Ghastas Pista?

Lulavai
XML



   >> Iniciar Sesión  


Buscar información
sobre outro grupo / etiqueta:



Novas que incluen 'Lulavai':


Programa musical do San Froilán (Lugo)
http://www.blogoteca.com/malmequer/index.php?cod=151464
(texto engadido o día 5/ / 10/ / 18 )


PROGRAMA



Xoves 4 de outubro de 2018



21.00 h Os Pelúdez entre nós + Los Gofiones + Cabezudos no pregón.

21.00 h Pasarrúas da charanga Clave de Sol pola rúa da Raí­ña, pr. Maior, Ruanova e pr. da Soidade

21.15 h Concerto de Los Gofiones na pr. de Santa Marí­a

22.15 h Concerto da Orquestra Folk Sondeseu + invitados: Vanesa Muela, Xuacu Amieva e Luis Peixoto, os mestres de Sondeseu, Begoña Riobó, Javier Feijoo Xisco, Anxo Pintos, Xosé Liz, Xaquí­n Xesteira e Rodrigo Romaní­, na pr. Horta do Seminario

23.30 h Verbena coa orquestra Panamá na pr. Maior

00.30 h Noite Sabinera a cargo de La Penúltima na pr. de Santa Marí­a

00.45 h A Duendeneta na pr. da Soidade



Venres 5 de outubro de 2018



12.00 h Pasarrúas dos Trastiños de Castelo por Albeiros e As Gándaras

12.45 h Concerto de Lucus Ensemble + Pilocha + Lis Latas na pr. de Santa Marí­a

13.00 h Sesión vermú a cargo do grupo Skintinght na Rinconada do Miño

13.00 h Os Pelúdez entre nós pola pr. Maior e o Recinto Feiral

13.00 h Pasarrúas de Devandoira infantil pola pr. Mártires de Carral, Rúa Dinán e Rúa San Roque ata Montirón

13.00 h Pasarrúas da charanga Os Amigos de Manolo por Recatelo, Puro Cora, Vila de Foz e Recinto Feiral

13.30 h Sesión vermú a cargo de Vrásica no Campo Castelo

19.00 h Verbena galega d’antes. Ven a aprender a bailar con Xabier Iglesias, coa actuación de Airiños da Freba e os Danzantes do Xeito. Caracterí­ate dos anos 40/50!

19.00 h Pasarrúas da charanga A Excusa por Recatelo, Puro Cora e Recinto Feiral

19.00 h Pasarrúas da charanga Garrafón.com pola pr. Mártires de Carral, San Pedro, rúa Progreso, San Marcos e Ruanova

19.30 h Pasarrúas de Airiños de Orzabai pola avda da Coruna, desde a Medusa, polas pr. Viana do Castelo e Agro do Rolo

21.00 h Concerto de La M.O.D.A. na pr. Horta do Seminario

22.00 h Espazo Hip Hop na pr. da Soidade, con Greensoul (teloneiro), CTX e Tekilas, The crossroads music e artistas de Capsule Corp (Happy004, KrK002, Karba e Sad Gonsales) Peche do Espazo coa actuación dos Dj Jako Robe e Miguel Palacios ás 01.00 h

23.30 h Concerto de Zenet na pr. de Santa Marí­a

00.45 h Os Festicultores e Louband polo recinto histórico



Sábado 6 de outubro de 2018



11.30 h IX Desfile de Gando San Froilán. Percorrido: tramo peonil da ronda da Muralla, pr. da Constitución, Campo Castelo, pr. Maior e Bispo Aguirre. Grupo acompanante Raí­ces do Campo

12.00 h Pasarrúas de Antaruxas e Sorteiros pola avda. Ramón Ferreiro, Rodrí­guez Mourelo e rúa Puro Cora

12.15 h Pasarrúas da charanga Son do Miño por Quiroga Ballesteros, pr. da Soidade,Tinerí­a, rúa do Mino, pr. do Campo e zona dos vinos

