>> Iniciar Sesión  




+     

 


 

Espazos Sonoros 2009. Do 15 de Abril ate o 28 de xuño en 27 espazos de interese cultural.

(ultima actualización: 31 / 3 / 09 )





Espazos Sonoros é un programa de música que sintetiza a posta en valor do patrimonio histórico e do potencial artístico e creador do país mediante a programación de concertos en espazos de interese cultural, que xa se impuxo, na súa primeira edición en 2008, coma un proxecto de forte personalidade dentro do conxunto dos festivais de música.

mércores 15 de abril…///
INAUGURACIÓN

… Hostal dos Reis Católicos,
Santiago de Compostela, Santiago
Tasto Solo >> 20.30 horas



xoves 16 de abril…///

… Igrexa de Sta. Mª da Régoa, Monforte de Lemos (Lugo)
Tasto Solo >> 20.30 horas

…Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense
Animales Domésticos >> 20.30 horas



venres 17 de abril…///

… Santa María a Maior de Iria-Flavia (A Coruña)
Amandine Beyer + Martina Schobersberger >> 20.00 horas

…Museo Provincial de Lugo
Nicasio Gradaille >> 20.30 horas

…Domus, Casa do Home, A Coruña
Animales Domésticos >> 20.30 horas



sábado 18 de abril…///

…Igrexa de San Salvador de Celanova (Ourense)
Amandine Beyer + Martina Schobersberger >> 20.30 horas

… Novo edificio do Museo de Pontevedra
Ensemble Iulius XIII >> 20.00 horas



domingo 19 de abril…///

…Santa María a Real de Xunqueira de Ambía (Ourense)
Amandine Beyer + Martina Schobersberger >> 18.30 horas



xoves 23 de abril…///

…Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense
Pierre Bastien >> 20.30 horas



venres 24 de abril…///

… Museo Galego de Arte Contemporánea ‘Carlos Maside’, Sada (A Coruña)
Nicasio Gradaille >> 20.00 horas

…Domus, Casa do Home, A Coruña
Pierre Bastien >> 20.30 horas



sábado 25 de abril…///

… Novo edificio do Museo de Pontevedra
Os Fonocontos >> 12.30 horas

…Sala Nautilus do Aquarium Finisterrae, A Coruña
Jazzica >> 20.00 horas >> CON INVITACIÓN
Poderase retirar no despacho de billetes do Aquarium Finisterrae ata unha hora antes do concerto

… Museo do Mar, Vigo
Nicasio Gradaille >> 20.30 horas



domingo 26 de abril…///

…Museo Provincial de Lugo
Cuarteto Ephimere >> 20.30 horas

…Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense
Nicasio Gradaille >> 12.30 horas



luns 27 de abril…///

… Espazo por determinar
Wireless, obradoiro con Aleksander Kolkowski >> Infórmate en www.espazossonoros.org



martes 28 de abril…///

…Instituto de Imaxe e Son, Vigo
Wireless, obradoiro con Aleksander Kolkowski >> Infórmate en www.espazossonoros.org



mércores 29 de abril…///

…Museo de Belas Artes da Coruña
Aleksander Kolkowski >> 20.30 horas



xoves 30 de abril…///

…Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense
Aleksander Kolkowski >> 20.30 horas



sábado 2 de maio…///

… Igrexa de San Bieito de Fefiñáns, Cambados, (Pontevedra)
Cuarteto Ephimere >> 20.30 horas

… Sala Nautilus do Aquarium Finisterrae, A Coruña
Mateo Arnáiz >> 20.00 horas >> CON INVITACIÓN
Poderase retirar no despacho de billetes do Aquarium Finisterrae ata unha hora antes do concerto

…Illa de San Simón (Pontevedra)
Orquestra Omega >> 19.00 horas. Saídas en barco, información en www.espazossonoros.org e www.fundacionilladesansimon.org



domingo 3 de maio…///

…Museo de Belas Artes da Coruña
Cuarteto Ephimere >> 12.30 horas

…Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense
Mateo Arnáiz >> 12.30 horas



xoves 7 de maio…///

… Novo edificio do Museo de Pontevedra
Abe Rábade Trío >> 20.00 horas
Moscow Art Trio >> 21.00 horas



venres 8 de maio…///

… Museo Histórico de Sargadelos, Cervo (Lugo)
Jazzica >> 20.30 horas. Visita guiada ás 20.00 horas

…Pazo de San Marcos, sede da Deputación Provincial de Lugo
Moscow Art Trio >> 20.30 horas



sábado 9 de maio…///

… Novo edificio do Museo de Pontevedra
Galicia XXI >> 20.00 horas

…Igrexa de San Bieito de Fefiñáns, Cambados (Pontevedra)
Grupo de música antiga Meendinho >> 20.30 horas

… Igrexa de Sta. Mª da Régoa, Monforte de Lemos (Lugo)
Austrian Baroque Company >> 20.30 horas



domingo 10 de maio…///

…Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense
Os Fonocontos >> 12.30 horas

… Museo do Mar, Vigo
Austrian Baroque Company >> 20.30 horas



mércores 13 de maio…///

…Igrexa da Madalena, Ribadavia (Ourense)
Le Petit Cirque >> dobre sesión 12.00/20.00 horas



xoves 14 de maio…///

…Igrexa da Madalena, Ribadavia (Ourense)
Le Petit Cirque >> 12.00 horas



venres 15 de maio…///

… Novo edificio do Museo de Pontevedra
Le Petit Cirque >> dobre sesión 12.00/20.00 horas



sábado 16 de maio…///

…Illa de San Simón (Pontevedra)
Emilio Cao >> 19.00 horas. Saídas en barco, información en www.espazossonoros.org e www.fundacionilladesansimon.org

… Novo edificio do Museo de Pontevedra
Le Petit Cirque >> dobre sesión 12.00/20.00 horas



domingo 17 de maio…///

…Santa María a Real de Xunqueira de Ambía (Ourense)
Camerata Vivace + Soledad Mendive >> 18.30 horas

…Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense
Galicia XXI >> 12.30 horas

… Mosteiro do Bon Xesús de Trandeiras, Xinzo de Limia (Ourense)
Grupo de música antiga Meendinho >> 19.00 horas. Visita guiada ás 18.15 horas



venres 22 de maio…///

… Casa Núñez, Sede da Fundación CIEC (Centro Internacional da Estampa Contemporánea), Betanzos (A Coruña)
Cuarteto Ephimere >> 20.30 horas

… Museo Histórico de Sargadelos, Cervo (Lugo)
U-lo Trio >> 20.30 horas



sábado 23 de maio…///

… Igrexa de San Salvador de Celanova (Ourense)
Camerata Vivace + Soledad Mendive >> 20.30 horas

…Illa de San Simón (Pontevedra)
Grupo de música antiga Meendinho >> 19.00 horas. Saídas en barco, información en www.espazossonoros.org e www.fundacionilladesansimon.org

…Igrexa da Madalena, Ribadavia (Ourense)
U-lo Trio >> 20.30 horas



domingo 24 de maio…///

… Catedral de Santa María de Tui (Pontevedra)
Camerata Vivace + Soledad Mendive >> 20.30 horas

…Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense
Emilio Cao >> 20.00 horas

… Igrexa de Sta. Mª da Régoa, Monforte de Lemos (Lugo)
Grupo de música antiga Meendinho >> 20.30 horas



venres 29 de maio…///

… Museo Histórico de Sargadelos, Cervo (Lugo)
Os Fonocontos >> 12.00 horas

…Igrexa da Universidade, Santiago de Compostela
Jean Luc Guionnet + Seijiro Murayama >> 20.00 horas



sábado 30 de maio…///

…Igrexa da Madalena, Ribadavia (Ourense)
2uS (Dous) >> 20.30 horas

…Illa de San Simón (Pontevedra)
Los cuatro Elementos >> 19.00 horas. Saídas en barco, información en www.espazossonoros.org e www.fundacionilladesansimon.org

…Santa María a Maior de Iria-Flavia (A Coruña)
Camerata Vivace + Soledad Mendive >> 20.00 horas

…Igrexa do Mosteiro de Santa María de Ferreira de Pallares, Guntín (Lugo)
Os Fonocontos >> 19.30 horas



xoves 4 de xuño …///

…Santa María a Maior de Iria-Flavia (A Coruña)
Coro Campus Stellae + Os Menestreis de 1500 >> 20.00 horas



venres 5 de xuño …///

… Igrexa de Sta. Mª da Régoa, Monforte de Lemos (Lugo)
Coro Campus Stellae + Os Menestreis de 1500 >> 20.30 horas

