Ghastas Pista?

Crema de Gaita
XML



   >> Iniciar Sesión  


Buscar información
sobre outro grupo / etiqueta:



Novas que incluen 'Crema de Gaita':


Festa da Cultura en Vigo
http://www.gaiteirosgalegos.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3175:festa-da-cultura-en-vigo&catid=27&Itemid=18
(texto engadido o día 25/ / 7/ / 14 )


Quinta edición da Festa da Cultura de Vigo que organiza á Agrupación de Centros Deportivos e Culturais e que é patrocinada en exclusiva polo Concello de Vigo.

Vai ter lugar os días 24, 25 e 26 de xullo na Porta do Sol de Vigo. Haberá actuacións musicais, de teatro, desfiles, mostras de artesanía e concertos.

xoves 24
Vrienden, Cuarteto Caramuxo e Crema de gaita

venres 25
Filobia, Paracetamol e Fanfarria Takikardia

sábado 26
Banda de gaitas Xarabal, Anxo Lorenzo, Peregrino Gris

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



XXIX Festival de Ortigueira
http://www.festivaldeortigueira.com/programacion.php?lg=gal
(texto engadido o día 1/ / 7/ / 13 )


Xoves 11 de xullo


20:15 h- Inauguración musical

Praza de Isabel II

22:00 h- Sesión de concertos

Escenario Estrella Galicia

Proxecto Runas + Os Cempés

Escenario Estrella Galicia
Boc (Illas Baleares)
Ruaille Buaille (País Vasco)
Folk on Crest (Castela e León)
Guezos (Galicia)

Os Cempés (Galicia)

10 h- "Momentos"

Claustro Concello Ortigueira Exposición fotográfica de Toni Rego.

10 h- "Galicia's dream"

Centro recepción visitantes Exposición fotográfica de Vicente Ansola, "o retratista de Vilaeimil".

17 h- Feira de artesanía

Paseo marítimo Apertura das casetas do feiral



Venres 12 de xullo


22:00 h- Sesión de concertos

Escenario Estrella Galicia
Birimbao (Galicia)
Escola de gaitas de Ortigueira (Galicia)
Kan (Irlanda)
Guidewires (Irlanda)
Riobó (Galicia)

10 h- "Momentos"

Claustro Concello Ortigueira Exposición fotográfica de Toni Rego.

10 h- "Galicia's dream"

Centro recepción visitantes
Exposición fotográfica de Vicente Ansola, "o retratista de Vilaeimil".

12 h- Feira de artesanía

Paseo marítimo
Apertura das casetas do feiral

12:15 h- Pasacalles

Rúas da vila
Bagad Glazik Kemper

19:00 h- Pasacalles

Rúas da vila
Banda de gaitas Manxadoira e Banda de gaitas Concello dos Blancos

20:00 h- Proxección documental

Teatro Beneficencia
Estrea de "Ortigueira: los ecos de Finis Terrae" de El Jinete Films



Sábado 13 de xullo


22:00 h- Sesión de concertos

Escenario de Estrella Galicia
Bagad Glazik Kemper (Bretaña)
Banda Crebinsky (Galicia)
Dominic Graham School of Irish dance (Irlanda)
Dán (Irlanda- Escocia- Bretaña)
Gwendal (Bretaña)
Harmonica Creams (Xapón)

10:00 h- "Momentos"

Claustro Concello Ortigueira Exposición fotográfica de Toni Rego.

10:00 h- "Galicia's dream"

Centro recepción visitantes Exposición fotográfica de Vicente Ansola, "o retratista de Vilaeimil".

12:00 h- Feira de artesanía

Paseo marítimo Apertura das casetas do feiral

12:15 h- Pasacalles

Rúas da vila
Bagad Glazik e Banda Gaitas de Ladrido

19:00 h- Pasacalles

Rúas da vila
Banda Gaitas Soto Rei + B.G. Manxadoira

20:00 h- Concerto de Sylvain Barou Trío


Teatro de Beneficencia
Entrada: 3 euros


Domingo 14 de xullo


12 h- Desfile de bandas


Saída dende PRAZA DE ISABEL II
Escola de Gaitas de Ortigueira
Banda de gaitas de Ladrido
Bagad Glazik Kemper
Banda de gaitas Concello dos Blancos
Banda de gaitas Manxadoira
Banda de gaites Soto Rei
Banda de gaitas Agarimo

10:00 h- "Momentos"


Claustro Concello Ortigueira
Exposición fotográfica de Toni Rego.