13.00 h Actuación da escola de música Fábrica de Sons na pr. do Cantiño

13.00 h Sesión Vermú de West Side Bones na pr. da Soidade

17.00 h XVI Festival de Cultura Tradicional, organizado pola asociación cultural Cantigas e Frores Participan: Grupo Etnográfico de Areosa (Viana do Castelo-Portugal) e Asociación Etnográfica Don Sancho (Zamora)

18.00 h A Duendeneta no Campo Castelo

18.30 h Pasarrúas de Arrincadeira Folk pola rúa San Marcos, Bolano Ribadeneira, rúa San Froilán e Ruanova

20.00 h Pasarrúas de Treboada pola rúa Quiroga Ballesteros, Mercado Municipal e Praza de Abastos

20.30 h Concerto de Hombres G na pr. Horta do Seminario

22.30 h Concerto de Javiera Mena na pr. de Santa Marí­a

23.30 h Verbena coa orquestra La Favorita na pr. Maior

00.00 h Noite electrónica con: Galician Army, Manu Chady, Frisco & Marcos Peón, na pr. de Santa Marí­a



Domingo 7 de outubro de 2018



11.30 h Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas, coa Asociación de Gaiteiros Galegos, polo recinto histórico. Participan: Abertal (A Rúa), A Volta do Agro (Lugo), Arume (Boiro), Banda de Gaitas Son da Chaira (Terra Chá), Caivanca, Cántigas e Frores e Folquiada (Lugo), Lagharteiras (Mos), Os Campantes da Baña (A Bana), Os de Algures (Pontevedra), Reviravolta e Xaora (Lugo)

12.30 h Ofrenda floral a Rosalí­a de Castro por parte de Paloma Lugilde coa participación dos Xí­lgaros de Lugo + Lulavai

12.30 h Pasarrúas de Pelexo de Ghaita dende a porta de Santiago, pola rúa Santiago e Calzada da Ponte

12.30 h Pasarrúas dos Valuros pola rúa Adolfo Suárez e Sagrado Corazón

12.30 h Pasarrúas de Abrente pola pr. da Milagrosa, Camino Real, rúa Mallorca e Av. da Coruna

13.00 h Actuación de Lulavai na pr. de Santa Marí­a

13.30 h Sesión vermú a cargo de Lacón con Grelos na pr. da Soidade

17.00 h Concertos das Bandas Música: Agrupación Musical do Rosal + Banda municipal de Sober

17.30 h XX Mostra de música tradicional do Domingo das Mozas coa Asociación de Gaiteiros Galegos polo recinto histórico

20.30 h Concerto de Rozalén na pr. Horta do Seminario

22.15 h Concerto de Nathy Peluso + Big Menú na pr. de Santa Marí­a

23.00 h Verbena coa Banda Gaudí­ na pr. Maior



Luns 8 de outubro de 2018



12.00 h Pasarúas das Vikingas pola rúa Progreso, Raí­ña, San Marcos, pr. de Ferrol, Campo Castelo, San Pedro e Mártires de Carral

13.30 h Sesión vermú con Los Alcántara na pr. de Santa Marí­a

17.30 h Sesión de tarde coa orquestra Breixa Band na pr. Maior

18.30 h Os Pelúdez entre nós na sesión de tarde da pr. Maior

18.45 h Cultura e tradición no Camiño na pr. Cantiño Nemesio Cobreros, actuación musical a cargo de Branca Villares

20.00 h Pasarrúas da charanga Terra Chá pola Ruanova

21.00 h Concerto de Adrián Vigo na pr. de Santa Marí­a



Martes 9 de outubro de 2018



11.30 h Pasarrúas da charanga Viño Branco pola rúa Quiroga Ballesteros (Mercado Municipal e Praza de Abastos) e Santo Domingo

16.00 h Actuación de Bruno Villamor

19.00 h Pasarrúas dos Campeiros de San Xoán do Campo polas rúas Quiroga Ballesteros, Santo Domingo, rúa Doutor Castro, pr. Maior e Bispo Aguirre