… Museo Histórico de Sargadelos, Cervo (Lugo)
Los Cuatro Elementos >> 20.30 horas

…Igrexa da Universidade, Santiago de Compostela
Lonely Drifter Karen >> 20.30 horas

…Igrexa de San Bieito de Fefiñáns, Cambados (Pontevedra)
Mateo Arnáiz >> 20.30 horas



sábado 6 de xuño …///

…Igrexa do Mosteiro de Santa María de Ferreira de Pallares, Guntín (Lugo)
Coro Campus Stellae + Os Menestreis de 1500 >> 19.30 horas. Visita guiada ás 19.00 horas

…Museo do Mar, Vigo
ISGA Collective >> 20.00 horas
Lonely Drifter Karen >> 21.00 horas



domingo 7 de xuño …///

… Mosteiro do Bon Xesús de Trandeiras, Xinzo de Limia (Ourense)
Coro Campus Stellae + Os Menestreis de 1500 >> 19.00 horas

…Museo Provincial de Lugo
Escoitar Danza >> 20.30 horas



xoves 11 de xuño …///

…Museo Provincial de Lugo
Mateo Arnáiz >> 20.30 horas



venres 12 de xuño …///

… Casa Núñez, Sede da Fundación CIEC (Centro Internacional da Estampa Contemporánea), Betanzos (A Coruña)
2uS (Dous) >> 20.30 horas

…Museo do Mar, Vigo
Ensemble Galante >> 20.30 horas

… Museo Histórico de Sargadelos, Cervo (Lugo)
Ensemble Iulius XIII >> 20.30 horas



sábado 13 de xuño …///

…Igrexa da Universidade, Santiago de Compostela
Ensemble Kapsberger >> 20.30 horas

…Aeródromo de Rozas (Lugo)
Orquestra Omega >> 20.00 horas



domingo 14 de xuño …///

… Mosteiro do Bon Xesús de Trandeiras, Xinzo de Limia (Ourense)
Ensemble Galante >> 19.00 horas

… Museo Galego de Arte Contemporánea ‘Carlos Maside’, Sada (A Coruña)
Galicia XXI >> 20.00 horas

…Museo do Mar, Vigo
Rolf Lislevand >> 20.30 horas



xoves 18 de xuño …///

… Casa Riocigüeño, O Barco de Valdeorras (Ourense)
Los Cuatro Elementos >> 20.30 horas



venres 19 de xuño …///

… Museo Histórico de Sargadelos, Cervo (Lugo)
Galicia XXI >> 20.30 horas. Visita guiada ás 20.00 horas

…Igrexa da Universidade, Santiago de Compostela
Jozef van Wissem >> 20.30 horas



sábado 20 de xuño …///

…Igrexa do Mosteiro de Santa María de Ferreira de Pallares, Guntín (Lugo)
Ensemble Galante >> 19.30 horas. Visita guiada ás 19.00 horas

…Aeródromo de Rozas (Lugo)
Madame Cell >> 20.00 horas
Terela Gradín + Manuel Gutiérrez >> 21.00 horas



domingo 21 de xuño …///

… Igrexa de Santa María a Nova de Noia (A Coruña)
Los Cuatro Elementos >> 20.30 horas

… Catedral de Santa María de Tui (Pontevedra)
Ensemble Galante >> 20.30 horas

…Illa San Simón (Pontevedra)
Escoitar Danza >> 19.00 horas. Saídas en barco, información en www.espazossonoros.org e www.fundacionilladesansimon.org



mércores 24 de xuño …///

…Igrexa da Universidade, Santiago de Compostela
Le Trio Joubran >> 20.30 horas



venres 26 de xuño …///

…Casa Riocigüeño, O Barco de Valdeorras (Ourense)
Ensemble Iulius XIII >> 20.30 horas

sábado 27 de xuño …///

… Igrexa de Santa María a Nova de Noia (A Coruña)
Ensemble Iulius XIII >> 20.30 horas

…Museo Provincial de Lugo
Desidério >> 20.30 horas



domingo 28 de xuño…///

…Forte de San Lourenzo de Goián, Tomiño (Pontevedra)
Desidério >> 20.00 horas




NOVAS RELACIONADAS:



'Espazos Sonoros' achegará a música a 27 espazos do patrimonio cultural galego
http://www.galiciae.com/nova/27909.html


Un pequeno circo sonoro de música e obxectos nunha igrexa, sons experimentais e jazz nun hangar da Segunda Guerra Mundial, música de gramófonos e fonógrafos nun museo, as primeiras actuacións en Galicia de Rolf Lislevand e a Ensemble Kapsberger.

Estas e outras son as propostas que presenta a segunda edición de ''Espazos Sonoros'', organizado pola Consellería de Cultura do 15 de abril ao 28 de xuño. Igrexas, museos, mosteiros, pazos e outros espazos culturais acollen concertos de música clásica, contemporánea e experimental.

A segunda edición de ''Espazos Sonoros'' conxugará propostas musicais de diferentes estilos en espazos singulares do patrimonio cultural galego.

O festival este ano crece en días, formacións e concertos. Ao longo de dous meses e medio desenvolveranse en 27 espazos culturais de Galicia 88 actuacións a cargo de 36 formacións galegas e internacionais.

Os escenarios
As 23 localidades que acollerán os concertos son: A Coruña, Santiago, Sada, Betanzos, Padrón, Noia; Lugo, Cervo, Guntín, Monforte, Castro de Rei; Ourense, Celanova, O Barco, Ribadavia, Xinzo de Limia, Xunqueira de Ambía, e Pontevedra, Vigo, Cambados, Redondela, Tui e Tomiño.

En Espazos Sonoros ten cabida un amplo abanico de propostas nas que se dilúen as barreiras entre diferentes estilos musicais: música vocal, antiga e de cámara, música para órgano, jazz, canción de autor, folk, música contemporánea, electrónica e incluso danza.

Neste festival, o atractivo das actuacións programadas está reforzado polo carácter singular dos espazos nos que teñen lugar os concertos.

O festival ábrese o 15 de abril no Hostal dos Reis Católicos de Santiago coa actuación de Tasto Só e Germán Díaz, na que se mesturarán a danza antiga e os instrumentos de corda do século XIV.





Espazos Sonoros: Propuestas arriesgadas para oídos selectos
http://www.desconcierto.com/musica/noticias_2009/espazos_sonoros_propuestas_arriesgadas_para_oi








´Espazos sonoros´ traslada la música al patrimonio cultural gallego
http://www.farodevigo.es/secciones/noticia.jsp?pRef=2009032800_8_310956__Sociedad-y-Cultura-Esp








Chega a segunda edición de Espazos Sonoros
http://www.anosaterra.org/nova/chega-a-segunda-edicion-de-espazos-sonoros-.html








Espazos Sonoros achegara a música clásica, contemporánea e experimental a lugares do patrimonio
http://www.xornalgalicia.com/index.php?name=News&file=article&sid=49231








Tasto Solo e Germán Díaz abren o ciclo Espazos Sonoros
http://www.compostelacultura.org/musica/axendad.php?id_e=8859&lg=gal








Novas experiencias musicais en 'Espazos Sonoros' por segundo ano consecutivo
http://www.galiciae.com/nova/28369.html








Campus Stellae e Os menestreis de 1500 no ciclo Espazos Sonoros
http://www.galiciantunes.com/actualidade/nova.php?id=74&lg=gal


"A liturxia compostelá no século XVI", músicas do Arquivo da Catedral de Santiago

O Coro Campus Stellae e Os Menestreis de 1500 protagonizarán 4 concertos no ciclo Espazos Sonoros (música en espazos de interese cultural) interpretando un programa titulado "A liturxia compostelá no século XVI".
Os concertos terán lugar os días 4, 5, 6 e 7 de xuño na Colexiata de Sta María a Maior (Iria-Flavia), Igrexa de Sta María da Régoa (Monforte de Lemos), Igrexa do Mosteiro de Sta María de Ferreira de Pallares (Guntín) e Mosteiro do Bon Xesús de Trandeiras (Xinzo de Limia).







aCentral folque » Espazos Sonoros
http://folque.com/cmn-wp/?p=1491


Espazos Sonoros comeza a súa segunda edición este mércores coa presentación do Festival no Hospital dos RR.CC. e un concerto de Tasto Solo.

Espazos Sonoros é un programa de música que sintetiza a posta en valor do patrimonio histórico e do potencial artístico e creador do país mediante a programación de concertos en espazos de interese cultural, que xa se impuxo, na súa primeira edición en 2008, coma un proxecto de forte personalidade dentro do conxunto dos festivais de música.

