>> Iniciar Sesión  




+     

 


 

XXXIII Concurso de Baile Tradicional Xacarandaina

(ultima actualización: 5 / 7 / 12 )





8 de xullo de 2012 no Pazo da Opera de A Coruña

CATEGORÍA A: ata 8 anos inclusive
- “D” Escola de Muiñeira de Cantigas e Agarimos- Santiago ........... Moliñeira de Murias de Rao
- “Chipiricuetos” da A.X. Xiradela – Arteixo .............Muiñeira de Piñeiro de Xaviña (Coristanco)
- “A Telleira” do Centro Cultural A Ponte Vella - Teo .............Moliñeira das Nogais
CATEGORÍA B: de 9 A 12 anos inclusive
- “Carabullos” da A.C. Xacarandaina.............Muiñeira de Buscás (Ordes)
- “C” da E. de M. Cantigas e Agarimos........... Muiñeira e jota de S. Vicente de Oitavén (Mondariz)
- “O muiño da Retorta” do C. C. A Ponte Vella–Teo .............. Jota e muiñeira da Picota (Mazaricos)
- “Valeiriños” da A.C. Algueirada – PontecesuresValse e muiñeira de Nogueira de Seavia (Coristanco)
- “Sete ferreñas” da A.M.B.T Vai de Roda –Rianxo............Danza de antroido de Sta. Cristina de Cobres (Pontevedra)
- “Ferreiros” da A.C. Adro-Baio...........Muiñeira de Sta. Xuliana (A Fonsagrada)
- “B” da A.C. Os Tranzantes de Tenorio ..............Polca e muiñeira de Leira (Ordés)
- “Rebuldeiros” da A. C. Xacarandaina............. Rumba e muiñeira de Trigueira (Sta. Comba)
- “Faragullilñas” da A.C. Faragulla – Teixeiro..........Pateado e muiñeira de Carcacía (Padrón)
- “A” da A.C. Os Xeitosos de Trazo.............. Carballesa do Incio2ª PARTE
CATEGORÍA C: de 13 a 16 anos inclusive
- “C” da A.X. Xiradela – Arteixo.............. Muiñeira e jota da Pontagra (Tordota)
- “Garagao” da A.C. Xacarandaina ............ Pandeiretada de Lema (Carballo)
- “Tras do Eo” do C.C. A Ponte Vella ............. Jota e muiñeira de Castro de Muras (Forcarei)
- “Xilbarbeira” da Asociación Xuvenil Xilbarbeira.............Muiñeira de Freixo (Oza)
- “Nove ferreñas” da A.M.B.T Vai de Roda –Rianxo ..........Polavila de Quindous (Cervantes)
- “B” da A.C. Os xeitosos de Trazo .............. Carballesa do Incio
- “A” da A. C. Rosalía de Castro – Cacheiras............Mazurca e jota de Vián (Cospeito)
- “O Rodicio” da A.C. Xacarandaina ............ Muiñeira de Loroño (Zas)
- “Pedravixia” da A.C. Adro-Baio.............Maneo e muiñeira de Vilabade (Tordoia)
- “C” da A.C. Os Tranzantes de Tenorio............Rumba e muiñeira de Bao (A Fonsagrada)
CATEGORÍA D: de 17 anos en adiante
- “Bulideiros” da A.C. Xacarandaina..........Jota e moliñeira de Cervantes (Lugo)
- “C” da A.C. Os Xeitosos de Trazo ............. Muiñeira punteada das Pozacas (Malpica)
- “A” da Escola de Muiñeira de Cantigas e Agarimos ............Maneo e muiñeira de Erbecedo (Coristanco)
- “Nordés” da A.C. Adro-Baio........... Jota e muiñeira de Laxoso (Pontecaldelas)
- “Trébede” da A.C. Loaira – Marín........... Jota e muiñeira de Vilavexe (As Nogais)
- “Fiada” da A.C. Xacarandaina..............Maneo de Seaia (Malpica de Bergantiños)
- “D” da A.X. Xiradela- Arteixo...........Pola Vila de Vilaquinte (Cervantes)
- “Faragullas” da A. C. Faragulla – Teixeiro.............Jota e ribeirana de Calvos (Fornelo de Montes)
- “Xolda” da A.C. Xacarandaina.......... Punteada de Baiñas (Vimianzo)


- Xacarandaina- Cantigas e Agarimos- Xiradela- Vai de Roda -












COMENTARIOS:

 

Opina sobre esta nova








Ver máis novas.

 

 

 

 

 

 

 


 

 





 

Voltar á páxina principal