10:00 h- "Galicia's dream"


Centro recepción visitantes
Exposición fotográfica de Vicente Ansola, "o retratista de Vilaeimil".

12:00 h- Feira de artesanía


Paseo marítimo
Apertura das casetas do feiral


Actividades paralelas



Feira de artesanía Como é habitual, o Festival reserva no paseo marítimo espazo para a venda de produtos artesanais. Casetas e postos ambulantes ofrecerán aos visitantes diversidade de pezas únicas, produtos de revenda e artesanía do mundo.

Exposición: "Momentos" Como cada ano, un fotógrafo presenta a súa particular visión da anterior edición do Festival Ortigueira. Neste caso, asina a mostra de instantáneas, que se poderá gozar a diario de 10 a 22 horas no claustro da Casa Consistorial, o ortegano Toni Rego.

Exposición: "Galicia's dream" O Centro de Recepción de Visitantes, situado no Porto de Ortigueira, acolle a impresionante obra fotográfica de Vicente Ansola, "o retratista de Vilaeimil", sobre a contorna natural e a paisaxe humana desa pequena aldea, reflexo auténtico da Galicia rural. Unha oportunidade única para gozar dunha colección pola que o autor cántabro recibiu o pasado ano o prestixioso Premio Hasselblad.

Estrea documental: "Ortigueira: Ecos de Finis Terrae"
O Festival serviu de inspiración a dúas mozas cineastas americanas que, coa súa produtora El Jinete Films, embarcáronse no proxecto de plasmar nun documental a súa persoal vivencia do evento e de Ortigueira. A obra, que se estrea o venres 12 de xullo no Teatro da Beneficencia, leva por título "Ortigueira: Los ecos de Finis Terrae".

Obradoiros A oferta de obradoiros correrá este ano a cargo de dous vellos coñecidos do certame: Dominic Graham e o músico Ernesto Campos.
O director da agrupación irlandesa ensinará aos máis animados a iniciarse no baile tradicional do seu país o venres pola tarde (a partir das 16 horas aos máis pequenos, ás 17 aos mozos/as e adultos e, finalmente, un ensaio conxunto). Pola súa banda, o alma mater do grupo Crema de Gaita , ofrecerá no IES Ortigueira clases prácticas sobre composición (venres dende as 17 h e sábado en horario de mañá e tarde).

Podes descargar o programa de man con todas as actividades do Festival (pdf 1,5 Mb) picando aquí


...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Programación no Liceum (Porriño) | Outubro-Novembro 2012

(texto engadido o día 10/ / 10/ / 12 )



- Liceum- Crema de Gaita- Pentalfa- Os da Ría- Luis Emilio Batallán- Compañía do Ruído- A Outra Margem- Xabier Díaz e Guillerme Fdez -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



XXVIII Festival de Ortigueira
http://www.festivaldeortigueira.com
(texto engadido o día 8/ / 7/ / 12 )


XOVES 12 DE XULLO
20:15 H- INAUGURACIÓN MUSICAL
Praza de Isabel II
22:00 H- SESIÓN DE CONCERTOS
Escenario Estrella Galicia
Grupo celta da Escola de Música de Ortigueira (Galicia)
22:45 H- PROXECTO RUNAS
Escenario Estrella Galicia
Avelaíña (Galicia)
Rastrexos Project (Galicia)
Alén de Ancos (Galicia)
Harmonica creams (Xapón)


VENRES 13 DE XULLO
22:00 H- SESIÓN DE CONCERTOS
Escenario Estrella Galicia
Bagad Glazik Kemper (Bretaña)
Stolen Notes (Andalucía)
Escola de gaitas de Ortigueira (Galicia)
Blazin' fiddles (Escocia)
Jamie's Smith Mabon (Gales)


SÁBADO 14 DE XULLO
22:00 H- SESIÓN DE CONCERTOS
Escenario de Estrella Galicia Oban pipe band (Escocia)
Crema de gaita (Galicia)
The Rua Macmillan band (Escocia)
Electric céilí (Irlanda)



DOMINGO 15 DE XULLO
12 H- DESFILE DE BANDAS
Saída dende a AlamedaEscola de Gaitas de Ortigueira, Banda de gaitas de Ladrido, Oban pipe band, Bagad Glazik Kemper, Banda de gaitas Concello dos Blancos, Banda de gaitas Abelladeira (O Bierzo), Banda de gaitas "La reina del Truébano", Banda de gaitas "Asociación Malante", Banda de gaitas de Burela.