Na edición 09, Espazos Sonoros transfórmase nun festival de músicas en espazos de interese cultural. Os piares básicos da programación seguen a ser a música para órgano, a música vocal, antiga e de cámara, que propician ao tempo o cruzamento e a síntese con outros estilos sonoros coma a música contemporánea, o jazz ou a canción de autor, forzando con iso experiencias e facendo que as persoas se acheguen á música e ás súas variantes con programacións que propoñan discursos abertos a varios estilos.

Estes son os artistas do programa:


>> 2uS (Dous)…
>> Abe Rábade Trío…
>> Aleksander Kolkowski…
>> Amandine Beyer e Martina Schobersberger…
>> Animales Domésticos…
>> Austrian Baroque Company…
>> Camerata Vivace e Marisol Mendive…
>> Coro Campus Stellae e Os Menestreis de 1500…
>> Cuarteto Ephimere…
>> Desidério…
>> Emilio Cao…
>> Ensemble Galante…
>> Ensemble Iulius XIII…
>> Ensemble Kapsberger…
>> Escoitar Danza…
>> Galicia XXI…
>> Grupo de música antiga Meendinho…
>> Isga Collective…
>> Jazzica…
>> Jean-Luc Guionnet e Seijiro Murayama…
>> Jozef van Wissem…
>> Le Petit Cirque…
>> Le trio Joubran…
>> Lonely Drifter Karen…
>> Los Cuatro Elementos…
>> Madame Cell…
>> Mateo Arnáiz…
>> Moscow Art Trio…
>> Nicasio Gradaille…
>> Orquestra Omega…
>> Os Fonocontos…
>> Pierre Bastien…
>> Rolf Lislevand…
>> Tasto Solo…
>> Terela Gradín & Manuel Gutiérrez…
>> U-lo Trío…

E estes os espazos…

>> Forte de San Lourenzo de Goián, Tomiño …///
>> Illa de San Simón …///
>> Museo do Mar, Vigo …///
>> Igrexa de San Bieito de Fefiñáns, Cambados (Pontevedra) …///
>> Novo edificio do Museo de Pontevedra …///
>> Catedral de Santa María de Tui …///
>> Igrexa da Madalena, Ribadavia …///
>> Casa Riocigüeño, O Barco de Valdeorras …///
>> Santa María a Real de Xunqueira de Ambía …///
>> Mosteiro do Bon Xesús de Trandeiras, Xinzo de Limia …///
>> Museo Arqueolóxico Provincial de Ourense …///
>> Igrexa de San Salvador de Celanova …///
>> Aeródromo de Rozas …///
>> Museo Provincial de Lugo …///
>> Pazo de San Marcos, sede da Deputación Provincial de Lugo …///
>> Museo Histórico de Sargadelos, Cervo …///
>> Igrexa de Sta. Mª da Régoa, Monforte de Lemos …///
>> Igrexa do Mosteiro de Santa María de Ferreira de Pallares, Guntín …///
>> Igrexa de Santa María a Nova de Noia …///
>> Igrexa da Universidade, Santiago de Compostela …///
>> Museo de Belas Artes da Coruña …///
>> Museo Galego de Arte Contemporánea ‘Carlos Maside’, Sada…///
>> Casa Núñez, sede da Fundación CIEC (Centro Internacional da Estampa Contemporánea), Betanzos…///
>> Domus, Casa do Home, A Coruña e Sala Nautilus do Aquarium Finisterrae, A Coruña…///
>> Santa María a Maior de Iria Flavia …///
>> Hostal dos Reis Católicos, Santiago de Compostela …///

aCentral Folque colabora neste festival formando parte dun obradoiro singular: gravacións fonográficas en cilindros de cera con Aleksander Kolkowski onde alumnos e profesor do centro gravarán neste pioneiro modo da captación sonora en formato físico.





aCentral folque » Tasto Solo dá comezo ao festival de Espazos Sonos
http://folque.com/cmn-wp/?p=1493




Para abrir o festival Espazos Sonoros, este mércores ás 20,30 h no Hospital dos RR.CC. en Compostela. Entrada libre até completar aforo.

Tasto Solo son:
David Catalunya_clavisimbalum
Germán Díaz_zanfona medieval
Reinhild Waldek_arpa gótica
Guillermo Pérez_organetto e dirección
Véronique Daniels_Carles Mas i Garcia, danza e creación coreográfica

Concerto:
NOTES POUR MOI CEST ESTAMPIE
DANZAS E ESTAMPIDAS NO REPERTORIO DE TECLADOS DA ARS NOVA

Virtuosas estampidas polifónicas, danzas reais, ductias e notas configuran algunhas das páxinas máis fascinantes da rica literatura musical dos instrumentos de tecla ao longo do século XIV, contidas parcialmente nos célebres manuscritos de Robertsbridge e Faenza.


Baixo o prisma do elaborado repertorio musical derivado da danza seguindo os pasos do menestrel aragonés “Johan dels orguens”, Tasto Solo propón un espectáculo sorprendente no que un conxunto propio da tradición da Ars Nova —coa orixinal participación dun experto zanfoneiro, resultado dun innovador proxecto emprendido polo grupo na recuperación da symphonia medieval— descobre o esplendor da arte instrumental gótica.

O programa conta coa participación de Germán Díaz, así como coa colaboración excepcional da parella de bailaríns composta por Véronique Daniels e Carles Mas, dous dos máis importantes especialistas da danza antiga e que crearon para este proxecto novas coreografías para o repertorio do século XIV.

O espectáculo foi concibido baixo a forma dun concerto no que interveñen puntualmente dous bailaríns, para dar unha imaxe física das conexións esenciais existentes entre música, danza e proporción. Grazas ao movemento créase unha nova dimensión na que o público pode percibir a idea de “música visual” nalgunhas das obras interpretadas.

www.tastosolo.com
www.germandiaz.net















COMENTARIOS:

 

Opina sobre esta nova








Ver máis novas.

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 



máis..


O QUE ESTÁ
POR VIR
.


:: Tanxugueiras nas Festas de Ferrol ::


:: Xornadas Etnográficas do Morrazo ::

:: Milladoiro - Próximos concertos ::

:: XII edición do Festival AntrosPinos - Avance Programación (Taragoña. Rianxo) ::

:: XL Festival de Pardiñas (Guitiriz. Lugo) ::

:: XXVI Semana Cultural Abiñadoira (Sanxenxo) ::

:: Treixadura no San Xoán de Sarria ::

:: Foliagra das Tabernas (A Coruña) ::

:: Galandum Galundaina na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: XX Concurso de Música Tradicional da A.X. Xiradela (Arteixo) ::

:: Fevereiro na Gentalha (Compostela) ::

:: Novembro na Arca da Noe (Vila de Cruces) ::

:: Novembro na Arca da Noe (Vila de Cruces) ::

:: Asociación Cultural Triskell - Proxecto Arteixo Baila ::

:: A.C. Camiño Real de Poulo - Curso 2018/2019 ::

:: Asociación Cultural Xacarandaina (A Coruña) - Curso 2018/2019 ::

:: Vai de Roda no Feirón Mariñeiro de Rianxo ::

:: Asociación Cultural Folclórica Tarambainas (Lavadores. Vigo) - Curso 2018/2019 ::

:: Freixo Rock 2018 (O Freixo. Vigo) ::

:: Ruxe-Ruxe en Cangas ::

:: Ruxe-Ruxe en Cangas ::

:: XVII NOITE DA LÚA MEIGA (O Viso, Redondela) ::

:: Festival Interceltique de Lorient 2018 ::

:: XIX Festival Folk na Praia Fluvial (Fornelos de Montes) ::

:: V Festival de Arpa en Noia ::

:: NOIA HARP FEST ::

:: Leilía e Xose Manuel Budiño en Padrón ::

:: Festival Gadélica Sargadelos (Cervo. Lugo) ::

:: Cursos de Veran BAILAR XOGANDO da Asoc. Peleiriños (Sarria) ::

:: Festa da Cultura en Vigo ::

:: Heredeiros da Crus. Xira 25 aniversario ::

:: Ruxe-Ruxe. Vindeiros concertos ::

:: XIX Memorial Ricardo Portela (Pontevedra) ::

:: BUDIÑO no Festival de SHREWSBURY (U.K.) ::

:: Tanxugueiras - Concertos Xullo 2018 ::

:: XVII Festa Rachada da Baña ::

:: Milladoiro en Carballo e Vilanova de Arousa ::

:: ::

:: Praza dos Libros de Carballo 2018 ::

:: Obradoiros Festival de Ortigueira ::

:: II Serán dos Maios (Cuntis) ::

:: Memorial "MOXENAS" no auditorio da CVC de Valladares (Vigo) ::

