Resultados para:

Baña
XML



   >> Iniciar Sesión  


Buscar información
sobre outro grupo / etiqueta:

[1] [2] [3]

Novas que incluen 'Baña':


I Ensarillada en Aiazo (Frades. A Coruña)

(texto engadido o día 15/ / 3/ / 19 )


Luns 18 de marzo ás 21h no Loxal Social de Aiazo

Pinga da Troula, Dedaleiras de Sarandón, Pandereteiras da Baña, Sementes do Arte, Reviravolta, Sarillo e despois... Foliada Libre

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Troula de Nadal na Baña

(texto engadido o día 28/ / 12/ / 18 )


Sábado 29 de nadal nas Escolas Vellas da Baña

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Programa musical do San Froilán (Lugo)
http://www.blogoteca.com/malmequer/index.php?cod=151464
(texto engadido o día 5/ / 10/ / 18 )


PROGRAMA



Xoves 4 de outubro de 2018



21.00 h Os Pelúdez entre nós + Los Gofiones + Cabezudos no pregón.

21.00 h Pasarrúas da charanga Clave de Sol pola rúa da Raí­ña, pr. Maior, Ruanova e pr. da Soidade

21.15 h Concerto de Los Gofiones na pr. de Santa Marí­a

22.15 h Concerto da Orquestra Folk Sondeseu + invitados: Vanesa Muela, Xuacu Amieva e Luis Peixoto, os mestres de Sondeseu, Begoña Riobó, Javier Feijoo Xisco, Anxo Pintos, Xosé Liz, Xaquí­n Xesteira e Rodrigo Romaní­, na pr. Horta do Seminario

23.30 h Verbena coa orquestra Panamá na pr. Maior

00.30 h Noite Sabinera a cargo de La Penúltima na pr. de Santa Marí­a

00.45 h A Duendeneta na pr. da Soidade



Venres 5 de outubro de 2018



12.00 h Pasarrúas dos Trastiños de Castelo por Albeiros e As Gándaras

12.45 h Concerto de Lucus Ensemble + Pilocha + Lis Latas na pr. de Santa Marí­a

13.00 h Sesión vermú a cargo do grupo Skintinght na Rinconada do Miño

13.00 h Os Pelúdez entre nós pola pr. Maior e o Recinto Feiral

13.00 h Pasarrúas de Devandoira infantil pola pr. Mártires de Carral, Rúa Dinán e Rúa San Roque ata Montirón

13.00 h Pasarrúas da charanga Os Amigos de Manolo por Recatelo, Puro Cora, Vila de Foz e Recinto Feiral

13.30 h Sesión vermú a cargo de Vrásica no Campo Castelo

19.00 h Verbena galega d’antes. Ven a aprender a bailar con Xabier Iglesias, coa actuación de Airiños da Freba e os Danzantes do Xeito. Caracterí­ate dos anos 40/50!

19.00 h Pasarrúas da charanga A Excusa por Recatelo, Puro Cora e Recinto Feiral

19.00 h Pasarrúas da charanga Garrafón.com pola pr. Mártires de Carral, San Pedro, rúa Progreso, San Marcos e Ruanova

19.30 h Pasarrúas de Airiños de Orzabai pola avda da Coruna, desde a Medusa, polas pr. Viana do Castelo e Agro do Rolo

21.00 h Concerto de La M.O.D.A. na pr. Horta do Seminario

22.00 h Espazo Hip Hop na pr. da Soidade, con Greensoul (teloneiro), CTX e Tekilas, The crossroads music e artistas de Capsule Corp (Happy004, KrK002, Karba e Sad Gonsales) Peche do Espazo coa actuación dos Dj Jako Robe e Miguel Palacios ás 01.00 h

23.30 h Concerto de Zenet na pr. de Santa Marí­a

00.45 h Os Festicultores e Louband polo recinto histórico



Sábado 6 de outubro de 2018



11.30 h IX Desfile de Gando San Froilán. Percorrido: tramo peonil da ronda da Muralla, pr. da Constitución, Campo Castelo, pr. Maior e Bispo Aguirre. Grupo acompanante Raí­ces do Campo