20.00 h Concerto de Barbarian Profhecies, na pr. da Soidade

21.00 h Concerto de Foolmakers + The Shakers, na pr. de Santa Marí­a



Mércores 10 de outubro de 2018



11.30 h Pasarrúas da charanga Ardeyukú polas rúas San Marcos, Santo Domingo, Doutor Castro, pr. Maior e Bispo Aguirre

18.30 h Actuación musical a cargo de Davide Salvado no Cantiño Nemesio Cobreros

19.00 h Pasarrúas de Nubeiro pola Fonte dos Ranchos, Castineiro e Lamas de Prado

20.00 h Pasarrúas de Son de Lugh por Puro Cora, Recatelo e Recinto Feiral

21.00 h Concerto de Lucí­a Pérez + Vizcaí­no, na pr. de Santa Marí­a



Xoves 11 de outubro de 2018



11.30 h “Camiño ao contar” con Lois Pérez Dí­az e Grupo de Baile e Gaitas Santaia de Oleiros, dende Porta San Pedro ata Porta Miñá

12.00 a 20.00 h Cultura e tradición no Camiño a cargo de Traxandaina no Cantiño Nemesio Cobreros cos seguintes obradoiros: Bastidor para nenas/os e na, estrutura do tapiz (Inés Rir), Demostración do antigo oficio de zoqueiro (Alberto Geada), Exposición e obradoiro de construción de corozas (ívaro M. Leiro). Actuación musical durante todo o dí­a a cargo do Grupo de Baile e Gaitas Santaia de Oleiros, con pezas tocadas, cantadas e bailadas da provincia de Lugo

13.00 h Sesión vermú de Kimuru na pr. do Campo Castelo

17.30 h Inicio do XIII SANFROIDANCE na pr. da Soidade

Nastasia Zürcher (17.30 h)

Escandaloso Xpósito & Hartosopash (18.30 h)

Soulmakclein (19.15 h)

Ganjahr Family (20.00 h)

Ms Maiko (21.10 h)

Karmasound (22.10 h)

Jotamayúscula (23.10 h)

Kron & Soto (00.20 h)

Dj Tillo (01.30 h)

Evento conducido por Narci Rodrí­guez acompanado polo artista visual VDJ Doble K

20.30 h Pasarrúas de Entre Lusco e Fusco polas Fontinas e Montirón

20.30 h Pasarrúas da charanga Malo Será por Augas Férreas, estrada da Granxa, Campos Novos, Alfonso X e Acea de Olga

21.00 h Os Pelúdez entre nós pola zona dos vinos

21.30 h Concerto de Heredeiros da Crus. Teloneiros: Wicked World (20.00 h) na pr. Horta do Seminario

22.45 h Fanfare Ciocarlia na pr. de Santa Marí­a

00.00 h Verbena coa orquestra Cinema na pr. Maior

00.30 h Os Festicultores polo recinto histórico zona dos vinos, rúa do Mino e Tinerí­a



Venres 12 de outubro de 2018



12.00 h Pasarrúas de Devandoira polo recinto histórico

12.30 h Actuación musical no Cantiño Nemesio Cobreros a cargo do Grupo de Zanfoñas da Tradescola

13.00 h Sesión vermú da orquestra Pontevedra na pr. Maior

13.30 h Sesión vermú dos Parentes na Rinconada do Miño

16.00 h Actuación musical dos Xí­lgaros de Lugo no Cantiño Nemesio Cobreros

18.30 h Pasarrúas de Meigas e Trasgos polo recinto histórico

19.00 h Actuación de Habelas Hainas na pr. da Soidade

20.30 h Concerto de Marky Ramone + Pussy Riot, na pr. Horta do Seminario

23.00 h Concerto de Myles Sanko “a voz revelación do Soul” na pr. de Santa Marí­a

23.30 h Verbena coa orquestra Pontevedra na pr. Maior



SAN FROILíN MIíšDO 2018



SíBADO 6



13.00 h Musicreques: “Contacontos musicais”

19.00 h Música Xoán Curiel: “A Casa do Terror”



