no Club do mar de San Amaro (A Coruña) ::

:: Güintervan, Tabula Rasa, R.M.S. e Druidas nas festas patronais de Romariz (Soutomaior) ::

:: Uxía Senlle en Compostela ::

:: XXIX Festival de Ortigueira ::

:: XIV Folk de Raíz en Callobre (A Estrada) ::

:: Son da Marisma. I Festival de músicas emerxentes (Casino de Sabarí­s-Baiona) ::

:: II Encontro da Artesanía Tradicional e Popular de Galicia (A Golada) ::

:: Os Xoves de Codax ::

:: Certame de Música Tradicional Interritmos en Mos ::

:: Lumeirada no Río Deva (Pontedeva - Ourense) ::

:: Pardiñas 2013 - Adianto da programación ::

:: Romarí­a de San Pedro de Vilas (Rianxo) ::

:: Ataque Escampe en Ferrol ::

:: Noitarega e amigos en Viladesuso (Oia) ::

:: Festa da República Galega ::

:: Música na noite en Teo ::

:: Música nos Tilos 2013 ::

:: Derrame Rock (Ourense) ::

:: IV Festival Solidario no Coliseum (A Coruña) ::

:: Concerto dos amigos da Coral de Ruada (Ourense) ::

:: Festas do Barrio de San Pedro ::

:: Beautiful Coma en concerto en A Cova do Trasgo de Vigo ::

:: Festival Psicotroita II (Sigüieiro) ::

:: Sés no Pub Xoldra (Guitiriz) ::

:: Maghúa no pub Dublin (A Coruña). Venres 21 de xuño, 22.30 ::

:: Taghaitai en Ferrol (Programa TOXOS: ESPALLANDO CULTURA) ::

:: Zënzär no II Festival Augas Santas - Barreiros (22 de Xuño) ::

:: VII Arde Rande ::

:: XII Festa Rachada en San Vicenzo da Baña (A Coruña) ::

:: I Festival Rural MOULLA ROCK en Boado (Xinzo de Limia) ::

:: XXV Festival Folclórico infantil (Cacheiras-Teo) ::

:: Sés presenta o seu segundo disco no III CONCERTO MÚSICAS E LETRAS EN FEMININO ::

:: I Festival de música tradicional Xuntanza (Tui) ::

:: Milladoiro e Linho do Cuco participarán na primeira edición do festival Oka Folk (A Estrada) ::

:: ILLAS SONS - Encontro de grupos de música tradicional ::

:: Proxecto Sapoconcho en Compostela ::

:: Mini e Mero en Arteixo ::

:: Ultreia e Armadanzas de Laraño en Compostela ::

:: APRAZADO - Os Tres Trebóns no Campo de Marte (Montealto, A Coruña) ::

:: Ghabeta na Taberna Maruca (Portonovo) ::

:: NATALIA CONTESSE (musica tradicional Chile) no Bar Labranza ::

:: Fonte da Tella e Tabú na Taberna Rianxeira (Matamá - Vigo) ::

:: OUTLET, Versos en Stock. Monólogo Poético-Musical de Juan Carballo ::

:: Rockmería no Torreiro dos Liñares (Canido - San Miguel de Oia) ::

:: Foliada De Xuriz (Guntin - Lugo) ::

:: Quodlibet en A Coruña ::

:: VII Festival Alternativo Millo Verde (Redondela) ::

:: XVIII Asalto ao Castelo de Vimianzo - 6 de Xullo de 2013 ::

:: A música tradicional Re-Vista no Auditorio do Centro Veciñal e Cultural de Valladares ::

:: 98 Aniversario de Toxos E Froles (Ferrol) ::

:: MOXENAS Musical Galego en Sárdoma ::

:: X Festival Folclórico de Saxamonde en Redondela ::

:: III Foliada en Orbazai (Lugo) ::

:: Esquíos en Pontemuiños (Pontevedra) ::

:: Medomedá en Catoira ::

:: Festival A Rebusca (Manzaneda) ::

:: Cé Orquestra Pantasma no C.S. en Pé (Pontevedra) ::

:: Programación no Liceum (O Porriño) - Maio/Xuño 2013 ::

:: Rede de Músicas Soltas. Celanova 2013 ::

:: Rede de Músicas Soltas. Rianxo 2013 ::

:: Programación Folk en Salason (Cangas - Xuño 2013) ::

:: Luis Pastor - Concertos en Galicia ::

:: 1 de Xuño - Concertos na ruta dos viños de Galicia ::

:: Festival de peche das VI Xornadas "BERRA EN GALEGO" (Ourense) ::

:: Davide Salvado en A Coruña - Novo espectáculo: O Ladrón de Amorodos ::

:: Galizien Amerika Line - Espectáculo de música e baile tradicional de Galicia - Xacarandaina ::

:: A Escola Livre da MPG no Salón Teatro (Compostela). REFÓRZANOS ::

:: Coanhadeira en Salason (Cangas) ::

:: Serán en Borreiros (Gondomar) ::

:: V Festival Cans de Palleiro en Vigo ::

:: Arrhythmia + Martelo na Sala Castelao de Lugo ::

:: Festival Folclórico en Ponteareas ::

:: VI FolkInRío (Touro) ::

:: Oscar Ibáñez presenta o seu disco “ALÉN do MAR” . ETRAD (Vigo), Venres 24 de Maio. 19,00h ::

:: HEREDEIROS DA CRUS en Concerto || 24 Maio - Discoteca LP45 (Ordes) ::

:: Festival tradicional Aquelando - Val do Fragoso (Vigo) ::

:: Festa pola Lingua: en galego, sen Wert-goña! - No Club Clavicembalo (Lugo) ::

:: Concerto de Familia Caamagno na Sala A Reserva (Carballo) ::

:: Sacha na Horta na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Xoán Curiel - Presentación de Magnético Zen en Lugo ::

:: Ciclo Lubicán 2013 (Lugo) ::

:: Concerto a ceo aberto contra a megaminería contaminante en Galiza - 31 de Maio en Carballo ::

:: Uxía Senlle na Escola Oficial de Idiomas de Compostela: MARTES 21, 20 HS ::

:: Andando a Terra - Día das Letras Galegas ::

:: Luar Na Lubre en Murcia ::

:: SONIDONIA (Iria Estévez e Gonzo Piña) no Cabiria Bar (Vigo) ::

:: Os Cempes en Ferrol ::

:: RUXE-RUXE na CASA DAS CRECHAS ::

:: Noitarega en Tui ::

:: Concertos no Toxos ::

:: Transilvanians en Salason (Cangas) ::

:: CANCELADO - O Bule-Bule. Concertos na véspera do Día das Letras na Sala Capitol (Compostela) ::

:: II Festival AO SON DO MASMA (Celeiro de Mariñaos) ::

:: EnCantame! en galego - Carballo ::

:: Concerto + palestra Cordofones Madeira - Galiza ::

:: Os Carunchos na Festa dos Maios de Vigo ::

:: 1º Festival Son da Illa en Meira (Moaña) ::

:: Os Melidaos na XXII Festa do Melindre de Melide ::

:: Taghaitaí en Salason (Cangas) ::

:: Concerto de Os Minhotos na XIV Festa de San Isidro (Carballeira de Mosteiro - Pol) ::

:: Festival Rural - Fusión Son do Cortello (Soutomaior) ::

:: "As alegrí­as", tercer disco de Linho do Cuco na Sala Discotasca (Redondela) ::

:: Martelo na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Treixadura en A Estrada ::

:: III Português Perto. Aquelas Nossas Músicas - Ourense ::

:: Venres 10 de Maio, Foliada na Baiuca (Arteixo) ::

:: Roi Casal nas Festas da Ascensión (Compostela) ::

:: Maio 2013 nas Crechas ::

:: Uxí­a e João Afonso no Café Cultural Aureinse ::

:: Xardin Desordenado - Maio 2013 ::

:: I Serán da Lamprea en Arbo ::

:: Vindeiros Concertos de Monica de Nut ::

:: MOXENAS Musical Galego en Coia (Vigo) ::

:: Labregos do Tempo dos Sputniks no C.S. En Pé (Pontevedra) ::

:: II FOLIADA VARACUNCAS ::

:: VII Noite de Fiadeiro 2013 ::

:: DUO MONTANARO-CAVEZ n'A Cova Céltica (A Coruña) ::

:: Festa TrezeCatorze ::

:: Actuación de MOXENAS Musical Galego na Universidade de Vigo ::

:: FESTIVAL ANTROSPINOS MIÚDO en Rianxo ::

:: Semana do 25 de Abril no Avante (Compostela) ::

:: Galegote ROCK ::

:: A Máquina do Tempo na sala Sete Flores (O Carballiño) ::

:: Abril na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Abril en Sala Garufa (Coruña) ::

:: Vindeiros Concertos de aCadaCanto ::

:: Ataque Escampe en Vigo ::

:: Rodrigo Romaní no Teatro Principal de A Estrada ::

:: Casa das Crechas - Programación Abril 2013 ::

:: Festival Reperkusión (do 10 ao 12 de maio en Bemposta, Ourense) ::

:: 3 Estralos en Carballedo ::

:: Proxecto Sapoconcho no Café Senra (Pontevea) ::

:: Setembro 2012 no Avante (Compostela) ::

:: Habelas Hainas no Avante (Compostela) ::

:: Bastards On Parade no Avante (Compostela) ::

:: Maskarpone no Avante (Compostela) ::

:: Loretta Martin no Forum Celticum (Culleredo) ::

:: ZËNZAR no FORUM CELTICUM (Culleredo) ::

:: Davide Salvado continúa os concertos de Toxos e Froles (Ferrol) ::

:: 56 Foliada no Lar (As Pontes) ::

:: 1ª AUDICIÓN DE PRIMAVERA da E-Trad ::

:: Tornaxeira en Salasón, Cangas ::

:: Habelas Hainas en Compostela ::

:: 2ª Audición de Primavera da Etrad. XOVES 21 DE MARZO ::

:: Festa 1º Aniversario GZmúsica ::

:: Terbutalina, presenta o seu novo disco "Ritmo Serbio", no Bar Aturuxo (Bueu) ::

:: Davide Salvado no Bar Aturuxo (Bueu) ::

:: Ensaio acústico de Falperrys en Cangas ::

:: Luar Na Lubre estrea en Compostela o seu novo espectáculo - Sons da Lubre nas Noites de Luar ::

:: II encontro de pandereteiras en Trasmañó (Redondela) ::

:: Ataque Escampe comeza a súa xira de Primaveira en Salvaterra do Miño ::

:: Ábrete de orellas.com celebra o seu X aniversario con actuacións ao vivo ::

:: Axenda de Concertos de SÉS, Marzo 2013 ::

:: Sés en Ourense ::

:: Nao presenta o seu novo disco 'Cancións de amor e liberdade' ::

:: Carlos Salgueiro no Salasón (Cangas) ::

:: Programación de Marzo '13 no Bar Queira (Cerdido) ::

:: Coetus (Orquestra de Percusión Ibérica + Eliseo Parra). Mércores 13 de Marzo en Compostela ::

:: Tanto Nos Ten no C.S. En Pé (Pontevedra) ::

:: Pulpiño Viascón no Pub Dublín (A Coruña) ::

:: Aluméame, 1º Festival de Música e Baile Tradicional Solidario en Mos ::

:: Marzo 2013 na Sala Garufa ::

:: Programa Forum Celticum - Marzo 2013 ::

:: Festa do Queixo en Arzúa. 2 e 3 de Marzo de 2013 ::

:: Programación de Marzo na Taberna Marrucho (Baiona) ::

:: Comeza a xira Andando a Terra: Uxía Canta a Manuel María ::

:: 1º ANIVERSARIO ACGB + Taller de Pandeireta e Canto con Davide Salvado ::

:: Aberto de Billarda na Terra Chá ::

:: V Festival Val da Maí­a, Bertamiráns ::

:: Soas (Cristina Pato e Rosa Cedrón) en Ourense ::

:: Ataluns en Pontevedra ::

:: DIOS KE TE CREW - Datas da Xira DOS DEZ ::

:: Tanto Nos Ten na Salasón (Cangas) ::

:: FISGHA (free/folk/galicia) no bar Labranza ::

:: O meu primeiro Celso Emilio en A Coruña ::

:: Programación Febreiro-Marzo 2013 no Bar Liceum de O Porriño ::