12.00 h Pasarrúas de Antaruxas e Sorteiros pola avda. Ramón Ferreiro, Rodrí­guez Mourelo e rúa Puro Cora

12.15 h Pasarrúas da charanga Son do Miño por Quiroga Ballesteros, pr. da Soidade,Tinerí­a, rúa do Mino, pr. do Campo e zona dos vinos

13.00 h Actuación da escola de música Fábrica de Sons na pr. do Cantiño

13.00 h Sesión Vermú de West Side Bones na pr. da Soidade

17.00 h XVI Festival de Cultura Tradicional, organizado pola asociación cultural Cantigas e Frores Participan: Grupo Etnográfico de Areosa (Viana do Castelo-Portugal) e Asociación Etnográfica Don Sancho (Zamora)

18.00 h A Duendeneta no Campo Castelo

18.30 h Pasarrúas de Arrincadeira Folk pola rúa San Marcos, Bolano Ribadeneira, rúa San Froilán e Ruanova

20.00 h Pasarrúas de Treboada pola rúa Quiroga Ballesteros, Mercado Municipal e Praza de Abastos

20.30 h Concerto de Hombres G na pr. Horta do Seminario

22.30 h Concerto de Javiera Mena na pr. de Santa Marí­a

23.30 h Verbena coa orquestra La Favorita na pr. Maior

00.00 h Noite electrónica con: Galician Army, Manu Chady, Frisco & Marcos Peón, na pr. de Santa Marí­a



Domingo 7 de outubro de 2018



11.30 h Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas, coa Asociación de Gaiteiros Galegos, polo recinto histórico. Participan: Abertal (A Rúa), A Volta do Agro (Lugo), Arume (Boiro), Banda de Gaitas Son da Chaira (Terra Chá), Caivanca, Cántigas e Frores e Folquiada (Lugo), Lagharteiras (Mos), Os Campantes da Baña (A Bana), Os de Algures (Pontevedra), Reviravolta e Xaora (Lugo)

12.30 h Ofrenda floral a Rosalí­a de Castro por parte de Paloma Lugilde coa participación dos Xí­lgaros de Lugo + Lulavai

12.30 h Pasarrúas de Pelexo de Ghaita dende a porta de Santiago, pola rúa Santiago e Calzada da Ponte

12.30 h Pasarrúas dos Valuros pola rúa Adolfo Suárez e Sagrado Corazón

12.30 h Pasarrúas de Abrente pola pr. da Milagrosa, Camino Real, rúa Mallorca e Av. da Coruna

13.00 h Actuación de Lulavai na pr. de Santa Marí­a

13.30 h Sesión vermú a cargo de Lacón con Grelos na pr. da Soidade

17.00 h Concertos das Bandas Música: Agrupación Musical do Rosal + Banda municipal de Sober

17.30 h XX Mostra de música tradicional do Domingo das Mozas coa Asociación de Gaiteiros Galegos polo recinto histórico

20.30 h Concerto de Rozalén na pr. Horta do Seminario

22.15 h Concerto de Nathy Peluso + Big Menú na pr. de Santa Marí­a

23.00 h Verbena coa Banda Gaudí­ na pr. Maior



Luns 8 de outubro de 2018



12.00 h Pasarúas das Vikingas pola rúa Progreso, Raí­ña, San Marcos, pr. de Ferrol, Campo Castelo, San Pedro e Mártires de Carral

13.30 h Sesión vermú con Los Alcántara na pr. de Santa Marí­a

17.30 h Sesión de tarde coa orquestra Breixa Band na pr. Maior

18.30 h Os Pelúdez entre nós na sesión de tarde da pr. Maior

18.45 h Cultura e tradición no Camiño na pr. Cantiño Nemesio Cobreros, actuación musical a cargo de Branca Villares