18 H-ACTUACIÓNS DO VIOLINISTA JESÚS HERRANZ, O ACORDEONISTA ROMÁN SEÑOR E O GAITEIRO DAVID LOSAS.
Teatro de Beneficencia
20 H-PRESENTACIÓN DO PROXECTO "METODO CARDIOFÓNICO" POLO ZANFONISTA GERMÁN DÍAZ.
Teatro de Beneficencia




ACTIVIDADES PARALELAS



Feira de artesanía
Como é habitual, o Festival reserva no paseo marítimo espazo para a venda de produtos artesanais. Casetas e postos ambulantes ofrecerán aos visitantes diversidade de pezas únicas, produtos de revenda e artesanía do mundo.

Exposición: "A gaita e as orixes do Festival Celta"
O Museo Ortegalia acolle esta mostra temporal que reflicte todo o proceso de fabricación dunha gaita, e recolle ademais documentación e imaxes sobre as orixes do Festival do Mundo Celta. Contará con material facilitado para a ocasión por quen foi uno dos cofundadores do certame folk e propietario do último obradoiro de gaitas de Ortigueira, Francisco Bermúdez. A mostra forma parte do curso que organizará no Museo Ortegalia de Ortigueira xusto antes do inicio da cita folk a Universidad Internacional Menéndez Pelayo (UIMP) en colaboración co Concello de Ortigueira, titulado "A gaita no folclore tradicional galego".

Exposición: "Antoloxía do Festival"
Cantos se acheguen ao Centro de recepción de visitantes descubrirán parte dos fondos da colección gráfica do Festival Celta. Recupéranse imaxes das exposicións sobre o evento que máis cautivaron ao público; traballos como os realizados por fotoxornalistas como Xulio Villarino, Xoán Piñón, Gabriel Tizón ou, máis recentemente, Ángel Manso e Kiko Delgado.

Estrea documental: "defolXXI"
No Teatro de Beneficencia estréase o sábado, a partir das 20 horas, un proxecto documental, dirixido por David Ramos, no que se intenta amosar a situación da gaita galega no século XXI. A produtora Animaxes AV busca con este filme achegar ao público ao grande universo da gaita desde tres eixos fundamentais: a interpretación, a construción actual do instrumento e o ensino.

Radio en directo
Radio Galega Música emite, dende o Teatro de Beneficencia, un monográfico do programa Lume na Palleira sobre o Festival Ortigueira. Presentado por Emilio Españadero, realizarase o sábado a partir das 16:00 horas.
- Ortigueira- Avelaíña- Alén de Ancos- Crema de Gaita -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Crema de Gaita no Aturuxo (Bueu)

(texto engadido o día 17/ / 6/ / 12 )


Domingo 17 de Xuño ás 21:30, no Aturuxo Bar (Pazos Fontenla, 59. Bueu)
- Crema de Gaita- Aturuxo Bar -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Programación Maio-Xuño de 2012 no Liceum (Porriño)

(texto engadido o día 15/ / 5/ / 12 )



- Liceum- mónica de nut- crema de gaita- pentalfa- zënzar- os da ría- carapaus -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Programación definitiva do Festival de Ortigueira
http://www.festivaldeortigueira.com
(texto engadido o día 28/ / 6/ / 11 )


XOVES
8 DE XULLO


20h
Inauguración musical na Praza de Isabel II, coa Escola de Gaitas de Ortigueira.

21:30h

Riveira (Chile)
Finalista “Proxecto Runas 2011”
Stolen Notes (Andalucía)
Finalista “Proxecto Runas 2011”
Ulträqäns (Galicia)
Finalista “Proxecto Runas 2011”
Óscar Ibáñez & Tribo (Galicia)
Skerryvore (Escocia)

 

 



VENRES
9 DE XULLO

 


21:30h

Escola de gaitas de Ortigueira (Galicia)

Berrogüetto (Galicia)




Brian Finnegan big band (Irlanda)

David Pasquet group (Bretaña)




The Urban Folk Quartet (Inglaterra)

 


SÁBADO
10 DE XULLO


Pola mañá
masterclass de Brian Finnegan, John Joe Kelly e Ed Boyd na Casa Consistorial
Pola tarde, concerto a pé de rúa de Brian Finnegan trío na Praza de Isabel II