DOMINGO 7



19.00 h Música. Paco Nogueiras: “Radio Bule Bule”

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



V Festival de Arpa en Noia
http://www.blogoteca.com/malmequer/index.php?cod=150878
(texto engadido o día 3/ / 8/ / 18 )


Programa 2018:

Nova edición do Festival de Arpa que terá lugar dende o 30 de xullo ao 3 de Agosto en Noia. O festival levaráse a cabo na praza do Tapal, o Teatro Coliseo Noela e nas igrexas de Santa Marí­a a Nova e San Martiño



Martes 31 de Xullo

-Concerto especial de Carlos Nuñez & invitados



Mércores 1 de Agosto

-Hirundo Maris

-Susana Cermeño

-Coro de Nenos Cantores da OSG & Alba Barreiro



Xoves 2

-Zumaque Trio

-Carlos Metralleta Orozco



Venres 3

-Clotilde Trouillaud

-Lulavai

-Rossitza Milevska Trio

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



NOIA HARP FEST

(texto engadido o día 28/ / 7/ / 18 )


Do 31 de xullo ao 3 de atosto.


31 xullo
22.00. Concerto especial CARLOS NÚÑEZ & convidados (igrexa de San Martiño). Entradas en Ataquilla.com.

1 de agosto
19.00. HIRUNDO MARIS (Santa María A Nova). Entrada libre ata completar aforo.
21.30. SUSANA CERMEÑO e CORO DE NENOS CANTORES da OSG & ALBA BARREIRO (Teatro Coliseo Noela). En breve, información sobre as entradas.

2 de agosto
19.00. Espectáculo infantil-familiar “MUS” con ELENA PAZ (Teatro Coliseo Noela). Entrada libre ata completar aforo.
21.30. ZUMAQUE TRÍO e CARLOS “Metralleta” OROZCO (Praza do Tapal). Entrada libre.

3 de agosto
19.00. CLOTILDE TROUILLAUD (Santa María A Nova). Entrada libre ata completar aforo.
21.30. LULAVAI e ROSSITZA MILEVSKA TRIO (Praza do Tapal). Entrada libre.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Próximos concertos de Lulavai

(texto engadido o día 5/ / 7/ / 18 )


26 de xullo - Sanxenxo
1 de agosto - Cambados
3 de agosto - Noia
4 de agosto - Baleira
5 de agosto - Senraselhe (Portugal)

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Lulavai en Arcade, Soutomaior

(texto engadido o día 23/ / 11/ / 17 )


Venres 24 de novembro ás 20:30h
Centro multiusos de Arcade, Soutomaior.



...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



XV Noite Folk - Negreira
http://www.concellodenegreira.gal/index.php/gl/novas/nova/907-treixadura-soara-na-xv-noite-folk
(texto engadido o día 10/ / 8/ / 17 )


Venres 18 de agosto ás 23h
Pontemaceira
LULAVAI


Sábado 19 de agosto ás 22:30h
Refuxo de Cobas (Negreira, A Coruña).

UXÍA
TREIXADURA
TIRULEQUE

Noticia enviada por Xandra

- Tiruleque -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Lulavai en Pontevedra

(texto engadido o día 29/ / 7/ / 16 )


Venres 29 de xullo
Glorieta De Compostela
Ciclo "Paseantes" 2016, que se celebra en distintos lugares das rúas de Pontevedra.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Lulavai en Brión

(texto engadido o día 18/ / 6/ / 16 )


Sábado 18 de xuño
Centro Social Polivalente Brión

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



LULAVAI en A Estrada

(texto engadido o día 13/ / 5/ / 16 )


Venres 13 de maio
Teatro Principal A Estrada
Lulavai presenta "lémbrame un soño", dentro do ciclo de concertos de primaveira que se celebra no Teatro Principal da Estrada

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Obradoiro de percusión miúda en O Fiadeiro (Vigo)

(texto engadido o día 26/ / 11/ / 15 )


Sábado, 28 de novembro entre 10:00 y 14:00


O OBRADOIRO

O obradoiro de percusión miúda ten como obxectivo introducir aos alumnos nestes instrumentos, ás veces esquecidos nas aulas de percusión tradicional.