20.00 h Pasarrúas da charanga Terra Chá pola Ruanova

21.00 h Concerto de Adrián Vigo na pr. de Santa Marí­a



Martes 9 de outubro de 2018



11.30 h Pasarrúas da charanga Viño Branco pola rúa Quiroga Ballesteros (Mercado Municipal e Praza de Abastos) e Santo Domingo

16.00 h Actuación de Bruno Villamor

19.00 h Pasarrúas dos Campeiros de San Xoán do Campo polas rúas Quiroga Ballesteros, Santo Domingo, rúa Doutor Castro, pr. Maior e Bispo Aguirre

20.00 h Concerto de Barbarian Profhecies, na pr. da Soidade

21.00 h Concerto de Foolmakers + The Shakers, na pr. de Santa Marí­a



Mércores 10 de outubro de 2018



11.30 h Pasarrúas da charanga Ardeyukú polas rúas San Marcos, Santo Domingo, Doutor Castro, pr. Maior e Bispo Aguirre

18.30 h Actuación musical a cargo de Davide Salvado no Cantiño Nemesio Cobreros

19.00 h Pasarrúas de Nubeiro pola Fonte dos Ranchos, Castineiro e Lamas de Prado

20.00 h Pasarrúas de Son de Lugh por Puro Cora, Recatelo e Recinto Feiral

21.00 h Concerto de Lucí­a Pérez + Vizcaí­no, na pr. de Santa Marí­a



Xoves 11 de outubro de 2018



11.30 h “Camiño ao contar” con Lois Pérez Dí­az e Grupo de Baile e Gaitas Santaia de Oleiros, dende Porta San Pedro ata Porta Miñá

12.00 a 20.00 h Cultura e tradición no Camiño a cargo de Traxandaina no Cantiño Nemesio Cobreros cos seguintes obradoiros: Bastidor para nenas/os e na, estrutura do tapiz (Inés Rir), Demostración do antigo oficio de zoqueiro (Alberto Geada), Exposición e obradoiro de construción de corozas (ívaro M. Leiro). Actuación musical durante todo o dí­a a cargo do Grupo de Baile e Gaitas Santaia de Oleiros, con pezas tocadas, cantadas e bailadas da provincia de Lugo

13.00 h Sesión vermú de Kimuru na pr. do Campo Castelo

17.30 h Inicio do XIII SANFROIDANCE na pr. da Soidade

Nastasia Zürcher (17.30 h)

Escandaloso Xpósito & Hartosopash (18.30 h)

Soulmakclein (19.15 h)

Ganjahr Family (20.00 h)

Ms Maiko (21.10 h)

Karmasound (22.10 h)

Jotamayúscula (23.10 h)

Kron & Soto (00.20 h)

Dj Tillo (01.30 h)

Evento conducido por Narci Rodrí­guez acompanado polo artista visual VDJ Doble K

20.30 h Pasarrúas de Entre Lusco e Fusco polas Fontinas e Montirón

20.30 h Pasarrúas da charanga Malo Será por Augas Férreas, estrada da Granxa, Campos Novos, Alfonso X e Acea de Olga

21.00 h Os Pelúdez entre nós pola zona dos vinos

21.30 h Concerto de Heredeiros da Crus. Teloneiros: Wicked World (20.00 h) na pr. Horta do Seminario

22.45 h Fanfare Ciocarlia na pr. de Santa Marí­a

00.00 h Verbena coa orquestra Cinema na pr. Maior

00.30 h Os Festicultores polo recinto histórico zona dos vinos, rúa do Mino e Tinerí­a



Venres 12 de outubro de 2018



12.00 h Pasarrúas de Devandoira polo recinto histórico

12.30 h Actuación musical no Cantiño Nemesio Cobreros a cargo do Grupo de Zanfoñas da Tradescola