21:30h

Rua Macmillan trío (Escocia)

 


Luar na Lubre (Galicia)

The Elders (EE UU)

 


Searson (Canadá)

 


The Crass (Galicia)

 


 

DOMINGO
11 DE XULLO

12:00h
Desfile de bandas con saída dende o Porto deportivo

 

 


ACTIVIDADES PARALELAS

Feira de artesanía
O Festival reserva espazo no paseo marítimo para a venda de produtos artesanais. Casetas e postos ambulantes ofrecerán aos visitantes diversidade de pezas únicas, produtos de reventa e artesanía do mundo. A organización primará a promoción de sectores en risco de desaparición e as propostas máis novas. Estará activa dende o mediodía e ata depois de acabados os concertos.
Radio en directo
Radio Galega Música emite, dende o Teatro de Beneficencia, un monográfico do programa Lume na Palleira sobre o Festival Ortigueira. Presentado por Emilio Españadero, realizarase o sábado a partir das 16:00 horas.

Obradoiros Folk:

-  Curso de iniciación á construción de palletas (10 prazas)

Xoves, de 16 a 18 h; venres, de 11 a 13:30 h e de 16 a 18 h; sábado, de 11 a 13:30 horas.

 O coñecido artesán e músico Javier Pena Louzao (Bossa) aproximará aos festivaleros ao mundo da construción da palleta, peza de cana da que depende o resultado sonoro da gaita, a súa afinación e timbre.

Cursos de baile galego (20 iniciación, 15 perfeccionamento)

Iniciación: venres e sábado de 11:30 a 13:30 h. Perfeccionamento: venres e sábado de 16:30 a 18:30 h.

Impartidos pola Asociación cultural Gamelas e anduriñas (Espasante- Ortigueira), estarán dirixidos a calquera persoa, sen límite de idade, que queira aprender as bases ou perfeccionar os seus coñecementos de baile tradicional.

- Curso de composición de música folk (10 prazas)

Venres e sábado de 11:30 a 14 h e de 16:00 a 18:30 h.

Dirixido a persoas que toquen calquera instrumento musical ou canten e teñan inquedanzas creativas e nocións mínimas de lecto escritura musical. Da man do intérprete, arranxista e compositor Ernesto Campos, fundador do grupo Crema de gaita, o alumnado aprenderá, por exemplo, a crear unha variación a partires dunha melodía dada,  ou a facer creacións  libres a partir de modelos expostos na parte teórica do seminario.


- Festival de Ortigueira- Berrogüetto- Luar Na Lubre -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Programación Febreiro 2011 na Casa das Crechas
http://www.casadascrechas.com/central/080409joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=200:programacion-febreiro-2011&catid=39:novas-de-crechas&Itemid=63
(texto engadido o día 1/ / 2/ / 11 )


Martes día 1 ás 22h30 (entrada 3€)

Les Trois de Cora

O noso espectáculo “Les Trois de Cora: de Belleville à Pigalle” propón unha viaxe polo tempo e polo espazo. Constrúese fundamentalmente sobre a fusión entre música e teatro. E unha boa oportunidade para o público de achergarse por unha parte á chanson française e aos seus artistas máis representativos, así como de coñecer anécdotas curiosas sobre os barrios da cidade das luces.


Luns día 7 ás 22h30 (entrada 3€)

Yoni Mediogramo

Un espectáculo PolitoxiCómico de humor salvaxe escrito e interpretado por Juanillo Esteban (A Coruña).
YONI é un bufón urbano que pon en escena un monólogo delirante baseado nas súas tráxicas experiencias no mundo das drogas.
Un espectáculo para persoas adultas e inteligentes.
Tes que coñecer a YONI antes de que done o seu corpo á CIENCIA-FICCION !!!


Martes día 8 ás 22h30 (entrada 3€)

Kana Kaiana

O objectivo está claro: mover-se! O trio brasileiro formado por Paulo Silva, Sérgio Sales e Fábio Bão faz música para divertir, dançar e extravasar, misturando os ritmos brasileiros Baião, Forró, Sambalanço e Afoxé aos ritmos mais internacionais como o Reggae. Os autênticos representantes da MPB: Musica Para Balançar.


Venres día 11 ás 19h00 (entrada por invitación)

Presentación

 

GV. Atelier de moda.

