Resultados para:

arume
XML



   >> Iniciar Sesión  


Buscar información
sobre outro grupo / etiqueta:

[1] [2]

Novas que incluen 'arume':


III Festival Abrente Folk en Torroso (Mos)

(texto engadido o día 31/ / 5/ / 19 )


Domingo 2 de xuño ás 18:30h no Auditorio Centro Dotacional de Torroso (Mos) .

Festival organizado polo C. C. Abrente e coa colaboración da Deputación de Pontevedra, Concello de Mos e a Comunidade de Montes de Torroso.

Neste ano o acto homenaxe será ao mestre gaiteiro José Martínez e participaran as seguintes agrupacións:

- Pandereteiras Arume de Guizán
- Grupo de baile Celado de Cela
- Coro galego Abrente
- Moañesa de Música e Danza
- Grupo de gaitas Os Abrentes de Cerdedo
- Os Terribles de Donas
- Grupo de gaitas Son do Abrente

Colaboración especial dos gaiteiros de: C. R. Torroso, C. C. Santa Eulalia, A Cividade, As Pedriñas, C. C. Herville, C. C. Abrente e os Exalumnos de Dornelas.


...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Arume de Malvas nas Festas de San Telmo en Tui
https://www.facebook.com/arumedemalvas/photos/a.754480771279129/2283302861730238/?type=3&theater
(texto engadido o día 17/ / 4/ / 19 )


Días 18, 19, 20, 26, 27 e 28 de abril na rúa Calvo Sotelo

Un ano máis, queremos celebrar as festas de San Telmo en boa compañí­a, na nosa tasca. Grazas a vós facemos que esta asociación continúe a súa labor, asi que non o dubidedes, pasádevos e disfrutemos xuntos das festas!!

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



1ª Foliada de Carcaxí­a en Malpica

(texto engadido o día 15/ / 3/ / 19 )


Sábado, 16 de marzo, a partires das 21h no Campo da Festa de Seaia (Malpica).


Grupos asistentes:

Os da Porfia
A.C.Malante
A. C. Xacarandaina
A.x. Xiradela
Escola do Alprende
AC Raigañas Cerqueda
Cantigas e Agarimos
A.C Arume de Caión
Argazo Baldaio
Asoc Veciños Leiloio
Nemeth Carballo
Inllar Couto
AC Maghúa Galiza
AC Queiroga
San Xulián de Seaia
Banda de Gaitas de Carballo

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Pandereteiras Arume no Furancho Os da Rianxeira (Bembrive) - San Brais 2019

(texto engadido o día 30/ / 1/ / 19 )


Sábado 2 de febreiro

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



25 aniversario de Arume (Torroso. Mos)

(texto engadido o día 9/ / 10/ / 18 )


Celebración do 25 aniversario de Arume no centro dotacional de Torroso (Mos) o 27 de outubro ás 20:30h

Noticia enviada por Lorena

- Arume- tradicional- folk- pandereteiras- Torroso- Mos- aniversario -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Programa musical do San Froilán (Lugo)
http://www.blogoteca.com/malmequer/index.php?cod=151464
(texto engadido o día 5/ / 10/ / 18 )


PROGRAMA



Xoves 4 de outubro de 2018



21.00 h Os Pelúdez entre nós + Los Gofiones + Cabezudos no pregón.

21.00 h Pasarrúas da charanga Clave de Sol pola rúa da Raí­ña, pr. Maior, Ruanova e pr. da Soidade

21.15 h Concerto de Los Gofiones na pr. de Santa Marí­a

22.15 h Concerto da Orquestra Folk Sondeseu + invitados: Vanesa Muela, Xuacu Amieva e Luis Peixoto, os mestres de Sondeseu, Begoña Riobó, Javier Feijoo Xisco, Anxo Pintos, Xosé Liz, Xaquí­n Xesteira e Rodrigo Romaní­, na pr. Horta do Seminario

23.30 h Verbena coa orquestra Panamá na pr. Maior

00.30 h Noite Sabinera a cargo de La Penúltima na pr. de Santa Marí­a

00.45 h A Duendeneta na pr. da Soidade



Venres 5 de outubro de 2018



12.00 h Pasarrúas dos Trastiños de Castelo por Albeiros e As Gándaras

12.45 h Concerto de Lucus Ensemble + Pilocha + Lis Latas na pr. de Santa Marí­a

13.00 h Sesión vermú a cargo do grupo Skintinght na Rinconada do Miño

13.00 h Os Pelúdez entre nós pola pr. Maior e o Recinto Feiral

13.00 h Pasarrúas de Devandoira infantil pola pr. Mártires de Carral, Rúa Dinán e Rúa San Roque ata Montirón

13.00 h Pasarrúas da charanga Os Amigos de Manolo por Recatelo, Puro Cora, Vila de Foz e Recinto Feiral

13.30 h Sesión vermú a cargo de Vrásica no Campo Castelo

19.00 h Verbena galega d’antes. Ven a aprender a bailar con Xabier Iglesias, coa actuación de Airiños da Freba e os Danzantes do Xeito. Caracterí­ate dos anos 40/50!