13.00 h Sesión vermú da orquestra Pontevedra na pr. Maior

13.30 h Sesión vermú dos Parentes na Rinconada do Miño

16.00 h Actuación musical dos Xí­lgaros de Lugo no Cantiño Nemesio Cobreros

18.30 h Pasarrúas de Meigas e Trasgos polo recinto histórico

19.00 h Actuación de Habelas Hainas na pr. da Soidade

20.30 h Concerto de Marky Ramone + Pussy Riot, na pr. Horta do Seminario

23.00 h Concerto de Myles Sanko “a voz revelación do Soul” na pr. de Santa Marí­a

23.30 h Verbena coa orquestra Pontevedra na pr. Maior



SAN FROILíN MIíšDO 2018



SíBADO 6



13.00 h Musicreques: “Contacontos musicais”

19.00 h Música Xoán Curiel: “A Casa do Terror”



DOMINGO 7



19.00 h Música. Paco Nogueiras: “Radio Bule Bule”

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



XVII Festa Rachada da Baña
https://www.facebook.com/campantesdabana/photos/a.1824909994460675.1073741829.1823561927928815/2127682397516765/
(texto engadido o día 6/ / 7/ / 18 )


Chega unha nova edición da Festa Rachada da Baña!!!! Con moita, moita música!!!!
Unha festa pra nenos, novos, vellos, familia, familiares, parentes e parentela!!!!

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



II Foliada de Bama (Touro)
https://www.facebook.com/events/1605013142901830/
(texto engadido o día 12/ / 5/ / 18 )


O vindeiro 12 de Maio celebramos a II Foliada de Bama, no concello de Touro.
A partir das 19h, Obradoiro de Baile Tradicional (de balde). A partir das 20h Foliada cos grupos A Pinguela de Bama, Pandereteiras da Baña, Sarillo de Aiazo, Esvola Oct Ultreia, O Ghusto do Boi, Pandereteiras da A.C. Rosalia de Castro de Cacheiras, Enxebres de Cacheiras, Faiscas da Pontraga, Aldomir e fin de festa co concerto de Tanto Nos Ten. E despois.....foliada aberta.
Haberá carpa, cantina con prezos populares, bocadillos, sorteos e moita moita festa.

Animádevos a vir pasalo ben a II Foliada de Bama.

Organiza: A.C. A Pinguela de Bama

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Seráns da Malatesta (Compostela)

(texto engadido o día 15/ / 12/ / 17 )


Venres 15 de decembro ás 22:00h
Sala Malatesta.
Rúa San Lourenzo 51/53.
Santiago de Compostela.


22:00h Obradoiro de baile con Rebeca Tallón Armada
22:45h Os Meighas de San Pedro
23:30h Aldomir
00:15h Os Campantes da Baña
01:00h Foliada

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



III Muiñada de Vimianzo

(texto engadido o día 21/ / 10/ / 17 )


Sábado 21 de outubro ás 13:00h
Concello de Vimianzo.
Praza do Concello, 6.
Vimianzo.


Presentámosvos a #Muiñada3

Con Ghaveta, Tanxugueiras, A COMPAÑIA DO RUIDO e moita máis foliada e actividades que facer.

PROGRAMA
12h Choupos teatrais (Vila)
13h Cantos de Taberna (Vila)
16h Sesión Café: Os Campantes da Baña
Apertura Mercado Retro
Apertura Mercado ecolóxico
Expo Foto
16h45 Teatro infantil: Trinke Trinke
17h30 Pasarela de Oficios. Visita ao Muíño.
18h15 Debullada de Millo
19h Obradoiro de muiñeiras, cantería e filloas
20h CEA
MAGOSTO
FOLIADA
23h Ghaveta
Tanxugueiras
A COMPAÑIA DO RUIDO

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



XVI Festa Rachada de A Baña (A Coruña)

(texto engadido o día 1/ / 7/ / 17 )


Sábado 1 de xullo na Área Recreativa Agra de Chans
con As Chispas de Compostela, Os Ghorxadentes, A Requinta da Laxeira, Os Fondãos do Pífaro, Armadanzas de Laraño, Peter Punk, Os Carunchos, Airiños da Feba e Río de Anxo