Arte, moda e vangarda. Esta é a síntese coa que o deseñador Gonzalo Vázquez define o seu proxecto artístico GV. Unha liña de vestiario que nace e se consolida no eido das artes escénicas con arriscadas propostas de atrezzo e vestiario para a música e o teatro e que agora se presenta como un traballo único e artesán para todos os públicos.
Talento e identidade creativa son as novas premisas que conforman o novo paradigma da moda galega neste ano 2011.



Luns día 14 ás 22h30 (entrada 3€)

Sons do Coração

Voces da Galiza, Brasil e Portugal celebran o San Valentín cantándolle ao corazón: Isabel Leal, Uxia, Najla Shami, Sérgio Tannus, Inês Salselas, Magín Blanco, Fred Martins, Serginho Sales...


Luns día 21 ás 22h30 (entrada 3€)

Aline Frazão & Marco Pombinho "Canções para Luiza"

Basta um piano e uma voz para começar essa viagem pela bossa-nova, pela MPB e pelo Jazz. O pianista português Marco Pombinho e a cantora angolana Aline Frazão recebem-nos a bordo desse barco rumo a terras do sul com "Canções para Luiza": uma homenagem a Tom Jobim, Chico Buarque, Djavan, João Gilberto e outros gigantes da música brasileira.


Martes 22 ás 22h30 (entrada 3€)

Noitarega

Falar de Noitarega non é falar dun grupo novo, é falar dunha banda lendaria dentro do panorama da música tradicional galega que soubo gañarse a pulso o respecto e cariño do público. Grupo formado no ano 1989 que, precisamente para conmemorar o seu vixésimo primeiro aniversario, acaba de editar "XXI", o seu novo traballo discográfico, un disco que conta coas colaboracións musicais de Anxo Pintos (Berrogüetto), Ernesto Campos (Crema de Gaita), Xaime Estévez (Os Terribles de Donas) ou Luís "O Caruncho", entre outros.


- Casa das Crechas- Noitarega -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



FESTIVAL SONS DA LAMEIRA
telmo.costas@terra.es
(texto engadido o día 14/ / 7/ / 09 )
FESTIVAL SONS DA LAMEIRA (MATAMA)

VENRES 17 XULLO: MATAMAFOLC
CREMA DE GAITA
TANTO NOS TEN
TIRULEQUE

SÁBADO 18 XULLO: MALAHERBAROCK
SKARNIO
PUTA MISERIA
APHONNIC
ROJO DOS

+ 1 noticia relacionada

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



39e Festival Interceltique - 2009 - Bienvenue à la Galice !
http://www.festival-interceltique-2009.com/galice-festival-interceltique.php
(texto engadido o día 23/ / 6/ / 09 )


RELACIÓN DOS GRUPOS GALEGOS QUE VAN PARTICIPAR, ESTE ANO, NO 39º FESTIVAL INTERCELTIQUE DE LORIENT, ANO ADICADO A GALICIA:



BANDA DE GAITAS, AIRIÑOS DE FENE

GRUPO DE DANZAS, XACARANDAINA

BANDA DE GAITAS, MOXENAS MÚSICAL GALEGA

GRUPO FOLK, PRADAIRO ( NO CONCURSO: LOÏC RAISON )

CREMA DE GAITA

SON DE SEU
SUSANA SEIVANE

CARLOS NUÑEZ

BERROGÜETTO

PRÓ CONCURSO MAC CRIMMOM DE SOLISTAS DE GAITA:

ALBERTO COYA
PABLO DALAMA
PEDRO ALVAREZ
XURXO FERNANDEZ

PROGRAMA ACTUACIÓNS NO PAVILLÓN DE GALICIA (TURGALICIA)

VIERNES, 31/07
18:00h. • Edelmiro Fernández
19:30h. • Marta Quintana é a súa banda
21:00h. • BellónMaceiras Quinteto
22:15h. • Fía na Roca

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

SÁBADO, 01/08

12:00h. • BellónMaceiras Quinteto
13:30h. • Marta Quintana e a súa
15:00h. • Edelmiro Fernández

Ambientación Pabellón • Alba Gutiérrez

18:00h. • Marta Quintana e a súa banda
19:30h • Edelmiro Fernández
21:00h. • Fía na Roca
22:15h. • Berrogüeto

Ambientación Pabellón • Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

DOMINGO, 02/08

12:00h. • Fía na Roca
13:30h. • Rosa Cedrón
15:00h. • BellónMaceiras Quinteto

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Rosa Cedrón
19:30h • BellónMaceiras Quinteto
21:00h. • Berrogüeto
22:15h. • Cristina Pato