:: I Festival Boina e Txapela en Compostela ::

:: Festa da pandeireta (As Encrobas) ::

:: XXXI DÍA DA MUIÑEIRA DE CEE ::

:: XXXV Curso de Cultura Tradicional ‘Cántigas e Frores’ en Lugo ::

:: II Xornadas de percusión tradicional en Pontevedra ::

:: 17 Festival Treme a Terra en Pontedeume ::

:: Mostra de Vestiario Tradicional, entre liño e pano fino ::

:: Novo disco de Guadi Galego: O mundo está parado ::

:: VI Ruada de Teixeiro (Curtis) ::

:: Bailia Folk en Vigo ::

:: 1º Aniversario da Fouce (Lugo) ::

:: Os Pankchos + Os Novos no Avante - Compostela ::

:: Festival Rockin' Vila 2016 (Vilanova de Arousa) ::

:: XVII Romaría Galega na Pontraga - Tordoia ::

:: FestiFolk Costa da Morte (Carballo) ::

:: XV Festival Retrouso e III Retro-Foliada en Cela (Bueu) ::

:: Foliada na Ribeira (Reis - Teo) ::

:: Noites Étnicas en Monteagudo (Arteixo) ::

:: Maio nas Crechas (Compostela) ::

:: I CERTAME DE FOLK EMERXENTE NA FIN DO CAMIÑO! ::

:: Obradoiros no Serán de Moreira (Soutomaior) ::

:: 55ª NOITE DE TASCA EN ORDES ::

:: XIII Obradoiro de Cantos e Danzas de Reis - Casco Vello de Vigo ::

:: ORADOIRO DE CONSTRUCCION DE PANDEIROS EN MOAÑA ::

:: OBRADOIRO DE CONSTRUCCION DUN PANDEIRO CADRADO ::

:: Exposición na Baiuca (Arteixo) do proxecto artístico "Ardell'o Eixo" de Pablo Outón ::

:: NOITE DA LÚA MEIGA 2015 ::

:: Mallinrío. Festival de música e malla tradicional do Val de Piñeira (A Fonsagrada) ::

:: XXXI Festival Intercéltico do Morrazo ::

:: II Cita coa Historia ( As Pontes) ::

:: X Conrobla (Boimorto) ::

:: Cantata Vernácula en Cantata Vernácula na Illa de Arousa ::

:: Baile Assalto con Bitoque e Verdegaio na Gentalha do Pichel (Compostela) ::

:: Falece a Señora Carmen, solista de Malvela ::

:: 53ª NOITE DE TASCA EN TORDOIA (A CORUÑA) ::

:: Samarúas, único proxecto folk finalista de MúsicaXove14 - Sala Capitol (Compostela) ::

:: Cuarta RepichocaFerrol ::

:: V Fia e baile de pandeireta en Trazo ::

:: Focus Galicia (Festival previo ao Womex 2014) ::

:: X Foliada da Mariña (Xove) ::

:: A Bagunda no Casco Vello de Vigo ::

:: Festa de Xosefa na Gentalha (Compostela) ::

:: Concerto do Colectivo Zeca Afonso no Var con Uve, 21 de Xuño en Moaña ::

:: Xabier Díaz e Kepa Junkera no multiusos de Redondela ::

:: Novo traballo de Ataque Escampe: O disco Vermello ::

:: SAIÑAS ORGANIZA UNHA NOVA EDICIÓN DO SEU FESTIVAL INFANTIL DE SEMANA SANTA ::

:: antroido 2014. OUZANDE FAXION WEEK (A Estrada) ::

:: Vive o ANTROIDO en ORBALLO (Pontedeume) ::

:: Entroido en Bandeira - Asociación Cultural Xirandola ::

:: Os vellos entroidos que veñen ::

:: Entroido Vigo 2014. Programación ::

:: Despois de 18 anos de carreira ininterrumpida, Berrogüetto anuncia a súa disolución. ::

:: Bellón Maceiras Duo no Piping Festival (Escocia) ::

:: Campanha de apoio ao XXVII Festival da Poesia no Condado ::

:: Concerto/presentación do NOVO EP de GUEZOS "Un longo camiño" en Ourense ::

:: Festival Revenidas en Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa) ::

:: Vindeiros concertos de Pan de Capazo ::

:: Tiruleque e Mamá Cabra na XLIV Noite Meiga en Sarria ::

:: Cantigas e Agarimos en Rianxo, e Xacarandaina en Sada - Danza 3 ::

:: Axenda de concertos de Treixadura - 2014 ::

:: Sés - Concertos en setembro ::

:: III FestiVal das Brétemas (Feira Vella - Ponteareas) ::

:: Roteiro de música e poesía por Melide ::

:: Focus Galicia (Festival previo ao Womex 2014) ::

:: Samaín na Baiuca (Arteixo) ::

:: Esquíos retoman a presentación de “Estamos aquí” ::

:: Fin de semana na Gentalha: Baile Assalto, Concerto Folk e Obradoiro de Danças Europeias ::

:: Pandeiromus presenta "TEÑO DÍAS" no Teatro Principal de Santiago de Comportela ::

:: Entruido no Gomes Gaioso (Monte Alto - A Coruña) ::

:: Sokram - Xira Chuvia Ácida ::

:: 3ª fase: Encontros coas culturas tradicionais peninsulares en Pontevedra ::

:: Abril nas Crechas (Compostela) ::

:: Abóbriga en Tui ::

:: XX Xantar Gaiteiro en Teo ::

:: II Memorial Henrique Otero (Vigo) ::

:: Memorial Nazario Gonzales Moxenas (Vigo) ::

:: Xuntanza Folk Lires (Cee) ::

:: Caxade en Porriño ::

:: San Xoán Pequeniño 2015 (A Coruña) ::

:: A Viola, Abóbriga e Zurrumalla no Día mundial da ELA en Cangas ::

:: XVI Memorial Ricardo Portela ::

:: Festival Revenidas 2015 - Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa) ::

:: XXVII Festa do Requeixo, A Capela ::

:: II Foliada da Carballeira - Becerreá ::

:: Noite de Bolos - Festa do Pan de Neda ::

:: Uxía&Narf e Radio Cos no Var con Uve (Moaña) ::

:: Setembro 2015 na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: V Xuntanza de Cantos de Taberna de Mondoñedo ::

:: MUSICA CONTRA A TRATA (A Coruña) ::

:: II Festival Solidario no Var con Uve (Moaña) ::

:: II Xornadas de Baile Tradicional - A Coruña ::

:: Magosto Folk en Lourenzá ::

:: Xabier Díaz o 9/01/16 en Compostela ::

:: Xaneiro '16 nas Crechas (Compostela): Davide Salvado, Machado, Fred Martins e Nani García ::

:: Finde 13º aniversario! de A Repichoca (A Coruña) ::

:: Presentación en Armentón (Arteixo) da Asociación Cultural Trisquell ::

:: Sés e De Vacas no Cocido do Orgullo - Lalí­n ::

:: Homenaxe á muller traballadora en Camposancos ::

:: III Encontro de Cantareiras en Barallobre (Fene) ::

:: I Foliada Osorio Gutiérrez (Lourenzá) ::

:: Rebeliom do Inframundo: Apresentaçom de "Lume e Rebeliom" en Vigo ::

:: LULAVAI en A Estrada ::

:: 2º FESTIVAL LINGUA FOLK de TOQUES ::

:: Festa Treze Catorze en Salceda de Caselas ::

:: Poetarras, Trapallada e Nao no 10 Aniversario de Isca! (Compostela) ::

:: I Festival Folclórico Internacional en Arbo ::

:: Davide Salvado e Pedro Pascual en Palas de Rei ::

:: SonRías Baixas 2016 (Bueu) ::

:: XXXVII Festival de Pardiñas (Guitiriz) ::

:: Festival da Mocidade Taboada (Lugo) ::

:: XXI Edición As Nosas Músicas (Couso. A Estrada) ::

:: XXXVII Festival Irmandiño de Moeche ::

:: Os Esquíos en A Estrada ::

:: Mercado de artesania e produto local en Vilar de Santos ::

:: Músicas da Lusofonia OffWOMEX (Compostela) ::

:: SESIÓN VERMÚ da TASKATENDA (Salvaterra do Miño) ::

:: Magosto do Barrio da Asociación Veciñal As Marías (Compostela) ::

:: Magosto no C.V.C de Valadares (Vigo) ::

:: Noites de contos e música Celso Fdez. Sanmartín e Benxamín Otero. Compostela ::

:: XXVII edición da Semana da Música da Terra de Melide ::

:: Magosto de Leña Verde de Pol (Lugo) ::