:: Festival benéfico en Rebordáns (Tui) ::

:: Virandeira Folk en Matamá (Vigo) ::

:: II Pelusco Festival ::

:: A Máquina do Tempo en Cambados ::

:: Uxía presenta MEU CANTO no ciclo CANTIGAS DE MULLERES con Sés como convidada ::

:: Festival Taíña X en Goián - Tomiño ::

:: Festival de Música Tradicional FIADEIRA ::

:: Festival do Orgullo Jamusino na Sala Discotasca (Redondela) ::

:: Ulträqäns celebra o seu concerto número 100 na Sala Garufa (A Coruña) ::

:: Por cantar e por bailar. Festivais infantí­s de música e baile tradicional en Coruxo (Vigo) ::

:: Sobre Rodas na Salason (Cangas) ::

:: Maravallada en Pontevedra ::

:: Concerto de Guezos en Rianxo ::

:: Alumnado da aCentral Folque arman velas rumbo a Irlanda ::

:: Bastards on Parade, Celtic-Folk-Punl de A Coruña na Salason de Cangas ::

:: As Arpas de Breogán na Illa da Arousa ::

:: Habelas Hainas en Mondoñedo ::

:: II Encontro de Coros Tradicionais, CANTARES NO MIÑOR ::

:: 3 Estralos en Pontevedra ::

:: Actuacións de Zurrumalla ::

:: II Concerto da Semente (escola de ensino en galego) ::

:: Ceia-Concerto no CSA O Fresco (Ponteareias) ::

:: Festival Taíña en Goián (Tomiño) ::

:: Estimaba que viñeras en Casa Ardá (Fene) ::

:: Vindeiros concertos de Mamá Cabra ::

:: Festival de Nadal Aleivosía (Rianxo) ::

:: III Festival Infantil Lembranzas da Ría ::

:: Concerto de MARíA FUMAÇA en Vigo ::

:: CoraSons no Auditorio da Ramallosa - Teo ::

:: Luar na Lubre - Concerto de Nadal da Universidade de Vigo ::

:: Roberto Sobrado na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Programación de Nadal no Aturuxo de Bueu ::

:: Festival de Nadal da Escola Provincial de Danza (Ourense) ::

:: Uxía Senlle na Illa da Arousa ::

:: PelDeNoz en Burela - 8 de Nadal de 2012 na Cervexería Galaexia ::

:: OS SIN SON na vinoteca Cadeira, en Bandeira ::

:: Quique Peón leva «Amizade» ao Certame de Coreografí­a de Madrid ::

:: Trapallada no Joana's Place (A Coruña) ::

:: Magosto e Foliada con Faiscas da Pontagra en A Terraza Do Nuadu (Sigüeiro) ::

:: Roi Casal na Illa de Arousa ::

:: Programación de nadal no Teatro Colón (A Coruña) ::

:: Cuarteto Caramuxo no Multiusos de Redondela. Sábado 1 de Nadal ::

:: Xistra no auditorio de Goián - 25 Aniversario ::

:: BANDA CREBINSKY AO VIVO NO TEATRO PRINCIPAL DE SANTIAGO ::

:: Primeiro aniversario do Torreiro da Festa (Vigo) ::

:: Uxía no Brasil - Turnê Meu Canto ::

:: DésPRESTIGE - DésCONCERTO EXPANSIVO ::

:: VIII Encontro Folclórcio en Vigo (4ª parte) ::

:: Xira - Os Cempés - de PAZOS E BARES ::

:: Faltriqueira, Fol de Veneno e Obradoiro de Nanas en Carballo ::

:: Terbutalina e Familia Caamagno en Boiro - 23 de Novembro, Pousada das Ánimas ::

:: 3º MAGOSTO FURTIV@ (O VISO - REDONDELA). 1 DECEMBRO ::

:: De Serán en Romaría - I Espectáculo de Baile e Música Tradicional Traspés ::

:: II Xornada de Música e Baile Tradicional Tarambainas - San Miguel de Oia (Vigo) ::

:: I Festival Solidario Cáritas Rianxo - 23 de Novembro no Auditorio Municipal ::

:: Presentación de María Fumaça no Auditorio das Pozas en Petelos - Mos. Domingo 2 de Nadal ::

:: Berrogüetto - Xira de Andar por Casa ::

:: O dúo Quodlibet inaugura a Semana da Música do Casino de Ferrol - Mércores 21 de Novembro ::

:: Concerto de Nadal en Ourense ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero na Casa da Cultura de Bertamiráns ::

:: Xose Manuel Budiño no Pazo de Cultura de Narón ::

:: Festival A Rebusca (Manzaneda) ::

:: iLalelo no Auditorio da Illa de Arousa - Domingo 18 de Novembro ::

:: Festival Os Alegres 2012 ::

:: Concerto de Mamá Cabra en Tui - 16/11/2012 ::

:: Homenaxe ao Voluntariado (10 anos do Prestige) ::

:: Marful en concerto en Vigo e Ourense ::

:: San Martiño Canibal en Loseiro (Sarria) ::

:: O meu primeiro Celso Emilio - Presentacións en Lugo e Ferrol ::

:: Músicas Doces en Arzúa - Petiscos musicais na hora do café ::

:: SONS DO JOFRE - UXIA presenta MEU CANTO -10 de Novembro 2012 ás 21.00h. ::

:: Actuación de Noitarega en Tomiño ::

:: Programación de Novembro de 2012 na Casa das Crechas ::

:: Magosto en Berlin con Roberto Sobrado ::

:: XX Magosto Celta en Balboa - 2 e 3 de Novembro ::

:: Pan de Capazo celebra o seu 10 aniversario cunha festa en Navalquejigo (El Escorial - Madrid) ::

:: V Festival Furtivo Solidario con ADICAM ::

:: V Ventorock - Ventosela (Redondela) ::

:: Castañazo Rock 2012 (Chantada) ::

:: Zoobazar, World Music dende Madrid, estarán no Bar Aturuxo de Bueu o vindeiro 1 de Novembro ::

:: Falperrys no Marrucho (Baiona) ::

:: RUXE-RUXE no Irish Rover (Madrid - 31 de Outubro) ::

:: Sobre Rodas en Redondela (28 de Outubro no Multiusos de Xunqueira) ::

:: BUDIÑO - Volta a ARXENTINA ::

:: III Festival de CANTAREIRAS en Ferrol ::

:: Uxía Senlle presenta MEU CANTO en Granada (26-10), Cádiz (27-10) e Segovia (2-11) ::

:: Sete Netos. ¿Entramos Tocando? [BsAs - ARXENTINA] ::

:: Sala Discotasca (Redondela) | Programación Outubro-Novembro 2012 ::

:: Programación no Liceum (Porriño) | Outubro-Novembro 2012 ::

:: Davide Salvado presenta Árnica Pura na Casa das Crechas (Martes 23 ás 22:30) ::

:: Tridentes no Muiño Vello (Redondela) - Martes 23 de Outubro a partires das 22:30 ::

:: A Tarantela Rabuda no Bar Labranza de Meiro (Bueu) ::

:: Grelo folc 2012 no Mosteiro de Monfero ::

:: Maghúa presentan o seu disco, Corricán ::

:: Xira de presentación do novo disco de Zënzar - Vaise Armar ::

:: Festa da recolleita do millo e magosto popular en Matamá (Vigo) ::

:: Pablo Devigo coa Real Filharmoní­a de Galicia. 11 de Outubro no Auditorio de Galicia ::

:: IV Concerto Rock SON DE TRAZO: ATAQUE ESCAMPE-MONGOLLICA-AVANTE-KÄSTOMÄ-O LEO ARREMECÁGHONA ::

:: San Froilán 2012. Concerto de En Clave de FaDo ás 20.15 na Praza de Sta María, Lugo ::

:: Estou Lá, músicas da Lusofonía no Auditorio Municipal de Ourense ::

:: XIII Xornadas de Danza e Musica Tradicionais Galegas de Vigo 2012 ::

:: XIV Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas dentro das festas de San Froilán (Lugo) ::

:: Festival de Noso - San Froilán (Lugo) ::

:: Música Tradicional nas Festas de San Froilán ::

:: En Clave de Fado no festival Betanzos Historical Bands (Sábado 29 ás 21h no Atrio de Santa María) ::

:: Folión de Fachas de Vilelos - O Saviñao (Lugo) ::

:: I Festival de Folclore Mar de Vigo ::

:: Fest-valo en Manselle (A Coruña) ::

:: Gala Solidaria para Médicos Sen Fronteiras no Teatro Colón (A Coruña) ::

:: Ghandainas de Alcabre. Grialia, As Lagharteiras e Abóbriga en Alcabre (Vigo) ::

:: A Fundaçom Artábria (Ferrol) celebra o seu décimo quarto aniversário ::

:: Programación no Barriga Verde durante as festas das Dores 2012 (Lalín) ::

:: Presentación do libro-disco 'A máquina do tempo' en Bueu ::

:: Mama Cabra no Festival Music Way (Cidade da Cultura - Compostela). 29 de Setembro ::

:: Zume no Pub Xanela (Vilalba) ::

:: Xoan Eiriz o 14 de Setembro no Auditorio Gustavo Freire de Lugo ::

:: DOA, concerto en "A Escondida" (Espasante) venres 14 as 22:30h ::

:: En Clave de Fado no Var con uVe (Moaña) o 14 de Setembro ::

:: iLalelo no Ensanche (Vigo) o Venres 14 de Setembro ::

:: Fred Martins e Paulo Silva, o 14 de Setembro na sala Babel de Compostela ::

:: Concertos do Cristo no Barco de Valdeorras ::

:: Presentación do novo traballo de Uxía, homenaxe a Manuel María, no teatro Colón ::

:: Milladoiro, xunto a Mafalda Arnauth, celebran en Vigo o 25 aniversario do xornal Atlántico ::

:: Riobó e Anxo Lorenzo viaxan a Bélxica para participar no Schottish Weekend Festival | Cadernos de Comunicación e Análise ::

:: En Clave de FaDo en Vigo ::

:: 2us en Música Outdejaus (Santa María de Oia - Pontevedra) ::

:: Son de Aldea, 7 e 8 de Setembro en Santiago de Alba (Comarca da Ulloa) ::

:: Festival das Brétemas (Ponteareas) ::

:: Os Cempés en Cedeira este venres 7 de Setembro ::

:: Corme terá a súa máxica Noite de Encantos na Furna do Osmo ::

:: Espazos Sonoros - Música en Espazos de Interese Cultural ::

:: XXXII Xuntanza Mariñana en Oleiros ::

:: VII Festa da Randulfa. Encontros de Música Tradicional en Os Pendellos (Agolada) ::

:: Festa dos Pexegos en Candeán (Vigo) ::

:: Medomeda no Rock in Rian (Rianxo) ::

:: En Clave de Fado en Cangas ::

:: Luar Na Lubre continúa a xira de presentación de MAR MAIOR ::

:: Festas da Rúa de Baixo 2012, Compostela ::

:: Festival Romería en Culleredo ::

:: V Foliada de Música Tradicional en Ouzande (A Estrada) ::

:: VI Feira dos Oficios en As Nogais - 2 de Setembro ::

:: II O Son das Mámoas en Candeán ::

:: Balakandra e Guacamole no San Pipote de Bardaos (San Sadurniño - 6 de Setembro) ::

:: Os John Deeres en Pontevea, Teo (27 de Agosto de 2012) ::

:: Certame Folk en Compostela ::

:: Festival de la Luz (Boimorto) ::

:: 2º Festival Folk San Xurxo de Vea (Pontevedra) ::

:: Festival do Paradiso (Monforte de Lemos) ::

:: Carboeiro acollerá o dí­a 31 (de Agosto) o concerto de aCadaCanto ::

:: XVI Festival Folclórico Baíña´12 ::

:: 24 Festa do Requeixo en A Capela ::

:: Feira da Pedreira (A Lama) ::

:: Xogral e Ardentía na LIII Festa do Viño do Condado (Salvaterra). Sábado 25 de Agosto a partires das 23:30h ::

:: XV Festival folclórico Tromentelo (Cangas) ::

:: X Festival Xironsa ::

:: Vibra Balboa! 2012 ::

:: Foliada do Demo en Pontevedra ::

:: II Foliadiña de Santa Margarida en A Coruña ::

:: En Clave de Fado en A Coruña ::