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

LUNES, 03/08

12:00h. • Berrogüeto
13:30h. • Soas
15:00h. • Limagoia

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Limagoia
19:30h • Soas
21:00h. • Cristina Pato
22:15h. • Crema de Gaita

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

MARTES, 04/08

12:00h. • Pablo Carpintero
13:30h. • Espido
15:00h. • Pablo Carpintero

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Pablo Carpintero
19:30h • Limagoia
22:15h. • Anxo Lorenzo Band

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

MIÉRCOLES, 05/08

12:00h. • Crema de Gaita
13:30h. • Emilio Cao
15:00h. • Espido

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Emilio Cao
19:30h. • Espido
21:00h. • Anxo Lorenzo Band

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

JUEVES, 06/08

12:00h. • Anxo Lorenzo Band
13:30h. • Isga Collective
15:00h. • Emilio Cao

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Isga Collective
19:30h. • Emilio Cao
22:15h. • Ialma + Licor Kafé

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

VIERNES, 07/08

13:30h. • Lulavai
15:00h. • Isga Collective

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Dúo de Arpa Céltica e Violín
19:30h. • Licor Kafé
21:00h. • Ialma
22:15h. • BoNoVo

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

SÁBADO, 08/08

12:00h. • Ialma + Licor Kafé
13:30h. • Faltriqueira
15:00h. • Lulavai

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • Faltriqueira
19:30h. • Dúo de Arpa Céltica e Violín
21:00h. • BoNoVo
22:15h. • Lamatumbá

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

00:00h. Espectáculo "Queimada"

DOMINGO, 09/08

12:00h. • Lamatumbá
13:30h. • BoNoVo
15:00h. • Faltriqueira

Ambientación Pabellón • Alberto Coya & Alba Gutiérrez

18:00h. • BoNoVo
19:30h. • Faltriqueira
21:00h. • Lamatumbá
22:15h. • Actuación sorpresa (Susana Seivane)

- Interceltique- Lorient -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Sons da Lameira 2009

(texto engadido o día 8/ / 5/ / 09 )



Noticia enviada por Foliadeiro

- Sons da Lameira- Crema de Gaita- Tanto nos ten- Tiruleque- Skarnio -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



III Festival Sons do Vento 22 de xullo do 2006
www.geocities.com\bandadegaitasdemelon

A Asoc. Cultural "Amigos do Mosteiro" quere convidarvos a pasar un bo rato no III Festival "Sons do Vento" o 22 de Xullo do 2006 a partir das 21:00 horas no parque de Melón (Concello de Melón- Ourense), a carón do fermoso Mosteiro de Sta María.

Estarán para facer festa os seguintes grupos

- Grupo de baile "PONTENOVA" de Salvaterra de Miño

- Cuarteto folk da Galiza

- B.G. "Amigos do Mosteiro" e convidados

- Grupo folk "Crema de Gaita" (Vigo)

- Grupo folk-ska "Skama La Rede" (Asturies)

- Grupo ska "Skarnio" (Galiza)

* ENTRADA DE VALDE
* COMIDA E BEBIDA A PREZOS POPULARES
* POSTOS DE MERCADIÑO
* ZONA DE ACAMPADA GRATUITA
* O REMATE QUEIMADA POPULAR
* EXPOSICIÓN DE FOTOS E APEIROS DE LABRANZA ANTIGOS


Esperamosbos o día 22 de Xullo no parque de Melón, alí nos atoparemos para disfrutar da música e tomarlle unha, dúas, tres ... ou as que fagan falla.

Máis información www.geocities.com\bandadegaitasdemelon


...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::






En 'Novas Relacionadas'



* Galiza desembarca en Lorient



Crema de Gaita



Web oficial

en Myspace


Buscando en
información
de discos
engadida en
Ghastas Pista?:



Crema de Gaita:
TanGalego





buscar mais información
sobre Crema de Gaita en
Ghastas Pista?
buscar mais información
sobre Crema de Gaita en
Ghastas Pista?

Voltar á páxina anterior

Ghastas Pista?

Falándoche de música galega dende o Século XX
info@ghastaspista.com

[ Discos ]-[ Historia..]-[ Novas ]-[ Concertos ]-[ Radio ]-[ De copas ]
[ Foro ]-[ Actualizacións ]-[ Videos ]-[ Outras ]