19.00 h Pasarrúas da charanga A Excusa por Recatelo, Puro Cora e Recinto Feiral

19.00 h Pasarrúas da charanga Garrafón.com pola pr. Mártires de Carral, San Pedro, rúa Progreso, San Marcos e Ruanova

19.30 h Pasarrúas de Airiños de Orzabai pola avda da Coruna, desde a Medusa, polas pr. Viana do Castelo e Agro do Rolo

21.00 h Concerto de La M.O.D.A. na pr. Horta do Seminario

22.00 h Espazo Hip Hop na pr. da Soidade, con Greensoul (teloneiro), CTX e Tekilas, The crossroads music e artistas de Capsule Corp (Happy004, KrK002, Karba e Sad Gonsales) Peche do Espazo coa actuación dos Dj Jako Robe e Miguel Palacios ás 01.00 h

23.30 h Concerto de Zenet na pr. de Santa Marí­a

00.45 h Os Festicultores e Louband polo recinto histórico



Sábado 6 de outubro de 2018



11.30 h IX Desfile de Gando San Froilán. Percorrido: tramo peonil da ronda da Muralla, pr. da Constitución, Campo Castelo, pr. Maior e Bispo Aguirre. Grupo acompanante Raí­ces do Campo

12.00 h Pasarrúas de Antaruxas e Sorteiros pola avda. Ramón Ferreiro, Rodrí­guez Mourelo e rúa Puro Cora

12.15 h Pasarrúas da charanga Son do Miño por Quiroga Ballesteros, pr. da Soidade,Tinerí­a, rúa do Mino, pr. do Campo e zona dos vinos

13.00 h Actuación da escola de música Fábrica de Sons na pr. do Cantiño

13.00 h Sesión Vermú de West Side Bones na pr. da Soidade

17.00 h XVI Festival de Cultura Tradicional, organizado pola asociación cultural Cantigas e Frores Participan: Grupo Etnográfico de Areosa (Viana do Castelo-Portugal) e Asociación Etnográfica Don Sancho (Zamora)

18.00 h A Duendeneta no Campo Castelo

18.30 h Pasarrúas de Arrincadeira Folk pola rúa San Marcos, Bolano Ribadeneira, rúa San Froilán e Ruanova

20.00 h Pasarrúas de Treboada pola rúa Quiroga Ballesteros, Mercado Municipal e Praza de Abastos

20.30 h Concerto de Hombres G na pr. Horta do Seminario

22.30 h Concerto de Javiera Mena na pr. de Santa Marí­a

23.30 h Verbena coa orquestra La Favorita na pr. Maior

00.00 h Noite electrónica con: Galician Army, Manu Chady, Frisco & Marcos Peón, na pr. de Santa Marí­a



Domingo 7 de outubro de 2018



11.30 h Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas, coa Asociación de Gaiteiros Galegos, polo recinto histórico. Participan: Abertal (A Rúa), A Volta do Agro (Lugo), Arume (Boiro), Banda de Gaitas Son da Chaira (Terra Chá), Caivanca, Cántigas e Frores e Folquiada (Lugo), Lagharteiras (Mos), Os Campantes da Baña (A Bana), Os de Algures (Pontevedra), Reviravolta e Xaora (Lugo)

12.30 h Ofrenda floral a Rosalí­a de Castro por parte de Paloma Lugilde coa participación dos Xí­lgaros de Lugo + Lulavai

12.30 h Pasarrúas de Pelexo de Ghaita dende a porta de Santiago, pola rúa Santiago e Calzada da Ponte

12.30 h Pasarrúas dos Valuros pola rúa Adolfo Suárez e Sagrado Corazón

12.30 h Pasarrúas de Abrente pola pr. da Milagrosa, Camino Real, rúa Mallorca e Av. da Coruna

13.00 h Actuación de Lulavai na pr. de Santa Marí­a

13.30 h Sesión vermú a cargo de Lacón con Grelos na pr. da Soidade

17.00 h Concertos das Bandas Música: Agrupación Musical do Rosal + Banda municipal de Sober