:: Festival do río Belelle en O Roxal (Neda) ::

:: A "Cita Folk de Jódar" acada a súa 40 edición con Luar Na Lubre como principal atractivo ::

:: Continúa, en Cambados, a xira A Máquina do Tempo ::

:: Abóbriga: Xira - Presentación do seu primeiro traballo discográfico, FOLIADA EN BAIONA ::

:: Milesios na XXIX Noite Celta de Porcía - El Franco (Asturies) ::

:: Xira - Presentación de MARTELO ::

:: O Festival da Poesia volta ao Condado com a denuncia do sistema económico como eixo ::

:: Pablo Seoane Grupo - Concertos en Agosto ::

:: Festival Rebumbio Mos 2012 | 24 e 25 de Agosto ::

:: XVII Encontro Folclórico Malveiras ::

:: 25 Aniversario de Tahúme (Ribeira) ::

:: Festival Folk Aturuxo ::

:: V Festa Galega de Malpica ::

:: NOITE DA LÚA MEIGA 2012 (O VISO - REDONDELA) ::

:: VII Festival NOALLA VIVA (Noalla - Pontevedra) ::

:: Chega unha nova edición da Festa Folk na Fin do Camiño (Fisterra) ::

:: Festival Folk de Guísamo, Bergondo ::

:: Festa da Prehistoria 2012 (Mos - Pontevedra) ::

:: Festival Feito a Man 2012 (Compostela) ::

:: Eigualdeixa na Casa da Torre (Redondela) ::

:: Actuación de Doa nas festas de María Pita (A Coruña) ::

:: Presenza galega no 42 Festival Interceltique de Lorient. ::

:: XXXIII FESTIVAL IRMANDIÑO. Moeche 17 e 18 de agosto de 2012 ::

:: Festa As Nosas Músicas de Couso (A Estrada). ::

:: VIII Festival Folk&Rock nas Portelas (Lubián), con Ruxe-Ruxe e Susana Seivane ::

:: 4 de Agosto, Repichocon en Cariño e actuación de Coanhadeira ::

:: XIII Festival Folk Fornelos de Montes ::

:: Quempallou presenta Vellas Novas en Francia e Portugal ::

:: XXIV ESMORGA FOLK ::

:: Xoves de Cultura Aberta nos Xardí­ns da Deputación de Lugo ::

:: XVI Festa Celta Lugnasad en Bretoña (Lugo) ::

:: Vindeiros concertos de Quempallou ::

:: Actuacións de aCadaCanto no mes de Agosto ::

:: Cuarteto Caramuxo en Oia ::

:: IX Folk no Rí­o (O Corgo) ::

:: III Festival Folk Pontenova (Salvaterra do Miño) ::

:: Actuacións de Ruxe-Ruxe . Agosto 2012 ::

:: Birimbao nas Festas de Santa Marta de Ortigueira (Sábado 28 de Xullo na Praza do Concello) ::

:: FESTIXEVE - Sábado 28 e Domingo 29 de Xullo en Xeve (Pontevedra) ::

:: Pardal na Rúa na XXVII Festa da Amizade (Saiáns - Vigo) ::

:: Os Cempés na Feira Celta de Porto Do Son ::

:: VIII Foliada da Mariña en Xove. Sábado 28 de Xullo. Con TUMBA E DALLE e TANTO NOS TEN ::

:: Olimpiada Rurais - Cool Meira ::

:: Mercedes Peón continúa a súa xira internacional. Este sábado en Canadá. ::

:: Programa das festas do Apostolo en Compostela [selección] ::

:: I Festival do Povo en Compostela ::

:: Festas da Dorna en Ribeira ::

:: Romerí­a de Sargadelos ::

:: Xoan Curiel en Pontevedra ::

:: V Festival Antrospinos (Taragoña - Rianxo) ::

:: Festigal 2012 ::

:: Brincadeira Festival- Rock in Cambre Agosto 2012 ::

:: XIV edición do Mercado Medieval de Alfoz o 20 e o 21 de Xullo ::

:: Medomedá, Nao e Mongollica no SANTIAGUIÑO ROCK de Vedra (20 de Xullo en Compostela) ::

:: Festa da Carballeira de Zas ::

:: IV Cruceiro Rock (Vila de Cruces) ::

:: Festival 27373 en Begonte ::

:: Talabarte en Noia ::

:: Programación de Xullo 2012 na Casa das Crechas ::

:: Zurrumalla e Na Revolta nas Festas da Virxe do Carme (16 de Xullo en A Guarda) ::

:: Tromentelos Chis Pum na Sala 600 (Melide) ::

:: II Festival A CHORAR A CANGAS ::

:: Música Irlandesa na Sala Discotasca ::

:: A Tarantela Rabuda en Cangas ::

:: XIII Festival Folk de Raíz en Callobre (A Estrada) ::

:: XXVIII Festival de Ortigueira ::

:: Ulträqäns no Festival Mendebala (Sopuerta, Bizkaia) ::

:: Festival XXV Aniversario de Xirandola en Bandeira, “Onde resoa o cantar” ::

:: XIII Festa Folc de Vilariño - O Hio ( Cangas do Morrazo ) ::

:: 7 Festival da Chaira (Baltar, A Pastoriza) ::

:: Corazón da Artesaní­a, I Encontro da Artesaní­a Tradicional e Popular de Galicia (A Golada) ::

:: Terbutalina no Pub Nubes (Cee) ::

:: I Festival InferniñoFolk (Ferrol) ::

:: Pablo Seoane Grupo nas VIII Xornadas de Cultura Mariñeira (Muros) ::

:: SondeSeu na Festa da Cultura que se celebra os días 7 e 8 de Xullo na Porta do Sol, en Vigo ::

:: O son dos Bombos do Miño nas festas de Amorín - Tomiño ::

:: EIGUALDEIXA na Sala Discotasca (Redondela) ::

:: Clave de Fado e Xoan Curiel este mes de Xullo en A Ventana (Laxe) ::

:: Revenidas 2012 ::

:: Ruxe-Ruxe na Sala Capitol (Compostela) ::

:: Orquestra Folk Sondeseu en Sabucedo ::

:: Concertos este verán de Transilvanians ::

:: II Festival Vente Vindo (Bueu) ::

:: Lulavai en Melide ::

:: I FESTIVAL INTERNACIONAL D´A CARIXA "SONS DO MUNDO" ::

:: Carlos Núñez colabora en concerto coa Orquestra Sinfónica de Galicia ::

:: En Clave de FaDo en Vigo ::

:: MOXENAS Musical Galego en Colmenar Viejo (Madrid) ::

:: Chotokoeu - Xira de Verán ::

:: Vindeiros concertos de Treixadura ::

:: Festas do Barrio de San Pedro (Compostela) ::

:: Coanhadeira, Xose Manuel Budiño e Kepa Junkera nas Festas de Ourense ::

:: III seran da Esfarrapada (Anceu - Pontecaldelas) ::

:: Terra da Fraternidade, Homenaxe a Zeca Afonso, nas festas de Ourense ::

:: Marful na Feira de Monterroso (derradeiro capítulo da Xira Surreal) ::

:: Festival Derrame Rock (Ourense) ::

:: IV Nordestazo Rock (Malpica) ::

:: Imaxinasons: 8º Festival de Jazz de Vigo ::

:: XV Festival Música Na Noite (Calo - Teo) ::

:: Xtramonio en A Rúa de Valdeorras ::

:: Alén de Ancos no Pub Carteles (Ferrol) ::

:: Concerto de Guezos en Muxí­a ::

:: AREAL 2012 (Ribeira de Berres - A Estrada) ::

:: Armadanzas De Laraño e Escola de Ultreia no Teatro Principal de Compostela ::

:: IX Festival Castelo Rock (Muros) ::

:: Contradança na Taberna Rianxeira (Matamá, Vigo) ::

:: Skandalo Gz na Diskotaska (Redondela) ::

:: Tridentes no Bar Ferry (Vigo) ::

:: Festa 20 aniversario da A.R.C Os Tilos ::

:: Dakidarría + Kambotes no Clavicémbalo (Lugo) ::

:: Festival Son Rías Baixas (Bueu) ::

:: Vindeiros concertos de Astarot ::

:: VI Certame Internacional de Coros De Ruada ::

:: Treixadura en Ourense ::

:: Festival San Xoan de Vilanova (Miño) ::

:: Festival Sons da Lameira (Matamá - Vigo) ::

:: IV Festival Folk de Vilacoba ::

:: XX Certame Musical A Mocidade coa Lingua (Ferrol) ::

:: Clave de Fado en A Coruña ::

:: Riobó en Bueu no Día Internacional da Música ::

:: Germán Díaz en Os Tilos (Teo - Compostela) ::

:: XI FESTIVAL RETROUSO ::

:: Tanxedoras, Quempallou e Güintervan nas festas de San Xoán de Paredes (Vilaboa - Pontevedra) ::

:: Cantos de Taberna con Maravallada ::

:: Galegote Rock ::

:: Psicotroita Festival en Sigüeiro (Compostela) ::

:: Crema de Gaita no Aturuxo (Bueu) ::

:: XIII Serán e Festa de Fin de Curso de O Fiadeiro (Vigo) ::

:: VI Festifolk en San Xoán de Piñeiro (Mugardos) ::

:: Festival A Rebusca (Manzaneda) ::

:: Festival Folk e sardiñada en Acea de Ama (Culleredo) ::

:: Acróbata (Ugía Predreira e Fred Martins) en Ribadeo ::

:: Serán do Viso (Redondela) ::

:: I Serán da Capela (As Angustias-Xil-Meaño) ::

:: Festival Arrechéghate ao fento en Bembrive (Vigo) ::

:: Noite da Moura, 16 de Xuño en Rebordechán (Crecente) ::

:: Guezos na Illa de Arousa ::

:: Pardal na Rúa en Cangas ::

:: 17 Asalto ao Castelo de Vimianzo ::

:: Dios Ke Te Crew - Xira Humanose XUÑO + XULLO ::

:: Concertos en Xuño de Assembly Point ::

:: Foliada e Sardiñada en Couso ::

:: Loaira en Compostela ::

:: Chotokoeu No Café Cultural Auriense (Ourense) ::

:: II Festival Arrente O Toxo (Cangas) ::

:: Festival Histórico de Augasantas (Barreiros) ::

:: Tic Tac de Pablo Dí­az en A Coruña ::

:: ZENZAR PRESENTA NOVO DISCO: "VAISE ARMAR" NO BAR LICEUM ::

:: Concerto de clausura do éMundial: ::

:: Presentación de ACadaCanto no Teatro Rosalía de Castro (A Coruña) ::

:: Barrikas Folk Rock (Milladoiro - Ames) ::

:: Fernandez & Quintá en Teo ::

:: Luar Na Lubre presenta o seu novo disco, Mar Maior ::

:: XIX Festival do Río Castro (Narahío) ::

:: Folk in Río (Touro) ::

:: Pentalfa no Aturuxo Bar (Bueu) ::

:: DOA EN CONCERTO, TEATRO PRINCIPAL DE PONTEVEDRA 2 Xuño 21h. ::

:: XXXIII Festival de Pardiñas (Guitiriz) ::

:: XXIII Concurso de Música Tradicional Xacarandaina ::

:: I Festival de Percusión en Nigrán ::

:: VI Festival Alternativo MILLO VERDE (Redondela) ::

:: I FESTIVAL AO SON DO MASMA ::

:: ENCONTRO MUSICAL OZA 2012 ::

:: Eliseo Parra en Compostela ::

:: Clave de Fado e Pentalfa en A Regueifa (Pontearea) ::

:: Baiona prepara o Dí­a das Letras Galegas ::

:: IX Manguelo Folk ::

:: Festival Cans de Palleiro (Bembrive) ::

:: Concertos de Chotokoeu en Maio e Xuño ::

:: Fred Martins e Joao Afonso de Xira na Galiza ::

:: Serán en Compostela ::

:: Chicharo Psicotico e Kastomä na Reserva (Carballo) ::

:: Vai Trio no Jamarte (Pontecaldelas) ::

:: Clave de Fado en Vigo ::

:: REVOLUÇOM DOS CRAVOS Na Gentalha (Compostela) COM CEIA, DISCO E CONCERTO DE TAGHAITAí! ::

:: X aniversario VARACUNCAS en Santa Baia (Rodeiro) ::

