>> Iniciar Sesi�n  




+     

 


 

39e Festival Interceltique - 2009 - Bienvenue à la Galice !
Fonte / M�is informaci�n

(ultima actualizaci�n: 23 / 6 / 09 )





RELACIÓN DOS GRUPOS GALEGOS QUE VAN PARTICIPAR, ESTE ANO, NO 39º FESTIVAL INTERCELTIQUE DE LORIENT, ANO ADICADO A GALICIA:



BANDA DE GAITAS, AIRIÑOS DE FENE

GRUPO DE DANZAS, XACARANDAINA

BANDA DE GAITAS, MOXENAS MÚSICAL GALEGA

GRUPO FOLK, PRADAIRO ( NO CONCURSO: LOÏC RAISON )

CREMA DE GAITA

SON DE SEU
SUSANA SEIVANE

CARLOS NUÑEZ

BERROGÜETTO

PRÓ CONCURSO MAC CRIMMOM DE SOLISTAS DE GAITA:

ALBERTO COYA
PABLO DALAMA
PEDRO ALVAREZ
XURXO FERNANDEZ

PROGRAMA ACTUACIÓNS NO PAVILLÓN DE GALICIA (TURGALICIA)

VIERNES, 31/07
18:00h. • Edelmiro Fernández
19:30h. • Marta Quintana é a súa banda
21:00h. • BellónMaceiras Quinteto
22:15h. • Fía na Roca

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

SÁBADO, 01/08

12:00h. • BellónMaceiras Quinteto
13:30h. • Marta Quintana e a súa
15:00h. • Edelmiro Fernández

Ambientación Pabellón • Alba Gutiérrez

18:00h. • Marta Quintana e a súa banda
19:30h • Edelmiro Fernández
21:00h. • Fía na Roca
22:15h. • Berrogüeto

Ambientación Pabellón • Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

DOMINGO, 02/08

12:00h. • Fía na Roca
13:30h. • Rosa Cedrón
15:00h. • BellónMaceiras Quinteto

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Rosa Cedrón
19:30h • BellónMaceiras Quinteto
21:00h. • Berrogüeto
22:15h. • Cristina Pato

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

LUNES, 03/08

12:00h. • Berrogüeto
13:30h. • Soas
15:00h. • Limagoia

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Limagoia
19:30h • Soas
21:00h. • Cristina Pato
22:15h. • Crema de Gaita

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

MARTES, 04/08

12:00h. • Pablo Carpintero
13:30h. • Espido
15:00h. • Pablo Carpintero

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Pablo Carpintero
19:30h • Limagoia
22:15h. • Anxo Lorenzo Band

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

MIÉRCOLES, 05/08

12:00h. • Crema de Gaita
13:30h. • Emilio Cao
15:00h. • Espido

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Emilio Cao
19:30h. • Espido
21:00h. • Anxo Lorenzo Band

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

JUEVES, 06/08

12:00h. • Anxo Lorenzo Band
13:30h. • Isga Collective
15:00h. • Emilio Cao

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Isga Collective
19:30h. • Emilio Cao
22:15h. • Ialma + Licor Kafé

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

VIERNES, 07/08

13:30h. • Lulavai
15:00h. • Isga Collective

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Dúo de Arpa Céltica e Violín
19:30h. • Licor Kafé
21:00h. • Ialma
22:15h. • BoNoVo

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

SÁBADO, 08/08

12:00h. • Ialma + Licor Kafé
13:30h. • Faltriqueira
15:00h. • Lulavai

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Faltriqueira
19:30h. • Dúo de Arpa Céltica e Violín
21:00h. • BoNoVo
22:15h. • Lamatumbá

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

DOMINGO, 09/08

12:00h. • Lamatumbá
13:30h. • BoNoVo
15:00h. • Faltriqueira

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • BoNoVo
19:30h. • Faltriqueira
21:00h. • Lamatumbá
22:15h. • Actuación sorpresa (Susana Seivane)



- Interceltique- Lorient -
- Xacarandaina -












COMENTARIOS:

 

Opina sobre esta nova








Ver m�is novas.

 

 

 

 

 

 

 


 

 





 

Voltar á páxina principal