>> Iniciar Sesión  




+     

 


 

XXXIII Concurso de Baile Tradicional Xacarandaina

(ultima actualización: 5 / 7 / 12 )





8 de xullo de 2012 no Pazo da Opera de A Coruña

CATEGORÍA A: ata 8 anos inclusive
- “D” Escola de Muiñeira de Cantigas e Agarimos- Santiago ........... Moliñeira de Murias de Rao
- “Chipiricuetos” da A.X. Xiradela – Arteixo .............Muiñeira de Piñeiro de Xaviña (Coristanco)
- “A Telleira” do Centro Cultural A Ponte Vella - Teo .............Moliñeira das Nogais
CATEGORÍA B: de 9 A 12 anos inclusive
- “Carabullos” da A.C. Xacarandaina.............Muiñeira de Buscás (Ordes)
- “C” da E. de M. Cantigas e Agarimos........... Muiñeira e jota de S. Vicente de Oitavén (Mondariz)
- “O muiño da Retorta” do C. C. A Ponte Vella–Teo .............. Jota e muiñeira da Picota (Mazaricos)
- “Valeiriños” da A.C. Algueirada – PontecesuresValse e muiñeira de Nogueira de Seavia (Coristanco)
- “Sete ferreñas” da A.M.B.T Vai de Roda –Rianxo............Danza de antroido de Sta. Cristina de Cobres (Pontevedra)
- “Ferreiros” da A.C. Adro-Baio...........Muiñeira de Sta. Xuliana (A Fonsagrada)
- “B” da A.C. Os Tranzantes de Tenorio ..............Polca e muiñeira de Leira (Ordés)
- “Rebuldeiros” da A. C. Xacarandaina............. Rumba e muiñeira de Trigueira (Sta. Comba)
- “Faragullilñas” da A.C. Faragulla – Teixeiro..........Pateado e muiñeira de Carcacía (Padrón)
- “A” da A.C. Os Xeitosos de Trazo.............. Carballesa do Incio2ª PARTE
CATEGORÍA C: de 13 a 16 anos inclusive
- “C” da A.X. Xiradela – Arteixo.............. Muiñeira e jota da Pontagra (Tordota)
- “Garagao” da A.C. Xacarandaina ............ Pandeiretada de Lema (Carballo)
- “Tras do Eo” do C.C. A Ponte Vella ............. Jota e muiñeira de Castro de Muras (Forcarei)
- “Xilbarbeira” da Asociación Xuvenil Xilbarbeira.............Muiñeira de Freixo (Oza)
- “Nove ferreñas” da A.M.B.T Vai de Roda –Rianxo ..........Polavila de Quindous (Cervantes)
- “B” da A.C. Os xeitosos de Trazo .............. Carballesa do Incio
- “A” da A. C. Rosalía de Castro – Cacheiras............Mazurca e jota de Vián (Cospeito)
- “O Rodicio” da A.C. Xacarandaina ............ Muiñeira de Loroño (Zas)
- “Pedravixia” da A.C. Adro-Baio.............Maneo e muiñeira de Vilabade (Tordoia)
- “C” da A.C. Os Tranzantes de Tenorio............Rumba e muiñeira de Bao (A Fonsagrada)
CATEGORÍA D: de 17 anos en adiante
- “Bulideiros” da A.C. Xacarandaina..........Jota e moliñeira de Cervantes (Lugo)
- “C” da A.C. Os Xeitosos de Trazo ............. Muiñeira punteada das Pozacas (Malpica)
- “A” da Escola de Muiñeira de Cantigas e Agarimos ............Maneo e muiñeira de Erbecedo (Coristanco)
- “Nordés” da A.C. Adro-Baio........... Jota e muiñeira de Laxoso (Pontecaldelas)
- “Trébede” da A.C. Loaira – Marín........... Jota e muiñeira de Vilavexe (As Nogais)
- “Fiada” da A.C. Xacarandaina..............Maneo de Seaia (Malpica de Bergantiños)
- “D” da A.X. Xiradela- Arteixo...........Pola Vila de Vilaquinte (Cervantes)
- “Faragullas” da A. C. Faragulla – Teixeiro.............Jota e ribeirana de Calvos (Fornelo de Montes)
- “Xolda” da A.C. Xacarandaina.......... Punteada de Baiñas (Vimianzo)


- Xacarandaina- Cantigas e Agarimos- Xiradela- Vai de Roda -












COMENTARIOS:

 

Opina sobre esta nova








Ver máis novas.