Os contidos programados están estruturados en tres bloques:

- Organoloxía e os instrumentos de percusion miúda (tarrañolas, cunchas e culleres)
- Rudimentos técnicos
- Patróns rítmicos

O obradoiro terá unha orientación principalmente práctica, centrado en adquirir as bases necesarias para poder tocar con eles e dominar aqueles patróns rímticos estándar máis utilizados na música galega.

Non é imprescindible dispoñer de instrumentos propios e se proporcionará material didáctico ao alumnado.

ANXO PARDO

Estudou percusión na Etrad de Vigo e asistiu a diversos cursos con mestres comon Xaquín Xesteira ou Xosé Lois Romero Cajigal.

Na actualidade forma parte de Orquestra Folk Sondeseu e do grupo Malvela cos que ten gravados diversos discos. Tamén ten colaborado noutras gravacións como “Na flor dos meus anos” (Sra. Carmen), Lulavai, Meniños cantores, “De pano sedán”, “Cantos no camiño” e "Rosalía Pequeniña".

Horario do curso: Sábado 28 de novembro de 10.00 a 14.00

Prezo para soci@s: 30.00 euros
Prezo non soci@s: 35.00 euros

Adxuntamos cartaz
Agradecemos máxima difusión
http://www.blogescolaofiadeiro.blogspot.com.es/2015/11/o-obradoiro-o-obradoiro-de-percusion.html

Un saúdo

O Fiadeiro
R/ Xesús Fernández Nº3 Baixo
36205 Vigo (Pontevedra)
629 585 355 - 986 253 585
www.ofiadeiro.com

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



LULAVAI en Pontevedra

(texto engadido o día 28/ / 9/ / 15 )


Domingo, 4 de outubro ás 17:30

Concerto de Lulavai coa participación do Centro coreográfico galego, dentro da programación do Faiponting.
Na illa do covo en Pontevedra.
Entrada de balde.
- Lulavai -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



LULAVAI en Tabuaço (Portugal)

(texto engadido o día 8/ / 9/ / 15 )


Domingo, 13 de setembro ás 17:00
Tabuaço, Viseu , Portugal

Concerto de Lulavai noa III edición do festival Oito mãos en Portugal, na Igreja Matriz de Barco, en Tabuaço
- Lulavai -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



I Festival Internacional Arpa Vila de Noia
http://www.gaiteirosgalegos.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3200:i-festival-internacional-de-arpa-vila-de-noia&catid=27&Itemid=18
(texto engadido o día 7/ / 8/ / 14 )


Noia 5, 6 e 7 de agosto de 2014



Santa Maria a Nova:

Dia 5, 20 horas: Alba Barreiro (Galicia), arpa clásica.

Dia 6, 20 horas: Bleuenn Le Friec (Bretaña), arpa clásica.

Dia 7, 20 horas: Laiose Kelly (Irlanda), arpa celta.


Praza do Tapal:

Dia 5, 21 horas: Lulavai (Galicia)

Dia 6, 21 horas: Primordiais (Galicia)

Día 7, 21 horas: Rodrigo Romaní (Galicia)

- Lulavai -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



AS ARPAS DE BREOGAN Novo disco de Rodrigo Romaní­
http://www.folmusica.com/gl/novas/667/as-arpas-de-breogan-novo-disco-de-rodrigo-romani
(texto engadido o día 1/ / 11/ / 12 )


DATA DE PUBLICACION DO DISCO 20/11/12

Concertos:
25 de novembro - Noia
14 de nadal - Compostela. Teatro Principal
22 de nadal - Porriño (Liceum)
19 de xaneiro - Illa de Arousa (Auditorio)
21 de Febreiro, Lugo.
23 de Febreiro, Pontevedra.