Organizan: Os Campantes da Baña

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Foliada Balboa Feroz 2017

(texto engadido o día 13/ / 2/ / 17 )


Sábado 18 de febreiro ás 18:30h
Palloza de Balboa.
Campo Da Feria
Balboa (O Bierzo)

- 18:30 a 20:00 Obradoiro gratuito de baile tradicional galego impartido por Xabier Iglesias coa temática "O baile solto nos Ancares".
Imprescindible inscripción previa no correo electrónico osferoces@gmail.com ou a través de mensaxe privada na páxina de facebook de Os Feroces da Galgueira

- Durante toda a tarde, animación de rúa e pallozas a cargo de OS FEROCES DA GALGUEIRA

- 23:00 Inicio da FOLIADA BALBOA FEROZ cos grupos:
> ASOCIACIÓN CULTURAL TRISKELL
> CAMPANTES DA BAÑA
> FAISCAS DA PONTRAGA
> A TROUPE

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Seráns en Compostela

(texto engadido o día 26/ / 11/ / 16 )


Xoves 1 de decembro ás 21:30h
Sala Malatesta.
Rúa San Lourenzo 51/53.
Santiago de Compostela.


21h30 . Obradoiro de baile con Rebeca Tallón
22h45 . Bouba
23h30 . Os Campantes da Baña
00h15 . Ariel Ninas
01h00 . Foliada

Entrada 3€

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Magosto en Baio (Zas. A Coruña)

(texto engadido o día 24/ / 11/ / 16 )


Sábado 26 de novembro, coa actuación de Os Campantes da Baña

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



VIII Xornada de Cultura Popular Galega (San Sadurniño)

(texto engadido o día 20/ / 9/ / 16 )


Sábado 24 de setembro
VIII Xornadas de Cultura Popular Galega
De cores, ferreñas e música


Lugar: Casa da Cultura do Concello de San Sadurniño
Horarios: Obradoiro: de 10.00 h a 18.00 h. Concertos: a partir das 20.00 h

En outubro de 2009, a A.F.C. Berros do Castro organiza a I XORNADA DE CULTURA POPULAR GALEGA, co obxectivo principal de promocionar, dinamizar e por en valor a cultura popular galega.
Seguindo a estructura das anteriores edicións, as xornadas do 2016 divídense en 3 bloques culturais. O primeiro bloque é de natureza expositiva, e nel se inclúe a exposición "Bota o pano para fóra", que recolle unha selección panos e mantóns antigos da colección de Alberto Golpe. O segundo dos bloques ten carácter didáctico, e incorpora un obradoiro sobre recursos interpretativos para pandeireta, impartido por Suso Vaamonde. No terceiro dos bloques inclúense as actuacións do docente do curso de pandeireta e os seus alumnos, o grupo de cantareiras "Lilaina" (Miño) e a murga "Os Campantes da Baña" (A Baña).
- Berros do Castro -

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



XV Festa rachada na Baña

(texto engadido o día 1/ / 7/ / 16 )


Sábado 2 de xullo

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



San Froilán 2015 (Lugo) - Programación Folque/Tradicional
http://www.sanfroilan.info/gl
(texto engadido o día 2/ / 10/ / 15 )


SÁBADO 3
11.30 h.
Os Campeiros de San Xoán do Campo, zona peonil da ronda da Muralla.
00.00 h.
Pasarrúas dos Festicultores pola zona dos viños.

DOMINGO 4
13.15 h.
Sesión vermú Batital na praza da Soidade.
13.30 h.
Pasarrúas de Os Xílgaros de Lugo polo Recinto histórico (Campo Castelo, San Pedro, Raiña, Quiroga Ballesteros).
18.00 h.
Actuación de A Volta do Agro na praza Maior.
19.00 h.
Concerto de Airiños de Orbazai na praza de Santa María.
20.00 h.
Pasarrúas de Airiños do Neira polo Campo Castelo.
22.00 h.
Pasarrúas do grupo Trastiños pola zona dos viños e praza da Soidade.