:: Concerto do X Aniversario de Ataque Escampe en Compostela ::

:: TREIXADURA presenta ESA SI QUE É MUIÑADA en Vilagarcía ::

:: Reperkusión 2012 (Allariz) ::

:: Fiandola e Ardentía no Salasón (Cangas) ::

:: Festa da Sementeira do Millo en Matamá (Vigo) - 28 e 29 abril de 2012 ::

:: Transilvanians en Baiona ::

:: Nova xira de BellónMaceiras Dúo en Moscú neste mes de abril. ::

:: Muxarega no Palique (As Pontes) ::

:: Clave de FaDo en Compostela ::

:: Presentación do disco de Machina "Ensaio sobre o Silecio" en Meirama (Cerceda) ::

:: 14 de Abril en O Campo (Irixo) Festival Reivindicativo contra a Incineradora do Lixo ::

:: Pan de Capazo en Concerto - Abril 2012 ::

:: PELEPAU no Furancho Inquedanzas (Tui) ::

:: Xira-Presentación de TAGHAITAI ::

:: Habelas Hainas no Aljama (Ribadavia) ::

:: Ardentía na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: ILALELO no Bar Queira (Cerdido) ::

:: Abril - Maio 2012 no LICEUM (Porriño). ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero no Teatro Rosalía (A Coruña) ::

:: A Tribo toda Baila - - 30 Anos de Música Feliz cos Resentidos ::

:: Banda Baile Asalto en Pontevedra ::

:: Serán de Boborás (Ourense) ::

:: Keltoi + Skarmento + Noobody´s Fool, 13 de Abril na Sala 600 (Melide) ::

:: V CONCURSO DE MAQUETAS MILLO VERDE (Redondela) ::

:: Bruce MacGregor (Fiddle) & Neil Pearlman (Piano e Mandolina) en Xustáns - Pontecaldelas ::

:: Treixadura presenta 'Esa sí­ que é Muiñada' en A Coruña ::

:: Keltoi no C.S. A Revolta (Vigo) ::

:: Concertos Sés | Abril - Maio 2012 ::

:: Rock in Leño - Malpica ::

:: Galegote rock ::

:: CoraSóns na Illa de Arousa ::

:: Terra da Fraternidade, Festival Tributo a Zeca Afonso ::

:: Foliada de Melide ::

:: Adianto da programación de Abril no Aturuxo Bar ::

:: Xosá Manuel Budiño e Carlos Blaco no Grove ::

:: Cerqueda demostrará que hai canteira tradicional coa I Foliadiña ::

:: Festival de Primavera da Escola Provincial de Danza (Ourense) ::

:: “Pezas de aquí­ e acolᔝ no Forum Metropolitano de A Coruña ::

:: Audición na e-Trad ::

:: Última troula da tempada no Furancho Malaherba (Matamá - Vigo) ::

:: Quempallou, novo disco na rúa e nova xira de presentación ::

:: 1º Festival ENFO (European Network of Folk Orchestras) ::

:: 2º Petisco Musical: Gastrofonías na Casa das Crechas ::

:: Mostra de traxes tradicionais galegos (Vigo) ::

:: Xardí­n Desordenado presenta o seu último disco nun concerto no Auditorio Lois Tobí­o en Gondomar. ::

:: ZURRUMALLA n'A Cova Céltica ::

:: "Leo & Arremecaghona`s + Os Labregos do tempo dos Sputniks"e "Os Codias" no FURANCHO MALAHERBA ::

:: Terbutalina + Familia Caamagno en La Radio (Compostela) ::

:: FALPERRYS & KELTOI! en O Torreiro da Festa (Vigo) ::

:: Serán en Chapela - Froles Mareliñas ::

:: Actuación de MILESIOS en A Coruña e Lugo ::

:: Tic TAc en Pontevedra ::

:: 1º Concerto-Presentación do CD “Pezas de aquí­ e acolᔝ ::

:: Moxenas Musical Galego en concerto: este sábado en Gondomar ::

:: Mamá Cabra 10+1 en Ourense ::

:: ST Música Presente 2012 ::

:: Liorna presenta o seu novo disco en Compostela ::

:: Xira de presentación do disco de O Sonoro Maxín ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero no Pubs Ultramarinos (Compostela) ::

:: Luar na Lubre publicará en xuño o seu disco 'Mar Maior' ::

:: Zurrumalla en O Muiño Vello (Redondela) ::

:: XXXII Exaltación do Viño da Ulla (Vedra) ::

:: Banda baile asalto no Triskele (Cangas) ::

:: Concertos de Abóbriga en Matamá (Vigo) ::

:: Esquíos presenta o seu novo disco en Vigo ::

:: Tridente en concerto no C.S. Abrente (Arcade) ::

:: Ataque Escampe en Carballo ::

:: Os Resudios Atractivas e Tridente no FURANCHO MALAHERBA (Matamá - Vigo) ::

:: Mercedes Peón inicia esta semana unha xira de oito actuacións por Bélxica ::

:: Acróbata no SantiAutor ::

:: Terbutalina + Pito de Pikasso na Sala Moon (Compostela) ::

:: 25 Aniversario da Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Concerto das pandereteiras de Toutón `Pedraquetiña´ na e-trad (Vigo) ::

:: Sés na Fundaçom Artábria (Ferrol) ::

:: Programacion para Marzo e Abril de A Ventana (Laxe) - En Clave de Fado, Sés, .. ::

:: Actuación de Malvela no Teatro Municipal de Tui ::

:: Xornada de Palletas e Pallóns na Tradescola ::

:: recital concerto:Despois de ti a chuvia ::

:: Galizien Amerika Linie - Novo Espectáculo de Xacarandaina ::

:: Concertos de Terbutalina ::

:: Concerto dos Carapaus na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: IV Aniversario do Local Social Aturuxo (Boiro) ::

:: Tanto Nos Ten no C.S. Abrente (Arcade) ::

:: Abre novamente en Matamá (Vigo) o Furancho Malaherba ::

:: Loaira na Sala Contrabajo (Vigo) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero en Lugo ::

:: Quempallou prepara a presentación do novo disco cun concerto en Soutomaior ::

:: Trí­o ruada, Canción de Taberna no Var con Uve ::

:: 3 de Marzo: Heredeiros da Crus en Ordes ::

:: Quodlibet: 3 de marzo no auditorio municipal de Caldas de Eeis ::

:: A Berenguela, opereta de Nani Garcí­a sobre un texto de Manuel Marí­a ::

:: Sábado 3 de Marzo: Noitarega en Ponteareas ::

:: Recital de Luz Fandiño ::

:: Dios Ke Te Crew - Xira de presentación do disco HUMANOSE ::

:: Lulavai en concerto no Auditorio do Concello de Vigo ::

:: Treixadura presenta ESA SÍ QUE É MUIÑADA en Pontevedra, Vilagarcía e Narón ::

:: Festival Folc "Vila de Covas" ::

:: ACTUAR EN PUBLICO. Monográfico impartido por Anxo Pintos na E-trad (Vigo) ::

:: UXIA en concerto en Rivas Vaciamadrid, Mucientes (Valladolid) e O Barco de Valdeorras ::

:: Bullada n'o Irixo ::

:: Inauguraçom novo centro social de Madia Leva (Lugo) ::

:: Serán dos namorados de Toutón ::

:: Concertos para celebrar o ano de Pelusco (Pontevedra) ::

:: Crea a túa copla e participa no entroido coa E-trad (Vigo) ::

:: Os Saljariteiros no furancho Matamáfolc (Vigo) ::

:: Tanto Nos Ten este sábado 4 de Febreiro en Cambados ::

:: Estalotada na Gentalha do Pichel ::

:: Quique Peón - Novo espectáculo: Alén da Croa ::

:: Programación de Febreiro e Marzo 2012 no Liceum (O Porriño) ::

:: Leilia presenta CONSENTIMENTO: A Coruña, Santiago e Ourense ::

:: Noitarega en Gondomar ::

:: Luar Na Lubre en Oviedo ::

:: María Manuela na Casa das Crechas ::

:: Febreiro 2012 no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Estimaba Que Viñeras en concerto ::

:: Cantigas e Agarimos no Teatro Principal de A Estrada ::

:: Concerto no CSA O Fresco (Ponteareas): Vacalouras + Falperrys ::

:: Concerto acústico de Roberto Sobrado e Rafa Campoi ::

:: Festival en apoio dos Servizos públicos de Ames ::

:: Foliada nas Pontes ::

:: Moxenas Musical Galego en Ponteareas ::

:: Marta Quintana na Guinda (Vigo) ::

:: Pardal Na Rúa en Baiona ::

:: Banda Asalto no Furancho MatamaFolc ::

:: Zurrumalla no Furancho MatamaFolc ::

:: Talabarte seleccionados para a xira GPS ::

:: Fin de semán no Furancho Troula (Bembrive - Vigo) ::

:: Marful comeza o 2012 cunha Xira Surreal por todo o País ::

:: Para cantar veño eu! Unha viaxe pola cultura musical galega da man dos Chichisos ::

:: Debuxos Reanimados no Bar Labranza ::

:: Concerto de Pardal Na Rúa no Var con Uve ::

:: CANTOS NA MARÉ 2012 ::

:: Estás Rock XI ::

:: Concerto de Luar Na Lubre na Coruña presentando á súa nova Cantante: Paula Rey ::

:: Guadi Galego, Guillerme Fernández e Xabier Díaz no Café Cultural Auriense ::

:: concerto-despedida Nordestin@s ::

:: Treixadura reunirá a 1.500 persoas no Auditorio Mar de Vigo ::

:: Moxenas Musical Galego en Tui ::

:: Riobó e o seu violí­n porán a música ao Nadal no campus de Ourense ::

:: Concerto de Nadal da Universidade de Vigo ::

:: Miro Casabella, Luís Pastor e Uxía unen as súas voces para recordar a Xosé Manuel Eirís ::

:: Sábado 26, ATAQUE ESCAME E TERBUTALINA EM CONCERTO na Gentalha ::

:: "Oscar Ibáñez & Tribo" no 12 Festival Capodanno Céltico (Milán) ::

:: Grelo Folc 2011 ::

:: DOA presesentación en Lugo de "A fronda dos cervos" ::

:: Labregos do Tempo dos Sputniks no C.S A Revolta (Vigo) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero coa Banda Municipal de Pontevedra ::

:: Festi-Valo en Manselle (Dodro) ::

:: I Festival Folclórico Tarambainas ::

:: Música e Teatro no XXV Aniversario da Bodeguilla de San Roque (Compostela) ::

:: SíBADO 17, II CANCERTO NO PICHEL ::

:: Festa da Queimada de Carnota ::

:: Cristina Pato en Vilalba ::

:: Carlos Núñez con Dan Ar Bras no Festival MéditerranéO’ de Portet-sur-Garonne (Francia) ::

:: Xose Manuel Budiño no Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: REPERKUSION 2011 (Allariz) ::

:: Rockmeria 2011 (nas Festas dos Liñares, Canido) ::

:: 1ª Edición festival "Arrechéghate ao fento" ::

:: Festas de Donramiro (Lalín) ::

:: IV Foliada de Música Tradicional en Ouzande (A Estrada) ::

:: Roi Casal en Rianxo ::

:: Pasarrúas polo Casco Vello de Vigo ::

:: Insound Festival e Angola próximas paradas de Cristina Pato ::

:: Asaghieiras Master Festival en Lariño - Carnota ::

:: Son d´Aldea en Santiago de Alba (Palas de Rei) ::

:: Festas da Rúa de Baixo. Compostela, do 31 de Agosto ao 3 de Setembro ::

:: Fol de Veneno e Media Ducia presentan "A Escote" no XXX Aniversario do monolito Pondaliano ::

:: VII ENCONTRO FOLCLORICO en Poulo ::

:: XV Festival Folclórico Baiña (Baiona) ::

:: Mostra de Folklore en Pontecaldelas ::

:: XVI Encontro Folclórico MALVEIRAS - Vilagarcía de Arousa ::

:: IX FESTIVAL XIRONSA en Corvillón (Cambados) ::

:: Luar Na Lubre e Pentalfa no Festival Frigiliana 3 Culturas (Málaga) ::

:: Camiñada polo Rego dos Muíños en Canduas e actuación de Cé Orquestra Pantasma ::