:: Presentación en Vigo do libro de Antón Corral "A Alborada dun Soño" ::

:: Traspés na Rúa do Príncipe (Vigo) ::

:: Castelo de Sons en Moeche (A Coruña) ::

:: Danza de Aldán (Cangas) ::

:: Seráns da Malatesta (Compostela) ::

:: Festa do Sam Martinho's Day na Gentalha (Compostela) ::

:: SES en Madrid ::

:: Gala Eclosom (I certame de músicas Emergentes do Pichel) - Compostela ::

:: Xira presentación `CAMIÑO´ de Ialma ::

:: Celebración do día das Letras Galegas da Asociación Cultural Triskell (Arteixo) ::

:: Obradoiro 'Bailar a canda os tempos' en A Coruña ::

:: XI Festival Alternativo Millo Verde (Redondela) ::

:: Treixadura en Boqueixón ::

:: Rebeliom do Inframundo en Bilbao ::

:: Festival Folk Celta en Ponte da Barca (Portugal) ::

:: Festa da Carballeira 2017. Zas ::

:: Harmónica Creams na Cova Céltica (A Coruña) ::

:: XVI Noite de Lúa Meiga (O Viso. Redondela) ::

:: Afamadas e tradicionais festas da Rúa de Abaixo (Compostela) ::

:: Acústico de Dakidarría en Ourense ::

:: Recital Poético 'Palabras Vivas' (Rianxo) ::

:: Romaría de Reis en Bueu ::

:: Dé Pe Feito en Lugo ::

:: Exposiçom "Músicas Galegas Ilustradas" na Gentalha (Compostela) ::

:: Ataque Escampe + Oh! Ayatollah en Vigo ::

:: XIV Foliada de Melide ::

:: Mostra de traxes tradicionais en Redondela ::

:: Roi Casal en Cuntis ::

:: Xullo na Casa das Crechas (Compostela) ::

:: Festas de María Pita 2018 (A Coruña) ::

:: De Vacas - Axenda agosto 2018 ::

:: O Fiadeiro en Bande ::

:: Frionorostro Féstival 2018 (Miño) ::

:: Programación das Festas Gaiteira 2018 (A Coruña) ::

:: Festa Pon un Sancosmeiro (Noia) ::

:: Roi Casal e Pelepau en Salvaterra do Miño ::

:: VII Festival Lembranzas da Ría (Cangas) ::

:: Xornadas Etnográficas do Morrazo ::

:: Festas da Rúa de Baixo (Compostela ::

:: Exposición do Traxe Vello Galego no Museo Etnográfico da Fonsagrada ::

:: 12 Feira tradicional dos Remedios (Ponteareas) ::

:: Borriquita de Belém (Compostela) - Ciclo de Outono, Concertos da Rede Galega de Música Ao Vivo ::

:: Festival do Leite 2018 (Pontevedra) ::

:: Homenaxe a Brisas da Cruña (A Coruña) ::

:: Tumba e Dalle - Próximas Actuacións ::

:: IV Muiñada de Vimianzo ::

:: Festival Folclórico `Folclore no Norte´ (Burela) ::

:: Presentación do MÉTODO DE TAMBOR GALEGO na Guarda ::

:: Á Xaneira -Foliada da Mámoa (Luou - Teo) ::

:: VIII Aniversario Os Sobraos de Bergondo ::

:: Sondeseu en Ponteareas ::

:: Noite de San Xoán en Matamá (Vigo) ::

:: Noite de San Xoán no Casco Vello de Vigo ::

:: Noite de San Xoán con Airiños do Neira en Baralla ::

:: Concerto Fin de Curso - A Píntega Marela (Madrid) ::

:: VI Foliada POST Xornadas de Cantigas e Agarimos (Compostela) ::

:: Carlos Núñez - Xira LUGARES MÁXICOS ::

:: IV Curtis na Lembranza ::

:: Festas do Cristo en Cangas ::

 

:: O Son das Ondas en Pontevedra ::

:: Guadi Galego - Xira presentación lúas de outubro e agosto ::

:: Atardecer na Ría de Aldán con 2naFronteira ::

:: Sons de Verán en Arzúa ::

:: aCentral Folque toca en Irlanda ::

:: Festival de Pardiñas (Guitiriz) ::

:: Festival OUBEADE - Parque forestal de Beade, Vigo ::

:: GRAMPODER + OS DA RÍA en Pontevea (Teo) ::

:: Letras Galegas no CS. A Rebusca (Manzaneda) ::

:: 2naFronteira en Ourense e Chapela ::

:: Vindeiros concertos de Caxade ::

:: Baile Assalto ELMPG maio (Gentalha do Pichel - Compostela) ::

:: Mapi Quintana & Elías García. Xira galega. ::

:: Maio en Xebra Associaçom (Burela) ::

:: Cantos de Taberna en Pontevedra ::

:: Entruido nas escolas Semente no Centro Cívico de Teis (Vigo) ::

:: FESTA DE ENTROIDO JUNTA GALEGOS EM LISBOA ::

:: Celebración Entroido Antrospinos. "Bituin de Tris" ::

:: Festa de Antroido da ARC Os Tilos (Compostela) ::

:: Sés no Auditorio de Rianxo ::

:: Alén de Ancos e Marta Masafret na Festa Solidaria polo dereito das mulleres a decidir libremente a súa maternidade - Grupo de traballo da Plataforma Galega polo dereito ao aborto en Ferrolterra ::

:: Presentacón do libro-disco de Rochi Nóvoa – “Farrapos de Boneca” en A Baiuca (Arteixo) ::

:: Rede de Músicas Soltas. Redondela 2014 ::

:: Convocatoria de selección de temas para o novo disco recompilatorio de GalicianTunes 2013 ::

:: San Xoán - Xaviña 2012 ::

:: XVIII XUNTANZA DE MÚSICA E BAILE TRADICIONAL "VAL DE SARRIA" ::

:: Alalá despídese cun programa adicado á Asociación de Gaiteiros Galegos ::

:: CONCERTOS SUSPENDIDOS OU ADIADOS TRALA TRAXEDIA DO ACCIDENTE FERROVIARIO EN COMPOSTELA ::

:: Festa Da Reconquista en Vigo ::

:: Penúltimo Acto Acción Poética no Cafe UF (Vigo) ::

:: Penúltimo Acto Acción Poética no Cafe UF (Vigo) ::

:: Abre a Baiuca en Arteixo. Heredeira da Catedral do Folk ::

:: Outubro 2012 no Avante (Compostela) ::

:: Alto Asalto (Galiza) + Sarcasmo (Portugal) - Rap no Avante (Compostela) ::

:: O Martes 5 de Marzo a Violinista Estadounidense Lauren Rioux visitounos no Lagharto Pintado ::

:: O Venres 7 de Nadal O LAGHARTO PINTADO COMEZA A DARLLE Ó RABO ::

:: GZmúsica TV - Episodio 1 ::

:: Os John Deeres e Apocalypso na Estrada ::

:: XVIII Xantar Gaiteiro en Melide ::

:: Tolemias de Marzo (Canle Musical de R) ::

:: Aberto de Billarda e FOLIADA-ROCK no Bar Porriño de Mondoñedo ::

:: Convocatoria Plataforma das Artes Escénicas e Musicais, Xoves 21 ::

:: Peche no Gaiás contra o desmantelamento da Cultura ::

:: Desfile de Folións e Festa do Cabrito en Vilariño do Conso - Viana (Ourense) ::

:: ALBORADA PARA ROSALíA DE CASTRO ::

:: implícate 2013 - Compostela ::

:: Cantos e Danzas de Nadal e Reis en Pontevedra ::

:: O Nadal chega á Tradescola!! (Lugo) ::

:: VI Serán de Cobas - Tenorio (Pontevedra) ::

:: Anxo Pintos á zanfona na B.S.O. de O APOSTOLO ::

:: 20 de Outubro - Foliada e Festa na 2ª jornada LNB em Muimenta. Terra Cha nom se vende. ::

:: II Festival Polipoético de Vigo ::

:: Aberto o prazo de votación de Girando Por Salas ate o 5 de Outubro (as 12.00) ::

:: IV Festa da Queimada en Carnota ::

:: Festival Moura Folc e Rock (Chaín - Gondomar) ::

:: Cantos de taberna e Festival de Folclore na X Festa do Marisco de Vigo ::

:: Hoxe no ceo levan un Andar Miudiño. ::

:: Castelo Son 2012, Culleredo ::

:: Festipote (Fene) ::

:: Concerto Tiruleque 25/08/2012 Randufe (Tui) ::

:: Festival Terra Brava no Incio ::

:: X Noite Folk de Negreira ::