17.30 h XX Mostra de música tradicional do Domingo das Mozas coa Asociación de Gaiteiros Galegos polo recinto histórico

20.30 h Concerto de Rozalén na pr. Horta do Seminario

22.15 h Concerto de Nathy Peluso + Big Menú na pr. de Santa Marí­a

23.00 h Verbena coa Banda Gaudí­ na pr. Maior



Luns 8 de outubro de 2018



12.00 h Pasarúas das Vikingas pola rúa Progreso, Raí­ña, San Marcos, pr. de Ferrol, Campo Castelo, San Pedro e Mártires de Carral

13.30 h Sesión vermú con Los Alcántara na pr. de Santa Marí­a

17.30 h Sesión de tarde coa orquestra Breixa Band na pr. Maior

18.30 h Os Pelúdez entre nós na sesión de tarde da pr. Maior

18.45 h Cultura e tradición no Camiño na pr. Cantiño Nemesio Cobreros, actuación musical a cargo de Branca Villares

20.00 h Pasarrúas da charanga Terra Chá pola Ruanova

21.00 h Concerto de Adrián Vigo na pr. de Santa Marí­a



Martes 9 de outubro de 2018



11.30 h Pasarrúas da charanga Viño Branco pola rúa Quiroga Ballesteros (Mercado Municipal e Praza de Abastos) e Santo Domingo

16.00 h Actuación de Bruno Villamor

19.00 h Pasarrúas dos Campeiros de San Xoán do Campo polas rúas Quiroga Ballesteros, Santo Domingo, rúa Doutor Castro, pr. Maior e Bispo Aguirre

20.00 h Concerto de Barbarian Profhecies, na pr. da Soidade

21.00 h Concerto de Foolmakers + The Shakers, na pr. de Santa Marí­a



Mércores 10 de outubro de 2018



11.30 h Pasarrúas da charanga Ardeyukú polas rúas San Marcos, Santo Domingo, Doutor Castro, pr. Maior e Bispo Aguirre

18.30 h Actuación musical a cargo de Davide Salvado no Cantiño Nemesio Cobreros

19.00 h Pasarrúas de Nubeiro pola Fonte dos Ranchos, Castineiro e Lamas de Prado

20.00 h Pasarrúas de Son de Lugh por Puro Cora, Recatelo e Recinto Feiral

21.00 h Concerto de Lucí­a Pérez + Vizcaí­no, na pr. de Santa Marí­a



Xoves 11 de outubro de 2018



11.30 h “Camiño ao contar” con Lois Pérez Dí­az e Grupo de Baile e Gaitas Santaia de Oleiros, dende Porta San Pedro ata Porta Miñá

12.00 a 20.00 h Cultura e tradición no Camiño a cargo de Traxandaina no Cantiño Nemesio Cobreros cos seguintes obradoiros: Bastidor para nenas/os e na, estrutura do tapiz (Inés Rir), Demostración do antigo oficio de zoqueiro (Alberto Geada), Exposición e obradoiro de construción de corozas (ívaro M. Leiro). Actuación musical durante todo o dí­a a cargo do Grupo de Baile e Gaitas Santaia de Oleiros, con pezas tocadas, cantadas e bailadas da provincia de Lugo

13.00 h Sesión vermú de Kimuru na pr. do Campo Castelo

17.30 h Inicio do XIII SANFROIDANCE na pr. da Soidade

Nastasia Zürcher (17.30 h)

Escandaloso Xpósito & Hartosopash (18.30 h)

Soulmakclein (19.15 h)

Ganjahr Family (20.00 h)

Ms Maiko (21.10 h)

Karmasound (22.10 h)

Jotamayúscula (23.10 h)

Kron & Soto (00.20 h)

Dj Tillo (01.30 h)

Evento conducido por Narci Rodrí­guez acompanado polo artista visual VDJ Doble K

20.30 h Pasarrúas de Entre Lusco e Fusco polas Fontinas e Montirón

20.30 h Pasarrúas da charanga Malo Será por Augas Férreas, estrada da Granxa, Campos Novos, Alfonso X e Acea de Olga

21.00 h Os Pelúdez entre nós pola zona dos vinos

21.30 h Concerto de Heredeiros da Crus. Teloneiros: Wicked World (20.00 h) na pr. Horta do Seminario

22.45 h Fanfare Ciocarlia na pr. de Santa Marí­a

00.00 h Verbena coa orquestra Cinema na pr. Maior

00.30 h Os Festicultores polo recinto histórico zona dos vinos, rúa do Mino e Tinerí­a