:: XXI Encontro Folclórico de Uxes no Anfiteatro de Arteixo ::

:: V Feira do Románico de Negreira ::

:: Festival de Música Tradicional PONTE DOS MOUROS (Fornelos de Montes) ::

:: Venres 26 de Agosto: última xornada do 1º Certamen Provincial de Canción de Taberna ::

:: BellónMaceiras Quinteto no Festival dos Abrazos ::

:: Festidoiro 2011 - Cuntis ::

:: X Festival Retrouso en Cela (Bueu) ::

:: II Festival Trankllada SonGZ - Tomiño ::

:: Leilía e Noitarega na LII Festa do Viño do Condado en Salvaterra de Miño ::

:: IV Festival do Río Belelle (O Roxal-Neda) ::

:: Gomes Mouro no programa a Pé de Rúa ::

:: Espido e Matamá Ensemble no MUSICA NO CLAUSTRO 2011 - TUI ::

:: IX Certame de baile e música tradiconal Aleivosí­a ::

:: Velada final das XVI Noites de Folclore en Cangas ::

:: Festival do Castro ::

:: PONTE LOUCO ::

:: V Festival As Minas (A Pontenova) ::

:: Sangre de Muerdago presenta o seu novo CD ::

:: XXVIII Festival da Asoc Saíñas de Xove, adicado á Muiñeira ::

:: Comeza o Festival de Música de Tabernas ::

:: XXXII Festival Irmandiño de Moeche ::

:: Lira Rock (Salvaterra de Miño) ::

:: Romarí­a de San Roque do Monte (Cangas), co concerto de despedida da Tuna Rastafari ::

:: Festival folclórico Nós de Sobradelo (Vilagarcía de Arousa) ::

:: BERRA! BAIONA ::

:: BERRA na FESTA!. (Angustias edition) - Nigrán ::

:: Festa Folk na Fin do Camiño coa reaparición de Os Cempés ::

:: XIII Bandeirock ::

:: IX Festival Terra Brava, 21 de Agosto no Incio ::

:: XXIII Esmorga Folk na Bandeira ::

:: Nordestin@s en concerto, o venres 19 no Auditorio de Rianxo ::

:: Coro Tradicional Cantares do Brión en Panxón - Nigrán ::

:: Matamá Ensemble e Mercedes Peón no XVI Folk Plasencia ::

:: XVI As nosas Músicas (Couso) ::

:: Festa da Prehistoria de Mos 2011 ::

:: Uxía Senlle no Festival Folk Celta Ponte da Barca (Portugal) ::

:: A.C. Donaire no Festival Nacional de Folclore de Jumilla (Murcia) ::

:: Domingo "A Pé de Rúa" ::

:: X Noite da Lúa Meiga en O Viso - Redondela ::

:: Festas de Beluso ::

:: Quempallou nas Festas de Meicende (A Coruña) ::

:: Brincadeira Festival 2011 ::

:: XV Mostra de Artesanía en Agolada ::

:: Madialeva e Treixadura no XVII Festival Rabafolc ::

:: IX Noite Folk en Negreira ::

:: Romaría do San Caetano en Celeiro de Mariñaos (Barreiros - Lugo) ::

:: Festival Abrazos en Compostela ::

:: Seminario de Baile Tradicional Gallego na Fundación Xeito Novo: "Sólo Maneos" ::

:: XIV Filandón de Músicas do Caurel ::

:: II Festival A Figheira do Meco ::

:: Festival Independente de Os Peares ::

:: Bellón Maceiras Quinteto no Festival Céltico de Montelago (Italia) ::

:: Anxo Lorenzo e Os Carunchos na FESTA DO PEMENTO de Arnoia ::

:: 5 de Agosto en Curtis: Foliada e Presentación do disco de Os Viqueiras ::

:: Festival Folk Pontenova ::

:: NOVO CRUCEIRO ROCK "Volta á Orixe" Vol.3 ::

:: Luar na Lubre, Susana Seivane e Amancio Prada nas Festas de Riveira ::

:: XV FESTA CELTA do LUGNASAD en Bretoña (LUGO) ::

:: Festas San Salvador de Coiro 2011 ::

:: Patakazo Rock (Xinzo de Limia) ::

:: I FOLIADA DO EMIGRANTE en Barreiros ::

:: Tiruleque clausurará a VII Semana Musical de Salceda de Caselas ::

:: Caminantes de Finisterre no Ciclo de Músicas do Mundo, en La Plata, Argentina ::

:: Presenza galega no 41 Festival Interceltique de Lorient ::

:: Música Galega nas Festas Marí­a Pita 2011 ::

:: VI edición da Feira do Viño de Monterrei ::

:: Festival Folclórico Galego "Vodas de Ouro" ::

:: XII Festa Folc Vilariño - O Hío (Cangas) ::

:: Festival Folk de Guí­samo 2011 ::

:: Romaría Vikinga de Catoira ::

:: RAIGAME, Espectáculo Castro-Floxo .Xornadas de Folclore ::

:: Pesdelán no Festival Andanças ::

:: O Acordeón Dia tónico na Universidade Popular da Gentalha ::

:: VI FESTIVAL DA MOCIDADE - Xinzo de Limia ::

:: I DíA DA FOLIADA en Calo ::

:: Noites estivais de folclore en Cangas ::

:: Continúa a presentación do novo disco de Guezos: 30 de Xullo en Cedeira e 31 en Espasante ::

:: Festival Folclórico no Auditorio de Riós ::

:: Festival Benéfico en Nigrán ::

:: Finisterrae Festival 2011 (Palacio da Ópera, A Coruña) ::

:: IV Festival Antrospinos (Taragoña - Rianxo) ::

:: MOXENAS Musical Galego no Auditorio de Valadares (Vigo) ::

:: Luar Na Lubre no 21 Parapanda Folk (Illora - Granada) ::

:: Vaamonde, Lamas & Romero no Aturuxo Bar de Bueu ::

:: XXXII Festival de Pardiñas | XVIII Mostra de Instrumentos de Música Tradicional ::

:: XXVII Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: DOA concerto no "Eido Dourado" ::

:: Festival Sargadelos Fusión - Cervo ::

:: LELA, Gala de Cantigas e Agarimos, en Padrón ::

:: VI FESTIVAL ARREAOCABO ::

:: Próximos Concertos de Skarallaos ::

:: 1º Certame de "Canción de Taberna" no Var con Uve (Moaña) ::

:: Maria Manoela na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Sés no Teatro Rosalí­a da Coruña ::

:: Os Viqueiras de Ordes presentan o seu disco na Cova Céltica ::

:: VIII FESTIVAL FOLCLÓRICO CARNEIRO AO ESPETO ::

:: X FESTIGAL ::

:: Luar Na Lubre nas Noites Máxicas dos Viaductos (Redondela) ::

:: Do Amor (Banda de Caetano Veloso - Indie / Experimental) no Aturuxo Bar de Bueu ::

:: XXVIII Festival Internacional de Folclore en Serdezelo - Guimaraes (Portugal) ::

:: XI Festival da Terra e da Lingua ::

:: Revenidas 2011 ::

:: Folk de raí­z en Callobre ::

:: Castelo de San Antón: continúan os concertos de “Son de Noite” ::

:: Continúa o Festival de Música Celta de Viana do Castelo ::

:: XXVIII Festa da Carballeira de Zas ::

:: FESTIVAL DA CHAIRA ::

:: Son de Seu no Festival Rías Baixas ::

:: Muros Mira ao Mar, do 7 ao 10 de xullo de 2011 ::

:: Linho do Cuco no MANIfesta 2011 en Montalegre (Portugal) ::

:: II Festival Folc Illa de San Simón ::

:: Xosé Manuel Budiño no Festival Cantabria Infinita ::

:: Actuación de Doa no Castelo de San Antón ::

:: Talabarte presenta disco ::

:: Fórum Metropolitano: Mostra de fin de curso da Asociación Folclórica “Os Gaiteiriños” ::

:: II Feirón Medieval dos Andrade en Pontedeume ::

:: Acústico de Miro Casabella en Moaña ::

:: Festa da Cultura de Vigo. 2 e 3 de Xullo ::

:: FESTIVAL "A CHORAR A CANGAS" ::

:: Gala Queiroa 2011 - Sada ::

:: XLVIII Feira do Viño do Ribeiro, Ribadavia ::

:: GAITA ARMADA DEDICADA A PORTUGAL na Gentalha do Pichel ::

:: Festival Sons da Lameira (Matamá - Vigo) ::

:: XXI Festa da Langosta de A Guarda ::

:: V Festival Arde Rande, Chapela (Redondela - Pontevedra) ::

:: Serán de Maceda 2011 ::

:: X Encontro de Embarcacions Tradicionais de Galicia. Carril 2011 ::

:: Festas de Boiro 2011. POR UNHAS FESTAS GALEGAS E POPULARES! ::

:: Raba das Bestas de SABUCEDO (A Estrada) ::

:: X Festival Retrouso de Cela (Bueu) ::

:: Festival Música na Noite ::

:: Asalto ao Castelo de Vimianzo 2011 ::

:: Habelas Hainas, no Clavicémbalo (Lugo) ::

:: Programa das Festas do Barrio de San Pedro :: Compostela ::

:: Programación definitiva do Festival de Ortigueira ::

:: Quempallou na VI Feira da Artesanía de Outeiro de Rei ::

:: CoraSons No Liceum do Porriño ::

:: CLAUSURA FóRUM FOLK 2011, 25 de xuño ::

:: Tanto Nos Ten en Redondela e Vilaboa ::

:: O Ano da Música de Galicia chega a Madrid ::

:: Festival do Lea 2011 - Castro de Rei ::

:: fin de curso da escola de música BellónMaceiras ::

:: Ataque Escampe presenta Violentos Anos 10 no Uf (Vigo) ::

:: O Concello de Rodeiro organiza un concerto didáctico a cargo do grupo musical SON+D2 ::

:: Festa da Música en Vilagarcía ::

:: II FESTIVAL DA CULTURA PROLETARIA ::

:: REBULIR: FESTA DE PECHE DO CURSO ::

:: Fin de curso na TRADESCOLA ::

:: Ophiusa no Festival de Lorient ::

:: Día Europeo da música: Guadi Galego, Xabier Díaz e Guillerme Fernández no Clavicembalo (Lugo) ::

:: Festa da Música - Concertos polo Día Internacional da Música no Museo do Pobo Galego ::

:: Concerto fin de carreira de Xurxo Fernández ::

:: Noite máxica en Balboa ::

:: Festival Derrame Rock ::

:: Concerto Fin de Carreira de David Bellas ::

:: Festival Armadanzas de Laraño + Escola do OCT Ultreia no Teatro Principal de Compostela ::

:: Festival "Fiando Miúdo", da Asociación Folclórica Andarela ::

:: Presentación de CELTIC ROOTS en MANCHESTER. ::

:: Sábados do Folclore no Casco Vello de Vigo ::

:: O alumnado da Escola Municipal de Música de 2011 serán os protagonistas nos concertos de fin de curso | Concello de Arteixo ::

:: 1ª Mostra Internacional de Música Pernambucana ::

:: Linho do Cuco, en concerto na Nasa o xoves 16 de xuño ::

:: "The Underscore Orkestra" na biblioteca Sagrada Familia (A Coruña) ::

:: A Minha Embala na Casa das Crechas ::

:: III Festival de Acordeón en Bueu ::

:: Xose Manuel Budiño no I Brigan Folk ::

:: Aduf no Pazo da Cultura de Pontevedra ::

:: VI Serán Mar de Rianxo ::

:: ESPECTÁCULO ROMARÍA RAIGAME ::

:: Marful e Berrobambán Teatro, protagonistas xunto con Yolanda Castaño e Xurxo Borrazás da IV Festa da Lingua ::

:: PiratonaFest o 7 de máio do 2011 às 20:00 no instituto de FP de Teis ::

:: Programación de Maio na Casa das Crechas ::

:: Sábado 7 de maio, en Narahío, homenaxe a LOIS PEREIRO ::

:: De Serán en Romaría ::

:: Festival MadridFolk ::

:: Projecto [´Trepia] cara ao infinito - Actuación no Auditorio de Cangas o venres 6 de Maio ::

:: Concerto solidário da Flotilla da Liberdade II ::

:: VII FOLIADA DE MELIDE ::

:: Continúa o Venrespirar en Ourense ::

:: VIII MANGUELO FOLK ::

