>> Iniciar Sesión  




+     

 


 

Programa das Festas do Barrio de San Pedro :: Compostela
Fonte / Máis información

(ultima actualización: 29 / 6 / 11 )





29, 30 de XUÑO e 1,2 e 3 de Xullo de 2011

MÉRCORES 29

19.00h CORAL. Museo do Pobo.

Coral "A Xuntanza"

22.00h CIRCO/DANZA/TEATRO. Praza da Angustia.

"Encontros" de Lusco Fusco

23.00h CONTACONTOS DE MEDO. Praza da Angustia.

Paula Carballeira

                                         

XOVES 30


21.00h. TEATRO. Centro Don Bosco.
Grupo de Teatro A Xuntanza
22.30h. FOLIADA. Praza 8 de marzo (Pta. Camiño).
Vilarachos
Tanto Nos Ten
Tiruleque
 

VENRES 1

19.00h. PASARRÚAS E CABEZUD@S.

19.30h. TÍTERES. Praciña de San Pedro.

Carlos Luna: Rocambola Títeres "Historias de Rocambola"

20.30h. CIRCO DE RÚA. Na praciña de San Pedro.

Peter Punk e o neno imperdible

22:00 NOITE DO LASTRO. Praza 8 de marzo (Pta. Camiño).

Banda Crebinsky

Dandy Fever

Fluzo 

SÁBADO 2

11.00h. FEIRA. Rúa de San Pedro.
12.00h. ENCONTRO DE CABEZUD@S E PASARÚAS.

@s da Gentalha do Píchel

@s do Barrio de San Pedro

Zampón o lambón

Música de: "Treboeiros de Muimenta"

12.30h.  CIRCO DE RÚA . Na praciña de San Pedro.

Pedro

13.00h. OBRADOIRO DE COSTURA DIVERTIDA. Na Praza 8 de Marzo (Pta Camiño).

O Traxe Tradicional

13.30h. PASARRÚAS.

 Treboeiros de Muimenta

14.00h SESIÓN VERMOUTH. No Cruceiro de San Pedro.

Orquesta Marimba.

17.00h. CONTACONTOS EN LÍNGUA DE SIGNOS. Na Praciña de San Pedro.

17.30h. OBRADOIRO DE BAILE TRADICIONAL. Na Praza 8 de Marzo (Pta Camiño).

18.00h.  CIRCO DE RÚA . Na praciña de San Pedro.

Assircopatas

18.30h. PASARRÚAS/ACTUACIÓN. Praza 8 de Marzo (Pta Caminño)

 Grupo de Música e Baile Tradicional de Brincadeira

19.00h.  CIRCO DE RÚA . Na praciña de San Pedro.

Dj Capuzzi y La Señorita X

20.00h. ASTRONOMÍA NA BEIRARRÚA 

20.00h. PASARRÚAS.

 A Magnifique Band dos Homes sen Medo

21.00h. CONCERTO. Na Praza 8 de Marzo (Pta Camiño).

 A Magnifique Band dos Homes sen Medo

22.30h. VERBENA. No Cruceiro de San Pedro.

Orquesta Marimba. 

DOMINGO 3


11.00h. PASARRÚAS.

Quarteto da Gentalha do Píchel

Gaiteiros da Xuntanza 

12.00h. CONCERTO. Na Praza da Angustia.

A Banda de Lousame

12.00h. RECITAL POÉTICO E MUSICAL. Na Praza 8 de Marzo (Pta Camiño)

A Rebelión da Décima Musa IV

Ana Romaní, Antía Otero, María Rosendo, Lucía Aldao, Alicia Fernández, Dores Tembrás e as Pandereteiras Bouba.

12.00h. CATA DE VIÑOS. No Parque de Belvís. (Preinscripción).

13.00h. PASARRÚAS/ACTUACIÓN. Cruceiro de San Pedro - Pza. 8 Marzo - Parque de Belvís

Grupo de Baile A Xuntanza e Escola de Pandeireta de Brincadeira

14.00h. ROMARÍA. Parque de Belvís.

Os Estalotes
As pandereteiras de Toutón e Pazos de Borbén
Asociación Galega do Xogo Popular e Tradicional
Polbo e Churrasco



- Vilarachos- Tanto Nos Ten- Tiruleque- Treboeiros- Estalotes- Barrio de San Pedro -
- Brincadeira -












COMENTARIOS:

 

Opina sobre esta nova








Ver máis novas.

 

 

 

 

 

 

 


 

 





 

Voltar á páxina principal