:: XXVIII Festival Intercéltico do Morrazo - Moaña ::

:: Ruada de Antas (A Lama) ::

:: O Sonoro Maxí­n no Nicra Rock (Nigrán) ::

:: Son de Mulleres, Respostas á invisibilidade da muller na música, en Ribadeo ::

:: A Asociación Cultural TANGARAÑO de Mos celebra o seu 13º Aniversário ::

:: Milladoiro en A Coruña ::

:: Ruxe-Ruxe na praza do Correxidor de Ourense ::

:: Festa Solsticio de Verao no Local Social Aturuxo (Boiro) ::

:: Chotokoeu en Compostela ::

:: Gravación con streaming e publicación instantanea do novo disco d'O Leo i Arremecághona! ::

:: Festa dos Fachos (Redondela) ::

:: Música tradicional, canción, lingua e poesía. Con Mini e Mero no Museo Manuel Torres (Marín) ::

:: II Foliada de Orzabai (Lugo) ::

:: Serán en Chaín - Gondomar ::

:: "Músicas Abertas" Pontevedra. ::

:: XX Aniversario do Garufa (A Coruña) ::

:: 34ª NOITE DE TASCA EN CERCEDA (A CORUÑA) ::

:: Noite da Irmandade 2012 - Ourense ::

:: Mostra do Traxe Muradán no Museo do Pobo Galego ::

:: V Festa Treze Catorze ::

:: Os vellos non deben de namorarse - Exposición e acto de homenaxe ::

:: Petiscos Musicais en A Escondida (Espasante) ::

:: Bandas de 5 países compiten por actuar no concurso de grupos emerxentes do Festival Ortigueira ::

:: XIV Encontro Degustación do Millo Corvo ::

:: Festa Presentación do DERRAME ROCK 17 ::

:: O Fiadeiro e Treixadura na Festa do Queixo de Arzúa ::

:: Entroido en Salcedo ::

:: Quempallou prepara o lanzamento do seu novo traballo discográfico Vellas Novas ::

:: 16º OuTonalidades | Inscrição de GRUPOS até 4 de Março! ::

:: A música galega conquista Chichester - O grupo da violinista Begoña Riobó enfeitizou ao público ::

:: Xoves de Compadres en Viana do Bolo ::

:: Entroido de Verí­n (Ourense) ::

:: Habelas Hainas no Local Social A Rebusca (Manzaneda) ::

:: Entroido tradicional de Arcos - Mazaricos ::

:: Exposición MANS, RETRATOS DA NOSA MÚSICA no Bar Hipólito (Vigo) ::

:: O premio alemán de música Folk “Eiserner Eversteiner” volve a Galicia con Anxo Lorenzo ::

:: Novacaixagalicia deixa de programar en tres centros culturais ::

:: Madia Leva - Festa de despedida do velho local ::

:: Pasamento de D. Xosé Manuel Seivane Rivas ::

:: iLALELO Tour - CARLOS BLANCO & BUDIÑO Dj ::

:: Despedida, deicalogo, de Lamatumbá ::

:: MANU CHAO NO X REPERKUSIÓN, QUE SE CELEBRARÁ DO 17 AO 19 DE MAIO ::

:: A crítica internacional consagra a Doa e a Mercedes Peón ::

:: Cristina Pato toca a gaita galega nunha gala presidida por Barak Obama. ::

:: Presentación do libro Os Morenos de Lavadores ::

:: XXXI NOITE DE TASCA EN SIGÜEIRO-OROSO ::

:: Programa de Santa Icia no Concello de As Pontes ::

:: Premio "Xabier Prado Lameiro" 2011 ao Colectivo Castro Floxo ::

:: VOLVEN AS "NOITES DE TASCA" na comarca de Ordes (A Coruña) ::

:: Serán da Colleita en Parderrubias (Salceda de Caselas) ::

:: Día de portas Abertas na Asociación Cultural Xacarandaina ::

:: ESCOLA DE CANTIGAS E AGARIMOS - CURSO 2011 - 2012 (6) ::

:: DOA "Levosa fremosa" VC ::

:: Xosé Manuel Budiño no Auditorio de Tui ::

:: DOA versión de "Across the Universe" clip ::

:: Sara Vidal deixa de ser a cantante de Luar Na Lubre ::

:: Entrevista a Ulträqäns e Marí­a Xosé Silvar (Sés) ::

:: Gala Asubío (Vigo) ::

:: Xarabal e Carlos Núñez no III Festival dos pobos minoritarios no Val de Aosta (Italia) ::

:: Danza e Contradanza de Darbo ::

:: Volve Folk in Trí­o! ::

:: O Son Das Mámoas ::

:: Romaxe de Penas de Rodas 2011 ::

:: VI Foliada Iar na Coruña ::

:: Presencia galega no I Encontro de Escritores da Lusofonia ::

:: A voz de Xabier Díaz desenterra as raíces do auténtico San Xoán ::

:: Sábado 25 de Xuño, ás 11h da mañá, nova asamblea na Sala Nasa ::

:: As Polafí­as da Asociación de Escritores superan os 300 videos de tradición oral en Internet ::

:: Festival Fin de Curso da asociación Cultural Cántigas e Frores (Lugo) ::

:: Lulavai e Irtio finalistas no VI concurso para grupos folk" Folkezblai de Ermua ::

:: 15 músicos galegos na estrea mundial dunha suite irlandesa ::

:: 7º Festival de Vigo, IMAXINASONS ::

:: O alumnado da Escola Municipal de Música de 2011 serán os protagonistas nos concertos de fin de curso | Concello de Arteixo ::

:: 3º ANIVERSARIO DAS "NOITES DE TASCA" EN ORDES (A CORUÑA) ::

:: II Romaría da Touba do Brión. Vincios (Gondomar) ::

:: Presenza da Música Galega no "VIII Festival de Cans" ::

:: Berrogüetto recibindo o premio a Mellor Canción en Galego ::

:: 28ª NOITES DE TASCA EN CERCEDA (A CORUÑA) ::

:: Abrese o prazo para participar no Proxecto Runas de Ortigueira ::

:: I Espectáculo de Música e Baile Tradicional Traspés ::

:: PLAY-DOC ABRE CINCO INTENSOS DÍAS DE CINEMA COA PELÍCULA DE CARLOS NÚÑEZ BRASIL SOMOS NÓS ::

:: 40 Foliada nas Pontes ::

:: XIII ENCONTRO DEGUSTACIÓN DO MILLO CORVO ::

:: Inauguración da Casa da Gaita e Xantar Gaiteiro ::

:: Luar Na Lubre finalista a mellor álbum de música tradicional nos Premios da Música ::

:: O patriarca dos Seivane cumpre 90 anos ::

:: A Nosa Terra - As galego-belgas Ialma presentan 'Simbiose' ::

:: A noite do venres 21, NOITAREGA no Furancho MatamáFolc ::

:: Mercedes Peón: ´Penso que a miña música non é para todos os públicos´ - La Opinión A Coruña ::

:: Ghastas Pista? agasalla pins e camisetas de Luar Na Lubre na Noite de Reis ::

:: Carlos Núñez presenta na Coruña "ALBORADA DO BRASIL" ::

:: Cantos de Reis 2011 cos Chichisos ::

:: FESTIVAL EN DEFENSA DO GALEGO NO ENSINO ::

:: Suspéndese o V Congreso de Ensinantes de Música Tradicional ::

:: “XXIII FESTA DO CABAZO” NO CARBALLAL ::

:: Berrogüetto grava en DVD un percorrido polos seus quince anos no folk ::

:: Maghúa, no serán da NASA do vindeiro 18 de santos (novembro)!!! ::

:: II Xuntanza e Reunións Informativas de Músicos ao Vivo ::

:: Nadal de Luintra e Fusco, dous temas de Berrogüetto forman parte da Banda Sonora de THE WAY ::

:: II Xornada de encontro e presentación do proxecto Sons e Voces da Identidade ::

:: Noite Meiga en Ribadavia ::

:: XXVII Galeusca 2010 ::

:: Samaín en Cedeira ::

:: Noite de Samhain no Ferry (Casco Vello - Vigo) com o Maçarico ::

:: Chega o Sahmain ao Artabria ::

:: Samaín en Navia (Vigo) ::

:: Samaín en Narón ::

:: PROXECTO MIXTURA. A.S.C.TREGA.MARIN ::

:: Fía Na Roca: ¿Ata logo? ::

:: Ven cantar a Carolina ::

:: III Foliada de Sada ::

:: XI Xornadas de Danza e Música Tradicionais Galegas 2010 ::

:: A Coruña Rabuña!!! ::