Desque a finais da década dos 70 no pasado século Emilio Cao, primeiro e Rodrigo Romaní despois, introduciran o uso da arpa céltica nas novas lecturas que o nacente estilo, o folk galego, planteaba sobre a música de tradición oral, danzas e cantos antigos ou de máis recente incorporación á música popular, un longo camiño foi percorrido por grupos e solistas de todo o pais que incorporaron o instrumento proporcionándolle diferentes acentos e modos de interpretación. Particularmente a aparición da primeira aula dedicada a arpa céltica en España no seo da Universidade Popular de Vigo en 1996, por empeño do luthier Ramón Casal e de Rodrigo Romaní, e o seu posterior desenvolvemento na ETRAD (Escola Municipal de Música Folk e Tradicional) na mesma cidade, marca un punto de inflexión determinante na creación dun estilo propio con acento galego.Milladoiro, Berrogüetto ou máis recentemente Lulavai, Sete Saias, Roi Casal ou a sección de arpas da orquestra Folk Sondeseu, tiveron ou teñen vinculación coa Aula de Arpa Céltica da ETRAD. Hoxe podemos atopar neste fermoso recuncho atlántico cualificados intérpretes e constructores dun instrumento prácticamente descoñecido en España hai tres décadas.




En As Arpas de Breogán, Rodrigo Romaní presenta un traballo adicado ao son da arpa céltica é á súa utilización dentro do folk contemporáneo creado a partir da música tradicional.Temas de composición propia e adaptacións de temas tradicionais e mesmo da música culta compoñen un variado repertorio que engancha pola súa sonoridade e orixinalidade. Primariamente concebido para duas arpas, voces, contrabaixo e percusión en formato de cuarteto, presenta outros instrumentos como ocarinas ou guimbardas e elementos de ambientación electrónica, facendo que o público descubra un xeito diferente de aproximarse á faciana musical dunha cultura ibérica de fonda personalidade milenaria

- Rodrigo Romaní -

+ 2 noticias relacionadas

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Lulavai en Melide

(texto engadido o día 28/ / 6/ / 12 )


29 de Xuño ás 24h, no Pub Gatos
- Lulavai -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Lulavai en concerto no Auditorio do Concello de Vigo

(texto engadido o día 16/ / 2/ / 12 )


17 de Febreiro no Auditorio do concello de Vigo, as 21:00. presentando o Cd "CorDasVerbas".



A historia de Lulavai comenza na "Escola de Artes e Oficios" de Vigo onde as catro compoñentes da banda coñécense (Paula Oanes, Josefa Fernández, Lorena Reinaldo e Elena Paz). Estudian arpa céltica co profesor Rodrigo Romaní e pasan a formar parte da orquestra folc Sondeseu, comenzando un período de xiras, percorrendo importantes escenarios da xeografía nacional e europea. A finais do 2007 deciden crear “Lulavai”, un novo proxecto no que a sonoridade de 4 arpas e 4 voces fúndense para interpretar con son propio temas tradicionais e de composición. En Marzo do 2008 Lulavai acada o posto de finalista no concurso "Festival Cancioneiros" convocado pola fundación Pedro Barrié de la Maza. A partires dese momento comenzan a percorrer escenarios de Galegos e europeos. En Abril de 2010 sae a venda o seu primeiro traballo discográfico "CorDasVerbas".
- Lulavai -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Lulavai e Irtio finalistas no VI concurso para grupos folk" Folkezblai de Ermua
http://www.ermua.es/pags/index/ca_detallenoticia.asp?id=3579;
(texto engadido o día 22/ / 6/ / 11 )



- Lulavai- Irtio -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



39e Festival Interceltique - 2009 - Bienvenue à la Galice !
http://www.festival-interceltique-2009.com/galice-festival-interceltique.php
(texto engadido o día 23/ / 6/ / 09 )


RELACIÓN DOS GRUPOS GALEGOS QUE VAN PARTICIPAR, ESTE ANO, NO 39º FESTIVAL INTERCELTIQUE DE LORIENT, ANO ADICADO A GALICIA:



BANDA DE GAITAS, AIRIÑOS DE FENE

GRUPO DE DANZAS, XACARANDAINA

BANDA DE GAITAS, MOXENAS MÚSICAL GALEGA

GRUPO FOLK, PRADAIRO ( NO CONCURSO: LOÏC RAISON )

CREMA DE GAITA

SON DE SEU
SUSANA SEIVANE

CARLOS NUÑEZ

BERROGÜETTO

PRÓ CONCURSO MAC CRIMMOM DE SOLISTAS DE GAITA:

ALBERTO COYA
PABLO DALAMA
PEDRO ALVAREZ
XURXO FERNANDEZ

PROGRAMA ACTUACIÓNS NO PAVILLÓN DE GALICIA (TURGALICIA)

VIERNES, 31/07
18:00h. • Edelmiro Fernández
19:30h. • Marta Quintana é a súa banda
21:00h. • BellónMaceiras Quinteto
22:15h. • Fía na Roca

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

SÁBADO, 01/08

12:00h. • BellónMaceiras Quinteto
13:30h. • Marta Quintana e a súa
15:00h. • Edelmiro Fernández

Ambientación Pabellón • Alba Gutiérrez

18:00h. • Marta Quintana e a súa banda
19:30h • Edelmiro Fernández
21:00h. • Fía na Roca
22:15h. • Berrogüeto

Ambientación Pabellón • Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

DOMINGO, 02/08

12:00h. • Fía na Roca
13:30h. • Rosa Cedrón
15:00h. • BellónMaceiras Quinteto

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Rosa Cedrón
19:30h • BellónMaceiras Quinteto
21:00h. • Berrogüeto
22:15h. • Cristina Pato

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

LUNES, 03/08

12:00h. • Berrogüeto
13:30h. • Soas
15:00h. • Limagoia

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Limagoia
19:30h • Soas
21:00h. • Cristina Pato
22:15h. • Crema de Gaita

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

MARTES, 04/08

12:00h. • Pablo Carpintero
13:30h. • Espido
15:00h. • Pablo Carpintero

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Pablo Carpintero
19:30h • Limagoia
22:15h. • Anxo Lorenzo Band

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

MIÉRCOLES, 05/08

12:00h. • Crema de Gaita
13:30h. • Emilio Cao
15:00h. • Espido

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Emilio Cao
19:30h. • Espido
21:00h. • Anxo Lorenzo Band

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

JUEVES, 06/08

12:00h. • Anxo Lorenzo Band
13:30h. • Isga Collective
15:00h. • Emilio Cao

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Isga Collective
19:30h. • Emilio Cao
22:15h. • Ialma + Licor Kafé

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

VIERNES, 07/08

13:30h. • Lulavai
15:00h. • Isga Collective

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Dúo de Arpa Céltica e Violín
19:30h. • Licor Kafé
21:00h. • Ialma
22:15h. • BoNoVo

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

SÁBADO, 08/08

12:00h. • Ialma + Licor Kafé
13:30h. • Faltriqueira
15:00h. • Lulavai

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Faltriqueira
19:30h. • Dúo de Arpa Céltica e Violín
21:00h. • BoNoVo
22:15h. • Lamatumbá

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

DOMINGO, 09/08

12:00h. • Lamatumbá
13:30h. • BoNoVo
15:00h. • Faltriqueira

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • BoNoVo
19:30h. • Faltriqueira
21:00h. • Lamatumbá
22:15h. • Actuación sorpresa (Susana Seivane)

- Interceltique- Lorient -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::






En 'Novas Relacionadas'



* Galiza desembarca en Lorient



Lulavai



en Myspace







buscar mais información
sobre Lulavai en
Ghastas Pista?

buscar mais información
sobre Lulavai en
Ghastas Pista?

Voltar á páxina anterior

Ghastas Pista?

Falándoche de música galega dende o Século XX
info@ghastaspista.com

[ Discos ]-[ Historia..]-[ Novas ]-[ Concertos ]-[ Radio ]-[ De copas ]
[ Foro ]-[ Actualizacións ]-[ Videos ]-[ Outras ]