:: Obradoiros Xarabal 2011 ::

:: Venres 15 de abril. 18.30. Audición das especialidades instrumentais da e-Trad ::

:: Marful no Auditorio de Galicia ::

:: Presentación no MARCO da obra multimedia Os Morenos de Lavadores ::

:: Concerto - Presentación Discográfica de Noitarega, "XXI" ::

:: Programación Abril 2011 na Casa das Crechas ::

:: XVI Ciclo de Jazz Fundación Barrié ::

:: Programación de Marzo e Abril 2011 no Liceum (O Porriño) ::

:: Festa do Queixo de Arzúa ::

:: FESTIVAL `VILA DE ANTAS´ ::

:: Concertos solidarios coa Plataforma Pola Defensa da Serra do Galiñeiro ::

:: Sobre Rodas no Furancho MatamaFolc (Vigo) ::

:: Tanto Nos Ten no Furancho MatamaFolc (Vigo) ::

:: O Fiadeiro no Furancho MatamaFolc (Vigo) ::

:: OITO ANOS DE REVOLTA DESDE O CORAÇOM DE VIGO ::

:: Anxo Pintos e Quico Comesaña na Illa das Mulleres Loucas ::

:: Moxenas Musical Galego no Auditorio Municipal de Vigo ::

:: I-FESTIVAL VERBENA SON 4,5 Febreiro 2011 - VILARIÑO ::

:: Programación Febreiro 2011 na Casa das Crechas ::

:: CONCERTO-PRESENTACIÓN "A SUBELA" ::

:: MUSGAFOL: Gaita e Orquestra no Pazo da Cultura de Pontevedra ::

:: PEL E PAU NO FURANCHO MATAMAFOLC ::

:: “Música baixo as estrelas” con Xabier Díaz, Guadi Galego e Guillerme Fernández ::

:: Cantos na Maré 2010 ::

:: Concerto de Nadal na Universidade de Vigo: Berrogüetto con Carmen Paris + Cantigas e Agarimos ::

:: XV Festival Treme a Terra ::

:: Este venres 10 de decembro o duo de zanfonas "SOBRE RODAS" estará na Casa dos Druidas ::

:: Dez anos con Donaire ::

:: Moxenas Musical Galego en concerto ::

:: SondeSeu, a Orquestra Folk de Galicia ao vivo en Pontevedra ::

:: V Festival Rebulir ::

:: Luis Peixoto e Fernando Barroso na Cova Céltica ::

:: Presentado o programa da oitava tempada de "Sons da diversidade" ::

:: Festival Os Alegres 2010 ::

:: Alasdair Fraser & Natalie Haas en concerto en Vigo e Narón ::

:: Regueifa na Coruña entre Pinto de Herbón e Suso de Xornes ::

:: Festival A Rebusca 2010 ::

:: CONCERTO: PelDeNoz en Vigo ::

:: Berrogüetto abre un novo ciclo de Sons da Diversidade ::

:: Polifonias de Cerdeña na Igrexa do Cristo de Conxo (Compostela) ::

:: Sahara - Festival Solidario en Vilagarcía ::

:: Concerto de "A minha embala", música da lusofonía, na Coruña ::

:: XII Magosto Celta de BALBOA ::

:: VENTOROCK 2010 ::

:: Festa da Xuventude de Narón ::

:: Cristina Pato e Mercedes Peón en WOMEX 2010 ::

:: FESTIVAL DE CANTAREIRAS 2010 - Ferrol ::

:: Serán en Trazo ::

:: Foliada en Santa María do Campo (Marín) ::

:: FESTIVAL CASTAÑAZO ROCK 2010 - Chantada ::

:: PIPOTAZO MACEDA 2010 ::

:: A.C.F. O Fiadeiro - VII Gala "Esta noite hai unha fía", de oficios e labores ::

:: CABIRIA BAR: CONCERTO PRESENTACION NOVO DISCO MIGUEL ALONSO ::

:: III FESTIVAL FOLK O ROSAL ::

:: Música e contos dam continuidade í s actividades do XII Aniversário da Fundaçom ARTÁBRIA ::

:: Festas do Rosario 2010: actividades culturais do xoves 7 ::

:: 1ª Foliada do Curso na Casa das Crechas ::

:: I Xornada de música e baile de Eirí­s ::

:: Acto de Apertura do curso 2010-2011 na e-Trad ::

:: XXII Xuntanza de Gaiteiros ::

:: Foliada en Barcelona ::

:: I Festas Alternativas San Froilán ::

:: XII Aniversario da Fundaçom Artabria ::

:: III Serán Carballeira ::

:: Despedida do verán: Sardiñada e Foliada no Cruceiro de Feás ::

:: III Festa da Canción Mariñeira ::

:: OuTonalidades 2010 ::

:: Serán das Tarambainas ::

:: Programa de Reperkusión'10 ::

:: Fin de semana de actividades tradicionais en “O Fiadeiro” ::

:: SOCORRO FOLK - CARRAL ::

:: V Festa da Randulfa ::

:: III FERVENZA DE MÚSICAS EN OUZANDE, A ESTRADA ::

:: Festas Monte Alto 2010 ::

:: Comeza Sabores e Saberes en Vilaxoán de Arousa ::

:: Lúas de outono. Homenaxe a Manuel María ::

:: IV SERÁN e XVIII FESTA DOS CALLOS en Salceda de Caselas ::

:: I Serán de Riveira ::

:: III Encontro na Lusofonía ::

:: Primeiros grupos confirmados para San Froilán 2010 ::

:: Luar Na Lubre e Muxarega na XXII Festa do Requeixo da Capela ::

:: I Festival Solidario Bailando entre os Toxos ::

:: Terra Brava 2010 ::

:: Festival do Río Belelle (O Roxal-Neda) ::

:: Noite da Lúa Meiga ::

:: XV Encontro Folclórico Malveiras ::

:: III Mostra do Traxe Galego e da música tradicional ::

:: FESTA DO POLBO EN BUEU (28-30 AGOSTO 2009) ::

:: Este venres 27 de Agosto, Muiñada en Goians!! ::

:: Noite dos Encantos na furna do Osmo (Corme) ::

:: Festival Rebumbio Mos ::

:: XXXI Edición da Festa do Gaiteiro, 21 de Agosto ::

:: IV Festival "As Minas", A Pontenova 2010 ::

:: VIII NOITE FOLK de Negreira ::

:: PONTE LOUCO 2010, 20 e 21 de Agosto en Castrocaldelas ::

:: Festival Folk de Guí­samo 2010 ::

:: Festa Folk na Fin do Camiño ::

:: XI FESTA FOLC DE VILARIÑO 2010 - CANGAS DO MORRAZO ::

:: FESTIVAL DO CASTRO en Ferreira de Pantón ::

:: 1º Festival da Cultura Proletaria ::

:: XXXI Festival Irmandiño ::

:: VI Edición do Festival FolkAntas ::

:: As Nosas Músicas de Couso, XVª edición!!! ::

:: XXVII XORNADAS DE FOLCLORE - OURENSE ::

:: IV MERCADO DAS RUTAS DO MAR DE MUXÍA ::

:: Festa da Prehistoria 2010. « Mos ::

:: A Festa dos Mundos na praia de Sta Cristina (Oleiros) ::

:: Guadi Galego, Marful e Uxía. Músicas Portuarias en Vilagarcía De Arousa ::

:: Septeto Santiaguero, Berrogüetto e Luar Na Lubre en ALFAROLEIROS ::

:: Germán Díaz no Mosteiro de Celanova ::

:: XXII Esmorga Folk ::

:: Festival Castelo Rock - Muros (A Coruña) ::

:: Verán Folque no Concello de Poio ::

:: Festa da Carballeira de Zas ::

:: Festa da Mocidade em Taboada ::

:: XIV Festa Celta do Lugnasad ::

:: Festival AntrosPinos 2010 en Taragoña (Rianxo) ::

:: XXXI FESTIVAL DE PARDIÑAS ::

:: Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: II Festival Sargadelos Fusión ::

:: Festas de Verán, Narón 2010 ::

:: XACOBEO 2010 EN BUENOS AIRES ::

:: XIII Festival Música na Noite ::

:: II Ciclo de Músicas Portuarias todo o mes de Xullo ::

:: Lume foliadeiro en Sarria e II Concurso de Cantos de Taberna ::

:: FESTA PECHE DO CURSO DE REBULIR ::

:: V Conrobla de Boimorto ::

:: Festival da AFI + RadioAFIcionados do Laboratorio de Sons ::

:: GALA QUEIROA "O CAMIÑO DA TRADICIÓN" ::

:: mini concerto acústico de DOA, 1 de xuño 2010, martes ::

:: FESTA "A BELA AURIA" en Ourense ::

:: PRESENTACIÓN DO COMBO MARIÑEIRO EN SANTIAGO ::

:: Maios no Centro Social Gomes Mouro ::

:: SÁBADO, 22: FESTIVAL EN MUIMENTA - A Nosa Terra non é a vosa Mina ::

:: Noites de Tasca en Frades ::

:: 14 de Maio, Concerto de Cores do Atlántico para todo mundo ::

:: XXV Aniversario Dorna ::

:: Concerto de Sondeseu no Pazo da Cultura de Narón ::

:: XIV FESTA DA MAROSA ::

:: XV Aniversario de Muxarega ::

:: NOITES DE CARPENTA ::

:: Masterclass de música tradicional ::

:: Estrea do grupo Matamá Ensemble na Taberna Rianxeira ::

:: Avance do Cartel do Festival de Ortigueira - Regreso á liña Celta ::

:: VII MANGUELO FOLK ::

:: Ghaiteirada na Baña ::

:: BellónMaceiras Quinteto este venres 30 en ST Música Presente ::

:: A Requinta da Laxeira, Tanto Nos Ten e Quempallou na Sala Capitol ::

:: "19ª Noites de Tasca" en Tordoia (A Coruña) ::

:: Festa da Chuvia ::

:: Festa da Reconquista na Vila de Vigo ::

:: 26 de Marzo - Foliada das Pontes ::

:: e-trad: Extraescolares e-Trad. AUDICION de ALUMN@S ::

:: PROGRAMA IV COTO CLÁSICO - 9 de Xaneiro ::

:: Musgafol 2009 ::

:: Premio IAR de Folclore Galego 2009 ::

:: III ENCONTRO FOLCÓRICO FROUMA ::

:: IV FESTIVAL DE B.M.T. REBULIR. ::

:: :: FESTIVAL CASTAñAZO ROCK 2009 - Chantada :: 7 de Novembro ::

:: Papagrelo - Grelo Folk (31 de Outubro no Mosteiro de Monfero) ::

:: Somos um povo de artistas! ::

:: 23-25 outubro: Espazo Activo da Ulla. A.C. San Campio ::

:: Festival Magosto Alternativo Castañazo Maceda 09 ::

:: Festa pre-mani: QUEREMOS GALEGO ::

:: Brañas Folk: Xira por Arxentina do 8 ao 12 de Outubro ::

:: Radio 3 (RNE) retransmitirá en directo a actuación de Fuxan os Ventos en Lugo ::

:: Sarabanduxa 09: 2 e 3 de Outubro ::

:: Concerto solidario en apoio á mani contra a lei de estranxeria ::

:: Comezo de Curso na Escola de Música Tradicional de Ourense ::

:: Zënzar, "A Tribu non Morreu" ::

:: La Plata Folk Celta 2009 ::

:: Folión de Fachas de Agucios 2009 ::

:: III Zumbadoiro en Lugo. FESTIVAL DE MÚSICA TRADICIONAL ::

:: gala vii “esta noite hai unha fia” en Valga ::

:: Reperkusion´09 ::

:: Festival da Lingua Galega en Monte Alto! ::

:: CONCERTO SOLIDARIO VIRAVENTOS ::

:: V CICLO DE COROS HISTÓRICOS ::

:: II Fervenza de Músicas ::

:: I FOLIADA DO VERÁN EN CECEBRE ::

:: Xa están aquí as Festas dos Axóuxeres ::

:: PRESENTACIÓN DO PRIMEIRO DISCO DE TIRULEQUE ::

:: Maís concerto de aCF no Festival dos Abrazos ::

:: 'TERRA DE SOÑOS', O VINDEIRO MARTES EN FERROL ::

:: XXI Esmorga Folk (Bandeira - Silleda) ::