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 



máis..


:: XXIX CONCURSO DE MÚSICA TRADICIONAL XACARANDAINA (A Coruña) ::

:: Quero Cantar - Concurso de música infantil da Deputación da Coruña ::

:: O éxito da resistencia - XII Premios Opinión ::

:: Finalistas XII Premios Opinión: Candidatos veteranos e noveis ::

:: XLVII Concurso de Gaitas de Ponteareas ::

:: VIII Concurso de Música Tradicional de Luou - Teo ::

:: Carlos Blanco, Talabarte e aCadaCanto na entrega dos 14º premios opinión da música de raíz ::

:: Concurso de Baile Tradicional Xacarandaina (A Coruña) ::

:: IX Concurso de Maquetas Millo Verde ::

:: XVII Concurso de música tradicional | Xiradela (Arteixo) ::

:: Concurso De Xoves Gaiteiros E Xornadas De Musica Tradicional (O Grove) ::

:: XXX DÍA DA MUIÑEIRA CEE ::

:: Focus GalicianTunes (Compostela) ::

:: III Concurso de Música Tradicional Fogo Fatuo en Rianxo ::

:: XVII Concurso de música tradicional de Xiradela en Arteixo ::

:: SolFa-Concurso Folk en Pazos de Borbén ::

:: V Concurso de Canto e Percusión Tradicional Traspés. ::

:: 37º Concurso de baile tradicional Xacarandaina (A Coruña) ::

:: XXIV Festival Río Castro (Narahío. San Sadurniño) ::

:: 1º Concurso de Música Tradicional Soalleira de Dorrón ::

:: LI Concurso de Gaitas do Paí­s (Ponteareas) ::

:: I Concurso de gaita Pinteguiñas (Madrid) ::

:: XV Concurso de Baile Tradicional Tequexetéldere (A Estrada) ::

:: XX Concurso de Música Tradicional da A.X. Xiradela (Arteixo) ::

:: Selección de gaita solista para o XXXIV Trofeo MacCrimmon ::

:: VII Concurso de Canto e Percusión Tradicional Traspés (Vigo) ::

:: XXXIX Concurso de Baile Tradicional Xacarandaina ::

 

:: X Concurso de Baile Tradicional Tequexetéldere ::

:: III Concurso de Cuartetos Tradicionais organizado polo Real Coro Toxos e Froles. ::

:: Trofeo Maccrimmon de Lorient ::

:: Gala de entrega dos I Premios Galegos da Música Martí­n Códax ::

:: III Concurso de Dúos Gaita-Percusión organizado polo Real Coro ::

:: 1º Concurso de Cabazas na Taberna Café Museo "A Baiuca" (Arteixo) ::

:: VII Concurso de Música Tradicional de Luou (Teo) - Cuartetos Tradicionais ::

:: BASES I CONCURSO DE BANDAS EMERXENTES “CASTAÑAZO ROCK” - Chantada (Lugo) ::

:: Concurso de gaitas de Ponteareas ::

:: XXI Concurso Internacional de Composición e Gaita Galega “CONSTANTINO BELLÓN” 2013 (Ferrol) ::

:: XIII Concurso de Baile Tradicional Azaloira ::

:: XXIV Concurso de Música Tradiciona de Xacarandaina - A Coruña ::

:: Gala dos XII Premios Opinión de música folk ::

:: 33 Agrupacións participarán no I Concurso de Canto e Percusión Tradicional TraspésT ::