Venres 12 de outubro de 2018



12.00 h Pasarrúas de Devandoira polo recinto histórico

12.30 h Actuación musical no Cantiño Nemesio Cobreros a cargo do Grupo de Zanfoñas da Tradescola

13.00 h Sesión vermú da orquestra Pontevedra na pr. Maior

13.30 h Sesión vermú dos Parentes na Rinconada do Miño

16.00 h Actuación musical dos Xí­lgaros de Lugo no Cantiño Nemesio Cobreros

18.30 h Pasarrúas de Meigas e Trasgos polo recinto histórico

19.00 h Actuación de Habelas Hainas na pr. da Soidade

20.30 h Concerto de Marky Ramone + Pussy Riot, na pr. Horta do Seminario

23.00 h Concerto de Myles Sanko “a voz revelación do Soul” na pr. de Santa Marí­a

23.30 h Verbena coa orquestra Pontevedra na pr. Maior



SAN FROILíN MIíšDO 2018



SíBADO 6



13.00 h Musicreques: “Contacontos musicais”

19.00 h Música Xoán Curiel: “A Casa do Terror”



DOMINGO 7



19.00 h Música. Paco Nogueiras: “Radio Bule Bule”

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Asociación de Danza Arume da Queiruga (Quiroga) - Curso 2018/2019

(texto engadido o día 2/ / 10/ / 18 )


- Grupo de Baile San Martiño (nenos e nenas ata 12 anos)
- Grupo Arume da Queiruga (de 12 en adiante)

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Asociación Cultural Musical Arume (Burela) - Curso 2018/2019
https://www.facebook.com/acmarumeburela/photos/a.703491439748215/1736609009769781/?type=3&theater
(texto engadido o día 13/ / 9/ / 18 )


TODO PREPARADO PARA O NOVO CURSO QUE COMEZARí A PARTIRES DO 17 DE SETEMBRO.TOD@S OS INTERESAD@S AQUí VOS ESPERAMOS. Para calquera información no correo acmarumeburela@gmail.com ou a traves da nosa páxina de facebook ou instagram.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Asociación Cultural Arume de Caión (Laracha) - Curso 2018/2019

(texto engadido o día 12/ / 9/ / 18 )



...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



V Festival de Bandas de Guillarei (Pontevedra)

(texto engadido o día 28/ / 8/ / 18 )


Sábado 1 de setembro, coa participación das Bandas de Gaitas de Arume (Malvas), Castrillón (Asturies), Lembranzas da Terra (Guillarei) e Tromentelo (Cangas)

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



I Encontro Folclórico en Muxía
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215464990571717&set=gm.10155834602061344&type=3&theater
(texto engadido o día 28/ / 8/ / 18 )


O vindeiro domingo tedes unha cita moi interesante en Muxí­a arredor da tradición e da cultura.

O Concello de Muxí­a organiza o I Encontro Folclórico no que teremos a oportunidade de desfrutar de Música Folclórica Suiza.

Ademais contaremos coa colaboración da A. C. Arume de Caión e cos grupos locais Xaramiños do Corpiño e Abaladeiras de Muxí­a, así­ como a participación do gran gaiteiro muxián Javier Vázquez.

Un preludio perfecto á nosa romarí­a da Barca... Estamos todos convidados!!

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



II Festival Folk Río Sisalde (Arteixo)

(texto engadido o día 15/ / 8/ / 18 )


Sábado 1 de setembro dende as 12 da mañá

A.C. Arume de Caión (A Laracha)
As Revolteadoras (Arteixo)
A.C. Triskell (Armentón)
A.X. Xiradela (Arteixo)
A.C. Queiroa (Uxes)
Banda de Gaitas de A.C. Abelladeira (O Bierzo)

Dequenvessendo (A Coruña)
Briganthya (Euskadi)
LUAR NA LUBRE


...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



V Festival Arume de Malvas (Pontevedra)

(texto engadido o día 17/ / 7/ / 18 )


Sábado 21 de xullo ás 20h no Torreiro de Festas de Malvas

Arume de Malvas
Lembranzas da Terra (Guillarei)
Acm Dambara (Burela)
Algarabía Folk

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Magosto Popular - Muxía

(texto engadido o día 10/ / 11/ / 17 )



O sábado 11 de novembro ás 18 horas, no porto de Muxía, celebraremos un Magosto Popular, organizado polo Concello de Muxía e a A. C. Abaladeiras.