:: Marcha Mundial das Mulleres - Actividades en Vigo no encerramento da 3ª Acción Internacional ::

:: FOLIADA DE DIFUNTOS ::

:: IX Premios Opinión de Música Folk ::

:: Festival Internacional do Grupo Folclorico "ANAQUIÑOS" ::

:: I Aberto de Billarda Da Rá de Cospeito ::

:: 40 º FESTIVAL INTERCÉLTICO DE LORIENT ::

:: VI Foliada da Mariña ::

:: ESPECIAL 2º ANIVERSARIO DAS NOITES DE TASCA EN ORDES ::

:: Festa Rachada da Baña 2010 ::

:: Festa Rachada da Baña 2010 ::

:: II Serán de Boborás ::

:: IV Noite de Fiadeiro ::

:: VI ANIVERSíRIO DA GENTALHA ::

:: Comunicado sobre o Treme a Terra de Pontedeume ::

:: 1º CONCERTO DA II CARAVANA REIVINDICATIVA DE GALIZA NON SE VENDE ::

:: XXX Foliada de As Pontes ::

:: XXX FOLIADA DAS PONTES ::

:: XVI NOITES DE TASCA ::

:: XVI NOITES DE TASCA ::

:: PAREMOS O DECRETAZO CONTRA O GALEGO: FOLGA DE ENXINO E MANIFESTACIÓN O 21 DE XANEIRO ::

:: VI Mostra de Cuartetos ::

:: NOITES DE CARPENTA ::

:: EXPOSICIÓN. Unha Ollada ao Pasado. Fotografías Antigas de Ramirás ::

:: Castañas, queimada y muiñeiras para amenizar el otoño gallego en Vizcaya ::

:: Festival A Rebusca , 21 de Novembro en Manzaneda ::

:: A Xunta apoia á música galega? ::

:: I Xornada do Traxe Tradicional Galego en Monforte de Lemos ::

:: DUF'09. VI Encontro Internacional de Pandeiros de Mao ::

:: 10 aniversario da A. C. Tangaraño ::

:: bOnOvO regresa da sua xira bretona ::

:: Clases de música da A.C. Fervenza de Ouzande (A Estrada) ::

:: REBULIR: ACTIVIDADES CURSO 2009/2010 ::

:: ACTIVIDADES CULTURAIS REBULIR CURSO 2009/2010 ::

:: Curso de baile no CRAC (Coruxo-Vigo) ::

:: Cursos da Asociacion Veciñal e Cultural Casco Vello (Vigo) ::

:: Cántigas da Terra. Escolas 2009/2010 ::

:: O Ateneo ferrolán suspende o Constantino Bellón por falta de apoio ::

:: II Serán Chan do Vilar (Figueirido-Vilaboa) ::

:: Vai de Camiño na Coruña ::

:: Ben Falado ! ! ! ::

:: Marín: Festas do Verán-Carme'09 ::

:: Unha mostra recupera as Cantigas de Santa María en Murcia ::

:: Arquivo do Patrimonio Oral da Identidade ::

:: Ciclo de Músicas Portuarias. Ferrol'09 ::

:: aCentral folque » regueifa.org, nova web ::

:: Continúa completandose o cartaz de Ortigueira: Estará Susana Seivane! ::

:: Convocada a Asembleia Aberta para o Sábado 13 de Xunho ::

:: Actividades na e-trad no mes de Xuño.. ::

:: Aberto por Reformas, pechado por Feijoo ::

:: XXIV Xuntanza Internacional de Gaiteiros ::

:: Mostra de Traxes Tradicionais ::

:: Presentación das actividades dos 15 anos de Ponte...nas ondas! ::

:: Programa Festa Língua en Pontevedra ::

:: DEZ ANOS GHASTANDO PISTA ::

:: Publicidade en Ghastas Pista? ::

:: Distinguen á asociación O Castelo, de Melide, polo seu traballo en prol da lingua galega ::

:: Zeca Afonso dá nome a un parque do Burgo das Nacións no 37 aniv da súa actuación na cidade ::

:: Arranca o cuarto A Polo Ghit! ::

:: VIII ROMARIA RAIGAME ::

:: O Blog Malmequer seleccionado para os premios RdL´09 ::

:: Comeza o monográfico de adufe con Luis Prego ::

:: Salvemos a Escola de Artes e Oficios de Vigo ::

:: A banda Avelaíña saca ‘Traditium’, o terceiro traballo discográfico ::

:: Abril en Fado ::

:: III NOITE DE FIADEIRO. PROGRAMA ::

:: III NOITE DE FIADEIRO ::

:: Final II Concurso de Maquetas Millo Verde ::

:: Disco e Video-clip dos Terribles de Donas ::

:: REBULIR NO VENRESPIRAR ::

:: Espazos Sonoros 2009. Do 15 de Abril ate o 28 de xuño en 27 espazos de interese cultural. ::

:: Mamá Cabra dará un concerto no Val das Ellas ::

:: V Festa do Mexillón en Cabreira - Salvaterra de Miño ::

:: Omara Portuondo. Gracias. 13 de Marzo no Coliseum de A Coruña ::

:: Emilio Cao abre en Ourense `A Intercultural-Espazos de intervención-Campus de Ourense´ ::

:: Programación Aniversario Crechas . 2009 ::

:: Uxía Senlle: Mellor Canción en Galego na XIII Edición dos Premios de la música ::

:: Entroido Ribeirao ::

:: Os Tarteiras de Aniversario ::

:: Xacarandaina - FESTA DE ENTROIDO 2009 ::

:: REBULIR CONVIDADOS DE NOVO ao Festival Internacional Xuvenil en Aveiro (Portugal) ::

:: Os órganos que existen en Galicia estarán catalogados en dous anos ::

:: O Festival Ortigueira 2009 estrea o seu cartel promocional ::

:: A música regresa, unha década despois, á TVG ::

:: Danza de San Sebastián en Aldan (Cangas) - 20 de Xaneiro ::

:: O Tragasons, novo programa de radio en galego ::

:: A banda sonora de `Pradolongo´, de Zeltia Montes, candidata aos Premios BSO ::

:: A recuperación de cantares de reis enche as rúas de música ::

:: O Fiadeiro inaugura nova sede social ::

:: Boas Festas! ::

:: A cultura que facemos. Escóllea no Nadal ::

:: Fuxan os Ventos: A TVG emite este sábado o espectáculo TERRA DE SOÑOS ::

:: KOMUNIKANDO.NET PRESENTA A “I GALA DO FESTIVALEIRO DO ANO” ESTE SÁBADO DÍA 13 EN COMPOSTELA ::

:: O Forumfolk de A Coruña invita aos cidadáns a intervir nun concerto ::

:: Novo video-clip dos Ruxe-Ruxe, "Ferrallas" ::

:: Un inventario recollerá as danzas gremiais existentes na Galiza ::

:: Tanxedoras falan do seu novo traballo que sairá á venda o próximo mes de nadal ::

:: Luar Na Lubre en Cadena Ser | O próximo disco gravarase nun directo na Coruña o 23 de Xaneiro ::

:: II Xornadas da industria musical en Galiza ::

:: Música galega para unha festa ::

:: Cantos na maré chega á súa sexta edición ::

:: Aviso aos músicos: A Guarda xa conta cun local de ensaio ::

:: Volta ao pasado en Castrelo de Miño, 29 de Novembro ::

:: A Polo Ghit 2008, listo para a descarga e xira ::

:: O espectáculo Music.gal será un dos pratos fortes do Cultur.gal 08 ::

:: Xa están publicadas as actas do II Congreso de Ensinantes de Música Tradicional Galega ::

:: HAI 90 ANOS QUE NOS CHAMAMOS "NACIONALISTAS" ::

:: V CERTAME CANTAR DE REIS 2009 - BOIMORTO ::

:: III Gala Solidaria Tierra de Hombres - Coruña, 21 de novembro ::

:: Cultur.gal. - Showcases musicais para programadores/as ::

:: O MUSGAFOL CHEGA A O TEATRO PRINCIPAL DE PONTEVEDRA ::

:: Un raposo, un paxaro, dous músicos e un contador no Museo do Pobo Galego ::

:: A Consellaría de Cultura elaborará o primeiro Plan Galego da Industria Musical ::

:: `Renovado compromiso a prol da recuperación do traxe galego´ ::

:: Actividades culturais que vai desenvolver o Ateneo Ferrolán durante o mes de Novembro de 2008 ::

:: O Colectivo Opaíí! apresenta a nova programación de Rádio FilispiM nunha nova Sesión Vermú ::

:: II Feira do Románico en Negreira - 1 e 2 de Novembro ::