LUNS 5
13.00 h.
Actuación de Airiños de Orbazai na feira Gastroarte.
13.15 h.
Concerto de Vaamonde, Lamas e Romero, coa Banda Municipal de Lugo, na praza de Santa María.

19.30 h.
Actuación de Arrincadeira, con cabezudos, na praza Maior.
20.00 h.
Pasarrúas Devandoira, Escola de Gaitas na praza da Soidade, rúa da Raiña e distintas zonas do centro.
20.00 h.
Concerto de Riobó e Treixadura co coro Cantigas e Agarimos,na praza Horta do Seminario.
21.00 h.
Pasarrúas de Folquiada pola praza Maior e a zona dos viños.

MARTES 6
19.00 h.
Pasarrúas Os Campeiros de San Xoán pola zona dos viños.
20.00 h.
Concerto de Milesios na praza de Santa María.
23.00 h.
Concerto de Liviao de Marrao na praza de Santa María.

MÉRCORES 7
20.00 h.
Pasarrúas de Cantareiros de As Regas pola zona dos viños.
21.00 h.
Concerto de Uxía + Narf na praza de Santa María.

XOVES 8
18.00 h.
Concerto “Música no camiño Primitivo” cos cantautores David Prado e Vizcaíno na praza Maior.

VENRES 9
20.30 h.
Pasarrúas de Reviravolta pola zona dos viños.
21.30 h.
Pasarrúas de Caivanca pola praza Maior, Campo Castelo e zona dos viños.

SÁBADO 10
12.30 h.
Pasarrúas de Andaina pola zona de Fonte dos Ranchos, zona Residencia, e Lamas de Prado.
18.00 h.
XIII Festival de Cultura Tradicional, organizado pola Asoc. Cultural Cantigas e Frores, na praza de Santa María. Participarán os seguintes grupos: Asociación Cultural “Cántigas e Frores”, de Lugo. Asociación Cultural “La Trébede”, de Valladolid. Grupo de “Coros e Danzas Mancha Verde”, de Argamasilla de Alba, Ciudad Real.
20.30 h.
Pasarrúas de Pelexo de Ghaita pola zona dos viños.
21.00 h.
Pasarrúas da Charanga Madialeva polo recinto histórico e arredores.
00.30 h.
Pasarrúas de Pelexo de Ghaita pola zona dos viños.

DOMINGO 11
11.30 h.
XVII Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas, coa Asociación de Gaiteiros Galegos, polo recinto histórico. Participantes: Airiños da Freba (Lugo), Encantiños do Ulla, Lestedo, Boqueixón (A Coruña), Estiño, Allariz (Ourense), Os Mecos do Grove, O Grove (Pontevedra), Os Viqueiras de Ordes, Ordes (A Coruña), Eudemónicas (Lugo), Folieiros de Lavadores, Lavadores, Vigo (Pontevedra), Grupo de gaitas Frouma, Oleiros (A Coruña), Tornaxeira, Comarca de Valdeorras (Ourense), Tumba e Dalle, Barreiros (Lugo), Os Campantes da Baña, A Baña (A Coruña), Pandereteiros de O Fiadeiro, Vigo (Pontevedra), Os Sin Son Gaiteiros, Silleda (Pontevedra).
13.45 h.
Sesión vermú dos Festicultores na praza do Campo.
20.00 h.
Pasarrúas da Asoc. Cultural de Gaiteiros “Os Valuros” pola rúa Nova, praza da Soidade e zona dos viños.
21.00 h.
Pasarrúas dos Estoupacaldeiros pola zona praza do Campo Castelo e arredores.
00.00 h.
Pasarrúas dos Estoupacaldeiros pola zona dos viños.
20.00 h.
Concerto Luar na Lubre na praza Horta do Seminario.