:: IX Concurso de Baile Tradicional Tequexetéldere - A Estrada ::

:: XIV Concurso de Música Tradicional en Arteixo ::

:: I Xornadas de Música Tradicional Cantodorxo en O Grove ::

:: II Concurso de Dúos de Gaita e Percusión para menores de 18 anos (Ferrol) ::

:: VI Concurso de Música Tradicional de Luou - Teo ::

:: XXXIII Concurso de Baile Tradicional Xacarandaina ::

:: XIII Concurso de Música Tradicional da AX Xiradela (Arteixo) ::

:: VIII Concurso de Baile Tradicional Tequexetéldere ::

:: I Concurso de Cuartetos Toxos e Froles ::

:: O Folk Galego nominado aos Premios Mestre Mateo da man de Bieito Romero ::

:: Moaña volve repartir os Grammy galegos - Faro de Vigo ::

:: As festas de San Froilán apostan pola Música Galega ::

:: Pablo Devigo Vázquez gañador do 20º Concurso de Composición e Gaita Galega “Constantino Bellón ::

:: Mañá remata o prazo para inscribirse no concurso do XII Memorial Ricardo Portela ::

:: CONCURSO INTERNACIONAL de COMPOSICIÓN e GAITA GALEGA “CONSTANTINO BELLÓN” ::

:: VII Concurso de Baile Tradicional que organiza Tequexetéldere ::

:: FInal do certame Xuventude Crea modalidade Musica ::

:: Trazantes (Tenorio - Cotobade) » Comezo do novo curso 2010-2011 ::

:: Matamá Ensemble gañadores do II Certame de Musica Folk de Plasencia ::

:: REBULIR: III CONCURSO DE FOTOGRAFíA ANTIGA ::

:: Outonalidades: inscrición para o 2010 ::

:: Ateneo Ferrolán: Concurso de composición "Constantino Bellón 2009" ::

:: 7º CONCERTO DA II CARAVANA REIVINDICATIVA DE GALIZA NON SE VENDE ::

:: PONTEDEUME: 6º CONCERTO DA II CARAVANA REIVINDICATIVA DE GALIZA NON SE VENDE ::

:: Dana Fusión Celta en Bar Barcaza ::

:: Venres 26: "17ª NOITES DE TASCA" en CERCEDA ::

:: 26 de Febreiro, Foliada en As Pontes ::

:: Galiza Non Se Vende » O PORRIñO 2º Parada da II Caravana reivindicativa de GNSV ::

:: QueremosGalego. Multitudinaria manifestación contra o "decretazo" ::

:: Sons miúdos - A MúSICA PARA NENOS AFIANZA A SúA PRESENZA NO NOSO PAíS ::

:: No 2010: 25 anos de O Son do Ar ::

:: X Certame Folk Radio Obradoiro ::

:: Programa do XIX Concurso Intenacional de Gaita Galega `Constantino Bellón´ 2009 ::

:: Concurso de Cuartetos Tradicionais en Teo ::

:: Banda das Crechas...era necessario? ::

:: XXX Concurso de Baile Tradicional Xacarandaina ::

:: Certame Santiaguiño 09. Gaiteiros Solistas e Parellas de Baile Tradicional ::

:: X Memorial Ricardo Portela ::

:: XX Concurso de Baile e Música Tradicional Cantigas e Agarimos ::

:: Som do Galpom presentan o seu primeiro videoclip ::

:: Coanhadeira vencedores do IV Concurso de Música Folk `Escenario Prau´ ::

:: IV Certame de Gaiteiros Solistas `Manuel Dopazo´ ::

:: GALLEGOS EN LA FERIA DEL LIBRO , BsAs ::

:: IV Encontro de Gaiteiros :: Manuel Villanueva ::

:: Axudas a particulares e asociacións para conservar e restaurar bens etnográficos ::

:: :: Gzcrea '09 ::

:: Concurso de pandeireteir@s Xiradela ::

