>> Iniciar Sesión  




+     

 


 

Festas do Barrio de San Pedro (Compostela)
Fonte / Máis información

(ultima actualización: 26 / 6 / 12 )





Programa do 2012
27, 28, 29, 30 de Xuño e 1 de Xullo de 2012


MÉRCORES 27

22.00h MÚSICA. (Praza da Angustia)

Talabarte

23.00h CONTACONTOS. (Adro da Igrexa da Angustia)

María da Pontragha





XOVES 28



20.00h. VIDEO-FORO (Na Xuntanza, Rúa Fraguas)

A crise da débeda

22.30h. FOLIADA. (Praza 8 de marzo)

Maghúa
Os Modernos
Ardentía





VENRES 29

19.00h. ENCONTRO DE CORAIS. (Museo do Pobo Galego)

Coral «A Xuntanza»
Duo Mara
Coral José Saramago

19.00h. PASARRÚAS E CONCERTO. (Praza de Home Santo)

Banda de Lousame

19.00h. PASARRÚAS E CABEZUDOS. Tabernícolas
20.30h. DANZA. (Na Praciña de San Pedro)

Mostra do Centro Starben
«Un disfraz equivocado» Cía. Cisma

22:00 NOITE DO LASTRO. (Praza 8 de Marzo)

Presenta: Leo i Arremecághona!
Sacha na horta
Dios Ke Te Crew
Terbutalina





SÁBADO 30



10:00h. PERFORMANCE. «Alborada de Pedra».Diana musical a cargo de Mónica de Nut.
11.00h. FEIRA. (Rúa de San Pedro)
11.00h. ALMORZO NA RÚA. (Praciña de San Pedro)
11.00h. PASARRÚAS. Un de cada.
12:00h. RECITAL POÉTICO E MUSICAL. (Na Praciña de San Pedro)

A Rebelión da Décima Musa V

12.30h. LÍNGUA DE SIGNOS. (Na Praciña de San Pedro)
13.30h SESIÓN VERMOUTH. (No Torreiro)

Orquesta Atlanta.

14.15h. PASARRÚAS. A Magnifique Band dos Homes Sen Medo. (Do Torreiro á Praza 8 de Marzo)
17.00h. A RÚA EN DANZA: Espacio Aberto. Clase de Tango. (Na Praciña de San Pedro)
17.00h. CIRCO DE RÚA. «Velocíclopes» Fantoches Baj. (Na Praza 8 de Marzo)

18.00h. PASARRÚAS/ACTUACIÓN.

Grupo de música e baile tradicionais Brincadeira

19.00h. CIRCO DE RÚA. (Na praciña de San Pedro)

Pedro

19.00h. CABARET. «Unha cadeira para movelo mundo» Femme Fatale (Na Rúa de San Pedro)
20.00h. ASTRONOMÍA NA BEIRARRÚA
20.00h. CONCERTO. (Na Praza 8 de Marzo)

Xerock

22.30h. VERBENA. (No Torreiro)

Orquesta Atlanta.

24.00h. PASARRÚAS ESPECIAL.

«Ragnarok» Kull d’sac. (Rúa dos Concheiros)







DOMINGO 1



10.00h. DEPORTE. I Romaría do Fútbol. (Campo de Belvís)
11.00h. PASARRÚAS.

Quarteto da Gentalha do Píchel
Gaiteiros da Xuntanza

13.00h. PASARRÚAS.

Grupo de Baile e Gaiteiros da Xuntanza e Escola de Pandeireta de Brincadeira

14.00h. ROMARÍA. (Parque de Belvís)

Os Estalotes
As pandereteiras de Toutón e Pazos de Borbén
Xandobela
Asociación Galega do Xogo Popular e Tradicional
Polbo e Churrasco



- Talabarte- Os Modernos- Ardentía- Sacha na Horta- Dios Ke Te Crew- Terbutalina- Os Estalotes- -
- Asociación Cultural Maghúa- Brincadeira -












COMENTARIOS:

 

Opina sobre esta nova








Ver máis novas.

 

 

 

 

 

 

 


 

 





 

Voltar á páxina principal