:: O Festival de Pardiñas, a piques de ser declarada Festa de Interese Turístico Galego ::

:: COMEZA A CUARTA TEMPADA DE ALALÁ ::

:: Casa das Crechas inaugura a nova sección Videos de Arquivo ::

:: Roi Maceda (`o acordeón de Quempallou´) en Texas ::

:: Escola de Música Tradicional no Concello de Maceda ::

:: IV Ciclo de Coros Históricos ::

:: XX Xuntanza Folclórica, 27 de Setembro en Cabral ::

:: Galicia estreará stand propio no Womex baixo o selo Galician Tunes ::

:: TRAPALHADA NO PICHEL - 19 de Setembro ::

:: Iº Premio Festivaleir@ do 2008, Komunikando.net ::

:: Festa dos Callos en Salceda de Caselas ::

:: Boletín de Ouvirmos (Agosto´08) ::

:: HOXE ALALA DE CASTRO FLOXO ::

:: Semana Cultural no Castiñeiriño ::

:: Ourense aposta pola cultura galega ::

:: Arte total. Ecléctica Ensemble, espectáculo no CGAC. Sábado 21 Junho ::

:: Bonovo: un triunvirato de folk galego que chega ás tendas ::

:: X Aniversario da escola de Música Tradicional da Baña ::

:: Cineas Dixitais proxecta un documental sobre Isaac Díaz Pardo.Santiago (Conxo) ::

:: Caixa Galicia inaugura na Coruña unha mostra de debuxos de Castelao ::

:: GALA "EL CORREO GALLEGO ::

:: V Encontro de Pandeireta Galega e Asturiana ::

:: Actuacións de Pedro Brandariz ::

:: O II ciclo Revelando Voces segue a descubrirnos o potencial da nova música urbana compostelá. ::

:: Exposición de Traballos no Martín Codax (Vigo) ::

:: A Festa da Marosa desembarca en Burela!! ::

:: ROMARIA RAIGAME ::

:: MUSICAS DA ULLA ::

:: VI CONCURSO DE SOLISTAS DA ESTRADA ::

:: "CORES".Gaña o I Festival de curtas de Sada 2008 ::

:: III ENCONTRO MANUEL VILLANUEVA.POIO ::

:: MICHAEL NYMAN EN SANTIAGO.16 DE MAIO ::

:: MUSICAS DA ULLA ::

:: FISTERRA. Unha visión en construcción sobre o espirito da Revolución do 25 de Abril ::

:: II NOITE DE FIADEIRO ::

:: Victor Aneiros - Proximos Concertos ::

:: O próximo mes de Maio fai 40 anos que se grabou o EP de Generación 49 ::

:: III Serán do Mar de Rianxo. ::

:: Actuación do grupo Na Virada ::

:: II Noite de Fiadeiro ::

:: A Xunta crea os ''Prémios nacionais da cultura galega'' ::

:: A Casa do Coto, despedida ::

:: WWW.GAITEIROSGALEGOS.COM ::

:: ABERTO O PRAZO DE INSCRICIÓN PARA O XIII XANTAR GAITEIRO ::

:: II CONGRESO DE ENSINANTES DE MÚSICA TRADICIONAL GALEGA ::

:: XVII Xornadas Folclóricas Andarela ::

:: serám-ruada da lama ::

:: Informaçom seráns ::

:: Información seráns ::

:: MOSTRA DO PATRIMONIO CULTURAL INMATERIAL GALEGO PORTUGUÉS ::

:: IV MOSTRA DE CUARTETOS TRADICIONAIS ::

:: Os Animais de Luar Na Lubre ::

:: Vistes este vídeo? ::

:: XORNADAS SOBRE O RÉXIME XURÍDICO E FISCAL PARA ACTIVIDADES ARTÍSTICAS ::

:: XIV MOSTRA DE INSTRUMENTOS DE MÚSICA TRADICIONAL ::

:: Xornal :O prazo para participar na Rede Galega de Música o vivo remata o 3 de agosto ::

:: Uxía ultima en Lisboa un disco que combina musicas do Atlántico ::

:: cronicasdaterra.com» a nova música galega, por Sara Vidal ::

:: PRIMERA MUJER LICENCIADA EN GAITA ::

:: festival troula na banda en Bueu. 27 e 28 de xullo ::

:: VIII MEMORIAL "RICARDO PORTELA" ::

:: Festas do Barrio de San Pedro 2007 en Compostela ::

:: Confirmada a presenza de Flook en Ortigueira ::

:: Novidades discográficas do 2007 ::

:: La Voz de Galicia :: A Consellería de Cultura pon en marcha a Axencia Galega das Industrias Cul ::

:: Seran en Padróns o proximo 19 de Maio de 2007, Concello de Ponteareas ::

:: Serán en Pedornes ::

:: I ENCONTRO DE TOCADORES DE TROMPA ::

:: Actualización de la web del grupo cántabro Cahornega ::

:: Anxo Pintos e Óscar Fernández iniciaron onte as xornadas naronesas da zanfoña ::

:: Zona da Zanfona: 3º Encontro Coa Zanfona Contemporánea. Narón 16, 17 e 18 de Marzo de 2007. ::

:: XANTAR GAITEIRO 2007 ::

:: Lusos e galegos mergullan nas novas tendencias do folk - PONTEVEDRA :: La Voz de Galicia ::

:: Novo obxectivo da Ciberirmandade da Fala: El Pais ed. Galiza ::

:: ELPAIS.com - Hai máis de dez anos que o movemento bravú nacía na vila de Chantada e axitaba as ::

:: Artistas e productores defenden a competencia de Xosé Manuel Blanco ::

:: VI PREMIOS OPINIÓN DE MÚSICA FOLK. ::

:: Xornal : ¿Cantos grupos participan na rede galega de música ao Vivo? ::

:: Cadeas e música ::

:: Artistas galegos pedirán que a tradición musical figure no Estatuto de Autonomía ::

:: O día 9 iníciase unha nova edición da iniciativa de difusión cultural «Venrespirar» ::

:: Xornal :Remata o MIDEM, a feira de música europea, con éxito da delegación galega ::

:: A Xunta elixe as 50 mellores pezas da música galega ::

:: El Servicio de Publicación universitario divulgará el patrimonio musical gallego ::

:: Hoxe, Martes 9 de xaneiro, “Alalᔠcon Hermelinda do Muiño ás 21:40. ::

:: Tres locales de Lugo entran en la Rede Galega de Salas de Música en vivo ::

:: Xornal :O Centro Coreográfico Galego debuta no Rosalía da Coruña ::

:: Os músicos galegos piden máis apoios á súa promoción exterior ::

:: O Couto lembra o instrumento que perseguiron os cregos ::

:: Un ourensano se convierte en el primer licenciado de España en gaita ::

:: Xornal :Romaní presenta o resultado dunha investigación sobre a música folk galega ::

:: Xira "TRAGANDO ASFALTO" GUEZOS ::

:: O italiano Carlo Rizzo participa no Encontro de Pandeireta Internacional ::

:: ### FESTIVAL DE JAZZ NOVAS MUSICAS 06 | MONFORTE DE LEMOS ### ::

:: Comeza o Festival de Poesía no Condado en Salvaterra ::

:: 25 ANIVERSARIO DA AGAL ::

:: III Festival Sons do Vento 22 de xullo do 2006 ::

:: VI ROMARIA DO LECER ::

:: Concertos con sacho e tixola ::

:: Máis de 500 bailadores no día da Muiñeira en A Coruña ::

:: Bugallo entrega a Araguas e á Aula Castelao os premios Pedrón de Ouro ::

:: Vicente Araguas - Padrón de Honra ::

:: O Certame Runas bate o seu récord de participación ::

:: El Norte de Castilla | CULTURA - Galicia e Irlanda ::

:: A cultura constrúese todos os días ::

:: II XORNADA DO FOLKLORE E GAITA EN ORTIGUEIRA :: folque.com :: Asociación do Conservatorio de MÃ ::

:: SERAN DE REDONDELA - 20 DE MAIO :: folque.com :: Asociación do Conservatorio de Música Tradici ::

:: Femme Fatale no Pub Dublín da Coruña o 10/05/06 ::

:: CULTURA CRECHA: JAZZ NAS CRECHAS ::

:: Hoxe en ALALÁ, "Emilio do Pando" ::

:: A Regueifa: Facendo memoria (XX): Os Resentidos ::

:: "Engado", de Nova Galega de Danza e "Hamlet", de RTA foron os espectáculos con maior recadación ::

:: Rúa para o Zeca Afonso ::

:: Cultura apoya una programación estable gallega en Buenos Aires ::

 

 




 

Voltar á páxina principal