:: Programa do Festival do Castro 2009 ::

:: Once grupos galegos no Outonalidades'09 ::

:: VII EDICIÓN DO FESTIVAL TERRA BRAVA - 23 de Agosto no Incio ::

:: XXX Festa do GAITEIRO. 22 de Agosto de 2009 ::

:: FESTIVAL FOLK - Leirado (Salvaterra do Miño) ::

:: Noites dende o Deserto - Festival Intercultural Cine Sahara ::

:: PonteLouco-09 (Castro-Caldelas) ::

:: XXX Festival Irmandiño ::

:: Festival Folk Rock no Monte Faro ::

:: As Nosas Músicas, 2009 en Couso - A Estrada ::

:: IV SERÁN DAS TARAMBAINAS ::

:: FUXAN OS VENTOS en CASTRELOS [entradas xa á venda] ::

:: FESTIVAL FOLK GU͍SAMO 2009. 22 DE AGOSTO ::

:: Noite Folk 09 en Negreira ::

:: Festas en Vigo - Selección de Malmequer ::

:: ROMER͍A SARGADELOS 2009 ::

:: XXV Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: Representación galega no Intercéltico de Avilés ::

:: Festa da prehistoria 09 - Mos ::

:: Vikinsons - Música na Festa Vikinga de Catoira ::

:: Festival Celta en Mar del Plata: Tras las huellas del Peregrino ::

:: Festa da Carballeira de Zas ::

:: Festa da Fraga 2009 (As Pontes) ::

:: Festa da Dorna 2009 ::

:: Romaría Santiaguiño do Monte 2009 (Padrón) ::

:: Festival Folck :: SonCelta :: Porto do Son 2009 ::

:: I Festividade do Salvador de Budiño, O Porriño ::

:: Festival ARREAOCABO 09 ::

:: TREVINCAFOLK. Primeiro Festival de Montaña ::

:: II Festa do Viño da Casa (Saxamonde - Redondela) ::

:: VI Folk No Río (O Corgo) ::

:: V Foliada da Mariña - Xove 2009 ::

:: VIII Noite de Lúa Meiga 2009 ::

:: Xira Berrogüetto, Verán 2009 ::

:: Concerto Presentación Once máis 15 en Vigo ::

:: FESTIVAL SONS DA LAMEIRA ::

:: II Festival Antrospinos ::

:: IX Festival da Terra e da Lingua ::

:: Festival de Ortigueira 2009 ::

:: Festigal ´09 ::

:: X FOLK DE CALLOBRE ::

:: Ultranoite na Sala Nasa ::

:: XIII Asalto Irmandiño en Vimianzo ::

:: ROMARÍA SOLIDARIA DA ONG VIRAVENTOS ::

:: Pardiñas 2009. 1 e 2 de Agosto ::

:: Festa fin de curso e Foliada no Casco Vello de Vigo ::

:: Festival do Rí­o Castro '09 ::

:: 39e Festival Interceltique - 2009 - Bienvenue à la Galice ! ::

:: VI Festa do Muíño do Verdugo ::

:: Proximas Presentacións de Caminantes de Finisterre ::

:: A lenda de Pena Molexa (Narón) ::

:: revenidas 09 ::

:: I FESTIVAL R͍O D´AREA en Camelle ::

:: Mostra das Culturas 09 - Boiro 4 Xullo ::

:: III FESTIFOLK MUGARDOS ::

:: Descarga Ao Vivo. Cuba - Galiza 09 ::

:: Avance do VIII Festival Retrouso ::

:: FESTISAHARA-SALCEDA 09 ::

:: Festival con V de Valarés 2009 ::

:: FESTA 27 DE XUÑO EN TOURO ::

:: A música galega volta a Bretaña ::

:: O soño de F.Leger, acción musical ::

:: WOLFSTONE, primeira banda internacional confirmada do Festival Ortigueira’09 ::

:: GALA QUEIROA "O NOSO RITMO" ::

:: Xoan Eiriz inaugura o Espazo Aberto ::

:: A compañía Quique Peón en coprodución co CDG pon en escena 'Ovay' ::

:: III Millo Verde ::

:: Programación Xuño'09 - Ultramarinos (Compostela) ::

:: Programación na Casa das Crechas en Xuño 2009 ::

:: TOCAR DE OUVIDO - Festival Internacional de Música de Évora | 18 a 20 de Junho 2009. ::

:: I Festival Vibracional TPS (Festival internacional de música improvisada) ::

:: Día do Folk nas Fests de Ourense ::

:: Festa Vozes Novas ::

:: II Festa da Lingua na Coruña ::

:: X Encontros de Música Tradicional de Carboeiro ::

:: FestiFolk Mugardos 2009 ::

:: Con Canto Donaire, o 25 de Maio no Forum Metropolitano ::

:: Festival da Chaira 2009 ::

:: FESTIVAL FOLC NA RÚA NAS FESTAS DA ASCENCIÓN DE SANTIAGO DE COMPOSTELA ::

:: Cé orquestra pantasma no FESTIVAL DE CANS ::

:: Cé orquestra pantasma no Festival Internacional de Títeres de Redondela ::

:: Adianto do Cartel de PARDIÑAS 2009 ::

:: Música tradicional na Guinda (Vigo) ::

:: XII Edición do Músicas na Noite (Calo - Teo) ::

:: Varietés de aCentral Folque no Ultramarinos ::

:: PROGRAMA DA FESTA DO 17 (que se fai o 16) - Compostela ::

:: Día das Letras en Vigo ::

:: Serán das Letras en Sobrada (Tomiño) ::

:: Presentación das gravacións históricas dos Hermanos Moreira + Marful ::

:: O galego medra contigo! ::

:: Festival Celta en Mar del Plata (BsAs) ::

:: e-trad - Ciclo de Músicas Inmigradas ::

:: Tiempo Cuatro en directo na Casa das Crechas ::

:: Os Carunchos presentan novo disco en Vigo ::

:: Serán no Porriño ::

:: Sons da Lameira 2009 ::

:: Monográfico de notación de baile con Janos Fügedi ::

:: O Incio celebra as festas patronais os días 8, 9 e 10 de Maio ::

:: Programación de Maio 2009 na Casa das Crechas ::

:: Snatch actúa ao vivo na Casa das Crechas ::

:: Festa da Marosa ::

:: Próxima actuación de Caminantes de Finisterre - Folk Celta - En La Plata (BsAs) ::

:: Estreo do primeiro espectáculo de “Bruma” (Novo proxecto de danza) ::

:: VARGAS BLUES BAND + VICTOR ANEIROS BAND: 8 de Maio en Compostela ::

:: XORNADA DE MÚSICA E BAILE TRADICIONAL DA TRADESCOLA EN RIBADEO ::

:: Nova programacion Bar Liceum do 8/5 ao 26/6/2009 ::

:: Unha Praza en Compostela para o Zeca Afonso ::

:: Marful volta a Madrid ::

:: NOITENOVA - Cantada na rúa organizada por Xacarandaina. ::

:: Manguelo Folk ::

:: VII Alcuentru/Encontro de Pandeireta Galega e Asturiana. ::

:: Tanxedoras presenta en directo o seu primeiro disco ::

:: Maghúa adiantannos o programa do VIº MANGUELO FOLK ::

:: Son Cerceda 100% ::

:: Presentación en Lugo do disco de Ghaita de Pedra: Nekiño ::

:: XX Concurso de Música Tradicional Xacarandaina ::

:: Tránsitos estrea en Canarias `Aló irmâo´ ::

:: Festa de aniversario de PROPOLIS (espacio social de A Coruña) ::

:: Marful cruza a raia - Xira Portugal ::

:: Cachola Baleira na Esmorga ::

:: Primeira Mostra de Vídeoclips Cidade da Coruña ::

:: Luis Paniagua presenta o seu disco `El cielo en la tierra´ ::

:: Arde O Pazo - Mos | 18 Abril ´09 ::

:: Linho do Cuco en aCentral folque ::

:: Pito de Pikasso na FIETSE´09 ::

:: Leonard Cohen actuará en Vigo o 13 de agosto ::

:: Luar na Lubre abre en Madrid a terceira edición da Mostra Músicas do Mundo ::

:: Encontro galego-bretón en Melide ::

:: Teatro, danza e moita música no programa cultural do mes de abril en Compostela ::

:: Festa da Chuvia 09 - 3, 4 de Abril en Riveira ::

:: CHRISTIAN WOLZ na Sala Nasa ::

:: Keren Ann en directo en Sons da Diversidade ::

:: Guezos - Xira de Presentación do Novo Disco ::

:: Eventos 5.5 CSA Atreu! - 5 anos e medio de trajectoria na cidade da Corunha ::

:: 2º concerto aberto de aCentral Folque ::

:: O Local Social Aturuxo de Boiro celebra o seu primeiro aniversario ::

:: Voltan os Encontros dos Axouxeres ::

:: O GRUPO DE ZANFONAS DE CÁNTIGAS DA TERRA E OSCAR FERNÁNDEZ NO FORUMFOLK DA CORUÑA ::

:: Concertos da Festa da Reconquista da Vila de Vigo ::

:: VI Conspirando por unha radio libre - 9 de Abril en Ferrol ::

:: La Pegatina: Concertos na Galiza ::

:: María Manuela actúa con Pilocha, Paloma Suanzes e Xiana Lastra ::

:: O grupo de folk vasco-gascón Xarnege ao vivo na Casa das Crechas ::

:: CONCERTO DE XABIER DÍAZ NOS ROSALES - TEATRO DEL ANDAMIO ::

:: Repaso ao patrimonio musical de Ferrolterra ::

:: Caminantes de Finisterre - Folk Celta: Festejos San Patricio 2009! ::

:: Axenda Abada Marzo 2009 ::

:: MAGHÚA NA EOI DE FERROL ::

:: Campus JAZZ de Pontevedra 2009 ::

:: Concerto da Saint-Patrick | Camaxe ::

:: Pablo Milanés presenta o seu último traballo, 'Regalo', en Narón ::

:: IV Festival de Músicas Contemplativas en Santiago de Compostela ::

:: Progrmación do Bar Liceum (O Porriño) - Marzo / Abril ::

:: Homenaxe de Marful ás mulleres traballadoras ::

:: LIZGAIRO ao vivo ::

:: I Mostra de Artesania de Galiza - MOA 2009 ::

:: Entroido na Casa Cultural da AC Os Muíños de Oliveira (Ponteareas) ::

:: Foliada de Entroido no Forum Folk ::

:: Entruido Picheleiro ::

:: 6º Festival TAÍÑA. 21 de Febreiro na praza de Goián (Tomiño) ::

:: Marful estará presente este ano no Festival Fémina’09 ::

:: A música que move este país - O 20 de Febreiro no Campo da Leña da Coruña ::

:: FESTA DO QUEIXO. ARZÚA 13-15 MARZO 09 ::

:: O coro Lembranzas Galegas cumple medio século ::

:: Entroido en Tui ::

:: Ciclo forum folk primavera-verán 09 (Fórum Metropolitano) - A Coruña ::

:: Dúo Fdz. & Quintá en xira polo norte peninsular ::

:: Un guiño a la danza galega de “Tradicción” ::

:: Presentación do proxecto: Fálame-Enténdote ::

:: XABIER DIAZ NA GENTALHA (Compostela) - 6 de Febreiro ::

:: MILLADOIRO presenta en Pontevedra o seu novo disco A Quinta das Lágrimas ::

:: Programación de Febreiro de 2009 na Casa das Crechas ::

:: VENRESPIRAR 2009. Primeiros venres de cada mes, en Ourense ::

:: U-lo trío? en concerto ::

:: O programa `Feito en Lalín´ promocionará os grupos locais ::

:: O grupo italiano TALCO (ska/punk/folk), actuará en Bueu o 1 de Febreiro ::

:: Actuación da compañía de danza GS21 en Ourense ::

:: Trece grupos galegos actuarán en Cataluña grazas a un acordo acadado pola Rede de Música ao Viv ::

:: Skeud en Vigo este sábado 31 de Xaneiro ::

:: SETE NETOS FOLK CELTA, o 5 de Febreiro en BsAs ::

:: 3º CICLO DE MUSICA CELTA en el VELMA CAFÉ (Buenos Aires) ::

:: Comeza a edición invernal do programa cultural Vai de Camiño ::