:: GZ Crea 2009 ::

:: VIII CONCURSO DE BAILE TRADICIONAL DE VILAGARCÍA 2009 ::

:: OS FESTICULTORES TROUPE BUSCAN TROMPETISTA ::

:: IX Concurso de baile Tradicional Azaloira ::

:: IX Concurso de Música e Baile Tradicional Galego en Cataluña ::

:: SUBVENCIÓNS PARA EDICIÓN EN GALEGO DE RECURSOS DIDÁCTICOS NON UNIVERSITARIOS ::

:: X CONCURSO DE MUSICA TRADICIONAL DA A.X. XIRADELA ::

:: Convócase o III Certame de Recolla da Tradición Oral ::

:: Xa se coñecen os beneficiarios do Nsaio Xeral ::

:: CONVOCATORIA DE SEMINARIOS DE MÚSICA, BAILE E COCIÑA TRADICIONAL GALEGA ::

:: II Concurso de Gaitas Nazario González "Moxenas" ::

:: Subvencións ás industrias culturais para o ano 2009 ::

:: II Concurso de Maquetas Millo Verde 2009 ::

:: [DIACRONÍAS, de Lizgairo]: gañador dos VIII Premios Opinión de Música Folk ::

:: PLAZAS DE INTERINIDADE PARA PROFESORES DE MÚSICA, ESPECIALIDADE PERCUSIÓN ::

:: Convocatoria para participación na programación da Rede Cultural da Deputación da Coruña|2009 ::

:: A Coruña contará cun circuíto de música en directo ::

:: A Coruña Son '09 ::

:: 17 de xaneiro en Compostela: Nsaio Xeral ::

:: Fiandola busca percusionista ::

:: Inaugurado o local de ensaio da Guarda ::

:: Certame de Música Tradicional Comarca do Salnés. Memorial Palla Mallada ::

:: A Rede Galega de Musica ao Vivo agora tamén en Catalunya ::

:: XVII Edición do Premio `IAR´ - 22 de Novembro no Teatro Rosalía de Castro de A Coruña ::

:: Novas Bases e Partitura para o 19º Concurso de Gaita Galega Constantino Bellón ::

:: PRAZAS DE INTERINIDADES E SUBSTITUCIÓNS DE MESTRE GAITEIRO ::

:: Resultado do II CONCURSO DE MÚSICA TRADICIONAL DE LUOU ::

:: Gala de Entrega dos VII Premios Opinión de música folk, 3 de Outono ::

:: II CONCURSO DE MÚSICA TRADICIONAL DE LUOU ::

:: Aberto o prazo de inscrición na Rede Galega de Música ao vivo 09 ::

:: Pablo Devigo responde ás expectativas e gaña o Constantino Bellón de gaita ::

:: Gaita de Ouro “Constantino Bellón 2008”, ao programa ALALÁ ::

:: PROGRAMA DA CELEBRACIÓN DO XVIII CONCURSO DE GAITA GALEGA “CONSTANTINO BELLÓN” ::

:: Continúa `Nsaio No Camiño´ ::

:: Finalistas Constantino Bellón 2008 ::

:: Resultado do concurso " Gaiteiros de Viascón" ::

:: Resultado do I Concurso de Gaiteiros Solistas de Padrón ::

:: Resultado no XI Memorial Manuel Texo ::

:: Resultado no XI Memorial Manuel Texo ::

:: XI Memorial Manuel Texo. Vedra. 20 de Xullo ::

:: Gañadores IX Memorial Ricardo Portela ::

:: I CERTAME DE GAITEIROS SOLISTAS E PARELLAS DE BAILE TRADICIONAL ::

:: IX Memorial RICARDO PORTELA 2008 ::

:: Resultados V certame de gaitas Manuel Villanueva de Poio ::

:: I Concurso de Cuartetos Tradicionais Festas de Ourense ::

:: Concurso de videos ::

:: Bases - Constantino Bellón ::

 

 




 

Voltar á páxina principal