LUNS 12
18.30 h.
Pasarrúas Devandoira, Escola de Gaitas pola praza Maior.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Seráns da Nave de Vidán (Compostela)

(texto engadido o día 25/ / 9/ / 15 )


Xoves, 1 de outubro


21:30h Obradoiro de baile con Rebeca Tallón
22:30h Mar de Arousa
23:15h Pana Raiada
24:00h Os Campantes da Baña
01:00h Foliada

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Seráns da Nave de Vidán (Compostela)

(texto engadido o día 25/ / 9/ / 15 )


Xoves, 1 de outubro


21:30h Obradoiro de baile con Rebeca Tallón
22:30h Mar de Arousa
23:15h Pana Raiada
24:00h Os Campantes da Baña
01:00h Foliada

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



XVI Encontro na Pontraga

(texto engadido o día 11/ / 7/ / 15 )


O sábado 11 de xullo teremos parranda dende primeira hora:

Banda de Gaitas e Grupo Infantil Brisas do Quenllo
Sesión Vermú e Xantar Popular

XVI Encontro de Música e Baile Tradicional cos grupos…

A.C. Brisas do Quenllo da Pontraga, Tordoia
Os Rueiriños de Oleiros
Os Serranos de Águeda
Novxs Bailadorxs da Pontraga

LUDOTECA BRINCALHONA e MÚSICA A TUTIPLÉN

o CE ORQUESTRA PANTASMA!!

e...MÚSICA NA NOITE PRA BAILAR E DESFRUTAR CON:

Cuadrilla do Pan Quente
Zanfonistas da Pontragha
Bouba
Os Campantes da Baña

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



XIV Festa Rachada da Baña.

(texto engadido o día 4/ / 7/ / 15 )


Sábado 4 de xullo
Cantata Vernácula; Os Fondaos do Pífaro; Armadanzas de Laraño; Os Rosales; Novos aires da Terra; Berros do castro e, Vai de roda. Foliada ata altas horas, e ao mediodía xantar campestre, xogos populares e zona de acampada.

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Fin de semana con Pesdelán na Baña e Bergondo

(texto engadido o día 22/ / 11/ / 14 )


Venres 21 de novembro, ás 20:40,
Magosto na Baña

Sábado 22 de novembro, ás 18h,
actuación no Edificio Sociocultural da Senra - Bergondo

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



Foliada no concello da Baña
http://www.concellodabana.es/index.php?id=65&no_cache=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=440&tx_ttnews%5BbackPid%5D=11&cHash=368cdb7851
(texto engadido o día 7/ / 3/ / 14 )


A I Foliada na Baña
Venres 7 de marzo a partires das 21h na praza do Concello (se chove, no Centro Social)


-Grupo de pandereteiras da Baña (A Baña)
-Pandereteiras Dedaleiras y Asociación Cultural San Campio de San Miguel de Sarandón (Vedra)
-Asociación Folklórica Coto da Rai de Arís (Santiago de Compostela)

...comentarios..
:: Enlace a esta nova ::



[1] [2] [3]


En 'Novas Relacionadas'



* A Quenlla sae ao paso do "desleixo actual" cun novo traballo (..)

* LÚA MEIGA, REIVINDICANDO O NOSO IDIOMA E A CULTURA TRADICIONAL NAS FESTAS DO PAIS

* Festival Noite da Lúa Meiga - O Viso - Redondela

* Pazos de Merexo, o mestre do acordeón diatónico

* 2uS na beiravía e outras periferias | EL PAÍS


(mostráronse só as últimas recibidas)
buscar mais información
sobre Baña en
Ghastas Pista?

Voltar á páxina anterior

Ghastas Pista?

Falándoche de música galega dende o Século XX
info@ghastaspista.com

[ Discos ]-[ Historia..]-[ Novas ]-[ Concertos ]-[ Radio ]-[ De copas ]
[ Foro ]-[ Actualizacións ]-[ Videos ]-[ Outras ]