:: Ciclo Lubicán: Uxía - Lugo 22 de Xaneiro no Círculo das Artes ::

:: Pesdelán no Centro Galego de Barcelona ::

:: `Música na nossa´ na Esmorga (Ourense) ::

:: Concerto O Chupacabras, 21 de Xaneiro na Fábrica de Chocolate (Vigo) ::

:: The Homens voltam à ruta ::

:: Roi Casal presenta o seu primeiro disco na Coruña - 16 de Xaneiro as 19:30 na FNAC ::

:: Kastomä presenta, ao vivo, o seu último trabalho ::

:: Brigada Bravo&Díaz » 24 de Xaneiro na Escola Universitaria de Formación de Profesorado de Lugo ::

:: Unha segunda oportunidade para ver o concerto de Luar Na Lubre na Coruña ::

:: Ciclo Iberojazz en A Coruña, do 15 ao 31 de Xaneiro ::

:: Batuko Tabanka no Encontro coa comunidade inmigrante en Galiza ::

:: XI Noche del Romancero Castañeda-2009 | 9 y 10 de Enero ::

:: Orchestra Baobab abre a edición de 2009 de Sons da Diversidade ::

:: Festa 8º Aniversario do Café Cultural Auriense ::

:: Representación de aCentral Folque no Brasil ::

:: Gran Treboada na Casa das Atochas (A Coruña), o 28 de Nadal ::

:: Concerto de Siareir@s Galeg@s polo Galiza-Irám ::

:: Cantadas de Nadal e Fin de ano de Xacarandaina ::

:: Concerto `Espontáneo´ do Cuarteto Caramuxo en Vigo, o 29 de Nadal ::

:: Cest Anti-Crise no Gomes Gaioso o 19 de nadal ::

:: Narf leva o seu ‘Totem’ á India e ao Nepal ::

:: Espectáculo interactivo de aCentral Folque en Oleiros para alumnado da ESO ::

:: Turismo da Coruña acompañará a Luar na Lubre na xira do seu próximo disco ::

:: Gala Son De Seu ::

:: Duplo R: Regueifa + Rap. Venres 19 en Vigo ::

:: III FESTIVAL DE BAILE E MÚSICA TRADICIONAL REBULIR - REMIRÁS ::

:: Gala final de GZCREA, 16 de Nadal no Teatro Principal de Compostela ::

:: Xoan Curiel na Casa das Atochas o 19 de Nadal ::

:: Roberto Sobrado na Esmorga ::

:: Concerto da Asian Dub Fundation na Sala Capitol ::

:: MELODÍAS ANCESTRAIS CON GUITARRAS ELÉCTRICAS ::

:: Achaiva da Ponte en la Manzana de las Luces ::

:: 1º Concerto Aberto de aCentral Folque, 12 de Nadal en Compostela ::

:: Lamatumbá, sábado 6 de nadal en Huesca ::

:: A Requinta da Laxeira en Bos Aires - Venres 5 no Teatro Castelao ::

:: Palabras Contadas, o 4 de nadal de 2008 na Casa das Crechas ::

:: 4ª noite folk en Neda, o 5 de decembro ::

:: Projecto Trepia no Local Social A Tiradoura (Reboredo, Cangas) o 29 de Novembro ::

:: ESPIDO e NUBERU, 26 e 27 de Novembro en Compostela ::

:: SON D2 en Carral ( 28 de novembro na Sala The Star ás 23h) ::

:: MILLADOIRO no Teatro Colón de A Coruña o 25 de Novembro ás 20h ::

:: O 28 de novembro chega a V Edición do Enclave da Gaita ao Auditorio de Cangas, ::

:: PROGRAMACIÓN CULTURAL DO FORO SOCIAL GALEGO ::

:: Uxía em Gulpilhares (Vila Nova de Gaia, Portugal), 29 de Novembro ::

:: Pepa&Davide e Madame Cell na Sala Nasa de Compostela o 26 de Novembro ::

:: Sobre Rodas en Vigo e A Coruña (19 e 24 de Novembro) ::

:: Gran Festa-Magosto o 23 de Novembro en París ::

:: Música Celta Argentina : asociación residentes de mos ::

:: Marful remata o ano cunha `minixira´ peninsular ::

:: O Compostela Organum Festival abre cun espectáculo poético-musical ::

:: Festival de Outono 2008 - 13 de Novembro no Campus de Elviña ::

:: O SÁBADO: CUBA VAI!! - Gentalha do Pichel ::

:: Pepe Vaamonde no VIII Festival Folk El Joyu ::

:: Jam Session: 50 anos de Bossa Nova, 10 de Novembro en Lugo ::

:: Encuantro de Músicas del Mundo, 14-23 de Novembro ::

:: Prau (Folk rock aragonés) 14 e 15 de novembro na Gentalha do Pichel e na sala dZine ::

:: Davide Salvado en San Sebastián de los Reyes ::

:: Magosto Celta en Balboa (O Bierzo) dias 6, 7 e 8 e 9 de Novembro ::

:: 3º concerto matutino: mostra de instrumentos populares ::

:: ATAQUE ESCAMPE, DE XIRA POLOS PAISOS CATALANS ::

:: ATLANTIC WAVES 2008 | London | 1 - 11 de November ::

:: Xeito Novo presenta Galiza Sempre 2008, Sábado 22 - Teatro Premier - Cap. Federal ::

:: 2º concerto matutino no CSC do Castiñeiriño o domingo 2 novembro ::

:: Labregos do tempo dos Sputniks o 1 de Novembro na Esmorga (Ourense) ::

:: Festival Fase de Música Improvisada 2008 ::

:: Magosto Festilibre, 1 de Novembro no Bierzo ::

:: Festival Devesa Son - 1 de Novembro en Visantoña ::

:: Victor Aneiros en Concerto ::

:: 1º concerto matutino aCF: Dúo Edelmiro Fernández - Francisco Estévez “Chuco” ::

:: XXIV FESTIVAL DE MÚSICA GALEGA EN BARCELONA - 25 de Outubro - Organiza Toxos e Xestas ::

:: Concertos na Galiza de Eta Carinae (música brasileira : fusión / experimental) ::

:: CHIK MCAULEY, PADDY `THE HATâ´ & CONVIDADOS o Martes 21 na Casa das Crechas ::

:: ...Música tibetana na Esmorga (Ourense) ::

:: V MAGUSTO, Carbajo (Cáceres) ::

:: [NARF_en Ribadeo e Lugo]: 18 e 19 de outubro + Manecas Costa ::

:: XI Certame Internacional de Improvisación Oral ::

:: Pepa e Davide & Madame Cell na Casa das Crechas ::

:: Castañazo 08 - Asociación O Pipote (Maceda) - 1 de Novembro ::

:: XI Festival Algazara - 18 de Outubro ::

:: Programación do Bar Liceum do 17-10 ao 19-12 ::

:: Festa toxos e alg-as. 11 de Outubro en Valadares ::

:: CASTAÑAZO ROCK 2008 ::

:: 1º concerto aCentral Folque ::

:: Jazzia, na Coruña, Ourense, Pontevedra e Lugo ::

:: Nova Cançó e Voces Ceibes: Raimon e Miro Casabella. o 16 de Outono no Teatro Rosalía ::

:: 10 anos de Sete Netes. 1 de Novembro no Teatro Avenida de Bos Aires ::

:: FESTIVAL `o gestO Orelhudo´, do 3 ao 10 de Outubro en Águeda (Portugal) ::

:: II ENCONTRO FOLCLÓRICO FROUMA ::

:: XLV Festa do Marisco de O Grove ::

:: 3, 4 e 5 de Outubro: Terceira Foliada Galego-Catalá ::

:: EUCLYDES MATTOS TRÍO, o 26 de Setembro na Coruña ::

:: Concertos de X.M. Budiño o 26 e 27 de Setembro ::

:: Outonalidades'08 ::

:: Marfan Rock '08 ::

:: Narf con Manecas Costa e mais Rosa Cedrón en Vic ::

:: Festival Terractiva, 18 e 19 de outubro en Arzúa ::

:: Forum Metropolitano de A Coruña - Programación Outono / Inverno ::

:: Actuación de Na Virada na Coruña ::

:: Festival Mundo DZ, 26 e 27 de Setembro en San Sadurniño ::

:: VI edicion do festival Fervesteiro. 2008 ::

:: Romaxe Lamela 2008, 3 de Outubro ::

:: Esta noite hai unha fía ::

:: Festival Sitio Distinto ::

:: Reperkusion08, do 19 ao 21 de Setembro ::

:: II Tranças | 12 a 14 set 08 | Estarreja - Portugal (a 2 horas de Pontevedra) ::

:: FERVENZA DE MÚSICAS. I FOLIADA DE MÚSICA TRADICIONAL DE OUZANDE ::

:: Elviña Folk 2008, 12 de Setembro ::

:: ETNICO - Festival Internacional de Musica Tradicional - 14 a 20 Setembro - Fundão ::

:: [Xosé Manuel BUDIÑO en COPENHAGUE]: mércores 10, na Feira do Libro Infantil ::

:: Fuxan os ventos ofrecerá dous concertos en Santiago tras vinte anos da súa última actuación ::

:: II Festival Pé na Estrada ::

:: Acústico Feminino o sábado 6 de Setembro no Teatro Jofre (Ferrol) ::

:: Cherno More ao vivo - Ferrol, 30/8/2008 ::

:: Ven tolear ó REBUMBIO'08 ::

:: FESTIVAL CULTURA MARADENTRO ALLARIZ, 30 de Agosto ::

:: Festival Folk Vila de Covas (Viveiro) ::

:: Festival Música Na Noite en Calo (Teo) ::

:: Xosé Manuel BUDIÑO no festival internacional folk PLASENCIA: venres 29, 0.30 horas ::

:: Espectaculo do G.M.B.T. XACARANDAINA; "PRESTIXIO", o 27 de Agosto na Praza de María Pita ::

:: Festival Crunia ::

:: Festival Folk de Guísamo ::

:: O INCIO ACOLLE UNHA NOVA EDICIÓN DO FESTIVAL TERRA BRAVA O DOMINGO 24 DE AGOSTO ::

:: Alxén Folc 2008 ::

:: Noite de Lúa Meiga 2008 ::

:: Emilio Cao regresa os escenarios ::

:: Noite Folk en Negreira. 26 de Agosto de 08 ::

:: XIII Edición do Festival As Nosas Músicas en Couso ::

:: XoRnadAs De FoLcLoRe 2008 ::

:: XXIX FESTIVAL DE PARDIÑAS (Guitiriz) ::

:: XXIX FESTIVAL DE PARDIÑAS (Guitiriz) ::

:: Festival da Chaira 2008 ::

:: Festa folk-tradicional no Rial, Soutomaior ::

:: O Festival Internacional de Jazz IMAXINA SONS ::

:: Encontros de música tradicional de Carboeiro 08 ::

:: FESTIVAL ROCK EN COSTA 2008. Santiago ::

:: Omar Faruk, o gran renovador da música turca, ao vivo no Principal en Santiago ::

:: LAMATUMBÁ NA CAPITOL.22MAIO.SANTIAGO ::

:: Festival Verea Rock 2008. Vedra ::

:: Concerto das Letras Galegas en Vedra ::

:: Alvaro Muras en concerto.Funk fusión instrumental ::

:: Cartel Manguelo Folk 2008 ::

:: CICLO CON VOZ PROPIA. SEU JORGE en Pontevedra ::

:: VEREA ROCK 2008. Vedra ::

:: Humor Negro - Xira en Portugal ::

:: "AIRIÑOS GALEGOS" na semana santa bilbaina ::

:: Rosalía baila na boca de Milanés ::

:: O festival Popkomm de Berlín contará cunha ampla representación galega ::

:: DERVISH en Ortigueira o 8 de xullo ::

:: Portal Galego da Língua - Marful, música galega de concerto em Lisboa ::

:: A CULTURA CIRCULA - Esta semana cara Ourense e Ribadeo ::

:: Naná Vasconcelos - 13 de maio. No Auditorio de Galicia, ás 21:00 horas ::

:: Hevia y Milladoiro encabezan el cartel de la Feria de La Ascensión - La Voz de Asturias ::

:: Programa da Festa do 17 q se fai o 13 (A Gentalha do Pichel) ::

:: Xornal :Estrea de A Cultura Circula en Lugo ::

 

 




 

Voltar á páxina principal