Ademáis de Obradoiros e xogos populares, contaremos coa actuación de As Xeitosiñas de Leiloio, Mar Devalado de Camelle, A. C. Arume de Caión, Petaforte de Pereiriña, Abrindo Rejo de Xaviña, Xaramiños do Corpiño de Muxía e Abaladeiras de Muxía.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Festival BailaMos
https://www.mos.es/o-festival-bailamos-celebrarase-o-2-de-setembro-dentro-de-o-son-do-pazo/
(texto engadido o día 1/ / 9/ / 17 )


Sábado 2 de setembro ás 17:00h
Pazo de Mos.
Camiño A Rúa, 1.
Sta. Eulalia de Mos.


Por segundo ano consecutivo, vaise integrar dentro da programación de “O Son o Pazo” o festival “Bailamos”, no que actuarán, na tarde do sábado 2 de setembro, 7 grupos de baile galego do Concello de Mos. A idea principal da organización do festival segue a ser a de consolidar o evento como un referente da música folk e o baile tradicional galego, pasando a formar parte dunha das citas máis importantes no panorama cultural municipal.

O Festival “Bailamos” contará coa actuación estrela do grupo folk Algarabía e dará comezo ás 17.00 horas da tarde do sábado no Pazo de Mos. Durante a xornada vespertina actuarán os grupos Tangaraño, Santa Eulalia de Mos, Arume de Guizán, Follas Novas de Guizán, Ruada de Torroso, Celado e Nosa Terra de Pereiras.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



VI Festival Aturuxo. Ourol (Lugo)

(texto engadido o día 28/ / 7/ / 17 )


20-29 de Xullo, Bravos, Ourol
ENTRADA E ACAMPADA DE BALDE.

Día 28 - PREATURUXO - Cea popular e foliada

Día 29 - FESTIVAL ATURUXO
13.30h. - SESIÓN VERMÚ CON A.C.M. ARUME DE BURELA (PROGRAMA MUSIQUEANDO DA DEPUTACIÓN DE LUGO).
17.00h. - XOGOS POPULARES E ANIMACIÓN DE RÚA.
21.30h. - A COMPAÑÍA DO RUIDO - PAN DE CAPAZO - TRAPALLADA - BÖJ.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



III Foliada de Cervo (Lugo)

(texto engadido o día 6/ / 5/ / 17 )


Sábado 6 de maio ás 12:00h



O próximo 6 de maio celebrarase a #IIIFoliadaCervo e a XI Festa de degustación da carne de porco na Praza do Souto.

PROGRAMA (en construción)

12h Obradoiro de canto e pandeireta para crianzas
19h 30 Actuación de Airiños do Xunco
20h Festa de degustación da carne de porco
21h Foliada: ACM Arume Burela (Burela), OS Do 21 (O Vicedo)
21h 30 Concerto d’ Os Carecos
22h 15 Foliada: Ledicia Scr (Burela), O Son Do Sor (O Barqueiro), A Rebolaxe (San Cibrao)
23h Concerto de Radio Cos
Foliada libre

Artesanía: Lucecús

+ info en breve


Organizan: A.C. Airiños do Xunco e Acr Fervenza de Sargadelos
Colabora: EXCMO CONCELLO DE CERVO // AYUNTAMIENTO DE CERVO

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Pandereteiras Arume en Bembrive (Vigo)

(texto engadido o día 2/ / 2/ / 17 )


Xoves 2 de febreiro ás 21:00h
FURANCHO ENDULZA TU VIDA.
Camiño novelos, 28 Bembrive.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



V As Penizas Folk (Paramos-Tui)

(texto engadido o día 20/ / 9/ / 16 )


23 e 24 de setembro

Venres 23
Actuacións Cé Orquestra Pantasma e de grupos da zona

Sábado 24
Arume de Malvas, Os Terribles de Seoanes, Os Carunhos, Riobó, Pelepau

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



FestiFolk Costa da Morte (Carballo)

(texto engadido o día 8/ / 7/ / 16 )


Sábado 9 de xullo
Xabier Díaz e as Adufeiras de Salitre, Pepe Vaamonde Grupo, Grupo de Gaitas de Carballo, Arume, Malante, A Cruz de Baixar,...

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



[1] [2]


buscar mais información
sobre arume en
Ghastas Pista?

Voltar á páxina anterior

Ghastas Pista?

Falándoche de música galega dende o Século XX
info@ghastaspista.com

[ Discos ]-[ Historia..]-[ Novas ]-[ Concertos ]-[ Radio ]-[ De copas ]
[ Foro ]-[ Actualizacións ]-[ Videos ]-[ Outras ]